De „Hulsebosmotor" is reeds vergevorderd Diefstal van geldkistje Geheel nieuw principe O' CHR. HIST. KIES VERENIGING R.K. VROUWENBOND Raad van Hoogland UIT DEN S.G.S. Expositie op de R.A.I. BURGERLIJKE STAND 2e BLAD PAG. f HI AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 24 NOVEMBER 1937 STADSNIEUWS IMaandelijksche vergadering in „Eben Haëzer" Wen schrijft ons: Do Chr. Hist. Kiesvereeniging hield gisterenavond haar rnaandelijksche ver gadering in „Eben Haëzer." Na de gebruikelijke opening door den [Voorzitter werden eerst eenige huishou delijke zaken geregeld. Mededeeling Werd gedaan van bet opnieuw verdeelen 'der bestuursfunctiësn en van den finan- cieelen toestand, deze laatste gaf reden tot blijdschap en men was dankbaar gestemd voor de verleende steun. Be sproken werden de eerstvolgende bij eenkomsten waarin de Raadsleden en kapitein Siersema inleidingen zullen houden. Daarna werd door den heer Bennin- ga verslag uitgebracht van de gehouden vergadering der Kamerkring Utrecht, waar ook de heer Tilanus als spreker Was opgetreden. Vervolgens houdt Dr. Mr. Wagenaar 'een inleiding over „Ons Parlementair Stelsel in dezen tijd." Spreker acht het een goede gedachte om ons te bezinnen op onze taak betref fende het deelnemen aan ons Staatsle ven en het bespreken hiervan vooral 'daarom zeer nuttig, omdat we dan be ter worden ingelicht waarom en hoe een en ander geschiedt. Hij geeft een overzicht van het ont staan van het Parlement en de verhou dingen tusschen Kroon en Kamer, om 'daarna de noodzakelijkheid aan te ge ven van een Parlement en de vereisch- ten voor een goed funetionneeren hier van. Hierbij wordt tevens besproken öan welke oorzaken het is toe te schrij ven, dat de Kamer dikwijls een minder goeden naam krijgt o.a. wanneer aan het gezag geen voldoende medewerking wordt verleend en veel critiek voor al door de fascisten op het werk der Kamer wordt uitgeoefend. Dat inleider een vraagstuk had inge leid waarvoor veel belangstelling be stond, bleek wel uit de daarop gevoer de gedachtenwisseling, waaraan door vele leden werd deelgenomen. De plaatselijke afdeeling van den R.K. [Vrouwenbond sloot de viering van het vierde lustrum met een feestavond in een vol Amicitia; de afdeeling telt circa 400 leden. Het werd een feestavond zonder veel toespraken. Slechts in een kort ope ningswoord van de presidente, mevr. ViesterVerheij, wee* deze op het nut 'der vereeniging en haar onderdeelen: Hulp in de huishouding, Mariafonds Voor uitzending tot het nemen van vier Weken rust, de Naai- en Breiactie. Dit alles om de minder begunstigde huis moeder te steunen. Spr. drong aan op een grooter bezoek van vergaderingen en andere bijeenkomsten. Dit zelfde aambeeld werd met een leuke toespraak behamerd door pastoor Spitzen, de geestelijk adviseur ook van dezen Vrouwenbond. Kon daags tevoren de Hanze genie ten van het gekozen amusementsgezel schap, de Vrouwenbond had mogelijk een nog gelukkiger keus gedaan met het R tooneelgezelschap 't Kompas uit Amsterdam, dat in hoofdzaak goed gespeelde éénacters bracht, waaronder kostelijke clownerie. Ook de conféren cier had succes, hij had de volle zaal spoedig gepakt. In een dramatisch getint nummer, „de Drie kaarsen" van Frans Colonne gaf de vrouwelijke artiste een fijn aan gevoelde uitbeelding eener moeder bij een bezoek aan den Officier van Justi tie. Haar 19-jarige zoon is verdacht be trokken te zijn bij den diefstal, door een kennis van hem gepleegd. Het zich zelf opdringen, dat haar zoon geen schuld kon treffen, was knap tooneel- spel, f autodiefstal te wou- p denberg Dezer dagen is in Woudenberg 'een stukje van groote brutaliteit vertoond. De heer A. uit. Amersfoort