UITSLAANDE BRAND IN FABRIEK „DENCA" 8000 K.G. carton vernield 9 e Volksconcert SPREEKT MET INDIE! SLEEPRET Jeugdconcert SUPINATOR A. V. d. ZUIDWIND CONCERT IN DE VALK FLOHR DAAGT Belangrijke schade Gratis VAN DE POLITIE MEUBILEERINGS- BEDRIJF Nijverheidsonderwijs ALJECHIN ULT 2e BLAD PAG. I AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 9 DECEMBER 1937 STADSNIEUWS Blusschingswerk nam ruim een uur tijd in beslag Een felle brand heeft gister middag in de bovenste verdie ping van de drukkerij en cartonnagefabriek „Denca" in de St. Anfridusstraat gewoed. Het vuur, dat gretig voedsel vond in den grooten voorraad carton, ongeveer 8000 K.G., is door de brandweer beperkt gehouden tot de opslagruimte van de fabriek. Omstreeks half vier werd de eigenaar van de fabriek, de heer Salomons, die met zijn personeel in de drukkerij aan wezig was, door buren gewaarschuwd, dat boven in de fabriek de vlammen uitsloegen. In allerijl werd de politie hiervan verwittigd, die spoedig met den slangenwagen ter plaatse was- Terwijl met twee slangen op de waterleiding de eerste strijd tegen het. vuur aange vangen werd, stelden de bewoners po gingen in het werk om nog zooveel mo gelijk van den inboedel te redden. Al spoedig moe6t men echter daarvan af zien, daar het verblijf onder d'en brand haard gevaar opleverde. Eenigen tijd later arriveerde de brand weer met volledig materiaal onder lei ding van den onder-commandant, den heer W. Droog. Over gebrek aan water had men niet te klagen, de beek vorm de een onuitputtelijke bron en was als het ware direct bij de hand. Het blusschingswerk Leverde dit dus geen moeilijkheden op, ook de bestrijding van het vuur kon de brandweer niet voor een puzzle stel len. Immers, het vuur laaide aanvanke lijk hoog op uit het zolderraam en ver ried daarmede, waar de haard gelegen was. Zoo werd het raam het doelwit van de brandweerlieden, terwijl ook een straal gericht werd boven op het dak. Tevens hoefde men niet bevreesd te zijn, dat 't vuur zith zou uitbreiden, aan gezien het bovenin brandde en zioh pas op den duur naar beneden zou kunnen uitbreiden- Zoover is het niet gekomen. Na korten tijd toonden groote rook wolken aan dat het water zijn blus- 6chendo taak verrichtte en het vuur da nig in zijn vernielzucht belemmerde. Om ruim vier uur ging de brandweer over tot een flankaanval. Het dak van het pand, dat naast de fabriek gelegen is en momenteel onbewoond is, werd beklommen en gewapend met een slang, werd vanuit die hooge zitplaats de strijd tegen het, vuur aangebonden. De brandhaard gaf. na verloop van tijd zichzelf bloot, doordat een gedeelte van het dak uitgebrand raakte en de pan nen hun beschermende houding opga ven en naar heneden stortten. Ook de frontaanval werd versterkt met behulp van de magyrusladder, welke den brandweerlieden de gelegenheid bood tot vlak voor het zolderraam te komen en het richten van het water op het vuur vergemakkelijkte. De vijand werd hierdoor ingesloten en kreeg het steeds harder te kwaad, mede doordat de brandweer eenige slangen bijkoppelde en ook aan de achterzijde water hinnen- spoot. Meer dan vijf stralen werden ech ter niet in het vuur gebracht. Ongeveer kwart voor vijf was het pleit definitief beslecht en hadden de spuitgasten het alleen nog erg te kwaad met de rook wolken, die zich uit het mengsel van gloeiend carton en water ontwikkelden. Men kon zich toen in ieder geval in de fabriek omtrent den toestand oriéntee- ren- Daarbij