Dagblad A.L,T. A. I verliest weer me; 6-4 C. H. van DOORN Zn., A.M.H.C. dames bekeren verder Spanning en goed Jt.V.C. II KLOPTE BAARN II VAN DOORN AMERSFOORT H.V.C. uitgebekerd Openingswedstrijd van „Meursing" UIT DEN N.A.S.B. AMERSF. BOYS II KAMPIOEN De Pedaalridders Wandelmarsch van Competitie K.N.G.V. Victoria met 5-0 geklopt DE VREDESDUIF A.A.V. prestaties op de sintelbaan te Utrecht 2e BLAD PAG. AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 1 MEI 1939 HET SPORTBLAD TENNIS Ihuijsen en D. Streefkerk—mej. Haagen Smit en J. Bonnet 36, 64, 63. Heerendouble: D. en H. Streefkerk— mr. Vinkesteijn en Bonnet 26, 57. Damesdouble: Mej. Sevenhuijsen en vviixiAt. mëj. Cramerusmej. Haagen Smit en mej. de Greef 75. 62, Alta 2 speelde gelijk, terwijl het derde team op het nippertje verloor Alta IV verloor met 7-1 De ontmoeting in de textielstad gistermiddag tusschen Enschedé I en A:L.T.A. I heeft een zeer span nend Verloop gehad. De regen bleef ditmaal achterwege en men had prachtig tennis weer, in tegenstelling met meer naar het Westen gelegen plaatsen, o.a. Amersfoort, waar Piu- ciiis tot na hét middaguur acte de presence gaf. Met de lunch stonden beide ploe gen gelijk 3—3 en was nog alles mogelijk. De thuisclub wist toen echter uit de vier resteerende par tijen drie winstpunten te boeken en daarmede een benauwde 64 zege te behalen. De damessingles, brachten al dadelijk een verrassing, doordat mevr. Vleugeis- Schutter in twee sets verloor van moj. Menko. De Arpersfoortsche speelster was niet beneden haar vprui, maar mej. Menko was uitnemend op dreef. Alles lukte haar; volleei'én en sne. gespeel ie drives waren af. Tot hel einde loe wist zij dit hooge teriipo vol te houden en met 64, 75 te. winnen. Mevrouw Vleugels Schuter heeft ko menden Zondag 'reeds gelegenheid om revanche te nemen. Dat belooft een spannende en mooie partij! Mej. Hvlkema liet zich wederom niet onbetuigd. Haar slagen waren iets min der riskant dan die van mej. Birnie, waardoor zij een mooie en snelle over winning behaalde. In de heerensingle moest Leenknegt de meerderheid van Wisselink erken nen. De eerste set won de Amersfoorter glad. maar daanja zakte zijn spel zien der oogen af en faalde de backhand ivoort&urepd. Cesar en Tessina streden bijna twee tuur om de ovèrwinning, met vlot en aantrekkelijk spel, De Amersfoorter won tenslotte met 9—7, waarmede hij een kostbaar punt voor Alta in de wacht sleepte. Menko bleek te, sterk voor de Jongh. De Enschedeër speelde veelal listig en met groot zelfvertrouwen. De damesdouble werd gemakkelijk door de Alta"-damcs gewonnen (62, 63). De Amersfoortsche double sloot veel beter, met mevrouw Mennega aan het net en mevrouw Vleugels Schutter achterin. In de hecrcndoubles bewezen de gast. heeren overtuigend hun meerderheid. De Amersfoorters dienen in hun combi naties verandering te brengen, anders volgen meer nederlagen. Wellicht, dat thuiswedstrijden dit in de hand wer ken. De tweede mixed-double ging voor Alta glansrijk verloren door slecht en mat spel van Leenknegt. Overigens brachten de Twentenaren een goede double op de baan! De eerste mixed-double «was een prachtig slot van dezen prettigen ten- nisdag. Cesar blonk hierbij uit door fraai spel: de volley maakte af en de drives waren diep en snel. Mevrouw Vleugels Schutter dekte het achterveld met. routine en weldoordacht spel. Mej. Birnie en Wisselink gaven goed partij en moesten toch in twee sets ca- pituleeren. Enschedé won alzoo in totaal met 64. In deze afdeeling klopte Hilversum het Arnhemsche A.T.V. met 7—3. De resultaten waren: Heerensingles: Wisselink—Leenknegt 26, 62, 63; TessinaCesar 46, 7—5. 