(Bogaa Hojx1Ï& GRAZIANI 'sW erelds' .draaiboek HET HELSCH COMPLOT Ook contact met Australië POLITIEK VAN VREDE f 2.SO f 3.— f 3.50 vervangen ROUWDIENST in Darmstadt KROON-TAX SPIERPIJNEN in zijn arm genezen KLOOSTERBALSEM "Mn U belt 1357 AMERSFOORTSCHE R. K. SPAARBANK Indrukwekkend voorbeeld ZESTAL MIJNWERKERS VERLOREN GEACHT Geeft haar voor St. Nicolaas Eert Permanent Wave van pp pp Geen speciale banken voor Joden Terugkeer van koning Leopold Tienduizenden langs den weg geschaard 'Yhxcüi dsJt (Jüsdboiwsjdjdhijd Wij komen direct! HALIFAX TERUG IN BERLIJN FINEST SCOTCH WHISKY PER FLESCH f 3.75 N.V. DE SNUIFMOLEN v.h. A. van BEEK Rzn. Menschen die vragen RENTEVERGOEDING 3% WEER EXECUTIES IN RUSLAND Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 20 NOVEI13ER 1937 DANK ZIJ KLOOSTERBALSEM 'n Pijn om razend te worden bij 't bewegen van den arm „De pijn begon in mijn bovenarm en zette zich zoo voort tot in mijn nek, soms zóó hevig, dat het huilen mij nader stond dan het lachen. Gewone spierpijn, zeide men mij, maar Ik kon niets vinden om die gewone pijn te genezen Ten einde raad ben ik met Kloosterbalsem begonnen. De uitwer king is enorm qeweest. Na de eerste behandeling verminderde de pijn al en na voortgezet gebruik zijn al mijn pijnen verdwenen, dank zij Klooster- balsem, den grooten pijndooder." E, v. C. te A. origineel ter inzag! AKKER'S Geen goud zoo goed" Onovertroffen by brand- en sny wonden Ook ongeëvenaard als wrijf middel bij Rheumatiek, spit en pynlijke spieren Schroefdoos 35 ct Potten: 62'/a ct. en f 1.04 r>rvvv\r>rwuwuAjNj> Britsch-Amerikaansche handels besprekingen „manifestatie van solidariteit der groot ste democratieën" LONDEN, 20 Nov. Naar uit Can berra wordt gemeld, heeft de Au6tra lische minister-president Lyons ver klaard, dat het Australische kabinet hel vraagstuk van voorbereidende handels besprekingen met Amerika zal onderzoo ken. De Vereenigde Staten zouden zich reeds voor eenigen tijd hebben bereid verklaard de besprekingen te openen, zoodra de Engelsch Amerikaansche on derhandelingen voldoende gevorderd zouden zijn. De Daily Telegraph and Morning Post schrijft: liet begin is goed. Een dergelijk ac coord tusschen de twee grootste indu- strieele en handelsnaties ter wereld kan niet nalaten resultaten te hebben, die verre de onmiddellijke matereele voor deelen, welke de ondertcekenaar3 ei van verwachten, te boven gaan. Niet alleen zou dit een indrukwekkend voor beeld zijn voor de wereld in haar ge heel. maar het zou definitief den vici euzen cirkel van exclusiviteit en beper king verbreken, die zoo ernstig den in ternationalen handel heeft verlamd en het herstel heeft vertraagd. De News Chronicle schrijft: Dit is geen gewoon handelsverdrag Het is een manifestatie van solidariteit der grootste democratieën. Zijn politieke belang is veel grooter dan zijn econo imisch belang. De plannen voor een Engelseh-Ame- rikaansche handelsovereenkomst vor men volgens de Herald Tribune, een anti-fa6cistischen zet. De algemeene op vatting der pers is, dat de overeen komst niet gereed kan zijn voor Mei of begin Juni. Volgens de New York Times bestaan er op het oogenblik geen plan nen voor handelsbesprekingen met andere dominions dan Canada. De eerste reactie van den kant van het congres op de aankondiging^ van Hull is uit isolationistische kringen gekomen in den vorm van een resolutie, die is ingediend door senator Lodge en waarbij alle onderhandelingen over een handelsverdrag voor den tijd van één jaar zouden worden opgeschort. Lodge