bl'eek, dat de tweede verdie ping, die bewoond wordt door den be- drijfschef, vrijwel niet door het vuur aangetast was en alleen in het plafond groote brandplekken vertoonde. Het plafond van een zijkamer op deze verdieping was wel doorgebrand met het gevolg, dat do inventaris van dit kamertje deerlijk gehavend was, zoowel door het vuur, als door de mas sa's water, die er ingespoten waren. De benedenverdieping met de machines heeft alleen waterschade gekregen, ter wijl de trappen gedurende het blus schingswerk als afvoerkanalen gediend hebben en daarvan ook duidelijk de 6poren droegen. De aangerichte schade Hoe wa6 de toestand op zolder? Dat kan men gemakkelijk nagaan, wanneer men bedenkt, dat daar ruim een uur lang vuur en water een verbitterde vechtpartij gele verd hebben temidden van groote pakken carton. Dakpannen en uit gebrande stukken hout leverden in totaal een ruïne op. De zolder fungeerde als opslagruim te. Link'6 en rechts stonden de voorra den carton met daartusschen een ledi ge ruimte als wandelgang. Het vuur heeft een groot gedeelte verteerd, en de rest als het ware met "zijn vurige ton gen gelekt en van zwart gebrande ran den voorzien Ook dat vluchtige stem pel was voldoende, om het gehee waardeloos te maken. Een triest gezicht was het dan ook toen een aanvang gemaakt werd met bet opruimingswerk en asch, nat car ton, hout en andere voorwerpen naar buiten geworpen werden op een groo ten brandstapel. De vruchten van bijna anderhalf uur strijd tusschen het vuur eenerzijds en de menschen, gewapend met moderne middelen, water en een schijnwerper als lichtbaken, anderzijds. Aangenomen kan worden, dat de 8000 K.G. voorraad carton geheel of half verbrand is. De heer Salomons is echter verzekerd te gen brand- en bedrijfsschade. Men heeft nog niet kunnen vaststel len, aan welke oorzaak de brand toe geschreven kan worden. Mogelijk dat de schoorsteen defect was. De roods gloed had tal van belang stellenden naar de St. Anfridusstraat gelokt. Het gerucht van brand gaat nu eenmaal altijd al6 een loopend vuurtje door een stad. De politie zorgde voor afzettingen van de straten, terwijl ver der een groote menigte aan de over zijde van de beek in het plantsoen oog getuige was. Vermeldenswaardig is, dat da politie niet alleen het publiek op een behoorlijken afstand hield, maar ook naging, welk publiek zoo graag dit brandje bijwoonde. Een toeschouwer werd van die attentie de dupe. De marechaussee uit Leusden en om geving had zijn aanhouding verzocht en toch had hij het gewaagd zich in deze ditmaal bijzonder politie rijke omgeving te vertoonen. Het scherpe oog van de wet ontdekte hem en temidden van slangen water en sneeuw werd hij onder geleide overgebracht naar een droger omgeving. Maandagavond onder leiding van Bertus van Lier Maandagavond a.s. heeft in Tivoli te Utrecht het negende Volksconcert van het U.S.O. plaats onder leiding van Ber tus van Lier met medewerking van Jacqueline Roussel, violoncel. Het programma luidt: 1. Symphonie in C gr.t., K.V. 425 Wolfgang Amadeus Mozart 2. Concert voor Violoncel en Orkest in D gr. t Jos. Haydn 3. Nocturne Willem Landré. 4. Elegie. Guillaume Landré. 