7—9; Menkode Jongh 6—1, 64. Damessingles: Mej. Menkomevr. Vleugels Schutter 64, 7—5: mej. Bir nie—mej. Hvlkema 4—6, 3—6. Heerendoubles: Menko en mr. Meer- burgh—Cesar en de Jongh 6—0, 4—6, 61; iWisseiink on Tessina—Leenknegt en Kaaskooper 6—1, 6—3. Damesdouble: Mej. Menko en mej. Birnie—mevr. Mennega en mevr. Vleu gels Schutter 2—6, 3—6. Mixed-doubles: Mej. Birnie en Wisse linkmevr. Vleugels Schutter en Cesar 7—9, 2—6; mej. Menko en Tessina— mevr Mennega en Leenknegt 6—4, 6—1. Alia IIU.T.V. I 4—4 Alta 2 bracht het tegen het sterke U.T.V. I tot een 44 gelijk spel. Bij de gasten was Vinkesteijn de man. Hij won alle drie zijn partijen. Uitgezonderd dc tweede hcerensingle en de tweede mixed-double werden alle verdere partijen in twee sets beslist. In den uitwedstrijd zit dus ook voor de Amersfoorters een goede kans op een gelijk spel. De uitslagen waren: Heerensinglcs: H. Streeikerk—mr. Vinkesteijn 6—S, 2—6; J. Camerling Hclmolt—J. Bonnet 6—2, 3—6, 6—2. Damessingles: Mej. L. Hendriksmej. E. Haagen Smit 57, 2—6; mej. J. Cra merus—mej. P. de Greef 75, 6—0. Mixed-doubles: Mej. Hendriks en J. D. Camerling Ilelmolt—mej. de Greef en mr. Vinkesteijn 6—8, 4—6; mej. Seven- Alta 111Rood Zwart 1 35 Alta 3 kon het tegen Rood Zwart niet bolwerken. Daar waren wij reeds bang voor. Het heeft cr overigens geducht ge spannen. Drie partijen gingen voor de Amers foorters, in een oogenschijnlijk gewon- pen stand, verloren. De heerendouble zelfs, na met 5—2 in }o derde set voorgestaan te hebben. Mej. Kaaskooper was in haar single ocd op dreef, getuige de score 6—1, —0 tegen mevr. Schmidt! Laat Alta 3 iondag a.s. voor een revanche zorgen! De gedetailleerde uitslagen waren": Heerensingles: HogewindJ. Hout- lan 0—6, 6—4, 63; Douma—Gaarkeu- en 6—1. 9—7. Damessingles: Mej. Kaaskooperme- rouw Schmidt 61, 60: mej. Hinze evr. Lefage 46, 36. Heerendouble: Hogewind en Douma putman en Sitter 6—2, 26, 79. Damesdouble: Mej. Kaaskoper eri'mej. (mdswaardmevr. Schmidt en mevr •inrkeuken 62, 6—8, 26. Mixed-doubles: Mej. Kaaskooper en lumamevr. Lefage en Sitter 68, •>7; mej. Goudswaard en Hogewind nvr. Gaarkeuken en Gaarkeuken 63, 68. 3-6. U.T.V. II—Alta IV 7—1 tlta 4 leed in Utrecht een gevoelige nlerlaag tegen U.T.V. 2. Alleen mej. Biger wist haar single te winnen. de heerensingle kon v. d. Veer het mi verdedigend spel niet bolwerken te- ge dc Graaf. ver het algemeen waren de Utrechte- ns-en veel sterker en verdienden zij de ovjwinning volkomen. uitslagen zijn: bercnsingle: de Graaf—v. d. Veer 3—, 63. 