75 cent 75 cent Groote brand te Katwijk aan Zee Winkelmeisjes bedrogen Gezant huwt met Aartshertogin Euwe-Aljechin- Comité en de radio - f Truck, trailer en smokkelwaar Oplichter aangehouden Het vermiste meisje Allerlei fantasieën en geruchten Motorrijder gedood Duo-passagier breekt een been Iedere dame profiteere, Van wasschen, knippen onduleeren Of watergolf. Salon Nieuborg - Wijerssfraat 1 - Tel. 216 UIT DE STAATSCOURANT Roeiboot omgeslagen Twee arbeiders verdronken Boekverspreiding van het A.N.V. De heer Oudschans Dentz geridderd Uitzendrecht verkocht Proces-verbaal tegen vijf personen OCCASION GROTRIAN STEINWEG PIANO De stempeling der rijwielplaatjes Een groot succes 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 19 OCTOBER 1937 Schelpmaaldcrij, reedersopslag- plaats en taanderij in de asch gelegd. Twee vrachtauto's door het vuur vernield KATWIJK AAN ZEE, IS October. Hedenavond heeft hier ter plaatse een groote brand gewoed in een complex houten gebouwen aan de Zuidstraat en het parlevlietslop. De schelpmaalderij van de gebroeders Ouwehand, de opslagplaats en taan derij van den reeder Johan Parle- vliet zijn in de a6ch gelegd. De vrijwillige' brandweer heeft het vuur met vijf stralen bestreden, waar van vier op de motorspuit. doch zij stond vrijwel machteloos tegenover de vuurzee. Een der schuren, toebehooren- de aan Joh Parlevliet, kon behouden worden. De brand werd om zeven uur in de schelpmaalderij ontdekt. Het houten ge bouw. dat 35 meter diep. 14 meter hoog en 12 meter breed is, 6tond na korten tijd in lichter laaie. Hier gingen behalve de werktuigen en de overige inhoud, twee vrachtauto's verloren. Een derde wagen kon nog in veiligheid gebracht worden. Het vuur deelde zich daarop mede aan de aan grenzende, eveneens van hout opgetrok ken, opslagplaats van den reeder Joh. Parlevliet, waarin zich een groote hoe veelheid houtwerk, vaten teer en andere licht brandbare materialen bevonden, zoodat ook dit pand weldra een rood- laaiende fakkel was. Het vuur was in zijn snelle vaart niet te stuiten en het veroverde vervolgens de belendende taanderij van denzelfden reeder. Ook dit gebouw was in korten tijd geheel in vlammen gehuld. De zegetocht van het woedende element kon hierna evenwel tot staan worden gebracht zoodat de vierde schuur, welke groot gevaar liep, gespaard bleef. De brand ging met een enorme rookontwikkeling gepaard, waar door hij tot op grooten afstand merk baar was, zoodat zeer vele belangstel lenden uit den wijden omtrek kwamen toestroomen. Om acht ur behoefde voor uitbreiding van het vur niet meer ge vreesd te worden Het blusschingswerk stond onder leiding van don opper- brandmeester, den heer H. Parlevliet. De burgemeester van Katwijk, mr. W J. Woldringh van der Hoop, en de overige leden van het gemeentebestuur waren op het terrein van den brand aanwezig. De zeer aanzienlijko schade wordt door verzekering godekt. 15 voor dlenstkleeding gede poneerd, doch geen be trekking gekregen ROTTERDAM, 18 October. In een pen sion aan den Goudschesingel is de 37- jarige koopman H. W. C., laatstelijk woonachtig te 's-Gravenhage, aangehou den. Al verschillende malen is deze man met de justitie in aanraking geweest en thans is hij ter zake van oplichting op nieuw in verzekerde bewaring gestold. De man maakte er den laatsten tijd hier zijn werk van om geld los te krij gen voor het oprichten van een choco laterie. Te dien einde had hij op den Binnenweg alhier een winkelpand ge huurd, waarna hij gegadigden opriep om bij hem In dienst te komen als winkel juffrouw. Dat ging echter zoo maar niet, want het moest een eersto klasse zaak worden. Daarom moesten de meisjes al len uniform en bijbehoorende schortjes hebben, welke C. dan ook zoogenaamd