EUWE SPEELDE VERRE BENEDEN ZIJN KRACHT 'sW erelds' .draaiboek Kinderhoekje Vorst Cobra MAiSON. MODERNE MAGGIsoepen Nieuw terrein „Wit-Rood' 75 cent 75 cent EUWE-ALJECHIN Spannende partij, die als een nachtkaars uitging ZEER HINDERLIJK RUMOER UIT DEN U.P.V.B. Het tournooi om den Koning Gustaaf beker UTRECHTSCHESTRAAT 21 DE A.M.H.C. TEAMS staan er goed voor Kiibler-Kleeding W. K. v. ROSSUM Het groene oog van Baa-al Iedere dame profiteere, Van wasschen, knippen onduleeren Of watergolf. Salon Nieuborg - Wijersstraat 1 Tel. 216 Door MARK CHANNING 1«, pi *n pao 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 20 OCTOBER 1937 Ondervindt Euwe nadeel van het rumoer van het publiek? Sensationeel verloop ROTTERDAM, 19 October. Zoo lang zamerhand begint het tot ons door te dringen, waarom de geheele schaak wereld voortdurend spreekt van de nek- aan-nek-race EuweAljechin; het pu bliek gelooft eenvoudig zich op de ren baan te bevinden! Eigenlijk moet het verwondering baren, dat het tot dus verre nog niet tot uitbarstingen als „hup Euwe" en dergelijke is gekomen. Want voorwaar, dit rumoer gaat de grenzen der beleefdheid te buiten.. Wij meenden, dat de concertzaal accoustiok te Haarlem oorzaak was van het leven tijdens de zesde partij, doch moeten thans helaas tot de slotsom komen, dat het publiek eenvoudig niet schijnt te be seffen, dat rust een der belangrijks'e voorwaarden voor een ernstige schaak partij is. Wij hopen, dat deze welge meende critiek haar uitwerking op toe komstige bezoekers niet moge missen Ongetwijfeld verkeert een ieder in groote spanning, doch dit mag niet op hinderlijke wijze tot uiting worden ge bracht. Was het do onrustige omge ving, die Eeuwe gisteravond beïnvloed de? Men mag gerust zeggen, dat hij deze partij niet alleen verre bene den zijn kracht heeft gespeeld, maar dat bovendien van typeerende tac tiek in het geheel niets te bemerken was. Het in den steek laten van een pion ten behoeve van een zeer twij felachtig initiatief (opening: Sla- Wedstrijdprogramma Zondag, 24 October le klasse A: U.S.C.L.—D.E.V., Oranje Wit—Volharding, Vreeswijk—Wijk bij Duurstede, DriebergenSt. Boys, F.A. K—IJ.F.C. 3e klasse A: KievitenDe Veluwe, JPeensche BoysRenswoude. 3e klasse B: S.S.S.—Hilv. Boys, Pias- vogelsGooivogels, SpoorvogelsDen Dolder, BlaricumAvance. Reserve le klasse A: Sopla 2H.V. C. 3, Velox 4Hilversum 5. Amersf. Boys 2—'t Gooi 4, A.P.W.C. 2—Donar 3, Amsvorde 2B.V.C. 3. Reserve 2e klasse A: E.S.V.A.C. 2 Baarn 3. Vcenendaal 3Quick 2. Reserve 3e klasse C: H.V.C. 4Ams vorde 3, Putten 2Quick 3, E.S.V.A.C. 3N.S.C. 2. Reserve 4e klasse D: N.S.C. 3een- schc Boys 2, De Veluwe 2—Quick 5, Spoorvogels 2A.P.W.C. 4. visch), later, na een episode van hardnekkig verdedigen, opnieuw het nemen van onnoodig risico (25. Kh3) en ten slotte een volkomen „Zusammenbruch" op den 28stcn zet het was alles hoogst sensa tioneel. Voor Aljechin niets dan lof ditmaal Het manoeuvreeren met lichte stukken is altijd zijn grootste kracht geweest en zijn prestatie In deze partij doet onwillekeurig den ken aan die in partij no. 2. Met de partij van gisteravond heeft de match een geheel ander aanzien ge kregen Voor onzen