fSTADSNIEUWSl Ford - tentoonstelling in Amicitia (P&&L& 'a Sad- ÜmsihA^oohï Verkeersovertredingen De Mercury-8 het nieuwste product Vriendschapsbanden worden nauwer aangehaald Invaliditeitswet Belangstelling was groot Tien jaar Floralia- vereeniging Diefstal van auto Middenstanders onder het mes 1904-1939 Muziekauteurs- recht Buurtvereeniging Paulus Potter Amersfoortsch Belang 2© BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAC 4 MEI 193S V.J De heer H. J. van Lonkhuyzen verrichtte de openings plechtigheid P initiatief van de directeuren van de N.V. Automobielbedrijf „Willgo", de heeren W. J. van Dam en H. A. Lippinkhof wordt tot en met Zaterdag a.s. in de zalen van Amicitia een Ford-tentoonstelling gehouden. Twee factoren verhoogen het bijzondere karakter van deze ex positie, welke gisfermidag door den voorzitter van de kamer van koop handel en Fabrieken voor de Gel- dersche Vallei, den heer H. J. van Lonkhuijzen. In de eerste plaats blijkt er de ac tiviteit uit van dit bedrijf, dat kort geleden, op 14 April, het 5-jarig be staan kon herdenken en daarnaast wordt in dit gewest het nieuwste Ford-product, de Mercury-S, geïntro duceerd. Vandaar, dat we ditmaal wel in het bijzonder van een belangwekken de Ford-tentoonstelling mogen spre ken, welke veler belangstelling waard is. Aan de officicele opening vooraf, ging een persconferentie in hotel „De Witte." De heer van Dam had aan de ronde ta fel de leiding en daaraan is het voor een groot deel toe te schrijven, dat de scri benten al spoedig in een Ford-sfeer wa ren. Die sfeer te scheppen, was ook de bedoeling van den heer van Dam. Steu nend op jarenlange, practische ervarin gen, opgedaan in de Ford-fabrieken te Detroit en te Amsterdam, kon hij een indruk bij de aanwezigen vormen van al hetgeen zich in de fabrieken voordoet alvorens men de Ford op den weg ziet In het enorme bedrijven-complex van Ford te Detroit heerscht een organisatie, welke een ieder ontzag en bewondering inboezemen moet. Alles past in elkaar als het fijnste raderwerk. Niets mag er haperen. Stagnatie van eenige seconden of minuten is van den allergrootsten in vloed op het dagelijksche productie sy steem, dat ingesteld is op de levering van 2000 auto's per dag. De heer van Dam, die in dit productie apparaat een van de grootsten ter wereld gedurende een half jaar als „beginneling, die nog moest leeren", op genomen was, kon op boeiende wijze hierover vertellen. In vergelijking met Detroit gaat het in de fabrieken te Amsterdam, waar toch ook altijd nog een tachtig auto's per dag kant en klaar afgeleverd worden, rustig toe. Een getrouwe copie van het gespro kene vormden later de geluidsfilms, die in Amicitia vertoond worden. De hoofdfilm brengt een totaalbeeld van de Ford-bedrijven, terwijl daarna een detail verfilmd wordt, n.l. het ver vaardigen van veiligheidsglas. Gelukkig maar, dat men zich hij autorijden niet behoeft te realiseeren, wat aan de con structie van den wagen vooraf gegaan is Men zou er dagen lang druk mee zijn en dan nog maar een oppervlakkigen indruk hebben Tijdens de bespreking met de pers heeft de heer van Vcssem, als hoofd van de afdeeling publiciteit voor Ford in Nederland, het betoog van den heer van Dam aangevuld. Ten minste, voor zoover dit noodig kon zijn. In het bijzonder prees spreker het initiatief van den heer van Dam, om ondanks den ongunst van deze tijden, een tentoonstelling hier in Amersfoort te organiseeren. Daaruit blijkt wel het organisatie talent en de zakenkennis van den heer van Dam. Ook de heer .T. H. van Lonkhuyzen, die in zijn hoedanigheid van voorzitter van de Kamer van Koophandel voor dit district, de bespreking en de lunch me- demaakte, zwaaide lof toe aan het ini tiatief van den heer van Dam. Na afloop is men naar Amicitia ge gaan, alwaar de heer van Lonkhuyzen de tentoonstelling geopend heeft. De