MAUSOLEUM DER NASSAU'S GEVONDEN? De Japansche troepen voor Nanking. De verwoesting langs den weg, dien de aanvallers naar Nanking volgden, wordt geteekend door vlammen en rook, waarin groote gebouwencomplexen der Chineezen opgaan De Hertogin van Gloucester verrichtte deze week de ofiicieele opening der Lady Eleanor Holles school te Hampton in Middlesex, waar de Hertogin voor het eerst sinds haar ziekte weer in het openbaar verscheen Het albasten grafmonument van graaf Engelbrecht II van Nassau in de Groote il. *ij Breda' waa^onder zich de toegang bevindt tot den zoojuist ontdekten grafkelder, waarin zich waarschijnlijk de stoffelijke resten van de eerste graven van Nassau bevinden Ook In Indlë worden luchtbeschermingsoefeningen gehouden. Een toto van een te Madioen gehouden luchtbeschermingsdag. Na den gas aanval worden de straten met chloorkalk bestreken en bespoten In de Apollohal te Amsterdam wordt van 10 tot 12 December a.s. de inter nationale pluimvee- en konijnententoonstelling, «Avicorni», gehouden, waarvoor de eerste «gasten» reeds zijn ondergebracht Ritmeester baron Sirtema van Grove- stins en ritmeester Pahud de Mortanges met den beker voor hun overwinning In den landenwedstrijd op het concours hippique te Toronto (Canada) De houten paaltjes tusschen rijwielpad en rijweg op den Bodengraven- schestraatweg te Gouda zijn één voor één aan het snelverkeer ten offer gevallen Yvon Delbos bracht tijdens zijn verblijf In Polen een bezoek aan de graftombe van maarschalk Pilsudskl te Krakau Onder de Prinsenkapel in de Groote- of O. L. Vrouwekerk te Breda is een grafkelder ontdekt, waarin een vijftal kisten werd gevonden, die waar schijnlijk de stoffelijke resten van de eerste graven van Nassau bevatten. Een exterieur-foto van de Groote Kerk Op Fransch grondgobl.d Saint Laurent de Cordaux bij de Sp.ansche V™™* «rf» gezelschap vin anderen was, door Catalaansche carablnlers van de andere x.jde der grens doodgeschoten. zoek ter plaatse Jong geleerd, oud gedaan. Practisch onder richt aan de vrouwelijke jeugd in tal van dagelijksche huishoudelijke bezigheden Het koppel Slaats Pellenaars won den zesdaagsche te Kopenhagen. De twee Nederlandsche wielrenners na hun overwinning

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 8