MA IS ON BEERS Kinderhoekje Fa. M. R. N. OOSTERVEEN HET HELSCH COMPLOT Spel van kat en muis op Houtrust 26 ste PARTIJ REMISE Slaats Pellenaars winnen te Kopenhagen GEEN GELOOP MEER AAN DE DEUR St. Nicolaas bij „Neptunus" UIT DEN S.G.S. Langestraat 42 - Tel. 77 WAT ETEN WIJ MORGEN? U heeft er geen omkijken naar Besparing, want incasso-kosten vervallen U.D.G.II-A.D.V. 18-12 Mr. RUEB EN DE K.N.S.B. Het groene oog van Baa-al 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 9 DECEMBER 1937 IJSHOCKEY Het Haagsche team verplet tert een Oxford-ploeg met 110 S-GRAVENHAGE, 8 Dec. Dat tvas een groote teleurstelling voor 'de zeer talrijke belangstellenden vanavond op Houtrust. Afgaande op hetgeen daaromtrent was mede gedeeld, had men een Oxford team op de ijsvlakte verwacht, dat nu leens zou laten zien wat ijshockey was en hoe het gespeeld moest wor den. Den Haag zou daarbij al3 te genpartij dienen en het. zou van den moed en de wilskracht van zijn ver dediging afhangen met welke score werd verloren, daarbii met deze eene troost: we hebben een goede les gehad en we zullen er in de toekomst profijt van trekken. Doch hoe anders is het vanavond ge ïoopen. De Oxfordspelers vormden niet het Oxford oh neen, verre van dat. De noe zcor jetiediee spelers vormden een combinatie, welke eigenlijk heele- maal geen combinatie was pn ook in dividueel werd niets Gepresteerd. Dat de Haagsche ploeg in de gegeven omstandigheden met overtuieende cii fers won, behoeft gppn verwondering te wekken. Vooral in den eersten speel tijd was hun geestdrift, en vaardigheid verrassend groot Zeven doelpunten werden in dit kwartier gemaakt. Dat was een snolletje van kat en muis in dezen sppellijd. In dpn tweeden speeltijd was het overwicht van de Hagenaars weliswaar niet zoo groot ze geloofden het blijk baar wel doch ook nu wisten de Oxford-studenten zich niet uit de ijze- ren green der uitstekend comhineeren de Hagenaars te ontworstelen. Het een! ge succes dat zij bopkten was een score met dubbel hlank Tn den laatsten speeltiid was de geest drift der FTagenn-irs weer iets grootor Resultaat- vier doelpunten. Eindstand derhalve 11—0. De Oxford-studenten mogen zeer te leurstellend hebben gespeeld, zij toon den zich prettige en sportieve tegen standers en vooral „good loosers". SCHAAKVER. AMERSFOORT Het le tiental van de Schaakvereni ging „Amersfoort" speelde Woensdag 8 December tegen het eerste tiental van de l|tr. Chr. Schaakclub in bet Gebouw .voor Chr. Sociale Belangen te Utrecht. Dit was do tweede wedstrijd in dit seizoen voor de competitie van den Stichtsch-Gooischen Schaakbond. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: Utr. Chr. I Amersfoort I 1. J. W. v. HulstDr. R. v.d. Velden 01 2. E. Buiter—Raadsheer 10 3. K. Brokking—J. Bijl O—1) 4. Ds. M. A. van Rhijn— L. G. M. A. v. Nieuwenhuizen 01 5. C. v. Genderen—A. A de Groot 10 6. M. KrabmanTr. L. Hoejenhos 10 7. S. BoorsmaJ. Baarschers y2 8. G. v. GenderenG. Meyling 1—0 9. C. Heutink—J. A. Uding 0—1 10. W. A. Willekesvan Delft V2 Amersfoort speelde aan de borden met wit. A) afgebroken. 