WAT DE AFDEELINGEN BESPRAKEN Grondbedrijf „HET LEVEN VAN ONZE VOOROUDERS" G. G. VEENENDAAU Gasfabriek Kerstpot'overpeiinziing POSTERIJEN MET KERSTDAGEN 26STE JAARFEEST „DE LUCHTPOST" "TT Even 719 bellen TH. DIJKMAN TERUGGEKEERDE RUITERS MAAKT ZELF UW HOESTSIROOP Expositie van athleten der lucht ARRESTATIE VAN INBREKERS BOEKHANDEL J. H. ITTMANN KINDERMIDDAG L.E.A. - WINTERBAL 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 20 DECEMBER 1937 STADSNIEUWS Het laatste zou te zwaar belast zijn EEN lid verklaart zich met de in trekking van de subsidie voor tandheelkundige hulp en het ver- leenen van subsidie voor kraamhulp aan mm- en onvermogenden te kunnen vereenigen, doch vraagt ie willen onder zoeken of met meerdere steun zal moe ten worden verleend voor de tandheel kundige verzorging der armlastigen B. en \V. antwoorden, dat de tandheel- I J! vcrzorging der armlastigen ge- schiedt door Maatsch. Hulpbetoon, door de personen, die daarvoor in aanmer king komen in de gelegenheid te stellen ter behandeling naar de klinieken in Utiecht te gaan en de personen, voor wie dit bezwaarlijk is, te doen behande len te dezer stede. Deze aangelegenheid is dus op voldoende wijze geregeld. Door enkele leden wordt er de aan dacht op gevestigd, dat de Zondagsheili ging en de Zondagsrust in onze gemeen te nogal te wenschen laat. Het aantal samenkomsten op Zondag neemt, ge weldig toe, waardoor aan een rustige I Zondagsviering heel wat mankeert. I Bovendien wordt daardoor de Zondags- i rust voor de politie belangrijk ingekort en heeft zij weinig mogelijkheid ter kerke te gaan. Op meerdere toepassing van de Zondags.wet in deze gemeente wordt aangedrongen. Hoewel het juist is, dat in onze ge meente verschillende samenkomsten op Zondag worden gehouden, meenen B. 1 en W. dat toch niet van een geweldige toename kan worden gesproken. Niet ontkend kan worden, dat de verkeers- 1 drukte in Amersfoort ook op Zondag aanmerkelijk toeneemt. Het zeer drukke verkeer bevordert de Zondags- rust niet, doch wettelijk kan tegen dit verschijnsel niet worden opgetreden. Van een belangrijke inkorting der Zon dagsrust voor de politie is echter geen sprake. Op een vraag wanneer het ambtenaren- 1 reglement in werking zal treden, ant- jj. woorden B. en W. dat zij verwachten, dat spoedig in een gecombineerde ver- 1 gadering het ontwerp zal worden vast- I gesteld en daarna aan de aangesloten 8 gemeenten ter behandeling zal worden v aangeboden. j Naar aanleiding van het vijfjaar- I lijksch gemeenteverslag wijst een der I leden er op, dat ten aanzien van het 3 Grondbedrijf de ongunstige factoren de l gunstige overtreffen, vooral als men aan i de toekomst denkt, als in het bedrijf in hoofdzaak nog aanwezig zijn de min- der goed verkoopbare terreinen, welke in het bedrijf zijn opgenomen, hoewel O voorzien kon worden, dat ze niet voor 0 directe exploitatie in aanmerking kwa- men. Het zal noodig zijn een daling van den schuldenlast te bevorderen. Het j) saldo der min of meer vaste baten en lasten is, door vermindering der exploi- sj tatie-inkomsten, door de verhoogde ad- S ministratie- en reclamekosten en door het vergoeden van rente en aflossing der uitgenomen gronden voor plantsoenen, van een voordeelig in een nadeelig saldo gewijzigd. Wanneer nu in eenig jaar i-j geen gronden werden verkocht, dan zou de gemeente uit haar gewone middelen moeten bijdragen in dit nadeelig saldo. Dat