HOOR STADSNIEUWS HET JULIANA-FEEST WERD RUSTIG GEVIERD Viering van den eersten Mei-dag uonflaalbi Onze stad getooid met vele vlaggen Muzikale optochten trokken voorbij Lystav Lystav-Fancy Robia Voile BEDRIJFSLEIDER JUBILEERT Door de S.D.A.P. en A.B.B. POLITIE VARIA De Anna Paulowna-bewaarschool vierde feest Jubileum van de dames de Graaf P.S.C. op bezoek bij de Radio Centrale Ford-tentoonstelling in Amicitia Bezoek van den Aartsbisschop Wanneer het lente is... Ze BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 1 MEI 1939 Kinderen vierden gezellig feest TTET is vandaag Juliana-dag. Een grauwe, troosteloos som bere hemel, waaruit voortdurend de regen omlaag komt, koepelt zich over een stad, die zich tooide met oranje en rood, wit, blauw- De natuur stemt niet in met den luister van dezen dag, óf het moest zijn, dat de wind alleen maar zoo fel door de straten blaast om het dundoek vroolijker en onstuimiger te doen wapperert langs de gevels. HET is nu eenmaal een periodiek terugkeerend verschijnsel, dat Prinsessedag en 1 Mei-dag op één zelfden datum moeten worden gevierd. Typisch Hollandsch is het: zoon sa mengaan van twee 'tegenstellingen. Op sommige punten in de stad ziet men nu de vaderlandsche driekleur en het roode dundoek naast elkaar. Nederland is een verdraagzaam land. Verdraagzaamheid kan men nimmer los denken van dien vorm van gemoe delijkheid, waarom wij. Hollanders, in binnen- en buitenland een zekere ver maardheid genieten. En in die gemoe delijkheid is de feestvreugde van dezen dag wel heel rijkelijk gedrenkt. Van uitbundigheid of groote opgetogenheid althans hebben wij niets of weinig ge merkt vandaag. Wel strooide reeds in de ochtenduren een draaiorgel zijn walsklanken door de straten, maar de vreugd rond dit pierement bleef toch maar heel bezadigd. Een bezadigdheid, die symbolisch is voor dit rustige na tionale feest. Een klein voorproefje van het Julia- nafeest kregen wij Zaterdagavond reeds, toen het Christelijk Tamboers- en Pij perscorps „Juliana"' onder leiding van den heer Joh. de Vries zijn muzikalen rondgang maakte door Amersfoort's straten. Een feestelijktgeluid vernamen wij ook, toen vanaf de Lange Jan de klok- keklanken klepperden over onze van vlaggen wemelende stad. En feestelijk was ook het gelukstelegram, dat van daag door de Oranjevèreeniging gericht is tot H. K. H. Prinses Juliana, ter ge legenheid van Haar dertigsten verjaar dag Vanmorgen omstreeks tien uur hebbeü het le en 2e Eskadron van de Huzaren en het corps van de S.R.O.C. te paard een marsch door de stad gemaakt. Om kwart voor tien startte het regiment onder ge schetter van koperen klanken bij de Prins Willem III kazerne. Voorop ging een afdeeling trompetters, on der leiding van den wachtmeester M. Klijnen. Wij zagen aan de spits de dragers van vier gala-trompet ten, waarvan de kleurige fanions grillig dartelden in den wind. Hierachter werd de regimentsstan daard gedragen en na de twee es kadrons gingen de manschappen van de school van reserve-officieren der Cavalerie. Deze rondgang gaf een traditioneel-feestelijk karakter aan den ochtend. Kinderfeest in De Valk IN „De Valk" zijn de kinderen van de leden der Oranjevereeniging oudergewoonte ter gelegenheid van Prinses Juliana's verjaardag bijeenge komen. De voorzitter, de heer Chr. van Zweeden, sprak een toepasselijk wel komstwoord, waarin hij ook den bur gemeester mocht begroeten. Hij gaf een korte uiteenzetting van de beteekenis van dezen dag, waardoorheen hij ook het symbool der vele vlaggen vlocht. „Al dat rood, wit en blauw," zoo zei hij, „wijst er toch wel op, dat dit een dag van beteekenis voor Nederland is." .Voorts herinnerde hij aan den-eersten verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana, die