5-4 oneven EUWE—ALJECH1N In Den Haag werd gisteravond de 26ste partij gespeeld om het wereld kampioenschap schaken tusschen Dr. Aljechin en Dr. Euwe, welke na 30 zetten remise werd gegeven. Nu de be6Ü6sing om den wereldtitel gevallen is. begint de publieke belang stelling voor de match EuweAljechin welke de laatste weken toch reeds zichtbaar verminderd was. bedenkelijk dicht het nulpunt te naderen. Een troostvolle aanblik deze gewel dige zaal „gevuld" met zegge en schrij ve 51 toeschouwers. En een Aljechin zonder kater (de geborduurde wel te verstaan) en een Euwe. dje zich vijf tien minuten liet wachten, omdat de boemeltrein van 525 niet sneller had willen opschieten Schenen de omstandigheden dus op een uitzonderlijke atmosfeer te wijzen, de partij week niet af van de voor schriften welke voor Euwe en Aljechin schijnen te gelden of het -moest zijn door het betrekkelijk geringe aantal zet ten. Wel was de opening niet fonkelnieuw (men zegt dat er een analyse van Keres bestaat, die het offer 10Uc3:. 11. Bc3: Le4:. 12 Cb4:. Df6 weerlegt), maar de verwikkelingen waren onderhoudend zil het misschien iets minder spannend dan gewoonlijk. Summa summarum: een bevredigen de partij Hilversum I, dat in de eerste ronde Utrecht II met 5144V« versloeg, speel de voor de tweede ronde een uit wedstrijd tegen Soest I. Deze be langrijke perste klassewedstrijd eindig de na een spannenden strijd in een 6—4 overwinning voor de Soestenaren. De gedetailleerde uit-slag luidde als volgt: Ook het tweede en derde tiental van Soest speelden thuiswedstrijden resp tegen Hilversum II en III. Soest II volgde het goede voorbeeld van het eerste en stuurde de Hilver summers met een 5l/a4F4 nederlaag naar huis: het derde tiental van Soest bracht het tot een gelijk spel 55. De uitslag van de ontmoeting Kaar den IDe Pion II was 82. BOSCHRAND—A Z. en P. C. III 0—4. In het Sportfondsenbad speelde A. Z. on P. C. Ill een competitiewedstrijd tegen Boschrand. Met de rust hadden de groen-witten reeds een 20 voorsprong, welke zij in de tweede helft vergrootten tot 40. Het was een aardige wedstrijd, waarin A. Z. en P. C. zich over het geheel ge nomen sneller toonde dan haar tegen standster Wacht niet tot vlak voor Kerstmis om Uw haar bij ons te laten permanenten- Want dan hebben wij het nog drukker dan thans. Bespreekt dus reeds NU en zooveel mogelijk in de morgenuren. 99 99 Speciaal Dameskapsalons Stationsstraat 30a Telefoon 1728 Bewaart Uw cassabons. Bij 10.- bons een GRATIS behandeling Bediening uitsluitend door geschooldvakkundig personeel Gepelde hazelnoten Gepelde walnoten elite-haver en stud, haver groote noten hazelnoten paranoten VOOR DE KOFFIETAFEL Zakeieren, Bereiding Vt L. water, 2 eetlepels azijn, 6 eieren, 6 stukjes geroosterd brood, peper en zout. Breng het water met de azijn aan den kook. Breek de eieren om beurten boven het water en sla het eiwit e.r met twee eetlepels omheen. Laat ze ieder pl m. 3 min. koken en neem de eieren er met een schuimspaan uit Pro- senteer ze op geroosterd brood en be strooi ze met peper en zout VOOR DE MIDDAGTAFEL Kaberjauwstaart in een vuurvasten schotel. Aardappelen Worteltjes. Caramelvla. Bereiding vischschotel. Snijd de visch aan een der zijkanten open, verwijder de graat. Leg de gewasschen en gezou ten visch in een vuurvasten schotel met wat water en zout, wat citroensap en een opgelost maggiblokje. Leg de boter er in stukjes verdeeld op en zet de visch bedekt met een deksel in een matig warmen oven. Bedruip de visch nu en dan met het vocht en strooi er als de visch bijna gaar is wat paneermeel over. Leg er een paar uitgerande schijfjes citroen op en laat ze gaar en bruin worden. DE BENOODIGDE VISCH even bestellen GLASTRA'S VISCHHANDEL ALLEENgevestigdUtr.str.40,Tel.92 WIELRENNEN BillictBuysse op een ronde in de Zesdaagsche KOPENHAGEN. 