Dagblad Nog geen verklaring mogelijk aldus Chamberlain Arabieren stellen een regeling voor BECK ZAL OP 5 MEI ANTWOORDEN Ook overleg met andere regeeringen Hitier en Goebbels hekelen de internationale pers Dienstplicht in behandeling GEEN ANTWOORD VAN ROOSEVELT? Immigratie nog meer beperkt DIPLOMATIEKE ACTIVITEIT Anti-Poolsche incidenten in Dantzig Geen achterstelling der Nederlandsche taal KONING ZOG NAAR ISTAMBOEL? Radio-programma's Fa. M. R. N. OOSTERVEEN Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORT5CH DAGBLAD DINSDAG 2 MEI 1939 Engeland's besprekingen met Rusland chamberlain LONDEN, 1 Mei. (Reuter). In intwoord op een desbetreffende tot hem üerichte vraag heeft Chamberlain in het Lagerhuis verklaard, dat de besprekingen met Rusland voortgaan Halifax heeft Maisky Zaterdag gesproken, onmiddellijk na diens terugkeer uit Moskou ..Terwijl ik volledig de wenschelijkheid 'oegeef van het afleggen van een verkla- ing zoo spoedig dit slechts mogelijk is, - aldus vervolgde de premier betreur ik het. dat ik voor het oogenblik niet meer kan zeggen Op de vraag van Attlee, of eenigerlei bepaald voorstel van Rusland is ontvangen antwoordde Chamberlain, dat voorstellen ontvangen zijn en dat de beraadslagingen nog worden voortgezet. Op de verdere vraag van Attlee, waarom er zooveel vertraging is geweest in de behandeling van deze zaak', antwoordde Chamber- Iain: „Het is zeer moeiliik in te gaan op bijzonderheden van onder handelingen. die nog voortduren. Het is geen zeer eenvoudige zaak. Het is een aangelegenheid, waarbij met andere regeeringen, behalve de tmze. rekening moet worden gehouden." Chamberlain gaf vervolgens de verzekering, dat deze onderhan delingen met allen mogelijken spoed worden voortgezet. Op dc vraae ol ric roueering thans een verplicht nationaal riicnstrceistcr wil instellen, antwoordde Chamberlain ont kennend, waaraan hij toevoegde: „Ik bon van meenine. dat de redenen, die aangevoerd zijn tegen een dergelijk re- frister. en die volledig uiteengezet zijn door Anderson op fi Oecemher j.I.. niets van haar kracht hebben verloren. Op de vraae of de premier, teneinde het beginsel te behoeden van samen werking tussehen de Ralkanlanden tot het bieden van weerstand tepen agres sie. wil overwegen welkp stappen geno men kunnen worden om bijstand te geven bij de repelinp van openstaande kwesties tussehen Roemenië. Bulparije en Griekenland, zooal* de kwesties van de Dohroedsjn en Dedeapatch. ant woordde Chamberlain* ..De Britsche reeeerinp hecht het grootste helanp aan het bepinsel van de eenheid op den Ralkan en is van oor deel. dat de pennomde kwesties in de eerste plaats eeropeld moeten worden door onderhandelingen tussehen de be trokken landen.** Na deze vrapen diende Chamber lain het ontwerp op de militaire oefeninp in. Hore Belisha diende daarop het wetsontwerp in op de reserve- en hulpstrijdkrarhten. Bel de ontwerpen werden fn een for- meele eerste lezing hehandeld. In de bijeenkomst van het kabinet is gesproken over do tekst van het ont werp van wet voor den militairen dienstplicht. Verder is eesproken over de huitenlandsche politiek en het vor men van een eenheidsfront voor den vrede. Men veronderstelt verder, dat de be sprekingen tussehen de Sovjet Unie en Groot Brittannië op den poeden wep zijn en binnenkort vasten vorm zullen