De „Avicorni" geopend JAC. KROES Het natuurbad te Soest LAATSTE BERICHTEN VEILING A.Y.H.C. BEHAALT DE DUBBELE CIJFERS DENK EN ZET ONZE ADVOCAAT i> bereid uit ZUIVERE PRODUCTEN. MASSA - H AVI K 41 27ste partij weer remise NA-BESCHOUWING UIT DEN S.G.S. St. Nicolaas-marsch Z.U.T. UIT DEN U.P.V.B. „Amersfoort" bestaat 35 jaar Alle K.N.V.B.-wedstrijden afgelast Min. Steenberghe spreekt een rede uit Ook de nut-pluimvee- houderij gediend ONDERWIJSDEBAT BEGONNEN OVERSCHOENEN RUBBERLAARZEN Ie BLAD PAG. 3 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 10 DECEMBER 1937 IJSHUCKbt Oxford gaat ook in Amsterdam ten onder. Een 100 nederlaag AMSTERDAM, 10 Dec. Gisteravond is voor circa 2000 toeschouwers op de Sportfondsenkunstijsbaan een vriend schappelijke ijshockey-wedstrijd ge speeld tusschcn de A.Y.H.C en een ploeg van de Oxforduniversiteit, welke gisteren in Den Haag een 110 neder laag moest slikken. Reeds spoedig bleek dat de Engelschen ook hier hun roem niet zouden overleven, maar door slap spel wisten de Amsterdammers het in het eerste kwartier niet verde te bren gen dan twee doelpunten, het eerste van Kirby na keurig opbrengen van Griffin, en het tweede met een onvor- wacht schot van Wessels. Reeds in dit eerste kwartier gaf de doel verdediger van Oxford blijk van veel moed en red de verschillende malen uitstekend. Ook in de tweede speeltijd namen de Am sterdammers het nog zeer lauw op. waarbij echter dient te worden opge merkt, dat goed spel door de sneeuw laag. die zich steeds weer ophet ijs vormde, geheel onmogelijk gemaakt werd. In dit kwartier wist Griffin na een prachtige soloren voor het derde Amstordamsche doelpunt te zorgen, ter wijl Lammerts de puck bij een scrim mage in het doel der tegenpartij wist te werken. Eenige indiVidueele aanval len van den middenvoor van Oxford ble ven zonder succes. Tn het laatste kwar tier werd Oxford echter geheel door de Amsterdammers overspeeld, waarbij Kirby nog viermaal en Lammerts twee- maai wist te doelpunten. SCHAKF\ Een aanmerkelijke verbetering in de loozing van het afvalwater SOEST. In de Raadsvergadering van de vorige week werd door den Raad een werkverschaffingsplan aangenomen. Een der eerste werken, welke een uit vloeisel zijn van genoemd raadsbesluit, zal zijn een verbetering in de voorzie ning van het afvalwater van het natuur bad. Achter het bad zal men een groote bezinkingsvljver In de heide maken. Wanneer dit plan werkelijkheid is ge worden, zal een ontsierende en ongezon de waterloozing voorbij zijn. Het was n.l. voor den natuurliefheb ber en voor de autoriteiten een ergernis le zien hoe afvalwater uit het Nntuur- had zijn weg zocht in de hei en daar een tweede „bad" vormde, daar de grond spoedig verzadigd was. Deze zeer groote plas van op meerdere plaatsen meer dan een meter diep, werd door de jeugd en door kampeerders als zwemeelegen- lieid gebruikt. Blijkbaar werd het water in den beginne ook nog als drinkwater gebruikt, getuige de bordjes „Verboden drinkwater." De nieuw ontworpen bezinkingsvljver zal een oppervlakte krijgen van onge veer 5 H.A. en zal bestaan uit 4 gedeel ten, ieder op een ander niveau De diep te zal 50 c.M. bedragen, terwijl de vorm en de beplanting van een en ander zoo danig zal zijn. dat men