verklaarde, dat het in verband met den krankzinnigen gang der bewapeningen en de oorlogsdreigingen, die donker op doemen, van vitaal belang is. dat de Vereenigde Staten ten minste hun .entanglements" met andere naties niet vergrooten. Chautemps: „Wij keuren slechts één blok goed: dat der vrede lievende volken" De Fransche premier, Chautemps, ver klaarde gisteren in de Fransche Kamer, dat de regecring diep bewogen is door de verschrikkingen van den oorlog in Spanje. Men mag niet aan onze oprecht heid twijfelen, aldus zeide hij, wanneer wij verzekeren er van overtuigd te zijn den vrede te dienen en alles te hebben gedaan om het menschelijk lijden te verlichten. Wij stellen ons voor dit werk te blijven verrichten. Wil zijn ook vast besloten de Fransche souvereiniteit en de orde in onze Noord-Afrikaansche be- 'ittingen te verdedigen. De traditioneele politiek van ons land. die bestaat in het handhaven en versterken der vriend schappelijke betrekkingen en in het eer biedigen der verdragen zonder uitzon- dering. wordt voortgezet. Dp vriendschsn met Engeland is het resultaat van den beiderzijdschen vredeswil en van een gemeenschappelijk verzet tegen een ver- ieeling van de wereld in twee tegenover elkaar staande blokken. Wij keuren •Hechts één blok goed. dat der vredelie vende volken (Applaus) Zij. die op wanorde zouden willen aansturen, moe fen er zich voor hoeden, dat zij niet, in- nlaats van hPt door hen gpwenschte re gime te verkrijgen, een dictatuur be gunstigen. Frankrijk moet in de wereld een groote. verstandige, sterke en vrije democratie zijn. die de vrijwillig aan vaarde tucht handhaaft en blijft werken in een sfeer van vrede. Als gij. zoo ein digde Chautemps, haar met uw ver trouwen wil steunen, wil de regeering met u aan deze taak werken in haar onwankelbare trouw aan vaderland en republiek. De rede van den eersten minister werd door de afgevaardigden der meer- lerheid luide toegejuicht. BRESLAU, 20 November. (Havas). Mem was er gisteren nog steeds niet in geslaagd da zes mijnwerkers, die op een diepte van 310 meter in de Koenigin Luise-mijn te Hindenburg waren opge sloten, te bevrijden. Met koortsachtige haast wordt het reddingswerk voortge zet. Men vreest echter, dat de mannen niet meer in leven zijn. Stationsstraat 30 a Telefoon 1728 ytr S 1 Afd. BONNETER1E Wollen en Zijden Shawls Wollen en Leder Handschoenen Corsages, Wollen en Gewatteerde Peignoirs Wollen Tricot Jasjes Wollen Pull-overs in zeer aparte modellen HOME, 20 November. (Stefani.) Op voorstel van Mussolini is de hertog van Aosta benoemd tot onderkoning van Ita- liaansch Oost-Afrika. De hertog van Aosta zal begin December in Addis Abeba aankomen, waar maarschalk Graziani hem zijn functie zal overdra gen. Mussolini heeft den maarschalk een eigenhandig schrijven gezonden, waar in hij hem dank zegt voor het door hem gerichte pacificatiewerk in Oost-Afrika. Voort6 wordt medegedeeld, dat Mus solini persoonlijk de portefeuille van Italiaansch Afrika op zich zal nemen Tot dusverre werd de portefeuille be heerd door Lessona. Tot ondersecretaris van het departement is de vroegere eou verneur van Cyrenaica, Teruzzi, be noemd. Tevens wordt bekend gemaakt, dat het onderseeretariaat voor wisselkoerseri en deviezen tot den rang van ministerie wordt verheven. De ondersecretaris, Guarnicri, wordt benoemd tot minister. Tenslotte wordt medegedeeld, dat de vroegere ondersecretaris voor lichame lijke opvoeding benoemd is tot onder secretaris van het ministerie der corpo raties. WARSCHAU, 20 Nov. (P.A.T.) Nadat een stemming over de kwestie der spe ciale banken voor Joodsche studenten is gehouden, heeft de rector der universi teit te Lwow (Lemberg) een beschik king gepubliceerd, waarin hij de Joden uitnoodigt plaats te nemen in de colle gezalen tezamen met de andere Pool sche studenten, zonder dat bijzondere banken voor hen gerserveerd zijn. De colleges worden heden hervat. BRUSSEL. 