~X» Tl (stadsnieuws! EXPOSITIE TUINPARASOLS NIEUW PARIJS Feestavond Reclasseering Roode Kruis N.V. Amersfoortsche Autobusdienst in 1938 Naar de nieuwe Gemeenschap den bodem van Pesie's bad van de A.C.V. TUIN- EN LIGSTOELEN in 's Prinsenhof Om den Amsterdam beker Eerste competitiedag op Birkhoven Op de advertentiepagina een advertentie van PESIE'S BAD om te overdenken A.L.T.A. I tegen Enschedé I Britsch contact met Moskou Leopold's Encyclopaedic compleet in 3 deelen a 10.- Boekhandel G. G. VCSIiendasi Elegante gekleede schoentjes VAN DOORN Besprekingen te Berchtesgaden 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 5 MEI 1953 V.J In het afgeloopen jaar steeg het vervoer sterk Wij ontvingen het verslag en de ver- lies- en winstrekening van de N.V. Amersfoortsche Autobusdienst over het jaar 1938. Hieruit blijkt, dat het vervoer in 1938 belangrijk is gestegen en wel ten bedra ge van 5649,65. In 1937 is aan vervoer ontvangen ƒ31263,85 en in 1938 was het vervoerbe- drag ƒ36913,50. De onkosten zijn eveneens belangrijk gedaald en wel van 3S141.17 34350,38. hetwelk een voordeelig ver schil geeft van ƒ3790,79. Dit verschil is een gevolg van de ver mindering op de afschrijving der bussen, daar de oudere bussen reeds geheel zijn afgeschreven. Men is hierdoor in staat het funda ment van den autobusdienst steviger te maken en men zal trachten, door vor ming van een garantiefonds, de in de toe komst. te verwachten hoogere kosten voor wegenbelasting op Dieselmotoren en eventueele belasting op Dieselgasolie te kunnen opvangen om hierdoor te voor komen meer subsidie aan de gemeente Amersfoort te moeten vragen. Er kan geconstateerd worden dat de autobusdienst zich sedert, de reorganisa tie op 1 Juli 1936 steeds in stijgende lijn heeft ontwikkeld. De pessimistische voorspellingen van enkele in- en out-siders zijn dus geheel door de feiten gelogenstraft. Na 2*4 jaar kon men niet alleen het geleden verlies van de jaren vóór 1936 ad ƒ5393,17 inhalen cn dus het aandee- lenkapitaal op zijn nominale waarde terugbrengen, doch ook nog voor even tueel te verwachten ongunstige con- junctuurfluctuaties weer een garantie fonds van ruim ƒ5000,— vormen. De dienstregeling is dezelfde gebleven. De twin-tigminutendienst op alle lijnen blijkt in de practijk goed te voldoen, al zal men een open oog moeten houden voor eventueele uitbreidingen door de uitbouwing van de gemeente Amersfoort. In 1938 heeft de Ringlijn opgebracht ƒ9736,90, v. j. ƒ8325,60. Soesterkw. 13312,35, v. J. ƒ11833,80. Leusderkw. 13467,25, v. J. 10819,45. Abonnementen ƒ397,—, v. j. ƒ285,—. Zuivere opbrengst vervoer ƒ36913,50, if. J. ƒ31263,85. Meerdere opbrengst als voren omschre ven ƒ5649,65. Aan dit verslag is een grafische voor stelling toegevoegd van de financieele uitkomsten van den busdienst vanaf de oprichting op 1 Juli 1930 tot 1 Januari 1939. Bij het besluiten van dit verslag brengt He directie dank aan het personeel voor zijn plichtsbetrachting, waaraan voor een goed deel ook de resultaten te danken sijn. De actie „Naar de Nieuwe Gemeen schap" kwam drie jaar geleden voort uit het R.K. Werkliedenverbond. In de bij eenkomst, welke gisteravond in het ge bouw van St. Jozef gehouden werd, werd naar voren gebracht, dat deze actie ver buiten het Katholicisme uit gaat. Gedu rende drie jaar is aan de propaganda ge werkt en de drie volgende jaren worden geheel gewijd aan hen, die van goeden wille zijn. Thans kan men spreken van het psvchologische oogenblik, overal