D.O.S. OP BIRKHOVEN TEGEN H.V.C. Kinderhoekje Voor Oudejaarsavond STRIJD OM DE LEIDING 'sW er elds draaiboek ALBERT HEIJN I HET HELSCH COMPLOT Fa. OOSTERVEEN Fa. OOSTERVEEN LAREN ONTVANGT AMERSF. BOYS TWEEDE RONDE van het tournooi te Hastings MASSA - H AVI K 41 Liberia in boeien Het groene oog van Baa-al GLASTRA'S VISCHHANDEI Ie BI.AD PAG 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 30 DECEMBER 1937 Voetbalvoorbeschouwing Sopla moet tegen Fokke wel oppassen, anders ontgaan haar de punten Amsvorde-H.E.D.W. DRAAIDE het competitie rad met de Kerstdagen slechts op weinig toeren, de ouverture in het nieuwe jaar bestaat uit een normaal pro gramma, met vele interessan te wedstrijden. Voor Amersfoort is de wed strijd H.V.C.D.O.S. de be langrijkste. Deze ontmoeting is daarom belang rijk, dat de Utrechtenaren, die op eigen terrein H.V.C, met veel moeite er onder hielden (fi4), nog steeds de leiding hebben, zoodat zij als kampioenspreten dent gebrandmerkt zijn Zij worden evenwel op den voet gevolgd door R.C.H. De Haarlemmers hebben op „Bi'-kbo- ven" ondervonden, dat er met de rood- witfen niet te spotten valt. Wij zijn dus benieuwd boe of D.O.S. bet er af zal brengen. Dat zij een sterke voorhoede onder aanvoering van Dumortier beeft, {valt niet te ontkennen, doch dat. baar achterhoede zwak is, weten wij ook! Hieruit zal de H.V.C.-voorboede winst .voordeel moeien slaan. Het is nu maar de vraag of de H.V.C. voorhoede, welke ook niet sterk «meelt, biertoe in staat is. Uiterst moeilijk is bet daarom een Voorspelling te doen. temeer daar H. V. C.'s achterhoede ons wel in 6taat lijkt Dumortier h^t scoren te bemoeilijken. De uitslag zal daarom wel niet ver van een gelijk spel af liggen, alhoewel Ti. S. qua positie op de ranglijst moet Xvinnen. Maar verloor R.C.H. ook niet? Een plaatselijk treffen vindt plaats in Haarlem tusschen H.F.C. en R.C.H. De Racingclub zou bier wel eens een punt moeten missen, temeer daar de zege in de eerste ontmoeting allerminst overtui gend was. Zij won toen met. 21. Tusschen Velox en Hilversum zal het aan spanning niet mankeeren. Velos maakt een goedp kans twee punten te veroveren. In Hilversum kwam het tot een verdeeling der punten in een pe riode toen d? Utrechtsche club een stuk minder speelde dan nu. B.F.C., dat krachtig vecht cvm 'de laat ste plaats te ontloopen, ontvangt Zee- burgia. Ds Buasummers krijgen gele genheid hun puntenaantal op acht te brengen, waardoor het gedrang nog meer toeneemt. LarenA mersf. Boys r Om in Laren te winnen, moet men heel wat presteeren. Amarsf. Boys wacht dus een lastige taak. Op de Ga6thuislaan werden de punten zus terlijk gedeeld. Ditmaal heeft de thuisclub de beste kansen op een overwinning. Zijn de blauw-wilten evenwel in vorm, en door de 7—0 nederlaag tegen Zeist niet te veel ontmopdigd, dan is de kans even groot, dat de punten meegenomen wor den. Baam zal bet in Bilthoven niet ca deau krijgen. Niettemin verwachten wij een overwinning voor de gasten, al ach ten wij de Biltsche club in staat voor een verrassing te zorgen. Elinckwijk houdt Donar er onder, ter wijl Holland or> eigpn terrein een kans krijgt om haar eerste zege ta boeken ten koste van het bezoekende Z.N.C, AmsvordeH.E.D.W Een der kampioenspretendenten van 4e klasse G is de gast van Ams vorde. Ongetwijfeld zal Amsvorde het den H E.D.W.