COGNAC VIEUX xxx Agent van politie verdacht van meineed Fraude-risico JF» A. Gedenksteen dr. A. Kuyper Het café, dat open bleef der gemeenten Een jaar geeischt DE BUIZERD OP SCHIPHOL £3,75 per flesch ötreclhtsclhestïraait 17 Schade door mond- en klauwzeer Plechtige onthulling Mr. A. S. RUEB Met motorsleepboot op stap 3e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 29 OCTOBER 1937 Verdachte verklaarde, de café houdster vergunning te hebben gegeven BREDA, 28 October. In de ge meente Oosterhout bestaat het ge bruik. dat een agent van politie de bevoegdheid heeft om. al9 hem daarom wordt verzocht, vergunning te verleenen tot het later openhou den van een café dan het officieel© politieuur. In den nacht van 5 op 6 April 1.1. te precies één uur, ver- namen twee marechaussees, dat er nog gasten waren in het café van v. d Z. op de Markt aldaar. ZIJ tra den daar binnen en de zoon van dc caféhoudster, verklaarde aan de marechaussees, dat hij geen verlof briefje had en tevens, dat geen ver lof tot later openblijven was ge- vraagd. De marechaussees maakten tegen de caféhoudster zoowel al6 tegen de gas ten proces verbaal op. In de zitting van het Bredasche kantongerecht van 11 Juni kwam echter de agent van politie W. W. S. verklaren, dat hij aan den zoon van de caféhoudster reeds te 12.45 uur een verlofbriefje had afgege ven, terwijl hij reeds vroeger mon deling vergunning tot het later openhouden van het café had ver leend. De marechaussees hielden echter vol, dat de zoon van v. d. Z. te één uur had verklaard, geen verlofbriefje te hebben noch te hebben aangevraagd. De kantonrechter veroordeelde de caj féhoudster tot een boete van vijf gulden subs, twee dagen hechtenis, terwijl de bezoekers werden schuldig verklaard zonder oplegging van straf. Daarmede was echter de zaak niet uit. De agent van politie 6tond n.l. heden voor de rechtbank te Breda terecht, verdacht .van meinoedr Als verdediger trad op Mr. E. van Zinnicq Bergman te '6-Hertogenbosch. Er werden vier getuigen gehoord, o m. de marechaussee, die het proces verbaal had opgemaakt Deze hield ook nu pertinent vol dat de caféhoudster hem heeft verklaard, dat zij te één uur niet in het bezit was van een schrifte- Qijke vergunning, terwijl ook een mon delinge vergunning niet was verleend. De zoon van de caféhoudster beves tigde dit. doch meende, dat hij een doorloopende toestemming had om zijn café later open te houden, wat ook in derdaad door verdachte wordt beves tigd. Intusschen kwam door het. getuigen verhoor eveneens vast te staan, dat verdachte eerst na de komst van de marechaussee het verlofbriefje heeft afgegeven. Omtrent het uur waarop dit briefje was afgegeven en het uur waarop pro ces-verbaal is opgemaakt, bestond on- 'der de getuigen verschil van meening In zijn requisitoir zeide de officier van justitie Mr. v. d. Dussen. dat het voor hom va6t staat, dat door verdach te meineed is gepleegd. De vergunning is door verdachte eerst gegeven, nadat door de marechaussee proces-verbnnl was opgemaakt. Er was te één uur geen schriftelijke toestemming in het bezit van de caféhoudster. terwijl ook een doorloopende vergunning niet is gege ven, waartoe trouwens verdachte niet het recht had Bij het verhoor voor den rechter-commissari^ is nooit over con 'doorloopende vergunning gesproken; wel deelde verdachte daar mede dat hij des nachts te twaalf uur mondeling vergunning zou hebben