7/dmer' LEGANT CORSETTEN 'sW erelds' draaiboek Kinderhoekje Vorst Cobra Archambaud's poging mislukt N.V. Compagnie Lyonnaise Laatste training op het V.U.C.-veld Geen grasbaanraces te Alkmaar? Kwartjesvinders Radio-programma's Het groene van Baa-c Door MARK CHANNING Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 29 OCTOBER 1937 SPORT EN SPEL HET WERELDUURRECORD VAN SLAATS IN GEVAAR Indien niet door pech getroffen, zou Archambaud een zeer ern- stigen aanval op het record hebben gedaan MILAAN, 28 Oct. Archam baud heeft vandaag in de late middaguren een poging gedaan om het werelduurrecord, dat op naam van onzen langenoot Frans Slaats staat, te verbeteren. De zeer ernstige poging van den Franschman mislukte door het feit, dat hij in de 75-ste ronde, toen hij ongeveer 29.770 K.M. had afgelegd, een lekke band kreeg, waardoor hij moest afstappen. Archambaud was er inmiddels in ge slaagd op de tusschenafstanden vijl, nieuwe wereldrecords te vestigen De 10 KM. legde hij af in 12 min 51.6 sec., terwijl het oude wereldrecord op naam van Slaats stond, met een tijd van 12 min. 53.8 sec. Het wereldrecord over 15 K.M dat met 10 min 26 8 sec even eens op naam van Slaats stond, is door Archambaud gebracht op 19 min. 23 sec., terwijl hij verder nog het 20 KM.- record op 25 min. 57 6ec. bracht. Het oude record was eveneens van Slaats met 26 min. 26 sec Tenslotte verbeterde Archambaud nog twee wereldrecords van Richard n 1, over 25 K.M. met een tijd van 32 min. One and two way stretch Steunen en vormen het lichaam zonder baleinen Utrechtscheweg 10 31.4 6ec. (oud record 32 min. 38.8 sec.) en het wereldcords over een half uur met een afstand van 23.059 K.M. (oud record 22.993 K M.) Opgemerkt zij nog, dat Slaats bij zijn geslaagde poging voor het wereld-uurrecord in een half uur 22.991 K.M. had afgelegd, waaruit blijkt, dat Archambaud na een half uur 68 Meter voor was op Slaats. Uit een en ander zal het duidelijk zijn, dat Archambaud, indien hij nivt door pech getroffen was, een zeer ern- stigen aanval op het trotsche record van Slaats zou hebben gedaan. In verband met de wedstrijden Nederland—Frankrijk en NormandiëNederland 's-GRAVENHAGE. 28 October. Groot was de belangstelling heden» avond voor de training van de le den van de Nederlandsche elftal club op het V.U.C.-veld te 's-Gra^ venhage Het was immers de trai ning voor twee internationale ont moetingen. n.l. den wedstrijd te Amsterdam van het A-elftal tegen Frankrijk en dien van het B.-elftal tegen Normandië te Rouen. De spelers van beide elftallen met da reserves namen aan de training deel; niet minder dan 28 in totaal. Doch ook de belangstelling van officials was groot. In de V.U.C.-tent na de oefeningen onder leiding van Bob Glendenning heeft de heer Herberts weer zijn ge bruikelijk speechje gehouden. Allereerst richtte de voorzitter van de keuzecomrpissie zich tot de-spelers, van het B-elftal dat onder aanvoering van Cor Wildere de Nederlandsche kleuren te Rouen gaat verdedigen. Technisch zijn zij zeker niet de min deren van Normandië. maar het ont breekt den B-spelers wel eens aan vol doende enthousiasme. „Ik reken op een gunstig resultaat Nog één raad en die geldt ook voor de A-speler: „Houdt het spel tegen de Franschen open. Met kort spel bereikt men niets." Zich tot de spelers van het A-elftal richtend zeide de heer Herberts, dat hoezeer dit elftal zich vaak in de ado ratie van het Nederlandsche publiek heeft mogen verheugen, het in tijden van nood alleen heeft gestaan. Zoo staat het nu a.s. Zondag ook tegen Frankrijk alleen, want één van de steunpilaren is ons ontvallen. Vaak ook gooit men het op den leeftijd van onze spelers, maar men vergeet, dat de gemiddelde leeftijd van de Fransche ploeg nog eenige jaren hooger dan de onze is. Al ontbeert het elftal het vertrouwen van velen, juist