Jhr. dr. F. O. M. van Nispen tot Seve- naer is benoemd tot directeur van het Rijksbureau voor de Monumentenzorg te Den Haag Een persfotograaf met fantasie maakte deze op name van het uitbrengen der boot door de roeiers van .Nereus", die momenteel in training zijn voor de a s. Varsity In training voor de Varsity. De Jonge Acht van de Amsterdamsche studentenroeivereeniging .Nereus' tijdens haar dagelijkschen oefentocht y Een der fraaie interieurs van de .Empress ot Aus tralia", waarmede het Engelsche Ko ningspaar den tocht naar Canada zal ondernemen. Het schip ondergaat te Southampton thans de.finishing touch" voor de reis Ue Zaansche banketbakkers willen concurreeren tegen Amsterdamsche Koggetjes, Weesper Moppen, Arnhem- sche Meisjes enz. Deze week had te Zaandam de keuring plaats van 40 inzendingen uit negen Zaansche ge meenten. Het resultaat wordt .beproefd" Het 35000 ton melende slagschip .Prince of Wales", de nieuwste aanwinst van de Engelsche vloot, is Woensdag te Birkenhead tewater gelaten Frankrijk bouwt schepen. Het aviso .Commandant Dominé" is deze week te Nantes tewater gelaten in tegenwoordigheid van admiraal Lacaze en de familie van de Fransche koloniale figuur, wiens naam het schip draagt James Roosevelt, zoon van den Amerikaanschen president, bij zijn aankomst te Parijs, waar hij thans eenige dagen ver- - toeft Een kijkje op het Lucas Bolwerk te Utrecht, waar de nieuwe schouwburg zal verrijzen De plechtige installatie van den nieuwen Soesoehoenan van Solo had Woensdag 26 April plaats. Na de plechtigheid maakte de Soenan in de galakoets een rondrit De Groote Prijs van Vilvorde is deze week onder groote belangstelling verreden. De renners onderweg

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 10