Het uitbreidingsplan gewijzigd DIEFSTALLEN BERECHT Uit zolderraam gevallen Hoefsmidschool G. G. VEENENDAAL SPORTTERREIN BIRKHOVEN GEEFT HEM EEN NUTTIG CADEAU!! A.M. O. Havik 22 Tel. 404 Romans Kinderboeken Kalenders Postpapier Fotoalbums Vulpenhouders Hout en Leerwerk Kinderspelen vindl U in den winkel beneden en in de 3 afdeelingen op de Ie étage bij Langestraat 33 Tel. 232 Speciale Schilderijenafdeeling WINKELSLUITING 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 1 DECEMBER 1937 GEMEENTERAAD De verordening, regelende de rangen, liet aantal, de samenstelling, de eischen van benoem baarheid en bezoldiging der politie vastgesteld Stadsherberg Openbare vergadering van den Baad Hei gemeente Amersfoort op Dinsdag 30 November des avonds 7 uur. Voorzitter: dc burgemeester. Aanwe gig alle leden; één vacature- Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering goed gekeurd, zooals ze ter '*isio hebben ge legen Bij de opening herinnert de Voorzitter aan.de uren van spanning die wij heb ben doorleefd. Ons aller gedachten zijn natuurlijk naar Soestdijk gecaan en hij spreekt zijn groote vreugde en dank baarheid uit dat die spanning gelukkig voorbij is. Verder herinnert de Voorzitter er aan dat er één vacature in den Raad is idoor het bedanken van den heer Smei tink. Hij brengt hem dank wat hij vooral als lid der Rekeningscommissip beeft gedaan Allereerst wordt nu punt 32 behan deld. 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. Ingekomen zijn verschillende beslui ten van Ged. Staten tot goedkeuring van Raadsbesluiten- Verder proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger donr den verificateur; een verzoek tot algeheele sluiting van sigarenwinkels op Zondag en een adres om d^ sluitingsuren vooi de sigarenwinkelier? niet te wijzigen: verzoeken om toekenning van suhsidip aan de vereeniging voor kleuteronder ■wijs, van de stichting voor Chr- Fröbel onderwijs en van het bestuur van Onze Lieve Vrouwenstichting voor de scholen voor voorbereidend onderwijs en het verzoek der sportverenigingen inzakp bet terrein Leusderweg. 2. Benoeming van de leden der Raadscommissies De commissies worden saamgesteld «ls volgt: Commissie van wetgeving: J. H- van Lonkhuyzen. H. Benninga, P. Beaufort en H. Fremouw, leden; W. J. W. C. Bakker en L- Waterloo, plaatsverv- le den. Commissie voor de Bedrijven: H-Smit, -W. J. W. C. Bakker, J. v. d. Linden en J. L- van Nieuwenhuizen, leden; G- A. Luycx en II- Kroon plaatsverv. le den. Commissie voor Openbare Werken: P. Graaff, J. v. d. Linden, A. A- Meijer en W- van Gent, leden; G. J. Noordman en H- G. Huslage, plaatsverv. leden- Commissie voor lief Bouw- en Wo ningtoezicht. Woningbedrijf en de Stads ontwikkeling: P. Graaff. G. J. Noord man. H. G Huslage en H. van Galen Last, leden; .T. v- d- Linden en H. Smit plaatsverv. leden- Commissie voor de Financiën: II. G. Huslage, C. Ruitenberg, J. H. v. Lonk huyzen en G A- Luycx, leden; A- A Meijer en H- Benninga, plaatsverv. le den. Commissie voor den Reinigings- en Ontsmettingsdienst: W. J. W. C. Bak ker, J. W. Polder. Mpvt- S- Brussen— Hemminga en P. Beaufort, leden; J. L- van Nieuwenhuizen en W. van Gent. plaatsverv. leden. Commissie voor het Openbaar Slacht huis en den Keuringsdienst van vee en vleesch: .T. L. van Nieuwenhuizen. L- Waterloo. J- W. Polder en G. van Telingen, leden: P. Beaufort en H. Fre mouw, plaatsverv. leden. Commissie voor het onderwijs: H. Kroon, H. Fremouw. H. van C.alen Last en Mej. E. M. van Hamèrsveld, leden: G- van Tellingen en J- II. van Lonkhuy zen plaatsverv. leden. Commissie voor den Geneesk. dienst: C. Ruitenberg. H. Benninga, H. Kroon en Mej. E. M. van Hamersveld. leden; mevr. S- BrussenHemminga en P- Graaff. plaatsverv. leden- Commissie voor de voorloopige vast stelling der gempente-rekening: II G. Huslage, voorzitter. J. H. van Lonkhuy zen en G. J. Noordman. leden. 