bevond zich op familiebezoek bij het hoofd van school I en had zijn auto geparkeerd op de speelplaats v'or dt school. Toen hij te ongeveei 6 uur we der wilde vertrekken, bleek de auto te zijn verdwenen. Zij is tot dusver nog niet teruggevonden. Verschillende tng->- zetenen hebben ongeveer 5 uur Jt auto wel zien wegrijden, doch waren zicb onbewust, dat zulks toen wederrechte lijk gebeurde. i bakkersvakonderwijs In De Valk had dezer dagen een ver gadering plaats van de commissie voor Bakkersvakonderwijs, samengesteld uit vertegenwoordigers van alle plaatselijke bakkersorganisaties. Het bestuur werd samengesteld uit de heeren van Omme ren, voorzitter; Posthuma, secretaris; iVonk, penningmeester cn Verkuil, lid. Het streven is avondcursussen te ge ven aan de Ambachtsschool voor toe komstige bakkers. Onderhandelingen daaromtrent en ook betreffende een Vakkundig leeraar zijn reeds gevoerd. Vooral met het oog op de vestigings- eischen is goed vakonderwijs noodza kelijk. door honden aangevallen Tegen den eigenaar van honden, die op de Leusderheide een wandelaar een sergeant 1ste klasse aange vallen hadden, werd op 30 September j.l. voor den kantonrechter te dezer ste de veroordeeld tot f 6 subs, 3 dagen met toewijzing van de civiele vordering In booger beroep werd gisteren deze zaak voor de Utrechtsche rechtbank be handeld en tegen den eigenaar van d-4 honden werd geëischt f 10 subs. 5 dagen met toewijzing der vordering. examens Tot deskundige bij bet in December te '6-Gravenhage te houden paedago gisch gedeelte van het examen acte M. O. KXII is o.a. benoemd de heer J. P°- £er, Directeur der Gemeentelijke Han delsscholen, alhier! Links: De bekende Amerikaansche filmacteur Robert Taylor arriveerde Dinsdag te Amsterdam voor een kort bezoek aan ons land .De aankomst op Schiphol. Rechts: Een menigte enthousiaste filmfans stond Rober Taylor op het Lcidsche- plein op te wachten Na inbraak in de woning Miereveldstraat 10 Gedurende een tijdelijke afwezigheid van de bewoners heeft men gisteravond omstreeks kwart over acht onge- wenscht bezoek gebracht aan de wo ning Miereveldstraat 10. Men heeft zich toegang weten te ver schaffen door middel van een valschen sleutel of door het openschuiven van een raam. Er is een kistje met geld ontvreemd, inhoudende een bedrag van ongeveer f 100. De politie stelt een onderzoek in. ernstige val Tijdens het aanbrengen van een blik semafleider aan den nieuw gebouwden watertoren aan den Liniedijk onder de gemeente Woudenberg, had een arbei der het ongeluk van een 9 meter hoogen steiger te vallen. De man bekwam een hoofdwond en een wervelfractuur en is naar het ziekenhuis de Lichtenberg al hier overgebracht. De getroffene is af komstig uit Amsterdam. pension st. joseph Door den Aartsbisschop werd tot op volger van den eerw. heer Gerritsen, benoemd tot pastoor te Frederiksoord, tot assistent in de parochie St. Francis- cus Xaverius, inwonend in Pension St. Joseph aangesteld de eerw. heer Bietenaar. thans rector in het Jongens gesticht te Harreveld, nabij Lichtevoor- de. appeldiefjes Een groentenhandelaar heeft gisteren twee jongens resp. 10 en 13 jaar op het politiebureau gebracht, die zich schul dig gemaakt hadden aan diefstal van appels van zijn bestelauto. SPORT EN SPEL uit den u.p.v.b. Wedstrijdprogramma Zon dag 28 November le klasse B. G. BoysDe Zebra's. 3e klasse B. Groen-ZwartH'sumsche Boys. Reserve le klasse B. U.V.V. 4—Velox 5. D.O.S. 3—Zeist 3 Reserve 3e klasse D. Quick 4Baarn 4. SCHAATSENRIJDEN nederlandsche rijders naar noorwegen AMSTERDAM, 23 November. Op 18 December a.s. zullen de Nederlandsche rijders Buyen (Amsterdam), Hoogeveerf (Amsterdam), Koops (Zuid-Laren), Ha- vekotte (Amsterdam), Ekelschot (Am sterdam), Schutz (Amsterdam), Lange- dijk (Oud-Kampei), Kremer (Amster dam), Post (Amsterdam), van Es (Am sterdam), Roos (Amsterdam) en van der Heide (Amsterdam) per boot naar Noorwegen vertrekken, waar zij hun training in het hardrijden zullen voort zetten. Naar bekend zijn deze rijders reeds geruimen tijd in ons land in voor training gegaan, o.m. onder leiding van den bekenden athleet van der Zee. Het ligt in de bedoeling zoo vernemen wij verder, om deze rijders in juniores- wedstrijden tegen Noorsche rijders te laten uitkomen. Langedijk, Koops en Roos zullen echter aan deze wedstrij den niet deelnemen. ATHLETIEK nederland-oostenrijk Naar wij vernemen zal in 1938 een athletiek-landenwed6trijd tusschen Ne derland en Oostenrijk worden gehou den, waarvan de datum nog niet defi nitief vaststaat. Voorts worden er nog onderhande lingen gevoerd met Duitschland over een wedstrijd zoowel voor heeren als dames, maar hieromtrent staat nog niets vast. De begrooting voor den dienst 1937 vastgesteld HOOGLAND, 23 Nov. De raad de zer gemeente kwam hedenmiddag om 2 uur in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van den burge meester, den heer L. Grippeling. Na de opening en voorlezing der notu len bracht de burgemeester een kennis geving van den voorzitter van het Cen traal stembureau, dat J. van Doornik zijn benoeming tot lid van den raad heeft aangenomen, onder de aandacht der raadsleden. Verder waren ingekomen: Een afschrift van het besluit van den voorzitter van het Centraal Stembureau met begeleidend schrijven, houdende de benoemdverklaring van H. van den Heuvel tot lid van den raad, wegens niet tijdige inzending van den geloofsbrief door J. van Doornik. Een kennisgeving van den voorzitter van het Centraal Stembureau, dat II. van den Heuvel zijn benoeming tot lid van den raad niet beeft aangenomen. Een afschrift van het besluit van den voorzitter van het Centraal Stembureau met begeleidend schrijven, houdende de benoemdverklaring van A. van 't Kloos ter tot lid van den raad. Een kennisgeving van den voorzitter van het Centraal Stemburean, dat A. van 't Klooster zijn benoeming tot lid yan den raad niet heeft aangenomen! Een afschrift van het besluit, van den voorzitter van het Centraal Stembureau met begeleidend schrijven, houdende de benoemdverklaring van H. van de Pol tot lid van den raad. Een besluit van Ged. Staten dezer pro vincie, strekkende tot verdaging van hun beslissing ten aanzien van het raadsbesluit van 28 September 1937 tot overdracht van een perceel water aan de provincie Utrecht. Na behandeling van de reclames over de Hondenbelasting 1937, werd een voorstel van B. en W. tot wijziging van de deposito-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten goedgekeurd. Vervolgens werd goedkeuring gehecht aan een voorstel van B. en W. tot schrapping van de bij raadsbesluit van 28 September j.l. toegestane verhooging ad 2.46 van de post volgnummer 83 der begrooting 1937. Na goedkeuring aanvullingskohier Hondenbelasting 1937 werd de begroo ting dienst 1937 vastgesteld. De post eigendommen-onderhoud zal bovendien nog met 100 worden ver hoogd. Eenige leden drongen aan gelden te verkrijgen uit het werkfonds voor verbe tering van wegen te Hooglanderveen. De begrooting sloot aan inkomsten en uitgaven met f 64290 68; de post onvoor zien bedroeg f 2613 86 De kapitaaldienst sloot aan ontvangsten cn uitgaven met f 15.500 Bij de rondvraag vroeg de heer Smink of de mogelijkheid ook bestond om het rijwielpad van 't Haaltje naar Hooglan derveen op te laten knappen. De beer Flos bepleitte verbetering van den Holleweg, Van den wedstrijd tusschen Het Sticht II en Maarsse- I