Fa. M. R. N. OOSTERVEEN Oecumenische Bijeenkomst VREEMDELINGEN AANGEHOUDEN ENGLISH ASSOCIATION Gilbert en Sullivan Evenredige vracht- verdeeling Wet tot 1 Juli 1938 verlengd Uit den G.U.K.B. Versterking een er spoorbaan VIER GROOTMEESTERS SPELEN SIMULTAAN REORGANISATIE VOORSTELLEN VERWORPEN WAT ETEN WIJ MORGEN? SUCCESSEN VAN „DE REISDUIF" Langestraat 42 - Telef. 77 A.V.R.O.BRIDGE kampioenschap K.N.V.B.-programma OLYMP. SPELEN TE TOKIO J. v. d. BRUG NAAR H.V.C. UIT DEN U.P.D.B. 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 21 DECEMBER 1937 Had gisteravond in de Oud- Katholieke kerk plaats Gisteravond werd in de Oud-Katho lieke Kerk een Oecumenische bijeen komst gehouden, uitgaande van het co mité tot het houden van Wijdingsavon den ter gelegenheid van christelijke feestdagen. De dienst, die geleid werd door Ds. G. W. van L)eth, Gei el Prcd. in H.V., Ds. J. Paiinebakker, Herv. Pred. en Prof. C. Wiiker, President van het Oud.Kathol. Seminarie werd geopend met het zingen van Ps. 123 vs. 1. Na gebed en lezing van Ef. 2 vs. 1—10 en liet zingen van een gezang sprak Ds. Pannehakker over: „Gods liefde voor de wereld." Hieraan ontleenen wij het volgende: „God heeft deze wereld heel bijzonder lief en wij kunnen ons hierover slechts ver hazen. Ik spreek niet over de onbezielde wereld in de natuur enz. maar over de mcnschenwereld. Tot ons zijn ver halen uit de oudheid gekomen, hoe de menschen toen waren. Ook toen vocht men vreeselijk en voortdurend met el kaar, zoo lezen we zelfs in den Bijbel, het oude Testament. Hoe was toen der menschenhouding tegenover God? Het is zelfs zoover gekomen dat voorgan gers en priesters zelf niet meer geloof den, wat ze den menschen verkondig den. En denken wij aan al die tijden waarin men steeds zooveel tegen God misdreven heeft door woord en daad. Deze wereld, die wereld, stel u voor, heeft God lief! Nu zijn wij verder. Voor hcidenschc keizers, zeden en beschaving zijn christelijke in de plaats getreden enis het nu zoo .veel andere? Het zou begrijpelijk zijn als God weer eens een opruiming, zoo als in den tijd van den zondvloed, hield en toch... God zegt: „Ik heb u lief." Hoe kan Hij dat toch? Ons past slechts stille aanbidding van het wonder van Gods genade, die de wereld, ónze we reld, lief heeft," Hierna sprak na gezang en schrift lezing van Joh. 1:1—18 Ds. G. W. van Deth over: „De daad van God's liefde." Spreker ging uit van Joh. 1:1IS over het vlceschgeworden woord Gods. „Goethe wilde dit eens verbeteren cn sprak van: „In den beginne was de daad." Het is natuurlijk dwaasheid om het evangelie te willen verbeteren, doch toch is dit een waar woord. Het woord, hier bedoeld, is ook een daad. Johannes noemt het te verwachten heil „woord". D.w.z. de Heer in den hemel is niet een zwijgend monarch, die zich terugtrekt en gesloten is voor de men schen, maar Hij treedt naar buiten, uit zijn heerlijkheid. Hij spréékt niet alleen woorden, maar is zelf woord. Hij wil met de menschen een gesprek hebben. Hij wil zichzelf uitspreken. Zich geven. Zich laten kennen. Dit behoort tot Zijn wezen. In deze wereld laat ieder den medemensch eenzaam, op straat loopt men elkander voorbij. Maar één spreekt tot ons allen, in deze wereld, waarin we ons zoo vaak eenzaam voelen. Hij zegt tot ons: „Ik ben Uw Vader, gij zijt geen wees meer." Gij zijt geen nummer voor God, maar zijn kind. En nu zegt 