Zesde reclame-congres LAATSTE BERICHTEN De bedreiging van Artis ROYALISME in Frankrijk J. B0EKEN00GEN KOOPT SIJ ONZE ADVERTEERDERS Een campagne voor kwaliteit De filmacteur Robert Taylor te Amsterdam EEN MOOIE LAMP HEEFT ER EEN VOOR U Een zaak van vertrouwen Wasscherij „Tullekensmolen" Beekbergen Het nadeel van goedkoope artikelen Buma en de omroep Adres aan de Tweede Kamerleden OP SMOKKELAARS GESCHOTEN Het probleem der echtscheiding DE WIJZIGING DER crisisinvoerwet Wetenschappelijke beteekenis van groot belang Adres aan den minister Ongeluk op Grieksch stoomschip UIT DE STAATSCOURANT SILBERHORN EN KLEIN VEROORDEELD Advertentiën Twiefoon 256 Trompstraat 58 en bij C. BLOEMHEUVEL Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 23 NOVEMBER 1937 BINNENLAND Belang voor consument, werk nemer en werkgever AMSTERDAM, 23 Nov. Hedenmor gen om half elf werd in do „Industrieele Club" het zesde Nederlandsche reclame congres door Jhr. Dr. J. C. Mollerus voorzitter van het Genootschap voor Reclame, geopend. Als onderwerp voor dit congres is ge kozen: „De ophouw van een collectieve reclamecampagna voor kwaliteit", waar bij een aanschouwelijk heeld wordt ge geven van de wijze, waarop een reclame compatrne tot stand dint te komen. Daar het hier een collectieve reclame^am pagne betreft, doen zich dus zoowel de problemen van een individueel© cam pagne voor, alsook de vraagstukken, die het begrip „collectief* opwerpt. Bovendien heeft iedere groep in het zoo uitgebreide reclameterrein een eigen taak te vervullen, zoodat als prae-advi seurs zullen optreden: de industrieel, als vertegenwoordiger van het productie apparaat. de detaillist, als vertegenwoor diger van het distributie-apparaat, do markt-analist, de reclame-adviseur, de reclame-chef. de dagbladdirecteur de uitgever van periodieken, de drukker en de etaleur. Niet minder dan negen prae- adviseurs geven dus ieder een deskun dige beschouwing over dp taak van hun groep, waarna de secretaris van het ge nootschap, de heer H G. D C-oppens een resumé zal geven van het. hehan delde, zoodat epn compleet overzicht over het geheel kan worden verkregen De grondgedachte, waarvan de kwaliteitscampagne uitgaat, is de volgende: uiteindelijk is noch de fabrikant, noch de grossier of win kelier. noch de kooper gebaat met een product van inferieure kwali teit. Integendeel hebben ze allen er belang bij om de productie, verkoop en koop van een degelijk product te stimuleeren en de minderwaardige producten van de markt te bannen. Maar al te vaak en al tc lang werd échier altijd de klemtoon gelegd op de goedkoopte van een artikel, waarbij dit woord eigenlijk zijn oorspronkelijke be- teekenis van „goede koop" geheel ver loor en ten laatste niets meer wilde zeg gen dan „geringe prijs", waardoor het woord goedkoop dus een volkomen mis leidende beteekenis kreeg. Het funeste van vele goedkoope artikelen is. dat zij een kapitaal- 1 vernietigende uitwerking hebben. r Heeft dit reeds een economisch© be- teekenis van belang, van niet min- der sociaal gewicht is het. dat aan f een kwaliteitsartikel vee! meer 1 arbeidsuren worden besteed dan aan een product van inferieure kwaliteit. Concludeerend kan men dus zeggen, clat eenerzijds degeon, die er als regel op uit is koopjes te halen met ieder zoo'n koopje zijn eigen welvaartspeil en dat van zijn gezin naar heneden haalt anderzijds de werkloosheid vermeerdert doordat voor „koopjes" veel minder werkuren noodig