DE NIEUWE VOORHAVEN TE WESSEM. De heer A. D. P. V. van Löben Seis, oud-lid van Ged. Staten van Gelderland, vierde Donderdag te Arnhem zijn 90sten verjaardag. De commissaris der Koningin in Gelderland, mr. S. baron van Heemstra, biedt den jubilaris zijn gelukwenschen aan De Engelsche militaire luchtmacht voorziet thans haar vliegtuigen van een nieuw preparaat, dat ijs-afzetting op de toestellen moet voorkomen. Het «Kllfrost» v/ordt aangebracht De stuwdam, welke bij Hohenwarte in het Saaie dal In aanbouw Is, zal 75 meter hoog worden en daarmede de hoogste van Duitschland zijn Op de Knorr-hütte worden cursussen in de beoefening der ski- sport gegeven, waartoe de weergesteldheid en den sneeuwval thans bijzonder medewerken De laatste werkzaamheden aan de nieuwe voorhaven In het Juliana- kanaal te Wessem, welke vooral bij hoogen waterstand haar diensten voor de scheepvaart moet bewijzen, bestaan uit het uitbaggeren der haven op de vereischte diepte De heer E. Pellnck, doctorandus In de kunstgeschiedenis te Amsterdam, die benoemd is tot directeur van het stede lijk museum «De Lakenhal» te Leiden Het 4de Halfregimenl Huzaren te Deventer herdacht Donderdag het feit, dat het 124 jaar geleden door jhr. J. W. F. Boreel werd opgericht, ter ge legenheid waarvan een muzikale marsch door de stad werd gemaakt Op de Amster- damsche kunst ijsbaan zijn Don derdagavond wedstrijden in het hardrijden gehouden. Meyer(winnaar) en Van 't Hooft (rechts) aan den start De teraardebestelling der vijf bij de vliegramp te Ostende om het leven gekomen leden der familie van den Hesslschen Groot hertog heeft onder zeer groote belangstelling te Darmstadt plaats gehad. De plechtigheid aan de groeve Het nieuwe Belgische kabinet Janson bijeen tijdens zijn eerste zitting onder voorzjtterschap van den premier Jhr. mr. J. H. de Brauw, zoon van den kamerheer van H M de Koningin, trad Donderdag te Den Haag in het huwelijk met jkvr. M. C. W. baronesse van Lynden, dochter van den opperkamer heer van H. M. de Koinngin

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 8