BESCHONKEN ACHTER HET STUUR Moeilijkheden te Soesterberg FEESTCONCERT VAN JUBAL IN DE ST. JORIS BAZAR VAN LEERLINGEN Vleeschvervoer SCHOOLBIOSCOOP Konstantin Sadko tenor WmAwiuanfcqdom Dameshoeden NEL OOSTHOUT DROEG VOOR INGEZONDEN STUKKEN Vrachtauto grijpt zijspan van motorrijwiel 2c BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 11 NOVEMEBR 1937 K ANTON GERECHI Ernstige aanrijding bij het kruispunt Quatre Bras In den nacht van 20 op 21 October j.l. werd door de ge meentepolitie te Soesterberg de Utrechtsche autohandelaar van M., die met een wagen van de automarkt te Amers foort kwam, aangehouden en daar hij in staat van dronken schap verkeerde, naar het ar restantenlokaal te Soesterberg overgebracht. Hedenmorgen werd deze zaak voor het kantongerecht te dezer stede be- handeld en als verdediger voor ver dachte trad op mr. Waslander uit Utrecht. De politieagent uit Soesterberg gaf de volgende lezing van het geval: Met een collega stond ik te Soester berg op post en zagen in de verte een fweetal auto's komen. Wij kregen den indruk, dat de eene auto pogingen deed de andere in te halen, doch wa ren ze gelijk met elkander gekomen, hetgeen duidelijk aan de koplampen te zien was, dan ging de auto van van M. weer iets terzijde en belette hierdoor den anderen bestuurder zijn manoeuvre uit te voeren. Toen de beide auto's ons genaderd waren, heb ik den wagen van van M. aangehouden en direct consta- teerdg ik, dat hij sterken drank gebruikt had en dat hij niet erg wel was, bleek duidelijk aan den wagen, want die was van binnen geheel bevuild. Ik vroeg den bestuurder enkele dingen, doch een goed antwoord kreeg ik niet. Wel zeide hij: Och, we zijn toch allemaal jongens onder elkaar. Daar ik hem niet in staat achtte een motorijwiel naar behooren te bésturen, hebben we hem naar het ar restantenlokaal dat ongeveer 500 a 600 M. van die plaats gelegen was, overge bracht. Dit ging niet zoo erg gemakke lijk, steeds stond van M. stil, en zeide 'allerlei onzin. Het gevolg was, dat wij hem ook geen verhoor konden afnemen. Eerst des morgens konden wij eenige bizonderheden van hem vernemen. Verdachte: Ik was niet lekker en heb wat melk en sterken drank ge bruikt in Amersfoort, doch dronken was ik in het geheel niet. Al een half jaar had ik geen café bezocht. Onder weg ben ik wat misselijk geworden en heb den wagen bevuild. Een getuige a décharge verklaarde nog, dat verdachte wel degelijk beschon ken was en zelfs niet in staat was ge woon te loopen bij de overbrenging naar het arrestantenlokaal te Soester berg. Een rechercheur der Utrechtsche po litie zeide nog, dat van M. bij de poli tie gunstig bekend stond en haar vaak allerlei diensten had bewezen. Ook bij de verkeersafdeeling stond hij goed aangeschreven. Mr. Klein, ambtenaar van het O.M., hierna requisitoir nemende, merkte op, dat de wijze waarop verdachte gereden had, ergerlijk was en het grootste ge vaar opleverde voor de andere wegge bruikers. Als men drank gebruikt, moet men niet achter het stuur van een auto gaan zitten en mr. Klein rekende het verdachte meer aan dan een ander, om dat juist hij autohandelaar is en reeds tal van jaren in het vak zit en dus wel terdege op de hoogte moet zijn van de gevaren, die aan drankgebruik verbon den zijn. Het O.M. vroeg een hechtenis- straf van 14 dagen met ont zegging van het rijbewijs voor den t ij d van 1 jaar. Mr. Waslander maakte den amb tenaar van het O.M. erop attent, dat ver dachte reeds 30 jaar in den autohandel was en nog nooit een straf voor het een of andere ernstige feit had gekregen, bovendien is hij vroeger achter elkaar 14 jaren in dienst geweest, hetgeen er toch wel op wijst, dat zijn cliënt een oppassend persoon is. De Utrechtsche politie maakt ook steeds gebruik van zijn diensten en het is herhaalde malen voorgekomen, dat van M. voor de politie opsporingen ver richtte en hierbij zeer groofe