moesten nog drie partijen worden gespeeld Daar Maarssen op den speelavond van Het Sticht niet voldoende spelers tot zijn beschikking heeft, zijn deze drie partijen reglementair voor Maarssen verloren verklaard. De uitslag werd dus 73 ten gunste van Het Sticht II. Tot de vierde klasse B is alsnog toe gelaten een derde tiental van de Arbei ders Schaakclub Hilversum, welk tien tal haar eersten wedstrijd op 2 Decem ber a.s. speelt tegen Het Gooische Paard I. Verdere uitslagen zijn: Klasse IV A. Arb. Schaakcl. Hilversum IIGooische Toren II 8»/*—SVa Klasse IV E. Arb. Schaakcl. Hilversum IGooische Toren I 65 Klasse IV B. Denk en Zet (Am.) II—ASVA II 8^—6«/a Klasse IV Denk en Zet (Am.) Ill—ASVA III 6«^—3 Klasse IV F. Hilv. Ohrist. Schaakv. II Hilversum V 28 LAWN TENNIS amsterdam—den haag (oefenmeesters) 8—3. AMSTERDAM, 23 November. Onder vrij groote belangstelling is gisteravond m de Apollohal te Amsterdam een ten niswedstrijd gespeeld tusschen een ploeg Amsterdamsche en Haagsche oefenmee6ters om den Apollobeker. De Amsterdammers wonnen met dezelfde cijfers als het vorig jaar, 63, en kre gen dus den Apollobeker wederom voor een jaar in hun bezit. utr. k.n.v.b.-elftal samen gesteld Zaterdagavond a.s. speelt in het rtrechtsche Stadion een Utr. K.N.V.B elftal tegen Be Quick. Hieronder laten wij de samensteling van het Utr. elftal volgen, zooals dat door de T.C. van den U-P.V.B. is samen gesteld. Pino (U.V.V.) v. Asten Remmerden (Velox) (Elinkwijk) Coerman, v. d. Woord, de Steenwinkel (U.V V.) (Kampong) (Velox^ Daudev, Dumortier, Veltmeyer (Hercules) (D.O.S.) (D.O.S.) Heideman Pino (Velox) (U.V.V.) Reserve's: Cabo (Velox), Weber (D O.S.), Loggen (Elinkwijk), dc Ridder (U.V.V.), A. de Zeeuw (Hercules). Anderhalf jaar zeer zwaar be proefd waarbij 130.000 K.M. werd afgelegd en thans bouwt de Jaffafabriek den nieuwen motor yy^ (Van onzen redacteur) \NCEVEER 130.000 kilometer hebben wij den nieuwen mo tor op den weg geprobeerd en ik kan niet anders zeggen, dat wij tevreden zijn met de behaalde resultaten", zoo zegt de heer Hulsebos uit Laren, de ontwerper van den nieuwen motor. Men kent waarschijnlijk de voorge schiedenis- Ruim anderhalf jaar gele den werd .de autowereld opgeschrikt door een nieuwe uitvinding. Een ruw-oliemotor, waar kruk-as en drijfstangen volkomen ont breken. Waarbij de slijtage tot een minimum beperkt werd en het brand- stofgebruik zeer voordeelig zou zijn. Alles volgens zeggen van den heer Hulsebos. Te zeer leefde men echter in de „War denier-sfeer" om den uitvinder niet min of meer als een fantast te betitelen. „Het eenige wat ik gedaan heb", al dus de heer Hulsebos, „is vijftien jaar lang hard. heel hard te werken aan de prnctische tenuitvoerlegging van een idee. Ik weet zeer wel dat velen eenigs- zins sceptisch tegenover mijn motor stonden, maar thans... heeft de prac- tijk toch wel een woordje meegespro ken. Indertijd hebben wij drie moto ren op proef gebouwd en hebben die in verschillende auto's gemonteerd. En er zijn krachtproeven mee geno men. dat kan ik u verzekeren. De eerste motor werd geplaatst in een Marmon en wij hebben 30.000 K-M. met den motor gereden om ermede te expe rimenteeren. Daarna is de wagen ge controleerd. i6 de motor op slijtage on derzocht. bij welk onderzoek leden van de Technische Commissie van het Werkfonds een rijksinstelling, die zich voor ons interesseerde, aanwezig waren Hun bevindingen waren van dien aard. dat zü ons de vrije hand lieten in de experimenten met de twee andere motoren. Een van die twee laatsten is toen beproefd in een tractor, waar soms 12 ton vracht achter hing. Gerust kunt u aannemen, dat de bestuurder die den motor zeer voordeelig had gehuurd er