gegeven, wat echter door den zoon van de caféhoud ster en ook door de caféhoudster zelf wordt ontkend Het spijt spreker dat hij is moe- GROEPSVORMING IN HET BEROEPSVERVOER DE B.B.N., Bond van Bedrijfsautohou- 'ders in Nederland, heeft op voordracht van de door den Bond ingestelde Com missie van Voorbereiding voor de Groepsvorming in het beroepsvervoer onder voorzitterschap van oud-minister jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, een aantal heeren aangewezen in het voor- loopig bestuur van de groepen beroeps vervoer. Wij treffen hieronder onder meer aan: Blanken-Ploeg Scherpen- zeel: J. F. v Doorn, Amersfoort; G. Ka merbeek, Utrecht; Gebrs. Schoor, Scher- penzeelB. E. Stemerdink, Veenendaal; R. Verlinden, Utrecht; C. Visser, Hil versum. Het is niet uitgesloten, dat de wen- schelijkheid van eenige uitbreiding van dit voorloopige bestuur nog zal blijken. Voor het bestuur van een groep „In ternationaal vervoer" zijn voorgesteld ëe heeren: H. W. Be verdam, Almelo; F van Casteren. Tilburg; A. van Hoorn '(firma Folderhof), Nijmegen; Fr v. d Hout, 's-Grayenzande; H. Jansen (firma Jansen en Mesters), Venlo; A. T Koene man, Sapppmeer, en G. L. RombouK Bergen op Zoom, terwijl aanvulling in overweging is met het oog op de bijzon dere belangen van Noord-Limburg bij het Duitsche vervoeg ten overgaan tot het instellen van deze vervolging wegens mein eed. Een meineed is steeds zeer erg, maar waar deze wordt ge pleegd door een politieman, is dit nog veel erger. Spreker heeft ook niet den indruk, dat verdachte in andere opzichten een goed politie man was. Er is zelfs sprake ge weest om verdachte te doen ver volgen wegens verduistering, doch deze vervolging is tenslotte achterwege gebleven. Daar, naar de meening van den officier van justitie het ten laste gelegde vol komen is bewezen, eischte hij een gevangenisstraf van één jaar. De verdediger, mr. E. van Zinnicq Bergman, wees erop, dat de rechtbank voor een moeilijke beslissing staat. Er zal zeer voorzichtig moeten worden gehandeld, wijl z.i. de getuigenverkla ringen niet van dien aard zijn, dat het ten laste gelegde volkomen bewezen kan worden geacht. Vooral het ver schil in tijd, hetwelk door verschillen de getuigen wordt opgegeven, is wel teekenend. Trouwens verdachte had er geen belang bij om een meineed te plegen. Na er op gewezen te hebben, dnt verdachte bij zijn superieuren a!a een goed politieman bekend staat, vraagt pleiter vrijspraak voor verdach te. De uitspraak wordt bepaald op Don derdag 11 November. Besloten tot oprichting van een onderlinge ver- eeniging 686 gemeenten toegetreden 's-GRAVEN'HAGE, 28 October. Woensdag is hier ter stede gehou den een vergadering van vertegen woordigers van gemeenten, waarin ls opgericht een vereeniging tot het onderling dragen van het risico, verbonden aan-het geldelijk beheer van gemeenten en andere publiek rechtelijke lichamen. De vergadering. waartoe het initia tief is genomen door de Vereeniging van Ncderlandsche gemeenten, stond onder leiding van Mr P. Droogleever Fortuyn. burgemeester van Rotterdam en voorzitter van laatstgenoemde ver eeniging. In zijn openingsrede wees de voor zitter er op, dat het voor de Nederland- sche gemeenten een belangrijke dag is. Men is hier samengekomen om con structief werk te verrichten. Bij de laatste wijziging van de gemeentewet is aan de ge meenten de verplichting op gelegd de gemeentegelden te