Ski-kleeding VROOM EN DREESMANN Appelflappen Het uitvallen van het haar TULBAND Zuinigheid, die de wijsheid bedreigt DE NAGELVIJL TWEE HONDERD JAAR Het schijnhuwelijk „Beyer's Mode für Alle" VOORGEVOELENS j pailwruw frijn Jbijqjia usüikhijqbaah Voor leuke schoolkleding slaagt U altijd het beste in onze stoffenafdeling O en vtonw wot. it lewoudcrJ, INSTITUT COSMETIQUE DE VROUW REEDS vroeg, aldus schrijft mevr. G. C. MeyerSchwencke in „Da Holl. Huisvrouw" daalt de sche mering in dezen tijd van het jaar en de kunstverlichtinjf wordt ingeschakeld. Duistere schaduwen en een ietwat wee moedige «feer worden eensklaps ver jaagd en een gezellig licht verspreidt zich door onze kamers. Het is vooral gedurende deze lange avonden, dat we steeds weer aanvoe len. hoe onmisbaar de moderne verlich ting is. hetzij deze een enkel knus hoek je. dan wel de geheele kamer verleven digt. We gevoelen het behagelijke van ons huis. onze woon- of werkkamer aan. wanneer de dikke gordijnen ons als het ware van de buitenwereld afsluiten. Rustiger zetten wij ons werk voort of dieper nestelen we ons in een gemakke lijken fauteuil, wanneer de stormwind loeit en regen en hagel tegen de ruiten kletteren. Wij voelen on9 veilig in de intieme, huiselijke sfeer, die de winter avonden kenmerkt. Het is juist in deze donkere maanden, dat de intimiteit van het gezinsleven zoo zeer verhoogd wordt en allen zich aangetrokken gevoelep tot den huiselij- ken haard. Het probleem der verlichting is van Veel meer belang, dan men oppervlak kig wel denkt en in vele gezinnen wordt hiertegen uit verk» erde zuinieheidsover wegingen gezondigd. De lamp in het bidden der kamer, die men als de hoofd Verlichting kan beschouwen, hangt neermalen te hoog of te laag om vol- loende licht te verspreiden in de kamer n op de tafel. In vele gezinnen meent men te bezui- ïigen door gloeilampen te gebruiken ran onvoldoende lichtsterkte. Precies aan te geven hoe sterk deze noeten zijn is niet mogelijk, aangezien lit verhand houdt met de grootte derka- ner Een goed toegepast»* verlichting >rengt volstrekt niet met zich mee. dat nen licht moet v-rspillen: intpeendeol loch dit probleem, zal de huisvrouw het >est tot de meest efficiënte oplossiia cunnen brengen, indipn zij den raad 'an een vakman inwint. Zeker is. dat slecht licht de oogen neer inspant dan noodig en gewenscht s en dit tenslotte leidt tot rekeningen 'an oogarts en opticiën. die veel groo- ere uitgaven met zich brengen. Overvloedig licht beteekent ook nog Biet altijd een juist toegepaste verlich- Kng, want meermalen kan men voor he Baald werk met mper succes een kleine smp bijschuiven, dan dat de groote var- ichting ingeschakeld wordt. Men heeft i den loop der jaren trouwens verschil- pnde lampen ontworpen, die zich voor peciale doeleinden leenen en zeer zui- ig in het gebruik zijn. Wij noemen In it verband o.a. de practische lampjïs, ie men aan een naaimachine bevestigt f de handige leeslampjes, die aan hot oofdeinde van een ledikant worden ingeschroefd. In vele keukens vindt men een zeer lechte verlichting en wordt het koken >r.' werken zeer bemoeilijkt. De pendels, 'elke meestal gebruikt worden ver- preiden schaduwen, zoodat het niet wel Dcigelijk is over voldoende licht te be- :hikken hij koken en afwasschen. Heel veel practischer en zeer billijk in aan schaffing zijn de groote. melkglazen bol len. die met een metalen plaat aan het plafond geschroefd worden en mooi licht door de geheele keuken geven. Deze kan men ook op badkamers aan laten brengen en zelfs aan de wand vin studeerkamers; zij zijn in verschillende afmetingen verkrijgbaar. In werkelijkheid spaart men meer, in dien men een lichtpunt te veel dan te weinig laat aanbrengen. Menigp onverlichte zolder, gang, k?I der of kamer biedt een voortdurende bron van gevaar Men meent den weg in het donker te kunnen vinden, doch een enkele