H.V.C. HAD DE PUNTEN MEE KUNNEN NEMEN COMPETITIESTANDEN SOPLA WINT VERDIEND A.P.W.C. klopt de leiders NEGEN DOELPUNTEN BIJ AMERSF. BOYS-B.V.C. A.M.H.C. delft het onderspit A.F.C. MAAKTE ECHTER GELIJK QUICK-B.P.C. 1-1 Wat Amersf. clubs 5-4 ZEGE VOOR AMERSF. BOYS LUXEMBURG SAMENGESTELD De Engelsche league 3e BLAD PAG. 1 \MERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 22 NOVEMBER 1937 VOETBAL Sensatievolle strijd met vele wisselende spelbeelden, waarbij beurtelings de partijen sterk aan vallend optraden H.V.C. miste penalty DE strijd tusschen A.F.C. en H.V.C., welke gistermiddag in het A.F.C.-stadion aan den Zuidelij ken Wandelweg te Amsterdam werd gespeeld, was er een, welke lang in het geheugen zal blijven. Uiterst sensatievol, met \cle wisselende spelbeelden. waarbij beurtelings de partijen sterk aanvallend optraden, met zeldzame individueele prestaties en kanjers van fouten. Ziedaar, de vele oorzaken, waardoor het publick van de eerste tot de laatste minuut meeleefde en A F.C.'er of H.V.C.'er meermalen 't bevriende doel in groot gevaar zag. Door buitengewone pres taties van beide keepers bleef tot lang na de rust de stand dubbel- blank. Het begin was voor A.F.C. Mooi com bineerend ging het aanvalsquintet op Mosterd af. Technisch was dit spel van hoog peil. Lungen besloot den aanval door over te schieten. Een tweede storm loop stuitte op buitenspel. H.V.C. dacht zich te mogen orientee- ren en had niet op een dergelijke ouver ture gerekend. Gelukkig herstelde het elftal zich snel en trad nu meer aanval lend op, waarbij Emo zich bijzonder ac tief toonde. De groote fout bij A.F.C. was, dat alle spelers persé den bal aan Lungen wil den geven, waardoor deze speler, die zwaar door Brandscn gedekt werd, vrij wel gevaarloos was. H.V.C. kreeg nu langzaam maar zeker een uitgèspioken veldmeerderhcid. Emo schoot hard in. Van Reeder lokte den doelman uit zijn goal, maar Pogge werkte corrfer. De A F C.-doelman Gerrits bleek al in deze periode van bijzondere kwaliteit. Rus tig, beheerscht overzag hij tijdig elk ge vaar. waarbij Lohof en Pogge hem daad- werkelijk ter zijde stonden. Van H.V.C. ging als steeds ontegen zeggelijk bekoring uit. Het team wist spanning te brengen, zoodat de strijd ten volle het aankijken waard was. Hazewe.j.-'r, de robuste linksbinnen van A.F.C., zorgde aan den anderen kant, dat Heitman c.6. alle krachten moesten inspannen om gevaar te voor komen. Deze A.F.C.'er wist eens een zeldzaam hard schot in te zenden, dat Mosterd op even fraaie wijze wegstompte. Weer een A.F.C.-aanval, nu 6choot van Nek, de rechtsbuiten, keihard door het zijnet, hetgeen de referee gelukkig niet ont ging. De H.V.C.-voorhoede had een wijziging ondergaan, van links naar rechts speel den Wassink, Groothuis, v. Reeder, Emo, Appeldoorn. Speciaal de vleugel Was sinkGroothuis wilde niet vlotten, daar hier uitgesproken twee vleugelspelers aan het werk waren. Beiden deden geen onverdienstelijke dingen, maar het gin.» niet. Eenige H.V.C.