verzekeren tegen benadeeling door hare eigen ambtenaren en door anderen. Gemeend is, dat de gemeenten aan deze verplichting op de meest doel treffende en minst kostbare wijze zouden voldoen, wan neer zij een onderlinge op richten, waarin de gemeenten gezamenlijk de risico's als fraude, diefstal, berooving. welke aan het geldelijk beheer van hare diensten en bedrij ven verbonden zijn, zouden dragen. Het wordt eert vorhouaend feit ge acht, dat het belang van samenwerking op dit gebied in zoo ruimen kring is begrepen Heeds hebben 6S6 gemeenten hare medewerking toegezegd. De nieuwe vereeniging zal den naam dragen van Frauderisico-onderlinge van gemeenten tFO.G.) Als vertrouwenscollcge van de aan gesloten gemeenten zal optreden een raad van toezicht. De directie en ad' minislratip van de FOG. berusten bij de Vereeniging van Ncderlandsche ge meenten. Paleisstraat 1. te 's-Gravcn- hago BENOEMING SECRETARIS-ONTVAN GER VAN HEEREWAARDEN In de vergadering van den Raad der gemeenle Heerewaarden werd benoen-.I tot Secretaris-Ontvanger dier gemeente met ingang van 1 Januari a.s. de heer B. W. Pluim, Ambtenaar ter Secretarie van Geldermalsen, als opvolger van den heer G. Janssen. Wat door de heerlijke smaak en geur een waar genot betekent: KING. Wat volkomen zuiver is: KING. Wat de op- wekkende en verkwikkende eigen schappen ontleent aan het edele na tuurproduct: KING. Wat nooit verveelt: KING. Wat een weldaad is voor Uw zenuwen en Uw spijsvertering: KING. Waar U staat of waór U gaat, draagt steeds KING bij U, om te genieten, om U te verkwikken, om fit te blijven. De natuurzuivere KING pepermunt De tweede bestuurder van de Specht, de heer Groeneveld, in ons land terug AMSTERDAM. 28 October. He denmiddag te vier uur is op Schip hol gearriveerd het K.L.M.-vlieg- tuig „Buizerd", gezagvoerder Q. Te- pas, het eerste vliegtuig van den drie maal wekelijkschen dienst in de richting BataviaAmsterdam, die enkele weken na de opening van dezen dienst in omgekeerde richting is begonnen. Als passagier had de „Buizerd" o.a. aan boord het eenig overlevende lid van de bemanning van het bij Palem- bang verongelukte vliegtuig „Specht", den tweeden bestuurder Groeneveld. Er bestond voor zijn aankomst grooto be langstelling. Behalve zijn verwanten waren op Schiphol nog aanwezig de heer A. Plesman, directeur van de K.L.M., de directeur-generaal van P.T.T. ir. M. H. Damme, de directeur van ver keer en waterstaat in Nederlandsch In- dië, ir. Ch. F. van Hacften, de heer Nieuwenluiis van de K.N.I.L.M., de chef van den vliegdienst der K.L.M. de heer I. Aler, de havenmeester van Schiphol, dc heer Dellaert en dc stationschef de heer Thomson. Hij onderhield zich ge- ruimen tijd met den heer Plesman, nadat het blijde weerzien met zijn fami lie achter den rug was. Bovendien kwamen vele andere K.L. M.-functionarisscn en collega's Groene veld begroeten, die, hoewel men kon merken, dat hij den indruk, die de door hem beleefde gebeurtenis, op hem heeft gemaakt, nog niet geheel te boven is, toch weer geheel is hersteld. De kwetsu ren, die hij heeft opgcloopen, zijn ge heel genezen en slechts een zijner dui men kan hij nog niet ten volle gebrui ken, doch dat komt in korten tijd van zelf weer in orde. Hoewel als passagier meevliegende, toonde hij tijdens de reis de natuur lijke belangstelling van een piloot voor het vliegen en de navigatie en een groot gedeelte van den vliegtijd heeft