-ers niet cadeau geven, doch dat zij revanche zal ne men, moeten wij in twijfel trekken. De combinatie zal wel met de pun ten vertrekken. Sopla trekt naar Amsterdam, om Fokke te ontmoeten. Voor Sopla zal deze ontmoeting wel eenige moeilijkheden opleveren, welke door haar opgelost dipnen te worden. Het blijft echter op passen on de Amsterdamsche velden. Fokke is een stug spelende ploeg, die zich niet gemakkelijk gewonnen geeft B P.C. zal op eigen terrein met Vic toria wel geen moeite hebben. Soest ÏI—H.V.C. 11 Soest 2 speelt thuis tegen H.V.C. 2. Het reserve-team der rood-witten zal zijn punten-aantal wel opvoeren. De uitslag van de afgebroken partijen uit de eerste ronde HASTINGS, 29 Dec. Vandaag is de tweede ronde van het internationaal schaaktournooi te Hastings gespeeld. De uitslagen hiervan luidden: Hoofdgroep: MikepasTylor 10; FairhurstReshevski 01; FineAlex ander afgebroken in gelijken stand; Flohr—Sir G. Thomas 1—9; a. R. B. ThomasKeres 01 De stand na deze tweede ronde is: 1. Flohr 2 pnt.. 2. 3 en 4 Keres. Mikenas en Reshevski, ieder 1 punt. plus 1 af gebroken partij; 5 en 6 Fine en Alexan der, ieder 2 afgebroken partijen. 7, 8 en 9 Tylor. Fairhurst en 6ir G. Thomas, ieder 0 pnt., plus 1 afgebroken partij. 10. A. R. B. Thomas 0 pnt. De uitslagen van de partijen in de premier reservegroepen. waaraan Ne- derlandsche schakers deelnemen, wa ren: Premierreserve groep A: Koenig Prins 10; premier serve groep B: van lW PUNCH vanaf 2.40 p. fL BOERENJONGENS vanaf 1.50 p. fL ADVOCAAT vanaf 1.15 p. fL RHUM vanaf 3.20 p. fL BOWL vanaf 0.90 p. Ltr. Diverse LIKEUREN, WIJNEN en GEDISTILLEERD in verschillende prijzen TELEFOON 292. 7FKinf^fe EEN TELEGRAFISCHEN NIEUWJAARSWENSCH AAN FAMILIE. VRIENDEN EN BEKENDEN IN NEDERLAND DoesburghSchelfhout 10; Wineer— Landau 01. Na de tweede ronde van het inter nationaal schaaktournooi te Hastings zijn vanmiddag de afgebroken partijen uit de eerste ronde uitgespeeld. De re sultaten waren: Hoofdgroep: TylorKeres V»A. Reshevsky—Mikenas 10. AlexanderFairhurst 10 Sir G. ThomasFine AV«. De stand in deze groep luidt thans: 1. en 2. Flohr en Reshev6ky, ieder 2 punten. 3. Keres IA punt 4. Alexander 1 punt, plus 1 afgebro ken partij. 5. Mikenas 1 punt. 6. Fine A punt plus 1 afgebroken partij. 7. en 8. Tylor en Sir G. Thomas ieder '/i punt. 9. en 10. Fairhurst en a. R. B. Tho mas ieder 0 punten. Premier reserve groep a: Prin6—Jackson 0—1. Premier reserve groep b: Kittovan Doesburgh 01. LandanRitson Morry AVa. TAFELTENNIS Velox lijdt een 73 nederlaag Barna verovert den kop Dinsdagavond vond in het Tafeltennishuis „Utrecht" aan de Boothstraat de belangrijke wed strijd plaats, waarvan de winnaar de eerste plaats zou behouden of veroveren, .Volgens onze verwach tingen leverde de wedstrijd Velox I- Barna I een overwinning voor Bar na I, die door een beter gemiddelde, met een gelijk aantal punten thans de eerste plaats veroverde. Het geheel een verdiende overwin ning voor het Barnateam dat zich tot het uiterste zal verdedigen om de eer ste plaats te behouden. Door deze nederlaag van Velox is de stand der kopgroep gewijzigd en ziet de 6tand er thans als volgt uit: Barna I 4 3 0 1 6 27-13 Velox I 4 3 0 1 6 25—15 Amersfoort I 4 2 1 