NEDERLAND FRANKRIJK KANSEN STAAN GELIJK De ronde van Frankrijk SMIT ALS MIDVOOR SCHERMFEEST „E.M.M.A." SCHAAKSPEL ABDIJSIROOP HET INTERNATIONALE VOETBALPROGRAMMA WORDT GEOPEND MET: VAN VALLEN EN OPSTAAN DE A.M.H.C. IN HET STRIJDPERK Uw kind zal morgen niet meer hoesten AKKER's verstèrkte Je BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 30 OCTOBER 1937 Men dient het Fransche elftal niet te onderschatten TTET internationale pro- -*-gramma van onze voetbal ploeg wordt morgen geopend met den wedstrijd tegen Frankrijk in het Olympische Stadion te Amsterdam. In ver band met het feit, dat het spel peil in Frankrijk de laatste jaren beduidend verbeterd is en de vorm van het Neder- landsch elftal in verhouding tot twee jaar geleden on miskenbaar is teruggeloopen dreigt de strijd in deze inter land ontmoeting een volko men open karakter te dragen, hetgeen van vorige wedstrij den nauwelijks gezegd kon worden. Gewijzigde omstandig heden Bestond er voor den jare 192-8 in Frankrijk geen buitengewone belang stelling voor „King Soccer", sedert zijn de toestanden aanmerkelijk gewijzigd. Met de invoering van het professiona lisme en een betere organisatie van de competities, eischte men al ras de aan dacht van het publiek op. zoodat de be ter wordende financieele omstandighe den den land el ijken bond in 6taat stel den ook aan het nationale team m°er zorg te besteden, met het gevolg, dat Frankrijk op de internationale voetbal- markt begint mee te tellen- Dat bewees men nog eenige weken geleden, toen Zwitserland, dat haar depressie weer te boven heet, met 21 in Parijs verslagen werd. Daar ons elftal het vorige seizoen niet zulke daverende prestaties heeft bereikt, als men in de zes daaraan voorgaande jaren gewend was,- en men niet kan spreken van een versterkte combinatie in vergelijking met het vorige jaar. zien wij een spannenden wedstrijd tegemoet, waarin wij niet, zooals anders 'het geval was, al bij voorbaat de beste papieren hebben. Want bezien wij het, overigens slechts korte, lijstje van de ze6 gespeelde inter landwedstrijden tusschen Nederland en Frankrijk, dan blijkt daaruit onze uit gesproken meerderheid. De volgende cijfers werden bereikt: 1908. 10 Mei- 1921. 13 Nov. 1923- 2 Apr. 1931. 29 Nov 1934. 10 Mei. 1936. 12 Jan- Rotterdam Parijs Amsterdam Parijs Amsterdam Parijs 4—1 5-0 8-1 4—3 4—5 3-1 De stand ziet er zoodoende als volgt uit: Nederland 6 5 0 1 10 31—11 Frankrijk 6 1 0 5 2 1131 De eenige wedstrijd die wij verloren hebben, is dus geweest in 1934, toen wij de leiding hadden met 3—0 in een tijds bestek van tien minuten. De Franschen hielden echter onverflauwd vol. kwamen gelijk, met 43 achter, om tenslotte toch nog met 45 de zege mee naar Frank rijk te nemen. Het Fransche elftal Het Fransche elftal wordt momenteel niet als héél sterk, maar dan toch zeker als sterk beschouwd. Men heeft het vooral voorzien op teamwork, dat blijkt wel uit het verkiezen van de geheele achterhoede van Soc.haux. Cazenave en Mattier zijn twee backs, die zich niet makkelijk laten passeeren en op inter nationaal gebied een groote vermaard heid hebben verworven. Met Di Lorto hebben zij bewezen, dat. het niet mak kelijk valt doelpunten tegen deze hee- ren te scoren- Vooral waar onze gasten van morgen nog de beschikking hebben Dvor twee uitstekende kanthalves in den vorm van Bourhotte en Delfour. Voor [>nze aanvalslinie, die het van open spel moet hoDben. /.a.