De nieuwe meester mm Mi\ A >3£ jjJ s Plaatjes van luciferhoutjes DE VERANDERDE SCHILDERIJ RUBRIEK VAN OOM BOB v_/VN- f KINDERCOURANT door lef Hoogers Er was een nieuwe onderwijzer ge komen. Hij was nog een jonge man en hij had wel een vriendelijk gezicht. Maar de eerste keer toen de jongens van de vijfde klas na de vacantie weer op school kwamen, en voor het eerst les van hem hadden, keken ze hem toch wel een heet ie wantrouwend aan. Die vorige meester hadden ze al gehad van af de tweede klas. dien kenden ze precies en die kende hen precies. Ze wisten, dat hij soms erg driftig kon worden, maar dat ze best tussen de les sen in een beetje met elkaar mochten praten. Maar zo'n heel nieuwe meester, je wist maar nooit wat die wel en wat die niet goed vond. Daarom was de klas eerst nog een bpetje terughoudend, maar dat duurde niet lang, want direct de eerste morgen al zei die nieuwe meester: „Me dunkt, we moesten als kennismaking maar een verteluurtje houden, vanmorgen". Ja, en welke jon gen of welk meisje is nu niet dol op vertellen in school! Maar zoals die meester kon vertellen, zo hadden ze het nog nooit gehoord. De prachtigste verhalen kende hij en hls je naar zijn stem luisterde en naar men ze het niet te weten. Jaap van den hoofdonderwijzer wou het wel aan zijn vader vrager, maar die zou het toch niet zeggen, dat wist hij wel. En dus zouden ze geen feestdag hebben en den meester geen cadeau geven. En toch hadden bijna alle jongens en meisjes al eens hij zichzelf overlegd, dat deze meester nu eens een extra mooi cadeau moest hebben. Het liep al weer naar de zomerva- cantie en toeren de overgang. Op oen dag. wat was dat? Daar stond de mees ter van de zesde klas in bun lokaal en zei: ..Nu zullen wij het samen eens proberen, jongens, want jullie eigen meester komt vandaag niet". „Waarom niet? Ts die ziek? Wat heeft bij?" wou de hele klas weten, maar ze kregen al leen maar te boren, dat hij niet. ziek was en alleen maar een paar dagen weg moest. Over drie dagen zou bij weer komen. Die middag aan tafel vroeg Jaap dadelijk aan zijn vader waarom bun meester er niet was, maar vader zei alleen dat bij Donderdag avond terug zou komen. De meester van de zesde klasse was ook wel aardig, o, ja, hoor, maar 't was niet hun eigen meesier en ze zeiden onder elkaar al dat ze hoopten dat „meester" met hun klas mee W\ zou gaan na de overgang. tS Donderdagmiddag kwam lil .Taap vlak na zijn vader thuis en in de gang hoorde hij hem juist tegen moeder zeggen: ,,'k Ben daarnet opgeheld door Verhoeven, hij is ge slaagd voor zijn hoofdacte, nu kan hij de vaste aanstel ling krijgen". Verhoeven? Dat Bijn ogen keek, dan zag je gewoon al les gebeuren. Net gelijk wat hij vertel- 'de, of het een echt verhaal was, !«vant voortaan hield hij elke week een {verteluurtje, meestal Zaterdags of Vaderlandse geschiedenis of over de volken van andere landen bij aardrijks kunde, altijd was het even fijn en je ïnoest wel luisteren of je wilde of niet Dat was nou een meester waar ieder- jêen van hield; als kinderen van andere klassen vroegen: „Hoe is die „nieuwe?" 'dan was altijd h"°t antwoord: „Onze meester, een reuzen-kerel, een fijne (meester!" En wat hij al niet verzon! Toen hij fcr twee maanden was, zei hij op een [Woensdagmorgen: „Weten jullie wat ik Vanmiddag ga doen? Het is nu herfst én het heeft een poos geregend, ik ga paddestoelen zoeken, die zijn er nu een heleboel. Als een van jullie soms zin heeft om mee te gaan. moet hij maar komen. Steek je vinger maar op, wie ■wil mee?" Roef daar gingen bijna alle vingers in de hoogte, ook van de meisjes. „Nou vooruit, dan de bole klas maar!" lachte de meester. Toen er 's winters sneeuw lag, gin? de meester met ze sneeuwballen gooien, op het schoolplein en leerde ben hoe je