successen boekte. In tal van plaaten in ons land is hij geweest in opdracht der politie en pl. hoopte, dat dit alles aanleiding zou zijn een clement vonnis te verkrijgen. Aanrijding op voorrangs- weg Eenigen tijd geleden heeft op het kruispunt van de wegen Amersfoort— Doorn en UtrechtArnhem, in den om gang genoemd Quatre Bras, een ern stige aanrijding plaats gehad tusschon een Amsterdamsche auto en een vracht wagen uit Bunnik. De Amsterdamsche wagen naderde den voorrangsweg en reed pl.min. 10 K.M., terwijl deze het kruispunt wilde oversteken, had de be stuurder zich eerst gevergewisd van de veiligheid, daar hij den weg geheel vrij waande, was hij langzaam den weg overgestoken, op dat moment werd de auto gegrepen door een wagen komende van de richting Zpist. De bestuurder van dezen wagen ver klaarde. dat hij met 50 a 60 K.M. had gereden en ook links en rechts had ge keken, doch niets had gezien. De vader van den bestuurder der vrachtauto werd eveneens gehoord. Kantonrechter: Zijn jullie zonder dat je het gezien hebt, met elkaar in aan rijding gekomen? Getuige: En niet te krap, meneer. Kantonrechter: U bent ook gewond geweest, geloof ik. Getuige: Ik had een rib gebroken en ben er zoo 'n week of vijf mooi mee ge weest. Kantonrechter: Bent u van voren of van achteren aangereden? Getuige: Nou, daar heb ik niet op ge let, ik had genoeg met mijzelf te doen. Mr. Goudsmit, de raadsman van den Amsterdamschen bestuurder, maak te er den ambtenaar van het O.M. op attent, dat een fout in de dagvaarding was geslopen. Mr. Klein, de ambtenaar van het O.M., zeide, dat iedere bestuurder van een auto bij het berijden van een voor rangsweg op het verkeer van zijwegen moest letten om, indien zulks noodzake lijk was, een aanrijding eventueel nog te kunnen verhinderen. Mr. Klein ging hierna over tot nietig verklaring van het vonnis. Onvriendelijke landbouwer Des morgens om 4 uur was door de politie tegen een landbouwer, die met zijn paard en wagen op den Eemweg te Baarn had gereden, proces-verbaal op gemaakt, daar de verlichting van dit voertuig onvoldoende was. Kantonrechter: En als u door de poli tie wordt aangehouden dan zegt u nog onvriendelijke dingen ook. U bent zeker 's morgens niet goed gemutst? Verdachte: Men had het er naar ge maakt. Het O.M. vond het gevaarlijke prac- tijken. die de landbouwers er op na houden. Vooral voor het hedendaagsche snelverkeer levert een onvoldoende ver lichting van voertuigen veel gevaar op. De uitspraak was 6 of 3 dagen. Overtreding arbeidswet Een bakker uit Soesterberg was ge verbaliseerd wegens het niet in orde hebben van ,de arbeidslijsten. Boven dien was het de tweede herhaling. Verdachte zeide een excuus te hebben. Hij had n.l. geld op moeten halen en daar hij veel klanten bij het vliegveld heeft, bezorgt dit altijd moeilijkheden. Daar dit wat laat geworden was, had hij geen gele genheid gehad de zaken thuis te controleeren. Het O.M. vroeg een hechtenis van twee dagen. De uitspraak werd tweemaal 8 of 8 dagen. Vervoer van vleesch Een slagersjongen te dezer stede werd veroordeeld voor 8 daar hij vleesch, dat gekeurd moest worden, niet op de kortst mogelijke wijze naar het abattoir had vervoerd. Traditiegetrouw heeft 't Nut dit sei zoen weer voor de leerlingen der lagere scholen een serie filmlessen gearran geerd. Dergelijke schoolbioscoop beantwoordt ten volle aan het doel, dat eraan wordt gesteld. De vertooningen hebben de werkelijke belangstelling van de jeugd en hebben daarnaast een leerzaam ka rakter. De film „Drenthe," die vandaag en morgen o.m. vertoond wordt, was rijk aan wetenswaardigs. Aan den heer B. A. H. van Ruijven was als altijd weer de taak toever trouwd, om de beelden toe te lichten. Hij heeft er slag van om de kinderen met zijn woorden te boeien en te con- centreeren, zonder er een lesuur met een vast programma van te maken. Zoo wordt het voor de jeugd