3. Benoeming van leden van onder wijscommissies. Benoemd werden: Curator van het gymnasium mr- D. P- Hamers. Commissie tot wering van schoolver zuim: de aftredenden worden herkozen. "Commissie Midd. Onderwijs: C. J. F. Prins, en J. Scheurer. Commissie van toezicht op bet L-0.: Mevr- Landman, T. Boer, E- Krol en H. Radix. 4. Benoeming van een Regent van bet Burger Weeshuis. Benoemd wordt mr. D. J. M. Muller ffiassis. In de commissie inzake het beroep van M. J- Arntzen worden benoemd: C- Ruitenberg, H. G- Huslage en G. J. Noordman. 5. Voorstel van B. en W. tot het ver teenen van ziekte-verlof aan een leerares aan de Handelsschool. Aangenomen- iS. Voorstel van B. en W. tot rege ling van de pensioensgrondslagen van onderwijzers. ?T, Aangenomen- 7. Advies van B. en W. n a.v. hat verzoek van het bestuur der R.K. Jon gensscholen, uitgaande van de R.K. Kerkbesturen van den ft francistyia Xaverius en Ü.L Vr. Hemelvaart om de benoodigde celden te verschaffen voor de aanschaffing van meubelen en leer middelen voor de U.L.O. school aar. Icn Westsingel. Aangenomen- 8. Advies van B. en VV. n a.v het verzoek van K. de Vrieze om ontheffing van de verordening houdende eischen voni dranklokalen ten aanzien van hei perceel Arnhemschestraat 31. Aangenomen- 9 Voorste, van B. en VV. tot wijzi ;ing van hel uitbreidingsplan voor zoo veel betreft het eodeelte der gemeente gelegen tusschen Vermeerstraat—Breit nerstraaf Dupontplein -Anth v Dijck straat- Ruhensstraat Gasthuislaan - Luntersche heek-grens der gemeente 'len Noorden van den Lock horst er weg an Arnhemscheweg De heer Van Gent (V.B.) kan zich in groote trekken met het plan vereeni gen, maar zou eerst de kostenbereke ning willen behandelen. De heer Ruitenberg (V.D-) gaal met hel plan accoord. Hij vraagt of de brug bij Metgensbleek er ook in is op genomen. Verder ondersteunt hij he' verzoek van den heer van Gent eerst de omslagkosten te berekenen. De heer v- d. Linden (R-K.) vraagt of in overleg is getreden met hel grond bedrijf. Wel houder Noord e wier (S.D.) ztgt dat niet aan de orde is de omslag, welke straks op de gronden zal worden toegepast- Ongeacht den omslag welke straks zal komen, stellen we het. uit breidingsplan vast. zooals we denken dal de gemeente zich al ontwikkelen. Ms mocht blijken, dat mei den te stel len omslag het uitbreidingsplan in ge vaar komt, zullen we den omslag lager moeten stellen, maar primair is het uit bieidingsplnn. Overieg met het Grond bedrijf is niet gepleegd. De heer Van Gent (V.B.) vindt de voorstelling van den wethouder wel te aanvaarden, maar hij zou het toch beter vinden het uitbreidingsplan dan te la ten rusten, om eerst de consequenties onder de oogen te zien- De beste weg is eerst de bijdragen te behandelen en dan het uitbreidingsplan. De heer Ruitenberg (V-D.) i6 het er mee eens, dat het uitbreidingsplan boven al gaat. Maar het kan wezen als we de kostenberekening voor ons heb ben, dat we dan een gewijzigd plan zouden willen. De heer v- d. Linden (R.K.) vreest nadeel voor het Grondbedrijf als er omslagkosten komen. Wethouder Noordewier (S.D-) zet nogmaals uiteen, rlat het uitbreidings plan primair is. Met het Grondbedrijf behoeft niet te worden overlegd miidat dit bedrijf daar geen grondbezit heeft. Het voorstel-Van Gent. Ruitenberg en Van Tellingen wordt verworpen met tegen 20 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt aan eenomen. 