bestelde. Hij vertelde de meisjes, dat hij er al verschillende malen ingeloopen was: wanneer de winkeljuffrouwen hub dienstkleeding hadden gekregen, waren talloozen verdwenen en zoo had hij steeds een strop gehad. Daarvoor wilde hij zich thans vrijwaren, zoodat de dames de helft der kosten, zijnde 15, moesten betalen. De man slaagde er werkelijk in meisjes op die conditie te engageeren en één was zelfs zoo goed, dat zij wel borg voor hem wilde staan. Zoodoende kon het winkelpand aan den Binnenweg gehuurd worden. Na een week bleef de man echter reeds in gebreke de huur te betalen en reeds voordat de zaak op pooten stond, slaagde hij er in eenige tientallen gul dens te leenen van zijn toenmalige hospita in het Noordelijk stadsdeel. Tal van pensions te Rotterdam bewerkte C. op gelijke wijze en overal verdween hij zonder zijn schulden te hebben voldaan. Ook was het zijn gewoonte om veel ib taxi's te rijden, hetgeen zooals begrijpe lijk, ook op rekening ging. De man is thans in het hoofdbureau van politie opgesloten KNAAPJE DOOR DE TRAM OVERREDEN AMSTERDAM, 18 October. Heden middag te ongeveer kwart voor vier is op den Admiraal de Ruyterweg een 6-jarig knaapje door onoplettendheid bij het oversteken van de trambaan doop de Haarlemsche tram overreden, Het kind bleek er deerlijk aan toe en fe in hoogst ernstigen toestand naar het Binnengasthuis overgebracht. De lin kerarm van het kind was verbrijzeld, terwijl het bovendien een diepe wonde aan het hoofd had. Aanvankelijk vrees de men voor levensgevaar, doch dit ge vaar kon in den loop van den avond als geweken worden beschouwd, Verhaal van een automobilist, wien een jongeman zou hebben verzocht het kind mêe te nemen ROTTERDAM, 18 October. De onzeker heid omtrent het lot van de zevenjarige Lijntje Huiser, die sedert Vrijdagmiddag uit de ouderlijke woning aan de Briel- sche laan te Rotterdam kordt vermist, duurt nog steeds voort. Hierbij komt nog, dat de verdwijning van het kind op de verbeelding werkt van een groot deel van het publiek, zoo dat allerlei geruchten hardnekkig de ronde blijven doon en men steeds weer weet te vertellen, dat het kind, of wel het lijkje ergens zou zijn gevonden. Steeds echter loopt het onderzoek op niets uit. Ook schijnen velen er behagen in le scheppen om naar de woning van de zoo zwaar beproefde ouders te gaan, om al daar allerlei hypotheses te bespreken. Sommigen ontzien zich zelfs niets om het de familie H op allerlei manieren lastig te maken. Zoo hebben somnabu- les, kaartlegsters, waarzegsters en ande ren zich reeds herhaaldelijk bij de familie aangemeld, om tegen vergoe ding uitkomst in deze duistere zaak te brengen Intusschen zet de politic de naspo ringen naar het meisje met kracht voort. Bij haar meldde zich een automo bilist, die mededeelde, dat een jon geman hem op een der buitenwegen van Rotterdam had gevraagd of hij een Jong meisje wilde meenomen, hetgeen hij echter had gewoigerd. Dit nu heeft hij in verband met de vermissing van het meisje) Hulser gebracht. Deze automobilist is vandaag in zijn woonplaats Dordrecht opnieuw door een recherchour verhoord. Men ging daar toe naar de plaats waar Vrijdagavond do jongeman do auto heeft aangehou den, n.l. op don nieuwen rijksstraatweg onder de gemeente IJsselmondo. Reeds gisteron gedurende den dag stelde de politic hier een uitgebreid onderzoek in, dat evenwel tot geen resultaat leid de. De automobilist gaf nog eenige na dere aanwijzingen en in deze richting wordt het onderzoek medo voortgezet. Volgens deze automobilist heeft iemand op genoemden weg hem een tee- ken tot stoppen gegeven, waaraan hij voldeed. Daar het reeds donker was, stak hij het plafondlampjo in zijn wagen aan, zoodat het licht viel op den jonge man, die hem