6—2; Witkamp—Ludert 64, 6—, ïinessingle: Mej. Heinsmej. Beeger 1—k 4—6; mevr. Koppenberg—mej. Cam- bie v. Nooten 810, 10—8, 6—2. fcerendouble: de Graaf en de Rijk— v. Veer en Huygen 6—6, 97. hmcsdoublc: mevr. Koppenberg en me, Heins—mej. Boegheim en mej. C v. boten 7—5, 63. Vxcd-doubles: mej. Heins en de Rijl-mej. Beeger en Ludert 62, 61. iVivr. koppenberg en Witkamp—mej. Boeheim en Huygen 60, 86. )e blauw-gelen boden flink tegenstand Dc tweede promotiewedstrijd van H.V.i. II had voor de rood-witten een succsvol verloop. Op Birkhoven werd Baan II met 2—0 geklopt. Hoewel de overrinning verdiend was, boden de gasto flink partij, al bepaalden zij er ziclulechts toe om het spel van H.V.C. af t< breken. Hierdoor was van mooi spel jeen sprake. Bennie Bakker geluk te h< na 20 minuten spelen zijn club de IIding te geven. Met 1—0 werd ge- dra arl. Inde tweede helft was Baarn uitge speel!, de verdediging hield zich met Tennist U? BIJ VINDT U EEN PRACHT COLLEC TIE RACKETS reeds vanaf f 2.50 Uw Racket defect? Wij repareeren! Ook bespanningen UTRECHTSCHESTRAAT 9 IELEF. 219 moeite staande. Tenslotte slaagde v. d. Brink er in H.V.C. aan het tweede doel punt te helpen. Het einde kwam met een 20 zege voor H.V.C. Door deze tweede nederlaag van Baarn, zal zij wel het slachtoffer worden. Vriendenschaar speelde tegen Blauw Wit TV. Hier was het resultaat dat de Amsterdamsche ploeg met 21 won. De stand is nu: H.V.C. II Blauw Wit IV Vriendenschaar III Baarn II 0 3—13 0 3—2 3 1 5-3 2 2 1—6 0 De Spartaan klopte een onvol ledig H.V.C.-team met 20 Voor de eerste ronde om den K. N. V. B.-beker speelde H. V. C. op het Sportterrein „Birkhoven" tegen De Spartaan uit 'Am sterdam. Door allerlei omstandig heden, afschrijvingen etc., kwamen de rood-witten met een gehavend elftal in het veld. Wij zagen slechts 5 eerste elftalspelers, terwijl de rest van de ploeg bestond uit spelers van het derde en vierde elftal. Het ploegvcrband was dus verre te zoeken, zoodat het De Spartaan weinig moeite kostte om met 20 te winnen. Dezen stand hadden de Amsterdam mers al in de eerste helft verkregen door doelpunten van den middenvoor en den rechtsbinnen die een goede partij speelde. Beide doelpunten waren voor doelman Mosterd onhoudbaar. Dc beide achtcrspelers, eveneens invallers werden nadat beide doelpunten gemaakt wa ren, steeds beter en aan dit tweetal dankt H. V. C. dat dc score niet hooger werd. Wel scoorde De Spartaan in de tweede helft een doelpunt, doch de lei der kleurde dit punt wegens buiten spel af. I-loewcl de andere invallers hard werkten misten zij de techniek en tactiek om het De Spartaan-achterhoede lastig te maken. Enkele kansen hebben do rood-witten wel gehad, doch deze werden niet. geaccepteerd, terwijl Emo te weinig steun genoot om gevaarlijk te worden. 20 minuten in de tweede helft werd Groothuis wegens een blessure vervangen. Invloed had het niet op het spel. Het einde kwam met een ver diende zege voor De Spartaan, die zich in de twee ronde plaatst. Voor de in vallers was het niettemin een nuttige oefening. Scheidsrechter van Mansom had geen lastige taak. Pesto won deze ontmoeting met 21 Zderdagmiddag speelde de voetbal- club„Mcursing" haar openingswedstrijd op iet sportterrein „Birkhoven'' tegen „Preto" eveneens een bedrijfselftal. Op het terrein waren o.m. aanwezig de di recte van de Meursing-fabricken en Preito, de heer en mevrouw K. Tee- rinl, het bestuur der A.Z.A.C. en van Prei to. 