H.V.C. SLAAT VELOX op overtuigende wijze A.P.W.C. wint met 1-0 Amersf. Boys EEN VOORSPRONG VAN 4-0 Voor ongeveer 4000 toe schouwers heeft H.V.C. gistermiddag tegen 't Utrecht- sche Velox een spel te zien gegeven, dat op een zeer hoog peil stond en bewondering af- dwong van allen. Nadat de rust met 01, was ingegaan, werd het einde een volkomen verdiende 42 overwinning voor de rood-witten. Bij de Utrechtenaren lag de ontmoe ting tegen d.o.s. nog versch in het geheugen en alhoewel toen geen Amersfoortsche ze ge werd behaald, was het spel toch van dien aard, dat de kansen voor een overwinning op Velox zeer zeker aanwezig waren. UIT DEN U.P.V.B. Wat Amersf» clubs deden stelt teleur Amersfoortsche boys Engelsche league GELUKKIGE ZEGE VOOR SOPLA INCIDENTEN BIJ Amsvorde-F okke SCHEIDSRECHTER STAAKT WEDSTRIJD Quick schotvaardig tegen Kampong „De Pedaalridders" Competitiestanden 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 18 OCTOBER 1937 Sterk doorgevoerde W-for matie bij de Utrechte naren ILV.C. was veel sneller (Van een eigen verslaggever) De tactiek van Velox was hoofdzake lijk gebaseerd op het W-formatiespel, dat. op 'sommige momenten zeer sterk werd doorgevoerd en o.i. wel eens to veel. Hierdoor konden vele aanvallen niet productief genoeg gemaakt worden en hadden de backs Heitman en van der Pol het niet al te zwaar bij hun verdedigingswerk. De voorhoede bezorgde dit wel moei lijkheden, doch LI.V.C.'s snelle spel on goede plaatsen naar de beide vleugels leidden ertoe, dat vele goede schoten den Velox-doelman Cabo bereikten. II.V.C. doorzag aanstonds de tactiek van de geel-zwartcn en gooide haar spel zoo open, dat de geheele voorhoede steeds in den aanval was cn de middenlinie hierbij een groote rol speelde. Werd een H.V.C.-aanval eens afgeslagen, dan volg de menig hachelijk moment voor het Amersfoortsche doel, dat of door Heit man of door van der Pol werd gekeerd. Brandsen vertolkte eveneens een goede partij en bracht verschillende .Velo.x-aanvallen lot staan. Van der Lin den's spel was hoofdzakelijk op den linkervleugel gebaseerd en hij vormde met Emo en Groothuis een hecht trio. Vooral Groothuis heeft zich opvallend onderscheiden. Zijn debuut werd met groote belangstelling tegemoet gezien en hij heeft zich zoo goed van zijn moei lijke taak gekweten, dat hij menigmaal de beste speler in de voorhoede was. Stuk voor stuk gaven de H.V.C.'ers in dezen wedstrijd blijk van een goede hal techniek, terwijl ook hun samenspel te loven viel. Bij Velox liepen vele aan vallen dood op het niet aanwezig zijn \an de spelers. Ook bij de schermutselingen om den bal waren onze stadgenooten sneller en wisten zi| daaruit menige moeilijke si tuatie tc scheppen. De leiding van den schcidsrech- tei was zeer goed. Hij was gedecideerd in zijn optreden en wist het spel binnen de perken van het behoorlijke te hou den Alles tezamen was dit een wed strijd, welke ten volle het aanzien waard was. Wij zijn ervan overtuigd, dat II.V.C. op deze wijze spelend nog menig succes zal boeken en voor verschillende belangrijke tegenstanders een groot struikelblok zal zijn. De wedstrijd Do wedstrijd begon in een zeer hoog tempo, waarbij H.V.C den toon aangaf en vanaf het eerste oogenblik het Velox- doel belaagde. Eenige malen kroop men daar door het oog van den naald. Na een kwartier kwam Velox er beter in cn beleefde ook het H.V.C.