Nederlandsch Indië's verdediging Bep Bakhuys bracht beroering in de Fransche voetbalwereld LAATSTE BERICHTEN Laffe overval Welke strategie Moeder en zoon verdacht van brandstichting W.J.v.d.Kolfft Hij maakt goals genoeg Najaars-military der K.M.S.V. ITALIË NAAST JAPAN is het meest aanbevelenswaardig f 35000.- verduisterd A. H. S. Stemerding UIT DE STAATSCOURANT Wat er aan het verleenen van zijn werkvergunning voorafging HOUTSKOOL-INDUSTRIE HERLEEFT Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 27 OCTOBER 1937 BINNENLAND Het debat op de inleiding van luit. ter zee De Ronde in de Vereen, voor Krijgs wetenschap AMSTERDAM. Bij dc gedachte wisseling welke is gevolgd op de, door ons vermelde, inleiding van luit. ter zee 1ste klasse F. S. W. dc Ronde, over Indie's verdediging, maakte de kapi tein van den generalcn staf van het K.N.I.L., Mantel, eenige aanvullende opmerkingen. Spr. bestreed de opvatting, dat een conflict altijd zou uitloopen op een maritiemen oorlog. Bij een con flict zal naar verwachting in bond genootschap worden gestreden. Het heeft zeker zijn consequenties te beseffen, dat een oorlog niet altijd een maritieme strijd zal zijn. Wat het luchtwapen betreft zeide spreker de torpedovliegtuigen van pro blematisch nut te achten. Aan bom- vliegtuigen gaf spr. de voorkeur, ook al is de kans, dat zij getroffen wor den, groot. De snelheid van bommen werpers is nog altijd 12 15 maal zoo groot als dc kruisermacht. Zij moeten daarom in massaal verband optreden. Spr. gelooft, dat indceling bij de ma rine voor bommenwerpers niet noodig is, met samenwerking tusschcn mari ne en luchtvaart valt onk veel te berei ken. Dat het leger bommenwerpers voor de locale defensie noodig zou heb ben, bestreed spr. op grond van hun snelheid. Reserve-majoor Schaepman sloot zich bij den voorgaanden spreker aan. Spreker bestreed den term imperium. Do verdediging van het Nederlandsche koninkrijk kan niet identiek zijn aan die van het Britscho rijk. Do verdedi ging richte men regionaal in, hetgeen iets anders is dan locaal, zooals de in leider betoogde. Voor een regionale defensie zal elk gebiedsdeel daartoe self-supporting moeten zijn. In tijden van oorlog kan men niet tijdig een vloot naar het be dreigde punt zenden. Luitenant ter zee der eerste klasse 'A. J. Bussemaker wees op de groote afhankelijkheid van Nederland van den invoer. Ons economisch leven is een zwakke plek van ons oorlogspoten tieel, het ligt voor dc hand, dat de vijand ons hier zal trachten aan te tasten. Hij kan dit doen door middel van den luchtoorlog en door aanvallen op onze koopvaardijsche pen, ook al oefenen onze bondge- nooten de heerschappij ter zee uit. Immers de moderne wapens zooals snelle bovenwaterschepen, onder zeebooten, onderzeebootmijnenleg- ■gers en vliegtuigen grijpen over deze heerschappij ter zee heen. Voor de handelsbescherming nabij Nederland is dan ook stellig noodig de door inleider voorgestelde kruiser- groep, aangevuld met geeigende zee gaande bovenwaterschepen en eigen marine-vliegtuigen. De opvatting als zou de taak der marine in Nederland zich kunnen beperken tot zuivere kust verdediging kan niet worden gehand haafd. Een rechtstrceksche aanval op Java is vrijwel onmogelijk. Van een vijand kan dan verwacht worden, dat hij vele punten aan den omtrek van den Ar chipel zal bezetten, teneinde zich gelei delijk aan binnen ons grondgebied te [vestigen. - Ook met vliegtuigen staat men hiertegenover vrijwel machteloos en wel. omdat, daar het hier klei ne ondernemingen geldt, de vijand zal overgaan tot nachtlandingen. Om dit met vliegtuigen te beletten heeft men een alles omvattende