10. Voorstel van B en W. tot vast stelling van de kostprijsberekening be treffende het Grondbedrijf per 1 Januari 1937. De heer v. d. Linden (R-K.) vraagt waarom het terrein Hellestraatkwartiei niet in het Grondbedrijf is opgenomen De heer Benninga (C-H.) wijst er op. dat de loopende leening nog van 4 pet. is, zoodat verlaging der rente niet mogelijk is- Wethouder Stadig (A.R.) wijst er op. flat het terrein niet in het Grond bedrijf is opgenomen, omdat liet ge kocht is voor krotopruiming. De op merking van den heer Rpnninga toont, dat we voorzichtig moeten zijn met den kostprijs. 11. Voorstel van B. en W. tot het treffen van een dading met de N.V Jac. Vos en Co. betreffende levering van >toom van het openbaar slachthuis. Dit punt wordt aan het eind van de agenda behandeld gelijk met punt 34- 12. Voorstel van B. en W. tot het op- De jongelieden hadden het op rijwielonderdeelen gemunt Wegens diefstal van een electrodyna- mo van een rijwiel lantaarn stond gis teren voor de Utrechtsche Rechtbank te recht een 18-jarige loopknecht ujt Amersfoort Uit een over verdachte uit gebracht rapport bleek, dat hij uit een goed bekend staand gezin komt, maar op school met minder goede elementen in aanraking is gekomen. Over het ge beurde gevoelt hij, naar de rapporteur meent, oprecht berouw. Verdachte bekende het ten laste ge legde volmondig. Hij had enkele dief stalletjes gepleegd om wat meer zakgeld te krijgen. Hij gaf toe wel eens in café's te komen, en daar 6terken drank te ge bruiken. De president, mr. Veen, waarschuw de den verdachte voor zijn blijkbaar slechte vrienden en voor het cafébezoek op zoo jeugdigen leeftijd. Als cetuige werd gehoord een rijwiel handelaar. die zich had verbaasd over den lacen prijs, waarvoor de dynamo ten verkoop werd aangeboden. Hij had daarover bii de fabriek navraag gedaan en zoo was de zaak aan het rollen ge komen, lieuw vaststellen van de verordeninw regelende de tangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoem baarheid en de bezoldiging tfan de ge meentepolitie. De heer an Tellingen (Am. Be lang) vindt het niet goed, dat de wij zigingen ook gelden voor hen, die reeds in dienst zijn. De heer Benninga (C-H.) meent uat er wel hetere voorschriften moch ten zijn van de Regeering omtrent Je vaststelling van dergelijke verordenin gen. dan wisten we- waar we aan toe waren Zoo is het met de premie voor dt- brandweerlieden. Spr- dacht, dat leze al was toegekend en nu blijkt uil dfn brief van den Minister, dat hij hel er niet mee eens is en het als een ver kapte salarisverhooging beschouwt. Nu vor/lt in de Rrandw eerverordening op 'cnomen, dat hoofdinspecteurs, insper 'eurs. brigadier? on agenten van poli 'ie bij de brandwepr rijn ingedeeld Maar spr. had wel gaarne daaromtrent een nadere omschrijving gezien, want hij vreest, dal de Minister de molivee ring geheel onvoldoende zal vinden Hij geeft daarom ernstig in overwe ging dat nog een« nader te bezien- Spr. vindt bet on recht vaardig zooal- \oor do inspecteurs de salarissen wor len