5. Vier deelen uit de muziek bij Oha- kespeare's „Een Midzomernacht- droom" Felix Mendelssohn Bartholdy. FRUIT- EN GROENTENVEILING 8 December Goudreinet 715 ct., Bellefleur 610 ct., Ripston Pippin 1213 ct., Sterappel 12—13 ct., Bramlev Seedling 7—8 ct., Brederode 89 ct.. Present v. Engeland 910 ct., Koningsrood 1112 ct.. Winter- jan 78 ct., Winterlouwtjes 78 ct., Giessen-Wildeman 910 ct., Spruiten 89 ct.. Wortelen 2620 ct., Prei 23—41 ct., Bieten 2820 ct.. Groene kool 2123 ct., Gele kool 1618 ct., Roode kool 17 23 ct., Boerenkool 2038 ct., Bloemkool 7—9 ct., Knolselderij 30—43 ct.. Selderij 1015 ct., Andijvie 715 ct., Dunsel 5—7 ct AUTOMARKT Gisteravond werden op de automarkt alhier 76 wagens aangevoerd. De magyrusladder heeft gistermiddag de brandweer veel nut bewezen. Men ziet hier de spuitgasten tegen het vuur strijden temidden van rookwolken (A.D. foto.) Kerst- en Nieuwjaarsge- sprekken met Nederl. Indië Van heden af tot en met 4 Januari 1938 bestaat op alle telefoonkantoren en telefoonstations gelegenheid tot het indienen van aanvragen voor Kerst- en Nieuwjaarsgesprekken met Ned.-Indië. Het is gewenscht de aanvragen zoo vroegtijdig mogelijk op te geven. Van 20 December tot en met 6 Janu ari is er gelegenheid deze gesprekken te voeren behalve op de Zondagen 26 December en 2 Januari. In afwijking van het bepaalde, dat op Zon- en feestdagen de radiotelefoon dienst met Ned.-Indië is gesloten kun nen op den eersten Kerstdag en op den Nieuwjaarsdag Kerst- en Nieuwjaars- gesprekken gevoerd worden. Gesprek ken tegen het normale tarief zijn op deze dagen niet toegelaten. De gespreksduur is bepaald op ten minste 3 minuten, gesprekken van lan- geren duur zijn toegestaan, mits het aantal minuten, dat men wenscht te spreken bij de aanvraag van het ge sprek wordt opgegeven. Verlenging van den opgegeven spreektijd wordt slechts toegestaan, indien de belangen van den dienst zich daartegen niet verzetten. In dien de duur van het gevoerde gesprek buiten toedoen van den dienst minder bedraagt dan de opgegeven duur zijn niettemin voor den ongebruikten tijd gesprekkosten verschuldigd. De kosten van een gesprek van 3 mi nuten bedragen met Java. Madoera en Bali 12 gulden en voor Sumatra en Ma kassar 13^ gulden, voor elke minuut meer wordt V3 van deze beiragen in rekening gebracht De afwikkeling van de gesprekken, waarmede wordt aangevangen op 20 December a.s. geschiedt in volgorde van het tijdstip waarop de aanvragen zijn ingediend. Met den wensch om op een bepaalden dag te spreken zal zoo veel mogelijk rekening worden gehou den. De aanvragers zullen zoo tijdig mogelijk in kennis worden gesteld met den dag en het uur, waarop het gesprek zal plaats vinden. Bij het opnemen van een gesprek zal worden gevraagd of dit in de radio spreekcel dan wel van huis uit gevoerd zal worden. bij koop von doo» of potDompo dezt Dampo-inhalator^V^^. om bij een hevige verkoudheid ffj )\fsj Dompo-dampen in te odemen. Dooi 30 Pot 50 et. tij Apoth on Drog. Wonderlijk zooals Dampo helpt! Grand Théatre. Tot en met Don derdag 9 December vertooning van de film „Wat het leven vereenigt". Zondaa 1 45. 6-15 ^ri 830 uuj. Avondvoorstelling overige darren 8-10 uur n.m- Woensdag en Zaterdag 2.30 lur n m matinée City Theater. Van Vrijdag 3 t. m. Donderdag 9 December ver tooning van de films „Marinella" en Meisje overboord." Zondag 145. 4 uur 6.15 en 830 uur (doorloopend). Aanvang laat ste voorstelling 8.30 uur- Zaterdag 6.15 en 8-30 uur Overige dagen 8.10 uur. Zaterdag en Woensdag mati née 230 uur Gildehnfs A K.G t o. Zuidsingel 16 Tentoonstelling bloemstillevens en kunstnijverheid. Museum Flébite, Westsingel- Geopend dagelijks van 1012 en 14 uur. uitgezonderd Zondags, 's Zaterdags 1012 en 1303 uur. (Stadgenooten hehhen 's Zaterdags vriien toegang). Sterhuis Beekenst.