-doel eenige angstige momenten. De achterhoeden kwamen echter geregeld als overwin naars uit den strijd, lot ongeveer drie minuten voor de rust een goed ojjgezet- te aanval der onzen succes bracht. liet was hier Appeldoorn, die een ver schot loste naar Groothuis, welke laatste voorzette naar v. Reden en deze den hal tegen de paal kopte en vervolgens in trapte (0—1). Rusf 0-1 Na de rust was het weer H.V.C., die onmiddellijk tot den aanval over ging en reeds na een kwartier spe len maakte Groothuis met een prachtig aangegeven bal een schit terend doelpunt (02). Nog geen twee minuten later her haalden Groothuis en Emo wederom dit prachtige staaltje voetbal (03), terwijl bij den daaropvolgenden aan val opnieuw in dezelfde situatie het vierde ooelpunt door hem werd ge scoord (04). Dit kon Velox niet op zich laten zit ten en na een serie goed opgezette aan vallen bracht Hocvers den stand op 2—4. Voorloopig bleef het hierbij, niettegen staande Velox alles op alles zetto. H.V.C. liet zich echter ook niet onbetuigd en het gelukte haar bijna nog een doelpunt te fabriceeren, hetwelk echter door den Velox-keeper op het laatste oogenblik werd voorkomen. Bij een goed opgezet ten aanval van Velox kwam het tweede succes en werd de stand 2—4. Nadat beide partijen nog veel moeite hadden gedaan een doelpunt te forcee- ren, kwam onder groote spanning het einde. H.V.C. had een verdiende over winning behaald. Het winnend punt tegen Victoria werd in de tweede helft gescoord SLECHTS met heel veel moeite is A.P.W.C. cr in geslaagd de beide punten achter te houden. Stond de wedf-trljd op niet al te hoog peil, daarentegen vierde de sportiviteit, welke helaas zoo zel den bij wedstrijden te vinden is, hoogtij. Victoria heeft verloren, met een 10 nederlaag vertrokken zij naar Hilversum, docli zoowel wij als A.P.W.C. waren overtuigd, dat een gelijk spel beter de verhouding in het veld zou hebben weergegeven. Enfin, doelpunten beslissen nu eenmaal en van de vele kansen, welke de paars-gelen kregen, benut ten zij er in de tweede Ihelft één. Victoria, dat o.m. een invaller had voor Geerlings» nam na den aftraj), een defensieve houding aan door den spil als stopper te laten fungceren, ter wijl de binnenspelen* in teruggetrokken positie speelden. A.P.W.C reageeide hier niet op, drong de gasten niet te rug, zoodat de wedstrijd een wisselend karakter droeg, met Victoria echter een tikje sterker. Blijkbaar onderschatte A.P.W.C. haar tegenstandster, want ge- leidelijk werd het spel van Victoria be ter, maar ook gevaarlijk. Gelukkig was de achterhoede, van Eldert Veenendaal, in goede conditie, terwijl Wentink geen gelegenheid werd gege» en om een behoorlijk schot te lossen. Slecht3 eenige corners waren het posi tief resultaat van een aanvallend Vic- Ie klasse A. TJ.S.CX.—Oranje-Wit 0—4 VolhardingVreeswijk 5 Wijk bij DuurstedeDriebergen 2 St. BovsF.A.K. 4—0 D.E.V.