uitgetrokken. Rij de behandeling werd gezegd, rlat liet «lechts een naams verandering gold Maar de inspecteurs Ie klasse behouden hun periodieke ver hoogingen en de inspecteurs 2e klasse de vroegere adiunct-inspecteurs) niet ■^pr wil gaarne weten, waarom deze •erhóoeingen niet zijn toegekend- De heer F r e m o u w (S.D.) vindt ook. lat door de Regeering het zelfbeschik- <ingsrpohi in verschillende zaken aan de Gemepnten is ontnomen Door hel regelen van bovenaf en het niet reke nine houden met dp plaatselijke om -tandigheden komt men tot schrijnen de toestanden De Minister wilde bet salaris voor de adiunct-inspecteurs vastgesteld zien op f 1300f 2000. Daar om moest wel rle rang van inspecteur klasse worden ingevoerd- De eene adjunct-inspecteur hepft nu een salaris verlaging van f 357 en de ander van 200, alleen omdat men aanneemt, dat ze bevorderd zijn, maar flat is onjuist er heeft slechts een wijziging in de functie plaats gehad. Het groote on recht aan deze ambtenaren aangedaan n.oet ongedaan worden gemaakt. De heer Graaff (A.R-) wil er sterk op aandringen, dat het den Minister duidelijk wordt gemaakt, dat de brand weertoelage geen verkapte salarisver- booging is. De heer Waterloo (K-D.P.) onder -rhrijft Je woorden over de adjunct-in specteur. maar meent, dat het gemeen 'epersoneel eveneens zoo is behandeld, wat de periodieke verhoogingen be treft. Wethouder Stadig (A.R.) deelt me de. dat de betrokkenen in beroep zijn gegaan hij 'het Ambtenarengerecht- Als zp onbillijk zijn behandeld, zullen we daar dus wel meer van hooren. Ook bij het gemeenteppr6oneel hebben we der gelijke onbillijkheden gehad Ze hebben toen een nieuwe titulatuur gekregen en als gevolg daarvan zijn ze- vólgens de verordening-in-hun nieuwe rang van voren af aan begonnen- Als de heeren adjunct-inspecteurs waren gebleven 'zouden ze een eind zijn teruggetuimeld in salaris en om dat te voorkomen, zijn 79 bevorderd tot inspecteur 2e klasse. Wat de brandweertoelage betreft, wijst spr er op, dat deze jn de toelirh ting wordt gemotiveerd en "hii meent dan ook, dat we dat rustig kunnen aan zien. De voorstellen van B. en W- worden aangenomen- nadat een voorstel van de heeren Huslage. Fremouw en Benninga is aangenomen om de rang van ad junct-inspecteur te schrappen. De voor stellers meenen, dat dp heeren nu in specteurs 2e klasse zijn. zonder te zijn bevorderd, zoodat ze niet op bet mini mum-salaris in die rang behoeven te beginnen. 13. Voorstel van B. en W. tot verhoo- ging van het crediet voor het sportter rein „Birkhoven". De heer Graaff (A.R-) wil gaarne nadere toelichting. Als motieven vooi de verhooging worden aangegeven de hoogerc eischer der vereenigingen en Wif hebben: AUTOKACHELS RUITVER WARMERS RADIATEURFRONTS MIST-, BERM- en ZOEK- LAMPEN, enz. De officier van justitie meende dal er aanleiding was voor een gecombi neerde 6traf. Hij vroeg veroordeeling tot een jaar gevangenisstraf, waarvan acht maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De verdediger, mr. Hoenders, wees op de goede reclasseeringskansen, te meer waar de jonge verdachte komt uit een gunstig bekend 6taand gezin. De uitspraak volgt over 14 dagen. Een andere lS-jarige jongeman, even eens uit Amersfoort, stond terecht we gens diefstal van een electrische rij wiellantaarn. Hij was bevriend met den vorigen verdachte, op wien hij een ongunstigen invloed had. Een over dezen verdachte uitgebracht rapport luidde zeer