aannemen, evenals de onderhandelin- pen tussehen Groot Brittannië en Tur kije. Ook pelooft men niet dat veel pesprokén is over een antwoord aan Hitier. de toestand is weinip veran derd. De Britsche repeerinp zal de ont- vanpst van dc nota. waarbij het vloot- verdrap wordt oppezepd. bevestipen en doen uitkomen, dat het verdrag peen enkele clausule over eenzijdig opzeg pen bevatte. De Britsche rogeering acht het opzeggen van het puitsch—Pool ache verdrag belangrijker dan het op zeggen van het vlootverdrap. zij ver wacht dat hierdoor de onderhandelin gen over het vredesfront verhaast zul len worden. Hitler's rede te Washington overhandigd Britsche nota verwacht WASHINGTON. 1 Met (Heuler). Huil heeft medegedeeld, dat het Duitsche ministerie van huitenland sche zaken een copie van Hitiers rede heeft doen toekomen aan de Amerikaansche ambassade te Ber lijn en in een daarop volgend tele- tuonpesprek heeft verklaard, dai deze copie het antwoord aan pre sident Roosevelt was. Huil voegde hieraan toe. dat de overhandiging van deze copie echter niet als een antwoord op de boodschap van Hit ier beschouwd zal worden. De minister zeide verder binnen enkele dagen een Roemeensch voor stel tot regeling der oorlogsschulden te venvachten. De diplomatieke redacteur van Reuter zegt. dat de Britsche regee- ring er zich voorloopig toe zal be perken kennis te geven van de ont vangst der Duitsche nota. waarin het vlootverdrap wordt opgezegd. Het is echter waarschijnlijk, dat weldra een nota met dc uiteenzet ting van het Britsche standpunt naar Berlijn zal worden gezonden. Joodsche bevolking van Palestina zou niet meer dan een vierde mogen bedragen In welingelichte kringen wordt verklaard, dat het onderhoud, dat de ambassadeur van de Sovjet Unie te Londen, Maisky, na zijn terugkeer uit Moskou met den Britschen minister van huiten landsche zaken Lord Halifax, heeft gehad, zeer vriendschappe lijk is geweest, doch de voorspel lingen inzake de datum, waarop de onderhandelingen tussehen de Sovjet Unie en Groot Brittannië ten einde gevoerd zullen worden, worden zuivere gissingen ge noemd. BERLIJN, 1 Mei. (D.N.B.) Tij dens de betooging in de Lustgarten ter gelegenheid vain het 1 Mei feest heeft de Fuehrer zooals ge bruikelijk ook dit jaar een rede voering gehouden. Hij herinnerde eraan, dat ook in Duitschland het feest van 1 Mei eens de dag van den klassestrijd is geweest, doch het nationaal-socialisme heeft dezen dag wederom gemaakt tot een feestdag van de gemeenschap van het geheele volk. Ten aanzien van het economische vraagstuk zeide Hitier, dat een volk slechts dat kan verteren, wat het ver dient. Dit is geen gcldvraagstuk, doch een productip-vraagstuk. Hoeveel geld wordt verdiend, doet niet ter zake. doorslag gevend is hoevee! goederen worden gefabriceerd. Derhalve is het noodzakelijk, dal de productie wordt op eevoerd. de geproduceerde goederen mogen niet opgestapeld worden, doch zij roepen om den verbruiker. De Duitscbcrs zijn op elkaar aange wezen. wanneer iemand dit nog niet heeft begrepen, dan kan hij het zien aan de houding van de rest der wereld waar wpderom dc oude politiek van omsingeling wordt gevoerd door lieden die deel in 1914 slechts haat kenden Het is dezelfde internationale troep aan aanstokers van oorlog, die toen reeeds rondwaarde. Vervolgens sprak