hij dan ook niet in de eabino maar in de cock pit doorgebracht, waar hij spoedig «eer als lid van de bemanning achter het volant hoopt plaats te nemen. UIT DE STAATSCOURANT P.T.T. Bij K.B. van 25 October zijn met in gang van 1 November benoemd tot electro-technisch ambtenaar der tele grafie en telefonie J. P. Senff cn J. de Vries, thans adspirant-electrotechnisch ambtenaar op arbeidscontract. Onderscheidingen Bij K.B. is verleend de eere-medaillo verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in brons, aan C K. Koppejan, te Vüssingen, slui6meester-dijkwachter van den polder Walcheren. Directe belastingen Bij beschikking van den Minister van Financiën is de ontvanger der di recte belastingen, enz. F A. Kuipers verplaatst van het kantoor Barneveld naar het kantoor Leerdam en de ont vanger M Monster van het kantoor Goor naar het kantoor Bergum. Tel. 145 Rechterlijke macht BIJ K.B. van 26 October is aan Mr. J. R>. van Rhede van der Kloot, op zijn verzoek met ingang van 1 Novem ber eervol ontslag verleend alö presi dent van de arrondissements-rechtbank te 's-Gravenhage, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige door hem in rechterlijke betrekkingen bewezen diensten; is benoemd bij de arrondissements rechtbank te 's-Gravenhage: tot presi dent Mr. A. S. Rueb. thans vice-presi dent bij gemelde rechtbank; tot vice-president Jhr. Mr Dr. Th. W. C. Calkoen. thans rechter in ge melde rechtbank. Voogdijraad BIJ K.B. van 26 October 1937 i6 aan mevrouw C. G. M. van den Hoek, ge boren Geill, op haar verzoek eervol ontslag verleend als lid van den Voog dijraad te Zwolle, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. Optreden van veeziekten risico van het veehou- dersbedrijf Op vragen van den heer Wijnkoop, betreffende ondersteuning van boeren, wier vee door mond- en klauwzeer is aangetast heeft de minister van econo mische zaken geantwoord: liet is der regeering bekend, dat se dert Augustus jl. het mond- en klauw zeer in Nederland, evenals zulks het geval is in andere landen van West- Europa, epizoötisch is opgetreden. Eveneens is het haar bekend, dat hier door financieele schade aan de vee houders wordt toegebracht. De regeering ls van oordeel, dat er geen aanleiding bestaat tot het toeken nen van buitengewone geldelijke toe lagen over te gaan, daar do gevolgen van optreden van veeziekten, ook van besmettelijke, tot het risico van het veehoudersbedrijf moeten worden ge rekend. Volgens art. 44 der veewet kan slechts geheele of gedeeltelijke vergoeding uit 's rijks kas van schade, veroorzaakt door de toepassing van maatregelen ter bestrijding der ziekte worden verleend. Hoewel door den veeartsenijkun- digen dienst is getracht de laatst bedoelde schade, die zeer afhanke lijk is van den aard van het bedrijf, tot een minimum te beperken, zal nader worden overwogen, of er aan leiding bestaat in bijzondere geval len een tegemoetkoming in de ge leden schade te verleenen. HET TE ROTTERDAM VERMISTE MEISJE ROTTERDAM, 28 October. De be kende wichelroede loopster, mevrouw Klein-Sprokkelhorst uit Zeist, die de politie belangloos haar medewerking heeft aangeboden hij het onderzoek naar het sinds Vrijdag voor twee we ken uit de ouderlijke woning aan de Brielschelaan alhier verdwenen acht jarige Lijntje Huiser, heeft Donderdag middag 3amen met de politie een tocht in do omgeving gemaakt, maar ook dit heeft geen aanknoopingspunten