de gemeente nog niet bijdraagt komt doordat jaarlijks wordt beschikt 'M over de bij verkoop van gronden afge- zonderde reserve voor rentebetaling ■>J waarvoor thans f 40.000 is uitgetrokken en over een deel der winstreserve ten I behoeve van de betaling van de reeds genoemde rente en aflossing der uitge- 1; nomen plantsoengronden. waarvoor 10.950 is uitgetrokken. Het wil spreker voorkomen, dat deze bedragen van het bedrijf worden onttrokken wegens buiten het bedrijf vallende lasten. Naar zi]n oordeel moeten de reserve's uitsluitend worden aangewend voor de doeleinden, waarvoor ze besemd zijn en mogen op het grondbedrijf geen andere lasten worden gelegd, dan die welke het be drijf zelf betreffen. In dit verband wijst hij er op, dat o.a. in het grondbedrijf zijn opgenomen de sportterreinen aan dén Leusderweg en Laan 1914, waaruit het geen enkel voordeel trekt, doch waarvan het de rente en aflossing mag betalen. Spr. verzoekt B. en W. hieraan ernstig hun aandacht te willen wijden. Een ander lid is 'eveneens van oordeel, dat het Grondbedrijf te zwaar belast is en verzoekt het bedrag van f 10000 voor administratiekosten te verlagen. B .en W. antwoorden, dat er naar ge- streéfd wordt het Grondbedrijf zoodanie te beheeren, dat voorkomen wordt, dat de gemeente uit haar gewone middelen bijdragen zou moeten verleenen en daar- in zijn zij tot heden geslaagd. De betaling van rente en aflossing der ■j: uitgenomen plantsoengronden ad. f 10950 vórmt wel een belangrijken last op het K bedrijf, doch bij het voorstel aan den Raad om dit besluit te nemen, zijn de rédenen daartoe uitvoerig uiteengezet en Ged. Staten hebben zich met dit raads- besluit vereenigd. De beschikking over een deel der reserve voor rentebetaling 1 is volkomen in overeenstemming met I het doel, waarvoor deze reserve is ge- I vormd. De sportterreinen aan den Leusderwetr en Laan 1914 worden, zoolang ze niet als I bouwterrein in exploitatie worden ge I nomen, als sportterrein gebruikt, zonder I* eenige vergoeding, omdat zij in andere I omstandigheden toch ook geen of zeci I weinig inkomsten zouden opleveren Door gebruik op deze wijze werpen I in bet algemeen het meeste nut af. Het I terrein aan den Leusderweg zal. zoodra I bet terrein aan de Ruhensstraat in ge- bruik worden genomen, als sportterrein worden ongeheven. Verlaging Aan liet bedrag van f 19090 voor administratiekosten zou veroorza- I ken, dat de uitgaven, daarvoor voor bet I prnndbedriif gedaan, niet ten volle wor I den vergoed. Het beheer van het grohd- I bedrijf geeft werkzaamheden ook aan den algemeenen dienst, zoodat men niet alleen het bedrag aan jaarwedden, uit getrokken voor de Afd. Eigendommen in aanmerking dient te nemen. Door een der leden wordt opgemerkt, dat hij zich nog steeds niet kan vereeni gen met de gastarieven. Hij kan het niet anders zien, dan dat de groote winsten tover 1936 weer 143.569) de ondergang van het bedrijf worden en het voor de gasverbruikeis niet anders is dan een verkapte belasting. Hij, die veel gas ver bruikt, moet veel meer van die belasting opbrengen, dan hij die weinig of in 't geheel geen gas verbruikt en dan denkt spr. in de eerste plaats aan de minver mogenden. de werkloozen en de kleine middenstanders, die toch zeker het meeste muntgas zullen verbruiken en waar het meermalen zal voorkomen, dat zij geen penning bezitten om deze extra belasting te betalen. Deze rnenschen