Hitler over de vrij heid. welke in het belang van het al gemeen voor rtpn enkeling bej erkingen heeft. De vrijheid van het volk treedt in de plaats van de vrijheid van den en keling. Spreker legde er verder den na druk op, dat Duitschland den vrede liefheeft. Hij zeide, dat het hem niet deerde dat een internationale journalisten bende iederen dag weer tot oorlog ophitst. Deels kent hij deze lieden, want zij zijn Duitsch uitschot. De Vereenigde Staten, die een boycott van Duitsche waren hebben georgani seerd. zouden verstandiger gedaan heb ben Duitsche waren in te voeren in plaats van deze minderwaardige Duit sche wezens toe te laten. Duitschland kan blij zijn. dat het ze kwijt is, hoe anderen ze thans kwijt raken is hun zaak. De Fuehrer vertrouwt meer op de Duitsche vestingen aan de Westgrens, welke een betere garantie voor de vrij heid van Duitschland zijn. dan verkla ringen van den volkenbond. Met ver trouwen ziet hij in de toekomst. Deze rede van Hitier werd telkens door toejuichingen onderbroken. Na het uitspreken van zijn rede keerde de Fuehrer luide toegejuicht, naar de Wil- helmsplatz terug. Voor de rede van Hitier hadden nog Goebbels en Ley korte toespraken ge houden. In het Duitsche Operahuis vond een feestelijke vergadering plaats van de Rcirhskulturkammer", waar minister Goebbels de namen bekend maakte van de beide nationale prijswinnaars. Den nationalen boekenprijs kreeg de dich ter Bruno Brie hm voor zijn werk „Ocs- terreichische Trilogie" en den filmprijs kreeg de regisseur prof. Kart Frochllch voor zijn film ..Heimat". Goebbels hield een toespraak, waarin hij zeide: „Tegen de internationale op hitsing en oorlogshysterie. welke door de leugenpers in Londen. Parijs en New York stelselmatig wordt bedreven, staat het Duitsche volk volkomen immuun. Het weet, dat het over genoeg machts middelen beschikt om zijn eer en zijn nationale bestaan in elk geval te ver dedigen. Onze Westelijke buren beweren de cultuur in erfpacht te hebben en tegen de autoritaire staten te moeten verdedigen. Wanneer bijv. Amerikaan sche schrijvers de Duitsche cultuur tegen het itionaal-socialisme in be scherming meenen te moeten nemen, is Öat de meest arrogante brutaliteit, die men zich kan voorstellen. Amerika be zit tot op heden slechts in beperkten omvang een eigen kunstzinnig cultuur leven. Zijn beschaving is grootendeels het resultaat der in vorige eeuwen door de Europeesche volkeren geleverde prestaties." Uit Cairo wordt gemeld: Het Britsche kabinet heeft he den de volgende nauwkeurige voorstellen bestudeerd, die opge steld zijn in de slotconferentie te Cairo der Palestijnsche Arabie ren en vertegenwoordigers der Arabische staten, bij wie zich voor de eerste maal de Indische Mo hammedanen hadden gevoegd. 1. Wanneer de vrede hersteld is, moet een nationale regeering over Pa lestina gevormd worden met Palestijn sche ministers, bijgestaan door Brit sche adviseurs. De hooge posten moeten zoo mogelijk bezet worden door bevoeg de Palestijnen. 2. Joodsche immigratie moet beperkt worden tot nog 75.000 met inbegrip van de recente illegale immigranten, over een periode van vijf jaar. Uiteindelijk zal de Joodsche bevolking niet meer dan een derde deel dpr bevolking mo gen bedragen. 3. Verkoop van land aan Joden moet onderworpen worden aan voorwaarden, die goedgekeurd zijn door de nationale regeering en den hoogen commissaris. 