bovengenoemd verzook deed. Het meisje zelf heeft hij niet vol doende kunnen opnemen, om met ze kerheid te kunnen verklaren dat het in derdaad hot thans vormlste molsje was. Van den jongeman kon hij zich herin neren, dat deze ongeveer twintig jaar was, een vrij ongunstig uiterlijk ver toonde en dat hij een pilobroek en zwar te schoenen droeg; de man droeg een jockevpet. Hij dood het verzoek om het kind mede te nemen naar Zwijndrecht, waar zij verder den weg wel kon vinden. Zooals gezegd heeft de automobilist dit verzoek gewoigerd on Is doorgereden. De politie onderzoekt thans of moge lijk een andere automobilist dit meisje kan hebben medegenomen en of dit dan het vermiste meisje is geweest. De steeds weer opduikende geruchten be lemmeren het onderzoek echter in ern stige mate. In volle vaart op auto gereden MUIDEN, 18 October, Op den rijkestraatweg tusschen de Hakke- laarsbrug en café „de Lepelaar", on der de gemeente Muiden, ie heden avond om kwart voor negen een motorfiets, welke in de richting van het Gooi reed. in volle vaart tegen een van den anderen kant komende personenauto gebotst. Hierbij is de berijder, die zwaar verminkt werd, vrijwel op slag gedood. Het slachtoffer is de heer Wolter uit Hilversum. Zijn 20-jarige stiefzoon, die op de duo zat, brak een been en is naar de Gerardus Majella stichting te Bus- sum vervoerd. Tijdens het transport daarheen heeft hij het bewustzijn ver loren. De auto werd ernstig beschadigd, doch de inzittenden, een gezelschap, dat op weg was van Gelderland naar de hoofdstad, bleven zonder let6el. De wagen is door de politie in beslag geno men, evenals het vernielde motorrijwiel. Het ongeluk schijnt te zijn gebeurd, doordat de motorrijder op de linker weghelft heeft gereden. EEN NIEUW RECEPT DAT U ZELF KUNT KLAARMAKEN TEGEN HOEST, VERKOUDHEID EN INFLUENZA Influenza, verkoudheid en catarrh zijn moeilijk te bestrijden, omdat het slijm en fijne luchtkanaaltjes verstopt en daardoor verhindert dat de genees middelen de infecteerende ziektekie men bereiken. Maar hier volgt een middel, dat snel verlichting zal bren gen. Vraagt Uw apotheker of drogist 30 gram BRONCON (dubbel geconcen treerd) en vermengt het met een kwart liter heet water en een eetlepel suiker, stroop of honing. Roert het goed door tot het geheel is opgelost. Neemt vier maal daags één eetlepel. Dit brengt snel verlichting van die hinderlijke hoest; de verstopte neusgaten worden geopend, de ademhaling wordt gemak kelijker en het slijm wordt uit de keel verwijderd. Dit recept is heel gemak kelijk te bereiden, kost heel weinig en is smakelijk om in te nemen. Iedereen, die last heeft van catarrh of verkoud heid in welken vorm ook, moet dit mid del eens probeeren. Er is geen beter. Knipt deze paragraaf uit om U er aan te herinneren BRONCON" bij Uw apotheker of drogist te koopen. (Adv.) Italiaansch gezant zal de echt verbintenis aangaan met Aartshertogin Marga- retha van Habsburg 'fl-GRAVENHAGE, 18 Oetobor. NaRr wij vernemen zal do Italiaan- schc gezant bij bet Nederlondsch Hof de heer F. M. Taliani, binnen kort in het huwelijk treden met aartshertogin Margaretha van Habs burg, dochter van wijlen aartshertog Leopold Salvator. die gehuwd was met Blanche van Castillo, prinses van Bourbon. Aartshertogin Margaretha ls 8 Mei 1894 te Lemborg in Galicie geboren en woont thans te Weenen met haar moe der. Haar vader, aartshertog Leopold Salvator, is in den ouderdom van 67 jaar op 4 September 1031 te Weenen over- lodon. Hij was beschermheer van de Boheemsche academie voor letterkunde en schoone kunsten, doctor ln de tech nische wetonschap en oud-lnspecteur- generaal van do artillerie. Op 24 October 1889 trad de aartsher tog in het huwelijk met Blanche van Castillie, een prinses uit