wil trachten een broedplaats te scheppen voor wilde een den en ander watergevogelte. Voorloopig hoopt men de vijvers niet te behoeven omrasteren, hetwelk niet anders dan toegejuicht kan worden. Dlver»e soorten: Advocaat MASSA COOYMANS OUD TELEFOON 292. BINNENLAND EUWE-ALJECH1N Toch een knap gespeelde en interessante ont moeting F De 27ste partij om het wereldkam- f pioen6chap schaken tusschen. Dr. I Euwe en Aljechin, welke gisteren te I Amsterdam gespeeld werd, eindigde f na 28 zetten in remise. Alvorens de 27e partij van de match .tusschen Dr. M. Euwe en Dr. A. A. Alje chin hedenavond, in de groote zaal van „Krasnapolsky" aanving, heeft Ir. A. Heldring, directeur van het „Algemeen Handelsblad", onder welks auspiciën de .wedstrijden in de hoofdstad zijn geor ganiseerd. den beiden schaakmeesters teen klein souvenir aangeboden, j Dr. Aljechin ontving een blocnote in leeren omslag, terwijl dr. Euwe een portefeuille ter hand werd gesteld. De heer Heldring wenschte tevens dr. lAljechin geluk, met zijn herwonnen wereldkampioenschap. Mevrouw Aljechin en mevrouw Euwe twerden eenige fraaie orchideeën over handigd. Toen de vorige partij binnen dertig zetten een vreedzaam einde vond, nadat allerlei interessante wendingen de be zoekers geruimen tijd in spanning had den gehouden, konden wij geen aanlei ding vinden, een opmerking wat betreft den strijdlust der beide moesters te plaatsen. Doch na deze. 27ste partij geloovcn wij niet meer in de toevallig iheid van binnen drie uren bereikte re imises Er is geen twtjfel aan- de spe lers kunnen met den besten wil van de wereld niet meer de geweldigp ener gie opbrengen, die men zich herinnert uit de periode der match, waarin bei den nog het gevoel konden hebben dat ihet .om hun leven" ging. l Zeker, dp partij van Donderdag is Voortreffelijk ge-peeld en het is vakei 'voorgekomen, dat Euwe een openings voordeel niet kon realiseeren. doch er ontbreekt iets in dit conventioneels sim der match, dat het gedeelte tot en met laton wij zeggen de 24»ste partij niet al leen rechtvaardigde doch er tevens die hovenmenscholijke spanning aan ver leende, welke honderden bezoekers naar de zittingen trok: de innerlijke nood zaak. Onder zulke omstandigheden verdient echter deze ondanks alles interessante partij niet minder onze bewondering. De slotstelling luidt: Wit: Dr Euwe: Kgl. Db2 Tal. PeS pionnen c3. f2. g2 en h2. Zwart Dr. Aljechin: I<h7. Df6. Ta8. Le6, pionnen b6. b7. gfi en h6 HOCKFV De laatste Zondag voor de viering van het jubileum verliep voor Schaer- weyde niet al te gunstig. Het werd een 21 nederlaag tegen Pinokkio, dat dus het stoute stukje uithaalde om op tvv?e achtereenvolgende Zondagen de „Su per-klasse" SchaervveydeAmersfoort te slaan Amersfoort won op normale wijze van Kameleon en Hilversum 2 had geen moeUe met Be Fair 2. S.C.H C. 3 accepfperde geen ongeldige goal die de scheidsrechter bad goedgekeurd en verloor daardoor met 2—1 van 'Ie Baarnsche reservés Niet meer dan een staaltje van de sportieve plicht zal men zeggen, maar het gebeurt wel eens an ders, reden waarom w'i deze handel wijze als voorbeeld zouden willen stel.