LAATSTE BERICHTEN ALARM!.... VLIEGTUIG! Luit. de Ronde repliceert MUSSOLINI SPREEKT De „luchtdoel" waakt! Over Indië's verdediging CONFERENTIE te Brussel Frank's Lunchroom Sigarenwinkeliers protesteeren DE TABAKSWET functionneert niet goed Het eerste proces over voorrangswegen WINDHOOS RICHT ONHEIL AAN DE REGEERINGSCRISIS TE BRUSSEL VAN DE POLITIK INGEZONDEN STUKKEN Advertentiën Firma R. VAN DEN BURG De sleutel der toekomst. XVTH SPAARBANK AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 28 OCTOBER 193 Het stalen brein der batterij faalt nimmer. Het is nooit verstrooid en nooit nerveus MET 'het oog op de groote luchtver- dedigings-oefening, welke Zater dag a-s. boven Amsterdam gehou den wordt, zendt een deskundige ons de volgende suggestieve schets toe van de wijze waarop de luchtdoel-artillerie werkt: Kanonniers, hoogtemeters en vuurlei- ders zijn in rust hij de stukken en in strumenten. De bat tor ij commandant en de hem toegevoegde sergeant houden het dagboek en de vuurstalen bij- Twee uitkijkposten zoeken het luchtruim af. Er heerscht rust, orde en stilte. Een luchtdoelartillerist is zwijgzaam, kalm en vastberaden. Rustig rookt 'hij zijn si garet en wacht. Plots is er de vijand, een stip slechts aan den horizon, „vliegtuig, handbreed te rechts van Westertoren!" De batterij commandant veert op, commandeert: „Op uw posten!" Weg rust, weg siga retten. Even een wirwar van unifor men, het blinken van helmen, korte be velen en iedere man is op zijn post- Ge- ruischloos, geheimzinnig, zwenken de loopen der kanonnen. Vijf kostbare se conden zijn voorbijgegaan. Ziet u dat 4 meter lange instrument zwenken? Twee groote lensoogen staren in de wij de lucht. Door het oculair van dezen hoogtemeter spieden de 6cherpe oogen van een soldaat. Zijn rechterhand glijdt vliegens vlug over een koperen rol, de hoog te is gemeten, nauwkeurig tot op 10 meter- Electrische contacten doen hun werk onberispelijk en de hoog te is al aangebracht in de groote rekenmachine, het vuurleidingstoe stel. Ilier wordt gerekend en gecij ferd, hier draaien kijkers en hand- wielen, eohootstafels en vlucht tij dengrafieken. Wijzers wentelen, ze ven soldaten doen zwijgzaam hun plicht. Het stalen brein der batterij faalt nim mer. Hpt is nooit verstrooid en nooit nerveus. IJzig kalm en bliksemsnel geeft het de horizontale en verticale voorloophoeken- De tempeering en de correctie voorde afwijking van het naar rechts draaiende projectiel, voor den invloed van den wind, voor den bedie- ningstijd der kanonnen en onzichtbaar, geheimzinig flitst de electrische 6troom donr de zwarte ruhberkabels. Wijzers draaien bij de kanonnen; klokken worden bijgesteld en dreigend zwenken de. loopen voor het vliegtuig uit. Een laatste monsterende blik van den ondernfficier-vuurleider glijdt over het toestel. Dan klinkt het: „klaar" 1 Vijftien seconden zijn verloopen. Nog tuurt de batterij commandant door zijn twaalfmaal vergrootande kijker- Zes kilometer is het vliegtuig van de batterij. Daar ziet hij duide lijk de vijandelijke kleuren op romp en richtingroer. Kort in zijn com mando: driemaal! Driemaal de kor te klik van het sluitstuk, driemaal de korte blaf van het kanon, drie maal suizen de projectielen met een snelheid van 750 meter per seconde naar den vijand. 