haakt men naar het beleven van de woorden van de pauselijke encyclieken. Men streeft naar samenwerking, het steenen gooien in anderman's tuin is thans uit. In bovenstaanden zin heeft de voorzit ter, de heer van der Linden, gisteravond gesproken tijdens zijn openingswoord. Later op den avond heeft de heer Ree- sink bij dit punt uitvoeriger stil gestaan en een en ander uiteengezet over de hoofdleiding. In een boeiende rede schet ste spreker doel en uitwerking van de beweging. De stichting van een plaatse lijk comité was reeds voorafgegaan door vele andere comité's in ons land. Vermelden wij tenslotte, dat voor de samenstelling van een Amersfoortsch Comité de uitgenoodigde vereenigingen een tweetal vertegenwoordiger zullen aanwijzen. Op Bij het schoonmaken van Pesie's bad werden op den bodem een gouden trouw ring en een zilveren schakelarmbandje met wit geslepen cornalijnen steen ge vonden. Belanghebbenden kunnen deze artikelen aan het kantoor van Pesie's bad afhalen. Een „particulier" jubileum Morgen zal het twintig-jarig bestaan der Koninklijke Nederlandsche Jacht- vereeniging gevierd worden met ruiter- wedstrijden op de Leusderheide. Dan zal ook het vrijwillig muziekkorps van het le R. II. weer van de partij zijn. En dit betcekent, dat de kapelmeester M. Klij- ncn dien dag een „particulier jubileum" voert. Want alle twintig jaren heeft de heer Klijmen aan de feesten der KNJV deelgenomen. Oorspronkelijk speelde hij in het. muziekkorps, dat onder leiding stond van kapelmeester W. H. Scholtens, doch in 1925 was het kapelmeester Klij- ncn, die met het onder zijn leiding ge stelde vrijwillige muziekkorps het werk van Scholtens. overnam. Zoo is dus de feestdag der K.N.J.V. tevens een dag, waarop'de heer M. Klijnen van „het. be reiken van een mijlpaal" kan spreken. Hippische demonstraties ONDERDAGAVOND werd in de Manege „Oud Leusden" te Leusden het winterseizoen feestelijk afgesloten door aan leden en genoodigden de vorderin gen op hippisch gebied te demonstree- ren. De tribune was geheel bezet door be langstellenden, ook van buiten de stad, hetgeen voor den voorzitter van de A. C.V. aanleiding was in zijn openings woord dit sticces te memoreeren. Het programma ving aan met een caroussel, gereden door 8 dames en hee ren en op vlotte wijze, zonder een enkele hapering of misstap uitgevoerd. Het lui de applaus na afloop was een verdiende hulde. Hierna volgde een demonstratieles door een clubje juniores, waarbij o.a. verschillende evenwichtsoefeningen in de drie gangen en verschillende wen dingen cn voltes werden uitgevoerd. Ook dit nummer werd op uitstekende wijze en foutloos voorgereden. Een woord van hulde voor den heer Jansen, den instructeur van de ruiter- sportschool. onder wiens leiding beide nummers waren ingestudeerd, is hier dan ook zeker op zijn plaats. Vervolgens werd door volwassen da mes en heeren een „Chamberlain-rit" gereden, waarbij een bepaald parcours met zeer lichte hindernissen moest worden gereden, bij de finish afstijgen, parapluie opnemen, opstijgen, parapluie opsteken, waarna hetzelfde parcours met geopende parapluie opnieuw moest worden gereden. Hierna trad weer een clubje juniores in den ring voor het „Jeu de rose", waarbij iederen deelnemer een strik op den schouder is gespeeld. Deze strikken moeten op elkaar worden veroverd en degene wiens strik op z'n plaats blijft, is winnaar. Als intermezzo trad de slalbok op, welke bok ccn bepaalde vriendschap heeft gesloten met