| hef dus geen klein kar wei zijn de vijandeliike verdediging in de luren te leggen Fosset, de spil van Met.z, de club van Bakhuys. heeft, zoo als men in ons blad heeft kunnen lezen, zijn keuze meer te danken aan een „sussen" van den Franschen Voetbal bond ten aanzien van Lotharingen, dan wel aan zijn buitengewonen vorm. want men is algemeen van meening. dat dpze speler juist op het oogenblik niet in die conditie is. die hem vorig jaar tot een uitblinkend speler maakte. De voorhoedp heeft eenige wijziging ondergaan hetgepn echter eerder op eerr versterking dan op een verzwakking neerkomt Dp rechtervleugel wordt ge vormd door Nicolas en Heisserer. van wie men nog bptere resultaten verwacht dan van den vleuepl. welke tegen dc Zwitsers was opgestpld. Aanvalsleider ie Courtois. een gevaarlijke knaap, diewppt wat doelpunten maken is. evenals Vei nante. die epn goede beurt maakte eeni ge wekpn geleden door heide doelpunten te maken Ook Langiller is geen onbe kende voor ons en besluitende kunnen wij zeggen, dat onze jongens de handen vol zullen hphben aan deze ploeg. Het Nederlandsche elftal Over de samenstelling van 'het Nederlandsch elftal is den laatsten tijd nogal wat te doen geweest. Eer stens wel om het feit, dat Bakhuys niet meer opgesteld kon worden. Het heengaan van dezen voetbalheld werd haast als een ramp beschouwd- Inderdaad is het niet meer uitkomen van Bakhuys een verzwakking, ten minste een Bakhuys in den vorm van.twee jaar geleden- Want het vo rig seizoen was zijn spel, zij het dan door een enkelblessure, toch heusch geen openbaring. Als een ramp voor ons nationale elf tal zien wij zijn vertrek dan oor geenszins. Wat anders is dat men op het oogenblik geen midvoor heeft, die over dezefde capaciteiten beschikt, al- ihans zoo oordeelt de Technische Com missie Wij makpn ons echter sterk dat er op onze velden heusch wel eenige midvoors rondloopen, die meer dan ge wone aandacht verdienen- Trouwens dat •espft d<> T.C. ook wel. zij durft echtpr een van deze spelers, dip nog niet in vertegenwoordigend voetbal hebben ge speeld en de noodige routine dus nop ontberen, niet op te stellen. Daar is on getwijfeld veel voor te zeggen, hetgeen 'och niet wegneemt, dat men niet eens een experiment had kunnen onderne men. Maar -. laten wij eerlijk zijn, dat experiment zullen wij nu toch wel be leven. want Smit, de „zwerver" in op tima forma, staat immers als midvoor opgesteld, met de linkshalf van Heel naast zich als verhindingsspeler. van wie verwacht wordt, dat hij hem „de kansen voor de voeten" zal leggen In derdaad nog zoo'n gekke zienswijze niet. Hoe het ook zij, het experiment heeft on tegenzeggelijk een kans van slagen, vooral wanneer de debutant Bergman, alsmede Vente en Wels op dreef zijn- Het groote vraagt eek en is dus de voor hoede. want de halflinie is volkomen voor haar taak berekend, al achten wij de keuze van Pellikaan dan ook geen bewijs van sterkte. Maar men zal den Longa-man wel op het hart drukken.dat hij zijn