-laan 6. lede ren avond gpopend en Zondagsmid dags voor alle meisjes. R.K. Leeszaal, Nieuwst raat 24 Filiaal uitleen-bibliotheek Edison- sfraat 35- Openbare Leeszaal met Jeugdlees zaal. Muurhuizen 9. 4 t.m. 25 December. Sierkunst, Tentoonstelling werken van Machiel Brandenburg, dag. 10—5 uur. 9 December. Gildehuis. Winter sportavond N. R. V. 8.15 uur. 10 December. De Valk. Spelregel avond van de S.V.D.A. 8 uur. 11 December. De Valk. Tentoon stelling kleur- en zangkanaries. Za terdag 210 en Zondag 10—10 uur. 11 December. Amicitia Vijfde lus trum van Mercurius. Receptie 35 uur. 11 December. De Valk. Feestavond Mercurius. 8 uur. 11 December. Amicitia Uitvoering Kunst na Arbeid 7.30 uur. 14 December. Eben Haëzer. Pro- paganda-avond Ned. Herv. Radio Omroep. 8 uur. 15 Dec. Luthersche Kerk. Open bare Getuigenisavond van „Kerk en Vrede". Spreker Hilbrandt Boschma te Ruurlo. 16 December. Foyer Amicitia. Ver een iging van Huisvrouwen. Kinder middag, 2.30 uur. 17 December. Amicitia. Abonne mentsvoorstelling Hofstad Tooneel. „Een Lentedag." 734 uur. 18 December. Foyer Amicitia De monstratiemiddag voor de Vereeni- ging van Huisvrouwen. 2-30 uur. 22 Der. Nieuwe Kerk (I.eusder- wee). Kersuitvoering door de Chr. Zanevereen. „Sursum Corda" 8 uur n.m. ZEIST 10 December. Figi. Hof6tad-Tooneel voert op „Hilariteit in de Rechts zaal." 8 uur. De banen waren in uit stekende conditie |H EN betere dag dan Woensdagmid dag is er toch niet voor de jeugd om sleetje te gaan rijden. Vrij van school en met het huiswerk wordt liet dien dag zoo nauw niet genomen. Wij herinneren ons dat van vroeger nog wel zoon beetje; het was dan: och, dat huis werk zal ik vanavond wel even in orde maken en als het dan avond was ge worden, zei je immers, dat dit morgen ochtend ook nog wel kon gebeuren voor het naar schoolgaan. Blijkbaar hebben velen gisteren ook zoo geredeneerd, want zoowel des mid dags als des avonds waren er vele jeug dige slee-enthousiasten op do bobslee- baan en de overige lanen in onze stad. Wij noemen in de eerste plaats de Hugo de Grootlaan. De banen waren in uit stekende conditie en vooral tegen den namiddag, toen het begon te vriezen, kwam er nog een extra hard vliesje op het haandek, zoodat de snelheden der slee-enthousiasten nog wat opgevoerd konden worden. Opvallend was het hoe velen routine hadden in het besturen van hun sleetjes. Sommigen hadden be stuurbare toestellen, doch ook weer an deren kwamen met een gewone slee en deden voor snelheid en behendigheid niet onder voor de andere. Velen hadden gistermiddag de bob- sleebaan uitgekozen, want hier zit toch meer sensatie, in, denk b.v. maar eens aan die prachtige bochten, waar je in duizelingwekkende vaart doorheen vliegt. Sneeuwde het in het begin van den middag tamelijk hard, in den namiddag en ook des avonds was het droog, zoodat er dubbel zoo hard genoten werd. Wordt 21 December door het Ned. Kamerorkest gegeven Men schrijft ons: Het ligt in het voornemen van 't Nut om op Dinsdag 21 December a.s. een Jeugdconcert te geven, zooals gewoon lijk, bestemd voor leerlingen van Scho len voor Middelbaar onderwijs en daar mede gelijkgestelden, welk concert het eerste zal zijn van een serie van vier, te geven door het Nederlandsch Ka merorkest, dirigent Otto Glastra van Loon; dit orkest is reeds vroeger hier opgetreden en heeft toen ook oen se rie jeugdconcertcn ten gehoore ge bracht. Het Nutsbestuur gaat nu weder