1 5 2317 U.T.T.C. I 4 2 1 1 5 20—20 Barna II 4 2 0 2 4 21-19 Quick I 4 2 0 2 4 10-21 Quick II 4 1 0 3 2 15—24 Zeist I 4 0 4 0 9—31 H.H.Y.C. (DEN HAAG)—WESTTALEN (DORTMUND) 7—1 (2—1, 3—0, 2—0), 's-GRAVENHAGE, 29 December. In een sportief gespeelden wedstrijd op de Haagsche Kunstijsbaan slechts eenmaal werd een speler het veld uit gestuurd heeft de H.H.Y.C. (Den PAUL ROBESON, een man van intel lect. met een pracht body en een stem die duizenden ontroerde en meer oor het neeerras deed dan wie ook. was lot voor enkele laren de held van heel de beschaafde neeerwereldMaar zoodra hij ..wild werd" toen hij in films een leeu wenhuid eine draeen hult naakt rondliep en in de Afrikuansclie wouden een beeld schoone blanke zendelingsdochter ging redden die al twintig laren als godin door de inboorlineen werd aanbeden en toen hij haar horabile dictu nog trouwde, ook al was het maar op de film toen keerde heel dat wereld Ie van schoenpoetsers ho telportiers en beroepskomedianten zich var, hem af. De aureool van toekomstig keizer van het groote neger rijk dat ooit zou ge sticht worden, werd hem ontrukt. De ver drukte negers zochten een nieuwen held een ideaal dat ze konden aanbidden en waarop ze konden wedden, en vonden hem in Joe Louis aspirant bokskampioen. De neger heeft zoo'n man, tegen wien hij op kan kijken en van wien hij groot- sche 'droomen kan droomen, noodig. Want nog steeds wordt de neger ver trapt door de blanken en is de haat tus schen zwart en wit op het barbaarsche af. Overal waar de neger zich zijn slaaf sche positie weet te herinneren, gaat het goed, maar zoodra hij maar een oogenblik mensch wordt en ambities krijgt, vindt een van de duizenden ge heime genootschappen het direct noo dig dergelijken hoogmoedswaanzin den kop in te drukken. Een volk dat zich ver verheven voelt boven het negerras met zijn prachtige volksliederen, zijn aange boren primitief geloof en naïviteit, ver laagt zich dan tot lynchpartijen en pek- met-veeren schandtochten. De negers die het al te bont wordt, kunnen zich wenden tot een van de ne gerorganisaties, gesteund door goedbe doelende Monroe-aanhangers, die geld en hulp geven aan negers die naar het oude Afrikaansche moederland willen emigreeren. In Liberia, een land dat on ge veer tweemaal zoo groot is als Zwit seriand, vinden ze hun nieuwe vader land. Vreemd is het dat dan direct al wrijving ontstaat tusschen de nieuwko mers en de afstammelingen van de oude slaven, die meehielpen Liberia te stichten. Met hun F.ngelsche beschaving, hun Yankee-gebruiken en hun afkeer voor inlandsche zeden vinden de „dar kies" het noodig onmiddellijk het kaste- verschil, dat tusschen hen en de „sla ven" bestaat, te laten voelen. Zij worden geen menschen, maar ka rikaturen van menschen. Zij behouden van de beschaving juist die dingen, die er niet op aan komen. Oude jackets, geel en oranje gestreepte pantalons, hooge hoeden en regeeringsdecoraties moeten hun een beschaving geven, die maar aan de oppervlakte zit. Het wordt een heerschzuchtig slag menschen, die gaarne aan de kust wonen, nooit hun handen uit de mouwen steken en zich alleen verwaardigen dit wildenlandje eens effentjes te regeeren. Om zich te behoeden tegen kapitalistische overheer- sching verboden zij blanken het land te