4. Een nationale vergadering, welke de geheele bevolking zal vertegenwoor digen. moet bijeengeroepen worden na drie jaren. Deze vergadering moet den toestand bestudeeren en een grondwet ontwerpen. Reuter verneemt, dat bovenstaan de voorstellen eenige bevestiging vinden in welingelichte kringen te Londen, waar men gelooft, dat, wanneer de voorstellen aanvaard worden, de vertegenwoordigers der Arabische staten den Palestijnschen Arabischen leiders zullen voorstel len de terreurcampagne terstond te staken en het Britsche plan te aan vaarden. Wanneer deze koers gevolgd wordt, gelooft men, dat de Arabieren terstond zouden vragen toestemming te krijgen om een aandeel te nemen in het bestuur over Palestina en verantwoordelijke re- geeringsfuncties toegewezen te krijgen. Er verluidt, dat de nieuwe voorstellen uit Cairo vanmorgen door het Britsche kabinet zijn overwogen, doch dat het niet waarschijnlijk is, dat een beslissing van het kabinet bekend zal worden ge maakt voor de publicatie van het wit boek met de regeeringsvoorstellen voor een regeling van het Palestijnsche pro bleem. LONDEN, 1 Mei (Reuter). Na de kabinetsbijeenkomst heeft Halifax den Franschen ambassadeur en den Griek- schen gezant ontvangen. Ook de Duit sche zaakgelastigde, Kordt, de gezan ten van Portugal en Zweden en de am bassadeurs van Polen en Turkije heb ben een bezoek aan het Foreign Office gebracht. WARSCHAU. 1 Mei (Havas). Beek heeft den Franschen ambassadeur, Noel, ontvangen. ROME, 1 Mei (Havas). De Roe- meensche minister van huitenlandsche zaken, Gafencu is vanochtend door ko ning Victor Emmanuel ontvangen. Ver volgens begaf hij zich naar het Palazzo Venezzia, waar hij een onderhoud h^d met Mussolini en graaf Ciano. CATANIA, 1 Mei (D.N.B.). - De op perbevelhebber van het Duitsche leger, von Brauchitsch. die vanmorgen met generaal Pariani per vliegtuig uit Ro me naar Tripolis was vertrokken, moest den vlucht door slecht weer in Catania onderbreken. Hij heeft de stad bezich tigd en is vervolgens naar Taormina gegaan. BINNENLAND •s-GRAVENHAGE, 1 Mei. Op t'xlei de WARSCHAU, 1 Mei. (P.A.T.). In de voltallige bijeenkomst der kamer op 5 Mei zal de minis ter van huitenlandsche zaken, Beek, waarschijnlijk een verkla ring afleggen. De Poolsche ambassadeur in Berlijn, Lipski, bevindt zich op het oogenblik te Warschau om over leg te plegen met Beck over het antwoord, dat Beek zich voorstelt te geven op het Duitsche memo randum. De eerste Mei is te Dantzig met groote plechtigheid gevierd. De politie en de nationaal-socialistische formaties defi leerden des morgens voor de leiders. Daarbij was Forster noch Greiser aan wezig, daar beiden op uitnoodiging van Hitier te Berlijn vertoeven. In den afgeloopen nacht hebben zich verscheidene incidenten voor gedaan. Onbekenden hebben de rui ten van de Poolsche kerk met stee- nen vernield en de deuren van het Poolsche postkantoor en verschil lende Poolsche winkels met teer besmeurd. De politie deed geen moeite om deze voorvallen te voorkomen. Volgens een gerucht zouden ver scheidene tientallen leden der vroe gere oppositiepartijen in een con centratiekamp in Oost Pruisen op gesloten zijn. Alle bioscooptheaters te Warschau vertoonen aan het begin van iedere voorstelling een korte