ongunstig. Hij bekende het ten laste gelegde. Als getuige werd gehoord een jonge dame, van wier rijwiel de lantaarn was ontvreemd, in October van het vorig jaar. De diefstal had plaats gevonden terwijl het rijwiel onbeheerd stond in de rijwielstalling van een openbare in stelling. De officier van justitie, mr. Camp- huis, meende dat ook hier aanleiding was het te probeeren met een gecom bineerde straf, en vroeg veroordeeling tot een jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drip jaar en stelling on der toezicht van het Leger des Heils. De verdediger, mr. Kuiper§, pleitte cle mentie. De uitspraak volgt over 14 dagen* Twee bakkersknechts door een val van 4 Meter gewond Gisteravond kwart voor zeven heeft in de bakkerij 't Smul hu is een vrij ernstig ongeluk plaats gehad. Twee knechts. dÊ 29 jarige K. uit de Rerkelstraat en de 20 jarige B uit de f'untenhurgcrlaan alhier, die in de bakkerij werkzaam waren, hadden zich naar een zolderraam begeven, dat aan de straat grenst Tengevolge van stoei en zijn beide mannen uit het zolder raam vier meter naar heneden op -traaf gevallen. Een onthoden geneesheer constateer «Ie bij B. een hersenschudding en schouderfractuur, terwijl K. heide pol sen gebroken bl-rk te hebben Per auto zijn beide overgebracht naar het St. Elizabeth's Gasthuis. Je stijging der materiaalprijzen. Spr heeft gehoord, dat geen hoogere eischen zijn gesteld en b:: wijst op het gevaar als geen waarborgen worden ge Meld, dat de vereenigingen gebruik zul len maken van het sportveld. Hij heeft al ecnige bedreigingen van dien aard rch oord De hoer Bakker (V.B.) zegt, dat het tegenvalt, dat we nu weer een bedrag van ruim ƒ3000 noeten voteeren. Wel ke vereenigingen hebben die hoogere eischen gesteld. We 'hadden toch een be hoorlijk plan en B. en W- hadden toch kunnen verwijzen naar dat plan toen hoogere eischen werden gesteld. De heer Waterloo (K.D-P.) vraagt hoeveel de huur hooger zal worden. De heer Van Nieuwenhuizen (C.H-) vraagt of, toen de hoogere eischen werden gesteld, ook gezegd is dat dan hoogere hu moest worden betaald. Wethouder Noordewier (S.D.) merkt op- dat de stijging der materiaal- prijzen ongeveer ƒ1000 bedraagt, de rest komt door de hoogere eischen, voorna melijk omdat de vereenigingen in hun gebouwtje een buffet willen hebben-De hoogere eischen wil spi. niet kenmer ken a#ls eischen. die niet mochten wor den g'esteld. Ten aanzien van de huren hebben B. en W- nog niets besloten. Er is wel overleg gepleegd met de besturen en aangezegd is dat hooger huur moet worden betaald en de heeren hebben toegezegd, dat ze daaraan zullen vol doen. De heer Graaff (A-R.) is niet bevre digd. Hij heeft zijn inlichtingen van H.V.C-, dat een half jaar geleden is on derhandeld. Is daarna nog met de ver eeniging geconfereerd? De heer Bakker (V.B.) hééft van hef bestuur van de Hockeyclub juist gehoord, dat het bestuur gevraagd heeft dat middengedeelte uit het huisje weg te laten en dat de directeur daaraan niet heeft willen voldoen- De heer Waterloo (K.D.P.) wijst er op, dat men hij die verhooging van huur niet het uiterste er uit moet ha len, daar de vereenigingen dan wel eens buiten de gemeente konden gaan spplpn- Wethouder Voorde wier (S.D) kan dit laatste tegenspreken. Als Birk hoven klaar is. zullen de vereenigingen nergens terecht kunnen voor een lagere huur. De besprekingen 'hebben in April plaats gehad. Het bestuur van de hoc keyclub heeft een eigen ontwerp inge diend en daar was een buffet in opge nomen. Dat gebouwtje werd begroot op ƒ5000 Daarna is het verpenvoudied en worden de kosten begroot op f 3000. Het voorstel wordt aangenomen. 