'D ongeveer 3 uur kwam de sportlei dervan liet Meursingelftal met zijn team in hoppas het terrein op. Nadat de voor zit L»r de heer P. Kuyt een openings- wotrd had gesproken en een foto was genaakt, verrichtte de heer J. Stuurop dei aftrap. Hoewel het jeugdige Meursing team zi<n vol vuur in den strijd wierp, maak te ei.jn tegenstander toch het eerste doel- pint, gevolgd door een tweede, ontstaan do)r een misverstand in de achterhoede. ^Ta de rust hetzelfde spelbeeld met Msursing in den aanval. Uit één van deze attaques kwam een tegenpunt. Wel ktoop het Presto-doel telkens door het oig van de naald, doch de gelijkmaker beef uit. Met den oneven goal verloor „Jleursing" haar eersten wedstrijd. Een geli.ik spel zou beter de verhouding heb- Ten weergegeven. Presto maakte een pocden indruk en was een prettige te genpartij. Tijdens de rust werden het bestuur en c'en spelers van heide ploegen een zakj» Oud-Hollandsche Wafels, versierd met een blauw-wit strikje, aangeboden. HANDBAL Samenstelling van het bonds- elftal dat tegen België speelt De bondselftalcommissie heeft gister middag te dezer stede het bondselftal samengesteld, dat komenden Zondag op „Birkhoven" den landenwedstrijd zal spelen tegen België. Het elftal is &Js volgt samengesteld: G. Kwakkestiju (A.H.C.) Breeker (Animo) Vossen (Utrecht) Dekker Beunder (Utrecht) (Vriendschap) Casius (Utrecht) Cats (A.H.C.) Verhaar (A.H.C.) Brouwer (Arnhem) v. Helsdingen (Amersfoort) Wolfsdorff (Utrecht) Reserves: v. d. Hoef (Amersfoort), doel; Cornelissen (Amersfoort), achter; Klercq (Deventer) voor. De uitslagen vaij de gisteren gespeel de handbalwedstrijden voor de compe titie van den N.A.S.B. zijn: Heeren: le klasse VriendschapAnimo 2e klasse: Animo 2—Turnen Dames: 2e klasse Animo 2—Haarlem 2 VOETBAL De blauw-witten promoveeren naar den K;N.V.B. Door een 4—0 overwinning te be halen op het Utrechtsche Velox 4 behaalde Amersfoortsche Boys II het kampioenschap van de reserve le klasse A van den U.P.V.B. Hierdoor promoveert zij naar den K.N.V.B. Inderdaad een mooi suc ces! De Amersf. Boys hebben dit kam pioenschap niet cadeau gekregen. Ex waren meer gegadigden o.a. H.V.C. III. De strijd ging de laatste weken voor namelijk tusschen heide vereenigingen. Doch, gisteren it de beslissing gevallen. H.V.C. kan het puntcnaantal der blauvv- itten ook al wint zij haar" wed strijd tegen 't Gooi 4 niet meer be reiken. Het was begrijpelijk, dat de Amersf. Boys zenuwachtig speelden in tegen stelling met de Utrechtenaren. Niette min wist de middenvoor voor de rust zijn club de leiding te geven. In de tweede helft wa*. het verband bij de thuisclub geheel zoek. Velox speelde tactischcr, doch wist van haax meerderheid in het veld geen gebruik te maken. Nadat dc linksbinnen van de Amersf. Boijs den stand tot 20 ver hoogd had, gaf Velox zich gewonnen. Een omzetting in de voorhoede der ontvangende vcreeniging had tot ge volg dat spoedig het derde doelpunt viel. Om aan alle onzekerheid een ein de te maken scoorde de rechtsbinnen het vierde doelpunt (4—0). Het kam pioenschap was bemachtigd. Na afloop werden de spelers door den voorzitter den heer ten Hoeve toege sproken en geluk gewenscht met dit behaalde succes. De aanvoerder had bloemen in ontvangst te nemen. Des avonds werd het kampioensfeest gevierd in de zaal van den heer Schoenaker, waar nog menig hartelijk woord gesproken werd. WIELRENNEN Competitie tijdritten over 75 en 50 