20 Nov. (Belga). Koning Leopold is gistermiddag in zijn hoofd stad teruggekeerd. Op het station werd hij ontvangen door verscheidene per soonlijkheden, o.a. minister Jaspar en vertegenwoordigers van de Britsche ambassade. Toen de trein langzaam hel station binnenreed, werd de koning luide toegejuicht. Nadat hij zich met de verschillende autoriteiten had onder houden, begaf de koning zich per auto naar het kasteel te Laeken. Spaak deelde mede. dat het konink lijk bezoek en de verschillende feeste lijkheden uitstekend zijn verloopen. Slachtoffers van de vliegramp bij Oostende vervoerd naar het mausoleum op de Rosen- hoehe DARMSTADT. 20 Nov. (D.N.B.). Het stoffelijk overschot van de vijf leden der groothertogelijke familie van Hessen, die bij de vliegramp bij Oostende om het leven zijn gekomen, zijn gistermid dag overgebracht van het station naar de kapel van het oude mausoleum op de Rosenhoehe. Het overbrengen ge schiedde met militaire eer. Tienduizen den stonden langs den weg geschaard. De kist met het stoffelijk overschot van erfgroothertog Georg Donatus werd ver voerd op een affuit, getrokken door paarden van een artillerie-regiment. De overige slachtoffers werden in gewone lijkwagens vervoerd. De kist, waarin het stoffelijk overschot van prinses Cecilie rust. was gedekt door de Grieksche vlag. de wagens, waarmede het stoffelijk over schot van de heide kinderen werd ver voerd, worden door schimmels getrok ken. Achter de lijkwagens volgde de eenig overlevende van de groot-hertogelijke familie, prins Ludwig von Hessen met de mannelijke verwanten. De rijksstad houder deed zich vertegenwoordigen door staatsraad Reiner, terwijl de oud ste plaatselijke generaal de comman dant van het regiment Darmstadt, gene raad Muller, het officierscorps, afdee lingen van de partijformaties en drie officieren van de Belgische luchtvaart maatschappij eveneens het stoffelijk overschot begeleidden. De vijf kisten werden in de kapel op de Rosenhoehe op haren geplaatst. Oher- kirchenrot Proost Muller sprak de ker kelijke zegen uit. Koningin Elisabeth van Engeland, de Duitsche ambassadeur te Londen, von Rihhentrop en de leden van de Duitsche ambassade te Londen, hadden kransen gezonden. BERLIJN, 20 November. (D.N.B.) Lord Halifax is hedenmorgen met den gewonen trein uit München, vergezeld door den rijksminister van buitenland- sche zaken, Von Neurath, in Berlijn te ruggekeerd. Imperial Red. Crown. JOHN MURRAY STEWART PERTH, SCOTLAND HOOG IN KWALITEIT - LAAG IN PRIJS SOLE IMPORTER KAMPSTRAAT 2 HOEK WEVERSSINGEL, TEL. 128 T/l 7AAR drie of meer menschen in den 1/1/ naam van de koningin der pers aanwezig zijn. daar wordt veel ge praat en scherp geluisterd. Zoo werd ook het vraaggesprek geboren, dat we hadden met den Amerikaanschen millionair Cher tok en over wicn één onzer lezers graag wat meer bijzonderheden hoorde, terwijl een ander ons schrijft, dat hij al om een baan bij hem aanklopte. Het begon heel gewoon. Enkele jour nalisten zaten in een Londensche pers club en het gesprek ging over koetjes en kalfjes. Do reclame-agent van het Savoy hotel vertelde terloops, dat Cher- tok „je weet wel: die man van toen in Abessynié" daar logeerde en dat hij weer „aan den gang was." Dien dag had hij al vier keer New York gebeld, een liefhebberij die enkele ponden per minuut kost en den dag te voren had hij met Duitschland en met enkele Ba!