betreden. Omdat ze zelf lui waren, ont stonden er zoodoende geen behoorlijke wegen of goed ontwikkelde plantages, Pas het. vorig jaar werd een groep Pool- sche emigranten binnengelaten, maar dat experiment liep uit op een groot fiasco. Nu heeft echter pas de Ameri- kaansche rubberkoning Firestone ver gunning gekregen de rubherplantages te exploiteeren. Er werken nu in zijn aan plantingen meer dan 20.000 negers, die in de Amerikaansche katoenvelden even zeer op hun plaats zouden zijn geweest en even gelukkig. De Amerikaansche Liberianen ver schansen zich achter een exclusieve aristocratie, die ze hebben afgekeken van de sensatieblaadjes van de groot- steedsche boulevardpers, die haar lezers onthaalt op berichten uit de „grande Haag) van de Dortmundsche Club Westfalen op overtuigende wijze met 71 gewonnen, al was deze overwin ning vrijwel geheel te danken aan het spel der beide Canadeezen Moony en Gordon, die zoo langzamerhand een techniek laten zien, welke aan het ongelooflijkste grenst. Atdeeling Wijnhandel en Gedistilleerd offreert voor OUD- EN NIEUWJAAR Roode en Witte Bordeaux-Wijnen vanaf 65 cent per flesch Bourgognewijnen vanaf 1.per flesch Oude Jamaica Rum Rum-Speciaal Jenever - Brandewijn - Cognac Bols - Hulskamp - Oude Vlek enz. Citroen, Rum- en Arak Punch Voorburg - Schilletje Fladderak Advocaat vanaf f 1.25 per flesch LANGESTRAAT 42 - TELEF. 77 WAT ETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL Gebakken kaas. Bereiding: Snijd 4 dikke rechte plak ken kaas. verwijder de korsten. Haal ze door een uitgeklopt ei en daarna door paneermeel, bak ze dan in de koekepan in flink boter aan beide kan ten goudbruin. Geef ze zoo heet moge lijk. VOOR DE MIDDAGTAFEL Gebakken spiering. Aardappelen. Botersaus. Vanillevla met gember. Bereiding: Maak op de gewone wijze vanillevla van V* L. melk, 3 eetl. cus tard en 5 eetl. suiker, neem de pan van het vuur, roer er 1 ons fijngehakte gem ber door en paar eetl. sap, en giet de massa in een vlaschaal. DE BENOODIGDE VISCH even bestellen ALLEENgevesfigdUtr.str.40,Tel.92 monde". Alle negers hebben stemrecht, maar de eigenlijke macht ligt bij enkele mannen, die door hun reizen of hun lagere school opleiding meer weten dan de inboorlingen. Nu en dan loopt er een enkeling door, die tracht ook de geest der inboorlingen te leeren kennen. Paul Robeson is er zoo een, maar hij werd direct al als een verrader gekenmerkt. De regeering van Liberia houdt haar menschen doelbewust dom. De stam hoofden zijn gevaarlijk en worden dus vervangen door stroomannen, ex-con ducteurs en hotelportiers. Belasting inning is haar voornaamste doel. In andere Afrikaansche landen wordt een groot deel van den opbrengst besteed aan de ontwikkeling van de inboorlin gen, maar in Liberia gaat het naar de Amerikaansche negers, die er bioscopen van bouwen en ijsinstallaties l'Ameri- cain. Liberia is een paskwil, een levend voorbeeld, dat de neger nog niet rijp is voor zelfbestuur. Het zwarte gevaar? Zoo lang de neger niet onder leiding staat van een werkelijken man, een Ro beson of een Louis, en leert iets van zijn aangeboren indolentie te laten varen, wat minder slaafschheid te toonen en wat meer naastenliefde, trotscher te ziin en minder speelzuchtig, is het zwarte gevaar maar een fictie in het 