- len. Schaerwevde 9 8 0 1 26-7 16 Amersfoort 9 6 0 3 25-9 12 Pinokkio 2 9 6 0 3 19—14 12 Hilversum 3 9 4 2 3 18—15 10 B H V. 2 9 3 2 4 14—16 8 Be Fair 2 9 2 1 5 14—25 5 S.C.H.C 3 9 o 1 5 14—28 5 Kameleon 9 •2 0 7 13—29 4 Kampong liet zich door Amersfoort 3 van de eerste plaats verdringen door met 2—1 in de Kei-stad te verliezen Waar deze afdoeling vrij zwak is en het dus naar alle waarschijnlijkheid a' lemaal overwinningen zullen worden voor deze kampioenscandidaten, zal het Wel op een beslissingswedstrijd uit draaien. De jeugdige S.C H.C.-ers weer den zich kranig tegen BH.V. 5, doch verloren tenslotte met 64. Voordaan '2 moest de meerderheid van Schaerwey de 3 erkennen Amersfoort 3 7 6 0 1 62—6 12 Kampong 7 6 0 1 58—8 12 Schaerweyde 3 7 4 0 3 19-18 8 BH.V. 5 4 3 .0 1 11—15 6 Voordaan 2 9 2 0 7 11-41 4 Kampong 3 5 1 0 4 1-41 2 S.C.H.S. 6 7 1 0 6 16—49 2 SC HAK EK Utr. Christ Schaakv. III speelde voor de tweede- ronde, tegen Leerdam III en wist de gasten een 6—4 nederlaag toe te brengen. In Gebouw St. Jan, Utrecht, was Sticht II op bezoek bij Mat I. Mat, dat 't vorig jaar ongeslagen kampioen van de 4de klasse werd en daardoor promoveerde, blijkt ook in de derde klasse tot de sterkste tientallen te behooren. Sticht II werd met niet minder dan 8V2TA ingemaakt. Voor de Eerste klasse werd te Bus sum de belangrijke wedstrijd tusschen i het tweede en clerde. tiental van Bus- sum gespeeld, Bnssum III bleek geens 'zins voor Bussum TI te willen onder doen, zoodat de punten werden gedeeld l^el een bewijs, dat het samenstellen jTan een ranglijst van problematische waarde is. (Eindstand 5—51. Bussum V speelde een thuiswedstrijd 'epen Utrecht VI en wist de casten een nederlaag toe te brengen. De ge detailleerde uitslag luidde als volgt: WAK PELT PURISME De leden lieten zich door de sneeuw allerminst afschrikken Niet alleen des zomers organi seert of neemt de Amersf. Wandel- spottvereeniging „Z.U.T." deel aan marsehen, ook des winters beoefont zij de wandelsport. Traditie getrouw hield zij gisteravond voor haar le den een Sint Nicolaas-marsch, en wij zouden zeggen, traditie getrouw sneeuwde het voor en tijdens de marsch. Want het is een opvallend verschijnsel, dat ook het vorige jaar Koning Winter zijn scepter zwaaide en de aarde bedekte met een witte vacht. De inschrijvers lieten zich echter niet afschrikken. Gehuld in dikke pullovers trokken zij er op uit, doch de leiders hadden wijselijk het parcours belangrijk ingekort, zoodat men weer spoedig bij de startplaats „De Valk" terug was, waar den leden een aangename verras sing wahtte. Sint Nicolaas, die blijkbaar dit jaar de sport goed gezind is, was ook hier me' zijn knerht aanwezig. Voorzitter J. W. van Eist heette den Bisschop hartelijk welkom en dankte Zijne Hoogheid, die zoo bereidwillig was eewnpst zijn vertrek naar Sjianje nog eenigen tijd uit te stellen om de prijzen persoonijk aan de leden van Z.U.T. uit te reiken. Voor een ieder had Sint Nicolaas tij dens de prijsuitreiking een goed of af keurend woord De prijzen bestonden uit beeldies op voetstukjes. Nadat Zijne Eminentie de aanwezigen had getracteerrl en de leden één van hun clubliederen hadden gezongen, ver trok de TTooge Gast met Zijn knecht In. verband met bet eerste lustrum, dat Z.U.T. hef volgend jaar hoopt te hprdenken. sprak de secretaris, de heer W. ter Wolheek een kort propaganda- woord. Al