het huis der Bourbons, die op 7 September 18G8 te Gratz wa6 geboren. Aartshertogin Margaretha ls een nicht van Otto van Habsburg, den Oostenrijk- schen kroonpretendent. De aartshertogin kent ons land uit eigen aanschouwing on heeft nog in December van hot vorige jaar eenigen tijd gelogeerd bij den Oostenrijkschen gezant. Do heer Taliani is sinds 28 Docembor 1932 buitengewoon gezant en gevol machtigd minister van Italifl te 's-Gra venhage. Bij K.B. is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau J. A. H. Her-, mans, voorzitter van den kring Breda van de Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst, te Breda. Bij K.B. ls verloend de eere-medaille verbonden aan de orde van Oranje- Nassau in zilver aan G. J. ter Mors, on- bezoldigd-njksveldwachter te Boekelo (gemeonte Enschedo); in brons aan; J. Sleonhoff, arbeider bij de N.V. van den Bergh's stoomschoenfabriek te 's-Herto- genbOBCh; in goud, aan: C. J. Dirksen, chef van de monsterafdeellng bij de fir ma A. L. van Beek, to Rotterdam. Bij K.B. is benoemd tot ridder ln de orde van Oranje-Nassau de heer J. Kayadoe, voorzitter van den Bond van Indische artsen, te Batavia, P.T.T.-dienst Bij beschikking van den directeur-ge neraal der Posterijen, Telegrafie en Te lefonie, ie met ingang van 1 December 1937 aangewezen als directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Harltngen, de referendaris der Poste rijen. Telegrafie en Telefonie, mr. A P. Benjaminse, thans te Amsterdam post kantoor. Arbeidsinspectie De inspecteur van den Arbeid J. A. Ë- Muller is met ingang van 18 October 1937 tijdelijk toegevoegd aan den direc teur-generaal van den Arbeid, ter stand plaats 's-Gravenhage. R.H.B. scholen Bij K. B. Is tijdelijk benoemd tot leerares aan de Rijks Hoogere Burger school te Leeuwarden, mej. 3. de Vries, wonende te Harlingen. Is aan K. Peletler, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Har lingen Is aan dr. B. van Halteren, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de Bijks Hoogere Burger school te Groningen, Is aan P. de Jong, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Mep- pel. Is wederom tijdelijk benoemd tot leeraar aan de Rijks Hoogere Burger school te Hoorn H. Meyling. Hoogere Marine Krijgs school Bij K.B. Is met Ingang van 16 October 1937, de kapitein ter zee G. W. Stövo eervol ontheven van de betrekking van directeur der Hoogere Marine Krijgs school te 's-Gravenhage, en is bolast met de waarneming van deze betrok king, de luitenant ter zee der le klasse F. S W. de Ronde. VERGADERING UNIE VAN ACCOUNTANTS 's-GRAVENHAGE. De Nederland sche Unie van Accountants heeft ver gaderd ln Pulchrl Studio te Den Haag. Haag. Tot lid van het bestuur werd geko zen de heer J. P. van Erp te Amster dam, terwijl herkozen werden de hoe ren L. J. A. M. Haring en B. J. Ouder- water te 's-Gravenhage. Tot lid van het curatorium werd ge kozen de oud-minietcr prof. dr. ir. II. C. J. H. Gclissen te Maastricht en her kozen do heer H. C. Labberton, notaris te Den Haag. Tot lid van den keuringsraad werd herkozen de hoer A. G. Verbeek, voor zitter van de Kamer van Koophandel te 's-Gravenhage, terwijl tot lid van den raad van toezicht-tucht werd her kozen de heer mr. N. do Bcneditty, rechter in de arr, rechtbank te Am sterdam en gekozen de heer H. M. van Triet te Gouda. Vermoedelijk op verkeerde wijze aan motorboot, die sleepte, bevestigd WARTENA (Fr.), 18 Oct. Drie arbei ders uit hot dorp Wartena (gem. Idaar- deradeel), werkzaam bij de werkver schaffing de Geeuw nabij Wartena, keerden hedenmiddag omstreeks vijf ur per roeiboot naar hun woningen in het dorp terug. Zij lieten zicli sleepen door een motorboot. Plotseling kwam de roeiboot dwans te liggen, waarna het bootje omsloeg en