—IJ.F.C. 1—5 le klasse B. SoestcrbergSperwer V.V.O.G.D.W.S.V. E.S.V.A.C —De Zebra's 2—5 's-GravelandDe Raven 52 G. BoysNijenrodes 43 3c klasse A. NiS.C.Hoevelaken 110 De VcluweVcensche Boys 50 3c klasse B. Hilvers. BoysPlasvogels 42 Reserve le klasse A. II.V.C. 3—Velox 4 Hilversum 5—Amersf. Boys 2 't Gooi 4A.P.W.C. 2 Donar 3Amsvorde 2 Reserve 2c klasse A. Baarn 3—A.P.W.C. 3 U.V.V. 6Socsterberg 2 Reserve 3e klasse C. E.S.V.A.C. 3—Quick 8 N.S.C. 2—Annf Boys 3 Reserve 3e klasse D. Amf. Boys 4B.F.C. 4 Blaricum 2Quick 4 Reserve 4c klasse D. Quick 6De Veluwe 2 Vecnschc Boys 2A.P.W.C. Spoorvogels 2Quick 5 Velox—H.V.C. 2- -4 Amersf. Boys—Baarn 1- -3 A.P.W.C.Victoria 1- -0 AmsvordeFokke 2- -2 Sopla—H.E.D.W. 3-1 QuickKampong 8- -1 De achterhoede speelde een zwak weifelend spel toria. Tegen dat de pauze naderde, kreeg A.P.W.C. haar vorm eenigszins te pakken. Tactisch work van Snijders stelde van Empelen in staat om eenige malen te schieten, doch telkens gingen zijn schoten naast het doel, terwijl hij één maal den staander trof. In deze periode viel het bewegelijke spel van d. Flier op, alhoewel zijn spelverdee- len beter kan. Zoo werd Mossing in het begin te weinig in het spel betrokken. Ook bij Victoria was de verdediging in goede handen, hoewel zij door hot ge blesseerd raken van Dijksma, die op den linkervleugel ging spelen, aanmer kelijk in kracht daalde. Dragt ging ech ter middenhalf spelen en dit vergoedde weer veel. Hoewel A.P.W.C. meer aan vallend ©peelde dan in het begin kwam de rust met gelijken stand. De tweede helft wekte ook allen schijn, dat het wel bij een gelijk spel zou blijven. Van Eldert liet zich vervan gen door Visser, wat niet merkbaar w-as, terwijl Snijders, die voor de rust met Verhoef van plaats verwisselde, deze de linksbinncnplaats ook in de tweede helft bleef bezetten. Om beurten verkeerden heide doelen in ernstig gevaar, doch telkens waren de doel verdedigers het, die doorborin gen voorkwamen. 20 minuten waren er verstreken toen een snelle uitval van den A.P.W.C.-linkcrvleugel, van Empe len, na een korte doch felle scrimmage voor het doel, zijn club de leiding gaf, 1—0. Zeer terecht speelde Victoria nu ge heel op den aanval. Dit lukte slechts ten deele. Ten eerste waren daarvoor de A.PW-C.-attaques te gevaarlijk en ten tweede gaf Victoria tcekenen van vermoeidheid. Niettemin was voor A.P. W.C. opletten geboden. De rechtervleu gel bleef gevaarlijk, terwijl Dragt zijn spelers steeds weer moed insprak en zelf heit goede voorbeeld gaf. Tot het einde vocht Victoria hardnekkitr voor den gelijkmaker, welke zij verdiende, doch niet kwam. Daarvoor verdedigden de paars-gelen te resoluut. Krampachtig speelde men hier, bijna werd Hienekamp nog gepasseerd, het werd een cornerbal. Zoo verstreken on der groote spanning de laatste minuten en kreeg A.P.W.C. iets meer, dan waar op zij recht had. Scheidsrechter Kok was goed. Baarn wint met 3-1 schijnt het op eigen ter rein niet tot een overwinning te kunnen brengen. Ook dit maal moesten de blauw-witten de vlag strijken cn ging Baarn met de twee punten naar huis. Het zwakke spel der Boys ach terhoede en een ver beneden vorm spelende Keizer bezorg den Baarn na 20 minuten spe- lens een (20) voorsprong, die de Boys met hun kort, peuterig spel niet meer kon den inhalen. Aanstonds ontwikkelt zich een vlug