werd deze marsch door de weers omstandigheden beïnvloed, het was niettemin voor de vereeniging een al leszins geslaagde avond. Alle wedstrijden van den U.P.V.B. op Zaterdag en Zondag a.s. te spe len, zijn afgelast, in verband met den slechten toestand der terreinen. SCHAKEN Sportieve viering van het jubileum Zooals wij reeds vermeldden, viert de Schaakvereeniging Amersfoort begin Januari 1938 haar 35-jarig bestaan. In verband hiermede zijn eenige iHestelijkheqlen georganiseerd. In de \erst vacant ie zal voor de Amersfoort- ■ichfe scholieren van middelbare en hoo- v-ere scholen een jeugdkamp worden ge organiseerd. waarvoor reeds de goedkeu ring van de Stichting ..Schoolschaak" is ontvangen. Op 20 Januari 1938 zal een groote si- juullaanséance worden gehouden, waar voor de meesters Kmo~'i en Fine reeds hun medewerking hebben toegezegd. Met een derde, Hollandsche meester, zijn momenteel nog onderhandelingen gaande. Het ligt in de bedoeling de deelname ian deze simultaanséance voor iedere belangstellende open te stellen Voorts heeft men plannen een ma«sakamp te houden van alle Amersfo.ortsche scha kers Legen een team van schakers, op Ie Veluwe woonachtig. Verschillende Amersfoortsche en Ve in wsche schaak vereen igingen verklaar- len .zich hiertoe herejri. VOETBAL HET VOETBALPROGRAMMA Blijkens de Sportkroniek van gisteren zijn voor Zondag a.s. ingelaöcht de wed strijden: HollandBaarn U.V.VOvermaas W.A.V.V.—Ede Veenendaal—T.E.C Uitgesteld zijn de wedstrijden D.O.S Velox en U.V.V.—Hercules TENNIS HUGHES TREKT ZICH TERUG LONDEN, 9 Dec. Na Tuckey heeft thans ook Hughes zich uit het actieve tennisleven teruggetrokken. Opnieuw heeft Engeland een kracht van beteeke- nis voor de Davisbeker-wedstrijden ver loren. Hughes speelde van 1931 tot ,1936 in de Engelsche Davisploeg. In die jaren werd hij beschouwd als een van de beste dub belspelers der weréld. R.A.L-OEFENMEESTERSHAAGSCHE OEFENMEESTERS 3—3. AMSTERDAM. 10 Dec. Onder vrij groote belangstelling is gisteravond in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam een lawntenniswedstrijd gehouden tusschen oefenmeesters van de R.A I. en eenige Haagsche oefenmeesters. De strijd ein digde in een 3—3 gelijk spel. De uitslagen luidden: Van Beem (A) sl. A. Hemmes (hl 6—1. 61. J. Goed raad (A.) verliest van W. Hemmes (H) 6—8. 2—6. J. Goedraad en van Beem (A) sl. A. en W. Hemmes (Hl 62. 63. Stas (Al sl. Stuiver (H) 6—2. 6—4 Sahbe (A) verliest van Houps (Hl 2—6. 4-6. Sahbe en Stas (A.) verliezen van Houp6 en Stuiver (H.) 7—9, 4—6. Gisteravond speelde in het oude Gym nasium Denk en Zet I haar tweeden •competitiewedstrijd voor de 2e klasse A van den S.G.S., tegen „de Pion I" uit Hilversum. Het werd een overwinning voor onze stadgenooten, volgens onderstaande 'uit slag: Denk en Zet I. De Pion I. 1. J. de BruijnR. Harkema AA 2. P. Buiteman—J. Both AA 3. G. BosJ. Ekkeveld 01 4. T. SchuurmanW. Swaan 1—0 5. C. MeijerA. Zwijnen burg 1—0 6. L Asperslag—J. Rey AA 7. G. TermatenE. Reiche 10 8. J. Groeneveld—G. Goedhart 10 9. J. MarxJ. Nieber A—A 10. J. Ober—H. van 't Hof 0—1 6—1 Denk en Zet speelde aan de oneven borden met wit. Eveneens speelde voor de 4e kl. C. Denk en Zet III teeen Mat II uit Utrecht. De uitslag werd als volgt: Denk en Zet III Mat II 1. G. PolB. Ween i nk 01 2. R. PardieckL. Scheepmaker afgebr. 