alle drie inzit tenden te water geraakten, een van hen, zekere J. Hoekstra, slaagde er in zwemmende den kant te berei ken, de beide anderen, de arbeiders Algra en de Jong, resp. 35 en 40 jaar oud, die niet konden zwemmen, verdronken. Het ongeluk, dat geschiedde op de Gaft, een breed en diep vaarwater, is vermoedelijk toe te schrijven aan de verkeerde wijze waarop do verbinding van de roeiboot met de motorboot was bevestigd. Men had namelijk het touw vastgemaakt aan de middenbank van de roeiboot, met hot gevolg, dat deze dwars op de vaarrichting kwam to lig- gon, en daarna kapseisde. Do opvaron- den van do motorboot hobben dadelijk popingon in hot work gesteld om den drenkelingen hulp to bieden, doch men slaagdo er niet in hen te grijpen. Eerst na twintig minuten dreggen werden de lijken opgehaald. Beide omgekomenen waren gehuwd, Algra was vader van twee kinderen, de Jong van zos kinde ren. Behalve gemeente- en rijkspolitie, be gaf zich ook dokter A. G. Maathuis uit Warga naar do plaats van het ongeluk, doch voor medische hulp was het te laat. Een tentoonstelling naar aan leiding van het 35-jarlg bestaan der betrokken afdeeling 's-GRAVENHAGE, 18 October. In tegenwoordigheid van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, prof. J. R. Slotemaker de Bruine, den chef van de afdeeling Kunsten en We tenschappen, den heer P. Visser en de leden van het hoofdbestur van hot Al gemeen Nederlandsch Verbond is heden middag in de tentoonstellingszaal van het A.N.V. een expositie geopend van do afdeeling Boekverspreiding van het Algemeen Nederlandsch Verbond, zulks ter gelegonheid van hot 35-jarig bestaan van deze afdeeling. De tentoonstelling, die betrekking heeft op de geschiedenis en den tegen- woordigen toestand van het werk der boekverspreiding werd met oen korte rede van den voorzitter van hot A.N-V.: den heer P. J. de Kanter, officieel ge opend. Spr. gaf een overzicht van het werk dat in de afgeloopen 35 jaren vva6 verricht en huldigde den leider van de afdeeling, den heer Fred. Oudschans Dentz. aan wiens onvormoeiden Ijver het vooral te danken is geweest, dat de afdeeling in den loop der jaren is uit gegroeid tot een wereldorganisatie. Minister Slotemaker de Bruine, hierna het woord voerend, gaf uiting aan zijn groote waardeering voor het cultureele werk. dat do afdeeling verricht ter handhaving van den hand tusschen het moederland en do Nederlanders, die over de geheele wereld zijn verspreid, Spr. 6loot zich aan bij de woorden, die de voorzittor tot den leider der afdeeling had gesproken, waarna hij den heer Oudschans Dentz mededeeling deed van zijn benoeming tot ridder in do orde van Oranje-Nassau. Namens de Vlaamsche vriendon sprak hierna nog de heer K. Fossey uit Ant werpen Ton slotte voerde nog het woord de heer Oudschans Dentz, dio dank bracht voor de hem verleende on derscheiding. Waarom de reportages van de K.R.O. niet doorgingen a-*»###***#*#***#» Afd. stoffen: J Wollen Tweeds, Bouclé's, S Velours chenille voor mantels en complets De K.R.O. stuurt ons een uitvoerig schrijven, waaraan wij het volgende ont- leenen: De luisteraars zullen zich- ongetwijfeld afgevraagd hebben, wat toch de reden is, dat door de K.R.O. aangekondigde spe ciale reportages van de match Euwe Aljechin, waarvoor de K.R.O. een over eenkomst had gemaakt met de meesters Landau en Roshevsky, niet doorgegaan zijn, en wij meenen dan ook verplicht te zijn, om over deze materie een uiteen zetting te geven. De K.R.O. heeft voor do verzorging van de reportages, die hij in zijn program ma wenscht op te nemen, eon contract gesloten met twee schaakmeesters van internationale reputatie, doch die niet verbonden waren aan, of contractueel verplicht door, het EuweAljechin-co- mité. Volgens