ook reeds zoo spontaan door de ge- heele natie werd meegevierd. Met het uitspreken van den wcnsch, dat ook dit weer een ouderwetsch gezellige bijeen komst zou mogen worden, eindigde de heer van Zweeden. Nu: aan amusement is er geen gebrek geweest. Er was de gooche laar Palmer, die de jeugd in voort durende spanning wist te houden en er was de komische jongleur, die door zijn kunststukken menigmaal een lach in de zaal deed ontbran den. Voorts ontbrak natuurlijk de gebruikelijke versnapering niet En het Chr. Tamboers- en Pijper corps wist er onder leiding van den heer Joh. de Vries de stemming in te brengen. Wij mogen natuurlijk niet vergeten, clat de middaguren ook werden opge luisterd door jolige kinderoptochten, die om kwart over een en om halfvier ver trokken vanaf de Schimmelpenninck- straat en het van Ostadeplein. In t Soesterkwartier fj)K in 't Soesterkwartier is deze dag niet zonder feestelijkhe den voorbijgegaan. Ook daar wap perden vlaggen en ook daar gingen vele bewoners met Oranje in 't knoopsgat en in 't hart. voorbij. Twee groepen van kinderen heb ben er in den middag een .optocht met muziek van de Postfanfare, gemaakt. Het eindpunt was gelegen bij het Parochiehuis in de Paulus Bor straat, waar voor het jonge volkje een artistiek poppenspel werd op gevoerd, onder leiding van Cia van Boord, terwijl prof. Ben Ali Libi goocheltoeren vertoonde. Feest bij de Infanterie ONZE infanterieregimenten moesten van een marsch door de stad afzien daar de manschappen, die hiervoor in aanmerking kwamen, nog te kort in opleiding zijn. Elk regiment heeft nu eigen sport wedstrijden gehouden, waarbij men wat het voetballen betrof voor-wedstrijden hield, teneinde de elftalen voor de ko mende militaire competitie te kunnen vaststellen. Het 16e Regiment Infanterie, waarin in hoofdzaak onze stad- en provincie- genooten dienen, speelde een aantrekke- 1 ijken* voetbalwedstrijd. Jammer, dat de regen spelbreker werd waardoor de bc- langsteling verminderde. Majoor P. de 1-Ieer had eerst in de gymnastiekzaal een korte herdenkings rede gehouden in verband met den ver jaardag van Prinses Juliana. 's Middags werden de sportwedstrij den voortgezet, waarbij evenals 's mor gens de stafmuziek zich deed hooren. WIJNHANDEL „DE MOOR" f 3.25 per literkruik. TEL. 129 oooooooooo oooooooooo o Af d. Stoffen In onze speciale Tootal- Etalage vindt U kreukvrij, kleur-echt Linnen In keur van mode-tinten o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o O O O O O O O O oooooooooo oooooooooo Linnen met moderne kleurige dessins voor Zomer japonnen Ook onze Shantung- étalage verdient Uwe aandacht De heer J. W. van Esch gehuldigd Zaterdagavond werd in De Valk op feestelijke wijze het 12'/j-jarig jubileum gevierd van den heer J. W. van Esch, bedrijfsleider bij de firma Spaan Bertram. Nadat de voorzitter van de jubileum commissie, de heer W. Alblas, den avond had geopend, werd de -jubilaris toegesproken door den rïii'ecteur der la- brieken, den heer C. M. Bertram, die hem tevens een enveloppe met inhoud overhandigde. Namens de diverse onderafdeelingen van het bedrijf ontving de heer van Esch gelukwcnschen en een schat van bloemen. Daarop bood de lieer Alblas namens het gansche pensoncel den jubileeren den bedrijfsleider het groote cadeau aan: een prachtig ameublement. De clou van den avond bestond uit de door de tooneelvereeniging „Spat ram" opgevoerde klucht „De boemelba ron". Na de pauze brachten de „Spatram"- girls een nieuwen dans. Mevr. van Kam pen danste een solo. De heer W. van Kampen, bij wien de leiding van het tooneelstuk berustte, zong vervolgens nog een felicitatie. Ook door den heer Lammers werd ge zongen. De aanwezigen bleven tot laat in den