143. Om het gebouw werd een wacht ge plaatst. Eerst tegen den avond werd de deur geopend en werden de gevangenen door de negers naar het schip van den Amerikaan vervoerd Daar werden ze op gesloten in een hut die door zware ijzeren luiken gesloten werd. 144. Daar zitten we nu. zei dokter Berg man, toen ze de deuren hoorden grende len. Meieen ging hij op zoek naar een middel om er uit te komen. De deuren werden goed bewaakt. Maar in het plafond zat een noodluik. De dokter had niet veel vertrouwen in dezen uitweg, maar het was te probeeren. OM IETS FIJNS TE BAKKEN I; Zelfr. Bakmeel J 'cl per pondspak. 17 Rozijnen.zonder pit A per pond 40 - 32 - 25 - 20- SUCADEper ons 12 ct. SUCADINEper ons 8 ct. TAFEL AMANDELEN ons 25 ct. Voordeeligste Kruideniersbedrijf in Nederland koortsige brein van een novellist, dio om een verhaaltje verlegen zit. En er zitten verhaaltjes genoeg in Liberia, het is niet noodig er nog meer bij te verzinnen. FEUILLETON Vrij naar het Engelsch door ANNIE S. SWAN *0) De schepen was een zekere Jobn Pit- cairn, een graanhandelaar, die aan de Kings welbekend was, daar hij veel za ken deed met Traquair. Hij liet zijn sympathie blijken, door het geval zoo kort mogelijk te laten du ren en binnen het uur reed Alice weer de poort van de Galton ?evangen:9 door Kort na drieën werd de deur van haar cel geopend en trad Warburton naar binnen. Ze sprong op met uitge strekte hand en een uitdrukking van zoo groote opluchting op haar gelaat, dat het bijna aandoenlijk was. „We behoeven over dit verschrikke lijk geval niet te spreken, miss Har man, daar zouden wij beiden niet te gen kunnen," begon hij haastig. „Ik ben alleen hierheen gekomen om u te verzekeren dat we alles zullen doen om uw onschuld te bewijzen, dat we vandaag al begonnen zijn materiaal voor uw verdediging fp verzamelen dat wij onze pogingen vanaf nu tot aan April geen oogenblik zullen verslap pen „April", herbaalde zij, terwijl haar oogen wijd open gingen van verbazing. Waarom April?" „Ik ben bang, dat uw zaak niet voor zal komen, voor eind Maart, of begin April. „En het Is nu Januari. En moet ik hier dus al die verschrikkelijke maan den blijven? Mijn God, hoe wreed kun nen de menschelijke wetten zijn. voor de onschuldigen zoowel als voor de schuldigen." Warburton gaf geen antwoord, want hij wist hier niets op te zeggen. Er was nu eenmaal niets aan te doen, men moest zich er wel bij neerleggen. Zij herstelde zich echter 6poedig en begon belang te stellen in wat hij gekomen was om haar te zeggen. „U moet wel heel lang wachten, maar vertraging kan voor ons heel voordeelig zijn," zei hij. terwijl hij trachtte opgewekt te spreken. „Ik ben den geheelen ochtend met mr. Mars hall King op het George Plein geweest en we hebben al verbazend veel waar devolle inlichtingen van Christina Caldwell gekregen." Toen vertelde hij ii» het kort, wat het meisje hen dien ochtend medegedeeld had. Alice glimlachte. Ze wi6t. dat Chris tina's getuigenis sterk in haar voor deel zou zijn bij het verhoor en dat al les er al veel hoopvoller voor haar uit zag. Twee dagen later werd er een andere en geheel onverwachte bezoekster tot de gevangenis toegelaten. Alice zat een van de boeken te lezen, die haar vrienden haar met toestemming van den gevangenisdirecteur hadden