HUISVESTING VOOR DE POLITIE Gevaarlijk Twee verkeers ongelukken te Dubbeldam J Begrooting 1938 NIEUW GEBOUW URGENT ONTSPANNING VOOR WERKELOOZEN Volkseenheid- conferentie ALLERZIELEN INGEZONDEN STUKKEN ZWARE BRAND IN TEERFABRIEK TE AMSTERDAM Eigenaar niet verzekerd Eén doode, drie zwaar gewonden Door tram overreden en gedood UIT DE STAATSCOURANT 2c BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 3 NOVEMBER 1937 De subsidieering van het kleuteronderwijs (Slot.) EN aanzien van de subsidie- aanvraag ten behoeve van het Roomsch Katholiek Voorbereidend onderwijs zijn B. en W. van mee ning. dat tengevolge van het raads besluit. bij de behandeling der be grooting 1937 genomen, tot het gra tis beschikbaar stellen van school lokalen aan het neutrale voorberei dend- en aan het Christelijk Voorbe reidend Onderwijs, het hoogst moei lijk is hiertegenover een afwijzende houding aan te nemen, tenzij ook het genoemde besluit worde inge trokken. Vorig jaar adviseerden B. en VV. af wijzend op het verzoek van het bestuur van de „Vereeniging voor Kleuteronder wijs" om over te gaan tot subsidieering van voornoemde vereeniging ten behoe ve van de instandhouding van haar school voor Kleuteronderwijs. „Het behoeft waarlijk geen lang be toog." zoo schreven zij, „om aan te too- nen, dat de gemeente-financiën niet loe- laten, thans tot subsidieering van het kleuteronderwijs van genoemde ver eeniging over te gaan, aangezien van zelfsprekend dan tevens andere in de ze gemeente bestaande scholen van voorbereidend onderwijs aanspraak op subsidie zullen maken." Nu blijkt, dat een dergelijke aan spraak wordt gemaakt en het naar de meening van B. en W. daargelaten of zulks overigens het eerst noodige is financieel onmogelijk is om al het voorbereidend onderwijs op den voet van gelijkheid van rechten te subsi diëren (wat is hat beschikbaar stellen van gratis schoollokalen anders dan subsidieeren?) meenen B. en W. te moe ten voorstellen het ten vorige iare ge nomen besluit met ingang van 1 Janu ari 1938 in te trekken. Zeer ernstig hebben B. en W. in overweging genomen de noodzakelijk heid van nieuwe huisvesting voor de politie en voor het bureau van Maat schappelijk Hulpbetoon. Algemeen wordt die noodzakelijkheid erkend en toch konden zii daarvoor in de ontwevp-begrooting geen bedragen opnemen, omdat B. en W., gezien den stand der gemeentefinanciën in de ko mende iaren. zich niet verantwoord achtten de laster van een dergelijke nieuwe huisvesting op de gemeentebe- grooting te brengen. Toch is een nieuw gebouw voor beide takken van dienst ur gent. Aanvankelijk wilden B. en W. den Raad voorstellen pogingen te doen. om de financiering van een groot deel der jaarlijksche lasten te verkrijgen uit ver lenging van de iaarliiksche aflossing der leening, welke in 1925 is aangegaan tot dekking van de gelden, welke aan het. Grondbedrijf zijn uitgekeerd voorde overname van gronden, bestemd voor blijvend bosch en plantsoen. Omtrent deze verlenging van aflossing, waar door een bedrag van f 6200 per jaar kan worden gevonden, hebben zij indertijd reeds het voorstel gedaan. Echter is on der dagteekening van 15 Oct. 1937 van den Minister van Financiën een mede- deeling ontvangen betreffende het per centage der voorloopige uitkeering uit het Gemeentefonds over het tijdvak 193S'39. Uit deze mededeeling blijkt, dat in plaats van 94.56% geraamd kan worden 104.71%. waardoor de raming in de ontwerp-begrooting 1938 kan worden verhoogd met 15.464.22. In verband met deze hoogere uitkeering hebben B. en W. opdracht gegeven plannen voor te bereiden, welke dan in den loop van het komende iaar aan den Raad' ter be- oordeeling zullen worden aangeboden. De financiering zal dan bii de aanbie ding der plannen door den Raad kun- 10 November hervat dc commissie den winter- arbeid Men schrijft ons: Dezer dagen vergaderde de Gemeen telijke Commissie voor de Ontspanning