nacht'in geanimeerde stemming bij een-op het door Bert Kamperman gelei de bal. HET is een traditie van de S.D. A.P. en den A.B.B. geworden om op den eersten Meidag een vast program samen te stellen en af te werken. Reeds vroeg in den mor gen ging men onder leiding van de Natuurvrienden en de A.J.C. bloe men halen, waarna tegen zeven uur reveille gehouden werd bij het Volksgeboüw. Verder was er des ochtends in het speeltuingebouw aan de Zonnebloemstraat een bij eenkomst, hoofdzakelijk voor de jeugd, des middags een demonstra tie met muziek, vlaggen en vaan dels en vanavond zal de markthal gevuld zijn voor de groote feest ver gadering. Alzoo een feestelijke dag, waaraan het sombere, maar geluk kig niet, als vorig jaar, gure regen weer, den luister niet kon ontnemen. Na het bloemen halen is men bij het Volksgebouw bijeengekomen en werd met medewerking van de Arbeiders Muziekvereeniging „H. J. Hegeraath" reveille 'gehouden. Via den Utrechtscbe- weg ging men naar het Leusdcrkwar- tier, waar men de bewoners ter viering van dezen 1 Mei-dag gewekt heeft. Langs den Kapelweg, Pieter Bothlaan keerde de stoet naar het Volksgebouw terug. Het ochtendfeest voor groot en klein op het terrein van den Arbeiderssport bond had men met het oog op het on zekere weer laten vervallen. In plaats daarvan kwam men in het speeltuin- gebouw aan de Zonnebloemstraat bij een, waar met medewerking van de Soc. Democratische Vrouwenclub en de A. J. C. eenigc uren gezelligheid be tracht. werd. Door de A.J.C. werd een tooneelstuk je opgevoerd. Nadat de roode valken pittige lied jes ten beste hadden gegeven, betrad de heer J. de Groot het podium, om een kort woord in het bijzonder tot de aan wezige jongeren te richten. De spreker zette de beteekenis uiteen, die de dag van l Mei voor de arbeiders aller landen heeft. Het gebruik, om den 1 Mei-dag te vieren als feest van den arbeid, is van Amerika naar -Europa gekomen. De heer de Groot besloot zijn toespraak met erop te wijzen, dat de hoop van de arbeidersbeweging op haar jeugd gevestigd is. Vanmiddag kwamen de besturen van de S.D.A.P. en A.B.B. met aangesloten bonden en afdeelingen op het terrein aan de Hellestraat bijeen voor een de monstratie, waarbij vlaggen en vaan dels meegevoerd werden en muziek het geheel opluisterde. Via de Utrechtsche- sfraat ging men onder voortdurende regen naar het Soesterkwar tier, waarna men door de Snouckaert- laan en 't Laantje naar de muziektent in het Plantsoen terugkeerde, alwaar de stoet ontbonden werd. Een dertienjarig jongetje gooide gis teren voor de aardigheid met een steen. Het projectiel trof een voorbijgangster tegen den mond, waarbij een kunsttand het leven liet. De ouders van het knaap je krijgen de rekening van den tandarts toegestuurd. Een viertal wielrijders is er gisteren ingeloopen, omdat de fietsen ongesloten langs den openbaren weg werden neer gezet. De geschiedenis wordt vervolgd. Het slotbedrijf speelt bij den kanton rechter. Gisteravond ontstond er een begin van ruzie in de binnenstad. Een „grappen maker" gooide met een eindje sigaret naar een passeerend jongmensch. Het was een voltreffer, waardoor niet de kleeren, doch het gemoed van den ge troffene in vuur en vlam werd gezet. Het tweetal begon onder veel woorden „eikaars standpunt uiteen te zetten", zooals men dit wel eens noemt. Inter ventie der politie voorkwam gelukkig, dat de oorlog metterdaad ontbrandde... Uit gesticht ontsnapt Een minderjarige, die uit een ge sticht te Zwolle was ontsnapt, is giste ren door de politie" in onze stad aange houden en weer op transport naar Zwolle gezet. EXAMENNIEUWS Voor het examen Textiel-technologie slaagde te Tilburg onze stadgenoot, de heer W. F. Zwiers. PERSONALIA Voor den dienst in