8 Dec. Gister avond is de zesdaagsche van Kopen hagen geëindigd met een overwin ning van het Nederlandsche koppel SlaatsPellenaars. Zij behaalden 376 punten en legden in totaal 3274,38 kilometer af. Met een ronde achterstand eindigde het Belgische koppel Billiet—Buysse met 422 punten, terwijl de Nederlanders van Schijndel en van den Broek als derden eindigden met twee ronden ach terstand en 261 punten. De vierde plaats werd ingenomen door Falck— I-lansen (Denemarken) en Schoen (Duitschland), die vijf ronden achter stand hadden en 439 punten behaalden. wanneer U de abonnementsgelden op het A m e r s- foortsch Dagblad automatisch gireert, Op aanvraag aan onze administratie (Tel. 513) zenden w(j aan kwartaal-abonnés een machtiging ter teekening en de girodienst zorgt voor de rest. Indien U thans aanvraagt, kunnen de abonnements gelden voor het eerste kwartaal 1938 reeds automa tisch overgeschreven worden. Adm. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ZWEMMEN Geslaagde onderlinge zwem wedstrijden in het Sport fondsenbad WOENSDAGAVOND organiseer de de A.Z.P. „Neptunus" in samenwerking met haar Sportfondsenafdeeling in het Sport fondsenbad voor haar leden onder linge zwemwedstrijden, welke een feestelijk karakter droegen door het feit dat Sint Nicolaas met zijn trou wen knecht te kennen had gegeven deze wedstrijden te komen bezoe ken. Vrijwel alle plaatsen rondom het bassin waren bezet toen onder de tonen van accordeonmuziek, ten gehoore ge bracht door Herm. Polak, Zijne Emi- nentio op waardige wijze binnenschreed, om plaats t© nemen langs het bassin. Neptunus' voorzitter, de heer L. de Voogd, heette den bisschop hartelijk wel kom, hetgeen gevolgd werd door een driewerf hoera der aanwezigen. Sint Nicolaasliedjes werden gespeeld en gezongen, de maan gluurde door de boornen, kortom er heerschte een echte opgewekte stemming, welke nog beter werd toen Zijne Hoogheid het woord nam om in dichtvorm een toespraak te houden tot Neptunus. Hierna vingen de wedstrijden aan. wel ke even onderbroken werden, toen Sint Nicolaas da aanwezigen tracteerde hoe kan het anders op speculaas. Aan het slot van de wedstrijden reik te de Hooge Gast uit Spanje de prijzen persoonlijk aan de winnaars uit. De uitslagen waren: 50 Meter schoolslag heeren: 1. Papovoine 4S,2 sec.; 2. P. v. Nes 48,2 sec. 25 Meter vriie slag dames: a. 1. I. v. Wijk, 19 sec.; 2 v. d. Heus- de v. d. Sluyse 19,1 sec.; 3. v. d. Klas horst 24,1 sec. b. 1. W. P. Teune 19,4 sec.; 2. G. Over- wijk 24.4 6ec. 25 Meter vrije slag heeren: a. 1. v. Dommelen 15,2 sec.; 2. v. d. Brink 16 sec.; 3. G. v. Gent. 16,1 sec. b. 1. G. Mejeur 31 sec.; 2. M. v. d. Berg 31,2 sec. 50 Meter rugslag heeren: 1 -H. Vierdag 51,4 sec.; 2. Nieuwstadt 52.1 sec. 25 Meter geblinddoekt zwemmen hee ren: 25 Meter schoolslag dames: 1. W. H. Teune. 