14. Voorstel van B. en W. om de ge meente Amersfoort te doen toetreden als lid der Vereeniging voor Ziekengeld verzekering van Ned. Gemeenten zulks voor de verzekering volgens de Ziekte wet van het daarvoor in aanmerking komende gem. personeel De heer van Gent (V.B.) vraagt of het mogelijk is dat. de cijfers over hei laatste jaar van die Bedrijfsvnreeni- ging worden verstrekt. Mej. Van Hamersveld (RK.) vindt een toetsing ook wel wenschelijk Met verschillende cijfers toont zij aan. dat verschillende vereenigingen nog al verschillende uitkomsten hebben. Wethouder Stadig (A.R.) zegt dat de cijfers nog wel eens nader zullen bekeken worden. Het voorstel wordt aangenomen. 15. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de gemeente-begrooting dienst 1937. Aangenomen. 16. Voorstel van B- en W. om voort aan niet meer te betalen een uitkee- ring aan de eigenaren van de Stads herberg De heer Bakker (V.B.) herinnert er aan, dat de voorzitter vorige keer heeft toegegeven, dat het niet juist was dal de belanghebbende het voorstel uit de courant moest vernemen. Spr. had gedacht, dat nu met den belanghebben de zou worden onderhandeld maar dat is niet gebeurd. Spr. zet uiteen dat bij besluit van 1706 door de Gemeentelijke overheid besloten is een vergoeding te verleenen aan den eigenaar van de Stads-Hcrberg. Ais deze vergoeding aanvechtbaar is waarom is de vergoe ding dan 230 jaar lang uitbetaald? Spr. vreest, dat een gerechtelijke beslissing wel eens niet in het voordeel der ge meente zou kunnen zijn. Beter zou het zijn met den belanghebbende Ie spre ken om te komen tot een minnelijke schikking. De heer van Galen Last (C-H.) vindt ook de wijze van oplossing niet juist en geeft de voorkeur aan een minnelijke schikking. De heer Huslage (S.D.) wijst er op, dat deze zaak al verschillende malen is besproken. Rechtskundig advies is inge wonnen en dat luidt dat de gemeente niet verplicht is de vergoeding langer te betalen. Wethouder Stadig (A.R.) wijst er op, dat advies is ingewonnen of we ver plicht zijn dat te betalen en dat advies zegt yan neen, Over de yaarde van <Jat advies behoeven we niet te debattee- ren. Als we meenen dat we het niet behoeven ie betalen, betalen we het niet, maar er over gaan onderhandelen gaat niet aan. Het advies is, dat wc het onverschul digd betalen en nu is het voor rekening van den Raad of we er maar mee zou den doorgaan. Het voorstel wordt aangenomen met 19 tegen stemmen. Tegen: Bakker, van Tellingen, \an Galen Last en van Nieuwenhuizen. 17 Voorstel van B en W. tot verhu ring aan de N.V. Provinciale Utrecht sche Electriciteifs-Mij. van een perceel!ie grond aan de Geldersche straat. Aangenomen. 18 Voorstel van B en W tot verhu ring aan G H. Scheerder van pen per ceeltje grond aan den Soesterwoe. Aangenomen. 19 Voorstel van B en W. tot verhu ring van het terrein van het voormalige Bloemershofje. Aangenomen. 25. Voorstel van B. en W. om hun college te machtigen over te gaan tot verhuring van grond aan de Kleine Koppel als opslagplaats. Aangenomen. 36. Voorstel van B. en W. om hun college te machtigen over te gaan tot opname van tijdelijk kasgeld ten laste van het dienstjaar 1938. Aangenomen. 37. Voorstel van B. en W. tot aan vulling van de lijst van straatnamen Aangenomen. 