be talen te veel, want bij muntgas bestaat geen vastrecht. Zijn B. en W. bereid er aan mede te werken, dat aan dezen on- rechtvaardigen toestand een einde komt? Zeer terecht wijzen B. en W. op de zorgelijke toekomst van de bedrijven, maar is het dan niet noodzakelijk, dat hier wordt ingegrepen en dat het gasbe drijf wordt gereorganiseerd in aanslui ting met de nieuwe toestanden, terwijl meteen op de toekomst gelet wordt, want spr. weet heel goed, dat de moeilijkhe den niet alleen de tarieven betreffen, maar dat het zoo ver komt, dat gas be schouwd wordt als iets, dat vroeger be staan heeft. Ook de verhoogde kolenprij zen brengen zorg voor dit bedrijf en die zijn aanwijzingen, dat er wat moet ge beuren. In 1935 werd door spr. voorgesteld het gastarief met 1 cent te verlagen, het welk een vermindering aan inkomsten beteekende van 36000; daartegenover zou de begrooting sluitend worden ge houden door voor de uitgaven f36.000 minder beschikbaar te stellen. De uit komsten over 1936 hebben bewezen, dat spr. gelijk had, want de winst was 42.000 hooger dan het geraamde, dus hadden die 36000 er nog ruimschoots af gekund en bleef er nog f6000 extra winst over. Dit lid wcnscht hier uit te spreken dat er over 1936, door verschillende uit gaven te verminderen, goed werk is verricht; ook de Commissie heeft daar aan medegewerkt, maarwe zijn er nog niet, er is nog meer te bereiken. Daarom verzoekt spreker aan het col lege of het bereid is er aan mede te werken, dat aan de gas-commissie met den Directeur van het bedrijf, of aan een Commissie uit den Raad wordt op gedragen de reorganisatieplannen, met het oog op de gewijzigde tijdsomstandig heden voor de toekomst van het bedrijf, voor te bereiden. Ook de in de begrooting 1938 uitge trokken bedragen voor uitbreiding tot ƒ60.000 komen spr. hoog voor en nu weet hij wel, dat deze bedragen niet altijd worden uitgegeven, maar derge lijke bedragen gaan ongemerkt onder de hamer door en de raad hoort er niets meer van; is het niet mogelijk dat alles, wat voor uitbreiding noodig is, eerst in de commissie wordt behandeld? In 1936 heeft de commissie veel vergaderd en goed werk gedaan, maar in 1937 en vooral in de laatste maanden hoort men niets meer van de gasfabriek. Kan hier in geen verandering komen? Gewezen wordt voorts op de geraam de 30.800 wegens aandeel in de kosten der Centr. Boekhouding, welke kosten ontzettend hoog worden genoemd voor een dergelijk bedrijf, ook als men dit bedrag vergelijkt met de kosten der waterleiding. Gevraagd wordt hiervoor een gespecificeerde opgaaf te verstrek ken. Vorig jaar heeft de gascommissie een bespreking gehouden over de bevorde ring van een viertal ambtenaren. Het voorstel is toen niet doorgegaan, doch bij de behandeling van de begrooting 1938 besloot de commissie met het voor stel' mee te gaan. Er blijkt echter slechts een persoon in aanmerking te worden gebracht. Het doet spr. als lid der com missie onaangenaam aan, dat niet met het besluit der commissie rekening is gehouden. MOEDER, sprak ons kleine Jantje, Die den Kerstpot weer zag staan Waarom staan ze met die potten? Waarom wordt dat toch gedaan? Moe vertelde aan haar jongen Van het Kerst-herdenkingsfeest, Van den Kerstboom en de lichtjes En het sprak tot Jantje's geest Jantje ging met z'n gedachten Even t'rug naar vorig jaar, Toen ze öm den Kerstboom zaten, Liedjes zingend met elkaar Jan begreep en