kampioen is het al- lernoodigste, dat hij zonder verwijl zijn zelfvertrouwen terugvindt.. Nederland in de eerste ronde tegen Zweden in Zweden PARIJS, 19 Oct. (A.N.P.). Vandaag is de loting verricht voor het interna tionaal landentournooi om den Koning Gustaaf beker. In de eerste ronde, welke uiterlijk 29 November a.s. geëindigd moet zijn, zal Nederland een uitwed strijd spelen tegen Zweden, terwijl Mo naco naar Noorwegen zal moeten rei zen. In de halve-eindstrijden, welke vóór 19 December moeten worden ge speeld, komt de winnaar van den wed strijd Zweden-Nederland tegen Duitsch- land uit en de winnaar van Noorwe^ genMonaco tegen Denemarken De fi nalisten, welke na deze twee wedstrij den bekend zullen zijn, kunnen elkaar dan tot uiterlijk 9 Januari 1938 ontmoe ten, terwijl de winnaar van dozen eind strijd in de Challenge-round van 21—23 Januari zal moeten uitkomen tegen den houder van den beker, Frankrijk. SCHAKEN SCHAAKTOURNOOI TE HASTINGS AMSTERDAM, 19 Oct. Het Kerst- tournooi te Hastings zal dit jaar een sterke bezotting hebben. Dr. Euwe, Reshovsky, Flohr en Fine zijn hiertoe uitgenoodigd. De deelname van Keres is ook waarschijnlijk. Dr. Euwe zal echter de uitnoodiging niet kunnen aanvaar- den. In het premier resorve-tournooi zal onze Nederlandsche kampioen S, Lan dau weer van de partij zijn. WIFLRFNNBN JAN AERTS ZAL NIET MEER RIJDEN ANTWERPEN, 18 Oct. (A.N.P.) De bekende Belgische wielrenner Jan Aerts, die in 1935 te Floreffe het wereld kampioenschap op den weg voor be roepsrijders won, heeft besloten niet meer in wedstrijden uit te komen. r ll Tel. 473 (DamMhc&dün Soep op tafel. .een oongenome inleiding voor demoollijd.. komt de gezondheid ten goede en verhoogt de ge- zelligheid oon tafel. Mits het een echt-smakelijke soep is... MAGGI* Soep! t Een MAGGI1 Soep is voedzaam en licht-verteerbaor en van een bijzonder-fijne kwaliteit. Bovendien kunt U met MAGGI* Soepen nog eens afwisseling brengener zijn 20 soorten! HOCKEY Alle elftallen leverden tot nu toe zeer goede pres taties Drie competitiedagen liggen achter ons en schakelen we den eersten wed strijd van A.M.H.C. I uit, dan zijn het niets anders geworden dan overwinnin gen, zoowel voor de heeren, als voor do dames. Voorwaar een schitterend resul taat, een jubileerendc club waardig. Het zou bijna te mooi worden, wanneer de verschillende teams op deze wijze voort gingen en toch, de mogelijkheid bestaat er. In klasse 2 D. (heeren) zal de strijd wel gaan tusschen Schaerweyde en A. M.H.C. Of A.M.H.C, II haar fraaie positie aan het hoofd van haar afdeeling zal weten te behouden, durven we nu nog niet te zeggen, evenmin als van het eerste dameselftal, dat wel ean buitengewoon mooie prestatie levert bij het eerste her optreden in de tweede klasse. Zeer ze ker achten wij het dames-team in staat deze leidende positie te blijven behou den. Het tweede dameselftal gaat met een record-doelgemiddelde van 380 aan het hoofd enwe twijfelen er niet aan of dit seizoen zullen de roodwitten eindelijk haar kampioenschap krijgen. De standen zijn: 2c klasse D: Schaerweyde 3 3 0 0 15-3 6 A.M.H.C. 3 2 0 1 0-2 4 Pinokkio II 3 2 0 1 4—2 4 II.H.V. II 3 2 0 1 4—2 4 Hilversum III 3 1 1 1 6-5 3 Be Fair II 3 1 0 2 4—11 2 S.C.H.C. III 3 0 1 2 3—9 1 Kameleon 3 0 0 3 T fO O 3e klasse F: A.M.H.C. II 3 3 0 0 10—3 6 Schaerweyde II 3 2 1 0 10—5 5 Be Fair III Z 1 1 0 5—3 3 Gooi IV 3 1 0 2 7-9 2 S.C.H.C. IVIV 3 1 0 2 5—S 2 I.aren II 2 0 0 2 R—8 0 Hilversum V 2 0 0 2 2—8 0 Dames. 