zijn. De collectieve campagne voor kwali teit heeft tot taak om zoowel de publie ke opinie van het Nederlandsche volk als d© individueele meening van eiken Nederlander te beïnvloeden bij het koo- pen degelijkheid boven lagen prijs te stellen. Het prae-advies van den industrieel werd uitgebracht door mr. R. A. H. Dob- belman, dat van de detaillist door A. F Hollaar, dat van den markt-analyst door Drs. H. J. A. Hermens, van den reclame- adviseur door A. A. Bosschart. van den dagblad-directeur door den heer J. W Hennv, voorzitter van de Nederlandsche Dagbladpers. De taak der dagbladen Het aantal betalende abonne's van de 'dagbladen zoo zeide de heer Henny aangesloten bij de N.D.P. bedraagt circa 1.080.000. Tegenover het aantal abonné's, dat meerdere bladen leest, stelde de spreker de medelezers, zoodat er evenveel betalende abonné's zijn als het aantal gezinnen in Nederland be slaat. Het veronachtzamen van kwaliteit bij aankoop is voor een groot deel gewóón te geworden. Het ligt dus voor de hand dat men voor het veranderen van die gewoonte, gebruik maakt van een recla me-medium. dat evenzeer op de dage- lijksehe gewoonte berust. Het dagelijks lezen van de krant is een behoefte, waaraan man of vrouw zich niet wil en niet kan onttrekken De Nederlander, die zoo op een zelf standig oordppl is gesteld, laat zich on gaarne een idee (hier de kwaliteitsidee) opdringen. Vandaar, dat een publiciteitsmiddel gebruikt moet worden, waar hét publiek lelf naar zoekt. Iedereen kan dagelijks fronstafeeren, dat een courant niet alleen felezen wordt, jnaar dat men er gege bens in zoekt. Een courant zonder adver Itenties is geen courant. Wil de kwaliteitscampagne slagen 'dan moet zij in de eerste plaats ver trouwen wekken. Men abonneert zich op een bepaalde courant, omdat men daar vertrouwen in stelt. Wordt de abonné in zijn vertrouwen teleurgesteld, dan zegt hij zijn abonnement op. De uitgever stelt alles in het werk om het vertrouwen van den abonné te behouden. Dat, wat opgesloten ligt in het eenvoudige zinnetje: „het staat in de krant", is een der pijlers, waarop de reclamewaarde en de beteekenis van de krant rusten. De krant brengt zoowel de nationale, de regionale als de locale ad verteerders op haar pagina's bijeen. Allen kunnen op deze pagina's aanölui ten op de hoofd-campagne en zoodoende het effect verveelvoudigen. Namens de Ned periodieke per9 prae- adviseerde de heer A. J. G. Strengholt, waarna de heer Levison het onderwerp inleidde „reclamedrukwerk voor kwa liteiteartikelen". die daarbij een aantal voorwaarden opsomde, welke het kwa liteitsgehalte van reclamedrukwerk be palen. Ten slotte behandelde de heer Jam broes de eischen waaraan de étalage, gezien van uit het oogpunt van dit con gres, zal hebben te voldoen. Bittere klachten over gebrek aan bescherming van geestelijk eigendom In de schriftelijke behandeling van de begrooting van justitie worden door de Tweede Kamer opmerkingen gemaakt over het geschil tusschen de omroep- vereenigingen en Buma. Naar aanlei ding hiervan heeft Buma zich tot de Kamerleden gewend met een adres, dat bittere klachten inhoudt over gebrek aan bescherming van het geestelijk eigen- lom. dat Buma is toevertrouwd. Er wordt ingezpgd. dat de afgesloten re- geeringsperiode (min. van Scha.k) een zwarte bladzijde is in de geschiedenis van het Nederlands-che auteursrecht en geklaagd over de vrijmoedigheid, waar mede radio en bioscoop volgons Buma de wet overtreden