altijd zachte sneeuwballen moet gooien en zo gaan staan, dat de ruiten geen gevaar lopen, 's Middags ging hii mee sleeën, toen er ijs kwam. was bij op de ijsbaan. In 't voorjaar vond hij goed, dat de jon gens kikkervisjes en salamanders rr\ge- namen en die kwamen in een fles in 'de klas te staan. Het was een enige meester in een woord. Eén ding was •wel erg jammer: hii bad nooit willen zeggen, wanneer hii jarig was. Dat deed de vorige meester wel, en dan gaven Ze hem een cadeau en versierden de klas en hij tracteerde op zuurtjes en chocola. Maar van dezen meester kwa- was hun meester! Die was geslaagd dus daarom was hij weggeweest... En meteen had Jaap al een plan voor el kaar. Om half twee ging hij al naar school en al de jongens van zijn klas riep hij bij elkaar. En daar werd het hele plan besproken. Om vier uur ging een van de jongens naar de juffrouw, waar meester op kamers was en vroeg wan neer hij terugkwam. Met de trein van zeven uur had zij gezegd. Hij vloog weer terug naar de markt waar de jongens stonden te wachten. En dade lijk was de afspraak gemaakt: om half zeven samen komen, jongens en meis jes van de vijfde, allemaal, en dan sa men meester gaan halen! Dat was een hele drukte op het sta tionnetje, met z'n vier en dertigen ston den ze op het perron. En toen de trein aankwam en ze meester er uit zagen stappen, was er geen houden meer aan. Meester werd bestormd door zijn jon gens, ze drongen zich om hem heen, grepen zijn handen en riepen maar door elkaar „Wel gefeliciteerd, wel ge feliciteerd!" En de meisjes, die gauw bouquetten hadden geplukt, duwden den meester de bloemen haast in 't ge zicht. „Joneens. kinderen", zei de mees ter lachend, „wat vind ik dat leuk. Zo'n fijne verrassing heb ik nog nooit ge had! Maar hoe wisten jullie Maar ze lieten hem niet uitpraten, want opeens begon er een te zingen: „Lang zal hij leven!" en allemaal zongen ze mee. De andere reizigers hingen uit de raampjes om te kijken, wie er toch zo afgehaald werd. En meester lachte maar. En de volgende dag hadden ze toch no? feest, want meester tracteer de en bij las 's morgens en 's middags een uur voor en hij had gezegd, dat het de mooiste verrassing was, dus was het ook nog mooier dan het verjarings cadeau, dat ze hem toegedacht hadden schilder ziet de koe niet eens, 3 snuivend aan komt rennen, i ziet alleen zijn schilderij, t huisje en de dennen. Maar dan wordt zijn gezicht verbaas!: Wat ziet hij daar gebeuren? Het schilderij verandert plots Van tekening en kleuren! Do schilder heeft zich met zijn verf, Penseel en al die zaken Hier op het weitje neergezet Dm wat heel moois te maken* Het wordt heel goed, dat ziet hij wel Het gaat al aardig lijken. Nu nog dat huisje en die boom B Maar daar komt nog één kijken! Beste Nichten en Neven! VACANTIE, rapporten en Kerstmis met of zonder ijs of sneeuw, dat alles vormde het hoofdprogram ma in de vele brieven, die ik deze week van jullie kreeg. Graag zou ik de brie ven komende week ook vroeg krijgen, want Zaterdag 1 Januari is Nieuw jaarsdag en dus komt de kinderkrant al Vrijdags en moet ik ook vlugger klaar zijn. De cijfers \oor het opstel lie pen ditmaal weinig uiteen en varieer den tusschen 6 en 8. Het gemiddelde werd een dikke zeven. Zoo langzame- hand begint de opstellen-stapel kleiner te worden. Over 6 of 7 weken is de ver- halen-serre ten einde en gaan we weer eens wat anders bedenken. Als een van jullie soms een aardig plannetje heeft, dan leg ik mijn oor gaarne te luister! Laat ik niet vergeten jullie te bedan ken voor de vele kerstgroeten, die Ik kreeg. Ik kan jullie niet allemaal per soonlijk daarvoor mijn groeten terugge ven, maar doe dat hierbij ineens voor cle heele familie tegelijk. En genieten jullie maar flink van de vacantie! De groeten