'Johannes: „Deze God is zoozeer woord, gemeenschap zoeken met den mensch, dat Hij vleesch geworden is, d.w.z. „hij komt in deze kapotte, ellendige wereld, blijft niet op een afstand staan. Op ons (niveau, of liever, in onzen afgrond komt Hij, want „Zoo lief heeft hij ons gehad dat Hij Zijn Eenigen Zoon gegeven heeft." Deze wereld is te vergelijken met een melaatsche die Hij echter niet schuwt. Het wonder van het Kerstfeest is daarom, dat God zich ook nu nog steeds geeft. Ongewapend komt hij tot ons menschen die zich zoo vaak togen Hem wapenen. Nochtans is Hij .voor ons dezelfde. Liefde. Hier gaat het om, of wij met Hem een gesprek willen voeren, of we Zijn liefde willen aan nemen'; of wij Zijn daad. nl. het zenden van Zijn Zoon, willen aanvaarden. Wij hebben slechts te luisteren en als Hij spreekt slechts te zeggen: „Ja, Heer, Gij weet, dat ik U lief heb." Vervolgens zong men uit het Oud- Kath. Vesperboek het gebed van Jezus Sirach, waarna Prof. C. Wijker sprak over: „De vrucht van God's liefde". „Als Paulus hier gestaan had zou hij misschien net als op de areopagus te 'Athene gezegd hebben: „O, verre heb ik kerken gezien, op straat heb ik aan alles kunnen merken, dat gij U voorbe reid op het Kerstfeest Gij moet wel zeer godsdienstig zijn!" „Maar," zou hij verder zeggen: „Ook heh ik opgemerkt, hoe gij, elkander met oorlogswapenen en economische wape nen bestrijdt." Is dit de vrucht van Gods liefde? Neen, slechts wie gelooft heeft deel aan die vrucht, n.l. het eeuwig leven. Jezus leven is een voort durend worstelen, een zich alles ont zeggen, een zich geven. Wij kennen de vrucht van Gods liefde uit de geschie denis, denken wij b.v. maar aan heilige mannen, martelaren als een Petrus, Paulus, Andreas, Ignatius en zoovele anderen. En zie nu hoe bv. de kerk in Rusland vervolgd wordt en men toch stand houdt, ook bij ons blijkt vaak de vrucht van die liefde Gods, Wij kennen ook menschen, die leven naar Gods Woord. Zij bezitten het eeuwig leven reeds. Grijpt naar dat eeuwig leven' (Velen echter grijpen te hdog. Men hoort van prohlemen over staat, kerk, maat schappij. werkloosheid, enz Nu heeft God een plan, dat misschien voor ons dwaasheid mag heeeten, doch voor God hoogste wijsheid is. En aan dat plan mogen we medewerken. Dat doen wij nu reeds, waar we als leden van ver schillende kerkgenootschappen samen zijn gekomen, ook een vrucht van God's liefde. Maar dit is nog maar een begin Bezitten wij, nu het Kerstfeest nadert het eeuwig leven? Wij moeten gcloo ven, ééns zullen we weten. Ge hebt dan het eeuwig leven in u Met het uitspreken van een gebed en 't zingen van Gcz. 7 uit het Oud-Katho lieke gezangboek: „Dauwt heem'len. wolken. wijkt van een, daal Heiland als een regen", werd deze dienst bcs'oten. Als bijzonderheid dient nog vermeld te worden dat deze dienst een eenigs- zins meer liturgisch karakter vertoon de, doordat de predikanten in toga, Prof. C. Wijker in gekleurd superplie en paarsche stola optraden, terwijl de al taarkaarsen brandden^ Beschikten niet over de noodige papieren cn geld Gisteravond laat werd de politie hier uit Winsterwijk getelefoneerd met het verzoek een auto aan te houden, waarin een heer cn een dame vervoerd werden. Daarbij werd verzocht om aan den chauffeur te vragen of deze onderzoe ken wilde of de beide ingezetenen, die naar Amsterdam wilden, over geld cn de noodige papieren