knikte even, Moe vertelde aan haar vent, Dat door vélen in den Kersttijd Haast geen Kerstféést wordt gekend Dat de tijden moeilijk waren En nog heel veel dingen meer Zij vertelde het eenvoudig, Maar déar kwam het toch op neer Thuis gekomen is Jan heel stil Naar z'n spaarpot toegegaan, Toen de straat opin den Kerstpot Heeft-ie een paar cent gedaan Zoo heeft Janman bijgedragen Voor een Anders Kerstfeestlicht, Jantje is een kleine jongen. Maar hij heeft iets gróóts verricht1 Morgen en ook overmorgen Ziet U nóg dien Kerstpot staan Hebt U Zaterdag of heden Ook het Uwe al gedaan ,j..? Bent U nog voorbijgeloopen? Doe dan net als kleine Jan...* Stadgenooten: Kerstpot-oogen Kijken vragende U én PHILIA (Nadruk verboden) Geen postbestelling op den Tweeden Kerstdag te dezer stede Het Post-, Telegraaf- en Telefoonkan toor te dezer stede i6 op den 25en De cember a.s. (len Kerstdag) geopend als op Zondag, n.l. van 89 uur voor den postdienst en van 8—9 en van 13—14 uur voor den telegraaf- en telefoondienst. De postagentschappen zijn dien dag gesloten. Er wordt noch een briefpost- noch een pakketpostbestelling uitgevoerd. Tusschen 13 en 14 uur bestaat gele genheid tot het afhalen van correspon dentie. De 6tadsbrievenbussen worden één maal geledigd, n.l. tuëschen 20 en 21 uur. De nachtposttreinen loopen niet in de nachten van 24 op 25, 25 op 26 en 26 op 27 December. In verband hiermede behoort de cor- raspondentie, welke met het op 25 De cember naar Bandoeng vertrekkende vliegtuig moet worden verzonden, op 24 December uiterlijk te 20 uur aan het Hoofdkantoor, of in de stadsbrievenbus- sen vóór de 4e lichting te worden ter- post bezorgd. Voorts wordt er de aandacht op ge vestigd, dat op de beide Kerstdagen in het geheele land geen bestellingen wor den uitgevoerd, behalve te Amsterdam, Rotterdam, 's Gravenhage, Utrecht, Gro ningen en Schevaningen, waar alleen bestelling plaats vindt van: le brieven, briefkaarten, dienst6tuk- ken (met. uitzondering van gedrukte dienststukken) kennisgevingen van over lijden, indien deze stukken op de voor zijde zijn voorzien van een Zondags etiket; 2e brieftelegrammen; 3e nieuwsbladen, welke tenminsta op drie dagen per week verschijnen: 4e kennisgevingen van aangeteekende stukken, welke aan het kantoor zullen worden afgehaald. WINKELSLUITING Hierbij brengen wij onder de aan dacht van het publiek, dat de winkels tot en met 24 December tot des avonds 10 uur geopend mogen zijn. de Zaterdagavond gehouden in de zaal van café ,,d' Oranjeboom" A.P.V. „De Luchtpost" herdacht Zaterdagavond in de zaal van Café „d'Oranjeboom" haar 26 jarig bestaan door het houden van een feestavond voor haar leden en ge- noodigden. De voorzitter van de feestcommissie e lieer G. Krijnen, opende dezen avond aarbij hij allen hartelijk welkom heet te. i\a gewezen te hebben op vorige feestavonden, welke hij vergeleek met een groot familiefeest, sprak hij den ■ensch uit, dat ook deze avond op „aardige wijze feest gevierd zou wor den, Vervolgens bracht liii dank aan de feestcommissie, voor de vele voorberei dende werkzaamheden. Later op den avond reikte de heer Kriinen met een toepasselijk woord de rijzen der kampioenschappen aan de innaars uit. Deze waren: ,T. v. d. Heuvel, le kampioenschap Hok Generaal, idem oude duiven, 4e kamp. 1ste Tour. 5e kamp. idem: 4de kamp. 3e Tour; 1ste kamp. hok jonge duiven, 2de kamp. navlucht Chr. Raartman. 