heel wat mee afgejakkerd heeft. Maar dat was ook jui6t de bedoeling! Want per slot van rekening bepaalt 24 November 1937 GEBOREN: Pieter Nicolaas, z. van J D. P. van Gend en W. Ten6en. Jacobus Theodorus, z. van G. Hartman en C. G. van Zijl. Adriana Jannetje, d. van P. J Cohrs en J. H Kranenburg. Hendrik Gijsbertus, z. van H. Jansen en G. ter Burg. Maas Anton, z. van W. .1. C. de Bakker en E v. d. Broek. Cornelis, z. van C. Achterberg en Chr. R. Voorzaat. GEHUWD: Th I. v. Effrink en J Hoksbergen. W. Pitlo en .T. van Os. J. H. Engelen en E. Chr. Braun. G. A. de Jong en G. ten Hove. G. J. ter Maaten en J. de Greef, J. G. G. Jansen en G. van Nijkerk. alleen de zwaarste beproeving de hoe danigheden van den motor. In dit ver- verband wilde ik nog opmerken, dat de eerst vervaardigde motor né de contro le, nog heeft doorgedraaid op de bank en op volle sterkte is getest- Ja, en ein delijk dan. na tijden lang voltoeren ge draaid te hebben, ging er iets aan ka pot. En ook dèt is niet erg, want dan weten wij meteen de zwakke plek. Daarna is de motor nog naar het bui tenland gegaan waarvan ik u straks meer zal vertellen. De derde motor is gete6t in een Mer cedes Nürburg, een zware personen auto van 2800 kilo. Daarmede heb ik zelf eindelooze einden gereden, met weer en geen weer, op het vlakke land maar ook over de Alpen. Over slechte, goede en middelmatige wegen. Kortom, de machine is- op z'n zwaarst beproefd. Het buitenland ben ik er mee inge- weest en in Italië, bij de Isotta Frasclji nifabriek wilden ze met de motor expe rimenteeren Op vol aantal toeren la ten draaien en wat dies meer zij. Maar waar een normale, beter gezegd een meer gangbare motor (want mijn motor is zeker niet èbnormaall), bij een der gelijke krachtproef groote kans loopt te bezwijken, kan dit ook mijn motor over komen en clan zou ik niet in Neder land terug kunnen komen. Dus is de eerste motor, die zwaar getest was op den weg daarna nog har der op de bank. verstuurd naar Italië En hier is de brief van de fabriek waarin zij hun bewon dering te kennen geven over hetgeen die afgetobde machi ne nog presteerde. Ook andere buitenlandsche fabrieken interesseerden zich voor de motor. Maar ja. het is nieuw, het i6 afwijkend en zij zitten per slot van rekening vast aan eigen producten. Zooak vaak met iet* nieuws het ge val is. het product moet er langzaam inkomen. Na. volledig op alles beproefd te zijn. Bij 6tukjes en beetjes moet op gebouwd worden. Vergelijking ]y I ET de spoorwegen kan ik u een voorbeeld geven De eerste loco motief was per slot van rekening een heel kleine machine die een paar kleine wagentjes met geringe snelheid voort trok. De reusachtige Jumbo's die men thans creëert, en die met 100 en meer k.m. snelheid zware rijtuigen met zich voeren, zijn het resultaat van elk jaar een heel klein beetje opbouwen van den dag af dat het eerste locomotiefje reed. Maar ook dit wa* niet genoeg Meer snelheid was het parool en de Diesel deed haar intrede* Toen kwam het eigenaardige dat men van deze nieuwe machine, meer vergde dan van de stoomlo comotieven die vrijwel de hoogste technische graad bereikt hadden. Dat vind ik op z'n minst geno men onlogisch. Van iets geheel nieuw* kén en még men niet hetzplfde laat staan méér verlangpn dan van bet beproefde oude. Na de indienststelling van de Diesels is men ook over moeten gaan tot proef ondervindelijk handelen. Zoo i* het met mijn motor ook. Proef ondervindelijk hebben wij gewerkt en thans komen de schuchtere pogingen om hem „erin" te brengén, wil men het zoo noemen." Fabriek bouwt motor DE machinefabriek Jaffa te Utrecht is thans bezig met het bouwen van een aantal motoren waarbij men profiteert van de ervaringen met het prototype opgedaan. Prof. ir. Dresden, de direc- Grand ThéSlra. Van Vrijdag 10 t.m. Donderdag 25 November vertoo ning van da film „Angel." Zondag 1 45 4.