2e klasse B: A.M.H.C 3 3 0 0 12—4 G Hurley 3 2 0 1 7—3 1 Be Fair 2 1 1 0 4-2 S.C.H.C. 3 1 1 0 6-6 Gooi III 2 1 0 1 3-3 2 Oh Kay 2 0 2 0-7 0 Hilversum II 3 0 0 3 6—14 0 Le klasse H: A.M.H.C. II 3 3 0 0 38—0 6 Voordaan 3 3 0 9—2 6 S.C.H.C. IH 2 2 0 u 10—2 4 S.C.H.C. IV 3 2 0 1 10—12 Kampong II 2 0 0 2 2—6 C S.C.H.C. V 2 0 0 2 2—27 C Kampong III 2 0 0 2 1—12 0 Schaerweyde II 3 0 0 3 3-13 0 „Iets aan te geven?" jyOMT men van Keulen terug, dan is J\ het een sport een fleschje Kölni sches Wasser mee te brengen zonder er accijns op te betalen. Er zijn van die men schen, die niet eens zes dagen naar Blan kenberghe kunnen, zonder vijftig sigaren te smokkelen. Het is het Indiaantje-spelen de zeeroovers-romantiekt Ik zou haast zeggen de padvinders-glorie van lederen man. die nog een beetje jongen is geble ven. En welke man is dat nou met? De douane vindt dat genoegreden om aan te nemen, dat ieder thuiskomend rei ziger een fanatiek drinker, een smokke laar en leugenaar is. Het gaat zooals bij de Fransche rechtbank. Je bent schuldig totdat het tegendeel bewezen is. Iedereen is een smokkelaar, totdat hij bewezen heeft, dat het niet zoo is. ..De misdaad om thuis te komen." noemde een Amerikaan het eens. Het is alles behalve de bedoeling den smokkelaar hier op te hemelen, maar smokkelen is nu eenmaal een van die onvermijdelijke bijkomstigheden van tariefmuren en isolatie-politiek. Het staat ieder land vrij buiten zijn grenzen te houden wie en wat het vvii. Engeland moet niets hebben van communisten Duitschland is doodsbang voor alle an ti-partij-literatuur. Frankrijk houdt oogen open voor tijdbommen en revol vers van dc Spaansche grens. De fascis tische landen hebben daarbij nog een heel andere moeilijkheid: geen litera tuur naar binnen, geen geld naar bui ten. En met deze laatste kwestie wordt het spelletje smokkelen dikwijls een le venskwestie. Wie verliest, is ean land verrader, wie wint., kan zijn leven in betrekkelijke rust in het birftenland doorbrengen. De methodes zijn daarom even sluw als geestig. Dat is te zeggen: de trucs, waarvan men hoort, want ieder heeft er belang bij zijn truc ge heim te houden. Onlangs werd te Berllj'n een fabriek je ontdekt, dat er speciaal werk van maakte vulpotlooden, horloges etc. van te AMERSFOORT bij 18 LANGESTRAAT Ook maten 50-51-52en 53 voorradig. VOETBAL I Waarschijnlijk spelen Amersf. Boys en Quick een ope ningswedstrijd „Wit-Rood", het elftal, dat het Rijksopvoedingsgesticht in de Za- tcrdagmiddagcompotitie van den U.P.V.B. vertegenwoordigt, krijgt binnenkort een nieuw terrein. Naar men weet, speelde dit team zijn competitiewedstrijden Zaterdags op één van de velden van den A.B.v. L.O. aan den Lcusderweg. Te begrijpen is, dat er behoefte be stond aan een eigen terrein bij het R.O.G. Zoover is het nu gekomen. Zatordag 30 October a.s. zal het nieuwe veld gereed zijn. Ter gele genheid van dit heuglijk feit, heeft de directie van het R.O.G. gemeend aan deze in gebruikname een oenigszins officieel karaklcr te verlenn. Aan de voetbalverenigingen Amersfoortsche Bovs en Quick is hot verzoek gericht om een openingswedstrijd te spelen. WAT ETEN WIJ MORGEN? Voor do Koilietaiel Geldersche kaasboterham. 