K.M. Wederom troffen de renners het Zon dagochtend niet bij het verrijden van den 7en competitierit. Vooral voor een tijdrace waarbij de weersgesteldheid de belangrijkste factor is, was het geenszins gunstig wegens den sterken wind en den zwaren regenval, welke de wedstrijdleiding er ten slotte in deed besluiten den oorspronkelijken rit van 100 K.M. voor de A klasse tot 75 terug te brengen. De gemaakte tijden waren over het algemeen gunstiger dan die welke eenige weken geleden werden gemaakt, zoodat de renners op dit oogenblik al len een goeden indruk zullen maken hij wedstrijden buiten clubverband. Van Uitert heeft de 75 K.M. met oen regelmatig tempo afgedraaid en maak te tevens den besten tijd van don dag n.l. 2 uur 13 min. 15 sec. terwijl de 2e in dezelfde klasse, W. Cornelissen, ook een zeer regelmatige en goede course reed. In de B-klasse liepen de capaciteiten van Veldhuizen en Barneveld elkaar, op dit gebied niet ver uiteen. In deze com petitie zijn het geduchte concurrenten, die in de laatste ritten elkaar nog goed zullen bekampen. Van den Laan, in de C klasse, was zijn klasscgenooten verre den baas. De uitslag luidt: klasse A, 75 K.M.: 1. C. v. Uitert, 2 u. 13 m. 15 6ec.; 2. W. Cor nelissen 2 u. 14 m. 25 sec.; 3. W. Bouw man 2 u. 17 min. 4 sec. Klasse B.: 75 K.M.: 1. H. Veldhuizen; 2 u. 17 min. 52 6ec.; 2. G. H. Barneveld, 2 uur 18 min. 17 sec.; 3. Joh. Ouwcrkerk 2 uur 27 min. 30 sec. Klasse C:.50 K.M. 1 H. v. d. Laan 1 uur 51 min. 45 sec.; 2. H. Hoogeveen 2 uur 1 min. 45 6ec.; 3. G. v. d. Wakker. WANDELSPORT Het Leusderkwartier Evenals vorig jaar organiseert de Wandclsportverecniging „Het Leusder kwartier" op Zaterdag, 13 Mei een wan delmarsch over een afstand van 30 K.M. benevens een jcugdmarsch over een afstand van 18 K.M. Elke deelnemer die de marsch bin nen 6\4 uur volbrengt, ontvangt een bronzen ster aan draaglint. Bovendien zijn er prijzen beschikbaar voor burger- groepen en geunifornieered groepen. De start vindt plaats bij het Clubge bouw van de Speeltuinvereeniging „Het Leusderkwartier", Ampèrestraat. De vastgestelde wedstrijd tusschen Achilles II en Excelsior I vond geen doorgang. Sport Vereent 2 speelde thuis tegen Atilla en verloor met 74. De stand is nu: 5-0 Sport Vereent 11 11 0 0 22 83—20 A. A. V. 11 6 2 3 14 58—42 Excelsior 11 6 1 4 13 52—28 5-0 Attila 10 5 0 5 10 46—47 Achilles I 8 3 1 4 7 61—34 Acchilles II 7 1 0 6 2 13—63 2-1 Sport yer. II 10 0 0 10 0 14-113 HOCKEY Verdiende, doch iets geflat teerde overwinning IN vijf doelpunten hebben de Amersfoortsche dames hun meer derheid lot uitdrukking gebracht. Dit resultaat hebben zij, behalve aan hun technisch beter spel, ech ter in hoofdzaak aan hun veel ster kere voorhoede te danken. Indien de gasten over een beteren aanval de beschikking hadden gehad, dan zouden zij de A.M.H.C.