opgele verd, zoodat de politie in deze zaak nog geen stap verder is. Naar aarleiding van de bekendma king in het extra-politieblad zijn er nog tallooze mededoelingen op het bureau Sandelingplein binnengekomen, maar geen enkele inlichting heeft nog ophel dering in deze duistere zaak gehrachv Imiddels onderzoekt de politie nog steeds alle mededeelingen, die eenige steekhoudendheid schijnen te hebben. DE MEGARA LONDEN, 28 October (A.NP.). Llovds meldt van het radiostation Niton dat de Magara vanmiddag op 100 mijl ten ZW. van Niton is waargenomen De Megara begeeft zich naar Sout hampton. De sleepboot Zwarte Zee be vindt zich in de directe nabijheid. Aangebracht in de hall van het Gebouw der Vrije Universiteit AMSTERDAM, 28 October. In de hall van het gebouw van de Vrije Universiteit aan de Keizersgracht is vanmiddag een gedenksteen ter eere van dr. Abraham Kuyper door een zoon van dr. Kuyper, prof. dr. H. H. Kuyper, onthuld. Dr. H. Colijn, de president-direoteur van de Vriie Universiteit, heeft in eon woord vooraf aan enkele gedachten over dit monument uiting gegoven Het is verdienstelijk, zoo zeide spreker, de herinnering aan dr. Kuyper levendig te houden, maar het zou voor de Vrije Universiteit diep jammer zijn, wanneer deze herinnering alleen levendig bleef door dezen steen. Spreker wekte allen op zich er op toe te leggen, al hotgeen dr. Kuyper in zijn werken heeft nagela ten, in zich op te nemen. Uw taak is het, aldus dr. Colijn, te zorgen, dat de Vrije Universiteit nooit afwijke van den grondslag, dien dr. Kuyper er voor ge legd heeft. Zet zijn werk voort. Kort daarop verscheen de senaat van het corps, met het vaandel, in de hall en namen de genoodigden plaats, waar na het corpslied werd gezongen. De rec tor corporis, de heer G. van Andel, heette de familieleden van dr. Kuyper welkom, evenals do directeuren en hoogleeraren van de Vrije Universiteit Ons aandeel in do herdenking van de stichting van de Vrije Universiteit, zoo zeide de heer van Andel, is het officia le aandenken aan dr. Kuyper's leven en werken Overwegende, dat dr. Kuyper den Gereformeerden student gedwongen heeft te zoeken naar een eigen levens vorm, wil het studentencorps, door de ze wijze van herdenken, uiting geven aan zijn binding aan de Vrije Universi teit, en aan het bewustzijn daardoor een bevoorrechte positie in le nomen. De onthulllngsplechtigheid werd daarna verricht door prof. dr. H. H. Kuvpcr, die namens dc geheele familie Kuyper dank zegde en zeide er van overtuigd te zijn, dat het grootste mo nument voor dr. Kuyper in de harten zijner leerlingen te vinden was. Als blijk van erkentelijkheid bood hij den senaat van het corps een medaille aan, welke dr. Kuyper bij zijn zeventigsten verjaardag voor zijn vrienden had la ten slaan. De heer van Andel droeg vervolgens den steen over aan het directorium van de vereeniging voor hooger onderwijs op Gereformeerden grondslag. namens welk instituut het Tweede Kamorlid J. van Houten de herdenkingssteen aan vaardde. De heer van Houten verheugde zich er over, dat in het corps het besef leeft dat de wetenschap moet worden be oefend In dezelfde geloofskracht, als dr. Kuyper steeds heeft getoond te bezitten. 