en Ontwikkeling van de werkloozen te dezer stede onder voorzitterschap van Dr. R. Miedema. Besloten werd op "Woensdagmiddag 10 November den winterarbeid te hervatten. Evenals vo rige jaren zal op Woensdagmiddag van 2—5 het Algemeen Militair Tehuis voor de werkloozen openstaan en gelegen heid geboden worden verschillende spe len (schaken, dammen, biljarten, sjoel bakken. enz.) te beoefenen. De commis sie zorgt voor goede leiding en voor thee en sigaren. Deze samenkomsten zullen echter niet, zooals vroeger, iedere week plaats hebben, doch eenmaal in de twee weken, terwijl op de andere Woensda gen twee cursussen in het Tehuis zul len worden gegeven en wel één in Ps- peranto en één in „Eerste Hulp bij On gelukken." Ieder werklooze kan zich opgeven voor een dezer cursussen De kosten daarvan zijn 2 cent per keer per cursus. De bedoeling is dat na beëir. diging van de les de deelnemers gezel lig na kunnen bliiven en eveneons thee en sigaren zullen ontvangen. D? cursus- Pen beginnen op Woensdag 17 Novem ber te 2 uur. De bioscoopvoorstellingen worden tij- (lelijk gestaakt in verhand met de ver bouwing van de Rembrandt-bioscoop. Tn het voorjaar zulen de excursies per fiets worden hervat. Voor de cursussi-n melde men zich spoedig bij het Bureau voor Sociale Aangelegenheden. Achier Davidshof 2. nen worden vastgesteld, waartoe be schikbaar is het genoemde bedrag van 15.464.22. De post uitkeering uit het Gemeentefonds kan dus met dit bedrag worden verhoogd en dus de post On voorziene uitgaven met een geluk be drag met bestemming om te dienen (voor zooveel noodig) tot betaling van rente en aflossing (of bijdrage) der kos ten voor het bouwen van een politiebu reau c.a. Twee leden van het College kunnen zich er niet mee vereenigen, dat de plannen, waarover het hier gaat, met de hoogere uitkeering in verband wor den gebracht. Naar de omtrent het financieel perspectief, dat de eerstvol gende jaren bieden gegeven beschouwin gen, is een verhooging van inkomsten, als in de hoogere uitkeering ligt. (aan genomen, dat we daarop ook voor vol- gende jaren mogen rekensn), dringend noodig om anders dreigende tekorten op te vangen. Naar hun meening moet vast worden gehouden aan de eerste opzet, n.l. de plannen voor den bouw van politiebureau en bureau maatschappe lijk hulpbetoon te zijner tijd bii den Raad in te dienen, en daarbij tegelijk een voorstel te doen als het hiervoren, met verwijzing naar het in den begroo- tingsbrief 1936. aangeduide. De Raad ering destijds met dat voorstel accoord, doch Ged. Staten maakten tegen de goedkeuring der begrooting 1936, waar in de verwerking was opgenomen, be zwaar. Om de goedkeuring niet te ver tragen. heeft de Raad er toe mee inge stemd. den post in te trekken, doch daaraan lag het voornemen ten grond slag hierop later terug te komen, in dien de gelden noodig waren voor een speciaal aan te wijzen urgent doel. Mochten Ged. Staten op hun afwijzend standpunt van destijds blijven staan, dan kan hieromtrent voorziening aan de Kroon worden gevraagd. Wordt deze week in de school voor Wijsbegeerte gehouden De Jaarlij k6che volkseenheidsconfe- rentie zal ditmaal tot onderwerp heb ben de „Democratia." Zij zal plaats hebben van Vrijdag 5 tot Zondag 7 November in de Internatio nale School voor Wijsbegeerte alhier. Zij wordt georganiseerd door.: Vrijz. Chr. Stud. Bond. Ned. Christen Stud. Ver., Unie van R.K. Stud. Ver., Soc.- Dem. Studie Club. D.S.V., Fed. fer Frys- ke fer., Studentenafdeelingen van V.B.J. Lib., Vrijz. Dem. Jong. Org. en Vrijheid en Cultuur. Het program/ma luidt: Vrijdagavond: prof. mr. C. W. de Vries over grondslagen der democratie. Zaterdagmorgen: dr. T. Goedewaa- gen: humanistische en volksche demo cratie. Zaterdagmiddag: mr. J. C. Braak: de democratie vanuit orth. prot. gezichts punt. Zaterdagavond: dr. A. Wijffels: de democratie vanuit R.