Indië is bestemd onze stadgenoot E. J. Boerwinkel als lcèraar bij het O. M. O. GUNNING GENIEWERK Het. verven van militaire gebouwen en werken alhier, aanbesteed 18 April is gegund voor 7800 aan J. J. Torna te Horst, Veertig jaren met liefde en toewijding de kinderen verzorgd E oude Anna Paulowna-bewaar- school aan den Zuidsingel was vandaag in feestgewaad gestoken. Reeds vroeg in den morgen waren de moeders van de kinderen naar de school gegaan om alles in oranje rood, wit en blauw te tooien. En in den loop van den morgen is op onge meen hartelijke wijze dank betuigt aan de dames de Graaf, die nu reeds veertig jaar lang met groote toewij ding en liefde de kinderen verzorgd en leiding gegeven hebben. Tegen halfelf vanmorgen nam het of- ficieele gedeelte van de huldiging een aanvang. I-Iet jonge volkje was daar aanvankelijk moeilijk voor te vinden en roerde zich geducht, maar tenslotte heb ben zij zich toch eenigszins aan dezen ongewonen dag weten aan te passen. Nadat Kees Klomp met zijn trekhar- monica en zijn medewerkers er een vroo- lijke stemming ingebracht had, „bood" het 6-jarig dochtertje van de familie Gei tenbeek aan de jubileerende zusters de Graaf een fruitmand aan. Het was adem loos stil, toen de kleine parmantig het ijverig ingestudeerde gedichtje opzeide. Onmiddellijk daarop weerklonk het „Lang zullen zij leven" en wérden de jubilaressen onder kleurpapier bedol ven. Inmiddels was het bestuur van de school gearriveerd. Aanwezig waren de dames, mevrouw Knoppers en mevrouw Kleber, en de heeren J. E.van Nie, J. Knoppers, Kleber en mr. S. Knoppers. In zijn hoedanigheid van voorzitter heeft de heer Van Nie de dames de Graaf toege sproken en gewozen op haar onafge broken arbeid. Juichend zong men daarna het „Lang zullen zij leven". De directricè, mej. M. M. de Graaf, dankte den heer van Nie en sprak vervolgens, onder den indruk van het huldebetoon, de moeders van de kinderen toe. Haar grootste dank was immer, wanneer de kinderen aan haar toe vertrouwd werden. In al die jaren had zij er velen van heel klein tot heel groot zien worden. Het mochten er-nog velen meer worden! Notaris Knoppers wees de directrice op het gewichtige van dezen dag. Hij memorcerd. dat de jubilaressen veertig jaar geleden een zeer moeilijke taak hadden, toen zij mej. Schermer opvolgden. Moeilijk, omdat deze zoo op voorbeeldige wijze met de kinderen wist om te gaan. Het verheugde spreker daarom, dat de dames De Graaf ge heel in haar voetspoor zijn getreden en nu reeds 40 jaar lang" de kinderen lei den en verzorgen. Namens het bestuur bracht hij haar hartelijk dank daar voor. Het bestuur had gemeend, dat dit een feestdag moest zijn. reden, waarom bloemen gestuurd waren. Spreker over handigde heide jubilaressen namens het bestuur een gesloten enveloppe. Vervolgens memoreerde hij. dat deze school voor kinderen van minder ge goeden stand op het oogenblik 95 jaar bestaat. Bijna een eeuw geleden stelde mevrouw Scheltens uit Leusden een stamkapitaal beschikbaar, waarmede nog steeds de school in stand gehou den kon worden. Wel moest men zuinig te werk gaan. De dames de Graaf hebben zich ech ter van het begin af aan deze omstan digheid aangepast en dat verheugde spreker. Tenslotte betuigde hij beide namens bestuur, ouders en kinderen zijn erken telijkheid cu dank voor al hetgeen zij gedaan hebben, daaraan den wensch toevoegende, dat zij nog menig jaar in goede gezondheid dezen arbeid mogen voortzetten. Hierna werden allen ge- fracteerd en kregen de kinderen naast andere. lekkernijen ook vlaggetjes. Men kan zich dus wel voorstellen, dat het er vroolijk toeging, temeer, waar de muziek zich evenmin onbetuigd liet en' zelfs de ouders en de jubilarissen tot een