vleugelman in de gaten moet houden, zoodat wij ons aangaande de verrichtingen van de hal flinie, evenals de hechte achterhoede, geen zorgen be hoeven te maken. Onze slotsom is, dat het voor Oranje morgen evengoed een flinke overwinning kan worden als een kleine neder laag al naar gelang het „expe riment" zal slagen resp. falen, een falen van het experiment. Dat onze landgenooten zich van het begin tot het einde dienen te geven om een eer vol resultaat te bewerkstelli gen achten wij als vanzelf sprekend. Succesl ALS ik me niet vergis, is het inder tijd Multatuli geweest, die schreef: „een ruiter valt van zijn paard en nu denken allen, die van hun paard vallen, dat ze ruiters zijn". Het is een van die paradoxen, bestemd om einde loos misverstaan en verkeerd toegepast te worden. Intusschen, vallen is niet speciaal een bewijs van rijkunst. Maar het is evenmin een blamage, zooals sommigen wel eens schijnen te denken. Het hangt er maar van af, wie er valt, hoe, wanneer, waar en onder welke om standigheden. Ruiters, die met jonge paarden dagelijks omgaan, die het eene paard na het andere hebben aan en in te rijden, komen er per sé niet zonder vallen af. Men vrage maar eens aan remonterijders. Springruiters deelen hetzelfde lot en als men in jaarrapporten van rijscholen als bijvoorbeeld in Pinerolo de statistieken kon zien en het percentage valpartijen lezen, dan zou men versteld staan. Dat tiidens een heelen cursus slechts twee leerlingen het er zonder vallen afbren gen is geen zeldzaamheid. Dat. is ook een gansch ander vallen clan het rustig langs den hals of schou der van het paard naar beneden glijden, omdat men het evenwicht heeft verlo ren. Dat is gewoonlijk een uiting van gebrek aan routine, misschien gebrek aan deugdelijk onderwijs, in elk geval gebrek aan „zit" en soms ook het gevolg van een onverhoedsche beweging van het paard. Als dit laatste het vallen van den berijder of berijdster tengevol ge heeft, is daarmee het gebrek aan zit niet weg te praten. Nu bestaat er voor vele heel en half buitenstaanders geen intrinsiek ver schil tusschen het vallen van den een en het vallen van den ander. Of het moest misschien zijn, dat het in het laatste meestal wel goed afloopt, al zijn ook hierop uitzonderingen te constatee- ren, terwijl in het eerste nog wel eens ongelukken kunnen voorkomen. Indien de buitenstaander dit al opmerkt, gaat de beteekenis er van hem gewoonlijk voorbij. Toch is het heel eenvoudig. De beginnende of ongeroutineerde of weinig zadelvaste of slecht onderwezen ruiter vliegt al uit het zadel voor er nog iets HALLE (Go-Ahead) NEDERLAND WEBER (A.G.O.V.V.) CALDENHOVE (D.VV.S.) WELS (Unit as) PELLIKAAN (L.O.N.G.A.) VENTE (Feyenoord) ANDERIESEN (Ajax) SMIT (Haarlem) PAAUWE (Feyenoord) VAN HEEL (Feyenoord) BERGMAN (Blau w-Wit) Scheidsrechter WILTSHIRE (Engeland) LANGILLER (C.A. Paris) VEINANTE (R.C. Paris) DELFOUR (Roubaix) NICOLAS (Rouen) FOSSET (Metz) MATTLER (Sochaux) HEISSERER (Strasbourg) BOURBOTTE (Fives) CAZENAVE (Sochaux) COURTOIS (Sochaux) FRANKRIJK Dl LORTO (Sochaux) met het paan) gebeurt en ligt op eenige meters afstand veilig op den grond, zonder dat hij of zij zich van het verder verloop der dingen iets behoeft