opening Spreker wees er op, dat de Ford ondernemingen in dit Kamerdistrict van niet onbelangrijke beteekenis zijn. Behalve dat in Amersfoort de Willgo als Ford Dealer een voorna me plaats inneemt, is ook in Ede een officieele Ford Dealer gevestigd, terwijl in 13 plaatsen van 't district een Ford service dealer gereed staat tot hulp en bijstand. De beteekenis van deze vestigingen op commercieel gebied aldus spreker springt wel op den voorgrond, doch daar naast is het aanwezig zijp van een zoo groot aantal service brengende institu ten in belangrijke mate dienstig voor het goed functioneeren van het toeristenver keer. De bedoeling van deze tentoonstelling is om de 1939 Ford modellen op breeder schaal bij het publiek te introduceeren, terwijl tevens het nieuwe product der Ford Fabrieken, de Mercury-8, voor het eerst in dit rayon officieel zijn intrede doet. Het bedrijf, dat deze tentoonstelling organiseert, de N.V. Automobielbedrijf Willgo, is ons allen bekend. Op 14 April 1934 werd deze onderne ming hier in Amersfoort als Ford Dealer gevestigd, zoodat dit jaar het eerste lustrum kon worden herdacht. De directeuren van Willgo, de heeren v. Dam en Lippinkhof, hebben trots moeilijke tijden door hard werken en flink aanpakken het bedrijf zóó geleid, dat, naar ik verneem, tevredenstellende resultaten bereikt zijn. De noodzaak, het pand aan de B. W. Laan uit te breiden, is al geruimen tijd gebleken: enkele moeilijkheden ten op zichte van de uitvoering dezer plannen moeten nog worden overwonnen, maar ik twijfel niet aldus spreker of met me dewerking van het Gemeentebestuur van Amersfoort kunnen deze wel spoe dig worden opgelost en zal Willgo groo- ter expansie-mogelijkheden worden ge boden. En als de mogelijkheid er is. ligt het bereiken van resultaten in veilige han den. De heer v. Dam is reeds jaren lang bij de Ford fabrieken in dienst. doorliep daar verschillende ran*ren. had mede een werkzaam aandeel in den bouw der NedeHandsche Ford Fabnek^n en werd in 1930 aangesteld als bedrijfsleider de zer fabrieken. De heer Lipoinkhof heeft reeds jaren long de directiestaf over Willgo gevoerd, zelfs vóór deze Ford Dealer werd, zoodat de noodige. factoren voor welslagen aan wezig zijn. Met de beste wenschen voor deze ten toonstelling besloot spreker zijn rede. Hierna werd het traditioneele lint door den heer van Lonkhuijzen doorge knipt en maakte men een rondgang door de zalen. De expositie EEN hoogtepunt van deze tentoon stelling vormt het nieuwste pro duct der Ford-organisatie, de Mer cury 8, die een zeer prominente plaats in de zaal inneemt en dit dan ook in alle opzichten verdient. Natuurlijk is er ver der een complete serie van Ford V-8 de Luxe, Ford V-8 Standaard. Lincoln Zephyr V-72, Ford Junior en Ford Vier de Luxe automobielen geëxposeerd, als mede de volledige serie Ford V-8 trucks en bestelwagens; producten, die wij alle niet in details kunnen beschrijven, doch die ongetwijfeld door hun kwaliteiten een oplossing bieden voor elk vervoer- probleem. De technische, liever gezegd auto- technische expositie is ook bijzonder de moeite waard: alle wetenswaardige de tails van het Ford V-8 chassis en van de befaamde Ford V-8 motoren kunnen hier, aan de hand van het doorsnee- De heer H. J. van Lonkhuijzen, voorzitter district, heeft gistermiddag de Ford- doorknippen van het lint. Uiterst rechts tief nam tot deze van de Kamer van Koophandel in dit tentoonstelling in Amicitia geopendHet de heer W. Jvan Dam, die het initia- tcntoonstelling (Foto Cinehouse) chassis worden bestudeerd. He» rem- demonstratie-toestel laat duidelijk de werking zien van de feillooze hydrau lische remmen, die dit jaar op alle Ford V-8-, Mercury- en Lincoln-modellen Cn op de Ford V-8 trucks en bestelwa gens zijn aangebracht. Verder zullen iederen middag en avond filmvoorstel lingen worden gegeven, die