-aanvallen strandden al weer op doelman Gerrits. Met een fraaien luchtsprong demon streerde Lungen voor het eerst zijn bij zondere kwaliteiten. Mosterd liet zich echter niet verschalken. De laagstaande zon bezorgde beide partijen veel last. Wanneer Emo nog maals geschitterd beeft komt de rust, met den stand dubbel blank. DE verwachting dat de tweede helft aanstonds boeiend zou ÏX, ■•zijn. werd niet verwezenlijkt. Begon- nen werd met een algemeen midden- Iveldspel, waaraan zoo nu en dan de verdedigingen te pas kwamen. Reeds waren dertien minuten ge speeld toen Appeldoorn na een ren hard voorzette. Kamminga, die [pogge als back verving, «bewerkte f het leer binnen de beruchte lijnen onnoodig met de hand. Penalty!!! 1 v. d. Pol kwam naar voren, een knaldoelman Gerrits bad weer gezegevierd. Nu begon het spel eerst echt. Dooi dezen gelukkigen afloop legde A.F C. ei een schepje op. Lungen werd steeds ac tiever en lastiger voor de Ii.V.C.'eis. Het spelbeeld werd forscher. Arbiter Ever stijn leidde met vaste hand. eei ont kwam H.V.C. aan dit fanatieke offensicl der Amsterdammers en werkte zij zich eenigszins los. Groothuis kwam alleen voor den keeper. Toch wist Gerrits er nog corner van te maken. Weiter beging een overtreding, waarover Lungen zich al te veel opwond. Apeldoorn was zwak in het schie ten, hoewel hij vele kansen kreeg Een periode van algemeen gepruts wees op een tijdelijke inzinking. Totdat Appeldoorn geheel onverwacht Gerrits mei een tam boogschot passeerde (O—P Het resteerend kwartier ontpopte A.F.C. een zware aanvalstaktiek. Alles viel aan. H.V.C. werd steeds meer te ruggedrongen. Mosterd kwam leelijk in den knel toen hij een hoekschop drie maal werd ingeschoten en de spelers hem bestormden. De linksbuiten van A.F.C. Claessens maakte hat de Amersfoortsche verdedi ging bijzonder lastig. Bij een hoekschop liep Lungen in; Mosterd hield het leder klemvaet, nog drie A. F. C'ers probeer den den bal te bemachtigen, maar met een verren trap werd het naderend on heil gekeerd. Nu was H.V C weer aanvallend. Ap peldoorn knalde in, de doelman werkte onvoldoende weg, waarop van Reeden weer inschoot, maar met een fraaien hoogen sprong hield Gerrits den bal. Reeds was een zwaar bevochte zege voor H.V.C. in zicht. Maar toen rende van Nek langs de lijn, de grensrechter van H.V.C. vlagde, er werd toch doorgespeeld. Lungen doelpuntte al koppend, maar de referee gaf onder luid pro test doelschop, daar de bal achter geweest zou zijn Een laatste stormloop volgde. Een dóelworsteling was het resultaat De A.F.C.'er Nieuwkamp werkte te midden van een kluwen spelers den bal in het doel (1—1). Direct hierop klonk het eindsig naal. Gelijk wij reeds schreven, A.F.C. viel als geheel legen II.V.C. had de punten mee kunnen nemen. Wat de ooi zaak was dat de overwinning haar nog ont ging? Mogelijk de vreemde omgeving, de lastige zon en het gladde veld. Alle oorzaken, waar een geroutineerd elftal tegen opgewassen diende te zijn Mosterd speelde een pracht partij. Heitman en v. d. Pol waren meer dan voldoende. Ook de halflinie als geheel voldeed, met ditmaal Brandsen als de beste. In de voorhoede faalden na de rust Groothuis en Appeldoorn, van Reeden was er geheel uit. Wassink was niet slecht. Emo «peelde één zijner beste wed- st rijden. Arbiter Everstijn is waardig voor de eerste klas. Quick en B.P.C. hebben op Dorre- steyn gistermiddag een geanimeer de» wedstrijd gespeeld, welke ten slotte geëindigd is in een gelijk spel, waarmede beide ploegen tevreden mofeen zijn. Over het geheel genomen waren do achterhoeden te sterk voor het tamelijk