een der paarden. Pollux, en in de manege op grappige wijze deze vriendschap en het begrip „bokkesprongen" demonstreerde. In de pauze werd aan de gasten gele genheid gegeven kennis te maken met de sensatie van het paardrijden, waarbij bleek dat er voldoende reserve aanwezig is en het geslacht van amazo nes en ruiters nog niet behoeft uit te sterven. Tot slot volgde een licht springcon cours met hindernissen tot hoogstens 1 M., doch waarbij de hindernissen en daggen zóódanig waren opgesteld, dat de paarden goed in de hand moesten zijn gesteld om de scherpe wendingen behoorlijk uit te voeren. De voorzitter deelde hierna de prijzen uit: Chamberlain-rit: le prijs J. van Del den, 2e prijs J. van Haselen. 3e prijs M. M. A. Ramselaar. Jeu de rose: le prijs jongenheer Berk hof, 2e prijs jongenheer Oldeman. Springconcours: le prijs Mevrouw Ramselaar, 2e prijs jongenheer Oldeman De prijs door den heer De Jong, eige naar van de ruitersportsc'hool, beschik baar gesteld voor den besten stijl, werd gewonnen door mej. Jo Meijer. De voorzitter sloot dezen zeer ge- ilaagden avond met een opwekking aan de belangstellenden om ook de ruiter sport te beoefenen. - "-t— ■1 mmm-* i CIRCUS STRASSBURGER komt Zaterdag 13 Mei voor drie dagen naar Hoog land. Het circus is geheel vernieuwd, door uitbreiding van het materiaal. Ook het dierenmalcriaal is aanzienlijk vermeerderd Bovenstaande afbeelding geeft een staaltje van moderne paarden dressuur uit het nieuwe programma J-JIJ is nu wel vrij weer doch is hij ook vrij? Of blijft hem zijn misstap door u w houding bij? Wat ziet hij? Wat voelt hij? Hóe moet 't hem gaan? Op u. stadgenoot, óók op u komt het aan! Hij heeft voor zijn fout zet langdurig geboet En wéét, dat zijn leven zich wijzigen moet Doch staat u hem bij? Of stoot u hem af? Verlangt u nog straf na gevangenisstraf? Een oordeel is prachtig, veroordeeling niet, Omdat die naar één kant den sléchten kant ziet Zijn weg is zoo moeilijk, zijn wil is vaak goed, Hij hoopt, dat hij steun en verlichting ontmoet Die steun (Reclasseering) is immer actief. Die steun is onmisbaar, die steun is'hem lief Hij wijst hem de wegen, die thans zijn te gaan En óók op de kansen van „vallen" en „staan"! Die steun Reclasseeringkost handen vol geld. Omdat men nog altijd véél dwalcnden telt Collecte voor hen, die ontslagenen zijn En uitzien naar hulp op veelsoortig terrein, Wien zonder uw hulpe een steunpunt ontbreekt, Tot wie met uw hulpe een menschenhart spreekt Ook leiders verlangen een „leidende" hand: Zij vragen uw gift, allereerst uw verstand, Zij doen een beroep op het mensch'lijk gevoel En wijzen terecht op het waardevol doel Om hém, die nog wankel en weifelend staat T'onttrekken aan al dat, wat pijnigt en schaadt. Geeft steun aan die poging en offert uw deel: Al is 't zelfs maar weinig 't beteekent zoo véél! (Nadruk verboden) PHILIA. mniiimniiiniiiiiiiiniiniiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiii BUITEN, ACHTER DE SPEELGOEDAFDEELING LANGESTRAAT 35 TELEFOON 308. Geoefendheid als helpster derde klasse Na een opleiding van 2 jaar zijn tot het examen voor verkrijging van een bewijs van geoefendheid als help ster 3e klasse bij het Nederlandsche Roode Kruis toegelaten 45 dames. Hier van slaagden: Mej. E. Boelen, mej. Z. H. Brinkman, mevr. Brouwerv. Rooij. mevr. Boers Metz mej. H. A. Drost, mej. A. E. Ermel, mevr. R. W. E. FischerCats, mevr. FonteinHomoet, mej. W. Gerritsen, mevr. D. v. d. Giessen, mevr. H. Groe- neveldt—Spruijt, mej. C. Jansen, mej. W. de