op even in teressante als leerzame wijze verschil lende phases uit liet productie-proces van onderdeden en wagens in beeld brengen. Vanzelfsprekend gaat de belangstel ling naar de Mercury-8. Deze wagen is uiterst snel bij het optrekken, gemakke lijk hanteerbaar en heeft een krachtige, gelijkmatige remwerking. De carosserie is van geheel stalen constructie. Bijzon dere aandacht is besteed aan het com fort. De krachtbron van de Mercury is een V-type 8 cylinder motor, welke 95 rem- pk. kan ontwikkelen. Er zijn drie ver snellingen met tandwielen van het ge- ruischlooze type. Naast dezen fraaien wagen, valt er nog zeer veel belangwek kend^ te zien op deze kundig georgani seerde tentoonstelling welke een bezoek ten volle waard is. Men vergete ook niet, de interessante geluidsfilms over het bedrijf té gaan zien. Rest ons nog te vermelden, dat de entourage van deze expositie, welke in Amicitia, mede door de belichting, zoo goed uitkomt, verzorgd is door A. H. van Nieuwkerk's Woninginrichting N.V. I Belgische Toeristische Tentoonstelling In ons blad van gisteren wijdden wij reeds een korte beschouwing aan de Belgische Toeristische tentoonstelling, welke dezer dagen in het Gildehuis an het A.K.G. gehouden wordt. De offi cieele opening ging met zeer groote be- 'angstelling der autoriteiten gepaard. Wij zagen den burgemeester, mr. J. C. Graaf van Randwijck, den generaal-ma- joor A. R. van den Bent, adjudant in d. van H.M. de Koningin, bevelhebber in de vierde militaire afdeeling, com mandant van de IVc Divisie, de wet houders Noordewier en A. J. Spickcr- mann, den heer v. Haute, consul gene raal van België, den heer C. Westerman, onderdirecteur der A.N.V.V., mr. F. Kool, voorzitter van de plaatselijke af deeling der V.V.V., den heer Y. Baan, secretaris dezer organisatie, den heer W. an Haselen, commandant van de brandweer, den heer Wijk, voorzitter van Handel en Nijverheid, den heer Beenbakker, directeur van Gemeente reiniging, den heer Galesloot, directeur van het openbaar slachthuis, gep. kolo nel A. Blussé van Oud-Alblas, den heer Bcnninga, gemeenteraadslid, en den heer J. A. C. Spoel. De afgevaardigde van het Belgische Ministerie voor Verkeerswezen, Raph Alofs, sprak namens dit ministerie een kort openingswoord. Hij sprak ei zijn reugde over uit, dat ook nu weer zulke riendschappelijke pogingen worden on dernomen om Belgische en Ncdcrland- sclie toeristen tegen elkaar uit te wisse len. Voorts herinnerde hij eraan, dat het nu een kwart eeuw geleden was, dat in de contreien van Amersfoort vluch telingenkampen verrezen ten behoeve onzer Zuiderburen. „En dat deze exposi tie in zulke moeilijke dagen wordt ge houden," zoo eindigde hij. „getuigt van energie cn optimisme." De burgemeester antwoordde hem en hij liet onze aandacht vertoeven bij het ele natuurschoon, dat men in België indt. Gent, Brugge, het oude Brussel, Liermen ontmoet daar een immense stedenpracht. Hij herinnerde ook aan het bezoek van Koning Leopold en noemde dit een symbool van de vriend schap, die de beide kleine naties ver bindt. Ook de heer v. Haute, consul-gene raal van België, herinnerde aan het Koninklijk Bezoek. Men treft in België grootsche voorbereidingen met het oog op het tegenbezoek van Koningin Wil- helminaIn naam der Belgische re geering dankte hij tenslotte voor de gastvrijheid in verband met deze expo sitie getoond. Mr, F. Kool sprak namens V.V.V. en hij verheugde zich over de vriend- schapsbonrien, welke, in deze span ningvolle tijden, tusschen België en Nederland worden aangehaald. De heer C. Westerman, sprekend uit naam van de A.N.V.V., betoogde nog eens het groote belang van een toeristi sche samenwerking tusschen beide na ties. Na de plechtige opening werd er thee geserveerd en Weef het gezelschap nog geruimen tijd bijeen. Aan 700 kinderen worden ditmaal plantjes uitge reikt De