'Avondbijeenkomst De avondbijeenkomst werd geopend door den president-directeur van dc V. U. dr. H. Colijn. Alloreerst lichtte prof. A. Gosllnga, hoogleeraar aan de V.U. in een korte toespraak, de uitgave toe, die dezer da gen zal verschijnen van de correspon dentie tusschen „de jonge dr. Kuyper" en „de oude Groen van Prinsterer". Dit boek bevat rond 500 brieven, die door prof. Goslinga en prof. Gerrctson uit Utrecht zijn gerangschikt en die eigen lijk, naar spr. zegt, meer nieuws te le zen geven omtrent den persoon van dr. Kuyper dan wel omtrent die van Groen van Prinsterer. Uit de brieven blijkt ook in welk een hartelijke verhouding de beide staatslieden stonden. Spreker be sloot met het aanbieden van een exem plaar van het boekwerk aan dr. H. Colijn. Nadat vervolgens de heer B. Faber, administrateur van de V.U., in berijmd proza een serie „bont allerlei" uit de busjesactie" ten gehoore had gebracht, en mej. A. C. van Oversteeg een toe spraak tot de hoofden van de busjes- actie had gehouden, betrad de heer G. van Andel, rector van het studenten corps N.D.D.D., het podium die met het zingen van het corpslied werd verwei komd, en enkele woorden over de hou ding van den student tegenover zijn mi- demensch zeide. Vervolgens, spraken nog het tweede kamerlid .T. "Schouten, prof. dr. .T. Waterink, hnogleeraar aan de V.U., ds. T. Fenverda en mr. H. Bijleveld. 's-GRAVENHAGE. De nieuwe pre sident van de Haagsche rechtbank is 12 October 1880 alhier geboren. Hij stu deerde in de rechten aan de Leidsche Universiteit en promoveerde op 6 Juni 1905 op stellingen. Eenigen tijd was hij als advocaat en procureur hier ter slede gevestigd en van 1008 tot 1910 was mr. Rueb als ad junct-commies werkzaam aan het de partement van justitie. In Maart 1010 werd hij benoemd tot substituut-griffier aan de Haagsche rechtbank. Bij Kon. besluit van 13 November 1014 werd hij benoemd tot rechtpr te Tiel. In Januari 1918 kreeg hij zitting in de Rotterdamsche rechtbank. In Juli 1021 werd mr. Rueh benoemd tot rechter in de Haagsche rechtbank. Sinds Februari 1933 is mr. A. S. Rueb vice-president van laatstgenoemde rechtbank. BOTSING TUSSCHEN MOTOR- EN WIELRIJDER SLUISKIL. 28 Oct. Vanochtend is op den rijkêweg Terneuzen—Sluiskil door nog niet bekpnde oorzaak dc mo torrijder H uit Oostburg met den wiel rijder M. uit Sas van Gent in botsing gekomen. Beiden werden ernstig ge wond. Zij zijn naar het ziekenhuis te. Sluiskil overgebracht. Verkoudheid en hoest onmiddellijk tot staan gebracht DE OUDERWETSCHE MANIER NOG DE BESTE Jarenlang hebben duizenden men- schen hoest, verkoudheid en alle bron- chialo aandoeningen bestreden met een recept, dat zij zelf thuis klaarma ken. Dit is hun beproefd middel: Koopt hij Uw apotheker of drogist 30 gram BRONCON (dubbel geconcen treerd). Vermengt het met een kwart liter heet water en een eetlepel suiker, tafelstroop of honing. Als resultaat ver krijgt U een groote flesch medicijn, zóó doeltreffend van kwaliteit, dat één eetlppel I" verlichting brengt, terwijl na korten tijd Uw verkoudheid geheel verdwijnt. BRONCON is samengesteld uit ge concentreerde essence van Siberische pijnboomen, echte Japanschc peper muntolie cn 10 andere, waardevolle, •nediscbe bestanddoelen. Het. verzacht da ontstoken slijmvliezen en reinigt de verstopte kanaaltjes van neus en keel. Het is buitengewoon geschikt voor kin deren, omdat zij den heerlijken slroop- smnak zoo lekker vindon; ook bij vol wassenen is de werking afdoend. Neemt vandaag zelf een proef met dit uitste kende recept. RRONCON is bij nllo apothekers en drogisten verkrijgbaar. (Adv.