onder wehvillond toe zien der regeering. Er wordt gewezen op de cultureele be teekenis van het auteursrecht, zonder hetwelk er ook geen amusementsmuziek zou zijn ontstaan, die thans levensvoor waarde is van de radio. Aan de Kamer zelf wordt het verwijt gemaakt, dat zij op eenzijdige inlichting een vijandige houding aanneemt, tegen Buma, maar dat nooit een Kamerlid zich de moeite heeft gegeven zich op de hoogte te stellen. Daartegenover wor den gesteld de Belgische Kamerleden, die in Amsterdam een onderzoek hebben ingesteld en de onverkwikkelijke toe standen in het muziekauteursrecht niet aan Buma toeschrijven maor aan het ontbreken van regeeringssteun, zoodat zij tot het besluit komen het Nederland sche svsteem van concessie aan een na tionaal bureau wel over te nemen, maar de zaak van regeeringswege dan anders te laten behandelen. Het stuk sluit ipet de opwekking een onderzoek in te stellen en noemt het de hoogste tiid. dat ons land. dat priis zal -tellen op zijn cultureelen naam, af doende verandering brengt in den be- staanden toestand Het stuk is geteekend door den voor zitter van het genootschap van Neder landsche componisten. Jan van Gilse. den voorzifter der muziekuitgevers. Joh. A. Alshach, den voorzitter van de ver eeniging van letterkundigen, dr. P. C. Rontons, en de heeren L. Duawer en Paul F. Sanders, hestuursleden. en door mr. C. A. Wièssing. als directie. 27-jarig ingezetene van Etten krijgt een schot door het hoofd ETTEN. 23 November. (N.B.). In den afgeloopen nacht omstreeks vier uur kwamen vier smokkelaars, flink bepakt met suiker, van de grens terug Toen zij ter hoogte van de steenfabriek „De Lange Schouw" waren gekomen, werd hun door commiezen de gebruike lijke sommatie „halt, rijksambtenaren" toegeroepen. Hieraan werd geen gevolg gegeven en in allerijl kozen de smok kelaars het hazenpad. Een commies loste daarop twee waar schuwingsschoten in de lucht, echter zonder resultaat. Daarna schoot hij in de richting der vluchtenden, waarbij de 27-ia- rige steuntrekker C. H. uit Etten in den hals onder de schedelbasis werd getroffen, waarna de kogel aan de gelaatzijde bij de kaak het hoofd wederom verliet. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ontboden. Dokter Van Boxtel ver voerde den getroffene naar diens wo ning. Vanochtend heeft dokter Mol het slachtoffer onderzocht. Hij achtte over brenging naar het Ignatius-ziekenhuis le Breda noodzakeliik. De overige vluchtelingen heeft men nog niet achterhaald. TERUGKOMST VAN PRINS BERNHARD 's-GRAVENHAGE, 23 November. Prins Bernhard wordt hedenavond per auto uit Reckenwalde op het paleis Soestdijk verwacht, Tal van dames wachten hem op AMSTERDAM, 23 Nov. Een hon- derdkoppige menigte voor het passage kantoor van de K.L.M. op het Leidsche plein, grootendeels dames, die blijken te wachten op de aankomst van den Ame rikaanschen filmacteur Robert Taylor die met hat middagvliegtuig der K.L.M uit Parijs moet arriveeren, voor een kort bezoek aan ons land, en een luid gejuich stijgt op als hij. vergezeld van eenige directieleden van de Metro Gold- wyn, uit de van Schiphol komende auto stapt. Een veel grootere menigte, waarin wederom het vrouwelijk element over heerscht, staat samengedrongen langs de trottoirs, van de Vijzelstraat, voor en tegenover het Carlton Hotel, en politie te voet en te paard moet haar in be dwang houden als Tavlor voor het hotel arriveert, en als hij binnen is moet hij nog eenmaal voor het raam verschijnen om zich te laten toejuichen. Vanavond zal Robert Tavlor een kort bezoek brengen aan het Corso en het Allhambra-theater. waar zijn film „De man, die beslag legt", draait en morgen vertrekt hij wederom per K.L.M.