Floralia-Vereeniging Amersfoort, bestaat tien jaar. Het bestuur van de vereeniging hoopt dit jaar weer een binnententoonstelling te kunnen hou den, waardoor alles beter tot zijn recht komt. De laatste jaren was men ge dwongen om de tentoonstellingen bui ten te organiseeren. Ongeveer zeven honderd kinderen hebben zich opgegeven voor het in ont vangst nemen van plantjes, om deze op te kweeken en te trachten een prijs te behalen. Ieder kind krijgt drie plantjes. Met de uitreiking daarvan zal binnenkort begonnen worden. Moge de jeugd zich van haar opvoe dende taak met zorg en toewijding kwijten. Op verzoek van de Amsterdamsche politie, zijn hier ter stede op de auto markt twee personen gearresteerd, die worden verdacht van autodiefstal. De betreffende wagen is in beslag genomen. Stand op 1 April Geneeskundige behandeling of verple ging. Aantal gevallen, waarin behande ling of verpleging werd toegestaan. Over het geheele land bedraagt, het totaal aantal gevallen 65788. Hiervan in het gebied van don Raad van Arbeid te Amersfoort 2241 gevallen. Weezenrenten. Over het geheele land bedraagt hef totaal toegekende Wee zenrenten 14508 (153) tot een totaal be drag van f 1.852.883,98 'per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort'369 (2) gevallen tot een totaal bedrag van f 47.437,80 per jaar. Weduwrentcn. Over het geheele land bedraagt het aantal toegekende wedu- wenrenten 42197 (249) tot een totaal be drag van f 6.553.318,69 per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 1000 (5) geval len tot een totaal bedrag van f 156.443.68 per jaar. Ouderdomsrenten. Over het geheele land bedraagt het aantal toegekende Ouderdomsrenten' 115479 (2314) tot een tofaal bedrag van f 17.657.907,28 per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 2995 (52) gevallen tot een totaal bedrag van 459;26f'per jaar. InValiditeitsrenten. Over het geheele land bedraagt het aantal toegekende In validiteitsrenten 68790 (871) tot een totaalbedrag van f 91856.118,17 ner iaar. Hiervan in het gebied van den Raad ran Arbeid Amersfoort 1942 (27) geval len tot een totaalbedrag van f 282.064,87 per jaar. De tusschen haakjes geplaatste cij fers hebben betrekking op het aantal overleden, ingetrokken renten, geëindig de uitkeeringen en geëindigde renten wegens het bereiken van den 14-jarïgen leeftijd in de maand Maart 1939. Examen in de Marthal |j E in deze dagen alom in den lande gehouden middenstands examens zijn een uitvloeisel van de in 1937 aangenomen „Vestigingswet op het kleinbedrijf." Het doel van deze wet is „het op hoogcr peil van ontwikkeling bren gen van den toekomstigen midden stander." De uitvoering der vestigingswet wordt voor een belangrijk deel over gelaten aan de organisaties van den middenstand zelf. De Koninklijke Christelijke en RK. middenstandsbond nemen, onder toe zicht van bet Departement van Econo mische Zaken, twee maal per jaar de examens in alg. handelskennis af. Een voor dit examen geslaagde can- didaat heeft, om aan de eischen der wet te kunnen voldoen, bovendien nog het vakbekwaamheidsdiploma en een be wijs van crcdietwaardigheid noodig. De eischen die aan de crcdietwaardig heid gestold worden, zijn over't alge meen niet te hoog, en verschillen voor iedere branche. Gistermiddag werden over het heele land de schriftelijke gedeelten van het examen voor handelskennis afgenomen; hier ter stede in de Markthal. 280 jonge menschen zaten hier in lan ge rijen over hun tafeltjes gebogen. Over het ailgemeen maken de examinandi een rustigen indruk, die op een degelijke voorbereiding tot dezen dag wijst. 