verkenning ver in zee noodig, wat voor ons Indië honderdtallen vlieg tuigen zou vercischcn, benevens snelle bovenwaterschepen voor be veiliging van den aanvoer van be- drijfsstoffen. Bovendien laten in Indië de weers omstandigheden lang niet altijd toe om met bommenwerpers op te tredon. Dan rest dus alleen het optreden van hel operatief orgaan op de verhindingen. Spreker wees 'er verder op, dat mot vliegtuigen vijandelijke troepen niet zijn te verdrijven, evenmin als dit ge lukt bij Madrid. Dit is wel mogelijk met infanterie. Hij stelde voor, kleine, goed uitgeruste detachementen met snelle oorlogsschepen cn gedekt door een goede vcrkonningsvliegdienst tot dit doel te vervoeren, hetgeen zonder risico kan Ere«chieden. Aldus worden ook troepen ingeschakeld in de offen sieve verdediging. Men krijgt dan een soort querilla van marine en leger on vijands verhindingen, welke veel suc ces belooft. Venier blijkt uit deze re deneering. hoe dwaas het is om do marine haar snello eenheden, o.a. kruisers, te willen ontnemen. Bij het voeren van deze actieve stra tegie laat het zich denken, dat de vijand, teneinde raad, toch den aan val tegen Java zal inzotten, waarbij spreker de vurige hoop uitsprak, dat deze zich te pletter zal loopen. Het go- volg van vijands actie is, dat beide weermachtsdcelen worden ingezet, dus ook hier harmonische samonwerking. Rcsumeerendc stelde spr. zich dus dc in Indië te voeren strategie niet voor als een tijdelijk defensief af wachten in een soort cordon op stelling, maar als een beweeglijk systeem met als leitmotif „aanval len". Ook in Holland mogen wij niet enkel berusten in het beveiligen van de kust, maar moot de marine de wijde zee op. Met het oog op don vergevordonden tijd word besloten, dat luit. ter zee de Ronde in het orgaan der veree- niging do sprekers \an antwoord zou dienen. De vergadering werd bijgewoond door don commandant der marine te Willemsoord vice-admiraal T. L. Kruys en den ondercommandant der marine te Amsterdam, kapitein ter zoe J. E. Meijer Ranneft. Bij don aanvang van dc vergadering werden eenige oogcnhlikkon stilte in acht genomen ter hordenking van de slachtoffers der beide vliogrampon, welke de marine in Nederlandsch- Indié trof. Ten nadeele der firma IJzer- mans en Co te Vlaardingcn VLAARDINGEN, 27 Oct. Het bedrag, dat de kantoorbediende W. ten nadeele van do firma IJzer- mans en Co. te Vlaardingen heeft verduisterd, bedraagt ongeveer vijf endertig duizend gulden. Deze verduisteringen moeten zijn ge pleegd in de jaren van 1930 tot i937. W. wist zich deze gelden op de vol gende wijze toe to eigenen: Bij leve ringen aan het buitenland werden de copio-faclurcn, die door W. moesten worden ingeboekt, in het verkoopbock niet ingoschreven, tenvijl evenmin dc wissels, welke hij moest doorgeven aan de betrokken bank der firma, werden verantwoord. Door het plaatsen van een vervalschto handteekening van een der procuratiehouders adresseerde hij de wissels aan zich zelf. Vervol gens endosseerde hij deze aan zijn ei gen bankinstelling te Rotterdam en liet het bedrag op zijn bankrokoning zetten of incasseerde liet geld in con tanten. W., die nog steeds op het politiebu reau te Vlaardingen wordt vastgehou den, zal binnen enkele dagen naar bet buis van bewaring te Rotterdam wor den overgebracht. Benoemd tot burgemeester van Oost- en West-Souburg De blijkens de Staatscourant nieuw benoemde burgemeester van Oost- en West-Souburg, dc heer A. H. S. Stemer ding, werd 15 December 1S93 te Pernis geboren. Na een kweekschool te hebben doorloopen, was bij van 1912 tot 1916 onderwijzer, en daarna drukker en uit gever. Tn 1931 werd de heer