2000 Meter hoog, tuurt de vlieger door zijn bommenrichtkijkers. Nog tien se conden en hij zal zijn verderf brengende lading afwerpen. Plots een hevige knal, gierend slaan scherven door den vleu gel, koers "houden is onmogelijk- Voor, achter, links, rechts, barsten de projec tielen. Het bombardement is verijdeld. Vijftig seconden zijn verloopen. Beneden luiden de klokken, luebtgevaar gewe ken. Amsterdam herademt, de batterij commandant houdt zijn dagboek bij- „Rust bij de stukken". DEN HAAG, 28 Oct. In zijn jongste dezer dagen gehouden vergadering heeft het bestuur van den Nationalen Hanze- bond van Sigarenwinkeliers de nood zakelijkheid naar voren gebracht op ruime schaal bekendheid te geven aan de in de algemeene vergadering van 28 September j.l. aangenomen motie, waar in als oorzaak van den zeer slechten toestand in het sigarenwinkeliershedrijf het niet goed functioneeren van de tabakswet, met name van artikel 3 wordt beschouwd. Geconstateerd wordt, dat do verkoop van tabaksfabrikaten ook geschiedt door inkoopcombinaties van overheids personeel, waardoor vele winkeliers ge passeerd worden. In de motie wordt derhalve over wogen, dat de detailverkoop van ta baksfabrikanten alleen en uitsluitend in handen moet zijn van den sigaren winkelier, waardoor een groot percentage van deze winkeliers, die momenteel met den ondergang worden bedreigd, vaste- ren grond onder do voeten krijgt wij ders, dat ook de automatenwet dringend in behandeling moet worden genomen en direct na aanneming door dc beide kamers der staten generaal in werking moet treden. De regeering wordt verzocht, maatre gelen te willen nemen, dat het absoluut wordt verboden, dat overheidspersoneel, werkzaam bij rijk, provincie en gemeen te, zijn rookartikelen betrekt van de z.g. personeel-coöperaties, welke deze artike len leveren beneden banderollenprijzen, hetgeen bij de wet is verboden, en het daarheen te willen leiden, dat zoowel dc automatenwet als de herziening van de tabakswet onverwijld in behandeling worden genomen en tot wet worden ver heven. Samenwerking van vliegtuigen met andere strijdmiddelen de eenige weg die succes belooft Zooals in het verslag der vergadering van de Vereeniging ter beoefening der krijgswetenschap, welke te Amsterdam is gehouden, is vermeld, zou de inlei der, luitenant ter zee der le klasse F. S. W. de Ronde schriftelijk antwoor den op de verschillende opmerkingen, welke tijdens het debat waren gemaakt. Aan dit schriftelijk antwoord van iden spreker wordt het volgende ont leend: Kapitein Mantel was van meening dat een conflict waarbij Ned.-Indië be trokken is, niet altijd den vorm behoeft aan te nemen van een maritiemen oor log, en wees daarbij op het feit, dat ook volgens inleider bezetting van territoir en speciaal de aanval op Java altijd mogelijk blijft. Inleider acht hier een misver stand aanwezig over het begrip ma ritiem conflict; iedere oorlog tus schen twee landen, door een zee-ge bied van elkaar gescheiden, moet van maritiemen aard zijn. Een epi sode daaruit, zooals een landing op Java of op een der andere eilanden, kan het karakter van den zee oorlog niet veranderen. Alleen zullen nu, naast 's vijands handelswegen, ook zijn oorlogsverbin- dingen moeten worden aangetast. Dat de aanval op Java allereerst het vernie tigen van onze marine-basis beoogt, past volkomen in deze redeneering. Inleider is het er geheel mee eens, dat groote waarde moet worden gehecht aan de sterkte van de landstrijdkrach ten op Java. Dat de marine dikwijls do „limited war" naar voren brengt is juist, omdat het Koninkrijk zoodanig over den aardbol is verdeeld, dat de actie (zonder maatregelen onzerzijds) beperkt kan blijven tot den aanval op een der onderdeelen. Inleider toonde aan dat de vijand deze „limited war" wenscht en dat ze daarom door ons moet worden uitgebreid tot een conflict over de geheele wereld Hiermede hoopt hij te bereiken dat de groote mogend heden gedwongen worden om ons niet alleen te laten. Wat hotreft het gebruik van torpedo vliegtuigen, deelde inleider mede. dat deze strijdwijze thans door alle buiten landsche marines krachtig wordt ont wikkeld. Kapitein Mantel had bezwaar tegen koppelen van de snelle vliegtuigen aan langzame schepen. Tnleider wijst erop dat het niet gaat over een gezamenlii- ken opmarsch, maar over tactische en strategische samenwerking en dat maar schalk RadnHir» met