-vlieg- tuig naar Kopenhagen. TWEEDE KAMER 's-GRAVENHAGE, 23 November. Het nieuwe lid der Kamer (vacature- Aalberso) de heer Mr. Roolvink (uit Almelo), legt de vereischte eeden al en neemt zitting. Z.h.st. wordt besloten, de begrooting van Hoofdstuk XI (Sociale Zaken) te behandelen in dagvergaderingen na hoofdstuk 4. Voortgezet wordt do behandeling van hoofdstuk 4 (Dep. van Justitie) der njksbegrooting 1038. De heer Wendelaar (Lib.) be pleit verbetering van het vreemdelin genrecht hier te lande. In ons land geldt het voor onbeschaafd, een mensch anders dan naar zijn persoon lijke eigenschappen te beoordeelen. Spr. komt op tegen do rede van den heer Rost van Tonningen. Spr acht een goed huwelijk een der hechtste bolwerken onzer samenleving en een der grootste waarborgen voor eigen geluk. Spr. noemt schijnhuwelij ken. b.v. ter verkrijging van het Neder landerschap, een profanatie van het huwelijk, en er moet zoo streng moge lijk tegen worden opgetreden. In het algemeen echter blijve er in het huwe lijk een strakke band, welke lichtzinnig uit elkaar gaan niet gemakkelijk maakt Maar in een aantal gevallen behoorl die band verbroken te kunnen worden, indien naar objectieve normen, blijkt dat een huwelijk niet gelukkig kan zijn. Spr. wijst op z.l. ontoelaatbare methoden, in het buitenland wel ge volgd, om een huwelijk te doen ontbin den. Spr. wil dit b.v. in geval van onge neeslijke krankzinnigheid. Hij is het met den minister eens. dat öchijnproce dures in zake echtscheiding uit den booze zijn. Spr wil verkorting van den termijn van vijf jaren, waarna bij on derling goedvinden na scheiding van tafel en bed echtscheiding mogelijk is; alsmede uitbreiding van de gronden voor echtscheiding in het algemeen. Spr. wil maatregelen om sit-down- stakingen hier te lande onmogelijk te maken. Hij wil in het arbeidsrecht geen be voorrechting van den man boven de vrouw. Spr. bepleit verbetering van het verouderde huwelijksvermogensrecht, en wenscht bevordering van maatregelen ter verzekering der aansprakelijkheid jegens derden wegens verkeersongeval len. Het comité van verweer uit den handel zendt opnieuw een adres in zee 's-GRAVENHAGE, 23 November. Het Comité van Verweer uit den han del inzake de wijziging der crisisinvoer wet heeft zich gewend tot de Tweede Kamer met een adres, waarin verzoch' wordt, goedkeuring aan de voorstellen tot wijziging van de crisisinvoerwet en de tariefmachtigingswet le onthouden, tenzij daarin zoodanige veranderingen worden aangebracht, dat met de wen schen van de in het comité georgani seerde bedrijfsgroepen zooveel mogelij! rekening i9 gehouden. Het comité acht het o.m. noodzakeliik, dat bepalingen worden opgenomen, die voorkomen, dat de wet nog voor andere doeleinden dan tot het verkrijgen van exportfaciliteiten en bescherming van den afzet van Nederlandsche artikelen op de binnenlandsche markt zal moeten dienen. Voorts vreest adressant, dat toepas sing der wet automatisch represailles tegen onzen uitvoer in het leven roept In de derde plaats zegt adressant zal het verhinden van ordeningsvoor waarden aan den invoer ten gevolge hebben, dat de contingenteerine al* handelspolitiek-instrument aan waarde inboet. OUDE VROUW VERDRONKEN GRONINGEN. 