in die situatie is het tot groote dingen in staat. In dit ver band herinnerde spreker aan den ge lijkmaker in Düsseldorf. „Ik geloof in de overwinning van het Nederlandsche elftal en dat geloof laat ik mij niet ontnemen", zoo eindigde de heer Herberts. Na eiken maaltijd. Artsen weigeren mede werking ALKMAAR, 27 October. De afdee- ling Alkmaar en Omstreken van de Nederlandsche Maatschappij voor Ge neeskunde heeft een besluit genomen, waardoor èen eind gemaakt wordt aan de grasbaanmotorraces in hot gomeon- telijk sportpark, die in de laatste jaren een 'gansche recks van, soms doodelij- de, ongelukken hebben opgeleverd. Genoemde afdeelïng nam namelijk in haar jongste vergadering een motie- Steensma aan, waarin als het oordeel der medici werd uitgesproken, dat dc grasbaanraces geen behoorlijke vorm van sport zijn en niet door hun aan wezigheid op het sportterrein moeten wordon bevorderd. Daar in do politieverordening van Alkmaar een clausule voorkomt, dat dergelijke wedstrijden zonder aanwezig heid van medici verboden zijn, betee- kent dit doktersbesluit, dat de races niet meer kunnen worden gehouden. Natuurlijk blijft de mogelijkheid open dat de gemeenteraad de verordening herziet, -maar in de gegeven omstan digheden is moeilijk t» venvachteru dat de Raad zou durven besluiten de ge vaarlijke, races zonder medisch toezicht te doen houden. (Standaard) MET den herfst komt ook de tijd, dat de laiulloopers en zwervers zich door de politie laten oppakken, om zich door den politierechter tot vier of vijf maanden Veenhuizen te laten vcroor- deelen. Het is ook de tijd. dat de oplich ters en kwartjesvinders der groote steden hun balans opmaken, om te zien of ze den winter aan kunnen. Hebben ze goed ge werkt"dan leven ze als grand-seigneurs, om in de lente weer met nieuwen moed te beginnen, want hun werkplaats is de straat. Deze helden van het rappe woord en de nog rappere tegenwoordigheid van geest, chevaliers d'industrie noemt de Franschman ze, zijn kerels met groote fantasie, wier menschenkennis geba seerd is op liet axioma, dat de menscheii nu eenmaal voor den gek wollen wor den gehouden. Een anonieme schrijver in de Listener, een bekend Engolsch radio blad, doet een boekje open over de methoden van deze jongens van de vlakte, onder wie hij zich blijkbaar wonder goed thuis voelt. Hij vertelt hoe op een dag hij en een maat hun geld bij elkaar legden en toen naar een klccrenverhuurder gingen. De oen huurde een smoking, de ander diepte een chauffeursuniform op met hoogn stijve kraag en chauffeurspet. Ze kleed den zich om in een openbaar toilet en gingen vervolgens per bus naar een ga ragehouder, waarmee een van hen be vriend was. Voor 15 gulden huurden ze daar een prachtigen wagen voor drie uur met de belofte nog eens 15 gulden te zullen betalen, wanneer de truc lukte. De morgen werd besteed aan het schilderen van een bord en het maken van eon groot aantal pakjes. 's Middags reden ze naar het drukke Londensche strand, hingen het bord op den wagen en parkeerden langs het trottoir. Al heel gauw stonden een paar dozijn menschen voor den wagen en verdrongen zich om het bord te kunnen lezen, dat luidde: „Dit is een wedden schap. Ik mag met niemand spreken of me langer dan dertig seconden ergens bevinden. Doe s.v.p. een shilling in de doos en neem een van dc pakjes." Zijn vriend zat achter in den wagen met een zijdon masker, een hoogen hoed, goud beslagen wandelstok en citroengele handschoenen. Iedere halve minuut of iedcren keer, dat ze een politichelm za gen opduiken, schoven ze iets verder. Do voorstedelingen, waar het Strand altijd vol van is. do „provinciaaltjes" van Londen, verdrongen zich om het geld in de doos te kunnen doen. Als ze dan een van de mystorieuse pakje* openmaakten, lazen ze: „U hebt recht op vijftig pond. Zie de