propagandafilm, die uiting geeft aan den geest der Pool sche openbare meening en aan den wensch der regeering de moreele voor bereiding van het volk te voltooien. De film begint met klaroengeschal, waarna de woorden: ..Wij eischen van niemand iets. maar zullen geen duim breed van ons gebied afstaan" weerklinken. De rolprent vertoont verder artilleriesalvi. cavalleriecharges en andere militaire operaties. Zij eindigt met de woorden .De kracht van ons leger is onze beste verdediging". Naar Reuter verneemt hebben de Britsche ambassadeur te Warschau en minister Beek de indrukken van de rede van Hitier vooral wat betreft de pas sages inzake Polen en Dantzig bespro ken. Hierbij werd niet gesproken over de Britsche garantie aan Polep. Deze zaak is voldoende duidelijk gemaakt en er is niets geschied, waardoor een wij-, ziging zou kunnen worden aange bracht. Erkend wordt, dat Polen geen oorlog wil en alleen in ernstige geval len zal Polen er toe overgaan gebruik te maken van zijn gewapende macht. Indien Polen hiertoe zou besluiten dan zullen Engeland en Frankrijk te hulp komen. De Koerjer Warszwaski meldt, dat te Gross-Strcilitz in Duitsch Silezië een groep met knuppels bewapende natio- naal-socialisten een Poolsche tooneel- uitvoering verhinderd heeft door het gebouw te omringen, waar een gezel schap uit Kaftowitz zou optreden. De leider van hot gezelschap, de directeur van het Poolsche theater te Kattowitz, werd mishandeld, de handen van zijn auto werden doorgesneden. De aanval lers beleedigden vele Polen, die zich bij het theater verzameld hadden en ver nielden de ruiten van woningen van Polen. Gouwleider Forster in Dantzig. heeft op het Maifpld voor de menigte, die de rede van Hitier beluisterd had. een tele gram voorgelezen, dat hij aan Hitier ge zonden heeft. Het luidt: „De voor het Meifeest bijeengekomen Dantzigsche volksgenooten groeten hun Fuehrer in trouw en toegewijdheid. Wij Dantzigers danken u uit overvol hart voor de woorden, die gij bij de laat ste rijksdagrede voor het Duitsche Dant zig hebt gesproken." ANKARA, 1 Mei (Havas). Van officieuze zijde meent men te we ten, dat koning Zog morgen met zijn gevolg incognito in Istamboel zal aankomen en zich daar zal ves tigen. HITLER NAAR MÜNCHEN BERLIJN, 1 Mei (Havas). Hitier is vanavond naar München vertrokken. vragen van den heer Van Vessem be treffende de uitsluitend in de Duitsche taa! gestelde verklaringen, af te geven ingevolge het Nederlandsch-Duitsche verdrag nopens de regeling van het goederenverkeer van 25 Maart 1939. (In gezonden 17 April 19391 hebben de mi nisters Colijn, Patijn cn Steenberghe het volgende antwoord ingezonden. 1. De bijlage van het weekblad Eco nomische Voorlichting van 31 Maart 1939. no. 13, bevat de niet officieele ver taling van het Nederlandsch-Duitsch verdrag nopens de regeling van het goederenverkeer van 25 Maart 193! De daarbij afgedrukte verklaringen van Nederlandsche instanties zijn ont leend aan den officieelen Duitschen tekst van het verdrag. De daarbij gevoegde „kontingentsbe- scheinigung" (bijlage 3 en 4 van het zit- tingsprotoeol) is noodzakelijk ten einde den Nederlandschen exporteur in de ge legenheid te stellen van Duitsche con tingenten, waarvoor een verlaagd in voerrecht geldt, gebruik te maken. Deze verklaring, die een vergemakke lijking van het