38. Voorstel van B. en W. tot ver koop aan J. Pot van een perceel bouw terrein aan de Vermeerstraat groot rt S90 M» voor f 8150.—. Aangenomen. ORANJEVEREENIGING „SOESTERK W ARTIER" Ons berichtje betreffende de winkel sluiting in hel bind van gisteren, ver dient in zooverre een nadere aanvulling dat op Zondag 5 December de gewone Zondagssluitingwot van kracht blijft. Tot en met Zaterdagavond 4 Decem ber mogen dus rle winkels tot 10 uur ge opend zijn. RECTIFICATIE Onder de foto van Luit. Kol. D. A. Camerling Helmolt in ons nummer van gisteren is de vermelding „Foto T. Cae sar" weggevallen. 39. Voorstel van B. en W. tot ver koop aan P. K. van Eykelenburg van ze6 perceelen bouwterrein aan de Buys Ballot6traat en Pasteurstraat tezamen groot =t= 4135 M3 voor f 21000. Aangenomen. 40. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan de Gebr. Lammere van drie per ceeltjes bouwterrein gelegen aan de Ruvs Ballotstraat en Pasteurstraat te zamen groot 825 M3 voor f 6000.— Aangenomen. 41. Voorstel van B en W. tot verhu ring aan de P. U. E. M. van een per ceeltje grond nabij de van Assenraad straat voor den bouw van een trans formator. Aangenomen. 42. Aanvullingskohier hondenbelas ting dienst 1937. 43. Reclame hondenbelasting dienst 1937. De punten 4243 worden aangeno men. Alvorens de punten 11 en 34 te behan delen, wordt eerst eene vergadering met gesloten deuren gehouden- Na heropening van de openbare ver gadering worden de punten 11 en 34 aangenomen- Rondvraag. De heer y, d5 Linden (R.K.>' herin nert eraan, dat in de vorige vergadering een crediet is toegestaan voor de jeug dige werkloozen. Hij heeft gehoord, dat reeds voor het besluit in den Raad was gevallen, rle amtenaren voor de jeugdregistratie waren benoemd. Hoe zit rlat? Wethouder Noord e wier (S.D.) deelt mede, dat de amtenaren voor de jeugdregistratie waren aangesteld in werkverschaffing. De heer v. d. Linden (R.K.) vindt het toch vreemd, dat rle ambtenaren al waren benoemd voor het besluit in den Raad was gevallen. Op zoo'n manier wordt het vertrouwen bij diverse men- schen geschokt. Wethouder Noord e wier (S.D.) wijst er op, dat de mensclien bij de werkverschaffing door den Dierst wor den benoemd. De hee rVan Galen Last (C.H.) heeft gehoord, dat er al sinds Januari bouwaanvragen liggen voor terreinen tusschen Woestiigenveg en Arnhem scheweg. Hij hoopt, dat er spoed zal worden betracht. De voorzitter zegt dit toe. Mej Van Hamersveld (RK.) vraaet antwoord op baar vragen inzake de eierhal. De voorzitter: U krijgt schriftelijk antwoord. Daarna sluiting. 20 Voorstel van B. en W. om hun college te machtigen tot verhuring van gronden aan de Miacosteeg over te gaan Aangenomen. 21. Voorstel van B. en W tot verhu ring van bouwland en grasland gelegen nabij den Hoogeweg aan B. van Dcuve- ren- Aangenomen. 22. Voorstel van B. en W. tot verhu ring van grond nabij de Daam Focke- malaan aan W. A. M. Westerouen van Meeteren. Aangenomen. 23. Voorstel van B en VV. tot ver huring van een perceeltje grond aan de Zonnebloemstraat aan de speel tuinver- eeniging „Het Soesterkwartier". Aangenomen. 