EEN BOMAANVAL OP SJANGHAI. De vervaardiging der nieuwe Engelsche gevechtsvliegtuigen. Een kijkje in de goote fabriek te Coventry, waar honderden arbeiders bij deze fabricage tewerk zijn gesteld Z K H Prins Bernhard bij het ver laten der zitting van den Raad van State ter gelegenheid van het afscheid van mr R H A M Romme als lid van den Raad van State Het nieuwe mailschip, voor de Stoomvaart Mij. «Nederland» op de werf der Ned. Scheepsbouw Mij. te Amsterdam in aanbouw, zal den naam «Oranje» dragen Een kijkje op de werf De plechtige opening van het Engelsche Parlement is Dinsdag door Koning George VI verricht. een overzicht van den stoet bij het verlaten van Buckingham Palace te Londen De Fransche trawler «Ben Hur» raakte op weg naar Groenland onklaar. Dagen lang dreef het schip hulpeloos rond, tot de bemanning er eindelijk in staagde, Saint Malo te bereiken. Het schip aan de kade De «Glan Mackenzie»» kwam ter hoogte van Birkenhead in botsing met een ander vaartuig. Passagiers en beman ning konden zich nog juist bijtijds in veiligheid stellen. Het schip werd een prooi der golven. Een luchtopname van het zinkende vaartuig Mr. A. D. Assendelft de Conlngh te Amsterdam is benoemd tot secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor West-Friesland De bombardementen van Sjanghai door vliegtuigen der Japansche luchtmacht volgen elkaar zonder ophouden op. Een suggestieve toto tijdens een der jongste Japansche luchtaanvallen op deze Chineesche stad Op vier meter diepte onder het ge dempte Rokln te Amsterdam is men bezig met den aanleg van de rioleering en een doorvoerkanaal van het Damrak naar den Singel Tezamen over de hindernis tijdens de .najaars-military en de dubbele cross-country, welke Dinsdag op de Leusder- heide bij Amersfoort werd gehóuden Koning George VI en Koningin Elizabeth in de statiekoets op weg naar The House of Lords voor de plechtign opening van het Engelsche Parlement

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 8