een waar genoegen naar hem te luisteren. Een ontspanningsfilm besloot deze eerste serie in Amicitia. Morgen wordt de schoolbioscoop voor de jeugd voortgezet. BENOEMING Mej. I. Jonker alhier, werd benoemd tot onderwijzeres aan de Fröbelschool Beekensteinsche laan. De nieuwe gebouwen op de Fransche luchthaven Le Bourget te Pariis werden deze weck officieel in gebruik genomen. Het complex gezien tusschcn de vleugels van een vliegtuig Een waardige avond ter herdenking van het 15-jarig bestaan De uitvoering der Chr. Mannenzang- vereeniging Jubal in de St. Joris met gewijde muziek werd een goed ieestcon- cert ter herdenking van het derde lus trum. Men trof een volle St. Joris, want het werk van Jubal was verbonden met den solozang van den Oekraïnschen te nor Konstantin Sadko. Deze zanger van hooge gaven tracht door zijn zang gel delijk de Evangelisatia in de Oekraïne ie steunen. Een Comité van aanbeveling heeft hier dit streven gesteund en een .vol kerkgebouw bracht de belooning. De netto-opbrengst van het concert en de collecte bij het heengaan werd voor bovengenoemd doel afgedragen. Een volle St. Joris en dit heeft Jubal verdiend. Bij het verslag der uitvoering van vorig jaar spraken we het gevoelen uit, dat Jubal, na zooveel jaren van ge tob, eindelijk op den goeden weg was met haar nieuwen leider, de heer A. D. Risselada, wonende in de plaats zelve, wat van groote beteekenis is voor een vereeniging. Ons voorgevoel is uitgeko men, Jubal telt. mee. Over haar zingen straks meer. De voorzitter der vereeniging, de heer H. Bijvank, opende met gebed, waarna de heer Mooy, de organist der St. Joris, de samenzang van Ps. 150 2 door een fantasie liet voorafgaan, die zich tevens schoof tusschen de zangre- gels in. In den loop van den avond speelde de heer Mooy de Marche Trium- phale van Siegfr. Ivarg Elert. Sadko gaf een vijftal liederen, waar aan vier in liet Russisch gezongen, met het bekende Wolgaslecperslied in eigen bewerking. Dit volkslied, dat ook steeds een der treffers vormt van Kozakken- koren is een voorbeeld, hoe een volks lied vol muzikale uitdrukking kan zijn. Een droefgeestig lied met het rhythme van nnoit eindigende stappen, van eeu wig zwoegen. Ter wille van Jubal was onze plaats achter in het kerkgebouw, dus op te grooten afstand om de zangtechniek van Sadko te kunnen beoordeelen, die op de orgelgalerij stond; daarvoor bindt de St. Jorisruimte de klanken teveel. Het zingen zelf van dit zuivere tenorgeluid .bekoorde ons het meest, waar het tot Mej. Mr. C. Frida Katz, lid der Tweede Kamer, trad Woensdag te Amsterdam in het huwelijk met den heer C. W. F. baron Mackay, bur gem. van Ermelo. De bruid zet haar handteekening halve stem werd ingehouden. De stem kan krachtig en vol opklinken in dave rende zegging. Daarmee heeft hij ver moedelijk den grootsten indruk ge maakt. Voor ons werd dit teveel opera stijl, ook in de plotselinge overgangen van zacht naar forsch, ware explosies. De Wolgasleeper werd aan het eind van den avond herhaald. En thans de hoofdzaak, het zingen van Jubal. Hard en in de goede richting is er gestudeerd op toongeving, uit spraak en nuanceering. Vooral de eerste drie nummers toonden ons, wat Jubal was geworden, toen een klankvol Ctrcchtsch kwartet steun gaf en nog meer kleur bijbracht. Bii die eerste drie nummers waren twee bekende, bij alle mannenzangvereenigingen gerenom meerde nummers, Nimmer-nacht van Andriessen en „Die Ehre Gottas aus der Natur" van Beethoven. Ze werden pa tent gezongen. We mogen zeggen, dat het voor de eerste inaal is, dat Die Ehre Gottes ons voldaan heeft. Bravo. Hier werd het „echt" met de stevige pralen de laatste regel. De klankverhouding der vier stem men is goed, met eenig overwicht in de volmannelijke grondbas. Dat kan geen kwaad. Eerste tenor wint het in kleur van de tweede.' Opmerkelijk goed is de falsetzang der eerste tenoren bewerkt. Die