aan te trekken. Indien het paard al wegloopt, wordt het wél door een ander opgevan gen of vastgehouden. De goede ruiter blijft zitten tot het allerlaatste oogen blik, tracht zich en het paard altijd nog te redden en als de val onvermijdelijk is, kleeft hij als het ware nog aan zijn paard vast. Zi] vallen samen en de rui ter komt er onder, raakt met zijn been beklemd tusschen paard en grond of raakt in het nauw, als het, paard zich opheft. Ook als hij alleen de buiteling maakt, komt hij aanzienlijk harder en vaak ongelukkiger te land, omdat hij er met kracht afgesmeten wordt, terwijl de ander alleen maar valt. Omdat dit verschil in vallen velen voorbijgaat, redeneeren zij: slechte rui ters vallen van hun paard. Dus iemand, die van zijn paard valt is een slecht ruiter. Dit in tegenstelling met wat in dertijd Multatuli schreef: een ruiter valt van zijn paard, en nu denken allen, die van hun paard vallen, dat zij goede ruiters zijn. Op deze wijze zou men tot in het oneindige paradoxen kunnen lanceeren. Door deze veelvuldig aangenomen stel ling vallen is een bewijs van slecht ruiterschap, achten vele en in het bijzon der pas beginnende of weinig gerouti neerde ruiters zich geblameerd, wanneer zij eens gevallen zijn. Anderen weer verhoovaardigen zich er op, dat zij nog nooit gevallen zijn. Het eene is al net zoo dwaas als het andere. Geen kind immers heeft nog loopen geleerd zon der vallen en opstaan. En geen ruiter, die werkelijk ruiter worden wil, kan de kunst machtig worden, zonder ooit eens ten val te komen. Hetzii bij het leeren springen, hetzij omdat zijn ambitie hem drijft eens een moeilijker paard te wil len rijden. Ik heb eens een ouden in structeur met een eerbiedwaardig aantal dienstjaren, zoowel in de militaire als in de burgerlijke rijschool, hooren zeg gen tegen iemand, die er zich niet zon der trots op beriep „al" twee jaar te rij den en nog nooit gevallen te zijn: „dan is dat alleen maar een bewijs, dat. u ook nog nooit zelfs maar getracht hebt op iets anders te gaan zitten dan op het tamste paard, dat er in den heelen stal te vinden is." In de opleiding tot ruiter is het wel heel goed, als er een paar valpartijtjes voorkomen. Het klinkt weinig christe lijk en toch is het geen gebrek aan menschlievendheicl. dat ik dit zeg. Wie enmaal gevallen is en tot de ontdekking is gekomen, dat het niets om het lijf heeft, raakt zijn angst om te vallen en daarmee de stijfheid \an verschillende spiergroepen spoedig kwijt, durft zich meer te geven en vordert daardoor snel ler. Bange leerlingen worden zelden goede ruiters en amazones. Daarom is het van zoo oneindig groot belang, als een instructeur de kunst verstaat alle angst bij zijn leerlingen weg te nemen, hun vertrouwen te geven in het paard. Dat is een van de voornaamste, punten in de heele opleiding en iedere ruiter, beginneling nf meergevorderde, die niet geleerd heeft zijn angst te overwinnen, draagt een loodzwaren last met zich mee. die immer een handicap zal blijven. Wie door de een of andere omstandig heid, als kyid of later (o.a. bij het lee ren van jiu-jitsu) beeft „leeren vallen" heeft bii ziin ruiteropleiding een niet te onderschatten voordeel boven anderen. Als er iets