handelsverkeer betee- kent. aangezien op die wijze de admi nistratie van een Duitsche douanecon- tingent aan een Nederlandsche instan tie wordt overgelaten, treedt in de plaats van een anders noodzakelijke verklaring van de Duitsche douane autoriteiten. Waar deze verklaring in het wezen van de zaak dus gelijk gesteld moet worden met een verklaring van een Duitsche autoriteit, ligt het voor de hand. dat deze verklaring in de Duit sche taal wordt afgegeven. Bij soortge lijke regelingen met andere landen worden dergelijke verklaringen in de Fransche en Engelsche taal afgegeven. De andere modellen zijn qualiteitscer- tifieaten. welke ten gerieve van huiten landsche autoriteiten veelal in de taal van het importeerende land worden af gegeven. 2. Uit het antwoord op de eerste vraag blijkt duidelijk, dat van eenige achter steüing der Nederlandsche taal geen sprake is. zoodat ook voor maatregelen. al3 bedoeld sub b, geen aanleiding be staat. WAT ETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL Aardappelschoteltje met kaas. Bereiding: 1200 gr. aardappelen, 50 gr. boter, 40 gr. meel, zout, 1 gehakte ui, 1 L. bouillon, 40 gr. geraspte kaas. pa neermeel. Kook de aardappelen gaar en snijd ze in schijven. Smeer een schoteltje in met boter en beleg den bodem met aardap pelen. Bestrooi ze met kaas en giet er wat botersaus over (die bereid is uit de boter, de ui. het meel en de bouillon). Lee er dan de rest van de aardappelen op. strooi er de overige kaas over, en giet cr de noe overgebleven botersaus overheen. Bestrooi het schoteltje met paneermeel, bedruip het met boter en bak het 20 min. in den oven. VOOR DE MIDDAGTAFEL Biefstuk. Aardappelen. Brusselsch lof. Amandelschuim. Bereiding (6 pers.): 6 eierdooiers, 85 gr. suiker. 3 eiwitten. 20 gr. rozijnen. 60 gr. gemalen zoete amandelen, wat ko kende melk. 1 citroenschilletje. Roer de eierdooiers en de suiker ge durende 5 minuten goed door elkaar. Roer de massa vervolgens au Bain-Ma rie tot ze dik begint te worden. Voeg er een citroenschilletje, de rozijnen, de ge malen amandelen, en heel voorzichtig, de kokende melk aan toe. Laat de mas sa afkoelen en roer op het laatst de stijfgeklopte witte dooier door het schuim. WOENSDAG 3 MEI HILVERSUM I. 1875 cn 415.5 M. NCRV- Uitzending. 6.256.55 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, 8.00 Schriftlezing en meditatie: 8.15 Be richten, gram.muziek; (9.309.45 Geluk- wenschen); 10,30 Morgendienst; 11.00 Gram. muziek: 11.15 Pianovoordracht en gram.mu ziek; 12.00 Berichten; 12.15 Cellovoordracht gram.muziek; 1.0Q Gram.muziek; 1.46 Da mesorkest Van Eden en gram.muziek; 2.30 Voor postzlgelverzamelaars; 3.00 Vervolg concert, en gram.muziek; 3.45 Gram.muziek; 4.00 Zang, piano en gram.muziek; 4.45 Ge- lukwenschen; 5.00 Voor de jeugd;* 5.45 gram.muziek. berichten: 6.256.55 Taalles causerie over het Binnenaanvaringsregle- ment; 7.00 Berichten: 7.15 Causerie over de wereld-zendingsconferentie te Tambaram (Madras); 7,40 Gram.muziek; 7.45 Opwek king tot steun aan de Nationale Reclassee- ringsdag; 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-Berichten; 8.15 Gram.muziek; 8.35 Zie Droitwich; 9.15 NCRV-Gemengd koor en de clamatie; 10.15 Berichten ANP, actueel LANGESTRAAT 42 - TELEF. 