3. H. HilversumB Nichting 01 4. Th. de RuiterW. Helwich 10 5. E. rle Ruiter Azn.B. Graeff 10 6. J. Teters—.T. Klabbers 01 7. H. KootA. Klabbers 01 8. J. Wichard—F. Balfoort 1—0 9. L. PotE. Zantkuyl 10 10. G. GouverneurH. v. cl. Brink 01 5—4 STADSNIEUWS Ten overstaan van notaris Johs. Knop pers werden gisteravond in „het Boomp je" de navolgende perceelen in veiling gebracht Perceel 1 tot en met 19 zijnde 14 woonhuizen, 3 winkelhuizen en 2 per ceelen bouwland met daarop staande woningen aan den Soesterweg nos. 176 t/m 210. Perc. 20 en 21 drie woonhuizen aan de Breestraat nos. 28 t/m 34. Perc. 22 een woonhuis aan het Klei ne Spui no. 20. Perc. 23 dito aan de Albert Cuyp- straat no. 1. Perc. 24 dito aan den Arnhemschevveg no. 64. Perc. 25 dito aan de Weistraat no. 6. Perc. 26 dito aan de Frans Halsstraat nö. 5 Perc. 27 dito aan de Bloemendalsche- straat no. 62. Perc. 28 winkelhuis en bovenhuis aan de Beekesteinschelaan nos. 23a en 23b. De uitslag is als volgt, Perc. 1 tot en met 17 toegewezen aan J. W. Boshuizen voor 31.600. Perc. 18 en 19 aan A. Heilijger6 voor 6600.—. Perc. 20 en 21 aan W. Jaquet voor 4650.—. Perc. 22 opgehouden 3450. Perc. 23 aan M. J. Moret voor 3S00. Perc. 24 aan W. Heere voor 3250. Perc. 25 opgehouden 880. Perc. 26 aan J Lascur voor 2900. Perc. 27 opgehouden 2400. Perc. 28 aan J. Ileilijgers voor 6100. Hij prijst het initiatief van hen die „Avicultura" en „Ornito- philia" deden samenwerken tot één show AMSTERDAM, 10 Dec. In een van de bovenzalen van het aan do tentoonstellingshal grenzende Apol- lo-paviljoen heeft de minister van Economische Zaken, Mr. M. P. L. Steenberghe, hedenmorgen om even over half elf de internationale pluimveetentoonstelling „Avicorni", die gedurende drie dagen in de hoofdstad zal worden gehouden, geopend. Behalve het tentoonstellingsbestuur en bestuursleden van de voor deze ten- loonstelling samenwerkende vereenigin- gen „Omitophilia" en „Avicultura", waien er tal van ornithologen en bij de pluimveeteelt geïnteresseerde personen bij deze openingsplechtigheid aanwezig. Het gemeentebestuur wus vertegenwoor digd door den burgemeester Dr. W. do Vlugl, en de wethouders Baas, Krop man, van Meurs, de Miranda en Rustige. De voorzitter van het tentoonstellings bestuur, G. J. A. A. Baron van Heem stra, heette allen welkom en vestigde er nogmaals de aandacht op, dart. alle naijver tusschen de vereenigingen „Avi cultura" en „Omithophilia", die voor heen afzonderlijk baar tentoonstellin gen plachten te houden, thans in een zusterlijke samenwerking voor deze ééne groote tentoonstelling is opgelost. Een woord van dank aan de secretaris sen van beide- vereenigingen. die enor me hoeveelheden werk hébben verzet, achtte spr. hier wel op zijn plaats. Vervolgens was het woord aan Minis ter Steenberghe voor het uitspreken van zijn openingsrede. Rede minister Steenberghe De Minister wenschte allereerst de be sturen der beide samenwerkende ver eenigingen „Avicultura" en „Omitho philia" geluk met het besluit te samen één groote show te organiseeren en bracht hulde aan degenen, die het' ini tiatief namen voor deze samenwerking en die aan de uitvoering ervan mede werkten. De residentie