beschikten. De auto in kwestie is hier inderdaad eenigen tijd later aangehouden, waarbij gebleken is, dat de inzittenden Duitschc vluchtelingen waren. Zij waren vóór do Nederlandsche grens bij Winterswijk uitgestapt en die gepasseerd, om later weer in te stappen. Zij waren niet in het bezit van de noodige papieren cn hadden zoo kans gezien, moeilijkheden met de douane te voorkomen. Ook had den zij geen geld, om de autotocht te betalen. Beiden zijn aangehouden en blijven ter beschikking van de politie in ver band met de Vreemdelingenwet. Het is misschien het vriendelijkst en hot verstandigst, om van dezen avond, die oen zwakke causerie bracht van de English Association, niet al te veel te zeggen. Er sprak een vermoeide lecturer die, zooals ieder ander vermoeid mensch op zijn beurt wel eens doet, een vloed van woorden gebruikte, waarvan men weinig mee naar huis nam. Het onderwerp: Gilbert and Sullivan's Light Opera, had zeer zeker een goede voordracht kunnen geven. Zooals men zich bij een avonduitgang, tusschen zwaardere avonden van sterke kunst door, in kan stellen op een bekoorlijke, vrooiijke voorstelling van lichter ge halte, die zuivere ontspanning brengt. Zoo had de weergeving van dit genre Engelsche opera, die in Engeland een niet onbelangrijke plaats inneemt, een aardig licht kunnen laten vallen op deze zijdo der Engelscho cultuur De inhoud van deze lecture bleef evenwel, nogal onder de verwachting. Geroutineerd voordrachtkunstenaar als mr. Baker is, hield hij zijn gehoor zeer zeker geboeid, en de aardige illu- slrcerende liedjes, die hij zelf, onder niet al te gunstige omstandigheden voor treffelijk begeleidde, vonden veel bijval. De hoogtepunten werden bereikt in do uitstekend gezongen Nachtmerrie, cn in de zeer mooie muziek hij De Deca dente Man. en, dat het lied uit The Gondolier goed was, daaraan bestaat no possible doubt whatever! Mr. Baker bezoekt Holland voor de eerste maal cn beging waarschijnlijk de vergissing, die aan meer Engelschen niet vreemd is, het begrip van een bui- tenlandsch publiek meer op één lijn te stellen met dat van kinderen dan van een gehoor, zooals hij dat ook in Enge land zou hebben gehad. Misschien is ook weer opnieuw gebleken hoe, terwijl men gemakkelijk samen het grootsche bewondert en het tragische gelijk tra gisch ziet, men op het gebied van het komische heel gauw sterk verschillen kan in appreciatie. Mr. Baker heeft getracht ons veel te geven in den tijd, die hem ter beschik king stond, hij heeft veel gezegd en goed gezongen, maar, toch valt deze En gelscho a\ond niet onder de geslaagde te rangschikken. H. R- Overgang naar den toestand van vervoerscoördinatie zal nader geregeld worden •s-GRAVENHAGE, 21 Dec. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wets ontwerp tot wijziging van do wet van 5 Mei 1933 houdende tijdelijke maatre gelen tor bevordering van eene zooveel mogelijk evenredige vrachtverdooling in de binnenscheepvaart. In de memorie van toelichting zegt de minister, dat artikel 13 van de wet op de zooveel mogelijk evenredige vracht- verdeeling voorschrijft, dat voor 1 Ja nuari 1938 aan de Staten-Generaal een voorstel van wet zal worden gedaan, waarbij intrekking van deze wet, zoo mede de overgang tot den normalen toestand, zal worden geregeld. Bij deze aan de crisispachtwet ont leende bepaling is men destijds blijk baar uitgegaan van de