advertontie in de „persoonlijke kolom" van de Times van moren". In de Times was den volgenden dag niets te vinden. De zaken gingen zoo goed, dat in een uur tijds de bus al twee keer geledigd moest worden. Na af trek van alle onkosten bleek, dat ze plus minus 180 gulden hadden opgehaald. In een normaal geval zou men nooit de reacties van de slachtoffers gehoord hebben, maar nu wil het, dat dit verhaal door verschillende der slachtoffers ge lezen werd. Velen schreven aan de re dactie van het blad, wat ze van dien mijnheer den oplichter- dachten, De Listener drukte enkele van die brieven, af. Een slachtoffer schrijft, dat hij zich het verhaal van zijn grootvader nerin- nerde, dat er eens een Lord op London Bridge gestaan had en echto vijfpondbil- jetten voor een shilling verkocht had en er bijna geen kwijt kon worden. Hij had gedacht, ook al is het maar een trucje, een shilling is het altijd waard. Een ander schrijft, dat het een schande is, dat dergelijke parasieten nog het woord krijgen in een blad, dat zich respecteert en zegt zijn abonnement op. Een derde, meer sportief aangelegd, schrijft: „Dc voorstelling en het pleizier, dat ik van dat verhaal beleefde, toen ik het aan mijn vrienden vertelde en nu weer het plezier om ook de oplossing van het mysterie te kunnen vertellen is voor een shilling goedkoop gekocht." Weer een ander schrijft: „Man, ik ben je dankbaar. Den volgenden dag heb ik alle advertentiekolommen van de Times nageplozen, maar niets gevonden. Wel werd er een betrekking aangeboden, die me als een handschoen paste. Bedankt! Als je ooit honger hebt, kom dan een boterham halen bij..." Allen zijn ze het er roerend mee eens, dat zo verlokt werden door de woorden: „Dit is een weddenschap". Een En- gelschman zou geen waar Engelschman zijn, als hij niet bij het vooruiuicht van een kleine weddenschap zijn portemon- naic te voorschijn haalt. De schrijver gaat voort te vertellen, wat hij en zijn maat deden om van de 180 gulden er duiizend te maken, maar dat is, zooals Kipling zou zeggen, een ander verhaai. ZATERDAG 30 OCTOBER HILVERSUM I, 1876 M. KttO 8.00— 9.15 en 10.00 Gram.muziek 11.30 Gods dienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 De KRO-Melodiirten, soliBt en gram.muziek 2.00 Voor dc rijpere jeuggd 2.30 KRO- Orkost 3.00 Kindcruur 4.05 KRO-Or- kest en gram.muziok 5.15 Operafragmen ten (gr.opn.) 6.20 Journalistiek week overzicht 6.45 Gram.muziek 7.00 Be- ricfhten 7.15 Katholieke RVU 7.35 Ac- tueelc actherflitsen 8.00 Berichten ANP. Medcdeclingen 8.15 Overpeinzing met mu zikale omlijsting 8.35 Reportage schaak match 8.40 KRO-Orkest 9.00 Geva rieerd programma 10.00 Do KRO-Mclodis- tcn en solist 10.30 Berichten ANP 10.40 Sportoverzicht 10.55 Reportago schaakmatch 11.0512.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 301 M. VARA 8.00 Gram.muziek VPRO 10.00 Morgenwijding VARA 10.20 Gram.muziek en geva rieerd programma (gr.pl.) 12.001.45 Gram.muziek 2.00 Economische lezing 2.20 „Fantasia" 2.46 Optreden van ama teurs 3.15 Damles 3.30 Residentie-or kest 4.20 Gram.muziek 4.30 Espcranto- uitzonding 4.50 Vervolg concert 5.20 Zang 5.40 Literaire causerie 6.00 Or gelspel 6.30 „De Wielewaal" 7.00 „Filmland" VPRO 7.30 Bijbclvertcllin- gen VARA 8.00 Herhaling SOS-Bc- richten 8.03 Berichten ANP, VARA-Va- ria 8.15 VARA-Orkest m.m.v. solisten 8.55 C. Steyn's Accordeonorkest 9.15 De Ramblers, xylofoonduo en solisten (Om 10.00 Berichten ANP) 10.30 Orgelspol - 10.45 Souvemr-orkest en solisten 11.15 Berichten 11.20 Vervolg orgelspel 11.30 12.00 Gram.muziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gram.mu ziek 12.05 BBC-Nortihern-orkest 12.50 Dansmuziek (gr.pl.) 1.20 Commodore Grand Orkest 2.25 Gram.muziek 2.45 Inleiding volgende uitzonding 2.50 1ste acte opera „Aïda" 3.35 E. Pini's Tango orkest 4.20 BBC-Schotsoh-orkcst^— 5.00 Declamatie 5.20 Henry Hall en zj^i Band 6.20 Berichten 6.50 Causerie „Collec ting for a nation" 7.05 John Reynders en zijn orkest 7.50 Radiojournanl 8.20 Gramofoonmuziek 8.50 BBC-Symphonie- orkest m.m.v.' soliston 10.30 Berichten 11.00 Bridgewaterkwintet 11.35 Ambrose's Band 11.50 Berichten 12.0012.20 Vervolg Ambrose's Band. RADIO PARIS. 