misstap of het stooten tegen een of ander, dat men in de hand heeft, kan ongevallen of schade veroorzaken waarvan de kosten veel hooger zijn, dan het liehtverbruik gedurende eenige oogenhlikken. Gloeilampjes, waarvan het glas zich donker kleurt, zijn „doodgebrand", ge ven minder licht, verbruiken naar ver houding te veel stroom en moeten ver vangen woiden, vóór ze op een ongele een oogenhlik doorbranden. De zuinige, overleggende huisvrouw zal inderdaad efficient handelen, indien zij zich niet ontziet om gloeilampen van voldoende sterkte te gebruiken en lam nen. die doelbewust ontworpen en op de juiste plaats worden opgehangen. 300 gram bloem. 150 gram boter; H d.L. water; 4 zure appels; 100 gram krenten; 100 gram sunmaid rozijnen, kaneel; 100 gram suiker. We doen de gezeefde bloem in een kom en snijden de boter hierin met twee messen totdat we een kruimelige massa hebben, waarbij het water wordt gevoegd; het koele vingers vormen wij een samenhangende deeghal, die op een met bloem bestoven tafel, plank of aanrecht met een deegrol. eveneens met bloem tot een rechthoekige lap wordt uitgerold en ongeveer een uur w^rdt weggezet, bedekt mpt een vochtige doek om de boter te laten opstijven, vooral op een koele plaats. Inmiddels maken wij het vulsel in orde. we schillen de appels, nemen de klokhuizen er uit en hakken ze aan heel kleine stukjes, die we vermengen met de goed gewasschen, gedroogde krenten, de rozijnen, suiker en kaneel. Het deeg wordt uitgerold tot een zeeï dunne lap, waaruit cirkel6 worden go- stoken met een waterglas, voor elke appelflap worden twee deegcirkels ge bruikt, waarvan de onderste belegd wordt met het vulsel, de buitenste rand natgemaakt met water en de bovenste helft er op wordt gelegd, terwijl we de randen met een vork op elkander druk ken, waardoor we een aardig gekarteld randje krijgen. Is deeg en vulsel ver werkt. dan maken we de pan met fri tuurvet heet. en bakken de appelflap pen hierin totdat ze mooi lichtbruin zijn van kleur, daarna leggen wij ze op grauw papier en al9 ze afgekoeld zijn, bestrooien wij het gebak dik met poe dersuiker. IN het fraaie Winternummer van Reizen en Trekken lazen wij de volgende interessante gegevens van den heer J. Panman over de Ski.klee ding. Wellicht, dat zij ook vele onzer lezeressen interesseeren. Nog vóór dat er ergens sneeuw is, vallen de eerste prijscouranten van de groote sportzaken in mijn brievenbus en altijd zet ik mij er eens rustig voor. om ze dóór te zien. waarna ik telkens weer constateer, dat het een klein kunstje is, om zich alleen al aan win tersportartikelen arm te koopen. Als ik echter ga optellen, wat een minimum uitrusting kost, dan valt het nog weer mee, want veel van wat aangeboden wordt, kan een beginner wel missen; het ie ook hier niet heslist noodzake lijk, om met alle geweld met de bruid te willen dansen! Schoenen. Koop een goede ski schoen, en pas zo met een paar wollen kousen en een paar wollen sokken. Vertrouw Uw handelaar; alle waar is naar zijn geld. Zorg ervoor, dat de sok teruggeslagen kan worden over de ■schoen om te verhinderen, dat er sneeuw in kruipt. Natte voeten is niet gezond. S k i p a k. Neem geen rood of groen pak, tenzij ge beslist wilt. dat iedereen op U let als ge een kuil voor Uzelven graaft of dat men U voor „Schneeha- se" scheldt. Koop iets rustigs en prac- tisch, zorg dat de zakken gesloten kun nen worden en dat de sneeuw niet al te veel aan de stof blijft hangen. Kijk meer naar de broek dan naar de jas, deze laatste draagt ge op het skiveld toch maar zelden; zo is van meer be lang bij het maken van tochten, waar voor ook nog de z.g. „Windjacke" in aanmerking komt. Als ge een broek koopen moet, zoek dan een lange uit. plus-fours zijn ook goed, doch later moet ge dan toch weer „beenbescher mers" van zeildoek aanschaffen. Hoofddeksel. Koop niets, dat spaart het meeste. Wilt