was eertijds gewoon de exposities van het deftige Avicul tura te herbergen. Utrecht mot zijn TWEEDE KAMER 's-GRAVENHAGE, 10 Dec. Aan de orde is, na afdoening van een aantal kleinere wetsontwerpen, hoofdstuk VI dep. van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, der'rijksbegrooting voor 1038. De heer Woudenberg (N.S.B.) wijst er op dat bet eindcijfer der be grooting 142 millioen bedraagt en niet temin ons onderwijs in hedroevenden staat verkeert. Het onderwijs moet er op gericht zijn, een krachtigen natio- naal-socialistischen geest te kweeken en bet Dietsche besef te versterken. Aan wandelende boekenkasten hebhen we niet veel. Spr. bepleit verandering van den geest en de richting van het onder wijs. dat nationaal moet zijn, niet voor het belang der partijen Het geschiedenis-onderwijs moet vrij zijn van politieke tendenzen. De lijd, aan lichamelijke opvoeding besteed, mag niet als verloren tijd worden be schouwd. Het primaire recht der ouders over het onderwijs hunner kinderen moet op den voorgrond staan Het on derwijs moet nationaal en socialistisch zijn, gpricht zijn op eenheid door ar beid Bij het onderwijs moet God als ooi-zaak van alles, ook van onze Neder- landsche onafhankelijkheid, worden er kend. Er moet orde komen in het spel ling-vraagstuk. INBREKER GEARRESTEERD NAALDWIJK. 10 December. De laatste weken werden in het Wcstland en speciaal in Naaldwijk en 's-Graven- zande verscheidene diefstallen gepleegd In samenwerking met de gemeente politie van 's-Gravenzande heeft de BURGERLIJKEN STAND U December GEBOREN: Geertruida Johanna, d. v. J. Smink en J. H. van de Burgwal; Loui se d. van A. Noach en H Dwinger. OVERLEDEN: M. van Ginkel, 77 jaar, weduwe van G. Veer; J. Knevel, 80 jaar, ongehuwd; J. van Keulen, 87 jaar, we duwnaar van E. van Bokhorst; G. La- gerweij, 4 jaar, W. Brouwer 65 jaar, on gehuwd. oude tradities opende gaarne zijn poorten voor de tentoonstellingen van het meer gemoedelijk Omitho philia. Amsterdam krijgt nu de combi natie van Avicullura en Omithophi lia, een belangrijko en navolgens waardige coördinatie van op het zelfde doel gerichte krachten. Amsterdam mag reeds vele pluimvee liefhebbers onder haar inwoners tellen, die veel voor de sportfokkerij over heb ben en er goed mee op de hoogte zijn. Het zal stellig ook nog tal van personen herbergen, wier kennis van vogels niet verder strekt dan het beroemde „Vin- kie". Een show als deze zal ook hun oogen openen voor de verscheidenheid, die er reeds bestaat onkel bij hoenders, watervogels en duiven. Daarnaast zul len zij nog volop kunnen genieten van de schoonheid van konijnen en andere pclsdicrcn in een ruime variatie. Van een ideëel standpunt bezien is de sportfokkerij van de grootste beteeke- nis en we zouden ons gelukkig prijzen, dat er in dezen prozai^chen tijd nog zooveel belangstelling bestaat voor deze schoone liefhebberij. e Toch doet liet spr. speciaal als mi nister van Economische Zaken bijzon der veel genoegen, dat er op deze ten toonstelling ook een plaatsje is inge ruimd voor de nut.pluimveehouderij. Deze toch, is voor de volkswelvaart van eminent belang. De vlucht, dio de nutpluimveehoude- rij genomen heeft, is mede te danken aan do sportfokkerij. Het vervangen van de hoenders