zijn groote oorlogs ervaring sneriaal den nadruk legt op het noodzakelijke ..koppelen" van vlieg tuigen aan de (wel zeer langzame) in fanterïe. De groote waarde welke kapitein Mantel aan het slagluchtwapen hecht, komt inleider te theoretisch voor; het grondbegrip van de „liai son des armes" is onaantastbaar, en daarom acht hij samenwerking van vliegtuigen met andere strijd middelen den eenigen weg, die suc ces belooft. De oplossing, die do niet-maritieme leden van de com missie-Kan voorstellen, n.l. het ver vangen van een maritiem wapen (kruisers) door een landmacht- strijdmiddel, is dan ook volkomen onlogisch. Reserve-majoor Schaepman maakte bezwaar tegen de begrippen imperium en staatsmarine en pleitte voor een re gionale defensie. Het woord imperium is inderdaad niet fraai, al mag hieraan geenszins de gedachte aan machtspoli tiek worden verbonden; men denke aan de uitdrukking „imperiale samenwer king". Inleider verzoekt voor dit woord te lezen „het Koninkrijk der Nederlan den zooals dat in art. 1 van de Grond wet wordt omschreven". De Koninklijke Marine is altijd een orgaan van dit geheele „imperium", dus een staatsmarine geweest; dat op dit begrip sinds korten tijd de nadruk is gelegd vindt zijn oorzaak in het feit, dat in onze dagen weer enkele voor standers van een zgn. „regionale verde diging" zijn opgetreden. Met dit laatste wordt niets anders bedoeld dan een lo cale defensie, een cordon welks afzon derlijke onderdeden niet in staat zijn elkander steun te verleenen; uit krijgs kundig oogpunt vanzelf geheel verwer pelijk. Inleider wijt de neiging daartoe aan den Nederlandschen hokjesgeest cn is verheugd gelegenheid te hebben ge had tegen dit passieve systeem, deze slechte economie van krachten stelling te kunnen nemen. Dat de eischen, die Nederland aan de maritieme middelen stelt, geheel anders zijn dan wat Indië vraagt is onjuist; voor ons geldt (zoo goed als voor buitenlandsche marines) dat alle moderne eenheden geschikt zijn voor den oorlog hier en in de tropen. De oplossing, thans door de Regcering ge kozen. verdient dan ook den vollen steun van alle Nederlanders. De luit. t. z. Bussemaker voegt inlei der nog toe, dat 'n kruisergroep a 1- 1 e e n, in Nederland nog niet voldoen de is. Het oppnhouden van de verschil lende zeehavens is een primaire eisch en uitbreiding van de daartoe geëieende schenen, welke uiteraard alle zeegaand moeten zijn. is dan ook uiterst urgent De denkbeelden van den guerrilla-oor log met troepen in Ned.-Indië hebben inleiders volle instemming, en ligt ge heel in de lijn van zijn betoog. ACAD. EXAMENS LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Indisch Recht: do heer J. P. van Loon, Leiden. Candidaafsexamen Rechten: Mej. C A. Tillemans. Rotterdam en de heeren P. S. R. Wolterbeek, Overveen: J. W Scheffer, Rijswijk; D. v. d. Hoek, Warnsveld. Doctoraal examen Rechten: de heer H H Maas, Hilleger^herg. Doctoraal examen Indisch Recht: do heer A. Laurens. Den Haag. Doctoraal examen Rechten: mej: M. T. Ladage. Deventer, en de heer W. R. Engelberts. Den Haag. 's-GR AVENHAGE, 28 October. Exa men M O. (a) paedagogiek. (Leidsche op leiding). Geslaagd: mej. W. Metzelaar te Rotterdam Personeel-Coöperaties van overheidspersoneel ver strekken rookartikelen beneden banderol- leprijzen merd hebben, en aangezien zij zich nog op circa 11 meter afstand van zijn wagen bevond, meende hij te kunnen doorrijden en den bocht naar links te kunnen nemen. Mr. Levy betoogde, dat de wiel rijdster rustig rechtuit had kunnen blijven rijden, omdat de auto reeds lang uit den zijweg zou zijn op liet moment, dat zij de rechterhelft daarvan zou zijn gepasseerd. Mr. Levy legde een situatieteekening met foto's over, die moesten aantoo- nen. dat automobilisten, die uit de Veldhorststraat komen, niet eerder kunnen zien, of zich op den