23 November. He denmorgen werd door een voorbijgan ger in het Binnen Damsterdiep onder het ijs het lijk gevonden van de 85-jari- ge wed- E. Pietere, wonende te Gronin gen. Men vermoedt, dat zij gisteravond door den mist misleid te water is ge raakt en verdronken. AMSTERDAM. 23 Nov. Naar aan- leiding van de alarmeerende berichten, welke in de dagbladen zijn verschenen met betrekking tot het Koninklijk Zoölo gisch Genootschap „Natura Artis Magis- tra" schrijven de heeren prof. dr. H. Boersema en dr. L. D. Brongersma, voor zitter en eerste secretaris van de Neder landsche Dierkundige Vereeniging, han delende namens het bestuur van deze vereeniging, ons onder meor het volgen de: De beteekenis van het genootschap „Natura Artis Magistra" gaat ver uit hoven die van een dierenpark alleen. Naast het bereiken van zijn oorspronke lijke doelstelling als Zoölogische tuin is het genootschap uitgegroeid tot een in stelling van groote cultureele en vooral wetenschappelijke beteekenis, die als zoodanig niet zou mogen worden ge mist. Tegenover kleinere dierenparken, die slecht9 vertegenwoordigers van een beperkt aantal groote diersoor ten tentoonstellen, bezit het genoot schap „Natura Artis Magistra" een zoo uitgebreid mogelijke verzame ling van levende zoogdieren, vogels, reptielen, amphibieën en visschen uit alle werelddeelen, waaronder vele exemplaren, die als tentoon stellingsobjecten slechts problema tische waarde hebben, voor weten schappelijk onderzoek echter tot de belangrijkste voorwerpen behooren. De wetenschappelijke beteekenis van het genootschap ligt niet alleen op het gebied van onderzoek van den vorm der dieren, maar tevens op het terrein van hun ontwikkeling, levensbehoeften en gedrag. Vooral door de laatstgenoemde bijzonderheden heeft het genootschap een internationale bekendheid verwor ven Het psychologisch onderzoek aan dieren van het genootschap, zoowel in het voor dit doel ingerichte laborato rium van Dr. Bierens de Haan als daar buiten, heeft in hinnen- en buitenland een groote vermaardheid verkregen Hierdoor is een mogelijkheid voor uit breiding van onderzoek en onderwijs aan de universiteit geschapen, die in andere universiteitssteden geheel ont breekt. Ook hot aquarium mag hier worden vermeld als een van de instellingen van het genootschap, die behalve hun eigen lijke doelstelling het wetenschappelijke onderzoek helpen bevorderen. De gege vens in het aquarium van het genoot schap over deze onderwerpen verkregen hebben aanleiding gegeven tot een serie van belangrijke wetenschappelijke pu blicaties. Een van de belangrijkste bezittingen van hot genootschap „Natura Artis Ma- gistra" is de bibliotheek. Wanneer het Koninklijk Zoölo- logisch Genootschap „Natura Artis Magistra" zou moeten ophouden to bestaan, dan zou dat niet alleen een algeheele ontwrichting teweeg brengen van het zoölogische onder zoek en onderwijs te Amsterdam, maar het zou van onnoemelijke schade zijn voor de geheele dier- kundige wetenschap in Nederland, zooals uit het voorgaande voldoende mag blijken. Het bestuur van de Nederlandsche Dierkundige vereeniging heeft zich dan ook gewend tot don minister van onder wijs, kunsten en wetenschappen met het verzoek alles te doen wat mogelijk is, om deze instelling als zoodanig te doen blijven bestaan, zoodat zij evenals tot nu toe kan blijven medewerken tot krachtdadige bevordering van de weten schap en het onderwijs. HOEK VAN HOLLAND, 23 