HET CHINEESCH-JAPANSCH CONFLICT. In het kamp Waalsdorp aanvaardt luitenant-kolonel H. D. van Scherpen- huyzen (rechts) het vaandel van het regiment Jagers, waarover hij Dinsdag het commando op zich nam Bij een temperatuur van 20 graden onder nul brengt dr. Lugeon den wind meter aan op het dak van het hoogst gelegen observatorium van Europa, dat thans op de Sphinx in Zwitserland in gebruik is genomen Het Oostelijk deel van Westminster Abbey te Londen wordi thans schoon gemaakt. - De beelden der Edmund- kapel worden onder handen genomen Een zeer zware brand heeft Dinsdag avond gewoed in de teerfabriek der firma Philipsen aan den Buiksloterdijk over het IJ te Amsterdam. Het vuur vond gretig voedsel in het uiterst brandbaar materiaal De bemanning van de sleepboot .Beverwijk 20 wist den baggermolen .Beverwijk 16" van Argentinië behouden naar Nederland te brengen, waar het convooi Dinsdag te Spaarndam arriveerde De strijd in het verre Oosten. Japan- sche landingstroepen in hachelijke positie tijdens eender hevige gevechten in den Chapei sector te Sjanghai. In de steenen muur hakten de manschap pen in allerijl schietgaten, om vandaar den vijand te bestoken De Oude Kerk aan de Aelbrachtskolk te Delfshaven, dateerend uit het jaar 1416, heeft een belangrijke restauratie ondergaan, welke thans gereed is In veilige haven. Na een reis van bijna vier maanden is de baggermolen «Beverwijk 16», gesleept door de Nederland- sche sleepboot «Beverwijk 20», uit Argentinië in ons land aangekomen De bekende zwemster Jopie Waalberg heeft Dinsdagavond te Amsterdam het wereldrecord 200 yards schoolslag met 1.2 sec. verbeterd en gebracht op 2 min 41.4 sec. Na haar fraaie prestatie wordt zij door haar moeder en haar trainster, mevr. Den Dood (links) ge- lukgewenscht In de middensluis te IJmuiden worden nieuwe sluisdeuren geplaatst. Getrokken dooreen sleepboot arriveerde Dinsdag een der gevaarten en werd door middel van een drijvenden bok ter bestemder plaatse aangebracht Zwaar beschadigd tengevolge van de hevige ontploffing nabij de Loire-monding arriveerde het motor-tankschip «Megara" Dinsdag te IJmuiden

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 8