4 dunne sneedjes brood. 80 gram boter (4 afgestreken eetle pels). 50 gram ons) ham. 100 gram (1 ons) kaaö. Bak de sneedjes brood aan beide kanten lichtbruin, in de gesmolten bo ter Leg op elk gebakken sneedje eerst een plakje ham, daarna een plak kaas. van dezelfde grootte als het sneedje brood en ongeveer een halve centime ter dik. Leg de sneedjes vervolgens in een vuurvasten schotel en zet deze ln een heeten oven tot de kaas begint te smelten. Dien zeer warm op. Voor de middagtafel Biefstuk. Pommcs frites. Sla. Zoete ommelette. massief goud te maken. Andere hor loges, mot alleen een wijzerplaat, wer den van zuiver goud gemaakt en be dekt met een laagje koper. Dit zijn echter maar lompe pogingen vorgele- ken bij de dikwijls goed doordachte methoden van groote financiers, die geld uit het land wilden hebben. Overbekend is het verhaal van den man, die een advertentie plaatste in den Völkischen Beobachter, waarin hij om een secretaris vroeg. Hij schreef or zelf 200 antwoordbrieven op, in eiken waarvan hij een duizend mark-biljet stopte. Daarna verzocht hij de krant de ingekomen brieven in Zwitserland aan hem door te sturen. De douane liet de officieele enveloppe van den Völkischen Beobachter het orgaan van do nazi's ongemoeid en de man kreeg zijn geld. Minder bekend zal hel verhaal zijn van den man, die zich bij een Zwitsersche maatschappij in Ber lijn liet verzekeren voor een millioen mark. Binnen een half jaar botaaldo hij alle premiën, vertrok toen naar Bern met de polis in zijn zak en ging naar het hoofdkantoor der firma, waar hij zeide, dat hij zijn verzekering wilde afkoopen. Dat ging, werd hem verteld, maar dan verloor hij tien procent van de storting plus nog eens vijf procent provisie voor het Berlijn6cch kantoor. Enkele dagen later kreeg hij S5?o van zijn millioen mark in Zwitserland uit betaald. Dan is er nog eens een heer geweest^ die met een schuldbewust gezicht bij de politic aankwam en daar bekende, dat hij een jaar tevoren een safe-depo sit in Praag had gehuurd, waar hij zijn kapitaal in gelegd had. Hij was nu tot beter inzicht gekomen en vond het een gemeene streek tegenover den staat. Den gezant kon hij geen vol macht verstrekken, omdat zijn uit drukkelijke instructies geweest waren, dat niemand anders dan hij zelf de sa fe mocht openen. Na een korte beraad slaging werd besloten, dat hij twee douanebeambten uit Leipzig zou mee krijgen, die met hem naar Praag zou den rijden. Met zijn wagen gingen ze den volgenden dag den grens over. Op 30 km. afstand van de Duitsche grens, in Bohemen dus, verzocht hij den hee ren ambtenaren beleefd uit den wagen te willen stappen Hij had al zijn geld in den wagen verstopt. De douanebe ambte aan de grens had hem, in zóó'n 23. Pat Robinson zat in zijn eentje te grinniken. Overal had hij zijn mannetjes opgesteld. Bovendien was er een stevig hok in de buurt, dat dienst kon doen als gevangenis. 