hoofdweg verkeer bevindt, waaraan zij voorrang moeten verleenen, dan nadat zij reeds met een deel van hun wagen op den voorrangsweg zijn gekomen en daar door een ernstige verkecrsbelcmme- ring vormen, tenzij zij nog op den zij weg uit de auto zouden stappen om zich te voet daarvan te gaan overtui gen. In de practijk is dat natuurlijk uitgesloten omdat men daardoor het andere van den zijweg komende ver keer zou belemmeren, terwijl boven dien tegen den tijd, dat men zijn auto weer in beweging heeft, reed6 ander verkeer op den hoofdweg kan zijn ge naderd. Naar aanleiding van het verzoek van mr. Levy om eonige getuigen te hoo- ren en dc situatie ter plaatse op te riemen, stelde de kantonrechter verde re behandeling van de zaak uit tot 8 November a.s. des middags 2.30 uur, om dan de opgeroepen getuigen te hoo- ren en de zitting te verplaatsen naar Lisse om een onderzoek in loco in te 6tellen. Kan men bij Lisse op den voorrangsweg komen zonder een overtreding te begaan? Onderzoek in loco gelast HAARLEM, 28 Oct. De kantonrechter te Haarlem, mr. P. H. "F. Bijl de Vroe. zal dezer dagen uitspraak moeten doen in een interessante aangelegenheid, de voorrangswegen betreffende, waarbij hjj het probleem zal hebben op te los sen, hoe men van een bepaalden zijweg op een voorrangsweg kan komen, zon der overtreding te begaan. Het betreft een zijweg in den smal len hoofdverkeersweg Amsterdam Den Haag, waar deze hoofdweg, loo- pende door het dorp Lisse, Hecrestraat heet. De zijweg is de Veldhorststraat, en het was op 8 Augustus jl., dat een Amsterdamsch automobilist op dit kruispunt een aanrijding had met een wielrijdster uit Lisse. Hedenmorgen diende deze zaak voor den Haarlem- schen kantonrechter, aangezien den Amsterdammer ten laste was gelegd, dat hij de wiel rij d6ter, die in de Hee restraat, dus op den voorrangsweg, reed, geen voorrang zou hebben ver leend. Hij had, komende uit de Veld horststraat, een ruime bocht naar links gemaakt om de richting Haar lem in te slaan, terwijl de wielrijdster die uit de richting Haarlem kwam, naar links uitweek om te trachten, voor de auto langs te komen, doch daardoor juist de aanrijding veroor zaakte. Als raadsman voor den automobilist trad op mr. Alfred Levy, advocaat en procureur te Amsterdam, die betoogde dat tengevolge van de zeer gevaarlijke situatie op het onderhavige kruispunt te Lisse zijn cliënt niet anders had kunnen doen, dan hij gedaan had, en dat hij, door niet te stoppen maar in tegendeel don bocht te nemen, had voldaan aan het voorschrift, op een voorrangsweg voor het zich langs dien weg bewegende verkeer den doorgang vrij te laten. De Heerestraat, voorrangsweg en hoofdverkeersweg tusschen Amster dam en den Haag, is hier slechts 7.60 meter breed, terwijl de Veldhorststraat waarlangs een doel van het verkeer van en naar Noord wijk gaat, ruim 11 meter breed is. Als men uit de Veld horststraat komt. wordt het uitzicht op de Heerestraat naar links belem merd door het hoekhuis, zoodat men pas kan zien, wat van links komt, wanneer men het verlengde van de rooilijn der aan de Heerestraat staan de huizen is gepasseerd Een automo bilist die. zittend achter het stuur van zijn wagen, deze denkbeeldige lijn, die langs de uitgang van de Veldhorst straat loopt, gepasseerd is. heeft den kop van zijn wagen dus al noodge dwongen op den hoofdverkeersweg moeten brengen. Radiatorkap en alle?, wat zich voor den phauffeur bevindt, staat dwars op dezen smal len weg en belemmeren daar het verkeer. Dat was ook het geval met den Anr sterdamschen automobilist, die uit Noordwijk kwam en pa9 toen hij lang zaam op zijn eerste versnelling rijdend, het voorste deel van zijn wagen op dpn hoofdweg had gebracht, van links de wielrijdster kon zien naderen, aan gezien het rijwielpad hier vlak langs de huizen loopt. Door te stoppen zou hij den doorgang voor haar belem BUITENLAND Duitschland en Rusland uitgenoodigd BRUSSEL. 