gebeurt geeft bij zich over aan het noodlot en als dat beschikt, dat hij vallen zal, nu dan valt hij en staat daarna weer op en klimt te paard of er niets gebeurd is. Die komen natuurlijk SCHERMEN Wachtmeester Dengier wint de „Emma"-wisselplaquette Adj. Desta eerste bij het sabelschermen DE Amersfoortsche Schermver- eeniging „Eendracht Maakt Macht Amersfoort" (E.M.M.A.) maakte gisteravond in de groote zaal van „De Valk" een aanvang met haar tweedaagsch schermfeest. Begonnen werd met den wedstrijd op Sabel afdeeling I en Floret af- deelmg II om de „Emma" wissel plaquette. E.M.M.A. handhaafde daarmede haar traditie door telken jaar een scherm feest te organiseeren. Het was te verwachten, dat na de groote wedstrijden, welke het vorige jaar, in verband met achtste lustrum zijn gehouden, ditmaal het schermfeest op een meer bescheiden wijze zou plaats vinden. Maar wel spreekt hier uit. dat E.M.M.A. een krachtige energie ke vereeniging is. Een wedstrijd te or ganiseeren, zooals de 41-jarige dit doet. kost veel moeite en tijd. Want dit staat vast, de regeling is perfect, terwijl daar naast de wedstrijden meermalen op hoog peil staan, zoodat zij een propa ganda zijn voor de schermsport in het algemeen en voor „Emma" in het bij zonder. Jammer was het daarom, dat. door verschillende oorzaken, zooals dienst etc. het aantal schermers, dat in „De Valk" tegenwoordig was, niet bij zonder groot te noemen viel. Toch was er veel te genieten. Zoo zagen wij zeer interessante en felle wedstrijden bij het sabelschermen. Namen zooals Desta, Los, van Uffen, Kolen en Vincent waarborgen ons. dat er goede sport te zien valt. Zij hebben ons niet teleurgesteld. De beste partij was wel die tusschen Kolen en Los, waarbij eerstgenoemde met. 42 won. Ook de beslissende partij tusschen Des ta en Kolen, was er één van zeer goed gehalte. Desta, die 11 gewonnen partij en op zijn naam bracht, won dezen strijd met 41. Van Uffen, Los en Ko len, hoekten ieder 8 overwinningen, zoo dat de ontvangen en gegeven treffers de onderlinge verhouding moest uitmaken. Van Uffen behaalde hierdoor den twee den prijs, direct gevolgd door Los. ter wijl Kolen, die drie treffers meer ont vangen had, de vierde plaats bezette. Voldoende spreekt hier de spanning uit. Om de plaquette „Emma'*-wissel- liet floretschemien bracht slechts 7 deelnemers op den looper, onderge bracht in één poule. Het krachtsverschil was gering, zoo dat de partijen soms zeer spannend wa ren. Wachtmeester Dengier legde voor één jaar beslag op de „Emma"-wissel-pla- quette door 5 partijen te winnen. Een goede tweede werd Mas Soemitro, die 4 gewonnen partijen had, terwijl de Utrechtenaar Backer Dirks niet 3 ge wonnen partijen de derde plaats innam. De wedstrijden, welke onder leiding stonden van de hoofdscheidsrechters, de heeren van Mierlo, van Duuren Sr. en Annevelinck, hadden een vlot verloop. Kort na den aanvang werden zij be zocht door den Hoofdinstructeur van het 21e B.I. Maioor H. Polis. De uitslagen zijn: Afdeeling I (Sabel): 1 Adj. O. O. Desta, Harderwijk 11, 15. 44. 2 Sergt. van Uffen, Amersfoort 8, 26. 39. 3. de heer Los, Amersfoort 8, 26, 39. 4. Serg. Kolen, Amersfoort 8, 29, 39. 5. Wachtm. Vincent, Amersfoort, 6, 29, 32. 