ge heslist iets dragen, brei of haak of koop een ski bandje, een eenvoudige hoofdband. Zet geen dikke ijsmuts op Uw hoofd, voor dat onpartijdigen (eerlijk) gezegd heb ben dat het U flatteert. Laat hoeden thuis en vergeet Uw pet: zon en sneeuw bevorderen den haargroei! B 1 o u s e/S po r 11 r u i. Dames dra gen lange mouwen in hun blouses of sporttruien, de zon is sterk cn de sneeuw niet altijd aangenaam zacht. Korte mouwen zijn goed voor hen, die zich laten fotografeeren of voor wie beslist met vervelde armen wil thuis komen. Neem frissche kleuren, doch geen felle sprekende en evenmin wit. Voor heeren is een sportshirt met een lossen of vasten slappen boord met een slipover keurig, een wollen trui even eens, 't liefst echter niet al te dik of met een ritssluiting hoven vóór. Hoöd voor ieder diep geheim, dat ge bretels draagt! Handschoenen. Wollen wanten zijn het beste, doch met wollen gebrei de handschoenen kan men zich red den. Wie aldus uitgerust gaat winter sporten, maakt een uitstekend figuur. Met opzet 6chreef ik niets over de uit rusting van een gevorderden skilooper, deze toch heeft zooveel ervaring, dat hij naar eigen keuze zijn uitrusting ieder jaar zelf wel aanvult. Boven staande voorlichting is voor hen, die voor het eerst den strijd met de lange latten gaan aanbinden. Ieder jaar echter komen er vragen van hen, die wel willen gaan ski-en doch bang zijn om een goede uitrus ting te koopen, omdat ze vreezen, dat het hun niet zal bevallen. Steeds weer komt de vraag: „Wat is nu het mini mum voor ons, orn het toch te probee- ren, als het ons bevalt zullen we het volgend jaar alles prima in orde heb ben". Voor deze beginners raad ik steeds aan: Niem Uw bergschoenen mee, ze worden er niet beter van, doch voor een proef voldoen ze uitstekend. Zoek anders Uw soldatenschoenen weer op of koop een paar grove werkmanschoe nen, ge 6paart geld en het kan. Laat onderaan de hak een reepje leer slaan, <K 43227 MK 4318* opdat de riem (Bindung) er niet af glijdt. Dames leenen een paar grove 6Chool- schpenen of koopen jongensschoenen met een zware dubbele zool en een broeden, liefst harden neus. Hebt ge een plus-fours, gebruik die.. Wel zijn die niet 'waterdicht en als ge veel valt, blijft ge niet droog, doch nie mand is toch van plan om steeds weer gaten in de sneeuw te maken. Zelfs met een rijbroek of met puttee's kan men zich behelpen, terwijl hetzelfde gezegd kan worden van een niet te dun trainingspak. Hoewel we in alle opzichten een goe de uitrusting blijven aanraden, heb ben we gemeend ook hen, die weten, hoe het desnoods kan, te moeten voor lichten. IN onzen nervej&zen tijd klagen vele mannen en vroiHVen over het uitval len van het haar. Soms is dit zelfs zóó erg, dat men zich gedrongen voelt medisch advies in te winnen. Het resul taat is dan in vele gevallen, dat men zich niet angstig behoeft te maken, aangezien het een normaal verschijn sel is. Onze haren „vergezellen" ons niet im mer op onzen levensweg, doch hebben een bepaalden levensduur, zoodat een haaruitval per dag van ongeveer vijftig haren, na het wasschen kan men zelfs wel 70100 haren tellen, hetgeen vol strekt niet aan een ziekteverschijnsel toe te schrijven is. Maakt men zich hieromtrent onge rust, dan kan men het haar met een zeer fijne kam kammen en de haartjes verzamelen om na te gaan of er vele nieuwe bij zijn. Bij hoofdhaar met een lengte van 13 c.M. kan men als zeer normaal 1 op 8 aannemen of bij een gemiddelde lengte van 58 c.M. 1 op 10. Zeer vaak neemt men versterkte haar uitval waar na infectieziekten, die meestal met hooge koorts gepaard gaan, zelfs doet zich dit verschijnsel na griep en influenza meermalen voor. Hierover behoeft men zich dan ook volstrekt niet ongerust te maken, vooral niet, in dien men bestralingen met de hoogte- zon toepast en men de hoofdhuid met de vingertoppen krachtig