ge bracht. toen zij een stem hoorde, die haar met verbazing vervulde. Want, tenzij haar ooren haar bedrogen, was het de stem van haar oude vriendin, Harrie O'Brien. Het volgende oogenblik werden twee armen om haar heen geslagen en op de borst van de vrouw, die haar in zoovele moeilijke uren bijgestaan had, snikte zij iets van haar verdriet uit. „En nu huilen we niet meer. mijn lieve meisje, want dat is niet noodig," zei de goede, moederlijke ziel even la ter, terwijl ze Alice zachtjes van zich afduwde en haar van top tot teen be keek. „We kunnen beter vloeken dan huilen en je kunt erop rekenen, dat we dat in Colchester heel wat gedaan hebben, sinds we het in de krant gele zen hebben. Toen ik je brief kreeg, heb ik tegen den Kolonel gezegd. „Mijn plaats is bij haar, het arme kind" en ik blijf hier, totdat dit heele, verschrik kelijke geval achter den rug Is." Zoo verzamelden de goede en trouwe vrienden zich om de eenzame gevange ne en droegen er door hun voortdu rende zorgen veel toe bij om de ver schrikkelijke omstandigheden te ver zachten, waarin Alice Harman zich ge plaatst zag. HOOFDSTUK XXXIV Bij den viersprong Op den Gilmertonstraatweg. bij het punt. waar vier wegen tezamen kwa men hadden mr. en mrs. Meiklt zich in de herberg ..De Viersprong", gevestigd Het was een verschrikkelijk leelijk en troosteloos uitziend huis. dat een ietwat slechten naam had. daar een vroegerè eigenaar er onder bijzonder tragische omstandigheden, zelfmoord gepleegd had. Het huis was zoo hardnekkig door het ongeluk achtervolgd, dat er ten slotte niemand meer gevonden kon worden, die het wilde koopen of erin •wonen. De Meikles verschenen op een, voor henzelf gunstig moment, op het tooneel en konden het huis voor een koopje krijgen. Ruthven Senior maakte het zaakje voor hen naar genoegen in orde en nadat het huis schoongemaakt en gemeubileerd was, werd het geopend. Om ongeveer vijf uur op een middag kwam Christina Caldwell kalm over den Gilmertonstraatweg aangewandeld en kreeg al spoedig de herberg „De Vier sprong" in zicht. Zooals zoovele anderen, had ook zij een aankondiging ontvan gen van de opening van de herberg, wat de Meikles het begin hoopten te zijn van een voorspoedig bedrijf. Een splinternieuw uithangbord, in fel roode en blauwe kleuren, zwaaide zacht jes in den wind heen en weer en de ge- heele plaats zag er zoo nieuw en be langrijk uit. dat er geen twijfel meer mogelijk was, of dit was de herberg, die ze zocht. De moeilijke en eindelooze weken had den hun invloed op het meisje doen gel den. wier trouw hart met meer dan ge wone liefde en toewijding aan haar meesteres hing. Ze had voortdurend ge zwegen over wat zij wist, zooals haar door diegenen opgedragen was. dien de belangen van haar meesteres niet min der na aan het hart lagen. En nu had ze een vaag idee. dat ze nog meer voor miss Harman kon doen. wanneer ze de Meikles eens op ging zoeken. Ofschoon er binnen noch buiten een vrouw te bekennen viel, liep ze moedig naar binnen. Mrs. Meikle was bezig bier en moppen te verkoopen aan het restje klanten, dat er nog zat. Ze zag er schit terend uit in een nieuwe .griize japon, met een ruim wit schort erover met een keurig kanten kraagje. dat vastgestoken was door een gewei dier groote broche, waarin een portret