het inzicht van de K.R.O. was de K.R.O. volkomon vrij dit to doen, en de door do schaakmeesters gemaakte beschouwingen en analyses over de ver schillende matches in den wedstrijd om het wereldkampioenschap, voor zijn mi crofoon te doen uitspreken. Plotseling evenwel werd de K.R.O. bij mond evan den voorzitter van het Euwe- Aljechin-Comitó voor het feit gestold, dat de beid© door de K.R.O. geëngageerde schaakmeesters en evenzoo alle mede werkers van de K.R.O. den toegang tot de wedstrijdruimte zou worden gewei gerd, of indien zij daar aanwezig wa ren, daaruit zouden worden verwijderd, omdat het Euwe—Aljechin-Comité hot gehoole rndio-publiclteitsrecht verkocht had aan de A.V.R.O. Volgens het inzicht van d© K.R.O. en zijn juridisch© adviseurs, heeft echter hot ÈuweAljechin-Comitó iots ver kocht, dat in wezen bij sportgebeurte nissen als deze niet bestaat. Het EuweAl jechin-Comitó had alleen kunnen verkoopen aan een omroep-or- ganisatie hot recht om met een micro foon-installatie in de zaal te komen, de volledige beschikking te hebbon over alle ledon van het Comité, de volledige be schikking over alle aan het Comité ver- honden schaakmeesters, den wedstrijd leider, de secondanten en eventueel zelfs het optreden van den wereldkampioen cn den candidaat voor het wereldkam pioenschap. Volgens het inzicht van do K.R.O. is hot niet juist, dat aan een andere om- rocp-organisatie, die zich volkomen afzij dig houdt van alle personen en gege vens, waarover het Comité do beschik king heeft, maar die daarvoor eigen ver slaggevers engageert, geweigerd wordt, de gegevens, dio hem verstrekt worden door zijn verslaggevers, por telefoon aan de studio te mogen doorgeven en dan voor de microfoon to laten uitsproken. Het betreft hior immers een zelfde ge val als mot de roporters van kranten, die toch ook' allen in de zaal zitten en ieder voor hun eigen krant werken. Een feit is echter, dat het comité dat uitzendrecht, waarop in het begin van dit artikel gedoeld werd, verkocht heeft aan een andere omroep-organisatie en dat die andere organisatie daarvoor een belangrijk bedrag betaald heeft. Dus uit zakelijk standpunt is het vol komen juist, dat de A.V.R.O. van het Co mité eischt, dat dit Comité met alle haar ten dienste staande en wetige middelen de goede naloving van het contract ver dedigt. Nu zou natuurlijk de K.R.O., zich be roepend op de onjuiste geste van het EuweAljechin-Comité, zijn eenmaal voorgenomen plannen kunnen doorzet ten, maar wat zou daarvan het gevolg zijn? In de eerste plaats, dat een be staande vriendschappelijke en collegiale verhouding tot een andere omroep daar door wordt verbroken. In de tweede plaats, dat de door de K.R.O. geëngageer de schaakmeesters een zeer groote finan- cieele schade zou worden toegebracht en op de derde plaats, dat de medewerkers van de K.R.O. aan een eventueel zeer on aangename behandeling zouden worden blootgesteld. De K.R.O. heeft zich toen met zijn col lega-omroep in verbinding gestold, maar do voorstellen, waarop hier niet nader wordt ingegaan, waren van dien aard, dat de K.R.O. daarop niet kon ingaan, zonder zijn zelfrespect te verliezen. In het belang van don wedstrijd Euwe- Aljechln en in het belang van een goede verstandhouding in den Ncderlandschen omroep, heeft de K.R.O. de meest loyale houding aangenomen en zich terugge trokken, zonder zijn standpunt, op welke wijze ook, prijs te geven. ONTSLAGEN BANKEMPLOYÉ GE ARRESTEERD ROTTERDAM, 18 October. To Rot terdam is gearresteerd en in verzeker de bewaring gesteld een eenige jaren geleden reeds ontslagen sous-ohof van de Rotterdamsohe Bankvereeniging te Rotterdam, die zich gedurende den laat sten tijd, dat hij in functie was en wel de laatste zes tot zeven jaar, schuldig