masseert. Zoowel mannen als vrouwen hebben een zekeren angst voor het uitvallen der haren. De eerste constatceren met een zekere bezorgdheid, dat het maantje zich meer en meer uitbreidt en ten slot te een grooten omvang dreigt aan te nemen. Vrouwen vragen zich eveneens af, waar het toch heen moet, met het steeds dunner wordende haar en zien in het verre verschiet een dreigend pruikje! De oorzaak van deze abnormale haar uitval is een chronische ziekte der talg- lclieren z.g. Seborrhoc. Een symptoom hiervan is o.a. een sterke schilvervór- ming op de huid, die reeds op jeugdi gen leeftijd op kan treden en steeds er ger wordt met het klimmen der jaren. In den regel raadpleegt men den arts eerst wanneer de haarwortels sterk zijn aangetast en ten slotte afsterven, waar door de gevreesde kaalhoofdigheid ont staat. Te laat dus. Wanneer zich verschillende stoornis sen van de hoofdhuid voordoen als schil- vervorming, te droge, to vette, doffe of gespleten haren, dan kan men niet beter doen, dan aandacht aan de voeding te schenken. Meenmalen moet het dieet ge heel gewijzigd worden, zal rauwe kost toegevoegd cn veel vleesch ontraden worden. Sport en gymnastiek zullen eveneens medewerken om de stofwisse ling te bevorderen. Met, mnsseeron van de huid met de vingertoppen in cirkel vormige bewegingen, liefst met een weinig lauwe olijfolie zal do circulatie van het bloed onder de hoofdhuid be vorderen en last but not least de welda dige inwerking van de stralen derhoog- tezon. Al deze factoren dragen er toe bij het haar soepel, elastisch, glanzend en gezond te houden of te maken. Zoo als met allerlei ziektegevallen geldt ook hier: „voorkomen i9 beter dan gene zen." |N dit jaar viert de nagelvijl haar i weehonderdsten verjaardag. Niet ve len zullen weten, dat men deze uit vinding in laatste instantie te danken heeft aan een letterkundige. Het nuttige instrument zoo lezen wij in de Haag- sche Post werd namelijk door den vijftien-jarigeh Fricdrich Melchior Grimm in het jaar 1737 te Begensburg uitgevonden, die, toen hij met knutselen bezig was, toevallie ontdekte, dat men een geribd stuk metaal heel goed kon gebruiken om de nagels korter te ma ken. Friedrich Melchior Grimm paste deze methode der nagelverzorging zelfs toe, toen hij later toegang kreeg tot de literaire kringen van Parijs. Men be schouwde de nagelvijl toen nog als curiosum. Niet zoo veel later viel het instrument, door Grimm uitgevonden, echter toch in den smaak en sindsdien is het een onmisbaar requisiet hij de manicure gebleven. Wie was nu eigen lijk deze Friedrich Melchior Grimm, aan wien de wereld deze uitvinding heeft te danken? Hij is in de geschie denis der literatuur minder beroemd geworden door zijn boeken dan door zijn goede relaties tot Gottsched, Rousseau, Diderot en tot de vorsten van zijn tijd. Hij was bovendien do gezónt voor Sak- sen-Gotha te Parijs en van keizerin Ivatharina te Hamburg. Wat hem vooral van zijn collega's onderscheidde, was, dat hij veel waarde hechtte aan zijn uiterlijk. Hierbij hielp hem vooral zijn jeugd-uitvinding: de nagelvijl. Hij vijlde zijn nagels in den vorm van een halve maan cn polijste ze vervolgens met een wollen doekje. Dit bezorgde hem natuur lijk de reputatie, een ijdeltuit te zijn. Destijds was het namelijk gebruik, de nagels eenvoudig af te hijten. Niemand zou toen echter hebben gedacht, dat deze uitvinding van den man, wiens naam in de geschiedenis der literatuur bijna onbekend is, zich door de eeuwen heen tot op den huidigen dag zou handhaven. TOEN indertijd de Nationale Vrou wenraad praeadviezen heeft uitge bracht over het Recht der Vrouw, haar eigen nationaliteit to behouden, is ook gewezen op het gevaar voor een land, wanneer een man door zijn huwe lijk automatisch iedere vrouw tot staats burgeres kan maken. Mon dacht hierbij zoo schrijft dc Ilaagsche Post aan het ook ten onzent voorkomende