1648 M. 8.05, 8.20 on 10.35 Gram.muziek 12.20 Pianovoor dracht '12.35 Orkestconcert en zang 3.20 Pianovoordracht 12.36 Orkcstcon- ccrt en zang 3.20 Pianovoordracht 4.05 en 6.05 '''.ang 8.50 Symphonieconcert 11.201.20 J. Bouillon-dansorkest. KEULEN, 456 M. 6.60 O. Hcyden's or kest 7.50 Omroeporkest 8.50 Concert 11.20 Omroeporkest 2.05 Solistcncon- cert 3.20 H. Hagestedt's orkest, militair orkest en solisten 5.25 Viool en piano 6.30 Gram.muziek 7.20 Orkesten, koren en solisten 9.5012.20 O. Kermbach's dansorkcBt en het Fierke-kwintet. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.ï 12.20 Gram.muziek 12.50 Omroeporkest 1.50 en 2.23 Gram.muziek 3.20 A. Fellcman's orkest en solist 5.20 Omroeporokcst 6.20 Gram.muziek 6.50 Salonorkest 8.20 „De millioenenbruid", operette 10.30 Gram.muziek 11.3512.20 Omroepdans- orkeat. 484 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 Salon orkest 1.502.20 Gram.muziek 3.20 Gram.platen 8.50 Harp en zang 4.20 Radiotooncel .4.50 Mandolineconccrt 5.50 Eloward en zyn orkest 7.45 en 8.20 Gram.muziek 8.30 Zang 8.45 Gram.mu ziek 8.50 BBC-Symphonio-orkcst 9.20 Voordracht m.m.v. het Omroepsymphonie- orkest 10.35 Omroepdansorkest 11.20 39. Toen koning Amcnotcp den diefstal bemerkte was hij buiten zichzelf, van woe de. Hij ging vreeseliik te keer en was zoo overspannen, dat hij nog dienzelfden avond plotseling neerstortte en stierf. Zooals ge bruikelijk was. werd de koning in een groot steenen graf een pyramide in de woestijn begraven. 40. Maar nu gebeurde er iets zonder lings. Juist wilde men het graf sluiten, toen er een zwerm gieren kwam aanvliegen en een van de vogels had de groene smaragd in den bek. Hij liet den steen midden tus- schen de soldaten vallen. 12.20 Gram.muziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.80 „Zugutorlctzt", gevarieerd programma 8.20 Berichten 8.35 E. Bauschke's orkest en solisten 9.20 Berichten 9.50 Trio concert 10.05 Weerbericht 10.20—12.15 O. Kermbach's orkest en het Fierke-kwintet* OM-6 FEUILLETON Ned. bewerking door MARIE DE BELMONTE *9): „Ik heli het kruidenvrouwtje gespro ken, Dina", zei ze fluisterend. „Firoz Khan heeft zijn kameelen vastgezet vlak bij een bron, niet ver van het poortje. Hij is daar den afgeloopen nacht ook geweest. Tot dusver maakt je sahib het goed, en zijn cipier is gunstig gestemd... Vrees niets! Trek nu je bergbewnners- pak aan." En opstaande wendde Chirine zich naar den stapel zijde kussens, waarop een boek met Perzische sprook jes opengeslagen was blijven liggen; zij ging zitten en weer staarden haar zwarte oogen in den tuin, zonder iets te zien Een kwartier later kwam een jonge, slanke bergbewoner binnen, 't Was Diana, „Ik ben klaar, Chirine." Even trilde de diepe stem. „Bij Allah, je bent een knap jong- ®iensch!" riep Chirine bewonderend uit Voor haar staande legde ze haar beide kleine handen op de schouders van het Engelsche meisje. „Ik zal de vrouw roepen, die je den weg naar de grot zal wijzen, waar je je verbergen kunt," zei ze, zich afwendend. Een dikke negerin vertoonde zich op den drempel. „Heb je de patrouilles gewaarschuwd niet bij de fontein bij het poortje te ko men, omdat ik er ga baden?" vroeg haar meesteres. „Ja," antwoordde de Nubische, met angstig rollende oogen. „Ik heb het hevel overgebracht." Zwijgend overhandigde zij een sleutel. „Diana.'t is tijd. Doe deze bourka om een soort domino, in het Oosten door ge sluierde vrouwen gedragen uit vrees, dat iemand je in den