28 Oct. (Belga). In over eenstemming met de regecringen der landen, die aangesloten zijn bij het negenmogendhedenverdrag en die de uitnoodiging tot deelneming aan de conferentie te Brussel hebben aanvaard, heeft de Belgische regeering de regee ringen van Duitschland en Rusland uitgenoodigd eveneens deel te nemen aan de conferentie. DAMASCUS, 28 Oct. (Havas). Een windhoos heeft het ton Noord-Oos ten van Damascus gelegen dorp Dmeir geteisterd. Een honderdtal personen wordt vermist. Uit de overblijfselen van het dorp heeft men reeds een twaalftal lijken ge- horgen. De weg tusschen Damascus en Bagdad is versperd. BRUSSEL, 28 Oct. (Belfta). De koning heeft vanmorgen zijn beraadslagingen hervat. Hij ontving den Katholieken oudminisler Sap, den Katholieken mi nister van staat, Carton de Wiart, den voorzitter van den nationalen raad der liberale partij, Coulonveaux, alsmede graaf d'Aspremont Lyndcn, lid van den senaat en op den voorgrond tredend katholiek. Italië steunt dc koloniale eischen van Duitsch land ROME, 28 October (Stefani). In zijn rede ter gelegenheid van den vijftienden verjaardag van den opmarsch naar Ro me verklaarde Mussolini, na te hebben herinnerd aan de gebeurtenissen der afgeloopen vijftien jaren, dat „het regi me steeds meer één is met hot Italiaan- sche volk, het nieuwe en sterke Itali- aansche volk, waarmede een gewapend conflict voor wien ook uiterst gevaarlijk zou zijn." De duce sprak zijn vreugde uit over de komst der Duitsche gasten. Hun aan wezigheid zeide hij, beteekent, dat zich naast do politieke spil een stoeds nau were solidariteit tusschen do regimes ontwikkelt en een steeds recelcr vriend schap tusschen de beide vol kon. Kameraden, zoo vervolgdo spr., in welk tecken willen wij het zestiende fascistische jaar inzetten? Dit tecken is vervat in dit simpele woord: vrede. Van dit woord hebben de blatende scha pen der z.g. reactionnairo grooto demo cratieën gebruik en misbruik gemaakt, doch wanneer dit woord van onze lip pen vloeit, heeft het zijn volle plechtige en menschelijke bcteckenis. Opdat ech ter de vrede duurzaam en vruchtdra gend zij, is het noodig. dat het bolsje wisme uit Europa wordt verdreven. Dan is het noodig, dat bepaalde be lachelijke en onzinnige bepalingen der vredesverdragen herzien worden. Dan is het tevens noodig, dat een groot volk als het Duitsche opnieuw do plaats krijgt, die het toekomt en die het onder de Afrikaansche zon innam. Tenslotte is het noodzakelijk, dat Italië met rust wordt gelaten, want het heeft zijn rijk geschapen met. zijn bloed en met eigen middelen, zonder te raken aan een vierkanten meter van do rijken van an deren. WERELDEXPOSITIE VERLENGD PARIJS, 28 Oct. (Havas). Tn beginsel is thans besloten tot verlenging van de wereldtentoonstelling 1037. Het besluit ten gunste van een ver lenging der tentoonstelling is genomen met 17 stemmen tegen 2 en 2 stemmen blanco. Hoewel nog niet nauwkeurig bekend is op welke wijze de verlenging ge schieden zal, denkt men, dat, zij na een onderbreking van verscheidene winter maanden in het volgende voorjaar voor zes maanden heropend zal worden. SPORT EN SPEL SPORTFONDSENAFDEELING DER A.Z.C. NEPTUNUS Gisteravond werd voor den eersten keer de zwemavorLd gehouden van de Sportfondscnafdeeling der A.Z.C, Nep- tunus- Door de groote deelname moest een splitsing van 2x1 uur worden toegepast. De opkomst was op beide uren zeer groot, terwijl er een gezellige sfeer heerschte. Hierdoor is een goede propa ganda gemaakt zoowel voor het zwem men als voor het Sportfondsenbad. ST. NICOLAASMARSCH Z.U.T. Evenals het vorige jaar organiseert de Amersf. Wandelsport Vereeniging Z.U.T. voor haar leden een St. Nicolaasmarsch welke gehouden wordt op Donderdag 9 December a.s. De start vindt