over tot orkestuitvoeringen, nadat in een reeks van ongeveer 4 vorige jaren successievelijk uitvoeringen van enkel voudige instrumenten met pianobege leiding, dan wel combinaties met eeni ge instrumenten waren gegeven, daar na gevolgd door strijkkwartetten e.d. een en ander afgewisseld door eenige vocale concerten. De dus thans volgende uitvoeringen zijn weer samengesteld en beoogen evenals de vorige trouwens, om de jon ge toehoorders nog meer in de gelegen heid te stellen om later da uitgebreider concerten, waarin zij belang mochtpn stellen, met deze voorbereiding te kun nen volgen en daarvan dan dus ook al dadelijk meer profijt te kunen hebben. De heer Glastra van Loon zal een korte inleiding vooraf doen gaan, waarin ook de thema's zullen worden besproken en door artistpn worden aan gegeven, zoodat het mogelijk zal zijn om de stukken dadelijk begrijpend te kunnen volgen. Voor zooverre er plaats is, zullen ver der ook belangstellenden in de gele genheid gesteld worden naar de con certen te gaan luisteren Waar de prij zen uiterst laag gesteld zijn, hoopt 't Nut dat velen van deze gelegenheid zullen gebruik maken; zii staat voor ieder open. men behoeft hiervoor geen Nutslid te zijn, zooals blijkbaar wel eens vermeend werd. Wij komen op deze concerten nog nader terug. BEDRIJFSLEVEN Th. Dijkman v.h. la. Kraayenest Bloemendalschestraat 9 De gebroeders Dijkman hebben het bedrijf dat vroeger uitgeoefend werd door de firma Kraavenest, Bloemendal schestraat 9, overgenomen. De evolutie van den tijd heeft meege bracht, dat aan de werkzaamheden op loodgietersgebied en electro-technisch terrein, door langdurige opleiding die diensten verleend kunnen worden, wel ke men van d?n geschoolden vakman verwachten mag KALENDERS Van de Meubilering „Onze Woning", (Herm. Schnabel) en van den Amers foortsohen Brandstoffen Handel ontvin gen wij een exemplaar van de „Oude Meestere Kalender" De kalender bevat dertien kleurreproducties naar werken van onze groote schilders. Dit blok is gevat op een schild, dat in reproductie een Perzisch tapijt weergeeft. De juiste schoen vooi den moeilijk- sten voet. Let op de bijzondere uit voering van deze orthopaedische schoenen. ALLEENVERKOOP VOOR AMERSFOORT: GEDIPL. VOETSPECIALIST LANGESTRAAT 56 TELEFOON 1532 Door het Dameskoor „Bel Canto" en het „Collegium Musicum instrumentale et vocale" Het concert, dat gisteravond onder leiding van Hans M. Soheife9 in de Valk werd gegeven, droeg een nog meer bij zonder karakter dan we van dezen muzikalen leider reeds gewoon zijn. De liederen en muziekwerken, die hij doet uitvoeren zijn werk uit vroeger eeuwen en werk met den muzikalen bouw van heden. Bovendien brengt hij veel liede ren van voor ons Nederlanders onbe kende Duitsche componisten. Gisteren kwam er het bijzondere bij, dat de avond voor een deel gegeven werd door den dameszang van Bel canto, waarover reed6 meermalen ver slag werd gegeven, en voor het andere deel door het eveneens door Scheifes gevormde „Collegium Musicum instru mentale et vocale". Daaraan waren nog nummers toegevoegd van hoogbegaafde in6trumentaalsolisten. Geen wonder, dat het programma overladen was. en dat toen wij even half elf verplicht wa ren heen te gaan. nog nummers ie wachten stonden, waaronder al6 slot stuk het dankbare Concerto-grosso No. 8 van Corelli (16531713), den Itali aan. die zijn rijp muzikaal leven geheel te Amsterdam doorbracht. Hierbij werd het concertino, het solistenspel dat in dit