24. ledereen kreeg zijn plaats. Er was geen boschje in de buurt of Pat Robinson had er zijn mannetjes verstopt. Zij moesten daar wachten tot dokter Bergman met zijn kinderen en Hassan voorbij kwamen en hen dan alle vier gevangennemen. goed gezelschap, zonder meer laten passeeren. En dan is er nog het - verhaal van den man, die den Parijschen vertegen woordiger van zijn Amerikaansche stukken liet overkomen naar Duitsch land. In zijn bijzijn verbrandde hij toen alle certificaten van die firma, die hij had en vroeg daarna bij het hoofd kwartier duplicaten aan. En van den man, die zijn auto-instrumenten vau platina liet maken en wiens wagen van binnen en buiten werd door-» zochtEn nog bonderden anderen. Raak een man in zijn portemonnaie cn zijn vindingrijkheid kent geen gren-» zen. FEUILLETON Ned. bewerking door MARIE DE BELMONTE ïi) „Waarom sprak je over je leven? En waarom baad je opeens in je zweet?" vroeg hij woedend, hem van het hoofd tot de voeten opnemend Ik kom van een terechtstelling", vervolgde Alam Khan. tandenknarsend, „er is maar één woord noodig van jou, en ik heveel een twee de." Chirine wachtte een ooirenblik, tot dat Jaffir van angst niets meer zou heb ben in te brengen; daarop kwam ze tu9- schenbeide: „Ik heb hem onderhouden over een beuzelarij, die hij in orde zal maken." zei ze op onverschilligen toon. Terwijl ze Jaffir met een hoofdbewe ging zijn afscheid gaf, ging ze naar Alam Khan toe, stak haar hand door zijn arm en trok hem naar zich toe. „Hecht mijn Heer er zijn goedkeuring tan." zei ze lief. „dat ik een nautch keb bevolen, waarin de dansen der vrou wen een veldslag zullen simuleeren? Is het goed?" „Ik maal om geen vrouwen en om geen eesimulecrdp veldslagen." z«i barsch Alam Khan, met zijn oogen steeds gericht op den rug van dAn eunuch, die zich verwijderde. Die ellen deling van een slaaf heeft het bij het rechte eind, zijn leven is niet meer waard dan een stofje. En een storm wind steekt op, die hem mee zal sleuren naar den hellepoel. Chirine ontstelde. Niet voor zich zelf, zij vertrouwde op haar macht over den Cobra, om van haar de noodlottige ge volgen, welke de ontde\king van de vlucht der gevangenen en haar ooglul kend toelaten mee zou bre ïgen, af te wenden. Doch, indien Alam Khan in zijn woedt- den eunuch in de gevangenis wierp, vóór zij tijd gehad had de vlucht te rege len? Diana keek van den één naar den an der, bevreesd door een onvoorzichtig woord de lont in het kruid te steken „Wat 9chreet jij daar zooeven?" vroeg hij zijn rood bruine oogen op het Eti «elsrhe meisje gericht. Hij had opgemerkt, dat ze een pen in haar hand hield. „Ze zou juist een vers overschrijven dat ik ter eere van u gedicht had. Oh, boom mijner begeerte," viol Chirine heftig in. „Dat meisje schrijft het Perzisch be ter dan ik zelf." Zich tegen hem aan aan vleiend, hief ze een hand op en streelde één van de zwatre lokken, die van onder den tulband in een platte vettige krul neerviel. „Mijn geliefde is een jager. Hij heeft me gevangen gehouden in het struik gewas van zijn haardos." neuriede zij. een Perzisch gedicht citeerend. Alam Khan begon te lachen: de boo ze hui was afgedreven. En zich daarop tot Diana wendend zei hij. „die vos van een sahib van je heeft me heet gehad. Al dat geschrijf van hem was bedriegerij. Morgen op het Strijdplein zal je zien waarop het hem te staan komt." Diana verbleekte: Zou Colin Gray voor de wilde dieren geworpen wor den. HOOFDSTUK XXVIII. Het hachelijk oogenbllk. Het spreekwoord: „Wanhopige kwa len wettigen wanhopige middelen", drukte ten naaste bij den geestestoe stand van Jaffir uit, nadat hij Chirine en den Cobra verlaten had. Door hem een bewij9 te weigeren, dat de belangstelling, die zij in de ont vluchting van Gray en Diana had, zou hebben gestaafd, toonde de favoriet op nieuw hem te slim af te zijn en zag hij geen kans haar in de val te lok ken. Bovendien had zij. dank zij haar vlug optreden, belet, dat Diana hem oen aan Gray gericht briefje gaf. Nog twee grieven, om te voegen bij die. welke zij repds tegen haar had. Die vlucht zou niet plaats hebben indien hij ze beletten kon. Terwijl hij de breede trap, die van de vrouwen vertrekken naar dp groote zaal voerde afging, on'moette hij Khoon, den Mon gooi, die uit de Raadskamer kwam. De dwerg scheen nog «slechter gehu meurd dan gewoonlijk; de vree9 die diep in zijn oogen verborgen lag, gaf aan zijn geel gezicht een uitdrukking van groote wreedheid, die hij anders wel gewacht zou hebben te openbaren. Hij was niet in de stemming voor een praatje en hij zou Jaffir voorbij gcloo- pen zijn en gedaan hebben alsof hij hpm niet zag. Indien hef hoofd der eu nuchen van Alam Khan geen bevende hond op zijn schouder gelegd had „Meester! Ik heb belangrijk nieuwe.' ..Misschien heb ik ook nieuws voor jou", bromde de dwerg Khoon. „Ik zal je morgen op het Strijdplein wel zien." Jaffir huiverde. Zijn onrustig gewe ten gaf aan de woorden van den Mon gool een onheilspellende beteekenis, a.sof Khoon te verstaan had gegeven, dat hij. de eunuch, één van de ter dood veroordeelden was, die half naakt in het zandige strijdperk zouden staan ie wachten lot de hongerige wilde bees ten hen verscheurden. „Ik ga niet naar het Strijdplein", fluisterde hij met bevende stem. „De Khan verlangt, dat na deze tamachas (voorstelling) een maaltijd opgediend wordt. Mijn aanwezigheid wordt in de keukens vereischt, om toe te zien. dat alle gerechten op tijd klaar zijn." Terwijl Khoon zijn misvormden schouder bevrijdde van de warme hand welke de eunuch er op had gelegd keek hij dezen laatste strak aan met hardvochtigen blik. „Ga op zij, nietsnut. En wat dat ban ket aangaat, jij hebt iets in je bezit wat zelfs het diner van een buffel zou kunnen kruiden en zóó lekker, dat hij voor eeuwig verzadigd werd... Maak er gebruik van „Neen meester", smeekte Jaffir he- vend, die de toespeling op hot vergif begreep. „Zoolang de Man-met-den- Sluier nog hier is, durf ik niet. Ik heb hooren zoggen, dat hij morgen zou ver trekken." De dwerg lachte hoonend „Indien je vanavond niet handelt, zal er mogelijk voor jou geen volgenden dag meer zijn." In groote, koperen blocmkuipen, dicht hij hen, bloeiden rhododendron struik en. „Hoe verzorg je deze planten"? vroeg Khoon bedaard, cr op toeloopend. „Ver tel me dat eens. Bloemen