spel. Het veldwerk van heide partijen woog tegen elkaar vrijwel op, doch de aanvallen van Baarn waren gevaarlij ker, doordat dc Baarnspclers veel beter op den bal zaten. Na 5 minuten werd een blunder van Keizer afgestraft en had Baarn do lei ding (0—1). Er onstond de bekende vootbalgolf met beide doelen beurte lings in gevaar, terwijl na 20 min. de rechtsbuiten een fractie van een secon de eerder bij den bal was en via Lang- gras' handen de score verhoogde tot 0—2 Dc Boys vechten dapper door, maar W. Kraak ziet twee felle schoten rakelings over de lat gaan en tegen den paal ket sen. Dan maakte Belt zich mooi vrij en geeft Ling geen schijn van kans (12). Tot de rust bleef de stand onveranderd, en was er nog van alles mogelijk. De tweede helft LONDEN, 17 Oct. (A.N.P.). Dc uitsla gen van dc gister in de Engelsche League gespeelde voetbalwedstrijden luiden: Eerste afdeeling: ArsenalPort mouth 11 BlackpoolChelsea 02 Bolton WanderersPreston Nord End 1—4 Brentford—Charlton Athletic 52 Derby CuntyMiddlesbrougli EvertonLeeds United Huddcrsfield TownGrimsby Town Leicester CityWestbromwich Albion Manchester CityStoke City SunderlandBirmingham Wolverhampton Wandcres Liverpool 1—1 1—1 1—2 4-1 0-0 1—0 2-0 HONGARIJE—OOSTENRIJK 1—0 BOEDAPEST, 17 October (A.N.P.). Vandaag is te Boedapest de hockcylan- denwedstrijd tusschen Hongarije Oostenrijk gespeeld. Evenals in den vo- rigen wedstrijd tusschen beide landen won Hongarije met 10, welke stand reeds bij de rust door een doelpunt van midvoor Harai was bereikt. H.E.D.W. dat een zeer goed spel demonstreerde ver liest met 3-—1 4—4 5—2 3—2 3—1 7—2 1—1 1—3 uitg. uite. 2—1 Van Zoghei in vorm GEEN der aanwezigen bij de ontmoeting SoplaH. E. D- W. zal kunnen ontkennen, dat de thuis club met haar 3l-overwinning meer kreeg dan haar eigenlijk qua spel verhouding toekwam. Dc gasten mochten misschien geen zege ver diend hebben, een gelijk 6pel zou ongetwijfeld beter de verhouding weergegeven hebben Hoe het ook zij, beide punten zijn hier gebleven en als Amensfoorters kunnen we on6 daarover verheugen, maar voor de Amsterdammers was het een groote teleurstelling. Ja. maar zoo zullen de verstokte Sopla-supporters zoggen, dan hadden ze het maar in doelpunten uit moeten drukken en dat konden ze niet. Neen. dat konden ze niet en in de eerste plaats was dit wel le danken aan het uitstekende doel- verdedigen van v. Zoghel. die weer een oudervvetsche partij doel verdedigen de monstreerde. en in de tweede plaats aan het onzuivere plaatsen van de gas ten. De wedstrijd Sopla nam reeds in de eerste minu ten de leiding, toen bij een voorzet van Van Keeken de rechtsback der Amster dammers den bal tegen zijn hand kreeg. Wel wat te zwaar bestrafte de scheidsrechter dit feit met een penalty, welke door J. v. d. Burg in een doel punt werd omgezet (1—0)- Sopla had echter niet lang plezier van dezen voor- 7—2 sprong, want na vijf minuten spelen slaagde de linksbuiten der gasten er in met een kopbal de partijen op gelijken voet te brengen (11). H.E.D.W., dat liet eerste gedeelte van den strijd 6terk verdedigend speelde, kwam er langzamerhand beter in, het geen een grooter gevaar voor do Sopla achterhoede beteekende. De eenige