2e kampioenschap Hok Generaal, 2e kamp. hok oude dui ven, 2e kamp 1ste Tour; 3e kamp. 2e Tour. 2de kamp 3e Tour; 3e kamp. 3e Tour; 5e kamp. 3c Tour, 3e kamp. hok jolige duiven. N.H Egink 3de kampioenschap Hok Generaal. 3e kamp. hok oude duiven, le kamp. 1ste Tour, 3e kamp. Navlucht, 3e kamp. le Tour. H. J. TIol, 4do kampioenschap Hok Generaal; 4e kamp hok oude duiven; 2e kamp. Navlucht, 4e kamp. Hok jonge duiven, le kamp. Navlucht, 5e kamp. idem. J. Haarmans 5de kampioenschap Hok Generaal, 5e kamp. Hok oude duiven, le kamp. navlucht. A. L. Verstraefen 1ste kampioenschap 3de Tour; 2e kamp, navlucht; 3e kamp. idem. B. v. d. Burg 1ste kampioenschap navlucht; 5e kamp. Hok jonge duiven, 4e kamp. navlucht. Th. Fijnenberg 2de kampioenschap hok jonge duiven, 3e kamp. navlucht. W. v. d. Riet 2de en 4de kampioen schap 2de Tour. H. v. d. Linden 4de kampioenschap navlucht. T. v. Winterswijk 1ste kampioenschap 2de Tour. D. v. d. Venne 5de kampioenschap 2de Tour. H. v. Eden, 4e kamp. Navlucht. W. de Belt en A. Verheulen. 5de kamp. Navlucht. De wisselklok werd voor de tweede maal achtereen gewonnen door den heer Jos. Verstracten, die daardoor de- fenitief houder werd. Het komische gedeelte werd verzorgd door Johnnie Rovo en Wiesje Kool hoven. die, nipt hun liedjes en schetsen contact met de talrijke, aanwezigen had den. Het veelvuldige applaus was wel het beste bewijs, dat het gobodene zeer in den smaak viel. De entre-actes werden gevuld door muziek van rle band van Jan van T.oo. die ook haar medewerking vprleende aan het laatste nummer van het pro gramma, dat bestond uit een groot bal onder leiding van den heer Krijnen. Dit nummer duurde zeer lang. Op waar dige wijze heeft ..De Luchtpost" haar „verjaardag" herdacht Zooals bekend is thans het plan, dat de architect \V. M. Dudok in opdracht van het Utrechtsche Gemeentebestuur liceft ontworpen voor den bouw van een nieu wen schouwburg op het Lucas Bolwerk te Utrecht, gereed gekomen. Hierboven een maquette van het gebouw gezien van de Nachtegaalstraat Mooilijkheden met de waterleiding? en U wordt vakkundig geholpen. v.h. Fa. KRAAIJENEST Bioemend.straat 9. Tel. 719. Zaterdag in de cantine van de Rijschool gehuldigd ZATERDAG had in de cantine van de rijschool in intiemen kring een huldiging plaats van de ruiter- équipe, welke de Nederlandsche kleu ren had verdedigd op de concoursen- hippique te New Vork en Toronto in November j.l. De équipe, welke bestond uit Luite nant-kolonel De Kruijff en de ritmees ters Baron Sirtema van Grovestins en Pahud de Mortanges werd allereerst toe gesproken door den kolonet Lagerweij, Commandant der IVe Artillerie-Brigade, die de ruiters hulde bracht voor hun prestaties en complimenteerde met de door hen behaalde successen. Luitenant-kolonel Camerling Helmont, Directeur van de Rijschoól, hierna het woord verkrijgende, bracht eveneens hulde aan de officieren, die hoewel zij gedurende deze concoursen menigmaal met tegenslag te kampen hadden gehad, met vele fraaie succesen naar het va derland konden terugkeeren. Spreker ging hierbij uitvoerig in op den aard der gehouden concoursen en memoreer de daarbij in het bijzonder de omstan digheid, dat het in de geschiedenis van den landenwedstrijd, gehouden op het concours te Toronto, nimmer tevoren was voorgekomen, dat deze wedstrijd door een équipe werd gewonnen met vier foutlooze parcoursen, hetgeen de Nederlandsche officieren ditmaal