Van het front te Sjanghai. Met ge velde bajonet chargeeren Japansche mariniers vluchtende Chineesche sol daten langs de spoorlijn buiten de stad De groote militaire demonstratie te Rome ter herdenking van den Fascisti- schen opmarsch werd voor het nationale gedenkteeken gehouden en bijgewoond Hoor Mussolini en den Duitschen ver tegenwoordiger Rudolt Hess Het nieuwe zeil opleidingsschip der Duitsche marine «Leo Schlageter 15 te Hamburg met goed gevolg tewo e> gelaten. Een toto tijdens de plechtigheid Z K H Prins Bemhard bracht Maandag een bezoek aan de werf van de Ned Scheepsbouw Mij. te Amsterdam voor het bezichtigen van den aldaar in aanbouw zijnden flottieljeleider «Tromp» Een honderdjarige inwoonster van Iseghem genoot de eer door Koning Leopold van België te worden toegesproken tijdens het bezoek, dat de Koning aan Thielt, Roulers en Iseghem bracht Spaansche officieren, die de Italiaansche mili taire demonstratie voor het nationale gedenk teeken te Rome bijwoonden, worden door Mussolini toegesproken De jaarlijksche «karapan», de stieren rennen te Bangkalan op Madoera vormen een merkwaardig schouwspel Van heinde en ver komen de toe schouwers om deze kampen met de daaraan verbonden feestelijkheden gade te slaan. Een typische opname De mijn-instorting te Valenciennes. De mijnwerkers, die ingesloten waren konden door de moedige reddings brigade behouden worden bovenge bracht Een boom. vol bezet met zgn. «honing- zwammen» had de aandacht tijdens de excursie, welke de Nederlandsche Mycologische Vereeniging in de om geving van Bergen (N.-H hield Door den hevigen regenval der laatste dagen in Zuid Frankrijk raakte nabij Nice een rotsblok los en vernielde in zijn val de daar langs loopende spoorlijn. Dientengevolge ontspoorde de motorwagen van een electrischen trein

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 8