doen: Schooiertje aan Neefje; Madeliefje aan Voorjaars bloempje, Leergraag en Stephanie; Leergraag aan de heele familie; Klap roos aan Leergraag en Madeliefje; Paar debloem aan Boefje; Wolf aan de heele familie; Poppenmoeke aan Kippenveer- tje, Nufje en Boefje. VERHUIZEN Wij zouden gaan verhuizen, Moes ver telde het, toen ik in het ziekenhuis lag, wegens blindedarmontsteking. Ik geloof wel, dat mijn ouders er lang over nage dacht hebben, maar het kwam er toch van. Toen ik thuis kwam, werd er al een begin gemaakt met het inpakken van vele dingen, die niet dagelijks ge bruikt werden. Als moes heel bedrijvig bezig was, zei pa lachend „nou kan je pakke(n) pak- ke(n) meiske!" Langzamerhand naderde de grote dag. Ontelbare malen heeft moes ge zegd: „hè-hè waren we maar goed en wel over, hè-hè." Toen de verhuisauto voor kwam, ging het nogal vlug. Mijn zusje vond het leuk, dat alles zo rommelig was. En lachte maar. De verhuizers droegen het ene stuk huisraad na het andere, cle deur uit. Als ze iets te pakken had den, waar moes of vader erg op gesteld waren en dat bovendien breekbaar was, clan volgde moes de mannen op den voet en maande hen tot grote voorzich tigheid. Buiten stonden onze fietsen, die waren op slot. Aan een spijker hing pa's jas, in de zak daarvan zaten de sleuteltjes van de fietsen. Nog even waren mijn ouders achter het huis, toen de verhuizers al klaar wa ren en een van hen riep, dat ze ver trokken. We bleven nog een poosje staan in de kamer met de nu ongezellig kaal ge worden muren. O, wat klonk alles nu hol, het was net of je eigen stem van een ander was. „Wat hebben we hier veel meege maakt," zei moeder. „Hier werd Gree geboren; moeilijke tijden bleven ons niet bespaard." „Maar we zijn er ook gelukkig ge weest tussen deze oude muren", zei vader. Ik geloof dat vader dacht aan de ge zellige uren, als we 's avonds om de tafel zaten en grote rookslierten uit zijn pijp zo vredig kronkelden om de lamp. Ja, we hebben wel heel gezellige uren beleefd in het oude huis. Maar veel tijd om daarover te praten en na te denken, hadden we niet. We namen af scheid van de buren en wilden gaan. Maar o wee de jas van vader en daar mee cle sleutels van onze fietssloten wa ren in de auto gestopt en daar stonden we nu en keken elkaar aan. Moes vond het dom en onoplettend pa zei niet veel maar leende gauw de fiets van onzen buurman. Gelukkig maar, dat we niet zoo erg ver weg waren gaan wo nen, want dan was het een moeilijk ge val geweest. In het nieuwe huis was het ook rommelig en ongezellig kaal. Maar na enkele uren zag het er al heel an ders uit. En gelukkig is er niets gebro ken van wat moes en wij allen mooi den en dat een aandenken was van iemand, die ons zeer lief is geweest. Wij hebben in het nieuwe huis alle maal ons eigen gezellige hoekje en wij, mijn zusje en ik, hebben boven een leuk speelkamertje. Wij hopen, met onze ouders, dat we in het nieuwe huis, dat mooi en groot en fris is, heel veel gelukkige dagen mo gen beleven. Wij zullen medehelpen alles zoo hel der en mooi mogelijk te houden. (Ik ben 12 jaar). BRIEFWISSELING A i né e houdt zich aanbevolen voor Indische Weldadigheidszegels. Je bent niet de enige, hoor! Ik kan alleen maar beloven, dat ik hard mijn best zal doen. Beter kan ik je helpen met cle nieuwste Verkadebonnen. Jij wilt mij maar met alle geweld in het water hebben. Nu, daarin kan ik je niet teleurstellen, want ik ben er al tweemaal geweest. Maar de prestatie van julliepkapper lever ik vast en zeker niet! Zou slecht voor mijn hoofdtooi zijn! Waterhoentje, neen, dat boek waarover jij me schrijft, heb ik niet ge lezen. Hoeveel keer in de maand schrij ven dat Afrikaanse meisje en jij elkaar? Is zij ouder of jonger? Je boft, dat je die taal gemakkelijk lezen kunt, zeg! Volgende