gedachte, dat de buitengewone omstandigheden, die aan leiding gaven tot het indienen van het wetsontwerp voor of op 1 Januari 1938, zouden hebben opgehouden te bestaan, althans dermate in kracht zouden zijn verminderd, dat een overgang naar den normalen toestand waarbij men af schaffing van de evenredige vrachtver- deeling zonder meer op het oog had kon worden voorbereid. Dit uitgangspunt is door den gang van zaken niet houdbaar gebleken. De toestand van de binnenscheepvaart is nog niet bevredigend geworden. In ver band hiermede en tevens met den steeds dringender wordenden eisch van een algemecne vervoerscoördinatie kan thans met de intrekking van voornoem de wet niet gepaard gaan een regeling tot overgang naar den „normalen toe stand" in den zin van vrij vervoer, maar zal de overgang geregeld worden naar den toostand van vervoerscoördinatie. Een desbetreffend wetsontwerp, waar bij tevens er naar gestreefd is om aan de bezwaren tegen de huidige regeling zooveel mogelijk tegemoet te komen, is in ver gevorderden staat van voorberei ding, daar echter de indiening niet vóór 1 Januari a.s. kan geschieden, strekt het bijgaand wetsvoorstel tot verlenging van den in artikel 13 van de wet van 5 Mei 1933 gestelden termijn tot 1 Juli 1938 en tevens tot het doen vervallen van den eisch, dat bij de intrekking dier wet de overgang geregeld wordt naar den normalen toestand. SPORT EN SPEL ABONNEMENTSCONCERT U.S.O. Door bijzondere omstandigheden moet do uitvoering van Bruckner's zevende symphonic uitgesteld worden tot een nader te bepalen concert. Het program ma van het concert van 22 December a.s., dat, zooals men weet gedirigeerd wordt door Carl Schurlcht, en waaraan de violist Hugo Kolberg als solist me dewerkt, luidt thans als volgt: 1. Ouverture „Euryanthe", Wcbcr, 2. Vioolconcert, Brahms. 3. S yin pi 10 ine in d, César Franck. BINNENLAND Zooals bekend is, wordt ten behoeve van de snelheidsverhooging, ingaande de a.s. zomerdienstregeling, op verschil lende lijnen, de weg door dwarsliggers versterkt. Voor het baanvak Oudewater —Gouda blijkt deze versterking echter niet voldoende te zijn. Uit een onder zoek is n.l. gebleken, dat in den onder grond een veenlaag zit, die het noodig maakt het baanlichaam van af station Oudewater tot 2 K.M. van af Gouda, dat is over een afstand van 8.8 K.M., aan beide zijden, met een zanddam te versterken. Dit is een tegenvaller voor de spoorwegen. Zij zullen hierin echter op afdoende wijze voorzien door zand aanvoer uit Maarn. De treinen zullen evenwel over een kort traject iets min der snel moeten rijden, zoolang de ver sterking duurt (n.l. 75 K.M. per uur) Met de nieuwe dienstregeling zal men van deze snelheidsvermindering echter niets merken, omdat die dan in de rij tijden zal zijn verwerkt. Men zal spoe dig met de werkzaamheden aanvangen, die vrij langzaam (naar schatting meer dan een half jaar) zullen duren en waarmede een vrij groot bedrag (men spreekt van een half millioen) zal heen gaan. VOORGESTELDE VEREENIGING VAN SCHAIJK EN REEK INGETROKKEN 's-GRAVENHAGE, 21 December. De minister van binnenlandsche zaken heeft krachtens machtiging van H.M de Koningin het bij de Tweede Kamer aan hangig gemaakte wetsontwerp tot ver- eeniging van de gemeenten Schaijk en Reek, teruggenomen. Ter toelichting merkt de minister op, dat na de indiening van het wetsont werp omstandigheden zijn