van Meikle zat. Haar wangen waren vuurrood geschilderd, waardoor haar oogen eens zoo blauw leken. Ze keek op, toen Christina binnen kwam en knikte haar toe. „Hallo. Tina", riep ze. „dit is een on verwacht genoegen. „Ik dacht, dat ik maar eens naar je toe moest komen om je nieuwe huis te zien", antwoordde Tina op een onver schilligen toon, die mrs. Meikle gerust stelde. „Maar ik zie, dat je het druk hebt en zal dus maar niet blijven." „Dat zou ik maar wel doen", zei mrs. Meikle. „Ga mee naar de achterkamer. Mijn man en ik moeten met theedrinken wachten totdat er een oogenblikje niets te doen is. Jij moet een kopje mee drinken, want het is een heel eind loo- pen van hier naar Edinburg." Ze liep achter de toonbank vandaan en even later hoorde Tina, dat zij van uit de gang geroepen werd, waar een deur naar de achterkamer leidde, die als woonkamer ingericht was. Alles was nieuw en keurig in orde en Christina kwam tot de conclusie, dat zij er heel wat beter aan toe waren, dan zij verdienden. „Meikle zal het ook leuk vinden ie weer eens te zien", begon mrs. Meikle. „Hij heeft het nog dikwijls over het oude huis en het leven daar. Maar hoe gaat het met je?" „O, goed", antwoordde Christina en terwijl mrs. Meikle thee inschonk, sloeg ze haar oogen neer. want ze voelde, dat het gemeen was van de gastvrijheid van een huis te genieten, dat ze ver achtte en wantrouwde. Fr was een oogenblik van gespannen stilte. Mrs. Meikle nam haar kopie op en sprak de woorden, die bijna Christina's adem benamen. „Verschrikkelijk geval is dat toch, niet Ik heb tegen Meikle gezegd, dat ik het meisje nooit graag gemogen heb, maar dat ik toch niet van haar ge dacht had, dat ze in staat zou zijn de oude miss Dempster uit den weg te ruimen. Het is verschrikkelijk om in een dergelijke zaak gemoeid te zijn, vooral voor menschen. die het van het groote publiek moeten hebben. En het ergste is, dat je bij het gerecht niets in te brengen hebt, maar komen moet, wanneer je geroepen wordt." „Als je het zoo verschrikkelijk vindt, waarom heb je het zaakje dan aan den gang gebracht?" vroeg het meisje laco niek. „Ik? Dat heb ik niet gedaan en Meikle ook niet. Niemand weet precies, wie het begonnen is. Natuurlijk waren er wel meer menschen dan ik, die wel in de gaten hadden, dat het er in huis niet heelemaal pluis was. En als ik jou een goeden raad mag geven, Tina, dan zou ik zorgen, dat ik weg kwam, voordat de zaak voorkomt." „Ze zullen haar zeker vrijspreken, merkte Tina op zachten, ietwat onzeke- ren toon op, terwijl ze opstond. „Dat weet ik absoluut. Heb je den dokter in den laatsten tijd nog wel eens gespro ken?" Mrs. Meikle schudde haar deugdzaam hoofd. „Ik niet. Zijn vader is Meikle's zaak gelastigde geweest, voor het teekenen van het huurcontract en zoo, maar ik heb ze geen van tweeën ooit meer ge zien. Je hoeft me niet zoo woedend aan te kijken, meisje, net alsof ik den strop om den hals van ie meesteres gedaan heb. Ken ie het oude gezegde niet, dat een moord altijd aan het licht komt? Als miss Dempster werkelijk vermoord is, zal degene, die het gedaan heeft, ziin gerechte straf niet ontgaan en we moe ten er dankbaar voor zijn, dat jij nocli ik het gedaan hebben." .(Wordt vervolgd)*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 2