22 sec.; 2. B. Wolfs winkel 23.1 sec. 3. I. v. Wijk, 23,4 sec. 25 Meter schoolslag heeren: a. 1. Muilender 18,3 sec.; 2. v. Dom melen 19.1 sec. b. 1. H. Bokking 21.3 sec.; 2. W. Goor- huis 23,2 sec. 50 Meter vrije slag heeren: 1. Fischer 37,2 sec.; 2. H. Vierdag 38,1 sec.; 3. Papovoine 40,1 sec. 25 Meter rugslag dames: 1. Wolfswinkel 25,3 sec.; 2. I. v. Wijk, 27.2 sec. 25 Meter rugslag heeren: a. 1. v. Dommelen 18,2 sec. b. 1. W. Goorhuis 24,4 sec.; 2. A. J. Tak 41 sec. 1. v. Dommelen; 2. H. Vierdag; 3. v. d. Brink. 25 Meter geblinddoekt zwemmen da mes: 1. mej. Wolfswinkel. Rest ons nog te melden, dat de heeren H. A. Vierdag Sr. en v. d. Brink eenige komische nummers ten beste gaven, wel ke zeör gewaardeerd werden. DAMMEN In hotel „Terminus" te Utrecht had A.D.V. I gisteravond voor de eerste klasse N.D'B. te kampen met het twee de tiental van het Utrechtsche Damge- nootschap. Nog maar zelden heeft een match voor A.D.V. een spannend en in teressant verloop gehad als gisteravond. Aan bord 6 kwamen na een uur de eerste Amersfoortsche winstpunten, doch na dezen snellen voorsprong kwam tot kwart na elven geen enkele beslissing meer, terwijl vrijwel nergens van een bepaald overwicht kon worden gesproken. En het slot bracht voor A.D.V. een prettige verrassing; wat vrij wel niemand verwacht had, gebeurde: A.D.V. won den kamp met 128! Slechts één A.D.V. bord verloor, terwijl niet minder dan zes partijen remise werden. Deze prestatie is des te*fraaier, wanneer men bedenkt, dat U.D.G. II in eigen huis altijd zeer moeilijk te ver slaan is. Het is onzen stadgenooten echter na groote inspanning gelukt en daarmee heeft A.D.V. haar punten- aantal op vier gebracht, hetgeen een vrij groote waarborg heteekent om vrij to blijven van het spelen van degra datie-wedstrijden (Ons Genoegen, Zeist, sluit momenteel de rij nog zonder winstpunten). A.D.V. moet 6 Januari a.s. naar O.K.K. te Baarn, dat momenteel de leiding in de eerste klasse heeft. Dat zal ook weer een zware opgave voor Amersfoort worden, maar tenslotte valt er niets met zekerheid nog te zeggen. De persoonlijke resultaten van gister avond luiden: U.D.G. II A.D.V. I B. GrossooJ. Horsmeier 20 J. HanegraafJ. Vos 11 J. F. van EngelenburgPh. Rintel 11 F. Smit—J. C. de Knegt 1—1 E. AalbertsC. V. Berkenbosch 11 P. Brolsma—W. van Aarst 02 A. ArendsA. den Baas 02 D. van DamG. J. Stappershoef 11 B. Littooy—A. Morren 1—1 W. Hendriksen—A. P. Beij 0—2 8—12 's-GRAVENHAGE. 8 December. Mr. A. Rueb. voorzitter van den wereldschaakbond deelt mede, dat hij in verband met de Zaterdag 4 De cember j 1. door den bondsraad van den Kon. Nederlandschen Schaak bond aangenomen motie in zake o.a. do houding van het presidium van den wereldschaakbond bij de regeling van het wereldkampioen schap, voor het eerelidmaatschap van den Kon. Ned. Schaakbond heeft bedankt. 109. Aan deze kettingen werden de ge vangenen door hun meesters of heerschers vastgeklonken. Plotseling gebeurde er iets verschrikkelijks. Met een harde slag viel de zware ijzeren deur in het slot en er was voor Jet geen enkele mogelijkheid meer om er uit te komen. HO. Gelukkig was Jet niet zoo bang uit gevallen. Ze gaf haar oogen goed de kost en keek of er geen andere manier was om uit dit griezelige huis te komen. Plotse ling zag ze een grooten steen in den vloer, en met behulp van een breekijzer slaagde ze er in den steen op te heffen. OM DEN BEKER VAN KONING GUSTAAF OSLO, 8 Dec. De eerste slotronde van den wedstrijd om den Beker van den Koning van Zweden tusschen Noor wegen en Denemarken is Dinsdag be gonnen met een dubbelspel. De Deenen Koerner en Ullrich versloegen de Noren Haanes en Andereen met 79, 6—3, 60. 