- kan-staten gesproken. Een der verslag gevers merkte op- „O, dat zal die radio- geschiedenis zijn, waar wij niets over mogen zeggen" Zoo begon het en enke le uren later zat ik, na veel heen en weer getelefoneer en gesprekken mei gewichtig doende secretarissen, in de hall van het hotel te wachten. Deze eigenaardige man is er niet naar, om iemand, dien hij ontvangt, ook maar een minuut te laten wachten. „Do it now" is zijn motto en ook in al le andere opzichten heeft hij alle eigen schappen, die men nu eenmaal op grond van films en boeken bij een Amerikaanschen zakenman verwacht: zijn tanden waren met goud gevuld, zijn accent was erbarmelijk Yankee met nu en dan een vleugje er in van Harvard-cultuur, in een hoek van zijn mond een onmogelijk groote sigaar. Toen hij me, van buitend afkomend, in de hall begroette, droeg hij een ronde sombrero hoed, die zijn forsche gestalte een ietwat bohémien-achtig aanzien gaf, dat echter weer gauw werd wegge nomen door den chauffeur, die zijn in structies ontving en de secretaris met actetasch, die achter hem aandrib- belde. Hij begon al in de lift te praten, vief, vlug en met kennis van zaken en ori- gineele opmerkingen. Over alles. Over Londen, de mist, de theaters, de lako- nieke Engelschen en hun tradities. Hij praatte nog op den gang. hij praatte, toen hij me vroeg te gaan zitten en mijn het gesprek kon beginnen. Piot- Gelegenheid tot inleggen en terugontvangen van spaargelden Breedestraat 82 Opgericht SS Juli 1910. Telefoon 1783 Giro no. 248878 WOENSDAG van 7 tot 8 uur VRIJDAG 10 11 ZONDAG 12 1 Spaarbusjes Inleggers kunnen spaarbusjes in bruikleen ontvan gen. Deze spaarbank is lid van den Nederlandschen Spaarbank bond en staat onder controle van het Nederlandscb Spaar bankbureau. seling was hij stil Pas toen na een paar vragen bleek, dat hij zou kunnen praten zonder dat het gevaar te loop on niet begrepen te worden, kwamen de goed gebouwde zinnen met de vele ver rassende plannen te voorschijn. De man was een vulkaan van energie.. Opeens kreeg ik de twee steno-typisten in de gaten, die aan een hoektafel in de luxe suite zaten en merkte tot mijn onbeha gen, dat elk woord, dat hij en ik zei den, werd opgeteekend. Na een half uur zakelijke informatie en antwoorden deed hij mij, met een dikke sigaar, uit geleide tot aan de deur, waar een secre taris me verder bracht. Zijn laatste woorden, waarin hij de Amerikaansche pers nog een hak zette, klonken me nog in de ooren: „Wat zijn jullie vaste- landsnienschen toch altijd kalm. Als ik me dan indenk wat de Amerikaansche journalisten hier een spektakel zouden schoppen. Oh boy!" Talloos zijn de anecdoten, die jaren lang achter de kolommen van de kran ten rondspoken en die door ouderen met veel plezier verteld worden en door de jongeren met belangstelling aange hoord. Een der mannen van Northclif- fe, den vader van de sensatiepers, ver telde nog eens de kostelijke geschiede nis, hoe de Daily Mail eens een exclu sief bericht had over een legeropstand in het grootste Engelsche kamp. Al- dershot. Telefoons kwamen in actie, touwtjes werden getrokken, maar het haalde niets uit. Binnenlandsche zaken wist van niets. Defensie deed veront waardigd. Toon gang de „Chef", lord Northcliffe, organiseeren. Hij belde zijn elegantsten