keer los je de raadsels wel op hè?. Schooiertje vraagt of ik ook twee weken vancantie krijg. Dat zou ik wel willen, maar clat zal niet gaan. Het zou anders net een mooie tijd zijn voor de wintersport, die jou zo reuze leuk toe schijnt. Inderdaad is dat het geval. Madeliefje begrijpt niet, clat je wel cle groeten mag doen aan de hele familie, maar niet aan meer clan drie familieleden afzonderlijk. Een beetje ge lijk heb je, maar de reden is dat de namen van vier familieleden veel meer plaatsruimte nodig hebben clan de woorden „hele familie"! Opgehelderd Madelief? Wel bedankt voor jc raad sels. Leergraag verheugt zich op het kerstfeest, clat ze graag in een witte we reld zou vieren. Sneeuw vind ik heel mooi, maar het brengt zo grote moeilijk heden met zich en vooral onze arme medeburgers hebben ervan te lijden. En clat laatste is juist zo erg. Daarom hoop ik maar, dat de sneeuw koning wegge bleven is. Kwikzilver houdt van kinder voorstellingen en daarom gaat ze ook naar Dik Trom. Wellicht zien we elkaar dan nog. zonder elkaar te kennen nicht! Klaproos, er komen nog ongeveer zeven opstellen in de krant. Maar dan zal ik misschien een keer twee penne- vruchten tegelijk moeten plaatsen. Dat kan, want er zijn twee heel korte op stellen bij. Van het Kerstfeest vertel je me nog wel een en ander hè? Paardebloem krijgt het nog druk in cle vacantie, want hij moet naar Hil versum, en voor de padvinderij zorgen. In ieder geval hoef je je niet te verve len. Ik ben benieuwd naar je rapport, Nufje heeft haar rapport gehad en mag tevreden zijn. Geen onvoldoende is al veel waard en ook geen vijf. Wel Nuf, clat is in orde hoor! Laat het zo blijven. De raadsels heb je goed op gelost. Wolf is niet zoo boos als hij er uit ziet. Dat blijkt ook wel uit zijn rapport, waarop drie achten prijken voor gedrag, vlijt en netheid. Dat zijn nog eens fami lieleden om trots op te zijn. Bravo, beste wolf! Rateltje ken ik nog heel goed van vroeger en daarom ben ik erg blij, dat je nu weer gaat meedoen. Doe vooral de groeten aan Robbedoes. Zeg Ratel, je schrijven is veel vooruit gegaan. Toen je indertijd begon met de briefwisseling, heb ik nog wel eens ge lachen om je vriendelijke krabbels. I-Ioe is het met Robbedoes? Laat haar eens schrijven en vertel jij me precies, hoe oud je bent. Want dat ben ik vergeten en neem je me zeker wel niet kwalijk hè? Bedankt voor je raadsel. Gegroet. Zwartkopje zal me volgende week vertellen, hoe zij het jeugdconcert vond. En natuurlijk krijg ik ook wat te horen van het verjaardagsfeestje, dat je mee gemaakt hebt. Boefje, wanneer het schaatsenrij den wordt, ben ik ook van de partij, want ik ga, evenmin als jij, uit de stad. Maar ik denk, dat voorloopig de schaat sen nog wel met rust kunnen laten. Is je rapport nogal meegevallen en heb je nog een voldoende voor geschiedenis ge kregen? Vertel jij ook maar iets van het jeugdconcert! Voorjaarsbloempje heeft heel mooie cijfers, maar één vak, nl. Aard rijkskunde. springt uit de band door een vier. Als daar nog twee punten bijko men, dan is cle zaak in orde. En dat kan best, Voorjaarsbloem. Hoe is het Kerst feest bij jullie thuis geweest? Trekvogel, de oproep heeft gehol pen en dus zal ik enige Hagbonnen voor je klaar leggen. Ik zal ze voor je bewa ren en wens je een prettige vacantie in Leiden, totdat je weer naar de keistad terugzwerft! Waterrat zal mijn antwoord niet zo gauw lezen, want ze blijft tot en met Zaterdag van de volgende week in den Haag, waar ze fijn étalages kan kijken en ook schaatsenrijden. Daar krijg ik zeker nog een uitvoerig verslag van, hè? Tot mijn spijt kan ik je vooreerst nog niet helpen aan de karbouwzegel van 3V2 ct., maar wat niet is, kan nog komen, zullen we maar zeggen. Bedankt voor je leuke brief en tot