> De vroegere eigenaar wou er geen afstand van doen Geen begrip van mijn en dijn ROTTERDAM, 2S Oct. Zondagmid- dag werd bij de rivierpolitie te Rotter dam aangifto gedaan, dat een in do Znlmhavcn to Rotterdam liggende mo- torslecpboot van zekeren II. uit do Wil len Buytewochstraat verdwenen was. Onmiddellijk is een onderzoek ingesteld en toen kwam vast te staan, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag om streeks 1 uur do motorsleepboot do sluizen te Gouda wa9 gepasseerd en in de richting Amsterdam was verdwenen. De rivierpolitie heeft in samenwerking met de Amstcrdamsche politie te Am sterdam opgespoord, en tevens aange houden den 52 jarigen Amsterdammer P. B. Eenige dagen later is ook een tweede man, do 37-jarige schipper J. J. B. uit Amsterdam, aangehouden. Boot en aangehoudenen zijn op transport ge steld naar Rotterdam, waar uit oen verhoor kwam vast tc staan dat P. B- vroeger eigenaar van do boot was ge weest. Doze was evenwel gerechtelijk verkocht, waarmede P. B. liet heele- maal niet eens was. Ilij schreed dan ook het eigendomsrecht van den tegen- woordigen bezitter, waarom hij kort en goed het schip zich maar weer had toegeëigend. Do motorsloe-pboot is aan don rechtmatigen eigenaar terug gege ven. Tegen de beide Amsterdammers is proces-verbaal opgemaakt. EERVOLLE UITNOODIGINO VOOR DR. F. W. F. HUNGER LEIDEN, 28 October. De interna tionale organisatie voor intellectuoele samenwerking van den Volkenbond heeft aan Dr. F. W. F. Hunger te Voorschoten het verzoek gericht, doel te willen uitmaken van een kleine commissie van slechts drie personen, die dc eventueele publicatie van hand schriften en oude wetenschappelijke boeken op het gebied der natuurweten schappen zal voorbereiden. Dit plan is uitgegaan van do natio nale organisatie in Tsjecho-Slowakije. Behalve onze landgenoot hebben verder zitting in de commissie de professoren dr Bohumil Nemes te Praag en dr. Czoslaw Bialobrzeski te Warschau. Dr. Hunger is. zooals bekend, directeur van het instituut voor de geschiedenis der genees-, natuur- en wiskunde te Lel den. Do enrste samenkomst der com missie is bepaald op 3 December a.s. te Praag. HET VERLATEN JACHT MARSEILLE, 28 October (AN.P.). Uit Brussel, waar hans de vader van Brodhaag, den jongen van wlen men vermoedt, dat hij van boord van de Coquelicot in zee is geraakt en om het leven is gekomen, vertoeft, is een te legram ontvangen. De heer Brodhaag geeft er zijn verwondering over ie kennen, dat de jongeman verleden week naar Marseille is gegaan, daar hij op 7 October naar Brazilië zou vertrok ken zijn. Overigens ls niets naar voren eokomen, dat eenig lirht in deze ge heimzinnige zaak brengt. HET SMOKKELDRAMA BIJ ECHT ROOSTEREN, 28 October. Nader blijkt, dat bij het smokkeldrama, dat zich Dinsdagavond aan de Maas heeft afgespeeld, cn waarbij de Belg J. Hou- ben werd doodgeschoten, een tweede Belg in de knie werd geschoten. liet is een zekere Verhaak uit Alden- eyk. Vandaag is hij door de marechaus see te Maaseyk verhoord, waarbij hij de narnen noemde van de vijftien Ne derlanders, die bij het smokkelen aan wezig waren. Het zijn bewoners van Echt en omgeving. V. zal vermoedelijk in het ziekenhuis moeten worden opgenomen. OM REK ENINGSKOER9EN 28 Oct. 29 Ocl. Off Niet off. a.98 0.72.70 6.10 30.60 41.75 40.10 46.30 46 30 45.10 1.81 6.37 6.36 Mcdcced. door do R'damsche Bankvcreen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 9