van het oude inheom- sche type door de meer productieve mo derne nutrassen is door de sportpluim- veehoudcrij sterk in de hand gewerkt. De belangstelling der sportfokkers be paalde zich niet lot do inlandsche ras sen, maar ging eveneens uit naar het geen in andere landen werk gekweekt. Er had herhaaldelijk import plaats van builonlandschc dieren en op die wijze zijn de voornaamste niï'tpluimveerasscn van thans in ons land gekomen. Het stelselloos door elkaar kruisen van allerlei typen en kleurslagen nam grootendeels een einde en de grondslag werd gelegd voor eon goed fokkerijwe zen bij de bed rij fspluim veehouderij Dat ook de regeering het belang van de sportfokkerij naar waarde weet tc schatten, moge o.a. blijken uit het be schikbaar stellen van medailles voor de groote tentoonstellingen. Aan Avi cultura en Omithophilia waren voor dit jaar ieder drie medailles toegezegd; door do combinatie* „Avicorni" zijn het er thans zes. Mogen de pluimveeliefhebbers zoo eindigd Minister Steenberghe uit het gansche land en speciaal ook de Am sterdammers. blijk geven van bun in stemming door een talrijk bezoek. Ik ben cr van overtuigd, dat dit de groot ste voldoening zou zijn voor alle mede werkers. Nadat ververschingon waren rondge diend, maa'kte het ge/.elsebap een rond wandeling door de tentoonstelling. BEL OP 840 IN VERSCHILLENDE MODELLEN EN BIJ LANGESTRAAT 78 TEL. 840 Naaldwijksche politie een persoon ge arresteerd. zekere II M., die niet min der daVi 15 diefstallen en een inbraak op zijn geweten heeft. De man legde een volledige bekente nis af en is naar het huis van bewaring te den Haag overgebracht. OPLICHTERS AAN HET WERK Op 18 November vervoegden zich bij een brandstoffen handelaar te Marssum twee als heer gekleede personen, die den alleenverkoop aanboden van «en artikel tegen het beslaan van brillegla- zen, auto- en etalageramen. Het bleek een vetachtige stof te zijn, verpakt in doozen van 150 gram met het opschrift: „Chemisch product Auto Heil" prijs f 250. De inkoopsprijs bedroeg 1.50 per doos Hunnerzijds zou gezorgd worden voor de noodige reclame door het huis aan huis bezorgen van een circulaire betreffende "het bovenstaande artikel. Ze waren zeer bespraakt en wisten on der een vloed van woorden den brand- 6tof'>nhandelaar tp bewegen 30 doozen te koopen ad 1.50 contant. Van het verspreiden langs de huizen van i> beloofde circulaire is tot op 23 November 1937 niets gekomen, terwijl hij onderzoek bleek, dat de handels waarde van het genoemde artikel zeer gering is en zelfs voor den inkoopsprijs totaal onverkoopbaar. De Burgemeester van Menaldumadeel waarschuwt belanghebbenden tegen de praktijken dezer g «signaleerden. 's-GRAVENHAGE. 10 Dec. Alle voor Zondag 12 December a.s. vast gestelde competitiewedstrijden zijn door het K.N.V.B.-bestuur afgelast in verband met de slechte terrein en weers-omstandigheden. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND- WEDSTRIJDEN AFGELAST ROTTERDAM, 10 Dec Het bestuur van den Nederland6chen Korfbalbond deelt mede, dat alle voor Zondag 12 De cember a.6. vastgestelde korfbalwed strijden in verhand met de slechte ter rein- en weersomstandigheden, zijn af gelast. DAMESDISTRICTSWEDSTRIJDEN AFGELAST De districtswedstrijden van den Ned. Dames Hockey bond, welke Zondag a.s. op de velden van S.C.H.C. te Bilthoven zouden plaats vinden, gaan in verband met den slechten toestand der terreinen niet door. DE STERRIT NAAR MONTE CARLO •s GRAVENHAGE, 19 December. Op oen desbetreffend verzoek aan den mi nister van financiën heeft de K.N.A.C. bericht ontvangen, dat ten gerieve van de deelnemers aan den sterrit naar Monte Carlo die Nederlandsch grondge bied zullen aandoen, alle douanemaat- regelen zullen worden getroffen, welke noodig zullen blijken voor een vlot en ongestoord verloop van dezen internatio nalen rit. BUDGE WINT VAN CRAWFORD MELBOURNE, 10 Dec. Bij een in ternationaal tennistournooi te Melbour ne won de Amerikaansche Wimbledon- kampioen Donald Budge mei 75. 64. 36, 86, van Crawford. De nieuwe Australische tennisster Bromwich won gemakkelijk van zijn Amerikaansrhen tegenstander Mako met 62, 62, 60 DRIE NIEUWE ZWEEDSCHE RECORDS STOCKHOLM, 10 December. Tijdens zwemwedstrijden zijn drie nieuwe Zweedsche records gevestigd. Bjoern Borg bracht er twee op zijn naam. n.l. over 100 meter borstcrawl met een tijd van 59.2 sec. En over 200 meter school slag met een tijd van 2 min. 45,8 sec. F.riks«on vestigde een nieuw record op de 500 meter schoolslag met een tijd van 7 min. 44,5 sec. VAN DE RECHERCHE Door de recherche alhier is in beslag genomen een nikkelen horloge, afkom stig uit een luxe auto, geparkeerd op den Hof en een paar bruine motorhand. schoenen met kap, ontvreemd uit bak- kersmand van rijwiel op Liendertschc- weg. In verband met bovenstaande ver zoekt de commissaris van politie den eventueelen eigenaar zich te vervoegen bij de afdeeling recherche. SCHOOL VOOR WIJSBEGEERTE De Russische wijsgeer Nicolai Ber- diaeff, die in 1922 Rusland moest ver laten en sedert enkele jaren in Parijs woont, komt tusschen Kerstmis en Nieuwjaar (2729 Dec.) met de Kerst- réunie op de School voor Wijsbegeerte een cursus geven. Deze cursus heeft tot onderwerp L'homme dans ses contradic tions (De mensch in zijn tegenstelingen) en de bedoeling is, dat in 3 lezingen gesproken wordt over het Probleem van de Vooruitgang, het Probleem dor Vrij heid en het Probleem van het Lijden. Prof. Berdiaeff is hier in het land bekend geworden door verschillende boeken, die in het Nederlandsch ver taald zijn: „De nieuwe middeleeuwen", „Waarheid en leugen van het commu nisme" en „Do bestemming van den mensch in onzen tijd". Vooral dit laatste boek beeft zeer de aandacht getrokken BELANGRIJKE OPDRACHT De architecten A. Crimon, Amster dam en J. en D. Eilmann, Zaandam, hebben namens de N.V. Frutal Works te dezer stede opgedragen aan F. van Hoo- gevest alhier het bouwen van een kan toor- en magaziingebomv met helders, portier- en rijksambtenarenloge met toe- ganspoorten, ommuring, bestrating, rioleering. enz. op de terreinen der N.V. aan de Nijverheidsstraat. SNEEUWOPRUIMING IN DE BINNENSTAD Hedenmiddag heeft de Gemeente-Rei niging mat veel materiaal een aanvang gemaakt met de eneeuwopruim'Ing in de binnenstad. De hoofdstraten en de Var- kensmarkt, waar het bij het passeeren van auto's een modderballet werd, door dat pekel gestrooid was, waren om streeks half vier in normalen toestand herschapen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 3