24. Voorstel van B. en VV- tot ver huring van grond bij de zwaaikom aan G. van Putten. Aangenomen. Bestaat vandaag ook 80 jaren Evenals de Rijschool, herdenkt ook dc hoefsmidschool heden den dag van het 80-jarig bestaan. Deze school, welke niet alleen uit militair oogpunt van belang is, maar ook haar stempel drukt op het burgerlijk, maatschappelijk leven, stond van 1857 tot 1923 in zeer nauw contact met de Rijschool. In 1023 had een scheiding plaats tusschen beide. Directeur van rle hoefsmidschool is se dert de laatste 6 jaren majoor A. Kui pers. In ons blad van morgen hopen wij na der op dit jubileum terug te komen. 26. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceeltje grond met de daarop voorkomende opstallen, gelegen nabij den Arnhemscheweg groot 890 M2 aan de Vereeniging Kinrlerzorg te Utrecht voor f 5000 Aangenomen. 27. Kohieren schoolgeld dienst 1937— 1938. 28. Reclames en ontheffingen school geld dienst 19361937. 29 Reclames en ontheffing straat- en rioolbelasting dienstjaren 1935. 1936 en 1937. 30. Ontheffingen hondenbelasting dienst 1937. 31 Staten van oninbare posten vel schillende belastingen. De punten 2731 worden aangeno men. 32. Onderzoek van den geloofsbrief van het nieuw benoemde lid van den Raad den Heer J. H. van Lonkhuvzen. De heeren Stadig, Huslage en Water loo worden in de Commissie van onder zoek aangewezen, terwijl de vergade ring geschorst wordt. Na heropening deelt de heer Stadig merle, rlat alle bescheiden in orde zijn bevonden, waarom tot toelating wordt geadviseerd. Aldus wordt besloten. 33. Voorstel van B. en W om aan J H J Willems naar aanleiding van zijn verzoek eervol ontslag te verleenen als leeraar aan de Handelsdagschool. Aangenomen. 34 Voorstel van B. en W tot het tref fen van een dading met de N. V Jac Vos en Co. betreffende huur van het lokaal voor verwerking van afval pro ducten van het openhaar slachthuis Dit punt wordt aan het eind der agenda behandeld. 35. Voorstel van B. en W. om een crediet te verleenen voor de doortrek king van de Buys Ballotstraat enz. Aangenomen. Jaarvergadering in het parochiehuis In het parochiehuis aan de Paulus Borstraat werd gisteravond rle jaarver gadering gehouden van de Oranje-Ver- ceniging „Soesterkwartier", onder lei ding van den heer J. H. Veenkamp, die in zijn openingswoord deed uitkomen, rlat*de Oranje-Vereeniging in ons kwar tier haar bestaansrecht ten volle bewe zen heeft, dat in hat nfgeloopen jaar de Oranjejubel heeft weerklonken door onze straten en de medewerking en het meeleven allcrwegc toenemen. Het jaar verslag van clan secretaris memoreerde de geslaagde feestelijkheden in het af- geloopen jaar en gaf kennis van «tij ging van het ledental van 500 tot 660. Het verslag werd besloten met dc bede, dat God onze Prinses moge sterken en haar de vreugde van het moederschap ten deel moge vallen en dat onze Ko ningin nog lange jaren moge doelen in het toekomstig geluk Harer kinderen. Tenslotta werd melding gemaakt van het ontstellende bericht in den lande van het auto-ongeluk, rlat Prins Bern- hard is overkomen. Het financieel verslag sloot met een nadeel ig saldo van f 262 waartegen over staat dat de bezittingen vermeer derd zijn met, een bedrag van 100. De aftredende bestuursleden, rle hoe ren Nieu'borg en Koppenberg, werden herkozen en in rle vacature-C. v. d. Brink werd gekozen de heer W. Dijksma. Voor de a s. blijde gebeurtenis werd besloten zoo mogelijk op den dag zelf oen lichtetoet te organiseeren, alsmede een feestavond in do Markthal, vertoo- ning van eenige films, zang van het Dameszangkoor „Animale" en muzikale medewerking van het Pijpercorps „Ju liana." Na een geanimeerde rondvraag volgde sluiting.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 5