Stemer ding gekozen tot lid van den gemeen teraad van Rotterdam, van welke ge meente hij in 1932 tot wethouder voor sociale belangen cn arbcidsaangelegen- heden werd benoemd. Bij KB. is aan A. de Ruyter, op zijn verzoek, met ingang van 1 November 1937, eervol ontslag verleend als bur gemeester der gemeente Haarcn. Bij K B- is met ingang van 15 Novem ber 1937 benoemd tot burgemeester der gemeente Oost- en West-Souburg A. H. S. Stemerding. Bij K.B. zijn bij den Pensioenraad te rekenen van 1 October 1937 bevorderd tot commies: H. M» van der Velde en A. van Dijk, beiden thans adjunct commies- Bij K. B. van 19 October 1937 is aan mr. J Krusoman op zijn verzoek met incang van 1 November 1937 eervol ont slag verleend als president van het ge rechtshof te Amsterdam, onder dankbe tuiging voor de gewichtigp door hem in verschillende rechterlijke betrekkingen bewezen diensten, en is benoemd bij dit gerechts-hof- tot provident: mr. J. M. Jolles, thans vice-president hij gemeld gerechtshof; tot vice-president: mr. P- A. Rutgers van der Loeff. thans raads heer in gemeld gerechtshof. NEDERLANDSCHE MOTORSPITS NA AANVARING GEZONKEN HOEDEKENSKERKE. 27 October. Vannacht ziin, nabij Iloedckenskcrko. Het Poolschc stoomschip „Slask", ko mende van Gdynia en bestemd naar Antwernen. en do Nederlandsche motor- spits „Erma" in aanvaring geweest. De motorspits in gezonken. De bemanning is door de ..Slask" gered, waarna dit schip de rei6 naar Antwerpen heeft voortgezet. Inboedel van enkele waarde- looze meubels was voor 5000 verzekerd AMSTERDAM. 27 Oct. In den nacht van 17 op IS October heeft tijdens afwe zigheid van do bewoners een binnen brand gewoed in het benedenhuis van perceel IS op don Hoogeweg. Aangenomen word, dat de brand was ontstaan door het onoordeelkundig zet ten van een kachel, die. niet op een plaat doch direct op den vloer, dus niet gci60- leerd was geplaatst De politie van het bureau Linnaous- straat heeft echter nog een nader onder zoek naar dc oorzaak van dit brandje, waarbij een deel van het benedenhuis en de inboedel in do vlammen opgingen, in gesteld. Dit onderzoek heeft uitgewezen, dat hier vermoedelijk van brandstichting sprake is. Verdacht van vermoedelijke brand stichting zijn thans twee personen aan gehouden. een 43-jarlgc vrouw, die ge scheiden van haar man leeft cn haar 24-jnrige zoon. Beiden hadden de woning kort te voren gehuurd cn deze zeer po ver ingericht Zij hadden de „inboedel" welke slechts uit enkele waardclooze meubels bestond, echter verzekerd voor de somma van f 5000. Het tweetal zal thans ter beschikking van den officier van justitie worden ge steld. Moeder en zoon zijn voor een dergelijk feit reeds eerder to IJmuiden in onder zoek geweest. Betrapte inbreker brengt een 65-jarige dame een hoofd wonde toe AMSTERDAM, 27 October. Öp do eerste verdieping van een perceel in de Ruysdaelstraat is gisteren een man be trapt door een 65-jarige dame, die daar alleen woont, toen hij meende ongo- stoord den boel te kunnen omhalen op zoek naar een en ander van zijn gading. Bij haar thuiskomst bemerkte dc da me vreemd bezoek in haar kamer, die reeds geheel overhoop gehaald was. De man, die zich in zijn werk ge stoord zag, gaf de wcerlooze vrouw nog een paar klappen met een hard voor werp op het hoofd voordat hij de beenen nam. De vrouw kreeg een hoofdwonde en liet zich eerst door een in dc buurt wo nenden medicus verbinden. Daarna stel de zij de politic van het geval in ken nis, die thans een nader onderzoek in stelt. Dc teraardebestelling vond hedenmiddag onder groote belangstel ling plaats ZEIST. Hedenmiddag had op de Nieuwe algemeene begraafplaats de be grafenis plaats van den beor W. J. v d. Kolff, in leven directeur der Prins Alexander Stichting te Hui6 ter Heide. Er was een zeer groote belangstel ling. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op: mr. H. P. van Heukelom, voor zitter van hot bestuur der Prins Alexan der Stichting, dr. A. H. J Belzer. alg. directeur der Stichting; dr. Waller Zeper, assistent der directie, het dage- lijksch bestuur van het Zeister Mannen koor, met den directeur, den heer H. Altink; mevr Klein, namens het hoofd bestuur der Ned. Padvinders Vereeni- ging; den heer Blussé van Oud-Alblas, districtscommissaris van de N.P.V.; den heer J C van Renen en mevr Lod derman, namens do plaatselijke afd. van de N.PV.; den heer Niessink, hoofd van het blindeninstituut te Haren, den heer Laansma, hoofd van bet Chr. Blindeninstituut Bartimeus te Zeist; ds. Tuinstra, Ned. Herv. predikant, In den stoet volgden het onderwijzend personeel der stichting en eenige der pupillen. Bij de groeve trad als spreker mr- H. P. van ITeukelom naar voren- Spr. was diep getroffen door de scherpe te genstelling, dat men de vorige week zijn jubileum nog met zooveel vreugde had gevierd en dat men thans somber en droef bij het graf van dezen zoo diep betreurden directeur sfond. Hot bestuur had nooit berouw gehad, dat zij den overledene als hoofd van rle stichting benoemd had Hij was een trouw kin dervriend, die met zijn liefdevollen ar beid veel bereikt had voor stichting en pupillen Spr. eindigde met een woord van troost tot mevr v. d. Kolff- De onderwijzer, dc beer Bruinsma schetste de groote verslagenheid van personeel cn kinderen. Zij zullen nooit vergeten bet vele dat cïe heer Kolff voor hén gedaan heeft. Namens bet Zeister Mannenkoor sprak de heer De Jonge, die het ide aal van den ontslapene goede koor zang tp hpoofenen. naar voren bracht De heer Niessink bad don heer v. d Kolff jaren gekend als collega en als hoofd der school en door innige samenwerking was zeer veel bereikt Ds Tuinstra noemde den heer v. d. Kolff een persoon met zeer veel liefde en een teedcr bewogen hart Spr. eindigde met een woord van troost tot de familie en met het bidden van het „Onze Vader". Door de padvinders werd met het ge bruikelijke saluut een krans op de grop- vc gelegd. Ilierna zong het Zeister Mannenkoor „Eece quomodo moritur", van Handel, waarna een familielid voor de bewezen eer dankte» T DE werkzaamheden, vorbonden aan het verleenon van een werkvorgunning aan Bakhuys in Frankrijk hebben meer beroering en onderlinge onecnigheid in de Fran sche voetbahvorold gebracht, dan de buitonstaandor zou vermoedon. Voor de tweedo maal zou het „goval Bakhuys" Woensdag j.l. definitiof bo- slist worden en voor de tweede maal werd de beslissing uitgesteld, nu tot gisteravond. In de zitting van Woensdag van de commissie belast met het onderzoek in de kwestie, ging hot zeer geheimzinnig toe. Voor het begin der beraadslagingen moesten de aanwezigen hun eerowoord geven, niets over de besprekingen en over het eventueel te nemen besluit los te laten, voordat het besluit van de F.F. F.A. openbaar gemaakt was. Zooals men weet verleent de F.F.F.A. tenslotte do werkvergunning, al zal daarbij het oor deel van do commissie een beslissende rol spelon. Ondanks dit verzoek om geheimhou ding kunnen we toch medcdcelen, dat de leden van dc commissie het eenstem mig eens waren over het feit, dat het „goval Bakhuys" in wezen weinig ver schilde van de aanvragen om werkver gunning, die van de andoro buitenlan ders behandeld waren. Bovendien sprak de commissie als haar oordeel uit, dat de gehccle zaak sterk overdreven was en dat men den hetrokkono