doorzichtige spel van de voorhoeden. In de eerste helft heeft de tnuisclub een gering veldoverwichl gehad. Het binnentno bleek echter niet schotvaar dig genoeg, zoodat de roodbroeken het gevaar doorgaans konden bezweren, terwijl in laatste instantie keeper de Vos volkomen betrouwbaar was. Na een half uur spelen liep de Quirk-linksbui- ten Nijkamp snel naar binnen en schoot hij het leder onhoudbaar via den paal in het net. Kort daarna schoot de Quick- middenvoor Leeflang een prachtige kans in de handen van den keeper. Niet lang had de thuisclub pleizier van haar voor sprong, in zuiver buitenspel-positie maakte Admiraal den stand gelijk (1-1). Na de rust bleef het spelbeeld vrijwel hetzelfde, beurtelings waren beide ploe gen in den aanval. De Amsterdammers schiepen zich een paar fraaie kansen, die door onbezonnen schieten te loor gingen. Met het verstrijken van den tijd nam de spanning toe. Herhaaldelijk werd het spel onderbroken door off-side, waarop vooral door de Quick-ach terhoe- de gespeeld werd. Een mooie kans kreeg Quick nog om de zege te behalen, toen Kortbeek door gebroken was, maar keeper de Vos stopte het hooge schot. In de laatste, minuten spanden de ploe gen zich nog in om een gunstiger resul taat te forceercn, zonder succes evénwel. Geen \an beide verdiende trouwens te winnen. Scheidsrechter van Loopik maakte één groote fout in bet nadeel van de thuisclub, maar verder had hij de leiding goed in handen deden A.F.C.H.V.C. 1-1 Amersf. BoysB.V.C. 5-4 Quick—B.P.C. 1—1 A.P.W.C.—Madjoe 2—1 Sopla—Amsvorde 5-2 Voor het doel was Amsvorde geheel ongevaarlijk OPLA heeft gisteren in een thuiswedstrijd zich de meer dere getoond van Amsvorde door met 5—2 te winnen en al mogen deze cijfers misschien iets te mooi zijn, toch heeft de thuisclub haar overwinning ten volle verdiend. Bij Sopla zagen we dezelfde gerouti neerde en we to ver legde spelmethode als steeds, terwijl het veldwerk van Amsvor de goerl was. Maar als de zwartjes bij het doel kwamen van Sopla, waren ze de kluts totaal kwijt. Met een vluggere aanvalsinethode, waartoe ook behoort snel starten, zou Amsvorde ten zeerste gebaat zijn. De gasten hadden A Kraak weer onder de lat; hij heeft een goeden wedstrijd gespeeld, waarbij we hem slechts één fout zagen maken Dat was het vierde doelpunt, dat hij ver genoeg zag aankomen, om zich in te «teilen op het stoppen. Overigens bleek hij zijn plaats volkomen waard Zwnaf moet op dp rechtshalf plaats nog wennen, maar zijn volhouden waarborgt ons. dat hij ilie plaats zeer spoedig goed zal hezettm. Waarom v. d. Kooy in de tweede helft werd weggestuurd, was ons niet hccle- maal duidelijk. Amsvorde won den toss en liet Sopla aftrappen. Reeds na twee mi nuten had Sopla de leiding, toen Geurtsen den bal mooi inkopte 10). Sopla bleef in den aanval, al moet ge zegd worden, dat Amsvorde in deze pe riode zich dapper weerde. Toen 9 minu ten later Wim van Zoghel uit een pracht-voorzet van Van Kecken, den voorsprong van Sopla vergrootte bleek duidelijk, dat de gasten het onderspit zouden moeten delven. In dc volgende periode kwam Amsvorde sterk opzetten, maar bij het doel brachten zij er niet veel van terecht, ondanks legio kansen. Na een half uur spelens shopte een Amsvordcspeler den bal met de handen, toen Kraak wat ver was