geval, dat op zulk een wijze een vrouw van minder goede zeden recht kan verkrij gen om binnen de landsgrenzen te blij ven. In Zwitserland heeft men tegen woordig andere moeilijkheden met het zgn. schijnhuwelijk, waarbij dan motie ven den doorslag geven, die volkomen te billijken zijn, rnaar waarbij men zich toch van réfchtsstandpunt uit moeilijk kan neerleggen. Vooral in Zürich be staan veel schijnhuwelijken. Voor de recfyj^ank werd slechts éón enkel be handeld, die onder de zedenpolitie viel. Voor het overgroote deel zijn het poli tieke redenen die tot deze daad leiden. Het is bekend, dat geen buitenlandsche in de Zwitsersche republiek het recht kan verkrijgen, een beroep of bedrijf uit „Beyer's Mode für Alle" begint het nieu we jaar met een zeer geslaagd nummer. Het geeft ons reeds een idee, van wat er in de komende lente gedragen zal worden. Heup en taille worden meer en meer geaccen tueerd, terwjjl de schouderlijn iets van haar mannelijkheid moet inboeten. En daar Carnaval wcor spoedig voor de deur staat, doet „Beyer's Mode für Alle" ons eenige leuke en origineele modellen aan de hand, ook voor onze kleintjes! Bjj het zien van de schattige avondtoilet jes komt onwillekeurig de gedachte bij ons op, dat wij voor de komende feesten nog best een nieuw avondjurkje zouden kunnen ge bruiken. Voor middagjurkjes of garneering daar van is kant het aangewezen materiaal; ook velours chiffon en crêpe satin zün zeer ge wild, zooals de vlotte modellotjes ons de- monstrceren. Verder vinden we geklecde en wollen jurkjes voor de slanke zoowel als voor de meer gezette dames, terwijl de elegante en sportieve blouses bijzonder aantrekkelijk zij n Voor het werkende meisje brengt het blad nog een paar leuke huis- en kantoorjurkjes; tot slot een handwerkpagina en een paar practische wenken op kook- en huishoudge- bied. Op de bijgevoegde 3 raderbladen wor den alle patronen van de meer dan 100 mo dellen in de meest gangbare maten gegeven. VELE vrouwen gelooven aan voor gevoelens. mannon wellicht ook, doch deze 6preken er minder over. De geschiedenis vertelt ons meerma len van vrouwen, wier voorgevoelens bewaarheid zijn geworden Men verhaalt over Maria Antoinette, dat zij op een dag in het Park van Tria non wandelde en een haar volkomen onbekenden man tegenkwam, die haar dermate met afschuw vervulde, dat zij nachten aaneen niet slapen kon en zelfs ziek werd. Na ingewonnen informaties vernam zij, dat doze man de bierbrou wer Santerre was. een naam, die zij nimmer tevoren had hooren noemen. Deze man was het echter, die bij haar terechtstelling de Nationale Garde aan voerde De geschiedenis verhaalt o.m. nog over een eigenaardig geval, waarbij waarschijnlijk een angstig voorgevoel een rol speelde in het huis van den vorst Radzivvill. Deze had een nichtje, gravin Agnes Laukoronskn, die tegelijk.- met zijn kinderon opgevoed werd. De kinderen vertoefden voel in het slot Nervicmsko. dat in Galicië ligt. In oen der zalen hing een groote schilderij, waarvoor gravin Agnes van haar prilste jeugd af een zekere angst koesterde en liefst vermeed ze dit vertrek. Aangezien haar vrees soms aanlei- ding gaf tot krampachtige huilbuien, stond haar gouvernante haar toe de zaal door een andere deur te betreden dan door die, waarhoven de schilderij hing. Na jaren verloofde gravin Agnos zich met den vorst Wisnowski en deze vroeg haar dringend haar vrees te overwin nen en in het vervolg door de bewuste deur de zaal te verlaten. Op zekeren dag was zij met haar verloofde en enkele familieloden in do bewuste zaal en bij het verlaten hier van riep hij lachend: „Alleen door de deur met het portret van Sybille mag je hier weer vandaan." Wanhopig be proefde zij de andere uitgangen, wier deuren alle afgesloten waren. Zij bons de hevig op de bewuste deur en op hetzelfde oogenhlik stortte de zware schilderij naar beneden en kwam