-verdediging zekér het vuur na aan de schenen hebben kunnen leggen» Want nu wogen beide partijen meestentijds vrij aardig in het veld tegen elkaar op, maar voor doel gekomen, bleken de gastvrouwen er beter het oog in te hebben, en van elke gunstige si tuatie te profiteeren, wat het pleit tenslotte heeft beslecht. Toch zag het er in de eerste helft niet naar uit, dat A.M.H.C. met deze cijfers zou gaan winnen. Gezien het feit, dat, sinds 12 Maart, de speelsters niet in ploegvcrband hadden gespeeld, was het niet verwonderlijk, dat het on derling begrijpen nu en dan te wen- schen overliet, en er van een Amers- foortsch overwicht geen sprake was. Bovendien zette de Victoriaansche ver dediging telkens met succes de buiten- spelval open, en zoo duurde het tot zes minuten voor de rust, voor A.M.H.C. de score kon openen. Mej. Garrels zag zich een strafbully toegewezen, toen zij, goed doorloopend op een voorzet van de linksbuiten, van de doellijn werd afgewerkt. De doel ver dedigster van Victoria, die deze straf bully moest nemen, beging daarbij een overtreding, en A.M.H.C. had de leiding genomen. Hierdoor aangemoedigd, zet ten de gastvrouwen in de laatste minu ten een krachtig offensief in. Na een goeden aanval over den rech tervleugel schoot mej. dc Koning op fraaie wijze ineens hard in (20). waar na de doelverdedigstcr een alleszins houdbaar schot van mej. Garrels, die na een tegenaanval van Victoria den bal in haar bezit had gekregen en snel was doorgebroken, lusschen haar been beschermers door liet gaan. (30). Na de hervatting kwam Victoria gecstdriftie opzetten, en eenige strafcor- ners op het Amersfoortsche doel volg den, evenwel zonder resultaat. A.M.H.C. herstelde zich en herkreeg langzaam maar zeker haar overwicht. Do beide vleugels wisten telkens weer door snelle uitvallen verwarring in de Rotterdam- sche verdediging te stichten. Na eenige evoluties op den linkervleugel kwam de bal toen wederom bij mej. Garrels, die handig door de verdediging heen dribbelde, de doelvromv naar de lin kerzijde van haar heiligdom lokte, om vervolgens met omgekeerde stick den bal in het uiterste, rechterhoekje te plaatsen. (40). Het ploegvcrband der Amersfoortsche dames verbeterde gaan deweg, en hoewel de achtcrspeelsters van Victoria met harde slagen tracht ten het spel te verplaatsen, slaagden zij hierin toch niet ten volle. A.M.H.C. bleef zeer gevaarlijk aanvallen, en het laatste gedeelte van dezen wedstrijd werd dan ook een tamelijk eenzijdige vertooning. Zoowel linksbuiten als rechtsbuiten schoten enkele malen rakelings naast, enkele kansen bleven voorts door te overhaast handelen onbenut, doch ten slotte kwam een vijfde doelpunt, dit maal van de stick van de rechtsbinnen, mej. Hendriks, die een voorzet van links hard en hooj» inschoot. (50). Al met al is dit een nuttige oefening voor het eerste dames-elftal geweest voor de laatste ronden van dezen be ker, die waarschijnlijk wel wat hoogere eischen aan haar kunnen zullen stellen. Tenslotte nog een woord van lof voor Victoria, dat tot het einde toe dapper partij is blijven geven, hetgeen ongetwij feld aan de sfeer van dezen strijd ten goede is gekomen. DUIVENSPORT Wedvlucht van uit Breda. Afstand 84 K.M. Duiven los om 9.15. Weder ongunstig. Eerste duif om 10.5.10. Laat ste duif 10.45.38. Aangewezen 10 cent F. D. Harteman met no. 2. Aangewezen 25 cent G. Appel met no. 5. De prijzen werden als volgt behaald. A. v. Boe jen 1 F. D. Harteman 2, 11, 12, 19, 32. R. Schuiten 3. 