over twee weken, Waterrat. O ja, ik wist heus niet, dat je zo'n zwemwonder was. Bruinvis, natuurlijk mogen kinde ren van elke leeftijd naar Dik Trom gaan. Je mag veel jonger of veel ouder clan 14 jaar zijn hoor! Over je rapport ben ik helemaal niet te spreken! Je kunt veel beter. Dus aanpakken Bruin vis! Speclgraag, hoe ïs het met Jouw rapport gegaan? Waarom mocht je niet sleeën? ik dacht, dat dat juist iets voor jou was, speelgrage nicht. Duinpieper was een flauwte na bij toen ze haar rapport gekregen had. Het was schitterend, natuurlijk tegen de verwachting in! Hulde hoor, maar zou er geen vergissing in het spel zijn? Je kunt nooit wetenVol verwachting klopt mijn" hart over je mooie voorne mens. Ik zal nog maar niet jubelen, hè? Aan Zonnetje zal ik denken onder cle ruilhandel. En jij krijgt mijn apar te nieuwjaarswensen, die heus goed be doeld zijn, vrolijke Duinpieper. Het al lerbeste! Robinson Crusoë moet nog een paar lelijke cijfers opknappen. Laat dat je taak zijn in het nieuwe jaar, hoor! Waarom zou het niet kunnen, zeg ik altijd maar! Speenkruid dank ik voor haar oprechte wensen aan mij en de familie Ik hoop, clat het met mijn nicht ook goed gaan zal. Hebben jullie cle kerst boom mooi versierd en is het kerstman netje nog op bezoek geweest? Poppenmoeke brengt me altijd heel gezellig verslag uit over de toe standen in de poppenkamer. Die laten doorgaans weinig te wensen over, daar zorgt mijn nichtje wel voor! Alle pop- DE MOEILIJKE SOM GYMNASTIEKLES SA i> EEN VECHTPARTIJ Reusachtig leuke dingen kun je krijgen door luciferhoutjes op e^n stukje karton te plakken. Hier zie je een paar bijzonder aardige voorbeelden. Er is niets anders voor nodig dan een hele verzameling af gebrande lucifers, een stuk karton, heel don ker, is het mooiste, zwart steekt het aller beste af en de lijmpot. Als je de lucifers houtjes wat te dik vindt om op te plak ken, splijt je ze eerst overlangs in tweeën. Met een scherp mes ga je nu, nadat je de afgebrande koppen er afgehaald en wegge gooid hebt, de luci fers in stukjes snij den, zo groot als je ze nodig hebt. En nu kun je beginnen met alle leerlingen en schoolmeesters, de gvrntoestellen en de bank en alles te ma ken. Je hoeft je ook niet aan de voorbeel den te houden! Ver zin zelf maar andere dingen, alle mogelijke plaatjes kun je er mee maken. De hoof den, het boek en de bok waar ze overheen springen zijn van een stukje papier geknipt en daarna opgeplakt. Ga maar eens aan de gang, het is zulk leuk werk, je kunt de grappigste dingen ma ken. pen hebben zeker dapper de kerstlied jes meegezongen hè? Stephanie weet wat haar te doen staat en dat stemt verheugend. Het En- gelsche en het Franasche boek, waaraan je je gaat wagen, ken ik. Ze zijn waar schijnlijk niet te moeilijk voor je, of schoon Tartarin wel vrij hoge eischen stelt aan jc kennis van de Franse taal. Je gedichtje lieb ik met aandacht en niet met critisch oog gelezen. Je bent geïnspireerd op het werk van een groot dichter, maar dan is het juist zoo moei lijk om bij een andere woordenkeus het rhvthme ongeschonden te houden. Ik wens je verder een prettige kerst- vacantie Stephanie. Shirley Temple is niet erg mu zikaal aangelegd, wat ik jammer vind. Aan de andere kant heb jij natuurlijk w eer eigenschappen, die een ander mist. Dat houdt elkaar in evenwicht en is be grijpelijk. Men kan niet allemaal het zelfde zij.n. Je rapport is niet zo mooi. Het zijn juist nogal belangrijke vakken, die zwak zijn. Daar moet je flink je best op doen, Shirley! Famke heeft weinig nieuws voor me, maar wil me cle volgende keer wel eens vertellen, wat zij op het ogenblik doet, nu zij niet meer op die school is. Wildzang heeft een heel mooi rap port mee naar huis gebracht, waarvoor ze een grote pluim verdient. Je