uitgeloopen en Jan v. d Brug bracht uit den toegeken- den strafschop den stand op 3—0. Zoo werd het nisten. De tweede helft was nog maar kort aan den gang, toen van den Brug met. een prachtig ver schot den voorsprong vergrootte (40). Het leek ons toe. dat de Amsvorde- doelman dit schot had kunnen stop pen. Al spoedig daarop werd v. d. Kooy het veld uitgezonden, vermoedelijk wegens natrappen. Het laatste kwartier was zeer emotievol, althans wat doelpunten betreft. Eerst scoorde P. Hannessen uit een scrimmage voor het Sopla-doel, toen de bal vanaf den rechtervleugel werd voorgezet (i11. Twee minuten liter bracht dc keurig spelende v. d. Brug met een fraaien omhaal den stand op 51. En reeds dachten we. dot dit den eindstand zou worden, toen Barbillion uit een vrijen schop wegens hands met een zeer goed gericht schot dm Sopla- doelman geen schijn van kans gaf en het eindresultaat op 52 bracht De lei ding van den lieer Harmsen was huiten- gewoon goed; enkele la«tige momenten wist hij goed te heheerschen. Madjoe werd in het begin door de paarsgelen volkomen overrompeld Twee penalty's EEN lofwaardige prestatie lever de A.P.W.C. door de leidende ploeg Madjoe een 21 nederlaag toe te brengen Een overwinning, welke zij reeds in de eerste phase van den strijd vastlegde en in de tweede consolideerde door een verdedigend spel te spelen, waartegen de schot- looze voorhoede der gasten geen kans kreeg voor den gelijkmaker. A.P.WjC. hoekte met haar nieuwe op stelling direct al succes. Blijkbaar was men bevreesd voor de Amsterdammers, zoodat de paarsgelen in een hoog tempo openden, dat Madjoe voor groote pro blemen stelde. Bovendien paste de thuisclub de juiste tactiek toe, welke de meeste kans eeeft op de overwinning, n I. het open spel. Dit systeem lag de defensie van Madjoe, welke toch al het zwakste deel der ploeg vormde, uitge zonderd dan den doelman, allerminst. Binnen vijf minuten had de A.P.W.C,- ploeg de leiding veroverd. V. d. Flier, die een zeer goede partij speelde, plaatste het leder hoog voor het doel, waar Tom- niel, die ongedekt stond, het leder op pikte en ongehinderd scoorde, 10. Met deze tactiek brak A.P.W.C. niet. Zoo mogelijk voerde zij haar tempo nog iets op en kort na hef eerste doelpunt had doelman Agesteribbe met pen schot van Verhoef veel moeite. Tiet leder kon hij niet voldoende onder controle krij gen, Mossing zette daarna opnieuw in en thans met succes. Wel stompte de keeper het leder tegen den paal, doch de hal sprong hiervan in het net, 29. Madjoe kreeg nu gelegenheid haar spel Ie ontplooien. De middenlinie met aan het hoofd de spil Meijer kreeg he ter \at op het spel der tegenpartij, zoo dat zich een aardige strijd ontwikkelde. De Amsterdamsche voorhoede combi neerde lang niet slecht, het schieten was pchter zwak Niettemin maakte de ploeg als geheel een aardigen indruk, haar speelwijze is zeer fair en aangezien de thuisclub hier ook niet van afweek, had de leider een rustigen middag. 