fout die wij van Zoghel zagen maken, had Sopla bijna een doelpunt gekost, toen hij al uitloopende finaal over den hal heen trapte. Van Hoorn trapte het le der van de doellijn weg. Bij Sopla wi de het in de voorhoede vooralsnog niet vlotten en zoo liet o.a. het plaatsen te wenschcn over. Toch wisten zij zoo nu en dan snelle uitvallen te doen cn bij één hiervan kon de rechtsback van II. E- D. W. slechts ten koste van een cor ner redden. J. v. d. Brug plaatste den bal fraai voor het doel cn het was de rechtshalf vanH.E.D.W. die den bal onberispelijk inkopte (21)- Acht mi nuten daarna was het rust. De tweede helft heeft sneller en beter spel te zien gegeven dan dat in de eer ste het geval was geweest. Sopla zag in, dat zij met het lauwe spel van voor de rust wel eens aan het kortste eind kon trekken, terwijl daartegenover LI E. D. W. do gelegenheid zag haar ach terstand in tc loopen. Aan weerszijden werden fraaie aanvallen opgezet langzaam maar zeker wisten de gasten zich weer een veldmeerderhcid te ver ghaffen. Voortdurend opereerden de Amsterdammers on de speelhelft van Sopla. zonder nochtans tot scoren to kunnen komen Juist in de periode toen men een doelpunt van H.E.D.W- ver wachtte. deed Sopla een snellen uitval en het verre, harde schot van J.v Brug trof doel f3— 1). Desondanks liet H. E- D. W. zich niet ontmoedigen cn steeds weer opnieuw trokken de rood zwarten ten aanval cn v. Zoghel moest meermalen op het nippertje redding brengen. In het laatste kwartier deden dc gas ten al het mogehike den achterstand in Ie loopen. doch door goed doelvordedi gen van den Sopla-doclman en tevens doordat eenige schoten, hetzij rakelings naast gingen, hetzij op den lat terecht kwamen, hieven doelpunten uit. Zoo kwam het. einde met een 3—l-overwin ning voor Sopla. De eerste minuut na de pauze ziet Suik kans om voor open doel to missen, terwijl do volgende periode er een van sterk offensief der Boys is. Na elkaar krijgen de blauwwitten 3 corners te ne men, terwijl enkele schoten van Berg huizen over of langs het doel gaan. Het lukt niet en dit schijnt het ver trouwen der Boysplocg te schaden. Doelloos heen en weer trappen is het resultaat, terwijl de bal onophoudelijk uit is. N. Kraak wordt vervangen. 5 min. voor het einde onderbreekt een der Baarnbacks een gevaarlijke aanval door de bal binnen de be ruchte lijn cn met de hand te spe len, maar de scheidsrechter ontgaat dat en zoo missen de Boys een penalty. Het spel wordt er in do resleerende minuten niet fraaier op. De scheids rechter neemt allerzonderlingste beslis singen met gevolg dat de stemming in het veld er niet beter op wordt Dan maakt Baarn's midvoor een nuttig ge bruik van een te zacht door Kraak ge speelden bal; Langgras staat verkeerd opgesteld en de stand is 13. Hiermede heeft Baarn een verdiende overwinning hekqnld- In de tweede helft twee spelers uit het veld gezonden EEN indruk, welke wij enkele weken geleden kregen van de sportieve opvattingen van Fokke's team, is gisteren in den wedstrijd tegen Amsvorde volkomen beves tigd. Dat wil dus zeggen, dat ook nu weer door de Amsterdammers meer geschreeuwd werd dan ge speeld en het resultaat was een draw, want ook nu weer speelde