veel in de schoenen wilde schuiven, wat absoluut bezijden de waarheid was. Zijn er evenwel in deze zaak toch fou ten gemaakt, dan zijn deze begaan door de F.C. Mctz en do Stado Reims, die geen van beide reglementair gehandeld hebben. De commissie stelde dan ook dc F.F.F.A. voor, Bakhuys oen werkvergun ning to verleenen, maar de beide betrok ken vereeniginfcen een flinke boete op te leggen. Lofsy's oordeel Ook de heer K. Lotsy schijnt zijn oor deel in deze kwestie te hebbon gegeven. Toen hij n.l. op 10 October, ter gelegen heid van den wedstrijd FrankrijkZwit serland in Parijs vertoefde, was hij eenige uren de gast van den heer M. Rimet, den voorzitter van den Fran- schcn voetbalbond. Bakhuys vond hij den heer Lotsy geen genade en hij maakte den oud-internationaal bittere verwijten over zijn gedragingen in Ne derlandsch voetbalverband. Op den heer Rimet maakte dit oordeel grooten in druk cn zoo was het geen wonder, dat hij den heer Herlory, voorzitter van de F. C. Metz, toen deze hem wilde spre ken, antwoordde: „U komt over het geval Bakhuys? Dat betreur ik en ik wil u eerlijk verklaren, dat ik' zal aftreden als voorzitter van den Franschen voet balbond, als dit lichaam Bakhuys een werkvergunning geeft." Lotharingen dreigt Het onderhoud tusschen de heeren Rimet en Herlory wierp verder nog een eigenaardig licht op de verhoudingen in do Fransche voetbalwereld. De heer Herlory gaf daarbij een ty pisch kijkje op de stemming, die in Lo tharingen ten opzichte van do F.F.F.A. heerscht. „De Lotharingsche voetbalwe reld," zoo verklaarde de heer Herlory, „verlangt dringend de werkvergunning voor den Hollander. Mocht deze niet af komen, dan zal zij ongetwijfeld de voet balsport boycotten." In dit verband herinnerde de voorzit ter van de F. C. Metz aan een soortge lijk geval in Strassboung, waar de massa het ook niet eens was met een besluit van den bond en de heer Rimet gedwongen was met het geheele bonds- bcstuur naar deze plaats te komen, om de gemoederen weer tot rust te brengen. De Lotharingers voelen zich blijkbaar nog altijd hij Parijs achtergesteld en ge zien hun opvliegenden aard, achtte de heer Herlory moeilijkheden met hen niet uitgesloten. Het bovenstaande schijnt nogal in druk op den bondsvoorzitter gomaakt te hebben. Althans de heer Herlory ver trok in de overtuiging, dat Bakhuys de gewenschte vergunning zou krijgen, naar Metz, hetgeen intusschen juist bleek te zijn. Men tracht te sussen Do Franscne voetbalbond echter, de mentaliteit van de Lotharingers bliik- baar kennende, voelde er niets voor zijn sympathie in Metz en omgeving te ver liezen. Gaston Barreau, de leider van het Fransche elftal, zou de rol van bemid delaar vervullen. En zoo gebeurde het, dat op een oogenblik, dat niemand dit verwachtte. Charles Fosset, de spil van cle F. C Metz, in het Fransche nationa le elftal gekozen werd, dat Zondag as 'egen Nederland speelt. Temeer wekte dit verwondering, daar Fosset den kaat sten tijd in zeer slechten vorm was en in Lotliaringer kringen zag men dan ook in dezo verkiezing een vorzoenend gebaar van den bond. Vast stond echter, dat men in Mctz liever afzag van de verkiezing van Fos set, dan van de werkvergunning van Bakhuys. Ook Fosset zelf dacht er zoo over en ging zelfs zoo ver te beweren, «lat hij Zondag a s. niet zou spelen als de vergunning niet afkwam Enfin, Fosset kan nu Zondag rustig spelen, zonder verdriet te hebben over zijn Hollandschen clubgcnootl Bep maakt goals Intusschen laat Bakhuys geen mo ment ongebruikt om zijn normalen vorm weer te vinden. Zoo speelde hij Donderdag met het eerste elftal- van do F.C. Mctz tcgon dc zeer sterke amateur- club