JL .M' :De tentoonstelling voor de Engelsche schooljeugd in het «Imperial Insitute» te Londen bevat vele interessante inzendingen. Scholieren in volle aandacht voor het geëxposeerde .Ladybird". De Engel sche kanonneerboot op de reede van Hankow, nadat het schip door Japansche strijdkrachten onder vuur was genomen. De .Ladybird" snelde de „Panay te hulp, toen dit Amerikaansche schip na het Japansche bom bardement zonk Jhr. P. J. Six en mr. E. H. von Baum- hauer vertrokken Woensdag naar New York tot het voorbereiden der stichting van een Holland-House aldaar De minister van Waterstaat, mr. dr. Ir. J. A. M. van Buuren, opende Woensdag de nieuwe ver- keersbrug over de Maas bij Hedel. De minister knipt het lint door Na de opening der nieuwe verkeersbrug over de Maas bij Hedel maakten de autoriteiten Woensdag een wandeling over de brug, welke een belangrijke verbetering in de verbinding tusschen Noord en Zuid beteekent In bewondering voor een der reusachtige schroeven van het motorvracht schip „Jangadeiro", het laatste der vijf schepen, die voor Braziliaansche rekening werden gebouwd en Woensdag met goed gevolg van de scheeps werf „De Noord" te Alblasserdam te water Is gelaten Op het «Tempelhofer Planschbecken» te Berlijn vermaakt de jeugd zich thans met de sneeuwpret Een aardig tafreeltje Jan van Kan, de bekende redder, is op 67-jarigen leeftijd te Noordwijk aan Zee overleden Voor het vaststellen van de bruikbaarheid der te Amsterdam aanwezige sirenes als alérmeeringsmiddel bij luchtaanvallen, zijn Woensdag door den Luchtbeschermingsdienst proeven genomen Hotel Trier in de onmiddellijke nabijheid van paleis Soestdijk, waar de buitenlandsche journalisten hun Intrek zullen nemen, Indien de blijde gebeurtenis aan het Hof ten paleize Soestdijk plaets vindt De felle brand, die het gebouw der «His Masters Voice»-company te Londen verwoestte, richtte groote schade aan. Meer dan 150 arbeiders zijn daar door werkeloos geworden

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 8