concerto grosso de kern vormt, gegeven door Piet Jordi viool. Eddie Becht 2e viool, Theodoor van Houten cello. De continuopartij op den vleugel werd daarbij gespeeld door Marius van der Werf. De avond werd ingezet met het slechts vijf minuten vragende Praelu- dium en Fuga in Cis groot van Bach, gespeeld door Henk Boerwinkel, die vooral in de fuga parelend spel gaf met goed overwogen pedaalgebruik. Na eenige nummers van Belcanto (waarover etrak6) kwamen twee trio's voor viool (Jordi) cello (van Houten) en vleugel (v. d. Werf). Het eerst van J. Chri6tiaan Bach (1735—1782) een der 13 kinderen van Johan Sebastiaan, deed het spel van den jongen violist niet al6 zeer bijzonder uitkomen. De tonen op zijn klankvol instrument toondpn geen mooie afronding. In dit nummer had hij tegenspel met den vleugel, terwijl van Houten zijn cello-bijpartij terecht in de schaduw hield. De daarop volgende Sonata van Jean Marie Leclair (1697—1764) toonde wat Jordi reeds in zijn mars heeft; reeds zijn inzet met prachtig legato wees daarop. Hier had hij tegenspel met de cello, en een prachtig adagio en sara- banda ontwikkelden zich. Wat Theodoor van Houten's cellospel is. vol diepte en schoonheid, bleek reeds op het con cert van Animate. De liederen van Belcanto waren gods dienstige lipderen in aanpassing mpt den Adventtijd en het naderende Kerst mis De Christkindmes.se van Otto Jochum kon ons, wat het zingen betreft, slechts bekoren in het Agnus-Dei Dat was mooi. In de daaraan voorafgaande misgedeelten bleek de tekortkoming, dat de hooge toontjes niet vol be- heerscht gegeven konden worden. Ze waren enkele malpn schril Het tempo werd ons vaak wat al te vlug. De zware altstemmen wisten zich hpden goed in te houden. Ze domineerden nietA Bui tengewoon mooi werd gezongpn „Nu freupf pucb" van Gumpelzhaimer (1559 —1625), maar bovenal „Uffm Rerge (Opper Silezië). Niet allpen het Duitsch maar ook hef Hollandsch genoot een eopde uitspraak Hef tweede avonddeel was voor het „Collegium musicum intrumentale et vocalp". De zang werd door sopraan, alt en baritonpartijen gegeven. Dpze mannen partij had pen zuiver baritongeluidde klanken werd pchter te open geuit, dat klinkt vlak. Klein strijkorkest gaf de instrumentatie, die in „Kleine geistliche Abendmusik van Hugo Ditsler een eigen wee ging en de eerste plaats innam. Dat deze z.g. moderne compositie bij 'n perste uitvoering nog niet dp miste uitdrukking kon krijgen om indruk te maken, ligt voor de hand. Instrumentaal werden gegeven Sim- fonia da camera van Franz Xaver Rich ter en de straks reeds gennemdp Con certo grosso van Corelli Dit orchest in opkomst toont reeds groote slagvaardig heid. Afwerking kan natuurlijk nog beter worden. h. Sneeuwballen gooien Een 16-jarige jongen had gistermiddag de flauwe aardigheid om een passeeren- den wielrijder met sneeuwballen te gooien. Laatstgenoemde kwam te vallen en is door een agent van politie naar huis gebracht. Onvoorzichtig Een inwoonster van Ermelo was gis termiddag zoo onvoorzichtig om zonder op te letten de Langestraat over te ste ken. Zij botste tegen een wielrijder op en kwam te vallen. Na in een woning binnengedragen te zijn, kon zij later weer huiswaarts keeren. Allerlei Een leerlinge van de Huishoudschool raakte gisteren in het Laantje de macht over haar stuur kwijt en viel. Zij werd in hotel de Witte binnengedragen en later met een taxi naar het St. Eliza beth's Gasthuis gebracht. Na medische behandeling i9 zij