U.L. Moyeurre en hij wist zijn ploeg met 51 ter overwinning tc voe ren. waarbij bij zelf drio doelpunten voor zijn rekening nam. Ook dc Fransche doolvcrdedigcrs on dervinden dc kracht van zijn schoten en zoo lazen wij in bet vorslag over dezen wedstrijd, dat do vijandelijke keeper, toen hij oen schot van den oud- Internationaal ving, door den schok achterover viel- Zondag spcoldo hij met het reserve-team tegen do S R. Colmar, een ploeg, die zovcn bui tenlanders in do golodoren had. Ook dezen wedstrijd wist Bakhuys door z'n schitterend spel in een overwinning (6i) to doon eindi gen en aan het slot van den strijd werd hij stormachtig toegejuicht. Dienzclfdcn dag speelde het eerste elf tal van do F.C. Mctz in Cannes, waar met 40 verloren werd, hoowol de Met- zers gerogold sterkor waren. „Bakhuys is do man, dien wo noodig hebben", schreven den .volgcndon dag dc Melzer couranten. Wolnu, zo heb- hom, al mag hij ook nlot oerdordan 31 December spelen. Hedenmorgen verschenen do deelne mers aan do Najaars-militnry der K.M. S.V. voor de laatste maal aan den start voor liet afleggen van rle derrie proef van dezon samengcstcldcn wed strijd, het springconcours. Het parcours hiervoor was opge bouwd op het springterrein van de Rij school cn bevatte een tiental bindernis sen tot een maximum hoogte van 1.10 meter en zonder bizonrlere moeilijkhe den voor paarden en. ruiters. Doch ge zien de prestaties welke de paardon gis- teron hebben moeten leveren, is ook deze eisch als verre van licht te be schouwen. Het vastgcslolde tempo bij deze proef hedrocg 350 meter per mi nuut, terwijl iedere 1 volle seconden langer een stra.fpunt opleverden. Do foutentelling was die volgons het „Cen traal comité voor de Concoursen Ilip- pique in Nederland", doch mot de toevoo ging dat elke fout 2 strafpunten gaf. Ook nu hadden zich weder vele be langstel lenden op het terrein verza meld, teneinde deze laatste proef, wel ke immers nog van grooten invloed op den uitslag zou kunnen zijn, gade te slaan. Om 10 uur was hieraan een conditie- keuring voorafgogaan, waarhij de jury geassisteerd werd door don Majoor paardenarts Weckenstroo, chef van het Veterinair Hospitaal alhier. Hierbij werd cle conditie van alle paarden als voldoende beoordeeld, hoewel vanzelf sprekend onkenon hunner do vermoeie nissen van gisteren duidelijk waren aan te zien. Bij het springconcours wisten slechts een tweetal deelnemers foutloos tc blij ven. n.l. do kapitein Brounesc met „Net" en de Ros.-luit. Dr. v. Schaik met Denisc, de meeste anderen maakte 4 fouten, welke dus met het toeken nen van 8 strafpunten werden gestraft. Een enkele deelnemer moest wegens 3 maal weigeren in het parcours wor den uitgesloten, doch over het alge meen behoorden weigeringen tot dc zeldzaamheden. Het weer was zeer fraai en het ter rein bood diontcngcvolge een zeer vroolijkcn aanblik. Nadat, de laatste deelnemer hot par cours had beëindigd, worden in de can- tino van dc Rijschool de prijzen uitge reikt door den Rcs -luitenant-kolonel Couvée. Dc uitslag van deze wedstrijden luidt als volgt: Najaars military; 1. Luit. Hoytoma van Konijnenburg, Tatjana; punten dressuur 180, lo cross 3.34, 2e cross 9.10, strafpunten spring concours 9. Punten totaal 633. 2. Luit. Kloppenburg, Lancaster; pun. ten dressuur 165, le cross 3.36, 2c cross 9.13, strafpunten springconcours 16. Pun ten totaal 608. 3. Luit. Timmer, Peggy II; punten dressuur 149, lc cross 3.36, 2c cross 9.01, strafpunten springconcours 8. Punten to taal 604. 4. Luit. dr. v. Schaik, Denise; punten dressuur 159, lc cross 3.39, '2e cross 10.06, strafpunten 0. Punten totaal 598. 