20 minuten waren er gespeeld, toen Viseer onopzettelijk hands maakte waarvoor de leider een pe nalty gaf, welke Kohier voor Madjoe benutte, 21. Zienderoog werd het tempo minder. Was het combineeren bij Madjoe beter, daarentegen zalen de A.P.W C.'ers in figuurlijken zin beter en feller op den bal. Madjoe kon hierdoor geen veld- meerderheid krijgen. Ook A.P.W.C. werd een penalty toegewezen, welke Mossing niet accepteerde Met een 21 voorsprong begon A.P.W.C. aan de twee de helft. Doelpuntlooze tweede helft Reeds vrij kort na de hervatting ging A.P.W.C. er toe over meer in een verdedigende houding te spe len. De binnenspelere trokken veel vuldig terug. Een tactiek waarmede men te vroeg begon, vooral omdat men wist, dat Madjoe ongevaarlijk was. Men trok rle voorhoede zoo tot zich, zoodat Madjoe soms angstig dicht voor het A.P W C.-doel opereerde. Gelukkig waren de verdedigers Visser en Veenen- daal en last not least doelman Hiene- kamp in goede conditie. Spil Krüppel viel niet bijzonder op, hij was de min ste van de halflinie. Tegen het einde zette Madjoe zeer juist gezien haar spel geheel op den aanval, waarbij Kleijn de kans kreeg voor den gelijkma ker. doch hij faalde. Zoo behaalde A P. WC, een kleine zwaar bevochte zege. O.i verdiend, door haar overrompelende tactiek in de eerste helft, Het tempoverschil was oorzaak, dat de balans veelvuldig ten voordcele van B.V.C. doorsloeg Spannende strijd DE Amersf. Boys zijn er in geslaagd het sterke B.V.C. een nederlaag toe te brengen en hiermede hun eerste overwinning op eigen terrein te bevechten Dat het aan spanning niet ontbroken heeft bewijst de score 01, 1-1, 1—2, 2-2, 2—3, 3—3, 34, 44, 54 wel. Het tem poverschil tusschen beide ploegen was oorzaak dat de balans veelvuldig ten voor- deele van B.V.C. doorjoeg De zege is zwaar bevochten doch het stemt prettig, dat wij kunnen spreken van verdiend. Het winnende doelpunt kwam voort uit de omstandigheid dat de Arneref Boys met dezelfde wapens gingen strij den als B.V.C., n.l. enthousiasme eti snelheid. Vooral Poort was in deze oogenblikken zeer goed in vorm en wa ren enkele zijner schoten iete beter ge richt geweest, de score zou voor de Boys veel hooger zijn geweest. Geduren de den geheelen wedstrijd zat het de Boys niet erg mee. Al aanstonds kreeg midvoor Ruitenberg na een blunder van één der B.V.C.-backs een opgelegde kans. ongeveer 3 M. voor doel welke hij om zeep bracht door tegen den keeper aan te schieten. Het opstellen \an dezen midvoor was goed en de doelpun ten van zijn voet waren daaraan te dan ken. Toch is hij niet de aanvalsleider die de Boys moeten hebben. Zijn spel is daarvoor te onzeker en van spclverdee- len hebben we ook ditmaal niet veel gezien, Dc Booij als rechtshalf heeft een goede en nuttige partij gespeeld. Zelfs een handige speler als van Bokum vond in hem een groot struikelblok. De wedstrijd Belt opende de 6core door een vrijen schop keihard in te kogelen, doch dit doelpunt werd geannuleerd, doordat de vrije schop te vroeg genomen was. De tweede maal schoot hij den bal naast. Beter deed ten Bokum het aan den an deren kant door een voorzet ineens hard van den onderkant van de lat in te kogelen. (01). Het spel verplaatste zich vliegens vlug. Bij de Boys haperde het aan tem po, waardoor menige scoringskans niet benut werd Rommers. stuwde goed op en smaakte het genoegen om met een strak boogschot den totaal verrasten B.V.C.