huiswaarts gekeerd. Uit de keuken van een woning in het Bergkwartier heeft men gistermorgen een portemonnaie met huishoudgeld ontvreemd. De politie stelt oen onder zoek in. Gisteravond is hier een afdeeling van den Ned. Bond van pa troons in het meubileerings- bedrijf opgericht In „Germania" had gisteravond een vergadering plaats van patroons in het meubiléèrlngsberirijf hier ter stede. Het initiatief daartoe was uitgegaan van het hoofdbestuur van den Ned. Bond van patroons in het meubileeringsbedrijf te 's-Gravenhage, welke aangesloten is bij den Kon. Necl. Middenstandsbond. De heer A. Zwaan, ambtenaar van den hond, leidde de vergadering en zet te uiteen, hoe noodzakelijk het is. ge zien de toestanden in het bedrijf, zich te organiseeren. Hij besprak eveneens de toepassing van de wet op de uitver- koopen en de vestigingswet kleinbedrij ven. Vervolgens gaf de heer A van Dijk, hoofdbestuurslid en vakpatroon te 'a-Gravenhage »en uiteenzetting over de werkwijze en financieele belangen, wel ke aangesloten leden- winkeliers kun nen genieten. Hierna werd een afdeeling van de zen bond opgericht, waarbij de be langrijkste zaken hier ter stede zijn aangesloten. Een afdeelingshestuur werd geïnstalleerd en als volgt sa mengesteld: II. J. Snabel, voorzitter; A. II. van Nieuwkerk, seer.; A. M. v. d. Water, penningmeester. Bestuursverkiezing Gisteravond kwam de vereeniging ter bevordering van het Nijverheidsonder wijs, in hoofdzaak voor aanstaande am bachtslieden. in de ambachtsschool in vergadering bijeen. De voorzitter, dr. Joh. Scheurer, deel de in zijn openingswoord mede, dat er in verband met de vestigingswet op ver zoek van de bakkers overwogen zal worden een bakkerscursus te openen. Hieromtrent waren nog geen vaste plan nen gemaakt, doch spr. kon wel mede- deelen, dat behalve de technische be kwaamheid ook de cred iet waardigheid en het boekhouden zal dienen te worden onderwezen. Verder zeide de voorzitter, dat hPt plan bestond om een avond- practiikcursus te geven als aanvullings- onderwijs op de 2-jarigen dagcursus. De avondcursus zou dan dezelfde vakken bevatten. De bestuursverkiezing had het volgen de resultaat: Herkozen werden de hee- ren E. van Vollenhoven. R. Schooleman en Ir. F. M van Veen. terwijl in de va cature ontstaan door het vertrek van dr. F. C. Huygen werd gekozen Ir. L. Huygen. SPORT EN SPEL De wereldkampioen zal binnen enkele dagen zijn beslis sing nemen AMSTERDAM, 8 December. Naar wij vernemen heeft hedenmiddag een eerste bespreking plaats gehad tusschen den wereldkampioen, dr. A. Aljechin en den Tsjechischon grootmeester S Flohr, inzake een eventueele match om den ti tel. Tijdens dit onderhoud heeft Flohr den wereldkampioen een brief overhandigd, waarin de Tsjechische meester o.m. het volgende schrijft: Als officieel candidaat van de F.I.D E. en mij precies houdend aan de door dit lichaam eenomen besluiten heb ik de eer u tot een titelkamp in 1940 uit te dagen. Van den Tsjechischen Schaak bond heb ik opdracht gekregen u uit te noodieen naar Praag te komen, waar alle voor een titelkamp noodzakelijke formaliteiten, mede in verband met een "frantic fonds. geregeld kunnen worden. Dr. Aljechin heeft deze schriftelijke uitdaging in ontvangst genomen en Flohr medegedeeld, dat hij het voorstel in overweging zal nemen. Men mag aannemen, dat de wereldkampioen bin nen enkele dagen zijn principieele be slissing zal bekend maken,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 5