heeft gemaakt aan verduisteringen op groote schaal ten nadoele van de Rot- tcrdamschc Bankvereeniging. Do fraude zou thans ontdekt zijn, omdat de rekeningen van de Robaver en het stadhuis niet overeenstemden. Het betrof naar verluidt voorschotten aan de gemeente. DE AANKOOP VAN DE „IMBOSOH" AMSTERDAM, 18 Oct Zooals bekond tracht de Vereeniging tot behoud van Natuurmonumenten in Nederland het landgoed de Imbosch, ter grootte van 1451 H.A., aan to koopen ter uitbreiding van haar bezittingen aan den Veluwe- zooom. Van het benoodigde bedrag ad 275.000 wed tot dusver ruim 120.000 toegezegd aan giften, renteloo ze voorschotten en inschrijvingen op de 21/? procent obligatieening. Vóór het einde van hot jaar moot de vereeniging beslissen of den koop tot stand kan komen, Velours chiffon voor Japonnen in niet-kreukende-qualiteUen in mooie naj aars-tint en 5 m -■/. Afd. Bonneterie: Wollen Tricot Japonnen Warme Wollen Jasjes Nouveautés Handschoenen PeignoirsShawls, Hoedjes Zesduizend gloeilampen en 20000 boekjes cigarettenpapicr onder steenen verborgen ROTTERDAM, 18 October. Re chercheurs van de afdeeling Spe ciale diensten liebben in een garag© in het Westen van de stad een goe den slag geslagen. Op vermoeden, dat er zioh smokkel waar in de garage bevond, begaven zij zich derwaarts. Zij troffen hier een truck met trailer aan, wolke er in het geheol niet verdacht uit zag. De acht meter lange trailer wa6 geladen met steenen. Toen deze eohter werden weg gehaald, vond men onder het plankier een laadbak waarin zesduizend gloei lampen en 20.000 boekjes sigaretten-pa pier waren verborgen, welke goederen frauduleus uit België waren ingevoerd. De chauffeur-eigenaar, de 31-jarige P, J. B„ zijn 16-jarige knecht P. C. W. en een 46-jarige helper, P. C. de R., allen uit Roosendaal zijn naar het hoofdbu reau van politie overgebracht Zij had den truck en trailor juist in de garage gereden. Ambtenaren van de invoer rechten en accijnzen hebben proces-ver baal opgemaakt. Het nader onderzoek wees uit, dat de smokkelwaar bestemd was voor een Rottordamsohen koopman, don 41-jari gen L. H. R., tevens werd de naam ge noemd van den 49-jarigen koopman J< H. B., beiden zijn eveneens naar het hoofdbureau overgebracht. Ook tegen hen is procos-verbaal opgemaakt. Truck, trailer cn smokkelwaar zijn in beslag genomen. Het is komen vast to staan, dat de wagens ditmaal voor den zevenden keer de grens zijn gepasseerd, zonder dat de douanen de smokkelwaar hobben opge merkt. Bijzondere aanbieding van ©en zeer mooie Grotrian Steinweg piano, in nagenoeg nieuwen staat. Levering met vijf jaar garantie, desgewenscht op termijnbetaling. Firma R. VAN DEN BURG, Arnh.straat. Pianohandel van 1887. Bijna 250000 wielrijders hebben van het intermediair der A.V.O. gebruik gemaakt Dank zij de vergunning daartoe van het departement van financien is do actie der vereeniging arbeid voor onvol waardige arbeidskrachten „A.V.O." tot afstempeling der rijwielplaatjes met naam en adres van den eigenaar weer volkomen geslaagd. In veertig steden des lands zijn machines geplaatst ge weest Bijna 250.000 wielrijders hebben hun plaatje laten stempelen en naast de postkantoren heeft de „A.V.O.'' tegelijk met de stempeling bijna 125.000 plaatjes verkocht. Er hebben 150 werkloozen, waaronder 100 onvolwaardigen, aan dit werk mee geholpen, aan wie de vereeniging onge veer 12.000 loon heeft uitgekeerd. Het welslagen vnn dit werk is voor een belangrijk deel bevorderd door de groo te medewerking allerwege ontvangen zoowel van particulieren, inzonderheid van de groote werkgevers, als van over heidslichamen, zooals politie en diensten voor arbeidsbemiddeling en maatschap- pelijk hulpbetoon.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 6