-K. gezichtspunt. Zondagmiddag: mevr. dra. Verwey Jonker: maatschappelijke democratie. Liturgische Wijdingsavond in de Theosofische Loge Gisteravond werd in de Theosofische Loge een liturgische Wijdingsavond ge houden. Deze Wijdingsavond, die niet uitging van een bepaald kerkgenoot schap, was toegankelijk voor allen, die verlangden hieraan deel te nemen. Het zaaltje was nagenoeg geheel be zet, toen de dienst een aanvang nam. De bedoeling van dezen avond was door gebed, verdieping en gewijde muziek ons één te voelen meti en licht en liefde te geven aan hen, die van ons heengin gen. Het is de plicht van de overgeble venen niet toe te geven aan smart of het gevoel van verlies (hoe natuurlijk die ook moge zijn) doch bij voorkeur vervuld te zijn met gedachten van ge luk in verband met het hoogere leven, dat de onzen zijn ingegaan. Naarmate zii dit kunnen doen, zullen zij zelf troost en sterkte ontvangen. Alles werkte mede om te stemmen tot aandacht en verdieping. Zeer fijn gevoeld orgelspel, zang-soli: Lithanei v. Schubert. Aria uit Paulus van Mendels sohn en Bachs „Jesus onser Trost und Leben. vertolkten wat in gebed en Bij bellezing werd gesproken. Midden op bet polium was een tafel opgesteld, gedekt door bet kleed der rouw (paars); midden daarop een vaas met witte bloemen, met aan weerszij den twee groote kaarsen. Daarnaast links de liturg en rechts de Bijbellezer. Zoo wisselde zich in de liturgie ook af: het woord door Jezus of Paulus ge sproken tot troost en leiding der men- schen. afgewisseld door der menschen gebed en lied Het vertrouwen in God en Zijn leiding werd vertolkt door Psalm 23 en 90 en het lied: „De Heer is miin Herder". Een hoogtepunt vond de avond in het voorlezen van Mattheus 25 de ge lijkenis van de Talenten en het Laatste Oordeel, gevolgd door een oogenblik van stilte. De wijze waarop daarna het orgel inviel en, aansluitend bij gedach ten van weemoed, langzamerhand over gaand in majeur, jubelend zong van troost en genade, was onvergetelijk. De avond, die inderdaad een avond van wijding was, duurde nog geen uur. „Och, waren afle menschen wijs (Dat is heelemaal niet noodig, als ze achter het stuur maar 'n klein beetje beter wilden opletten, dan konden we al héél tevreden zijnl) Generaal Dosse, lid van den Franschen generalen staf. die*op inspectietocht in Marokko ook een bezoek bracht aan Casablanca, salueert voor het vaandel van de eerewacht. welke hem bij zijn aankomst de militaire eer bewees. Grand Thé&tre. Van Vrijdag 29 Oct. t.m. Dinsdag 2 Nov. vertooning van de films „Land der Liefde" en „Trouping the Colour." Zondag doorloopend 2-, 5- en 8.30 uur n.m. (Laatste voorstelling). Avondvoorstelling overige dagen 8.10 uur n.m. Woensdag en Zaterdag 2.30 uur n.m. matinée. City Théater. Woensdag, 3 en Donderdag, 4 November vertooning van de film „Angst." Zondag 1.45, 4 uur, 6.15 en 8.30 uur. (Doorloopend). Aanvang laat ste voorstelling 8.30 uur. Zaterdag 6.15 en 8.30 uur. Overige dagen 8.10 uur. Zaterdag en Woensdag matinée 2.30 uur. Museum Fléhlte, Weètsïngel. Vondeltentoonstelling van 6.t.m. 30 October. Geopend dagel. van 10—12 en 14 uur, uitgezonderd Zondags. 's Zaterdags 10—12 en 1.303 uur. (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toegang). Theosofische Bibliotheek. Ge bouw Theosofische Vereeniging, Re- gentesselaan. lederen dag van 6S uur. Sterhuls BeekensUaan 8. Iedere avond geopend en Zondagsmiddags voor alle meisjes. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Filiaal uitleen-bibliotheek Edi6on- straat 35. Openbare Leeszaal met Jeugdlees zaal, Muurhuizen 9. GUdehuis A.K.G. t/o. Zuidsingel 16. Verkoopstentoonstelling van schet sen, grafiek en kunstnijverheid. Ge opend 328 November, dag. 105 uur n.m. 3 November. Gildehuis A.K.G. Opening tentoonstelling schetsen en grafiek. 3 uur n.m. 3 November. Grand Théatre. Film- vertooning van Zwitserland. Spre ker de heer J. Panman. 