4, 9, 18, 21. G. Appel 5, 17, 23. Chr. v. Putten 6. J. Toonen 7, 22. E. Ililhorst 8, 25. M. Bikkers 10, 13, 31. G. Flos 14. H. Hilohrst 15. J. Kuppen 16. D. v. Loversen 20, 26. H. v. Putten 27. K. Midlem 24. G. v. Berg 2S. W. Idzerda 29. B. Baatje 30. Sabelkampioenschap van Nederland 's-GRAVENHAGE, 30 April In een van de zalen van Amicitia is ge schermd om het sabelkampioenschap van Nederland. Er waren 14 deelne mers, die in een poule waren onderge bracht en er werd op twee loopers ge lijktijdig getrokken. Dc uitslag was als volgt: 1. W. v. d. Berg (Rotterdam) 11 ge wonnen partijen, 42 gegeven treffers, 60 ontvangen treffers. 2. F. A. Mosman (Amsterdam 10 gewonnen partijen. 37 gegeven treffers, 62 ontvangen treffers. 3. J. van der Voor.lt (Rotterdam10 ge wonnen partijen, 37 gegeven, 60 ont vangen treffers. 4. W. Driebergen (Amersfoort 9 gewonnen partijen, 40 gegeven treffers. 55 ontvangen treffers. 8. J. Desta (Utrecht) 6 gewonnen par tijen, 57 gegeven treffers. 52 ontvangen treffers. 9. H. J. Los (Utrecht) 5 gewon nen partijen, 53 gegeven treffers. 49 ont vangen treffers. 10. Ph. Mater (Utrecht) 4 gewonnen partijen, 54 gegeven tref fers, 38 ontvangen treffers. 12. L. Ktivk- hovcn (Amersfoort) 3 gewonnen par tijen, 56 gegeven treffers, 39 ontvangen treffers. 14. J. VI, Uffen (Amersfoort) 2 gewonnen partijen, 60 gegeven tref fers, 39 ontvangen treffers. KORFBAL SOESTERKWARTIER II—VOGEL III De wedstrijd Soesterkwartier IIVo gel II kon geen doorgang vinden, aan gezien de Utrechtenaren niet opkwa men. Ook de wedstrijd Amersfoort IISa- mos III werd niet gespeeld. Samoa III bleef eveneens weg. Het slechte weer deed zijn invloed gelden Ook U.D.A. heeft het met haar trai ningswedstrijden niet getroffen. Het weer was zeer slecht, zoodat de presta ties daaronder te lijden hadden. De A. V.V.-er Baan liep desondanks een goe de 400 Meter race, terwijl ook de presta tie van Wiegmink hij sprong 1.65 M. hoog niet slecht was te noemen. Hij haalde zelfs bij een 4o poging 1.70 M. Bij de dames werd mej. Schmidt bij het discuswerpen door haar clubgenoote Mej. Middelman geklopt. De junioren ondervonden ditmaal heel wat meer tegenstand dan verleden week, zoodat zij niet zoo op den voorgrond tra den. Het laatste nummer van het prog- rramma, 3 K.M.-loop, vond in stroomen den regen plaats. De volledige uitslagen zijn: Heeren. 400 M., le serie: 1. N. Wellerdlek (Hel las) 57.8 sec. 2. H. G. A. Baan (AW) 57.9 sec. 3. De Graaf (GAC) 60 sec. 4. J. van Veen (Celeritas) 63 sec. "e serie: 1. B. Koeman (Hellas) 60.0 sec. 2. Nelemans (Celeritas) 60.8 sec. 3. Rijnboorn 62,4 sec. 4. L. ter Horst (AVV) 63.3 sec. Speerwerpen: 1. Chr. Hardonk (Excel sior) 40,03 m. 3000 M. 1. Van Alfen (Hellas) 11 min. 8,8 sec.; 2. Beekes, 11 m. 8,8 sec.; 3. L. van Beek (AVV) 11 min. 26,2 sec. 4. Van Doorn 11 min. 52.3 sec. Hoogspringen: 1 en 2: J. Wiegmink (AAV) en W. Wellerdiek (Hellas) 1,65 M. Dames, Discuswerpen: 1. B. Palm (UDA) 34.11 M. 2. G. Middelman (AAV) 23,55 M. 3. F. H. Schmidt (AAV). 23 M. Juniores. 100 M. le-serie: 3. R. Reems (AAV) 12,7 sec.: 2e serie: 1. C. P. P. de Keyzer (AAV) 12.4 sec. 2. E. Govaert (AAV) 13,2 sec. Hoogspringen: 1. H. Reems (AAV) 1,45 M. 2. Ch. P. P. de Keyzer (AAV) 1,30 M. Ivogelstootcn: 1. Meekes (Hellas) 10.32 M. 2. H. Reems (A.A.V.) 9.58 M. 3. v. d. Hoeven, 9.54 M. 4. C. P. P. de Keyzer (AAV) 9.16 M. Wenscht U een beschaafden toon? Het spant de kroon!

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 5