hadden gepresteerd. Ook de eerste prijs, door Overste De Kruijff in een der an dere springconcoursen behaald, en wel ke bij zeer zware concurrentie en na overspringen was veroverd, werd door spreker in het bizonder naar voren ge bracht. Vervolgens werd nog het woord ge voerd door Luitenant-kolonel van der Mandele, Commandant van het Ie Re giment Huzaren, die zich speciaal richt te tot den ritmeester Pahud de Mor tanges, daar deze officier tot vorenge noemd regiment behoort. Spreker ves tigde in het bizonder de aandacht op de groote waarde, welke aan een vlag vertoon van Nederland op de concour sen in het buitenland moet worden toe geschreven en welke zulk een bizondere beteekenis krijgt indien, zooals hier het geval is geweest, de resultaten zoo fraai zijn. Ten slotte dankte luitenant-kolonel De Kruijff namens de leden der équipe de verschillende sprekers en alle aanwezi gen voor de gebrachte hulde en besloot met, een opwekking aan allen, het deel nemen aan concoursen-hippique voort te zetten en uit te breiden en zich hier bij niet door tegenslagen, welke ook bij de ruitersport veelal voorkomen, te la ten ontmoedigen. Een nieuw receptl Geen enkel middel brengt spoediger erlichting in gevallen van catarrh, verkoudheid, hoest, enz. dan dit een voudige recept, dat door de hoogste medische autoriteiten werd goedge keurd. Koopt bij Uw apotheker of dro gist 30 gram VERVUS (dubbel gecon centreerd). Vermengt, het thuis met een kwart liter beet water en een eetlepel suiker, stroop of honing. Het resultaat is een groote flesch met de sterkste en doelmatigste medicijn, zoo aangenaam van smaak, dat zelfs de kinderen, die lastig innemen, het graag lusten. De eerste eetlepel van deze VERVUS si roop doet onmiddellijk de hinderlijke verkoudheid ophouden. De verstopte neus wordt gereinigd, de ademhaling vergemakkelijkt, het hoesten houdt op en de infectie wordt tot staan gebracht. Deze VERVUS siroop is gemakkelijk te maken en zoo'n groote flesch van deze uitstekende medicijn kost haast niets. Indien U geen tijd heeft om de siroop te maken, npemt dan een halve theelepel zuivere VERVUS met een weinig wa ter. Ieder, die gevoelig is voor verkond beid en catarrh, neme er een proef mee. Knipt deze paragraaf uit om IJ eraan te herinneren VERVUS hij Uw apothe ker of drogist te koopen. (\dv.) U.S.O.-CONCERT Woensdagavond heeft in Tivoli te Utrecht het tiende abonnementsconcert van haf U.S.O. plaats onrl»r le'ding van Carl Schuricht met medewerking van H"Tn Kolberg, viool. Het programma luidt: 1. Concert voor Viool en Orkest in D gr. t.. Opus 77 Johannes Brahms 2. Symphonie VII in E gr. t. Anton Bruckner In het clubgebouw van „Het Soesterkwartier" door „De Postduif" Nu het vliegseizoen ten einde is, organiseerde de postduivenvereeni- ging „De Postduif" in het Clubge bouw van de speeltuinvereeniging „Het Soesterkwartier" op Zaterdag en Zondag een clubtentoonstelling. De opening hiervan had Zater dagmiddag plaat6 door den heer G. Krijnen, voorzitter van den Cen- tralen Postduivenbond. In zijn openingswoord herinnerde spreker nog even aan den klinkenden feestavond, welke deze jonge vereeni ging onlangs hield om vervolgens er op te wijzen, dat de vereeniging tot het laatste oogenblik heeft volgehouden door uit te komen in vluchten Spreker vertrouwde, dat zij het komend seizoen ook steed6 zal uitkomen in do bonds en kringconcoursen. De 100 inzendin gen