op haar hoofd terecht. Na enkele minuten was zij niet meer Men zegt, dat de laatste keizerin van Rusland 6teeds een voorgevoel heeft gehad van den gruwzamen dood die haar zou wachten. te oefenen, dit alles ten gevolge van de crisisomstandigheden. De buitenland sche vrouw, die om een of andere reden het zullen wel meest Duitsche zijn niet meer in haar land wil of kan blij ven, zoekt nu door een advertentie een Zwitser, die tegen betaling van een vrij geringo som bereid is, met haar te huwen. Uit den aard der zaak wordt overeengekomen, dat de echtgenoot geen enkel recht zal mogen uitoefenen, ter wijl meestal ook tevoren de spoedig plaats hebbende scheiding wordt afge sproken. Het bedrag wisselt tusschen 400 en 1000 frs. en in veel gevallen is de vrouw ouder dan de man: gevallen zijn bekend van een Duitsche advocate met een 10 j'aar jongeren loodgieter, een vrouwelijke arts met een loopjongen in een drukkerij, een vrouw van 42 jaar met den portier van een bioscoop, die 12 jaar jonger was. Ook in Bern en vooral in Genève vinden tal van derge lijke huwelijken plaats. Het Zwitsersche Wetboek schijnt ook een bepaling te be vatten, waardoor het mogelijk is in het openbaar belang een dergelijk schijn huwelijk langs rechterlijken weg ongel dig te verklaren, wat echter tot nu toe niet is gebeurd. Het is echter niet moge lijk de sluiting te varhinderen. 250 gram bloem,pakje Oetkers bak poeder, 125 gram boter, 100 gram suiker (basterd), -l eieren, 100 gram rozijnen, 100 gram sucade en 50 gram geconfijte kersjes; ongeveer één klein theekopje melk, zout. Een tulbandvorm wordt beboterd en flink bestrooid met paneermeel, vooral ook de pijp Be bloem wordt met wat zout en het bakpoeder gezeefd. Boter en suiker tot room roerei» de eierdooiers en melk worden samengeklopt en afwisselend worden eenige lepels bloem en een wei nig van het eiermengsel bij het room achtige mengsel gevoegd, daarna de me lange erdoor mengen, nadat de sucade fijngesnipperd is en de krenten en ro zijnen goed gewasschen en gedroogd zijn, kersjes halveeren. Tenslotte het el zeer stijf kloppen en luchtig door het deeg scheppen, dat daarna in den tul- handvorm gedaan wordt om ongeveer 1 uur in een vrij warmen oven gebakken te worden. Na het storten laten afkoelen en bestuiven met poedersuiker en een klein takje hulst erin steken, -waardoor 'het geheel er echt feestelijk uitziet. MK431» KK 43190 MK 43118 KWI43132 M.K. 43118' Jurkje van gebloemd fla nel en wit piqué kraagje. B e no o d i g d: 1-50 M. flanel 80 cM. br. Beyer knippatroon voor 2—4 en 6 I K-W43132. Flanellen speelpakje met "haasjes. Benoodigd: 1.10 M. flanel 80 cM. br. Beyer knippatroon voor 1—3 en 5 I. M K. 43189. Donker plooirokje met ge streepte blouse. Benoodigd: h M. rokstof 130 cM. br- en 1.45 M. blousestof 80 cM. br. Beyer knippatroon voor 46 en 8 K.K. 43190Voor denzelfden leeftijd voor jongens maken we in plaats van rokje nevenstaand broekje Benoodigd: 45 cM. broekstof 130 cM. br. Beyer knippatroon voor 46 en 8 laar. AMERSFOORT K.K. 43227. Gekleed pakte voor longens lol 7 I. van lichte wollen stol. MK' 4320i- OrledeeUg schoolpakle voor meisies van 9—13 I. Benoodigd: ISO M. stol SO cM.br. Be noodig d: 1-80 M. geruit 130 cM- Beyer knippatroon voor 5 en 7 I- en 1.45 M. elfen stol 80 cM. br. M.K. 43182. Zaden turkte met püssó 432s<>- Z"ar', "uweet broek'e en voor meisies tot 7 I. ge™/ f/ane«e„ Woas/e Benoodigd: 85 cM. fluweel 70 cM Benoodigd: 2 M. stof 80 cM. br. br. en 85 cMblousestof 80 cM. br. Beyer Beyer knippatroon voor 3—5 en 7 J. knippatroon voor 3—5 en 7 wanneer zi| In het bezit Is van een goedverzorgde huid. Een werkelijk vakkundige behan deling kan hier zeer veel toe bijdragen. Laat daarom Uw teint verfraaien door. GEDIPLOMEERD SPECIALISTE DIPL BERLIJN P. BUYSLAAN 12 - TEL 1607

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1937 | | pagina 11