8.15 uur n.m. 4 November. Grand Théatre. Het Schouwspel. Ned. Tooneelgroep voert op „Sprong in het duister." 8.15 uur n.m. 4 November. Amicitia. Feestavond 50-jarig bestaan Jongelingsver. op geref. grondslag. 7.30 uur. 4 November. Remonstr. Kerk. Wij dingsavond- Dr. Miedema. Onder werp: Allerzielen. M.m.v. J. Camer- ling Helmolt, cello. 8 uur. 5 November. Sierkunst. Ds. Pan nebakker spreekt over Twijfel. 8 uur n.m. 7 November. De Valk. The Melody Makers. 8 uur. 8 November. Amicitia. Vereen, v. Huisvrouwen. Mensendieck systeem door mevr. H. HoffmannKamrn. 2.30 uur. 8 November. Markthal. Propa- ganda-vergadering Chr. Besturen bond. 8 uur. 9 November. Amicitia. Concert Hartvelt-kwartet. 10 November. Amicitia. Olympia defilm. UTRECHT 4 November. Stadsschouwburg. Ge zelschap Jan Musch. „Job haeft ge duld." 8 uur n.m. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) ARTIKEL 247 W. v. S. Ondergeteekende deelt mede, dat hij niet op het politiebureau is vastgehou den, niet is gehaald, niet is verhoord en niits met deze kwestie te maken heeft. Hij hoopt, dat er thans een eind aan komt om eer en goeden naam van ie mand door het slijk te halen. Met dank voor de opname. Hoogachtend, L. KRABSHUIS. Leusderweg 91. BINNENLAND Met tien stralen was de brandweer het vuur spoe dig meester AMSTERDAM. 2 November. Een roode gloed kleurde in den vooravond den hemel boven Amsterdam-Noord. Een felle brand was te kwart over zeven uitgebroken in de Asphalt en Teerfa briek van den heer Philipsen. gelegen aan den Westerkanaaldijk, bij den Buik6loterweg in het voormalige Buik sloot. De fabriek bestaat uit een aantal houten en plaatijzeren loodsen, waarvan een aantal gebruikt wordt om vaten teer en ander zeer brandbaar materiaal op te slaan. Op genoemd uur merkten voorbij gangers, dat zware rookwolken, waardoorheen reeds een roode gloed schemerde, uit een der gebouwtjes opstegen. Onmiddellijk waarschuw de men brandweer en politie: „Brand in de teerfabriek". Dit alarm had tengevolge, dat de brandweer gezien de groote brandbaarheid van de door het vuur belaagde percee- len, met veel materiaal uitrukte. De motorepuit van de post Plaat- ijzerweg was het eerste ter plaatse, weldra volgde materiaal van de hoofdwacht Ruyterkade en de Nieu we Achtergracht. Binnen een kwar tier waren tien slangen uitge legd, zoodat het vuur van alle kanten was ingesloten en met kracht kon worden bestreden Kort na het uitbreken gaf de bevelvoer der het alarm „groote brand". Het blusschingswerk stond onder lei ding van den commandant, den heer Gordijn, ook de hoofdcommis saris van politie, de heer H. J. Ver steeg was op het terrein aanwezig. Hoog sloegen de vlammen op uit de groote houten loods, waarin zich be halve eenige machines een aantal teer bevond. Een verstikkende rook hing boven de loodsen, waarvan de een na de ander door het vuur werd aangetast. Weldra echter verminderde de laaiende gloed Van de opstallen was weini> meer te redden, een aantal vaten teer kon echter nog tijdig in veiligheid wor den gebracht. Een klein uur na het uit breken was men den brand meester. Op het signaal „groote brand" waren, be halve de 6tafwagen, eenige wagens van den G G. en GD naar den Buiksloter- weg gedirigeerd. Zi' behoefden echter geer. dienst te doen. daar persoonlijke ongelukken niet voorkwamen. Naar wij vernemen is de eigenaar van de fabriek niet verzekerd, de oorzaak van den brand is onbekend. Op den Kanaaldijk hadden duizenden zich opgesteld urn het blusschingswerk gade te slaan en de politie had de han den vol werk om de afzetting te hand haven en ruim baan te maken voor de vele brandweervoertuigen waarvaij de manschappen nog geruimen tijd bezi^ waren met nablusschen. VERDACHTE BRAND TE ROTTERDAM ROTTERDAM. 