klinkt niet hinderlijk en sluit zon der storing aan bij de borststem. Een uitkomen van een of andere persoon lijke stem, hetzij in zang, hetzij in uit spraak. viel ons nergens op. Het op toon blijven was ook voldoende. Er werd veel Duitsch gezongen. Niets op tegen, want de uitspraak bleek goed onderhanden te zijn genomen. De oi- klan'k voor de eu was in orde. De V als beginletter (Vater) vraagt meer scherpte en de ch (brechen) kon ook nog meer Duitsch zijn. Wil men echter in de St. Jorisruimte de zang verstaanbaar ma ken, dan dienen de slotmedeklinkers der woorden meer naar voren te worden gebracht. Het groote koorwerk vormde die Deut sche Messe van Schubert, waaruit Amersf. Mannenkoor meermalen een paar fragmenten gaf. Hier ging deze Volksmesse in haar geheel. Schubert heeft bestaande melodieën in meerstem mige zang omgezet, zonder het eenvou dige karakter tp schenden. Veel hebben we met deze Messe op en daaraan kan het liggen, dat een uitvoering ons tot dusver nooit voldaanheid gaf. Ook he denavond niet, al werd ze goed gezon gen. Groote aanzwellingen kunnen we in dezp muziek niet verdragen, even min als in Wiegeliederen. Wat we in de voordracht tot heden misten, is de waas van het naïeve. H. DIENSTPLICHT De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat de Keuringsraad voor de lichting 1938, die negens broe- derdienst werden vrijgesteld, voor deze gemeente zitting zal houden in de O.L. school, Lange Beekstraat 3 op Maan dag 13 December, Dinsdag 14 Dec. en Woensdag 15 Dec. telkens des v.m. 9.15 uur, precies 20 personen en telkens des n.m. 1.30, uur precies 19 personen en op Donderdag 16 December des v.m. 9.15 uur precies de overigen. 83-JARIGE MAN IN DE GRACHT GEVALLEN Gisteravond tegen acht uur is een 83-jarigen man in de gracht aan den West singel gevallen. Korporaals vat. de hoef- smidschool hebben hem spoedig op het droge geholpen, waarna bij door een medicus naar huis gebracht is .De oude man bekwam geen letsei. FILMAVOND VAN GELDER ZONEN De Katholieke Typografische studie club V.A.K.T.A. is er in geslaagd de firma Van Gelder Zonen naar Amers foort te brengen voor de vertoonine van de film „Papier" De heer Pels houdt een inleidende causerie: „De zwerftocht van papier door alle eeuwen en de moderne pa- pierfabrikatie". Tevens zal een kleine tentoonstelling gelegenheid geven om van de grondstoffen en eindproducten van papier kennis te nemen. De avond wordt gehouden op Dins dag 16 November in „Concordia", De allernieuwste modellen WESTSINGEL 21 AMERSFOORT. Der Industrie- en Huishoud school op 17 November a.s. De directrice van de Industrie- en Huishoudschool mej. J. ten Borch schrijft ons het volgende: Hoe dikwijls heeft de Industrie- en Huishoudschool door middel van een tentoonstelling het Amersfoort6che pu bliek kennis laten maken met het werk der leerlingen. Hoezeer werd onzerzijds dan deze belangstelling op prijs gesteld. Maar nu vragen wij Uw belangstel ling, Uw opkomst en Uw offervaardig heid voor onzen Bazar in de Industrie- en Huishoudschool op Woensdag. 1? November a.s. van 2.305.30 en 79 uur, waarvan bijna alle voorwerpen dcor de leerlingen vervaardigd zijn. Niet echter om de aandacht op hun werk te vestigen, maar met het doel een goede opbrengst te verkrijgen ten bate van de cursussen voor huisvrou wen uit werklooze gezinnen. Reed6 verscheidene jaren worden er aan de huismoeders uit bovengenoem de gezinnen cursussen gegeven in naaien, verstellen en bereiden van voedzame, goedkoope maaltijden. Ook bestaat het plan om in Januari een cursus in Kinderverzorging en Opvoe ding te laten geven, waarvoor zich reeds vele deelneemsters aanmelden. De Huishoudschool stelt tegen een vergoeding, door het Departement van Sociale Zaken geregeld, lokalen en leerkrachten ter beschikking, en de commissie tot ontspanning en ontwik keling der werkloozen, met name haar volijverige