zijn mijn lust en mijn leven." Staande voor de breede koperen kui pen onderbrak hij door korte gefluister de zinnetjes zijn bespiegelingen over horticultuur, welke hij luid ten beste gaf. „Het zijn overblijvende planten. (De Man-met-don-Sluier weet alles)Ik heb hooren zeggen, dat ze nog sterker groeien, indien een bot aan dc wortels begraven wordt. (De Khan verdenkt Je). Hoe bewaar je ze tijdens het koude jaargetijde? (Spreek dan toch. Wat voor nieuws heb jij?)" „Ik begiet ze (oh Allah, had ik maar een oogenblik eerder gewaarschuwd!) drie keer per dag. Heer. (Chirine be reidt de vlucht voor van de beide sa- bibs). Ik zal uw methode eens probee- ren en botton aan de wortels hegraven. (De Khan is woedend op u, edele Khoon.)" Deze keek snel om zich heen. Nie mand lette op hen. In de omlijsting van de deur, die toegang gaf tot de cour, vertelden twee neergehurkte schild wachten, de geweren rechtop tusschen hun knieën, elkaar lachend schuine mopnen. De overige zes mannen van de wacht met hun commandant dutten in de schaduw naast de poort, het geziclu bedekt door een baan van hun tulband. „Spreek vlug, maar niet luid", fluis terde de dwerg. (Wat heeft de Khan van mij gezegd?)" Hij noemde u een Mongoolschen hond met schuine oogen", antwoordde Jaffir met kwalijk verholen leedvermaak. De dwerg trok zijn bovenlip aan één 'Idc op. „Ik wensch hem toe, uitwerpselen te eten' Moge satan hem den lever uit scheuren' Ik zal hem nlat drukken'" „Hoe wilt uhem plat drukken?" stot terde Jaffir, opgelucht bij de gedachte, dat bij achteraf toch niet den toorn van den Man-met-den-Sluier zou hebben te duchten voor den moord op Alam Khan, dien hij den boezemvriend van dit gevreesde personage waande. „Soms stort een berg in op iemand" die tracht hem te ondermijnen", jam* merde hij binnensmonds. „Anderen mogen zich belasten met het ondermijnen, zooals jij het noemt. Ik zal me or toe bepalen te 6puwen op het stof, dat hij achterlaat. Welke plannen heeft die Chirine. zwaarlijvige kletser?" 't Was de beurt van den eunuch eens tersluiks om zich heen te gluren. Bui ten trilde de heete lucht. Een oud vrouwtje stak de verblindende licht plek over, die zich in de omlijsting van de poort afteckende en haar rnet spijkers beslagen sandalen riepen echo's op in de groote zaal. I-Iet geknais van de paleisdeuren in hun scharnieren en de hoefslagen der paarden op de binnenplaats, naar ma te de ruiters werden binnengelaten, resoneerden luid in de stilte. Jaffir dacht na. Indien hij alles wat hij wist aan den Mongool vertelde, dan zou niets dozen beletten het complot aan don Cobra te verraden cn zoodoen de hem. Jaffir. zijn eenige kans op redding ontnemen. Doch hij was als een wild beest in een val, waaruit het niet kon ontkomen, hij begreep het er op te moeten wagen Misschien had Khoon den Man-met- den-Sluier al voor zijn plannen ge waarschuwd. Hoe zou hij er anders over hebben kunnen denken Alam Khan te vermoorden cn zich zoodoen de bloot te stellen aan diens moord dadige woede, die. zooals ieder wist, nooit faalde dengene, tegen wicn zij zich richtte, te verpletteren. (Wordt vervolgd.)'

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 2