2 November. Van nacht is door tot nog toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in de zeep- grossierderij met aangebouwd zeep- pakhuis van den heer Ph K. aan de Vlietstraat te Rotterdam De brand werd spoedig gebluscbt. De politie heeft in deze zaak een onderzoek ingesteld Op 27 Maart van dit jaar heeft in hetzelfde pand eveneens een brand gewoed Aan gezien er eenige verdachte Omstandig heden aan het licht zijn gekomen, heeft de politie den winkelier in voorloopige bewaring gesteld. DUBBELDAM, 2 Nov. Hedenavond omstreeks zeven uur is op den rijks straatweg te Dubbeldam een ernstig verkeersongeluk gebeurd, dat op zijn beurt een tweede ongeval veroorzaak te. Een fietser, de heer M. de Bruyn uit Sint Willibrord, reed in de richting van de brug en week plotseling naar links uit. Een hem achterop rijdende vracht auto van de firma De Geer uit Den Haag moest daardoor eveneens uitwij ken en kwam ook op de linkerhelft van den weg. Van de andere zijde naderde in snelle vaart een personenauto van de firma Bonda uit1 Rotterdam, bestuurd door den heer A. Vroegindewey, die niet meer kon remmen. Hij reed in volle vaart tegen den fietser op en kwam toen tegen de vrachtauto terecht. De personen auto werd geheel vernield. De tweede inzittende, de heer J. H. de Visser uit Schiebroek, werd op slag gedood, terwijl de heer Vroegindewey zoo ernstig werd ge wond, dat men voor .zijn leven vreest. De wielrijder werd eveneens ernstig gewond. Beiden zijn, nadat door een dokter de eerste hulp verleend was, naar het gemeente-ziekenhuis te Dordrecht ver voerd. Ook het stoffelijk overschot van den heer de V. is daarheen overge bracht. De vrachtauto werd flink beschadigd. Toen men om half negen nog bezig wis met het opruimen van de ravage, na derde de motorrijder N. Hagg uit Dor drecht. Deze merkte de uitgezette roode lichten langs den weg niet op en toon de met groote snelheid tegen do veron gelukte auto's op. In ernstigen toestand werd dit vierde slachtoffer opgenomen en eveneens naar genoemd ziekenhuis vervoerd, waar een schedelbreuk werd geconstateerd. Bekend Amsterdamsch gemeente-ambtenaar het slachtoffer AMSTERDAM, 2 November. Heden middag om half zes is op den Amstcl- veenscheweg een noodlottig ongeluk ge schied, waarbij een bekend Amsterdam mer en een zeer gewaardeerd ambte naar om het leven is gekomen. De heer P. H. Drenth, hoofdcommies ten stadhuize en chef van de afdeeling Paspoorten, is komende van zijn werk op het stadhuis op weg naar zijn gezin in de onmiddellijke nabijheid van zijn woning door de tram gegrepen en zoo danig gewond, dat hij na enkele minu ter ter plaatse overleed. Zooals gewoonlijk keerde de heer D. op de fiets naar hui* terug. Toen bij den weg wilde oversteken om zijn woning, gelegen aan de Pieter Last mankade op den hoek van den Ams'e! veenscheweg te bereiken, naderde ijn k met vrij groote vaart, aangezien de tram aan de nabijgelegen halte niet had behoeven te sloppen De heer kon niet tijdig uit den weg komen en werd door rlen motorwagen gegrjnen waaronder hij 2025 meter werd mede gesleurd. Terstond werd medische hulp ingeroepen, doch deze kon hier weinig meer baten. Per auto van den G.G en G.D. is het stoffelijk overschot van het slachtoffer naar het Wilhelmina-gast- huis overgebracht. INKOOPEN VAN PRINSES JULIANA 's-GRAVENHAGE. 2 Nov. Prinses Ju liana heeft inkoopen laten doen op de bazars van de vereeniging „Tesselscha- de" en van „Arbeid Adelt". Jeugd en rol schaatsen EEN verschijnsel van den laatsten tijd is, dat de jeugd zich steeds meer gaat toeleggen op beoefening van de rolschaatssport. Een tak van sport, welke veel gemeen heeft met schaatsenrijden, maar veel ge vaarlijker is door eigen onvoorzien tig- heid. De reden hiervan is, dat men voor rolschaatsen een goed wegdek noodig heeft. Hoe mooier en gladder plaveisel, des te beter worden toeren als beentje over, schoonrijden en hard rijden ver richt. Begrijpelijk is, dat de jeugd erop uit is, om de beste wegen op te zoeken. Zij waagt zich daarbij echter in het groote verkeer. Op de Vermeerstraat kan men dagelijks zien, dat