verslaggever uit bed, zeide hem zijn mooiste jacket aan te trekken, een anjer in zijn knoopsgat te steken en onmiddellijk op het bureau te komen. Het was drie uur 's morgens. Northcliffe belde daarna een Engelschen peer van Koninklijken bloede op en vroeg hem zijn rolls met het koninklijk wapen zijn chauffeur te leen. Een uur later reed de verslaggever in een elegante Rolls Royce weg, correcte chauffeur in uni form achter het stuur, vlag voorop en zoo naar Aldershot, waar hij om tien uur 's morgens aankw am. De schild wacht presenteerde het geweer. De deu ren vlogen open. De commandeerende generaal ketterde, dat het een lust was, toen hem iemand een Dailv Mail-kaar tje onder den neus duwde, maar zijn gevoel voor humor kreeg de overhand. De journalist kreeg zijn „primeur". Kindertjes, die vragen, worden over geslagen, zeggen moeders aan hun kin deren. Och koml Dat moet u eens een journalist vertellen. MOSKOU, 20 November (Havas). Het blad Leningradskaia Prawda be richt. dat twee onderwijzers en een on derwijzeres ter dood en acht anderen tot gevangenisstraffen van vijf tot twin tig jaar zijn veroordeeld. Zij werden be schuldigd kinderen in de schoolkolonie „Roode Dageraad" wreed te hebben ge slagen en bedorven voedsel te hebben gegeven. Zij bekenden het ten laste ge legde en verklaarden aldus te hebben gehandeld om de politiek van de regee ring in discredit te brengen. Iedere automobilist kan a dadelijk vartallen, hoeveel kilomeier per uur zijn wegen haalt, maar slechts "eimgen weten, hoeveel meier ze wel noodlg hebben om mat dia vaart te stoppen I FEUILLETON Vrij naar het Engelsch door ANNIE S. SWAN 7) Het gezicht van het meisje, toen ze het flesc.hje tegen het licht hield, was een 6tudie waard. Verschillende ge voelens streden er om den voorrang, overheersehend echter waren weifeling en ai htordocht „Als ik er maar zeker van kon zijn, dat het even onschuldig is als het er uit ziet,' mompelde ze bij zichzelf. Ze stond er Pen volle minuut mep in haar hand en goot toen een paar druppels in een wijnglas, dat ze neerzette Toen ging ze naar een kast in den hoek van de kamer, waar zij een paar dingen bewaarde en schonk een paar drup pels cognac in een wijnglas, verdunde het met water en liep toen naar het bed terug. Het kostte haar eenige moeitp de oude vrouw het glas te doen uitdrinken Ze was nog geduldig bezig haar daarbij te helpen, toen er zachtjes op do deur geklopt werd. Alice riep met een zachte doch hel- 'de-p stem „binnen!" en een dienst meisje kwam de kamer in. Het was een kort. stevig gebouwd meisje met een breed, alledaagsch gezicht, waar echter een verstandige uitdrukking aan verleend werd door een paar hee- le mooie, donkere oogen Ook bezat ze prachtig haar. dat in zachte, glanzend gladde vlechten onder haar nette muts* ]e om haar hoofd gewonden was. All ee Harman keek verheugd, toen ze haar zag, „Ben iii het. Christina", zei ze vrien delijk „Ik dacht, dat je vanmiddag uit was?" „Ik wou gaan" antwoordde Christi na op dien luiden fluistertoon, die voor z.ieke of gevoelige ooren ergerlijker is dan een gewone stom „Maar Mpikle kwam binnen en zei daf ik niet kon gaan, omdat hij zelf uit moest Dr Guthrie Is in de eetkamer, miss AHcp Alice was verbaasd, anders zou ze misschien geglimlacht hebben om dp verrukking op het gpzicht van hpf meis if toen zp dpn naam uitsprak dipn ze vereerde Want die gnpde man had haar uit de sloppen wpggehaald en aan hem had ze haar fpgenwoordigp betrekking ie danVpn hij een mppstpres Hip 7e aan had 7e was slerbts