—, 6 15 cn 830 uur. Avondvoorstelling overige dagen 8 10 uur n.m. Wnensdac en Zaterdag 2.30 uur n.m matlnée. CItv Thóoter. Op 23, 24 en 25 November vertoo ning van de film „Hét congres danst." Zondag 1.45 4 uur 615 en 8.30 uur (Doorlonpcndl Aanvang laat- ste voorstelling 8 30 uur Zaterdag 615 en 8 30 uur Overige dagen 810 uur'. Zaterdag en Woensdag matinée 230 uur. Museum F'éhHe. Westsingel Geopend dagelijks van 1012 en 1—4 uur uitgezonderd Zondags 's Zaterdags 10-12 en 130—3 uur (^tadgenooten behben *s Zaterdags vriien toegang) Sterhuls Beekenst laan 6. Tedere avond geopend en Zondagsmiddags voor alle meisfes. R.-K Leeszaal. Nieuwstraat 24. Filiaal uitleen-bibliotheek Edison- straat 35 Openbare Leeszaal met Jeugdlees zaal. Muurhuizen 9. GHdehuls A K G t'o Zuidsingel 16 Verkoopstentoonstolling van schet sen. grafipk en kunstnijverheid Ge opend 328 November, dag. 105 uur n.m. 11 t.m. 30 November Sierkunst Tentoonstelling schilderijen teeke- oingen en grafiek van J. Bezaan Dag 105 uur 13 t.m. 28 November De Poth Amersf Kunstkring Tentoonstelling schilderijen van met T G M van Hettinga Tromn en van «cbllderiien en ceramiek van H Kamerlingh Onnes Dag 10—4 uur 24 November. Theosofische Loge. Openbare lezing van den hear Vis ser over Theosofie 8 15 uur n.m. 24 November, 's Prinsenhof N.R.V. Wintersportlezing. 8.15 uur. 2-4, 25 en 27 November Amicitia. Ju bi leumuit voeringen Gymnastiek vereniging Excelsior 24 November. De Valk. Propa ganda-avond Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel. 8 uur. 25 November. De Valk. Propagan- da-avond I.O.G.T, 8 uur. 26 November. Amicitia. 't Nut. Gnoisch;Symphonie Orkest. 26 November. Monopole Genoot schap Nederland—Frankrijk. Spre ker de heer Josset. '8 uur. 27 November. De Valk. 47ste jaar feest van den Kon. Ned. Boud van Oud-onderofficieren. 8 uur. 29 November. Remonstr. Kerk. N.P.B. De heer G. van Veen spreekt over: Confeseionalisme en Huma nisme. 8 uur. 29 November. Gildehuis. Ver. Ned. Fabrikaat. Lezing J. B. Wolff over ontwikkeling der Ned. Luchtvaart. 8.15 uur. 29 November. Volksgebouw. Inst. v Arb. Ontwikkeling. S. de la Bella over: „Hoe het N.V.V. denkt over ordening" 8 uur. 30 November. Amicitia. Ned. Ka meropera. Fra Diavo'.o. 8 uur. 30 November. Eben Haëzer. Chr. Kantoor- en Handelsbedienden. Spreker de heer P. Koning, Am sterdam. 8.15 uur. baarn 13 November t.m. 3 December. Raarnsch Lyceum Tentoonstelling schilderijen, tekeningen en studies van Ankie Crommelin. Dag. 104 en Zondags 1.304, zeist 27 November. Figi. Fritz Hirsch Operette: „Sag beim Abschied lei.se Seryn 8 uui. teur van de fabriek, zal naar wij uit betrouwbare bron vernamen de motor introduceeren op de R.A.I.- tentoonstelling die in Januari te Amsterdam gehouden zal worden. Een motor is reeds gereed en wordt beproefd waarna hij geplaatst zal wor den in een vrachtwagen en op den weg verder getest zal worden. Het ligt in de bedoeling dezen waeen op de Rai beschikbaar te stellen voor proefritten. Een tweede motor zal compleet worden opgesteld terwijl verder een stand met onderdeelen het geheel de motor in volgebruik. de motor apart, de motor in onderdeelen zal completeeren. OMREKENINGSKOERSEN Oft Niet off. 23 Nov. 24 Nov. Londen .0* .00 Berlijn ".72.86 .72.80 Bariif ('.14 i.\\l4 Brussel 30.fib '30.59 /.II rich 41.73 41.6.5 Kopenhagen 40.30 40.30 Stockholm 46.60 4(5.50 Oslo 45.40 45.32 New York 1.80JJ 1.79% Praag -6.38 6.40 Medoged. door de B'damsche Bankvercen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 5