op deze tenoonstelling zijn een be wijs van wat een vereeniging wil en kan; zij zullen tevens bijdragen tot het opvoeren van het peil der vogels. De prijswinnaars, die zullen deelnemen aan de bondstentoonstelling, welke bin nenkort hier ter stede wordt geLouden, hebben zeer zeker een kans. Na dank gebracht te hebben aan de organisatoren van deze tentoonstelling, aan den keurmeester, den heer F. D. Harteman en aan den bondscecretaris voor zijn aanwezigheid, verklaarde de heer Krijnen de tentoonstelling voor geopend. De pl.m. 100 vogels in ruime kooien, maakten een goeden indruk. Ook de keurmeester was zeer tevreden, zoodft zijn taak verre van gemakkelijk is ge weest. De resultaten waren: Klasse 1: J. Kaal, le prija en schoon ste vogel der tentoonstelling; J. Ter- schegget, 2e prijs; J. Eikelënburg, eer volle vermelding. Klasse 2: G. v. d. Burg, le prijs; J. Terschegget, E.V. Klasse 3: J. Jagtenberg, le prijs; A. Terschegget, 2e prijs; A. Kaspers, 3e en 5e prijs; B. Baatje, 4e prijs; A. Groene- veld, 6e prijs; Chr. v. Putten, zeer eer volle vermelding; Jac. Barbie, E.V.; A- van Putten, E.V. Klasse 4: J. Floor, le prijs; P. van Laar, 2e prijs; Jac. Barbie, Ë.V. Klasse 5: v. Drie, le prijs en E.V.; Jac. Barbie, Z.E.V. Klasse 6: K. v. Mitlum, le prijs; A. van Zijl, Z.E.V. Klasse 7: J. v. Eikelenburg, le prijs; J. Jansen, 2e prijs; K. v. Mitlum 3e prijs: A. Groeneveld, Z.E.V. Klasse 8: J. J. Toonen, le prijs; J. Floor, Z.E.V. Een groote hoeveelheid sigaren, zeep, thee en koffie is in beslag genomen In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn door de politie hier twee personen gearresteerd, die zich aan verschillende diefstallen in on ze stad schuldig gemaakt hebben. De levensmiddelen als thee en kof fie en verder een partij van onge veer 2200 sigaren zijn in beslag ge nomen. De beide gearresteerden, de 41-jarige V. en de 31-jarige D., beiden alhier, heb ben indertijd diefstallen gepleegd bij de firma de K. op de Kamp en bij R. op de Groenmarkt, terwijl zij het verder ge munt hadden op bodewagens en ook een bezoek brachten aan het tramstation. Een vrij groote hoeveelheid zeep, kof fie en thee en 2200 sigaren zijn door de politie bij huiszoeking aangetroffen en in beslag genomen. Een goede vangst, waarmede veel tot opheldering is gebracht. TORENZANG Ook thans weer geeft de beiaardier S. A. van Kalveen toèpasselijke liedé ren op den avond voor Kerstmis van 8 tot 9 uur. Het programma luidt: Ik zal u wat vertellen J. T. Tierie. Morgen, kinderen, zal 't vreugde we zen E. v. d. Einde. Kerstnacht Tierie. 't Is een dagh van vroolijkheidt, Oud-Hollandsch. De Boodschap aan Maria, evenzoo. Herders, hoe, ontwaakt gij niét? Kerstnacht Adam. Morgen komt het Kerstfeest weer Joh. Veth Kerstmis L. Noiré.t. Stille Nacht T. Gruber Kerstlied Willy Derby. Jubellied. F.ere zij God. Op Vrijdag. 31 December. Oudejaars avond, wordt 's avonds gespeeld van 9 uur tot half tien. Een belangrijk boek de ROEVER—DOZY Derde geheel opnieuw bewerkte druk. Compleet in vier deelen a f 7.50. Deel I verschonen. Voorhanden bij: l UTRECHTSCHESTRAAT 46 - TEL. 66 In den foyer van Amicitia, belegd door de Ned. Ver. van Huisvrouwen In den foyer van Amicitia werd Zaterdagmiddag door de afdeeling Amersfoort der Nederlandsche Ver eeniging van Huisvrouwen een kin dermiddag gegeven, welke verzorgd werd door den heer René van Dui nen. De speciale middag mocht zich in