Nov. Gisteravond werd door het, voorgaats van den Nieuwen Waterweg liggende, Grieksch© stoomschip „Marionga D ThermioÜ6" geneeskundige hulp ge vraagd. voor den 29-jarigen timmerman J. Russels, die bij het repareeren van een olieleiding brandwonden aan han den en gelaat had bekomen. Dr. Knip heeft zich, vergezeld van eenige leden van den eersten hulp dienst, met do sleepboot „Witte Zee" naar het schip begeven. Nadat geneeskundige hulp was ver leend is het slachtoffer aan boord van de „Witte Zee" gebracht en naar een ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. De toestand van den man ia ernstig. Bij K.B. is benoemd tot vice-presi dent van het gerechtshof te 's-Graven- hage: Mr. A. A. F. W. van Romondt, raadsheer in voormeld gerechtshof. Do Minister van Justitie heeft be noemd tot plaatsvervangend lid der kamer van toezicht over de notarissen en candidaat-notarissen te Groningen H. A. Cadee, inspecteur der registratie en domeinen te Assen. Bij K.B. is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eere medaille, in zilver, aan: E. Vonk. op zichter-tuinman bij de vereeniging tot aanleg van een rij- en wandelpark, te Amsterdam. BELANGRIJKE ARRESTATIES ENSCHEDE, 23 November. Te Enschedé is dezer dagen een aantal personen aangehouden, dat wordt ver dacht van het plegen van tal van in braken gedurende de laatste drie ja ren. Allo aangehoudenen hebben bekend. Tevens is thans aan het licht geko men, dat de 50-jarige betonwerker H. V., die op het oogenblik een gevange nisstraf ondergaat, debet is aan ver schillende inbraken. In de gevangenis heeft hij een vol ledige bekentenis afgelegd. Hij is min stens bij vijftien inbraken betrokken geweest. PROF. DR. A. H. M. J. VAN ROOY ONGESTELD NIJMEGEN, 23 November. Prof. Dr. A. H M. J. van Rooy, de rector-magni- ficue van dc Amsterdamsche universi teit. die gisteren de Vondelherdenking te Nijmegen bijwoonde in de aula der R.K. Universiteit, gevoelde zioh gis teravond, toen hij in het Oranje hotel was teruggekeerd, niet goed. Na een consult met dokter D. van Vugt werd de professor in het St Cani6iu6-Zie- kenhuis te Nijmegen opgenomen. Hij hoopt na eenigen tijd rust zijn taak weer te kunnen hervatten. BUITENLAND Graaf van Parijs mag in Zwitserland niet over politiek spreken GENEVE. 23 November (Havas). De Franscho kroonpretendent, de graat van Parijs, heeft gisteren namens zijn vader, den hertog de Guise, de pers mededceling gedaan van een tot de Franschon gericht manifest, waarin het programma voor een corporatieve mo narchie uitvoerig uiteen wordt gezet, gewaarschuwd wordt voor de gevaren eener dictatuur en verklaard wordt, dat de Action Francaise, die op eigen verantwoordeliikheid handelt, het Fransche vorstenhuis niet zal kunnon binden. Gisteravond echter, toen (le graaf zich gereed maakte de vertegenwoor digers der Internationale pers in zijn hótel te ontvangen, om hun den tekst van het manifest mede te deelen, kwam de commissaris der Geneèfscho politie hem in kennis stellen van een besluit der Zwitsersche autoriteiten, waarbij den graaf verboden werd het manifest van zijn vader te verspreiden of te bespreken. Do Zwitsersche autoriteiten staan op het standpunt, dat de verspreiding van een dergelijk document in een bijeen* komst, waarop de internationale pers genoodlgd is, volkomen onvereenig- baar is mot de Zwitsersche onzijdig heid. Do graaf maakte geen enkel be* zwaar, zoodat de bijeenkomst van ka* rakter veranderde. Hij