6. Adj. O. O. Wabeke, Amersfoort 6. 31. 37. 7. Fourier Jansen, Amersfoort, 6, 35. 34. 8. Wachtm. Ellenbroek, Amersfoort, 1, 39, 35. 9" Wachtm. de Vries, Amersfoort, 3, 37, 27. 10. de heer van Duuren Jr., Amers foort 3, 41. 28. 11. Wachtm. Noest, 3. 41, 25. 12. Wachtm. van Luin, Amersfoort, 0, 44, 17. Floret afdeeling II: 1. Wachtm. Dengier, Amersfoort 5. 0, 17. 2. Sergt. Mas Soemitro, Amersfoort2 4, 12. 17. 3. Backer Dirks, Utrecht 3, 13, 13. 4. Opperw. Bouterse, Amersfoort 3. 13. 12. 5. Sergt. Mas Soepardje. Amersfoort 2. 13, 11. 6. Sergt de Wolf. Utrecht 2. 14. 10. 7. Sergt. Maj. Asrna, Amersfoort 2, 16. 10. DE NAT. KAMPIOENSCHAPPEN AMSTERDAM, 29 Oct. De nationale zwemkampioenschappen zullen in 1938 op Zaterdag 16 en Zondag 17 Juli wor den gehouden. Waar deze wedstrijden zullen plaats vinden, zal nog nader wor den vastgesteld. ook altijd, net als de poes, op hun poot jes terecht. Er staat echter tegenover, en dit is ontegenzeggelijk een nadeel, dat zij sneller zullen vallen, zich gemak kelijker laten vallen dan degenen, die hun leven in gevaar achten en zich krampachtig vastklemmen met handen en beenen, zonder te informeeren wat het paard daar van vindt. Als nu bij alle niet-emstige valpar tijen maar één ding hedacht wordt en wel dit: dat men aan eiken rijkameraad en eiken vreemdeling, wie ook, niets minder dan Verplicht is oni onmiddellijk op te staan, teneinde te laten zien, dat er geen prnrtig letsel is, óók al is het wel verleidelijk om even. al is het maar een halve minuut te blijven liggen om de heerlijke ontspanning, die dat geeft, TRIXIE. RedacteurH. GOUD VAN BRAKELSTRAAT 25 UTRECHT. 29 October 1937. VRAAGSTUK No 5 Met recht een ladderprobleem. R. H Bridgwater in Chess Zwart (6) Wit (4) Wit begint en geeft mat in zeven zetten. De titel „ladderprobleeni" geeft al de oplossing aan. Wij geven er dan ook maar 2 punten voor op de ranglijst. Stand- Wit: KM. Tal. Rf5. pion a7 (4). Zwart: I\a8, pionnen b3, li4. b5, b6 en b7 (6). Mej. Sonja Graf daagde Miss Menchik uit tot een match om het wereldkam pioenschap voor vrouwen, welke in Juli van dit jaar te Semmering werd gehou den. Mis Menchik won met sprekende cijfers. Hieronder volgt de tweede partij van de match. Wit: Zwart: Miss Menchik. Mej. S. Graf. Engelsche opening 1. c2c4, e7e6; 2. g2—g3, d7—d5; 3. Rflg2. Pg8—f6; 4 Pgl—f3. c7—c5; 5. q_o. PbS—c6: 6. d2—d3. Rf8—e7; 7. a2a3, 0—0; 8. b2—b3, d5—d4; 9. e2—e4. e6e5; 10. Pf3—el. (Een eigenaardige methode van ontwikkeling Wit heeft alle officieren op de onderste lijn on dreigt, nu f2f4 te spelen. O i. verdient het zwarte spel thans de voorkeur). 10. h7h6? (Beter wa6 10Pf6eS en daarna f7f5!); 11 f2f4, Pf6g4? 12 f4f5! Pg4e3? (Veel sterker was hier Re7—g5!~); 13. RclXe3. d4Xe3; 14. Pblc3. Pc6d4: (DdS—di zou niets uithalen wegens 15. Pc3e2): 15. Rg2 f3, DdSa5? (g7—g6 wa6 hier wellicht de beste voortzetting, hoewel Re7g5 ook in aanmerking kwam); 16. Pc3—d5, Re7g5; 17. h2—hi. Rg5—d8; 18. Pd5X e3. Da5c3? 19. Tal—hl. Rc8—d7; 20 Pe3d5, Dc3a5; 21. Ddl—cl, Kg8—h7; 22. Pel—c2, Rd7c6? 23 b3—bi, c5Xbi; 2-1. a3Xb4, Dao—ai; 25. Pc2Xd4. Rc6X d5; 26. Pd4c2, Rd5—c6: 27. Tbl—al, Da4—b3: 28. Tal— a3, opgegeven. Hieronder volgt nog de 14e match partij tusschen Miss Menchik en Sonja Graf gespeeld te Semmering. Wit: Zwart: Miss Menchik. Mej. S. Graf. Geweigerd Damegambiet. 