3-6. 63 OMREKENINGSKOERSEN Oft Niet off. 8 Dec. 9 Dec. Londen 8.985$ 8.98X Berljjn 0.72.42!* 0.72.52 Partje 6.11 6.11 Brosse] 30.57 30.57 ZUrich 41.50 41.61 Kopenhagen 40.15 40.15 Stockholm 46.35 46.35 Oslo 45.17'* 45.17Ü New York 1.79% 1.79% Praag 6.33!* 6.33 Milaan 9.55 9.55 Wedeced door de R'dnm«rhe Bankvereco FEUILLETON Vrij naar het Engelsch door ANNIE S. SWAN 23) Warburton liep. na een oogenblik ge aarzeld te hebben, naar de tafel, waarop hij het pakket dat hii in zijn hand had neerlegde. „Wat mijn taak betreft, miss Har- man," zei hij rustig „deze is heel gauw afgeloopen. Op den acht en twintigsten Januari jongstleden, om drie uur in den namiddag, heeft wijlen miss Dempster mij op mijn kantoor in de Frederick straat bezocht Ze was geheel alleen en het was de eerste keer. dat ik haar ont moette. ofschoon ik haar hij naam kende. Ze stelde mii vlug van haar wensch op de hoogte dat ik een nieuw testament voor haar zou opstellen, wat absoluut als haar laatste wilsbeschik king beschouwd moest worden. Voor dat doel gaf zii mii zelf zeer duideliike aan wijzingen. Wii verloren geen tiid met •ver en weer praten zij dicteerde en (n schreef het volgende document op. dat •aar behooren geteekend en bevestigd H'erd, voordat zii miin kantoor verliet l*i zoodoende, als laatste wilsbeschik king, volkomen geldig is Heb ik de. toe stemming van Miss Harman en degenen die hier aanwezig zijn, om den inhoud ervan hekend te maken?" Alice knikte en het kleine gezelschap spande zijn ooren in om met verschil lende graden van belangstelling te luisteren. „De woorden zijn die van miss Demp ster," legde Warburton uit. terwijl hij het stuk foliopapier openvouwde. „Ik wil u er nog eens op wijzen, dat ik een voudig opgeschreven heb. wat zij gedic teerd heeft en dat ik geen woord ver anderd heb." „Hierbij verklaar ik. Katherine Demp ster. bij mijn volle verstand dezen acht en twintigsten dag van Januari" hier gaf zij mii den datum „dat ik hier en op dit oogenblik miin laatste wils beschikking maak in de tegenwoordig heid van Bohert Warburton. S.S.C.. uit de Frederickstraat 32, Edinburg. dien ik hierbij opdraag mijn instructie's in elk detail nauwkeurig uit te voeren. „Ik vermaak aan miin trouwen vriend en koetsier, Samuel Chislholm, het be drag van duizend pond. ten teeken. dat ik een goed koetsier en een man. die zijn mond kon houden heb weten te waardeeren. Aan Rebecca Dalgleish, die mij ook, tamelijk getrouw, gediend heeft, vijf honderd pond en zekere kleedincstuk ken. die hieronder genoemd zullen wor den. Aan Andrew Meikle. mijn butler, vijf honderd pond en de raadgeving mei Dalgleish te trouwen, dan kunnen zij hun spaarpenningen samen doen en er zoodoende meer plezier van hebben Ze hebben langen tijd ondpr een dak ge woond en zullen dus wel weten, wat ze aan elkaar hebben Aan Christina Caldwell, het tweede meisje, vijftig pond, op voorwaarde, dat zij mijn nicht trouw blijft, die al zooveei voor haar gedaan heeft." „Aan den Weleerwaarde dr. Guthrie, het bedrag van vijfduizend pond wat hij