30 Mei zullen zij mondeling nader aan den tand worden gevoeld. DANKBETUIGING Het bestuur van de Oranjevereeniging (stad) ontving het volgende schrijven: In opdracht van H.K.H. Prinses Juliana heb ik de eer het bestuur van de Oranjevereeniging te Amersfoort Haren dank over te brengen voor de gelukwenschen H.K.H. aangeboden ter gelegenheid van de herdenking van Haren geboortedag. Kamerheer van H.K.H. Prinses Juliana J. C. Baud kondigt het nieuwe zwètuseizoen aan; Zwemt dit jaar heerlijk beschut in hel centrum der stad; Zwemt onüer toe zicht van geschooid personeel; Zwemt in glashelder water, dat continu ge zuiverd wordt. Laat Uw kinderen in één zomer zwemmen leeren voor wei nig geld: Vraagt vrijblijvend inlich tingen omtrent gezins- en persoonlijke abonnementen. Dit jaar wederom ABONNEMENTEN MET RE GEN VERZEKERING d.w.z.: als U vóór 14 Mei a.s. Uw abonnementsgelden voldoet, ontvangt U hiervan de helft terug als er op Donderdag 18 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) tusschen 1 en 3 uur 2 m.m. regen valt. Profiteert van deze kans en geeft U omgaand op als abonné. ST. ANFRIDUSSTRAAT 28—30, Tel. 925; 1996 en 2072. Kantoor 96 en 79 uur. Dit jaar jubileeren wij. 35 jaar bestaat PESIE'S BAD Dit jubileum zal het jubileum voor onze abonné's worden. BUITEN HET BOEKJE VAN DE WET HET meerendeel van de ver keersovertredingen, welke vooi het kantongerecht worden be handeld, geeft den indruk voort te komen uit op zichzelf vrij onbelang rijke nalatigheden en slordigheden van automobilisten, motorrijders en wielrijders. Er zijn fouten, die velen- van ons bijna dagelijks begaan, zonder dat zij nochtans roekeloozc of onverantwoordelijke rijders ge noemd kunnen worden. Is er echter zoo'n ongeval gebeurd, voelt men zich schuldig of mede schuldig daaraan, dan beslist de persoonlijke aanleg van den betrokkene over de houding, die, zoowel tegenover het slachtoffer als later in de procedure aangenomen wordt. In de zenuwspanning, die op een ver keersongeval volgt, komt de mensch, ontdaan van alle maskeerênde bijvoeg sels of retouches, in al zijn zwakheid en onbetrouwbaarheid naar voren. Een eerste uiting van gebrek aan verant woordelijkheidsgevoel is: Rancune te genover het slachtoffer, dat als gevolg daarvan is gevallen. Vanmorgen stond er een forsche, bleeke man voor de balie. Hij was erg nerveus, maar behoorde tot het type dat zich tot op zekere hoogte weet te beheer- schen. Naast hem, achter de katheder, was de gedrongen gestalte van een be kwaam advocaat. De automobilist (de verdachte) had in Soest aan de rechterzijde van den weg gereden en wilde oversteken naar links, waar hij moest zijn. Na zijn rich tingaanwijzer te hebben uitgestoken, draaide hij zijn wagen links den weg op. Een motorrijder was toen met zijn wagen in botsing gekomen en daarbij ernstig gewond. De juridische kant van de kwestie was: ontheft, het uitsteken van een richting aanwijzer iemand van de verplichting zich ervan fe overtuigen, dat de weg achter hem vrij is. Het antwoord daar op, dat reeds dadelijk door den kanton rechter was gegeven, luidde: Neen, die erplichting blijft bestaan. Door eenige getuigen a charge, werd erklaard, dat de verdachte, alvorens naar links af te slaan, niet in z'n spie gel of uit zijn raam gekeken had. Na de botsing scheen de man, an zijn stuk gebracht door de paniek stemming die achter in zijn wagen bij zijn vrouw en kinderen heerschte, zich minderwaardige wenschen aan het adres'van zijn slachtoffer te hebben ver oorloofd. Dit nu, kan voortkomen uit twee oor zaken: Ten eerste, en deze meening was de ambtenaar van het O.M. toegedaan, uit een minderwaardige onverschillig heid ten opzichte van zijn mede-men- ■chen Het kan echter ook voortkomen uit die bovenbeschreven rancune tegen het slachtoffer, die zwakke persoonlijkhe den zoo vaak aan den dag leggen, wan neer zij fouten maken. Dat de indruk dooi de desbetreffende getuigenverklarin gen van 's mans gedrag op dat oogenblik allesbehalve sympathiek was staat, afge zien waar men de oorzaak zoeken moet, vast. Na het scherpe requisitoir van den ambtenaar, mr. Albarda, die 100.