1. C2c4, e7e6; 2. Pbl—c3. d7—d5; 3. d2d4. Pg8—f6; 4. Ptrl—f3; Pb8—d7; 5. e2e3, c7—c6; 6 Rfl—d3. Rf8—e7; 7. 0—0. 0—0; 8. e3—e4. d5Xe4; 9. Pc3X e4. Pf6Xe4; 10. Rd3Xe4, Pd7—f6; 11. Reic2. c6—c5; 12 d4Xc5. Dd8a5. (Met afruil der Dames had zwart op remise kunnen aansturen). 13 Rele3, Re7Xc5: 14. Re3—d2. Daó—c7: 15. Rd2— c3. (Thans heeft Wit de beste stelling). 15Rc5e7: 16. Ddl—e2. b7—b6; 17 Pf3g5. g7—g6: 18 De2—f3! (Dit is beter dan eerst 18. RXp en daarna 19. Df3) 18. Rc8b7; 19. Df3—h3! (Er volgt nu een drastisch slot). 19. h7h5; 20 Tal—dl! PfR— g4? 21 Tdi— d7ü En Zwart gaf het op. want na 21. Dc7Xd7 volgt 22. Dh3Xh5! dreigende met mat op h7 en h8. terwijl na 22. g6Xh5 heel elegant 23 Rc?h7 t volgt. Direct. 21 Dh3Xh5 wa6 niet goed, om dat Zwart daarop Dc7Xh2+ had kun nen antwoorden CORRESPONDENTIE J T. D. te Utrecht Die zijn naar ik vermeen tegelqk met den uitslag van den ladderwedstrijd gepubliceerd. Welk nr. het was, kan ik U helaas niet ver tellen. Meerdere oplossers. In probleem no. 2. Mansfield faalt Df3—d5 op Tc5! UIT DEN ARBEIDERSSPORTBOND Het programma van den Arbeiders- sportbond luidt voor a.s. Zondag als volgt: Heeren, 2de klasse: 10 uur: Amersfoort IIWatervrien den II. Dames, 1ste klasse: 11.15 uur: Amersfoort IWatervrien den I. Heeren, 1ste klasse: 12.15 uur: Amersfoort IWatervrien den I. Dames Vriendschappelijke wedstrijd 2 uur: Amersfoort IZandbergen. ZWEMMEN RIE MASTENBROEK NAAR ANTWERPEN AMSTERDAM, 29 October. Naar wij vernemen is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat Rie Mastenbroek ver bonden zal worden aan het Nieuwe Sportfondsenhad te Antwerpen welke zweminrichting eind November in ge bruik zal worden genomen. Rie Mas tenbroek is op het oogenblik in dienst van een zweminrichting tc Groningen. Besprekingen vinden plaats om Ric Mastenbroek in staat te steilen een functie aan het Antwerpsche zwembad te aanvaarden. Een gemengde Nederlandsch- Luxemburgsche ploeg wordt overwogen PARIJS, 29 Oct Op welke wijze do ronde van Frankrijk in 1938 zal worden eorganisteerd. maakt op het oogenblik een punt van bespreking uit bij de di- ectie van l'Auto, het blad, dat de koers inricht Verschillende berichten zijn eeds over dit onderwerp gepubliceerd, doch thans schijnt men als vast te kun nen aannemen, dat er zes ploegen ko men, elk bestaande uit twaalf renners. De formule der landenploegen men herinnert zich 't minder aangename slot van de ronde in dit jaar is gehand haafd, elk ploeg zou uit twaalf renners bestaan. Frankrijk, Italië. België en Duitschland komen met een volledige ploeg uit, zes Nederlanders en zes Luxemburgers vormen tezamen een team, evenals zes Zwitsers met zes Spanjaarden. Uit do gegevens blijkt, dat de deelne ming van zes Nederlandsche renners dus verzekerd is. al had na de minder guns-tier resultaten onzer landgenooten,- in dit jaar. menigeen dit niet verwacht. Een samengestelde ploeg, de helft Luxemburgers, de andere helft Neder landers. werpt evenwel weer geheel nieuw problemen op. Wie moet er b.v. leiding geven aan een dergelijk team, een Luxemburger of pen