eea groote belangstelling niet alleen van de kinderen, doch ook van de oudera verheugen. Nadat de middag met eèn kort woord door de vice-presidentc, mevrouw H o e- versde Smitt, was geopend, werd direct begonnen met de vertooning van een marionettentheater. Het was hier de wereld in het klein en de kinderen amüsecrdcn er zich kostelijk om. De „conferencier", wist al heel gauw met de kinderen het noodige contact te vér- krijgen en hij deed dit op zeer komi sche wijze, die groote hilariteit bij het jonge volkje verwekte. Schateren en nog ééns schatprtm, liet ons- allen de muzikale clown Renyo, Van zijn toeren hebben de kinderen wel het meest genoten. Ook Robby de „rekenende" hond, had succes door de sommen, welke de kinderen hem op gaven, goéd uit le rekenen. De komi- sche hond „Polly" deelde in het succes van zijn collega. Tot. slot kwamen Albo en Anita, de zeepbellenjongleurs voor het voetlicht, Deze speciaal voor de kinderen be legde bijeenkomst van de Nederland sche vereeniging van huisvrouwen té een groot succes geworden en heeft hen genotvolle uurtjes gegeven. Uw KERSTKAARTEN, zoowel Engol- sche als Hollandsche gozocht bij Boek- en Kunsthandel LANGESTRAAT 33 - TELEFOON 232 Een geslaagd feest in hotel „Monopole" Zaterdagavond, hield de Amersfoort- sche Gymnasiasteri Bond „L.E.A." het jaarlijkscho winterbal in hotel „Mono pole." Na een hartelijk welkom van den prae- ses zette de muziek in, waarmee het bal, onder de prettige leiding van één. van de leden, een aanvang nam in de feestelijk met rood en dennegroen ver sierde zaal, waar een gezellige sfeer heerschte. De stemming was vroolijk en ongedwon gen en bereikte bij het dansen voor hee- ren zijn hoogtepunt, toen bleek dat het lang niet makkelijk was, de rol van de ontbrekende dames-partners te vervul len; er werden tenminste aardige caprio len gemaakt!! De band o.l.v. Henk Driessen kweet zich op uitstekende' wijze van zijn taak en heeft er zeker het zijne toe bijgedra gen om dezen L.E A.-avond tot een ge slaagd feest te maken. FEESTAVOND „MENDELSSOHN" Het was Zaterdag weer de jaarlijk- sche feestavond van Mendëlssohn: ge zellig en goed geslaagd. Er waren wel enkele tekortkomingen o.a. was de aanvang tamelijk laat, en vertoonden, de twSe cabaret-stukjes hier en daar een kleine leemte, waarschijn lijk door gebrek aan voldoende studie. Tekortkomingen, welke echter in de toekomst te herstellen zijn, zooals ook te groote pauzen tusschen de verschil lende nummers. Daar staat tegenover, dat er ook uit blinkers waren, vooral in het laatste stukje waarin Oompjè, Ed. Frits en Mientje werkelijk hun uiterste best déden. Over het optreden van den humorist, den heer Heil uit Utrecht, kon men bij zonder tevreden zijn. Hij gaf één reeks imitaties, van een apart genre, waar voor algemeen bewondering was. De Ripkén Band" heeft de stemming er uitstekend in weten te honden, waar aan ook het welslagen van den feest avond en het hal na, Ine te schrijven is, NATIONALE POSTDUIVEN- TENTOONSTELLING Op eërsten en tweeden Kerstdag wordt door den Cëntralen Postduiven Bond in „dé Valk" een nationale post- duivëntenoonstellinjz gehóuden. BENOEMING Met ingang van 17 dézer is benoemd tot directeur der Chr. Gvmn. Vèrèën. „Sport Staalt Spierèn" te Voorthuizen, onze plaatsgenoot, de heer W. L. de Gans, leeraar Lich. Opvoeding, heil gymnastiek en massage.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 5