— of één maand eischte, was de verdediger aan het woord. Op virtuose wijze goo chelde mr. Lambrink met 't zwakke cn aanvechtbare getuigenis van twee gedé- charcheerden, en met de niet meer te controleeren overtuiging van een inmid dels overleden politieman, om het haan tje van zijn cliënt schoon te vegen. Mr. Muller Massis achtte de tcnlaste gelegde onvoorzichtigheid bewezen. De uitingen aan het adres van den aangeredene liet hij echter aan het ge weten van den verdachte over, daarme de te kennen gevend, dat ze, in het gun stige geval, een onbeheerschte uiting van een nerveusen schok waren. De man werd veroordeeld tot ƒ30 of 10 dagen. Snijden Iemand, die zich op deskundigheid be riep, omdat hij gedurende 31 jaren met utomobielen had omgegaan, kreeg van morgen zijn eerste ongeval te verant woorden. In Soest had hij, zonder rekening te houden met liet hem tegemoetkomend verkeer, een voor hem rijdenden wagen ingehaald, het geen men „Snijden" noemt. Een botsing was niet meer te vermijden, en daar cle tegenligger bo vendien een rijksveldwachter bleek te zijn, was de man dadelijk geverbali seerd. De veldwachter in kwestie kwam met redelijke argumenten en overtuigen de foto's, zich beroepend op de stelling, dat iemand die rechts rijdt, niet hoeft te stoppen voor tegenliggers die op zijn weghelft komen door op onjuisten tijd manoeuvreeren. De deskundige had geen ander argu ment dan zijn deskundigheid. De uitspraak was: 20,of tien da gen. Buma contra de directie van Jogchem's Theaters te Amersfoort AMSTERDAM, 4 Mei. Heden heeft het gerechtshof te Amsterdam uitspraak gedaan in de zaak B.U.M.A. contra de bioscooponderneming Jogchem's Thea ters N.V. te Amersfoort. Buma had in Juni 1938 de bioscoop onderneming gedagvaard in kort geding voor den president van de rechtbank te Utrecht, teneinde een verbod te krijgen muziekwerken behoorende tot haar re pertoire door middel van een geluids film zonder haar toestemming uit te voeren. De president weigerde het ge vraagde verbod te geven op dezen grond dat naar zijn oordeel in deze nog niet van vaststaande jurisprudentie kan wor den gesproken. Buma had intusschen de zaak voor den gewonen rechter aanhangig ge maakt en in verband met het feit, dat deze procedure reeds in een vergevor derd stadium is, achtte het gerechtshof de zaak thans niet voldoende urgent, dat er termen aanwezig zouden zijn een zoo ingrijpende beslissing als het toe wijzen van een verbod, zooals dat door Buma gevraagd was. te geven. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana hield de Buurtvereeniging „Paulus Potter" in een lokaal in de Van Woustraat gister avond een kinderfeest. Na een kort openingswoord van: den voorzitter dezer vereeniging en het zin gen van vaderlandsche liederen ver toonde het Filmspel „De Faam" eenige leuke films, bestaande uit kluchten en teekcnfilms. De kinderen amuseerden zich met de vermakelije situaties welke hierin voorkwamen kostelijk. Voordat de voor zitter het sluitingswoord sprak, werden de kinderen nog onthaald op eenige lekkernijen. Voldaan togen de kleuters huiswaarts. Door de partij Amersfoortsch Belang zal met de volgende candidaten in alle rlrie de districten voor de verkiezing van den gemeenteraad worden uitgekomen. G. van Tellingen, aftr.. A. Takken, V Groenenberg. W. de Kloet. NEDERLANDSCHE K. v. K. VOOR BELGIE EN LUXEMBURG Teneinde de arbeid van de Kamer te verdiepen en do handelsbetrekkingen tusschen Nederland en de Belgisch- Luxemburgsche Tolunie en de weder zijdsche koloniën, te verlevendigen, heeft de Kamer van Koophandel beslo ten het correspondentennct uit te brei den. Voor het district van de Kamer van Koophandel pn fabrieken voor de Gel- dersche Vallei, werd als zoodanig aan gesteld: de heer C. A. Huygen, „Groot Tinnenburg" Muurhuizen 25 alhier.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 5