naar zijn eigen goeddunken kan ge bruiken, voor zichzelf of voor andere menschen. Ongetwijfeld zal hij het ver standig weten te gebruiken. En ik wil hier aan toevoegen, dat, wanneer ik hem vroeger ontmoet had. ik misschien eei. betere vrouw geworden was. De eenige wederdienst, dien ik hem hier- v or vraag, is, dat hij voort zal gaan n.ijn nicht, Alice Harman, te helpen, zoolang zij in Edinburg verkiest te blij ven. „Aan den Weleerwaarden Thomas Gillies, predikant van Greyfriars, hon derd pond, ten teeken van mijn dank baarheid, dat hij mij met rust gelaten heeft en me niet gekweld heeft met ver zoeken om zijn diensten bij te wonen. „Aan mijn neef en ouden vriend, Pa trick Ruthven Senior, vijftig pond en het cederhouten kistje, dat ik mijn nicht heb laten zien. Het moet hem onge opend gegpven worden, daar de sleutel al lang geleden zoek geraakt is, maar hij zal ongetwijfeld wel een middel vin- d»n om er in te komen." „Aan zijn zoon, Patrick Ruthven, L.R.C.P., en wat al niet meer vijftig pond en een goede raadgeving hij moet trachten een rijke vrouw te vin den, andere zal hij zijn wensch, een rijk man genoemd te worden, nooit ver vuld zien." „Tenslotte, aan mijn geliefde nicht, dochter van mijn eenige zuster Lilv, de rest van mijn bezittingen, waaronder ook mijn huis op het George Plein 81 en alles wat het bevat, tezamen met al het geld, dat over is, wanneer de boven- genoemde legaten betaald zijn En ik bid God haar te zegenen en haar al het geluk te schenken, dat zij verdient en dat zij getracht heeft in mijn leven te brengen, den korten tijd, dat wij samen geweest zijn. En zij kan met alles ongehinderd doen en laten, wat zij wil want ze heeft de waarde van geld in de harde leerschool der armoede leeren kennen, wat haar geen kwaad gedaan heeft „En ik beveel, dat de inhoud van dit testament bekend gemaakt zal worden op den dag van mijn begrafenis, in de bibliotheek van mijn huis, George Plein 84, in de tegenwoordigheid van de vol gende personen." Hierna volgden de namen van de aanwezigen, welke Warburton op vas ten toon voorlas, terwijl hij het docu ment neerlegde. Er heerschte een oogenblik een inten se stilte. De tranen waren in Alice Har- man's oogen geschoten bij de teedere en gedenkwaardige woorden, waarin haar tante over haar geschreven had en zij was niet in staat iets te zeggen. Het was dr. Guthrie, die het eerst de stilte verbrak. Hij deed een paar stappen naar het meisje toe. dat onheweeglijk bij de tafel stond en stak zijn hand uit „Mijn lieve jongedame, mag ik u wel gelukwenschen met de grootsche erfe nis. die u zoo juist ten deel is gevallen", zei hij op helderen toon, zoodat het geheele gezelschap hem kon verstaan „God helpe u er een goed en nuttig gehruik van te maken." Hij voelde haar kleine hand in de zijne beven en knikte haar hartelijk en bemoedigend toe. Haar oogen be dankten hem, hoewel haar lippen geen woord uitten Toen draaide mrs. Mars hall King zich om en wilde op haar beurt Alice gelukwenschen. Hierin werd zij echter gehinderd. Op datzelfde oogenblik brak dc storm los en degenen die ervan getuige wa ren. zoudpn hem tot aan hun dood niet meer vergeten. HOOFDSTUK XIX Teleurstelling van de Ruthven's De Ruthven's 6tonden, als bij afspraak, tegelijk op en de oudste liep op de ta fel toe. Alice 