Amsvorde gelijk. Aanvankelijk meenden we, dat onze stadgenooten heelemaal niet op het vurige en doortastende spel der gasten zouden reageeren, maar het gold hier: nood breekt wet en ten slotte moesten de zwarten zich wel met geweld te weer stellen tegen het schoppen der Amster dammers. Voethallen was dat niet meer en het pracdicaat vierde klasse is voor zulk gedoe aanmerkelijk te hoog. Dc verklaring hiervoor zat voor een zeer belangrijk deel ook bij den leider, die een slechten dag had. Toen hij werke lijk ingreep en van beide ploegen een speler verdere deelname aan den strijd, die op een gevecht geleek, ontzegde, vva ren er al zóóveel ernstige incidenten voorgevallen, dat zelfs de verwijdering van twee spelers niet den minsten in druk maakte. Ploegen als Fokke be- hooren in K.N.V.B.-verband niet thuis. Amsvorde trapte af cn nam ook aan stonds het initiatief tot den aanval, cn aanvankelijk bleef het spel op de helft der gasten. Na ruim tien minuten gaf H. v. d. ICooy den bal mooi over aan v. d. Burg, die keurig in het hoekje plaat ste (1—0). De achterstand bracht wat leven in de Fokkeplocg en nog voor de rust zag de Amsterdamsche rechtshin nen v. d. Hart kans met een tam laag schot gelijk te maken (11). We kregen den indruk, dat deze bal tc stoppen was geweest. Met rust was de stand nog 1—1. De tweede helft was sensatievol, wat verwikkelingen betreft, doch ten opzichte van het spel zagen wc niet veel goeds. Integendeel, slechts duwen en haken, stompen en na trappen, vloeken en schelden, dat was het overladen menu, dat we te zien cn hooren kregen. Toen er 25 minuten gespeeld waren, kopte J. Waagmcester een voorzet van den linksbuiten keurig in, zoodat de gasten de leiding namen (12)). Een kort daarna door v. d. Burg gemaakt doelpunt werd wegens aanvallen van den doelman geannuleerd. Na een half uur kreeg Amsvorde een strafschop toe gewezen wegens zeer ruw spel van den achterspeler C. Waagmeester. H. v. d, Kooy benutte do kans cn de stand was weer gelijk (22). Zoo kwam ook het einde, want toen Pietersen en J. Waag meester het veld werden uitgestuurd werd de tijd verder „volgetrapt". De uitslag geeft do verhouding goed weer. 81 zege werd na de rust behaald Kampong heeft gistermiddag op Dor- restein een zwakken indruk gemaakt. Voor de rust hielden de Utrechtenaren nog stand, hoewel zij, behoudens een oogenblik van tien minuten, een voort durende veldminderheid hadden en zich tot verdedigen moesten bepalen. De ïood-zwarte voorhoede van de thuis club kon den justen weg naar dc goal niet vinden, hoe we] zij wel gevaarlijke momenten wist te scheppen. Twintig minuten voor de rust kreeg midden voor Leeflang een niet te missen kans en werd de score geopend. (10). Na de thee wierp Kampong zich en thousiast op den aanval en al spoedig maakte van Migteren uit een misver stand van de roode achterhoede gelijk. (11). Daarna zijn de Utrechtenaren in de verdediging terug gedrongen. Het duurde echter nog een kwartier, voor dat Quick uit een toegewezen penalty, welke ingeschoten werd door aanvoer der Leenknegt, een 21 voorsprong kon nemen. Daarmede was het hek van den dam en werd de voorhoede van de thuisclub, die tot dat oogenblik slecht