een tweede meisje maar baar plichten hrachfen baar in voortdurend contant met miss Alire. die zich toi haar aantrotrnkkpn voelde pn het goede werk volbracht dat door den gpesfeliike begonnen was C,Pen van hei den kon vprmoeden in wat voor riiken munt dat kind uit de sloppen bun pen* dien onvergetelijken dienst terug zou betalen. ..Tk wil hem graag even sprpken Christina maar ik laat miss TTpmpstpr niet graag alleen Wil ïe hier bliiven tot dat ik weer terug hen? Tk zal zoo vlug mogeliik voort maken pn hem allepn maar even vertellen, waarom ik niet kan bliiven Fn al« dr Rufhven komt moet ie me onmiddellijk waarschuwen." Christina knikte hpgriipend. „En als mrs Dalgleish soms mocht komen die is toch zeker niet met Meikle mpfi uitgegaan. Christina?" „Neen. die zit in de keuken thee te drinken," antwoordde Christina met een grijns. „Als ze hoven komt, moet je tegen haar zeggen, dat miss Dempster haar drankje al gehad heeft en in geen ge val gestoord mag worden." Christina knikte en beloofde de beve len stipt op te volgen. „Mijn hemeltje! Wat ziet ze er ziek uiti" merkte zp op. toen ze op haar tee oen. naar het bed geslopen was om haar positie er naast in te nemen „Ze is heel ziek", antwoordde Alice, terwijl ze de twee glazen opnam en zich gereed maakte om de kamer te verlaten .En ze schijnt niet beter en niet erger te worden. Ruiten de kamer gekomen maakte ze een kast open. waschte de glazen om en zette ze op een plank. Daarna liep ze op vlugge voeten naar de eetkamer Dp trappen en de hall schenen koud en <omber in het verstervende licht dat ge temperd door een donker gebrandschil derd raam op de trap viel. Alle bekleedingen waren donker en goor de karpetten waren versleten en nergens was een spoor van lichtheid en helderheid te bekennen. En het meisje, dat zooveel jaren van haar leven onder den zonnigen hemel van het Oosten doorgebracht had. huiverde, zooals ze al honderd maal gedaan had op die trappen, sinds den dag. dat de muren haar voor het eerst als een gevangeni* omsloten hadden. Haar gezicht verhel derde toen ze de deur opende en het van goedheid stralende gelaat van dr Guthrie zag die voor het vuur stond en zijn handen aan den gloed ver warmde. „Hoe staat. hét. met u, miss Harman en hoe gaat het met de patiënt?" vroeg hij, terwijl hij haar hartelijk de hand schudde. „Met mij gaat het best, dank u doc tor, maar do toestand van mijn tante blijft steeds hetzelfde Ik maak me ern stig bezorgd over haar. I-Iet i6 zulk een vreemde ziekte De helft van den tijd i6 ze buiten kennis. Ik geloof niet dat ze dan lijdt, maar ze wordt niet beter en niet erger en ze ziet er zoo vreemd, wasach tig uit. Eenige oogenblikken geleden heeft ze even getracht met .me te pra ten, maar ze valt onmiddellijk weer in dien eigenaardigen, suffenden toestand terug, die zoo angstwekkend is. Het lijkt me onmogelijk, dat het zoo nog lang kan voortduren" De goede doctor streek zich naden kend over zijn kin „Ruthven behandelt haar zeker nog 6teeds?" Alice boog haar hoofd en iets in de uitdrukking van haar gezicht trok de aandacht van de schrandere, vriende lijke oogen, die haar zoo doordringend aanzagen. „U vertrouwt dr. Ruthven misschien niet volkomen? Zou het niet heter zijn als we er nog eens een anderen dokter bijhaalden?" opperde hij. „Ruthven is per slot van rekening nog jong en hij kan nog niet veel ervaring hebben. Bovendien heeft hij zich op de univer siteit niet bepaald onderscheiden. Een ionge vriend van mij kent hem heel goed en wist te vertellen, dat hij -er als