Nederlander, zullen beide deelen van de ploeg liet met elkaar kunnen vinden, of zal ieder zijn eigen kans waarnemen? Deze en dergelijke problpmen doemen bij liet vernpmen van de nieuwe samenstelling van het veld reeds direct op. Inmiddels verluidt, dat de categorie der afzonderlijken r.al worden opgehe ven. Dus geen Belgische. Italiaansclio en Fransche individueelen meer, maar slechts een tweede en derde Fransche ploeg, waarvan de renners inderdaad als plopfniaten zullen starten. HOCKEY Hoe zullen de dames het er in Bussum afbrengen? Wanneer morgen vale sport enthou siasten in da huiskamer rondom de luid spreker zijn geschaard om te luisteren naar het verslag van Han Hollander, dan zullen de hockeyers hun gewonen gang naar Birkhoven of naar het station maken, omdat het. hockev-competitierad niet stil staat. Vanzelfsprekend niet. En bekijken we het programma voor morgen, dan zien we, dat alle zes A. M. H. C. elftallen in touw komen. A. M. H. C. I (heeren) krijgt op Birk hoven bezoek van Hilversum III en nor maal bekeken staat niets een roodwitte overwinning in den weg. Maar dan moet er nirt. te lauw gespeeld worden. Tegen S. C. H. C. III hebben de roodwit- ten fraai spel laten zien We verwachten dit ook in nog komende wedstrijden. A. M. H. C. II gaat bij Hilversum V op visite en Gast c.s zullen er voor moe ten zorgdragen, dat de nederlaag van Zondag j.l. niet door een tweede wordt gevolgd. De Quarlisten zijn op eigen terrein gevaarlijke tegenstanders. Het zelfde geldt voor A. M. H. C. III. dat tegen Hilversum VI uitspeelt. A. M. H. C. III kan weer een groote overwinning boeken en wel op Kampong III, dat op Birkhoven komt spelen. Voor het eerste dameselftal staat een zeer lastige uitwedstrijd op het pro gramma, ïi.l. tegen Gooi IÏI. Tot nu toe hebben de dames slechts het zoet der envinningen mogen 6niaken. Laten zij er zorg voor dragen dat dit na de ontmoeting tegen Gooi 111 in Bussum nog gezegd kan worden. Het kan, dus het moet. Naar wij vernemen^ heeft de voorhoede van A. M. H. C. eenige wijzi ging ondergaan. A. M. H. C. II ontmo3t op Birkhoven S. C. H. C. III, het sterkste van de drie S. C. H. C.-plopgen uit die afdeeling. Toch lijkt ons een overwinning voor mej. Dp Vries c.s. het mee6t voor de hand liggen. als U het vandaag nog de nieuwe verstèrkte Akker's Abdijsiroop geeft, want daardoor zullen de afmattende hoestbuien tot staan komen en de benauwende sljjm loskomen. Akker's Abdijsiroop, thans nog versterkt en nog geneeskrachtlger gemaakt, door toevoeging van do hoest-bedwingende stof codeïne^ werkt als een balsem op de borst, keel en longen. Ze bevat een 20-tal krulden, zooals de Aconlet en de Dro- sera. die ook door do geneeskundigen thans worden beschouwd als de heilzaamste stoffen ter bestrijding van de ademhallngs-stoornlssen. Elke lepel Abdijsiroop werkt verrassend snel op de ademhalings-organen. lost de slijm op. stopt den hoest, neemt de benauwdheid weg en ge neest de rauwe ontstoken plekken der slijmvliezen, „'s Werelds béste Hoest-siroop". zoo noemt men: Flacon 90 ct., f 1.50, f 2.4b, f4.20. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeellger het gebruik.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 7