tuin in manskiee ren zou zien. Wanneer je deze vrouw hoort roepen: „Dilkooshl", loop dan zoo hard je kunt naar het poortje tegenover grot." Beide *>nge vrouwen omhelsden el kaar. Een oogsnblik later was het groote vertrek verlaten. Chirine was gaan zor gen voor de voorbereidselen van de nautch, die ze tijóuu de vlucht van Diana voor Alam Kham Ae laten dan sen. Eenmaal in de grot tracht -ana haar zenuwen, die tot barsten toe gespannen waren, de haas te blijven. Haar liefde en een gebed kwamen haar te hulp. Opeens onderscheidde ze vlak bij haar in het kille schemerdonker een zittende gedaante, in het wit gekleed, 't Was de Sadhu van de Swastika. Elk oogenblik werd hij duidelijker zichtbaar. „Heb ik dien nacht op den pas van den Maha Gunj niet gezegd, dat ge vrien den had? En had ik geen gelijk?" vroeg hij fluisterend, met zijn verre stem. die klonk als klokgelui. „Ja," antwoordde Diana, die opnieuw moed putte uit de reine verschijning. „Maar waarom is u hier gekomen?" „Om u aan te sporen moedig te blijven bij de beproevingen, die u wachten." Diana had nooit van de Yoga of van zijn. geheimen gehoord. Ze was nog nieuwsgieriger dan Colin Gray den eer sten keer, toen de Sadhu hem versche nen was. Waarom, zoo vroeg zij zich af, stelde dit geheimzinnig wezen belang in haar en openbaarde hij zich in de critic- ke oogenblikken van het ongelooflijk avontuur, dat zij beleefde? Oogenschijn- lijk was zijn eenige bedoeling haar troost cn opbeuring te geven. Tot dusver had haar geest voor realisme geen bovenna tuurlijk karakter aan de verschijning toe geschreven: ze had aan een hallucinatie geloofd, tengevolge van haar overspan ning; maar nu deden plaats, omstandig heden en het onstoffelijk voorkomen van de witte gedaante haar denken aan de woorden van haar vader, die beweerde, dat Indië veel meer van het zoogenaam de bovennatuurlijke doordrongen was, dan eenig land van de wereld. De Hin does waren in dezen gedachtenkring dichter bij de waarheid dan wij Wester lingen Het idee beangstigde haar niet. De ten gere persoonlijkheid boezemde haar een vertrouwen in, dat elke vrees uitsloot; ze was alleen maar héél nieuwsgierig. „Wie is u, gonron-dji (geestelijke leids man)?" mompelde ze, haar kin steunend in de hand, haar blik gericht op de vreemd heldere oogen van den Hindoe. „Ik ben do gezworen vijand van hem, dien men den Man-met-den-Sluier noemt," antwoordde de verre stem. „Van hem. die de heiligdommen van mijn volk verwoest, die er de bloeddorstige vervol ger van is. En daarom zal hij door mij en door geen ander gedood worden." „Is 't waar," vroeg Diana heel zacht, „dat AJam Khan in dienst is van den Man-met-den-Sluier?" De.Sadhu hoog toestemmend het hoofd „Da Drager-van-den-Sluier heeft het Paleis van den Spiegel ontdekt op het tijdstip, waarop dit de tempel wa6 van Mana*a, de Godin-slang; en daax hij niet in staat was het voor, zich te be houden, plaatste hij er Alam Khan in met de belofte van den schat, dien de kel ders bevatten, te zullen doelen wat hij nooit doen zal. Vóór dien tijd had nog nimmer een bergbewoner het dur ven naderen. Hot spookte er, en in de schaduw ervan had de Dood zich ver scholen. (Langzaam schudde de Sadhu zijn hoofd). Nu, de Dood is er.... de Dood en de WaanzinSommige hei lige mannen van mijn geloof bezitten wonderbaarlijke vermogens, zoo had den zij, die deze ruine bewoonden, hei uiterlijk aangenomen van leprozen; in werkelijkheid was 't slechts een spel van Maya een zinsbedrog, waar door zij veiliger waren. Doch de Man- met-den-Sluier trotseerde hot gevaar van de besmetting, met als gevolg, dat de dood hem wacht als straf voor zijn euveldaad, want hij joeg de bezitters het paleis uit." „Waarom doodt de Cobra den Man met -den-Sluier niet, wie hij dan ook is, en maakt hij zich geen meester van dien schat? 