ontstaan, die het noodig maken het vraagstuk van de gemeentelijke gebiedsindeeling in de omgeving van Grave in breeder ver band te bezien. Beslissingswedstrijd tusschen Excelsior 3 en Amersfoort 2 noodzakelijk? De strijd tusschen de twee uitgespro ken zwakste ploegen in de eerste klas se, Amersfoort 2 en Excelsior 3, is dit maal geëindigd in een overwinning voor de Hilversummers. Beide twaalftallen hebben, daar zij alle overige wedstrij den verloren, nu twee winstpunten, zoo dat een beslissingswedstrijd wellicht noodzakelijk zal worden. (Het doolgo- middelde telt in den G.U.K.B. niet mee). Vogel 2 heeft wederom met groot ver schil van Samos 3 gewonnen. Nu werd het 50, door welk resultaat de Vogel reserves weer op de tweede plaats. Bilthoven 2 8 7 1 0 15 51—10 Vogel 2 8 5 1 2 11 35—11 Altius 1 6 4 2 0 10 37—14 Samos 3 8 4 0 4 8 21—22 Olympia 8 7 3 0 4 6 19—26 Amersfoort 2 8 1 0 7 2 647 Excelsior 3 9 1 0 8 2 12—51 In de tweede klasse A kwam Rhenen niet op tegen Soesterkwartier IIB le verde een moeizaam bevochten zege van Olympia 3 op de Tovers 3 op. Het werd 32 in het voordeel der jeugdige Bus- summers, waaronder verscheidene korf- ballertjes met aanleg schuilen, evenals dit trouwen? bij de derde der Zeistena- ren het gev 1 is. Baerne 2De Zwaluwen 2 ging we gens terreinafkeuring niet door. De uitslagen Eerste klasse Hilversum: Excelsior 3Amersfoort 2 42 Utrecht: Vogel 2Samos 3 50 Tweede klasse A A'foort: SoesterkwartierRhenen Rh. n.o. Tweede klasse B Zeist: De Tovers 8Olympia 3 23 Baarn: Baerne 2De Zwaluwen 2 t.a. AMSTERDAM, 21 December. On der groote belangstelling is gisteravond in het Muzieklyceum te Amsterdam een simultaanseance schaken gegeven door de grootmeesters Fine, Fiohr, Elis- kases en Keres. De belangstelling voor deze séance, welke door Je bladen „Denksport" en „Kleine Denksport' voor een liefdadig doel waren georga niseerd, was zeer groot. De uitslagen luidden: Eliskases speelde aan 32 borden, won 28 partijen, verloor er 1 en speelde 3 re mise. Fine speelde aan 32 borden, won 31 partijen en verloor er 1. Flohr speelde aan 34 borden en won alle partijen. Keres speelde aan 32 borden, won 28 partijen, speelde 2 remise en verloor er 2. GROOT MEESTER-TOURNOOI IN MOSKOU Het vierde internationale schaaktour- nooi, dat steeds te Moskou wordt gehou den, zal in Februari 1938 aanvangen. De volgende meesters zijn uitgenoodigd: Euwe, Capablanca, Lasker, Keres, Reshewsky, Fine, Flohr, Botwinnik, Lö- wenfisch en nog vier andere Russische meesters. Aljcchin ontving geen uitnoo- diging omdat hij tegenstander is van het tegenwoordige Russische regime. LAWN TENNIS Op de buitengewone algemecne vergadering van District Amster dam van den N.L.T.B. AMSTERDAM, 21 December. Ondei voorzitterschap van mr. M. C. Sigmond is gisteravond in het Victoria-hotel te Amsterdam een buitengewone alge- meene ledenvergadering van District Amsterdam van den Nederlandschen Lawn Tennis Bond gehouden, waarin eenige belangrijke punten werden be handeld. Allereerst kwam de eventueele da tumverandering der Amsterdamsche kampioenschappen ter sprake. Men had gedacht, deze kampioenschappen m 1938 van 6—12 Juni te houden, maar dit bleek op tal van bezwaren te stui ten. Een andere datum is zeer moeilijk te vinden, daar do belangrijke buiten- landsche tournooien, waarnaar de beste Nederlandsche spelers worden afgevaar digd en hieronder bevinden