5. Luit van der Iloog, Result; pun ten dressuur 125, le cross 3.20, 2e cross 8.53, strafpunten springconcours 8. Pun ten totaal 596. 6. Luit. van der Iloog, Courant in; punten dressuur 142, lc cros6 3.46, 2e cross 8.48, strafpunten springconcours 8. Punten totaal 592. 7. Kapt. Brounesc, Net; punten dres suur 121, le cross 3.21, 2c cross 9.57, strafpunten springconcours 0. Punten to taal 584. 8. Luit. van Hellen berg Hu bar, Pucky; punten dressuur 118, le cross 3.34, 2e cross 8.39, strafpunten spring concours 8. Punten totaal 583. 9. Maj. Jhr. de Marees van Swindc- ren, Hunze; punten dressuur 156, 1e cross 3.59, 2e cross 10.24, sirafplinten springconcours 8. Punten totaal 561. Dubbele Cmss-Country: 1. Res. luit. jhr. Roe 11, Hurry On; le cross 3 min. 16 sec., 2e cross 7 min. 10 sec., totaal tijd 10 min. 26 sec. 2 Luit. van der Hoog, Result; 1e cross 3 min. 20 sec., 2c cross 8 min. 53 sec., totaal tijd 12 ruin. 13 sec. (Berijder luit. baron van Lynden.) cn 3. Res. lult. van Hellenberg Hubar, Pucky r.p.; le cross 3 min. 34 sec., 2o cross 8 min. 39 soc., totaal tijd 12 mim 13 sec. 4. Luit. Jhr. Beolacrts ynn Blokland, Fledormaus; le cross 3 min. 33 soc., 2o cross 8 min. 44 soc., totaal tijd 12 min, 17 sec. 5. Luit. van dor Iloog, Courantin; le cross 3 min. 46 sec., 2o cross 8 min. 48 soc., totaal tijd 12 min. 34 sec. 6. Luit. Timmer, Peggy II; lc cross 3 min. 36 soc., 2o cross 9 min. 01 sec., totaal tijd 12 rnin. 37 sec. 7. Luit. Iloytcma van Konijnenburg, Tatjana; lc cross 3 min. 34 sec., 2e cross 9 min. 10 sec., totaal tijd 12 min. 44 sec. 8. Luit. Kloppenburg, Lancaster; lc cross 3 min. 36 soc., 2e cross 9 min. 13 sec., totaal 12 min. 49 soc. 9. Luit. Egtcr v. Wissckcrko, Amor r.p.; lc cross 3 min. 58 sec., 2c cross 9 min. 19 sec., totaal tijd 13 min. 17 sec. 10. Kapt. Brcuncsc, Net; le cross 3 min. 21 sec., 2e cross 9 min. 57 sec., to-» taal tijd 13 min. IS sec. BUITENLAND Anti-Komintcrn-pact tusschen Tokio en Rome op komst TOKIO, 27 October (Havas), Volgons het in militaire kringen gelezen orgaan Kokocmin zijn alle voorbereidingen getroffen voor het sluiten van een tegen do Komintern gericht pact tusschen Italië en Ja pan. Ilirota zal den kabinetsraad op 2 November om goedkeuring verzoeken cn het vervolgens voor leggen aan den raad van state, ten einde aankondiging van hot pact te kunnen doen op 25 November, den verjaardag van het sluiten van het pact tusschen Japan en Duitschland. LONDEN, 27 Oct. Men poogt thans in Engeland het houtskoolbrandcn weer te doen herleven. Vroeger werd in de Brit- sche bosschon zeer veel houtskool ge brand, doch door buitcnlandsche con currentie en andere oorzaken is deze industrie sterk afgenomen. Op het oogenblik vraagt de industrie meer houtskool- IUertoe beeft ook hot bewa peningsprogram van dc regeering bij-1 gedragen. Men wil deze huisindustrie thans nieuw leven inblazen. STADSNIEUWS GARNIZOEN Dc tweede-luitenant II. F. J. M. Pias- mans van bet 5e Regiment Veldartille rie wordt met ingang van 1 November as. overgeplaatst bij het 2c Regiment Veld-Artillerie tc 'srGravenhage. De oer£te-luit3namt C. S. Hecrma van Vos van het 5c Regiment Veld-Arlille- ric alhier, wordt op 1 November a.s. overgeplaatst bij. het Korps Lucht- doclartilleric le Utrecht. BURGERLIJKE STAND 27 October 1937 GEBOREN: Maria Evelina, d. v. G. J. Reverse en M. D. Reverse; Rolf Fer- nand, z. v. F. A. A. M. Jansscnê en M. Tobias. GEHUWD: A. van Hoogland en P. C. Blickcndaal; A. Blitz cn V. de Groot; F. Lappain cn J. te Kulve; A. van Deventer on II. Florijn; P. Priem on J. W. Veldhoen; A. y.erhoeff en, M. Butterling.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 3