77 SHERRIES, zooals de Spanjaarden ze drinken. Sherry Lunaf 1.50 Palido, droog en licht - 1.80 Fino- 1.75 Manzanilla - 1.90 Manzanilla Fina, Very Dry 2.25 Amontillado2.40 halfuur; 10.45 Gymnastiekles; 11.00 Gram. muziek; Ca. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM II. 301.5 M. VARA-Uit- zending; 10.0010.20 v.m, en 7 308 00 VPRO. 8.00 Esmeralda; (ca. 8.16 Berichten); 8.30 Gram.muziek; 9.30 Causerie „Onze Keuken"; 10.00 Morgenwijding; 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven; 11.40 Voor de werk- loozen; 12.00 Gram.muziek; 12.15 Berich ten; 12.17 VARA-orkest; 1.00 Gram.muziek; 1.151.45 VARA-orkcst; 2.00 Voor de vrou wen; 3.15 Voor de kinderen; 5.30 Orgel spel; 6.00 De Ramblers (ca. 6.28 Berichten); 6.40—6.55 Causerie „Uitstapje naar de zelf. kant"; 7.00 VARA-Kalender; 7.05 Felicita ties; 7.10 „,Van streven en strijden", inter-" view; %7.30 Bijbelvertellingen-; 8.00 Herhaling SOS-Berichten; 8.03 Berichten ANP, VARA- Varia; 8.20 Sylvia-Amusementsorkest en so list; 8.45 Radiotooneel; 9.30 Marimba, xylo foon en orgel; 9.45 Gram.muziek; 10.00 Be richten ANP; 10.10 VARA-orkest en solis te; 11.0012.00 Dansmuziek (gr.pl.). DROITWICH 1500 M. 10.25—10.50 Pianovoordracht; 11.10 Bobby Howell's or kest; 12.05 Gram.muziek: 12.20 Populair so listenconcert: 12.35 Declamatie; 12.551.20 Het Philip Whiteway-ensemble; 2.10 Dans muziek; 2.25 Sportreportage: 2,45 Radiotoo neel; 3.10 Gram.muziek; 3.20 Vesper; 4.10 Gram.muziek; 4.40 Georire Scott-Wood's ac cordeon-ensemble; 5.20 Berichten; 5.40 We tenschappelijk overzicht; 6.00 Pianovoor dracht: 6.20 De Band Waggoners en solisten 7.05 Actueele causerieën; 7.35 BBC-Sympho- orkest o.l.v. Arturo Toscanini; (Om 8.15 Berichten); 9.20 Causerie „Inland cruising"; ',35 BBC-Harmonie-orkest; 10.20 Joe Loss en zijn Band; 10.50 Gram.muziek; 11.10 .20 Berichten. RADIO-PARIS 1648 M. 8.00 en 9.00 Gram.muziek; 10.20 Ellis-orkest; 11.80 Zang; 12.25 Francois Gras' orkest; 1.35 Pianovoordracht; 1.50 en 2.50 Zang; 3.05 Gram.muziek; 4.05 Vioolvoordracht; 425 Bailly-orkest; 5.35 Pianovoordracht; 5.50 Zang; 6.20 Zang met toelichting; 6.50 en 7.50 Gram.muziek; 8.20 Actueele uitzending; Orgelconcert; 9.2011.20 Symphonie- concert m.m.v. solisten en het Noyon-koor. KEULEN. 456 M. 5.50 Rheinische Lan- desorkest; 7.50 De „Drei Musikanten"; 11.20 Philharmonisch orkest van Wuppertal; 12.35 Gram.muziek; 1.30 Populair concert; 2.40 Leo Êysoldt met zijn orkest (opn.); 3.20 Omroepkleinorkest; 6.10 Zang; 6.35 Leo Eysoldt met zijn orkest, solisten en vroolijk 'nstrumontaal kwintet; 8.30 Omroep en so list; 9.55 Solistenconcert; 10 4011.20 Om- roep-Amusementsorkest ca soliste. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 11.20> en 12.301.20 Gram.muziek; 4.20 Belgisch Pianokwartet; 4.55, 5.50 en 6.20 Gram.mtk. ziek; 7.20 Zang en piano; 8.20 Omroepor kest; 9.3010.20 Gram.muziek. 484 M: 11.20 Omroepdansorkest; 12.50 1 20 Gram.muziek: 4.20 Wigy-Trio en solis ten: 5.35 Gram.muziek: 6.05 Pianovoordracht 6.35 Gram.muziek; 7.20 Radiotooneel; 9.30 10.20 Omroepdansorkest cn soliste. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.35 Mozart-koor van de HJ en Muziekleiders- koor; 8.20 Populair solistenconcert; 9.20 Berichten; 9.4010.00 Politiek overzicht; 10.05 Berichten: 10.2011.20 Gram.muziek. Hel is in Amersfoort de stem die overal wordt gehoord

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 2