schoot, plotseling schot vaardig. De Kam- pongploeg zakte volkomen in elkaar en daardoor mocht het geen verwondering baren, dat de nederlaag steeds grooter werd. Door toedoen van Leeflang (2), Cesar (1), Kortbeek (2) en Nijkamp (1) werd do score regelmatig door Quick tot 81 opgevoerd Hiermede kwam het einde Scheidsrechter V. Tunzi had het met dc leiding van dezen sportieven wed strijd tusschen twee vereen i gin oren. die momenteel samen 83 jaar oud zijn, niet moeilijk Van Kampong kunnen wij weinig goeds zeggen. Over het geheel genomen speelde de ploeg langzaam en doorzich tig. kort spel. Quick herstelt zich langzamerhand van haar slechten start in deze compe titie. Doelman Kwetsie blonk gister middag uit. terwijl linkshalf Hienekamp goed positie koos. In de voorhoede lukte het na de rust wel Fraaie doelpunten zagen we van Nijkamp, Cesar cn Leeflang. ACHILLES—EXCELSIOR In Utrecht speelde Excelsior tegen Achilles. Onze stadgenooten vorloren dezen wedstrijd met 8—3. NED. ARBEIDERSSPORTBOND Hccren le klasse Amersfoort IHilversum I 66 VooruitHaarlem 4 A.H.C. I—A.H.C. II 8-1 Dames le klasse AmersfoortHilversum 0—1 Animo IA.H.C. I 02 Vriendschap IHaarlem I 20 Vriendschappelijk Heeren Amersfoort IIHilversum II 52 Bestuur achtte geen termen aanwezig H. v. H.Neptunus te staken HOEK VAN HOLLAND, 17 October. De sohcidsreohter in den tweeden klas se wedstrijd van afd. 2 der K.N.V-B.: Hoek van HollandNeptunus, heeft zich een half uur voor het einde der match genoodzaakt gezien het spel te staken. Ilct publiek was het gedurende den wedstrijd niet geheel eens met de be slissingen van den referee. Do men- sohen op de tribune joelden en schreeuwden, hetgeen niet in den smaak viel van den scheidsrechter, die zich dan ook een half uur voor het ein de tot het bestuur van Hoek van Hol land wendde met het verzoek de tri bunes te laten ontruimen. Het bestuur dezer verceniging achtte evenwel geen termen aanwezig om hieraan te vol doen, aangezien een geval als het on derhavige niet zeldzaam is! De scheids rechter heeft daarop den wedstrijd, waarin op dat oogenblik nog geen en kel doelpunt was gescoord, doen sta ken- Bij den uitgang van het terrein had zich een talrijk publiek verzameld, het geen de politie noopte den scheids rechter op zijn weg naar het station geleide te geven- De sterke arm heeft daarop voor de verspreiding van de nieuwsgierigen zorg gedragen. WIELRENNEN Fitskie werd houder van den „Volharding-wissel beker" Voor den eersten keer werd gisteren gereden voor den wisselbeker geschon ken door de Wielerclub „De Volhar ding". De A en B-klasscrs reden 75 KM. voor dezen prijs. De C-klasse had 50 KM. af te leggen voor dc 2c rit van de Najaars competitie. De eerste ronde werd er niet snel ge reden, doch in de tweede 25 KM. werd het tempo opgevoerd en eenige renners wisten zelfs een voorsprong to verkrij gen. Na verscheidene kilometers werden dc vluchtelingen weer ingehaald. Het hooge tempo maakte slachtoffers cn na 50 KM. stappen eenige renners af. Van Uitert en Fitskie bevinden zich samen aan de leiding, terwijl Pol dit tweetal achtervolgt. Spoedig weet nu Fitskie zich van v. Uitert los te maken cn alleen de finish tc bereiken. Voor een jaar is