zich Am sterdammers midden in het seizoen worden gehouden. Met het Davis-be- kertournooi, de Fransche kampioen schappen, Wimbledon, de Duitsche kampioenschappen, Noordwijk en de Nederlandsche kampioenschappen zal men rekening moeten houden. Boven dien is er de vacantietijd. De voorzitter maakte er bezwaar tegen, dat aan een tournooi, waaraan de sterkste Amster damsche spelers niet zouden kunnen deelnemen, den naam van Amsterdam sche kampioenschappen zou worden verbonden. Besloten werd, de vaststel ling van de data aan het bestuur over te laten, waarbij er echter den nadruk op werd gelegd, dat men in ieder geval den titel van Amsterdamsch kampioen aan het tournooi verbonden wenschte te zien. Het voorstel, om in de overgangs-, tweede en derde klaêse van de compe titie de wedstrijden in den vervolge uit slechts 7 partijen in plaats van uit 8 te doen bestaan, werd niet gesteund. Het tweede, dames-enkelspel zou dan moe ten vervallen en daaraan wilde men, in verband met het opvoeren van het spelpeil der dames, niet medewerken. Het voornaamste argument voor dit voorstel, dat de wedstrijden thans zoo lang duren, kan ondervangen worden, indien de wedstrijdleiding e'cns scherper toezicht ging houden op het onnoodig verloren gaan van tijd en het vlotter afwerken der partijen. Tenslotte kwam het voornaamste agendapunt, de bespreking van de re organisatievoorstellen van het alge meen bestuur, aan de orde. Men was van meening, dat deze voorstellen slechts weinig verschilden van die, welke in de vorige algemecne vergade ring van den N.L.T.B. geen schijn van kans hadden. De heer J. J. B. J. Swaan verdedigde de voorstellen waarbij hij te berde bracht, dat de huidige algemecne vergadering sterk beïnvloed wordt door plaatselijke stemmingen. In de reorga nisatievoorstellen wordt bepaald, dat een algemecne vergadering uit districts afgevaardigden zal bestaan, terwijl ook de minderheden van de districtsverga dering zich door een uit een bepaald aantal personen bestaande delegatie zal kunnen doen vertegenwoordigen. Na ampele discussie, waarin voor en tegen van alle zijden werden belicht, besloot de vergadering met 31 stemmen voor en 13 tegen de volgende motie, voorgesteld door de vereeniging „Ready", aan de algemeene vergadering voor te leggen: Het district Amsterdam van den N.L.T.B., in vergadering bijeen op Maandag 20 December 1937, kennis ge nomen hebbende van de nieuwe reorga nisatievoorstellen van den N.L.T.B., be sluit het bestuur te verzoeken, deze voorstellen terug te nemen en de „vrije" algemeene vergadering in den huidigen vormen te handhaven. VOOR DE KOFFIETAFEL Ragout van vleeschresten in schelpen VOOR DE MIDDAGTAFEL Stamppot van boerenkool met kastan- ÏS. Pekelrib. Citrocnsneetje6. Bereiding stamppot: Kook 5 6 stronken gewasschen en afgestroopte boerenkool gaar, laat ze uitlekken en hak ze fijn. Kook 1 K.G- kastanjes na ze gekruist te hebben ca. 20 min. in water, verwijder de schillen en kook ze verder gaar. Stamp ze met de boerenkool door elkaar en stoof ze nog een kwartiertje met Vz ons boter. Bereiding toespijs: Bak 4 sneetjes brood in boter aan beide kanten bruin; roer 3 eetl. boter tot room, doe er 2 eetl. poedersuiker bij cn het sap van 1 citroen tot een zalfach tige massa ontstaat. Besmeer hiermede de afgekoelde gebakken broodjes dik. De afdeeling L der N.A.B.v.P. te Hil versum organiseerde in het