presidente en secretaresse, stellen veel van haar vrijen tijd en kracht beschikbaar om de vrouwen op te wekken die cursussen te bezoeken. Gelukkig wordt haar werk met succes bekroond. Menige deelneemster erkent, dat de opgedane kennis haar bij het voeren van de huishouding te pas i6 gekomen. Behalve dat komen zij grang naar de cursussen, omdat zij in een gezellig lo kaal, onder het genot van een kopje thee en een koekje en in prettig con tact met de leerares eenige aangena me uren doorbrengen. Tot nu toe werd in den naaicursus uitsluitend „van oud nieuw" gemaakt. Maar reeds lang werd de behoefte ge roeid om uit nieuwe stof kledingstuk ken te leeren knippen en naaien. Niet minder dan ruim 80 deelneem sters hebben zich voor deze cursussen aangemeld en om nieuwe kleeding- stukken te vervaardigen, is geld noo- dig! Wel dragen de deelneemsters zelf aan de onkosten bij, wel steunen het Dep. van Sociale Zaken, de gemeente en enkele vereenigingen (zooals het Nut van het Algemeen en de vereeni ging van Huisvrouwen), wel waren eenige firma's zoo welwillend de stof fen tegen verminderden prijs beschik baar te 6tellen, maar voldoende is dit nög niet. Het ontbrekende hopen wij nu door de opbrengst van den bazar aan te vullen. En daarom stadgenooten, op naar de Huishoudschool en ieder een keuze ge daan uit de vele voonveroen, die daar te koop worden aangeboden. Natuur lijk zullen grabbelton en andere klei ne attracties niet ontbreken. Tegen epn kleine vergoeding kan men zich laven aan een kopje thee en door de leerlin gen vervaardigd gebak Bovendien zal een verloting plaats vinden van een schilderstukje van mevrouw Margari- tha Feuérstein. door haar aan dezen bazar welwillend afgestaan. Wij twijfelen er dan ook niet aan, dat bij het opmaken der ontvangsten blijken zal, dat het Amersfoortsche pu bliek de voortzetting van de cursussen mogelijk heeft gemaakt. FRUIT- EN GROENTEN VEILING 10 November Druiven 712 ct., tomaten 45 ct., goudreinetten 68 ct., bellefleuren 5 7 ct.. notarisappelen 56 ct., sterappe- len 1011 ct., Bramley Seedling 58 ct., Zw. wijnperen 1215 ct., Present v. Engeland 5S ct., winterjannen 6 7 ct., Gieser Wildeman 68 ct., cam pagne zoet 56 ct., lemoenappel 67 ct., ijsbout 56 ct., lof 1011 ct, schor- seneeren 69 ct., spruiten 7—9 ct., spi nazie 39 ct., wortelen 1432 ct., uien 71—76 ct., sp. boonen 31—32 ct., prei 1232 ct., knolselderij 2026 ct., groe ne kool 17—36 ct., boerenkool 2530 ct.. Chin, kool 17—21 ct., gele kool 39— 10 ct., bloemkool 68 ct., andijvie 6S ct.. sla 69 ct., peterselie 57 ct., sel derij 5—S ct., wortelen 34 ct. RIJKSPOSTSPAARBANK In den loop der maand October werd aan het Rijkspostspaarbonkkantoor op spaarbankboekjes ingelegd 101.675 99 en terugbetaald 81.642,37. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 20.033,62. Het aantal nieuw uitgege ven boekjes bedroeg 73. AUTOMARKT Op de automarkt alhier werden gis teravond 176 wagens aangevoerd. BURGERLIJKE STAND 11 November Geboren: Maasje, d. van H Bloemen dal en A. Doppenberg. Gehuwd: W. Zijlstra en J. A. Meijer; H. Volp en M. L. Kersten. Ondertrouwd: G J. ter Maaten en J. de Greef; G. A. de Jong en G. ten Hove; W. Pitlo en T. van Os; J. G. G. Jansen en G. van Nijkerk. Uit de Zonde-Tri.ogie van Vondel Op uitnoodiging van de Vondel-com missie droeg Nel Oosthout gisteravond in het Gildehuis fragmenten voor uit de dramatische werken van ondel. Een klein maar aandachtig gehoor volgde de voordrachten, dezelfde ongeveer die dezen zomer door Nel Oost hout in de School voor Wijsbegeerte werden voor gedragen. Vondel, het bliikt bii deze herdenking weer schrijnend, leeft niet in het hart van ons volk. De schatten van Vondel zijn niet zoo gemakkelijk griipbaar, men moet gevoelig zijn voor de muziek van zijn taal en begrip hebben voor deu zin van zijn wóórd. Men moet zich er voor inspannen en dat schijnt in dezen tijd, die zoekt