hij houders van den Volharding-beker. Do C-klassers waren goed opgekomen. Mees, Moen en v. d. Wakker namen de leiding. Moen lette in den eindsprint te veel op zijn concurrent v. d. Wakker en Mees maakte hier gebruik van het twee tal te passeeren en zoodoende het eersto over den eindstreep'te komen. De uitslag luidt als volgt: 1. Fitskie (houder Volharding Wissel- beker), 2. C. van Uitert. Klasse C: 1. Mees, 2. G. Moen, 3. A. v. d. Wakker, 4. W. v. d. Ivletersteeg, 5. R. Schuiten. HILL RIJDT IN 1 UUR 44,490 KM. MILAAN, 18 October (A.N.P.). De drie Engelsche wielrenners Mills, Paul en Ilill blijken toch wel degelijk tot meer in staat, als men had gedacht. Zoo verbeterden Mills en Paul twee we reldrecords voor tandems. Zij reden in 1 uur een afstand van 49,991 K.M., ter wijl het oude, hoewel nog niet erkende, record eveneens op hun naam stond OM HET KAMPIOENSCHAP DER SOVJET-UNIE MOSKOU, 18 Oct. (A.N.P.). De zes de partij tusschen Botwinnik en Loe- wenfisch om het kampiooenschap der Sovjet-Unie is door Botwinnik gewon nen. Ajax 5 3 1 1 13—5 7 R.F.C. 5 3 0 2 15—11 6 K.F.C. 5 2 2 1 7-6 6 D.W.S. 4 2 1 1 10—8 5 Excelsior 4 2 0 2 7—7 4 D.F.C. 4 2 0 2 7—13 4 V.S.V. 5 1 2 2 13—14 4 A.DO. 5 1 2 2 8—11 4 V.U.C. 4 1 1 2 7—9 3 Sparta 5 I 1 3 S—11 3 D.O.S. 4 0 0 15—6 8 R.C.H. 4 3 1 0 12—3 7 Hilversum 5 2 2 1 10—7 6 E.D.O. 5 1 3 1 9—S 5 H.V.C. 5 2 1 2 13—12 5 Zeeburgia 4 1 2 1 6-4 4 A.F.C. 5 2 0 3 9—17 4 B.F.C. 5 0 3 2 8—13 3 Velox 4 0 2 2 6—9 2 H.F.C. 5 1 0 4 7—14 2 Zeist 5 4 1 0 16-5 9 Baarn 5 4 1 0 16—6 9 Elinkwijk 5 4 0 1 14—4 8 B.V.C. 5 3 1 1 13—11 7 Amersf. Bovs 5 2 1 2 14—11 5 Z.N.C. 5 2 1 2 8—7 5 Laren 5 1 1 3 7—13 3 Donar 5 1 1 3 C>-15 3 A.W. 5 0 1 4 8—18 1 Holland 5 0 0 5 6—18 0 Madjoe 5 3 1 1 14—10 7 Sopla 5 3 1 1 15—12 7 B.P.C. 4 3 0 1 53 6 A.P.W.C. 5 2 2 1 11—11 6 H.E.D.W. 5 2 1 2 18—13 5 Victoria 5 2 1 2 5—4 Fokke 5 1 3 1 9—9 5 Quick 5 1 1 3 16—15 3 Amsvorde 5 0 3 2 8—14 3 Kampong 4 1 3 8—IS 2 Haarlem 5 4 0 1 13— 6 8 Feycnoord 5 3 0 2 10— 5 P Stormvogels 5 2 2 1 13—12 6 ID.H.C. 5 1 3 1 9- 9 5 C.V.V. 5 2 1 2 7— 8 5 Blauw-Wit 5 2 1 2 9— 9 5 't Gooi 5 2 1 2 10—13 5 Xerxes 4 0 3 1 10—11 3 II-B.S. 4 1 1 o 8—10 3 Hennes 3 0 0 3 21- 7 0 Gouda 5 4 1 0 17—7 9 Overmaas 5 3 2 0 7-3 8 U.V.V. 5 2 2 1 13—5 6 O.D-S. 5 3 0 2 11-6 6 Unitas 5 2 1 2 9—8 5 S.V.V. 5 2 0 3 8—11 4 Hercules 5 2 0 3 7—19 4 Vriend schaar 5 1 1 3 5—10 3 S lied recht 5 1 1 3 8—13 3 Alphen 5 1 0 4 11—14 2 Heracles 5 4 0 1 13—5 8 Go Ahead 5 2 3 0 13—6 7 Tubantia 5 2 2 1 13—9 6 Enschede 5 2 2 1 16—10 6 N.E.C. 5 2 2 1 8—6 6 A.G.O.V.V. 5 2 1 2 8S 6 Z-A.C. 5 2 0 3 5-8 4 P.E.C. 5 1 2 2 4—7 4 Wagen ingen 5 0 o 3 3—12 2 Hengelo 5 0 2 2 5—15 2 P.S.V. 5 4 0 1 209 8 Willem 2 5 3 0 2 S8 C N.A.C. 4 2 1 1 8-7 5 B.V.V. 4 o 1 1 9—3 5 Longa 5 o 1 2 9-12 5 Juliana 4 2 0 2 11-7 4 Eindhoven 4 2 0 2 1212 4 Eindhoven 4 2 0 2 12—10 4 VI v.v. 5 1 2 o 7—13 i Roermond 4 0 2 2 9-14 2 N.O.A.D. 4 0 1 3 814 1 Be Quick 4 4 0 0 17-5 8 H.S.C. 5 4 0 1 18—8 8 Veen dam 4 3 0 1 85 6 Leeuwarden 5 2 2 1 14—12 6 G.V.A.V. 4 2 1 1 16-7 5 Achilles 5 2 1 2 16—15 5 Velocitas 4 2 2 0 6—5 4 Heerenveen 5 1 1 3 9-15 3 Hoogezand 5 0 1 4 4—19 1 Sneek 5 0 0 5 5-20 0

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 6