plaats bij „De Valk", waar ook de finish is. STADSNIEUWS Aanrijdinger. Omstreeks kwart over zeven gister avond is op den Utrechtscheweg een wielrijdster in botsing gekomen met oen motorrijder. Laatstgenoemde wilde links afslaan naar den Appelweg, reed lang zaam en gaf teekens. De wielrijdster had een groote snelheid en bemerkte de motor te laat. Rij de aanrijding kwam zij te vallen. Een medicus verleende de eer ste hulp, waarna zij weer te voet huis waarts kon gaan. Gisteravond half acht had in de Kam- perbinnenpoort een aanrijding plaats tusschen een wielrijdster en een auto uit Eist. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het rijwiel bekwam een schado van 20. Art. 247 W. v. S. Tn verband met overtreding van art. 247 Wetboek van Strafrecht is wederom een viertal personen in arrest gesteld. Drie personen, die reeds gearresteerd waren, zijn hedenmorgen naar Utrecht overgebracht. AUTOMARKT Op de automarkt werden gisteravond aangevoerd 281 wagens. BURGERLIJKE STAND AMERSFOORT 28 Oct. '37 GEBOREN: Everdina d. van H. Vee- nendaal en T. Dikken: Antbonie Wil helm, z. van A. E. v d. Heijden en J. M. Hogcndorp; Gijshert, z. van N. den Uijl en A. J. van Eek. ONDERTROUWD. C. P TJding en P. H. Franssen; T. J. Verschuur en J G. M. Hogenhoom; H. Volp en M. L. Ker sten; E. J. van Deuveren en W. J. v. Groene woud; H. A. v. d Berg en M. R. L. Werlingshoff; A. van Soeren en E. v. d. Hooff. GEHUWD: B. L. M. Münninghoff en C. Jansen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) BAZAR CHR. FRÖBELSCHOLEN De dagen voor den bazar bestemd, nade. ren snel. Bij lange na is niet alles ont vangen, wat toegezegd js. De dames in het Soesterkwartier kunnen het bezor gen bij de onderwijzeressen in Beth. El en Immanuel en Mevr. v. Amerongen, Soesterwcg 13. Voor de stad willen mevr Gerritsen, Utr.weg 118 en mevr. Plooy, Arnh.weg 1 alles gaarne in ontvangst ne men. Ook kan men terecht bij de beken de adressen der Comité-dames. Wij hou den de bazar in „Immanuel", Tulpstraat D.V, op Vrijdag 5 en Zaterdag 6 Nov. 's middags van 2.305 en 's avonds van 710 uur. De bazar in de school L. Beekstraat op Dinsdag 9 Nov. en Woensdag 10 Nov. op dezelfde tijden. Uiterlijk 3 Nov. moe ten alle goederen in ons bezit zijn, wil de bazar slagen. Vergeet u het niet en komt u ons met een bezoek vereeren? 't Zal er zeker gezellig zijn. Namens het Bazar-Comitee: Mevr. Gerritsen. Utr.weg 118. Mevr. Menken, K. Wilh.str. 3 Mevr. Breukelaar. Joz. Tsraëlsstraat 22. Mevr. de Korte, Borneopl. 11 Voorlooplg kosteloos. FAILLISSEMENT J. VAN HAMERSVELD. Bij beschikking van den Ed. Achtb. Heer Rechter commissaris in boxenge noemd faillissement is be paald- le. dat de schuldvorderin gen bij den curator moeten worden ingediend stiór den 29 November 1937; 2e. dat de verificatiever gadering zal plaats hebben op Maandag den 13 Decem ber 1937 des namiddags te 2.05 ure in het Gerechtsge bouw aan de Hamburger straat 28 te Utrecht. De Curator: Mr. H. J. VAN URK. Amersfoort, 26 October 1937. Langegracht 13. Neemt geen risico!!! Maar koopt een D.K.W. Zuinig, snel, goedkoop en slipgevaar uitgesloten! Vraagt proefrit. HUIB HOLSTEIJN. Ter overname: Een weinig bespeelde, zoo goed als nieuwe STEINMETZ PIANC in moderne uitvoering zwart gepolitoerd. Prijs slechts f 275.—. Levering met vijf jaar ga rant ie. AMERSFOORT Arnh.straat. UÜH WEINIG GELD IETS FIJNS BESTELD 2 warme kalfscroqoetten «5 f 0.25 thuis bezorgd. t. L o. STATION. Telef. (1. De toekomst ontdekken? We speuren en vinden niet! Nie mand heeft den sleutel er van in handen. Ook het sparen niet. Muur wat het sparen ■wél kan? U telkens grooter zekerheid geven, dat ge Uw toekomst met vertrouwen tegemoet kont gaan! Op dón Wmroldypóóó* dóg. Vrijdag 29 Oc tober. Ja om ióntoor open ven 9-8 one/- gobroitcn.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 3