vreugdedans* overgingen! Natuurlijk hebben ook de moeders van de kinderen hun dankbaarheid be toond. Zij hoopten, dat de jubilaressen nog heel veel kinderen op de school zouden krijgen, omdat ze aan haar hoe de wel toevertrouwd waren. Het stemt prettig hier ook de medewerking van de ouders te kunnen vermelden, in het bij zonder die van mej. de. Groot. mej. Staal mej. v. d. Geld, mej. v. d. Berg. mej. Hartman en vele anderen. Met al is deze iubileumdag op spon tane wijze gevierd. De kinderen gingen huiswaarts met lekkernijen, de moeders met voldoening en vertrouwen en de iubilaressen met een dankbare herinnering aan dit 40-ja- rig lustrum. Zaterdagmiddag hebben talrijke leden van dc Pont Studie Club een leerzame excursie naar de Amersfoortsche Radio Centrale gemaakt, waarbij ook de heer C. Vriens, directeur van dc Erk. Pont- school, aanwezig was. Dc heer S. Appel, bedrijfsleider der Centrale, heeft de P.S.C.-ers de gehei- van dit uiterst ingewikkelde bedrijf op prettige en vlotte wijze geopenbaard. Na dezen uitleg werd thee geserveerd, waarna de bestuursleden Buzinlc, Vlas akker en Pot een zangnummer voor de microfoon vertolkten. Tot slot van deze interressanten mid dag werden er in de eigen studio op verzoek Jazz-platen gedraaid. Men lette op de „Mercury" Van Woensdag tot en met Zaterdag a.s. zal in de zalen van Amicitia een tentoonstelling gehouden worden van de nieuwste Ford-producten. In het bij zonder zal de aandacht worden gewijd aan het nieuwste tvpe. dat in prijs klasse tusschen de Ford en de Lincoln Zephyr in ligt: de „Mercury". De tentoonstelling zal Woensdagmid dag om 2 uur geopend worden door den heer J. H. van Lonkhuvzen. voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor dc Geldersche Vallei. Z. H. Exc. de Aartsbisschop, welke heden en morgenvoormiddag te dezer stede vertoeft tot toediening van het H. Vormsel, heeft tevens een bezoek ge bracht aan het St. Elisabethsgasthuis en aan de eerw. zusters in het Pension- St. Joseph. STUDIEBEURZEN VOOR VROUWEN De studietoelage van 400, uitgeloofd door de Nederlandsche Vereeniging van Vrouwen met Academische Opleiding, werd toegewezen aan mej. A. Kiel, docta litt. germ, te Amersfoort. SCHOORSTEENBRANDJE In een perceel aan den Vijver is gis teren een schoorsteenbrandje ontstaan. Politie en brandweer werkten samen om de vlammen met epn minimax te bestrijden, hetgeen met goed gevolg ge schiedde. BURGERLIJKE STAND 1 Mei GEBOREN: Maria, d. v. G. Doorne kamp en P. E. van Nimwegen; Francina Sophia, d. v. H. Broers en C S. M. van der Mijll Dekker; Everardus, z. v. W. van Bliekendaal en W. C. Gijsbertse; Cornelis Johannes, z. v. L. Eijbergcn en G. van Beek; Aaltje Maria, d. v. A. Wa- linga en M. Terbeek. OVERLEDEN: Elisabeth Hagenbeuk, 65 j„ echtg. van J. Gouw; Willem Ved- der, 52 j., echtg. van M. de Wild. UIT DE STAATSCOURANT 's-GRAVENHAGE, 1 Mei. Bü K.B. is toegekend, bij bevordering, de gouden eere medaille verbonden aan de orde van Oranje- Nassau aan J. Loonen, assistent der direc te belastingen, invoerrechten accijnzen te 's-Hertogenbosch. Bü K.B. is benoemd tot gewoon hoogleer aar in de faculteit der geneeskunde aan de RÜ'k8universiteit te Leiden, om on'dcrwü's te geven in de pharmacologic: dr. S. E. de Jongh. thans buitengewoon hoogleeraar. Is met ingang van 6 Juli 1939 opnieuw benoemd tot lid van het college van cura toren der Technische Hoogeschool te Delft: mr. G. van Baren, te Delft. Bü K.B. wordt met ingang van 29 Juli: a. bü het Koninkl'ük Nederlandsch-Indisch Leger benoemd t$)t luitenant-generaal bp GRAND THéaTRE. Van Vrpdag 28 April t.m. Donderdag 4 Mei vertooning van de film „Katja". Zondag 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30 uur. Ove rige dagen 8.15 n.m. Zaterdag en Woens dag matinee 2.30 uur. CITY THEATER. Wegens restauratie geen voorstelling. REMBRANDT THEATER. Vertooning van de films „De Storm" en „Bedekte oogen". Voorstellingen: Zondag 1.45 doorloo pend. Overige avonden 8.15 uur. Zater dag vanaf 6 uur doorloopend. STERHUIS Bcckenst.Iaan 6. Voor alle meisjes iederen avond geopend des Zon dags van 2 uur. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL, Muurhuizen 9 R.K. LEESZAAL Wü'ersslraat 2. Filiaal Uitleenbibliotheek Edisonstraat 35. MUSEUM FLéHITE. Westsingol. Geopend dagelü'ks van 10—12 en 14 uur. uitge zonderd Zondags, 's Zaterdags 1012 en 1.308 uur. (Stadgenooten hebben 's Za terdags vrü'en toegang). d'ORANJEBOOM. 1 Mei. Sluiting Kap persvakschool. 7.30 uur. AMICITIA. 1 Mei. Opvoering van Pro Rege door de Princevlag. 8 uur. AMICITIA. 3—5 Mei. Ford- en Lincoln- tentoonstelling. GILDEHUIS AKG. 3 t/m 5 Mei. Belgi sche toeristische tentoonstelling. Woens dag om 3 uur opening. DE WAPENROEM. 5 Mei. Vergadering van A. Z. en P. C. 8.15 uur. DE VALK. 6 Mei. Feestavond Algem. Hen gelaars Bond. 8 uur. 's PRINSENHOF. 9 Mei. Lezing van dr. W. K. H. Feuilleton de Bruyn over Eco nomische Oorlogsvoorbereiding voor „Onze Vloot". 8 uur nam. AMICITIA. 9 Mei. Huisvrouwenvereenl- ging. 2.30 uur. AMICITIA. 11 Mei. Toonkunst. Die Schöp- fung. 8 uur. CIRCUS STRASSBURGER. Optreden te Hoogland van 1315 Mei. het wapen der infanterie de generaal-majoor bü dat wapen T. Bakker; b. de luitenant-generaal T. Bakker voor noemd op zün verzoek eervol en met behoud van recht op pensioen uit den militairen dienst ontslagen, onder dankbetuiging voor de langdurige en goede diensten door hem aan den lande bewezen NIEUWE SOUS-CHEF VAN DEN MARINESTAF 's-GRAVENHAGE, 1 Mei. Naar wij vernemen zal de kapitein-luitenant ter zee, jhr. W. Boreel, eerste officier aan boord van H. Ms. „Sumatra", eerlangs worden vervangen door den luitenant ter zee eerste klasse, W. H. Setenburg, en zal hij worden overgeplaatst naar het departement van defensie, alwaar hij te zijner tijd den kapitein-luitenant ter zee J. W. Termijtelen, die zooals be kend is, bestemd is voor het commar do van H. Ms. „Tromp", zal vervango als sous-chef van den marinestaf. STRAND TE ZANDVOORT VOOR PUBLIEK TOEGANKELIJK ZANDVOORT, 1 Mei. In verband met geruchten als zou het strand te Zandvoort niet mogen worden betreden op gezag van militaire autoriteiten, ver zoekt V.V.V. „Zandvoort" ons te willen melden, dat dit gerucht uit de lucht i6 gegrepen. Het strand te Zandvoort is voor het publiek toegankelijk als steeds. dan is het alsof de harten van Het nieuwe ontluikende leven brengt geen de natuur ons biedt. Het jonge de weide trekt zijn sappig voorjaars weer de heerlijke lentelucht, de strijken hun veertjes glad orn met Zooals dieren en planten trekken ook kicedje aan. Wintermantels en luchtige elegante zomerkleeding te schaft. Bovenstaande creatie vat. hand doen. Een charmante redingote gegarneerd met knoopen en een Het model veroorzaakt hier niet het stof doen. Dit ontwerp is uitgevoerd dat op zichzelf al de versiering treffelijk bij. Het is een fluwcelen mantel menschen en dieren sneller kloppen, nieuwe frissche geestdrift voor het- groen vertoont zich aan de boomen, kleed aan. in de bosschen ruikt men vogels kweelcn hun liefdeslied en hun tooi de anderen te imponecren- de menschen een nieuxv voorjaars jurken worden in de kast gestopt en voorschijn gehaald of nieuw aange- Revillon kan u een idee aan de van licht blauwe zomerwollcn stof. ceintuur van wit cn blauw leder- effect van den mantel, dat moet de in dat ruwe astrakanachtige goed. vormt. Het hoedje past hier voor- zouavenmuts in de kleur van den gehouden. &USE

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 11