NATUURSCHOON IN LIMBURG. DE OVERSTROOMING IN ZUID-FRANKRIJK. De kabinetscrisis in België De formateur De Man doet nadat 'i j van den Koning, opdracht tot de vorming der nieuwe regeering heeft ontvangen, daarvan aan de journalisten mededeeling Covine P. Nair, de eerste Indiër, die een trans atlantische vlucht via de Zuidelijke route heen van Engeland naar Amei ika en via de Noordelijke terug wilde ondernemen, is neergestort en heeft zijn poging met den dood moeten bekoopen Mooi Limburg. Een tapijt van herfst bladeren in het bosch te Swalmen in de omgeving van het kasteel Hillenrath, waar nog veel ongerept natuurschoon te aanschouwen is 300 jaar geleden landden de Zweden voor het eerst op Amerikaansch grond gebied te Delaware. In dit verband zullen in 1938, het gedenkjaar, door de Zweedsche regeering bovenstaande postkaarten in omloop worden gebracht Van de scheepsbouwwerf «De Merwede» te Hardinxveld werd Vrijdag het m.s. «Hygiea II», bestemd voor de Gemeentereiniging te Den Helder, tewatergelaten. Het schip kiest zijn element Een redding in volle zee. Spaansche regeeringssoldaten, die met een klein schip uit Gijon waren gevlucht, werden door vliegtuigen der luchtmacht van Franco bestookt. De Engelsche kruiser «Southampton» slaagde erin de mannen aan boord te nemen Boven: het scheepje langszij; onder: de vluchtelingen aan boord van den kruiser in Zuid-Frankrijk heb ben op verschillende plaatsen ernstige ver woestingen aange richt. Een kijkje in een der dorpen, dat zwaar geteisterd werd Prinses Alexandra, het dochtertje van den Hertog en de Hertogin van Kent, geniet van het zomersche weer der laatste October-dagen Prof. Karl Troll, een der overlevenden van de Nanga-Parbat-expeditie, is na een afwezigheid van zeven maanden in Berlijn teruggekeerd. Een hartelijk weerzien In de Lakenhal te Leiden werd Vrijdag door den Senaat der Rijksuniversiteit een druk bezochte receptie gehouden ter gelegenheid van het 300 jarig bestaan van het academisch-klinisch onderwijs

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 10