naar leven zonder moeite, pijn loos, gedachteloos en aangenaam, te veel gevergd. En men blijft er zoo neer- lijk onbewust van hoe men door deze inertie zichzelf treft en jammer ge noeg ook het totaal van het cultirur- peil van ons Volk. Te forceeren valt hier niets, Vondel kunnen we niet op dringen, men moet tot Vondel komen, met moeite, maar ook met overtuiging. Nel Oosthout heeft ons Vondel als het ware uitgestald. We voelden ons op een schilderijtentoonstellmg, waar ons gele genheid gegeven werd het werk van den Meester te zien en te overzien, waar we ons konden verlustigen aan de tin teling van zijn colorict on aan zijn breed geborstelde doeken. Het was of we een prent bekeken van Gustave Doré, zoo'n prent, waar we uren mee zoek kunnen brengen en die uit de aan dachtige beschouwing van détails voor ons gaat leven in haar totaliteit en tot een herinnering wordt, die wij ons leven niet meer kwijtraken. Zoo leefde ook Vondel door Nel Oost hout, eerst de forsch geborstelde schil dering uit den Lucifer, een machtig doek. Dan Adam in Ballingschap, waar in Nel Oosthout zoo meesterlijk venij nig de slang liet spreken. Prachtig ex pressief in het over den schouder toe- geweende hoofd. En tot slot twee bedrij ven uit Noah, met het heerlijke lied van de Joffers, vol levenslust, vol zin nelijkheid: „Zou het al verzinken en vergaen, Waer bleef de zwaen? Waar bleef de zwaen?" en het devote slot vol overtuiging en overgave. Eenvoud en expressie zijn de tw-ee voornaamste kenmerken van Nel Oost- hout's voordracht. Nimmer forceert zij zich, altijd stelt zij zich als medium maar niet in trance als Charlotte Kohier tusschen den schrijver schepper en den toehoorder. En de ex pressie van haar beweeglijk gezicht vol uitdrukkingsmogelijkheden, ondersteund door een sober gebaar of een fraaien stand is van deze voordracht niet het geringste onderdeel. Jhr. den Beer Poortugael huldigde haar voor den aanvang namens het Vondel-comité met bloemen. GEREFORMEERDE KERK Beroepen te dezer stede (3e predi kantsplaats) ds. G. Lugtigheid te Am stelveen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) VRIJHEID VAN ARBEID VOOR DE VROUW Opgeschrikt door de plannen der re geering in de troonrede neergelegd, om de vrouw van de arbeidsmarkt te ver drijven heeft het comité „Vrijheid van Arbeid voor de vrouw" een groote ver gadering belegd op Zaterdag 13 No vember om 3 uur in het gebouw de Ruy- terstraat 67 te 's-Gravenhage. Dit comité is gevormd uit mannen en vrouwen vertegenwoordigers van 19 vereenigingen op velerlei gebied. Het gaat hier om een volksbelang veel die per en wijder van strekking dan enkel economische nood. Het gaat er om of in ons vrije Neder land aan de helft der bevolking het recht zal worden ontnomen om haar arbeid naar eigen keuze, eigen aanleg en eigen omstandigheden in te richten. Vrouwen laat dit niet zonder protest over U komen, bezoekt in grooten ge tale die vergadering. R. J. BOURICIUS. Secretaresse Afd. Amerefoort Ned. Ver. voor Vrouwenbel. en Gelijk Staatsburgerschap. BINNENLAND Motorrijder aan de gevolgen der bekomen verwondingen overleden EINHOVEN. 11 November Gister avond heeft zich onder deze gemeente een auto-ongeluk met doodelijken af loop voorgedaan. Een geladen vrachtauto kwam hier in botsing met een van den anderen kant komenden motor met zijspan De zijspan was geladen met boeken Door nog niet ipgeheldnrde oorzaak greep de vracht- iiito den zi.Gpan met hPt gevolg dat de motorrijder over den weg geslingerd en >ver zwaar gewond werd De auto vloog teeen een muurtje mpt zoo'n geweld, dat erootp stëenbrokken tientallen me ters werden wpggpslingprd De chauf feur van de vrachtauto bleef echter on gedeerd. De motorrijder is naar het ziekenhuis te Eindhoven overgebracht en daar in den loop van den nacht aan de bekomen verwondingen overleden.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 5