gebouw der R.K. Werklieden Vereeniging St. Joseph een duivententoonstelling waaraan o.m. 32 leden deelnamen van de Amersf. Postduiven Ver. „De Reisduif", die de volgende prijzen behaalden: Klasse 7: H. van Putten, 4en prijs. Klasse 12: N. de Vries Jr., len prijs, Klasse 14: Th. Tuithof, len prijs. Dit was ook de beste bevlogen oude duif en de beste van het geheel. Klasse 18: H. v. d. Kieft Jr., Ion prijs. Klasse 19: H. Lambrechts, 2en prijs. Klasse 20: H. Lambrechts, 3en prijs. Klasse 24: L. Krabshuis, len prijs. Klasse 25: N. do Vries Jr., 2en prijs. Klasse 23: Th. Tuithof, len prijs. Klasse 29: N. de Vries, len prijs. Klasse 31: H. Pieters, 3en prijs. Klasse 32: Th. Tuithof, le prijs. Tevens beste bevlogen jonge duif. Klasse 32: H. van Putten, 3e prijs; L. Krabshuis, 4en prijs; Klasse 33: II. Pieters, 2en prijs. Klasse 34: J. Maassen, 2en prijs. In de Kampioensklasse waaraan een ieder die dit seizoen een kampioen schap had gewonnen met vijf duiven kon deelnemen behaalde N. de Vries Jr. den derden prijs. Ingezonden waren in totaal 403 dui ven. Keurmeester was de heer P. J. van Daalen uit Haarlem. GEEN WEDSTRIJD IERSCHE VRIJSTAAT—NEDERLAND Aan de uitnoodiging van den Voetbal bond van den Ierschen Vrijstaat om op 1 Mei a.s. te Dublin een wedstrijd te komen spelen kan in verband met het internationaal programma geen ge volg worden gegeven, aldus lezen wij in het verslag van de bestuursverga deding van den K.N.V.B. WINTERCOMPETITIE K.N.Z.B. D.J.K.A.Z. 1870 5—3 Star—Y II i 2—3 VERKADE'S KERSTCAKE 65 ct. Ruime sortcering kerstartikelen om aan den boom te hangen. PISTACHES ter versiering van Uw kersttafel. Districtswedstrijden, daarna demi-finale en finale te Utrecht Evenals vorie Jaar zal de A.V.R.O. aan het einde van de door mr. Goudsmit ge geven bridge-cursus wederom kam pioenswedstrijden organiseeren. Voor deze wedstrijden heeft zij het land in 6 districten verdeeld en de wed strijden voor het 4e district (Utrecht) worden gehouden op Zaterdagmiddag 8 Januari 1938 in het Gebouw voor K. en W. te Ut recht en Zaterdagmiddag 15 Januari 1938 in Restaurant „De Verg. Wagen" te Amersfoort Beide wedstrij den vangen om 14 uur aan. De demifinale en de finale vinden plaats op Zaterdag 29 Januari 1938 in het Gebouw voor K. en W. te Utrecht Evenals vorig jaar het geval was zul len de kampioenstafels uit alle distric ten op een nog nader te bepalen plaats en datum om het AVRO-landskampioen- schap hebben te strijden. Het geheel staat onder mr. Goudsmit's super «isie. De inschrijving is opengesteld tot uiterlijk 3 dagen voor de wedstrijden bij de A.V.R.O. of haar bijkantoren. Wij kunnen de lezeressen en lezers nog mededeelen, dat per persoon en per paar kan worden ingeschreven en dat de voorwedstrijden volgens het Scheve- ningsch systeem en de finales volgens het Howell-systeem gespeeld zullen wor den. VOETBAL AFDEELING I le klasse Excelsior—VSV 2e klasse A ZFCZVV West-FiisiaWFC 2e klasse B ZeeburgiaRCH 3e klasse D ZNCAmersf. Boys 4e klasse G Quick—APWC Reserve 2e kla6so C BVC 2Hilversum 3 UW 2—Velox 2 Reserve 3e klasse G Voorwaarts 2Elinckwyk 2 Reserve 3e klasse H GW 2—UW 3 Kampong 2LSV 2 Vriendenschaar 8EAC 2 AFDEELING II 2e klasse A HVVQuick (Zaterdag 25 Dec.) DCLDe Hollandiaan 2e klasse B UWHercules ODSSliedrecht AlphenUnitas AFDEELING UI 2e klasse A Zwolsche BoysKHC BorneEnschedesche Boys PhenixRyssen Vooruit 2e klasse B Be QuickVitesse Quick—AZC AFDEELING IV le klasse LONGAEindhoven JulianaWillem 2 PSV—BW NAC—MVV NOADRoermond AFDEELING V le klasse HoogezandAchilles LeeuwardenBe Quick VelocitasVeendam Sneek—GVAV HeerenveenHSC Grand Théatre. Tot en met Donderdag 23 December vertooning van de film „The Green Pastures". Zorniau 1 45. 