noodigde de journalisten uit een glas champagne te drinken en onderhield zich joviaal met hen, waarbij hii vermeed over politieke onderwerpen te spreken. Hij deelde mede. dat hij zich hedetl per vliegtuig naar Relgié zal begeven* Het bevel, volgens hetwelk de Fran sche monarchisten Zwitserland moes ten verlaten, schijnt te zijn ingetrok ken. Naar het D.N.B uit Genève meldt, hebben aan een bijeenkomst op Zwit* sersch grondgebied ongeveer duizend royalisten uit alle deelen van Frank rijk deelgenomen, o.a. ook de leider der royalistische organisaties in Bovcn- Savove, baron Chaulin, die voor do bijeenkomst een leegstaand slot had gehuurd, en de graaf van Parijs, de zoon van den hertog van Guise. MOSKOU, 23 Nov. (Tass). De krijgs raad heeft Paul Silberhorn en Erwin Klein veroordeeld tot vijfentwintig jaar gevangenisstraf, ieder wegens spionnage en sabotage ten gunste van een vreem de mogendheid. Do krijgraad stelde vast, dat Silber horn in 1930 als militair spion van een vreemde mogendheid naar de Sovjet- Unie .is gekomen. Onder leiding van officieelo medewerkers van een buiten- landsch consulaat verzamelde hij inlich tingen over de verdedigings-industrie en militaire eenheden in het gebied van Leningrad. Einde 1936 werd hij uitge wezen, doch hij keerde in 1937 weer terug in gezelschap van Klein. Hun op dracht was ontploffingen te veroorzaken in de petroleum-reservoirs en koelhui zen van Leningrad. Zij kwamen binnen op Zwitsersche passen als buitenland- sche toeristen. Zij werden evenwel spoe dig ontmaskerd en gearresteerd. Bij het verhoor bekenden beiden. DANKBETUIGING Voor de uitnemende behan deling en liefdevolle zorgen aan wijlen mijn echtgenoot JACOB DE BOOY tijdens zijn ziekte bewezen door den officier van gezond heid 2e klasse A. J. SCHOO en den dirigeerend officier \an gezondheid 2e klasse Dr. N. H. ARKEMA betuigen wij langs dezen weg onzen diep 7evoelden dank. Weduwe DE BOOY—SMIT. St. Radhoudstraat 25'. De schuldeisöhers der bene ficiair aanvaarde nalaten schap van wijlen Mejuffrouw KLAZINA VAN DER VOOR DEN, laatst gewoond hebben de te Amersfoort en aldaar overleden 4 April 1937, won den opgeroepen om op 30 No vember 1937. des n.m. 3J/2 uur te verschijnen ten kan tore van notaris J. VAN KRANENBURG te Gouda, Bleekerssingel 74, tot het aanhooren der rekening en verantwoording. VOOR 20 CENT met Uw duo-enoel NAAR AMSTERDAM,., maar dat gaat alleen op een D.K.W. van HUIB HOLSTEIJN. Vraagt inlichtingen. Wenscht gij KAMPERBINNENPOORT 5 TELEFOON 1181 U vertrouwt ons uw wasch toe Onze |arenlange ervaring staal U borg vooi een le klas verzorging tegen matige prijzen Vraagt prijscourant ROBINSON Heeft ook prima steunschoenen Door hun speciale constructie de beste schoen voor leder- v/ een met moeilijke voeten. In hoog. van tacht kalft- y leer, met genaaide lee- ren rooi, model 193: w//y ROBINSON'S steun- schoen Is een elegante en dus ean échte heerenschoen I Daar het onaangenaam is in dit jaargetijde te verhuizen en het voor onze huizen beter is ze niet leeg te hebben staan in deze maanden, zal voor de huurders die de wonin gen thans betrekken de hunrbetaling aanvangen Januari 1938. De woningen zijn slechts 5 min. gaans gelegen vanaf het centrum der stad. Aan de Admiraal de Ruyterstraat nog slechts 2 woningen vrij. Aan de Trompstraat huurprijzen vanaf f 5.40 per week. Inlichtingen Leusderweg 165 Tel. 522 Amersfoort

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 3