kinderen met rol schaatsen wielrijders trachten bij te houden en hun achtervolgingsrace be sluiten met onverwachte zwenkingen en pogingen om vaart te verminderen. On vermijdelijk is, dat ongelukken gebeu ren. Hedenmorgen zagen we in de Utrechtschestraat, vrijwel de drukste straat van de stad, een groepje kinderen lustig tusschen het groote verkeer door rijden, zich blijkbaar niet bewust van het gevaar, dat geloopen werd. Het komt ons voor, dat hier een waar schuwing op haar plaats is en wel in dc eerste plaats aan het adres van de ouders, die zich ervan dienen te over tuigen, dat hun kinderen alleen in stil le straten de rolschaatssport beoefenen. Berustend toelaten kon in dit geval wel eens noodlottig worden. Niet alleen voor henzelf, maar ook voor onschuldi- gen in deze, i.e. wielrijders en automofoi. listen. Het spreekwoord: de put dempen, wan neer het kalf verdronken is, gaat in dit geval niet op. Ontslag burgemeester Bij K B van 30 October 1937, i6 aan A. A Hendrikse. op zijn verzoek, met ingang van 31 December 1937. eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeenten Waterlandkerkje en iJzen- dijke, met dankbetuiging voor de door hem als burgemeester bewezen diensten. Landmacht Bij K B. van 29 October 1937 zijn be noemd en aangesteld, bij het reserve- personeel der landmacht, bij den ge neeskundigen dienst der landmacht, tot reserve-officier van gezondheid der tweede klasse: 1. met ingang van den datum van dit besluit, de dienstplichtig vaandrig van de le compagnie geneeskundige troepen, W. J. M. W. Timmers, arts; 2. met ingang van 1*2 November 1937, de dienstplichtige vaandrigs van de lo compagnie geneeskundige troepen II H. J Noor. G H. Steenhuis. W. F. van Eek en L. R. Weisfeit» allen arts. P .T .T .-dienst Bij K.B van 27 October 1937 is aan den commies bij den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst A. J. van Rijn met ingang van 1 Januari 1938 op zijn ver zoek eervol ontslag verleend Onderscheidingen Bij K.B. van 13 October 1937 is toege kend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eere-medaille. in zilver, aan: mej. M R Hendriks, huishoudster bij mevrouw A. B W. van EnterMuijder- man, te 's-Gravenhage Bij K.B. van 28 October 1937, is ver leend de eere-medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in zilver aan T. Luurseina. notaris-klerk te 't Zandt (Groningen). Middelbaar onderwijs Bij K.B. van 30 October 1937, is aan dr J. L. Hiddink. op zijn verzoek, eer vol ontslag verleend als leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Hoorn. Justitie Bij K B. van 30 October 1937. is aan mr. H. P. Hermans, op zijn verzoek met ingang van l November 1937 eervol ont slag verleend als kantonrechter-plaats- vervanger in het kanton Brielle onder dankbetuiging voor de als zoodanig be wezen diensten; aan mr G J. Lijcklama k Nijeholt op zijn verzoek met ingang van 31 October 1937 eervol ontslag verleend als kanton- rechter-plaatsvervanger in het kanton Rotterdam, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten; aan J. II Lever op zijn verzoek met ingang van l November 1937 eervol ontslag verleend als kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Harder wijk. onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. Voogdijraad Aan mr Chr E. Stolk is op zijn ver zoek met ingang van 1 November 1937 eervol ontslag verleend als secretaris van den Voogdijraad te Zutphen. onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten BIGGENMERKEN 's-GRAVENHAGE, 2 Nov Het aantal aangebracht1 biggenmerken in de week van 18 October tot 23 October 1937 be droeg: 43 997, tegenover 50 982 in de overeenkomstige week van hel vorige jaar. Van de toekenning 1937 zijn van 1 Januari tot 23 October in totaal aange bracht 1.466.646 merken, tegenover 1.719.652 merken in de overeenkomstige periode van 1936.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 5