-keeper het nakijken te geven. (1—1). Hel spel werd forsch, zonder nu bepaald unfair te worden. De gasten hieven gevaarlijk voor 't Bovsdoel ope- reeren en een schot van ten Bokum trof doe! Faber viel iets te laat uit en de hal ging in het uiterste linkerhoekje, tl—2). Beurtelings waren beide doelen in gevaar. Even veor rust zette Berghuizen mooi vnor. Ruitenberg stond np de juis te plaats en een seconde later was de stand weer geluk. (22). Kort hierop was het rusten. De tweede helft begoq met een overwicht van de Boys YccH^cces had dit niet. daar onze 6tad- genooten het spel te kort hielden waar door er voor hen geen doorkomen aan was. Dan maakte A. Kraak een fout door te laat op Faber terug te spelen, waardoor de bal langs hem in het net vloog. (2—3). Er kwam wat meer spirit in de Boysge lederen. Vooral Poort was in tegenstel ling met dc eerste helft zeer actief. Hij passeerde handig eenige spelers en stel de Ruitenberg in de gelegenheid den stand weer gelijk te maken, doch de arbiter gaf buitenspel, o.i. ten onrechte. Rornmcr.s bracht evenwel de balans in evenwicht door bij een penalty geen fout te maken. (3—3) Do doelpunten volgden elkaar met geregelde tusschenpoozen op en aan spanning ontbrak het niet. De snelle ten Bokum was de Booij te vlug af en met een welgericht schot gaf hij Faber. die verkeerd opgesteld stond, het nakijken (31). Fel heten de Rovs van zich af liet werd een ware belegpring van hel B.V.C-doel. Rerghuizen snelde langs het lijntje, se.hoot op doel. De B.V.C.-keeper slopg den hal voor de voeten van den tactisch opgestelden Ruitenberg die deze kans dankbaar aanvaardde door te doelpunten (44). Er was nog ongeveer een kwartier te spelen. De spanning stepg ten top. Het spel werd pr niet zachtzinniger op, zon der te ontaarden. Het offensief der Boys was hevig, af gewisseld door gevaarlijke aanvallen van B.V.C. Dan beleven we 't moment van den wedstrijd voor de Boys. Een pracht cornerbal van Berghuizen plaatste W. Kraak in het uiterste linkerhoekje. Hiermede was de stand 54 geworden Met de overwinning in het zicht ver dedigden de Boys zich krampachtig. Na stug volhouden wisten zij de overwin ning uit het vuur te slepen Nog een paar angstige momenten voor het Boys doel en het einde was daar. De Boys hadden de punten na een zwaren wedstrijd verdiend binnen ge haald COMPETITIE K.N.G.V. Heeren: Utrecht. ISport Vereen* 2 330 Utrecht IIAchilles I 3—5 Sport Vereent IAttila I 22 Dames; Sport Vereent IUtrecht I 13 Voor den wedstrijd tegen Nederland in Rotterdam LUXEMBURG. 21 Nov. Het Lu- xemburgsch elftal, dat Zondag 28 November as. te Rotterdam tegen Nederland uitkomt in den voorwed strijd voor het wereldkampioen schap. is als volgt samengesteld: Doel: Hoscheid (Tonnesse Esch). Achter; Wjtrv (Stade Dudelingen) en Majerus (Jeunesse Esch). Midden: Pumont (Union Luxem burg), Bommprtz (Red Boys Piffc- dingen) en Fischer (The National Schifflingen). Voor: Rliein (Jeunesse Esch). Li- har (Stade Dudelingen) Mart (Fola Esch) Geih (Spora Luxemburg) en Kemp (A.S. Pifferdinpén). Reserves zijn Schmit I (U.S. Du delingen), Schmit II. LONDEN, 21 Nov. De uitslagen van de in de Engelsche league gespeel de voetbalwedstrijden luidden: Eerste afdeeling: BirminghamW- Wai.Ieres •'.bariton AthleticArsenal ChelseaManchester City Grimsby TownBrentford Leed U.—Bolton Wandcrcs LiverpoolHunder«fipld Town Mirldelsborough— L. City PortsmouthDerhv County Preston NE.Rlarkr~ol Stoke CitySunderland \V. Bromwich A.F verton 2—2 0-3 2—2 0—1 1—1 0-1 4—2 4—0 2—0 0-0 3—1 NIEUW WERELDUURRECORD ACH TER KLEINE MOTOREN MILAAN. 