zet het nieuwe jaar dus goed in Wildzang! Pinguin zit in cle vierde klas en kreeg een cijferlijst, die klonk als een klok. Prachtig hoor. Pinksterbloem zal er wel voor zorgen, clat de kerstdagen erg huise lijk gevierd worden. Jullie hebben nu een mooie tijd met cle vacantie en zon der huiswerk. Voóral dat laatste telt dubbel, nietwaar? Maar of er ijs komt, voldoende om te schaatsen, betwijfel ik. Je kunt echter nooit weten! Babbeltje heeft graag, clat ik haar een lange brief terugschrijf. Dat komt haar ook toe, want haar interessante artikelen beslaan doorgaans zes kanten van groot papier. Je rapport is aan de zwakke kant, doordat je drie zekere on voldoendes hebt. Naar mijn mening is er echter helemaal geen reden tot wan hopen. Met Pasen zorg je, dat daarin verandering is gekomen, terwijl je de rest op peil houdt. Leer je Aardrijkskun delessen „domweg" uit je hoofd, dan wordt het er altijd beter op. Zullen we dat afspreken, Babbeltje, al lijkt het wel wat makkelijk? Gelukkig, dat je de verkoudheid overwonnen hebt. Binnen kort kun je dan weer korfballen, al moet je wel terdege blijven oppassen hoor Ik moet nu eindigen, maar niet voordat ik jc heel prettige kerst- en va- canticdagen toegewenst heb. Gegroet Babbeltje. DE OPLOSSINGEN Uit het eerste kwam het familielid Paardebloem met de woorden: Paardebloem, Appin'gedam, Appelscha Roermond, Dronrijp, elfjes, bloem, lang, oor (oog), es en m. De oplossing van het andere raadsel was (K) Colijnsplaat met cle woorden Colijn,, s en plaat. Ik kreeg ditmaal 23 goede oplos singen. De gelukkige, die de prijs kan komen halen, is nicht Pink sterbloem. DE RAADSELS Op van X X X X X X I (Ingezonden) de kruisjeslijnen komt de naam een groote stad in Europa. X X X X X 1. gevraagde plaats. 2. niet boven. 3. heeft iedereen. 4. boom. 5. lengtemaat. 6. medeklinker* - II Op de kruisjeslijnen komt Iets waar» aan we dezer dagen veel denken* X 8 X 8 I X a g B B X XXXXXXXXK" 8.X.,, 8 X a 8 X X 1. medeklinker* 2. vindt men in vruchten. 3. is niet groot. 4. pijn doen, kwetsen* 5. gevraagde woord* 6. ligt bijna achter ons, 7. jongensnaam* 8. kleedingstuk* 9. medeklinker* RUILHANDEL .Tohann Strausz kan oude boa- kenbonnen en klokzeepbonnen komen halen. M. R. W. dank ik hartelijk voor de mooie kerstgave. D. V. krijgt 5 Drosteplaatjes. A i n e vraagt Indische postzegels en Verkadebonnen „Onze groote rivieren." Waterhoentje voor jou zijn er D.E. punten en zegels. Leergraag krijgt een Sunlightbon* Kwikzilver houdt zich aanbevo len voor Verkadebonnen „Onze groote Rivieren" en boekenbonnen. „C o r a" heb ik niet precies begrepen* Heeft zij zelf Sunlight of Verkadebon nen nodig? Ik heb wel een 140 bonnen van cle boerderij. Stuurt U dan de Sun* lightbonnen? Of heeft U het anders be doeld? Paardebloem, voor jou zijn er Verkadebonnen en postzegels. Woudlooper vraagt 9 Kwattasol- daatjes en bonnen „Onze grote -Rivie ren." Z o n n e r o o s J e is een vroeger nicht je. clat de oude rubriek gelukkig nog niet vergeten is. Hartelijk dank voor deze verrassing. De W o 1 f kan postzegels van Ned. komen halen. Rateltje krijgt Haka of Hillebon- nen. Zwartkopje vraagt postzegels. Boefje spaart nieuwe boekenbonnen en postzegels van Ned. en Koloniën. T rek vogel help ik aan Hagbonnen en Verkadebonnen. Waterrat vraagt postzegels van Ned. en Koloniën. Speelgraag voor Jou zijn nieuwe boeken- of Oosterveenbonnen. Zonnetje help ik aan nieuwe boe kenbonnen. Shirley Temple vraagt Verkade en Standaardbonnen. Pinksterbloem spaart boeken bonnen en postzegels van Ned. en Ko loniën. Babbeltje, voor jou zijn er Hille- bonnen. Traditiegetrouw kunnen de ruilbonj nen Maandagmiddag na 3 uur aan het bureau gehaald worden. Met kerstgroeten. .OOM BOB*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 12