't Is niets voor hem om zich door iemand, die zich tusschen hem en het begeerde voorwerp stelt, te laten weerhouden." „Neen, hij vreest de macht van dat geduchte wezen." „Welke macht?" Een flauw glimlachje speelde om de lippen van den asceet. „Een macht, die zoowel onder, op. als hoven de aarde hcerscht cn die aan hem gehoorzaamt. Vraag nie4, verder." Diana, die vreesde door de soldaten, wier voetstappen bij hun ronde duide lijk hoorbaar waren, beluisterd te wor den. kroop dichter naar den Sadhu toe. 7ou hij Colin Gray niet kunnen bevrij den? „F.r is hier een gevangene," begon ze. „Ik ken hem", antwoordde de witte gedaante en een vriendelijke glans ver helderde zijn ernstig gezicht. „Zoodra het oogenblik gekomen is, zal ik hem hulp verJeenen; dat wil zeggen, niet ik, zooals ge me hier ziet, doch dank zij mijn macht om van uit de verte te kun nen handelen. De Karma moet vervuld worden, de onfeilbare loop van alle menschclijke daden. En de eeuwige Volmaaktheid zal ons bijstaan." Dit was in hoofdzaak hetgeen de Sadhu tegen Diana zei. En vóór zij er aan dacht. wa6 het oogenblik voor de vlucht gekomen. „Dilkoosh. rakker, waar zit je?" 't Was de stem van de Nubische. Tot tweemaal toe werd het tecken her haald- „Dilkoosh! Dilkoosh!" Diana, geknield, luisterde. Ze had niet gemerkt, dat de Sadhu was wegge gaan. Het geluid van nauwelijks waar neembare voetstappen op den door de zon hard geworden grond van het bui tenpad nam al haar aandacht in beslag. Even later teekende zich in de blau we schemering voor den ingang van not hol de slanke vorm af van het hert je. Het dier. dat haar lucht gespeurd had, kwam haar halen; het dacht aan al de lekkernijen, waarvan Chirine zoo ruim voorzien was en die Diana het gevoerd had. ,.Ik zal het hertje wel voor je van gen", riep een mannenstem. „Het is hier heen gegaan." Haastige voetstappen naderden; het schijnsel van een lantaarn danste over het pad. werd rossig bij den ingang van de grot en viel op een tengere ge- stalt» van een jongen bergbewoner. „Kom er uit!" riep de wacht, een ionge. magere Afridi. Met zijn blik gericht op de verschrik te oogen, die hem aanstaarden, plaatste hij zijn lantaarn op den grond, gespte den riem los van zijn geweer en blok keerde den uitgang. Diana tastt* naar het flesohje vergif. Doch het ontglipte aan haar bevende vingers en viel in scherven op den rots^ bodem neer. „Hé! Broeders!" riep de jonge wacht. „Kom gauw! Ik heb een dief gesnapt!" ,»Een dief! Een diefl De kreet werd door de andere pa trouilles overgenomen. Iemand schoot een geweer af; en in een oogwenk was het hol vol met gewapende mor.nen. Een klein, breed geschouderde soD daat bond Diana de handen vast ach ter op den rug; intusschen stootte hij haar onophoudelijk aan met zijn elle* boog. Geërgerd keek ze op hem neer, maar haar hart stond stil, toen ze Iimbu her kende. De Gurkhaanschc oppasser had kans gezien zich te laten aanwerven om on der het vaandel van den Cobra te vech-» ten. „Ik hen gekomen om hem te zoeken", fluislerde hij. De anderen omringden hem. ,»Wat beteekent al dat leven?" schreeuwde woedend Alam Khan „Breng dien gevangene hier." Hij stond op een balcon van het ap partement van Chirine, de Perzische naast hem; in het vertrek achter hen, dat verlicht was door zilveren lampen, waarin welriekende olie brandde. had-> den muzikanten en danseressen zich in een hoekje verscholen, na plotseling bij het hooren van het alarmgeroep hun dans tc hebben gestaakt. Chirine's pupillen, uitgezet van ont steltenis. vlamden als bruin vuur- in het bleek ovaal van haar gezicht. Na tuurlijk herkende ze die goudblonde krullen, die in het schijnsel' der -lanr taarns glansden met rooden weerschijn* De hand van den Cobra grijpend, wier.p ze zioh op haar knieën. (Wordt vervolgd),

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 2