21 November. - De Itali- aansche renner Scapini is erin geslaagd het werelduurrecord achter kleine mo toren te heroveren en te brengen op 70.002 km. precies een week geleden had zijn landgenoot Cantellaro hem dit record afhandig gemaakt. DE STERRIT NAAR MONTE CARLO 's-GRAVF.NT-ÏAGE, 10 November. Naar de KNAC. meldt, hebben de hee ren A Buvze en H. .T Stemerdink met een Ford Junior en als startplaats Tal linn. voor de a.e Sterrit naar Mnnte Carlo ingeschreven terwijl de equipe B J T van der TTnek. N R A Vroom en M T. Pauvelliez mpt een Packard van Palermo zal vertrekken CARNERA VERLIEST PARIJS 19 November. Gisteravond wist de Fransche zwaargewicht Tony de Meglio op punten van Primo Carne ra te winnen De .Come Back" van den Itali&anschen reus wae verre van fraai gedurende de tien ronden, waarop het gevecht was bepaald werd C.8rnera in de verdediging gedrongen HU verloor dan ook met groot punten verschil. HOCKFY Schaerweyde wint twee van de drie ontmoetingen. De dameswedstrijden afgelast 10-0 zege voor A.M.H.C. III I T F. strijd is gestreden! De twee titanenkampen tusschen de A.M.H C. en Schaerweyde zijn beide in een overwinning van de Zeiste- naren geëindigd. En noch A.M. TI C I. noch A M H.C. II hebben, redelijker wijze gesproken, een kans meer om nfdeelingekampioen te worden. Einligde de ontmoeting tusschen do reserves-teams in een verdiende overwinning voor de rood zwarten, de kamp tusschen de beide eerste elftallen had evengoed in het voordeel van A.M TI.C. kunnen ein digen. A.M.H.C. ITT deed het gisteren ver reweg het best, want zij sloeg Schaerweyde III met liefst 100. De beide da menwedstrijden werden ten gevolge van slechte terreinomstan- digheden afgplaat Spannend, uiterst spannend Is de strijd in Zei at. geweest. We waren slechts in dp gelegenheid de tweede speelhelft bij te wonen, maar naar men ons verzekerde was deze een getrouwe copie van de eerste. Twee maal vijf en dertig minuten was de atmosfeer op het Schaerweyde terrein geladen vol spor tieve hoogspanning en acht en zestig minuten daarvan moésten verloopen eer één der ploegen het nef wist te vinden. Dat er in de resteerende twee minuten niet meer gescoori werd. behoeft zeer zeker geen verwondering. Spanning was er volop, zoowel bihnen als buiten de lijnen. F,n wat meer zegt. ditmaal ging de spanning gepaard met behoorlijk spel. po eenige handicap voor nog heter spel was het, uiterst gladde veld. waarvan vooral de A.M TI C.-spe lers den last ondervonden. Verder was er nog het irriteerende fluiten van de scheidsrechters, waaraan meermalen elubchauvinisme niet vreemd was Maar dit waren dan ook de eenige feiten, wel ke den wedstrijd nadeelig beïnvloed den. Het is een wedstrijd geworden waarin, zooals te verwachten viel, de verdedi gingen aan beide zijden overheersrht hebben. Het, is moeilijk te zeggen, welke achterhoede de beste was. Vast, staat, dat. Betz en Salomons hij Schaerweyde en van Da&lvan Ametel en Frederiks hij A M TI.C.. hergen werk verzet hebben, terwij] dp spil van Schaerweyde het ge- heele middenveld heheerschte. De voor hoede van de thuisclub zat beter in elkaar, vormde althans meer één geheel, dan die van A.M H C„ waar meestal te veel getracht werd op