6tond aan den anderen kant ervan en ontmoette zijn blik met de grootste kalmte, hoewel zij zich vol komen van de kwaadaardigheid ervan bewust was. „Ik verklaar aan allen, die het willen hooren", zei hij moeizaam, „dat 't mijn overtuiging is dat het document, zoo juist door dezen heer voorgelezen, zoo niet een vervalsching, dan toch min stens het resultaat is van dwang en on rechtmatiger! invloed. Mijn grondige kennis van miss Dempster's geestestoe stand gedurende de laatste zes maanden, stelt mij in staat te beweren dat zij, wanneer zij bij haar gewone verstand geweest was. nooit een dergelijk onge woon en onrechtvaardig testament ge maakt zou hebben Mijn zoon, die haar de laatste vier iaar behandeld heeft en haar ook in haar laatste ziekte bijge staan heeft, kan bewijzen, dat zij on mogelijk in staat geweest kan zijn een dergelijk document alleen op te stellen." Warburton wendde zich scherp naar hem toe. Miss Dempster was volkomen gezond den dag, dat zij bij mij geweest is. Wat haar beroerte veroorzaakt heeft, kan ik natuurlijk niet zeggen, maar ik ben be reid om desnoods onder eede te verkla ren, dat zij dien dag heel normaal was en dat niet alleen, maar ook, dat zij een buitengewoon helderen en vooruitzien- den blik had. Verder wordt de veronder stelling, dat er op haar een onrecht- mntigen invlopd uitgeopfenrl zou zijn. volkomen te niet gedaan, doordat miss Harman ons op haar eerewoord verteld heeft, dat miss Dempster nooit met haar over zaken gesproken heeft en dat ze niet het flauwste idee had, dat haar tante haar iets na wilde laten." „Miss Harmans's eerewoor 1" riep Ruthven in ongelooflijk© woede uit, die hij zelfs niet trachtte te verbergen. „En wat is dat wel waard? Wie is miss Har man? Weet iemand iets van haar ver leden af Dr. Guthrie viel hem met opgeheven hand in de rede. „Houdt uw mond, u weet niet wat u zegt", zei hij streng. „Ik stel voor, dat wij, nu de zaak, waarvoor wij hier te zamen geroepen zijn, afgehandeld is, ieder ons weegs gaan en dit huis aan zijn gepasten rouw overlaten." Onder het spreken ging hij gedeelte lijk voor Alice staan, alsof hij haar voor den haat, die duidelijk uit Ruthven'6 ooeen sprak wilde beschermen^ Pat, die bemerkte, dat zijn vader zijn woede niet meer meester was en die ver standig genoeg was in te zien, dat er door verdere uitbarstingen niets te winnen viel. legde zijn hand op zijn arm „Ga mee, oude heer", fluisterde hiJ- „Voor ons is hier geen plaats." Maar de oude heer weigerde als oen woedende leeuw, gekalmeerd of weppe- leid te wordpn. Hij trilde letterlijk van razernij en teleurstelling en op dat oo genblik gaf hij niets om de gevolgen van zijn stumperig optreden, of den indruk, dien het hij de aanwezigen zou achter laten. Zijn gewone diplomatieke voor zichtigheid schten hem geheel in den steek gelaten te hebben. „De tijd, noch de plaats zijn geschik' voor onthullingen." zei hij met een ge- m een en glimlach „De atmosfeer is. °P zijn zachtst uitgedrukt, vijandig. Maai" ik waarschuw u, dat dit onrechtmatig geknoei maar niet zoo rustig zijn gang kan gaan. Miss Harman zal wel begru pen, wat ik bedoel en zij behoeft n'e verbaasd te zijn, als een rechtvaardig6 vergelding haar achterhaalt." (Wordt vervolgd)-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 6