4.— 615 on 839 uur. Avondvoorstelling overige dagen 8 10 uur n.m- Woensdo" en Zaterdag 2.30 ïur n.m matinée City Theater. Tot en met Don derdag 23 Decamber vertooning van de film „We zijn toch allemaal geen engelen". Zondag 1-45 4 uur. 6.15 en 8-30 uur (doorloopend). Aanvang laat ste voorstelling 8.30 uur- Zaterdag 6 15 en 8-30 uur Overige dagen 8.10 uur. Zaterdag en Woensdag mati née 2 30 uur. Gildebuls A-K.G- t o Zuidsingel 16 Tentoonstelling bloemstillevens en kunstnijverheid. Museum Fléhlte, Westslngel- Geopend dagelijks van 10—12 en 14 uur. uitgezonderd Zondag9. 's Zaterdags 10—12 en 1-30—3 uur. (Stndgenontcn hebben 's Zaterdags vrijen toegang). Sterhuls Beekenst.-Iaan 6. lede ren avond geopend en Zondagsmid dags voor alle meisjes. R.K. Leeszaal, Nieuwstraaf 24. Filiaal uitleen-bibliotheek Edison- straat 35- Openbare Leeszaal met Jeugdlees zaal. Muurhuizen 9. 4 tm. 25 December. Sierkunst Tentoonstelling werken van Machiel Brandenburg, dag. 105 uur. 21 December. Foyer Amicitia. Ver eeniging van Huisvrouwen. Voor dracht door dr. Van Amerongen uit A Christmas Carol, 8 uur n.m. 21 en 22 December. Remonstrant- eche kerk. Kerstviering door de Vrijz. Chr. Jeugdgemeenschap. 7.30 uur n.m. en 8 uur n.m. 22 December. Nieuwe Kerk. Kerst uitvoering door „Sunsum Corda". 8 uur. 23 December. Clubgebouw Soester kwartier. Kerstfeest. Vrijz. Hervorm den. 7 uur. 23 December. Ver. van Vrijz. Hervormden.- Clubgebouw Soester kwartier. Kerstfeest Ncd. Protestan tenbond. 7 uur n.m. 24 December. Amicitia. Gezelschap „De Narren". Kinderoperette Jaap en Mickey Mouse. 2.15 uur n.m. 25 December. Amicitia. Vergade ring S.D.A.P. Spreker: 2e Kamer lid H. J. van Braambeek. 10 uur v.m. 25 en 26 December. Amicitia. Ge zelschap Jan Nooy. „De Twee Wee zen". 8.15 uur. 26 December. Amicitia* Amersf. Filmkring. 10 uur v.m. 27 December. [Amicitia. *t Nut Kindermiddag. 30 December. Grand Théatre. Jeugdvoorstelling Dik Trom. 2.30 uur. Data vastgesteld TOKIO, 20 Dec. (A.N.P.). Het orgaj nisatiecomité voor de Olympische Sp8- len 1940 te Tokio heeft de data der spe len thans vastgesteld. Dc openingsplech tigheid zal op 24 Augustus om 16 uur Japansche tijd geschieden, terwijl de sluitingsplechtigheid op 8 September d.a.ve om 16 zal aanvangen* VOETBAL De Sopla-middenvoor J. v. d. Brug, heeft overschrijving aangevraagd naar „H.V.C." Na Augustus zal deze speler dus 'de rood-witte kleuren kunnen verde digen. DAMMEN De stand in de 1ste klasse A laat zich als volgt opmaken: O.K.K. I 3 3—0—0 6 2,— Ons Genoegen II 4 3—0—1 6 1,50 (Utrecht) V.D.C. I 3 2—0—1 4 1,33 A.D.V. I 4 2—2—1 4 1.33 Damlust I 3 1—0—2 2 0.07 U.D.G. II 3 1—0—2 2 0,67 Ons Genoegen I 4 0—0—4 0 o,- (Zeist) OMREKENINGSKOERSEN Oft Niet off. 20 Dec. 21 Dec. Londen 8.99 K 8.99X Berlijn 0.72.55 0.72.50 Partje6.11 K 6.UK BmsBol 30.58 30.58 Zurich 41.61 41.62 Kopenhagen mh.n*»n 40.15 40.17)4 Stockholm 46.37J* 46.37K Oslo 45.20 45.22)4 New York 1.80 1-79^ Praag 6.37 6.33)4 Milaan 9.5d Medeged, door de E'damscho Bankvercen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 6