individueele wijze het doel te bereiken Schaerweyde daar entegen voerde het samenspel soms weer iets fp lang door. Ondanka het verschil in deze strijdwijze waren bei den even gevanrlijk en nogmaals het pleit voor de kracht van beide ach terhoeden, dat zij .steeds weer als over winnaar uit den strijd kwamen. Overigens is het ons opgevallen dat in de tweede helft bij A M I! C. de rech tervleugel in hel geheel niet in het spel werd betrokken. Eerst tegen het einde zagf»n wij Kaan een enkele maal in actie. HPt doelpunt 'tpnslntte. dat C v. d Weert kort voor het einde scoorde, was onhoudbaar en werd van dpn rand van den cirkel hoog in het doel ge schoten. A M.IÏ C. heeft verloren met de ..odd- goal". Het had mei dezelfde cijfers ook ppn overwinning voor onze atadgenoo- ten kunnen zijn. Pp roodwitien behoe- ven het er evenwel nog geenszins hij te laten zitten, want ook hpf bpreikan van de tweede plaats kan epn mooie prestatie zijn. Pil laatste geldt tevens voor A M II C. II. dat zich met 41 door Schaerweyde II geklopt zag. nadat de rust mat een 21 achterstand was ingp- enan Pe A H.M C-reserves houden het spel in de voorhopde nog altlid te kort pn wordt hpt eene lang gespppld dan toonpn zij ppn onvoldopnde technipk of een gemis aan snelheid van handeling. Aj&x 9 5 2 25-10 12 K.F.C. 8 4 3 1 12— 7 11 D.W.S. 8 4 2 2 16-14 in R.F.C. 9 5 0 4 24—21 10 V.U.C. 7 3 2 2 12— 9 8 A.D.O. 8 3 2 3 16—17 8 D.F.C. 8 3 1 4 9—19 7 Sparta 8 2 2 4 13—13 6 Excelsior 7 2 0 5 8—15 4 V.S.V. 8 1 2 5 13—24 4 Feijenoord 8 6 0 2 2312 12 Haarlem 8 6 0 2 22—15 12 C.V.V. 8 4 2 2 14—10 10 Blauw Wit 8 4 1 3 18-14 9 Stormvogels 8 3 2 3 19—19 8 Xerxes 7 2 3 2 27—18 7 't Gooi 8 3 1 4 15—21 7 HBS. 8 2 1 5 15—25 5 D.H.C. 8 1 3 4 13—27 5 Tier mes 1 1 5 8—17 3 DOS. 8 5 3 0 21—LI 13 R.C.H. 7 5 2 0 21— 5 12 Hilversum 8 3 3 2 12—10 9 H E.C. 8 4 0 4 15—17 8 F D.O. 8 2 3 3 13—15 7 Velox 8 1 4 3 14—16 6 H.V.C. 8 2 2 4 17—19 6 A.F.C. 8 2 2 4 12—21 6 B F C. 8 1 4 3 12—21 6 Zeeburgia 8 1 4 3 12—21 6 Raam 8 7 1 0 30—10 15 Zeist 8 6 o 0 22— 7 14 F.linkwijk 8 4 2 2 19—11 10 B.V.C. 8 4 2 2 21—18 10 \mprsf. Boys 8 4 2 2 25—20 10 7. V C. 7 2 1 4 9—13 5 A.W. 8 2 1 5 16—21 5 o|v>n 8 o 1 5 11—21 5 Donar 7 1 5 11—22 3 Holland S 0 1 7 10—2S 1 Sopla 8 5 2 1 26—19 12 Madjoe 8 5 1 2 27—15 11 H.F.D.W, 8 4 3 2 33-18 11 B.P.C. 8 3 4 1 23— 9 10 A.P.W.C 8 4 2 2 19—16 10 Fokke 8 2 3 3 14—25 7 Quick 8 2 2 4 25-20 6 Victoria 8 2 2 4 11—14 6 Kampong 8 1 2 5 12—36 4 Amsvorde 8 0 3 5 15—35 3 Heracles 9 8 0 1 25—7 16 Go Ahead 9 4 4 1 29—12 12 Enschede 9 5 2 2 28—18 12 Tubantia 9 4 3 2 21—14 11 A.GO.V.V. 9 3 2 4 14—14 8 N.E.C. 9 3 2 4 13—13 8 Hengelo 9 2 3 4 12—20 7 P E.C. 9 2 2. 5 10—16 6 Z-A.C. 9 3 0 6 12—21 6 Wagen ingen 9 1 2 6 9-25 4 P.S.V. 8 6 0 2 5016 12 N.AC. 7 4 2 1 17-11 10 M.V.V. 9 4 2 3 19—21 10 Eindhoven 8 4 1 3 23—17 9 B.V.V. 8 4 1 3 18—15 9 Willem 2 9 4 1 4 17—19 9 Roermond 8 3 2 3 17-23 8 Bleverheide 8 3 1 4 19—20 7 Juliana 7 3 0 4 14—11 6 Longa 7 2 2 3 13—19 6 N.O-A.D. 8 1 1 6 17—30 3 Be Quick 7 6 1 0 21—6 13 Achilles 8 4 2 2 24—20 10 T.eeu warden 7 3 3 1 IS—14 9 Veendaim 7 4 1 2 16—0 9 G.V.A.V. 7 3 2 2 26—10 8 H.S.C. 8 4 0 4 19—21 8 Heerenveen 8 o 2 4 14—21 6 Velncitas 7 -■) 4 7—11 5 Sneek 7 1 1 5 9-23 3 Hoogezand 8 1 1 6 S—25 3

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 9