de „eeuwige student" hekend stond Het lijkt me niet juist, dat een zon belang rijk leven als dat van miss Rem pst ?r geheel en al, om zoo te zeggen, in zijn handen liet." „Zoo denk ik er ook over, doctor, maar wat moet ik er tegen doen?" vroeg ze treurig. „De Ruthven's, dat wil zeggen dr. Ruthven en zijn vader, schijnen hier veel macht te hebben. Ik ben hier betrekkelijk een vreemde en ze laten me dat duidelijk voelen. En mijn tante 6cheen, zeker voor haar ziekte, het volsta vertrouwen in hen te hebben. Dr. Guthrie zei een oogenblik niets. Hij had geen ergen hoogen dunk van de Ruthvens. Hij beschouwde den vader als een van die onbeteckenende advo caten, die het niet veel kan schelen, wat voor soort zaken ze te behandelen krijgen, zoolang ze er geld mee kunnen verdienen. In het gerechtshof had hij eenige, nogal scherpe woordenwisselin gen met hem gehad over gevallen, die wat met zijn philantropische werken te maken hadden an een keer had hij Ruthven onomwonden gezegd, wat hij van hem dacht. De zoon beschouwde hij veeleer als een dwaas dan een 6churk. Maar hijzelf had zoo weinig met miss Dempster om gegaan. dat hij niet gerechtigd was om zich met haar zaken te bemoeien en dit zei hij aan haar nichtje. „Ik ben toevallig kort voordat u uit Colchester kwam, bij haar geweest op bedelbezoek. Ik had geld noodig voor een paar arme menschen en daar ik van den rijkdom van uw tante gehoord had. was ik zoo vrij daar een beroep op te doen. Ze heeft me niet heel hartelijk ontvangen en me weggestuurd mat het aanbod van een half pond, wat ik. ge loof ik. geweigerd heb. Toen heeft ze me weer bij zich geroepen en me een enveloppe overhandigd, die ik niet ge opend heb. voordat hef Iaat in d?n avond was. Tot mijn groote verwonde ring vond ik er een chèque van hon derd pond in." Alice Harman glimlachte. „Dat verhaast me! Ik had nooit ge weten, dat ze zoo vrijgevig was Maar ze spreekt altijd zeer waardeerend over u. Ze zou u vandaag ook wel ontvan gen hebben, als ze daartoe in staat ge weest was. Maar ik betwijfel het sterk, of ze wel zoo rijk is als de menschen denken. Ik geloof het niet, tenminste ik heb sinds ik hier kwam, vijf weken ge leden, niets gezien, wat erop wees." „Ah, maar u kent de gewoonten van gierige menschen niet. Miss Harman. Het zou me niets verwonderen, als ze een groot fortuin naliet en ik hoop, dat ze aan u gedacht heeft, die haar met zooveel toewijding verzorgd hebt en daar zoo weinig vriendelijkheid voor terug gekregen hebt. Voordat u kwam, was ze heel eenzaam, met nauwelijks een vriend in haar huis." Alice schudde het hoofd. „Ze doen, alsof ze aan haar gehecht zijn, Dr. Guthrie en haar kamenier Dalgleish, laat me niet met rust We liggen voortdurend met elkaar over hoop. Zij is jaloersch op mij en ik ver trouw haar niet. O, ik verzeker u. dat dit huis op het oogenblik een waar slag- vplr! is, waar alle menschelijke harts tochten elkaar hesfrijden. Tk voel me heel eenzaam. Als Christina Caldwell er niet was, zou ik het bijltje er misschien heelemaal hii neer leggen." ..Dus Christien blijkt goed te beval len," vroeg dr. Guthrie, die het meisje bij miss Dempster aanbevolen had. „Ze is een juweel, trouw, gewillig en voorkomend en bezit een opgewekt humeur, da' me dikwijls uit mijn som- here stemming haalt, als ik meer dan gewoonlijk gedeprimeerd he,n." „Ik ben blij zulk goed nieuws over Christina te hooren. Ik dacht al, dat 7.9 pi zppr gelukkig uitzag, toen ze me open deed." (Wordt vervolgd)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 2