Jager. mej. H. H. Kanncgicter, mevr. KamphorstSpelt, mej. G. v. Kleef, mej. C. Kruijsbergen, mevr. W. F. Keetell-^Klaasscn, mej. L. v. Laar, mej. J.overcn, mej. R. H. v. Maancn, mevr. MullerMassis, mej. A. Nefkcns, Mej. J. Nijhof, Mej. J. Ouwerkerk. mej. Rijpert, Freule A. v. Reigersberg Ver- sluijs, mevr. Strick van Linschoten, mevr. A. Sanches, mej. E. Spelt. mej. S. Timmerman, mej. F. Verhoef, mej. B. Veenendaal, mevr. B. Vclthuijsen, mevr. B. Visser—Wapstra., mei. S. de Zwaan. Afgewezen werden 8 dames. Niet op gekomen 1. De examencommissie bestond uit: Dr. J. Aghina, Dr. J. S. J. Meijer, Dr. J. A. Stokvis. 9nr}&%onjdwi (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) H.O.RA.-film In 's Prinsenhof vertoonde de H. O. R. A. het centraal lichaam voor en door ambtenaren, een smalfilm, die een juist beeld gaf, van wat de vcrecniging haar leden biedt. De voorzitter, de heer J. P. M. Kor ving opende de vergadering. Hij wees er op, dat de Amersfoortsche afdecling, die slechts zes en tachtig leden telt, een vergelijking niet vele andere Nederland sche gemeenten niet kan doorstaan. In een aantrekkelijke smalfilm, die in t kort werd toegelicht door den heer II. J. van der Burg. zien wij het prachtige herstellingsoord van de H. O. R. A. te Ede. Alle ambtenaren en hun families kunnen daar herstel van krachten vin den. „De I-Iora" werd in 190S opgericht door vele ambtenaren, die een organisatie wilden scheppen, door middel waarvan de ambtenaren, met eigen middelen, doch op onpersoonlijke wijze, collega's die in finaneieelen nood verkeerden, zouden kunnen steunen. Dat de H.O.R.A. aldus een belangrijk aandeel genomen heeft in de bestrijding van den woeker, behoeft geen nader be toog. Ruim een millioen gulden heeft H. O. R. A. aldus aan haar voorschotnemers verstrekt. DANKBETUIGING Onze stadgenoot, de lieer C. van Es, exploitant van het theepaviljoen Prin ses Beatrix, heeft dezer dagen een schrijven ontvangen, waain hem na mens de groothertogin van Luxembourg dank wordt gebracht voor zijn „vriende lijke wenschen, aangeboden bij de eeuw feesten ter gelegenheid van de onafhan kelijkheid van het „Groot-Hertogdom." BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Jacob, z. van A. E. v. d. Heyden en J. M. Hogendorf; Adrianus Maria Antonius z. van W. H. v. d. Waals en H. M. J. Ouwendijk; Harmina Gerda, d. van W. Lameris en G. Smid; Johannes, z. v. E. J. Mater en J. Thiele. ONDERTROUWD: G. van Apeldoorn en E. v. d. Veen. OVERLEDEN: Berendina Bar, oud 64 jaar, weduwe van Johannes Kroon. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Beroepen te Hagestein: cand. P. van den Berg te Amersfoort, te Oldewold- woude; ds. J. Rolma te Hagebeintum. te Voorthuizen: ds. B. N. B. Bouthoorn te Harderwijk. Bedankt voor Papendrecht: ds. K. v. d. Bol, te Wierden. SPORT EN SPEL WERK MAAKT STERK Onder deze leuze zal volgende week de vijfde collecte gehouden worden door de Centrale voor werkloozenzorg ge sticht op initiatief van den Raad van Nederlandsche Kerken voor practisch Christendom. Een radioavond op Maandagavond 8 Mei, die door de N. C. R. V. zal worden uitgezonden, en waarbij Dr. H. Coliin. Jhr. Van Kamebeek en Dr. W. de Vlugt de collecte zullen aanbevelen, vormt de inzet van de actie. Plaatselijk wordt de collecte ten zeer ste aanbevolen door onderstaande co mité's Het aanbevclingscomité: Ds. J. Panncbakker, ds. K. J. v. d. Borg, Ds. M. G. Gerritsen. Ds. A. Döns- zelman, Ds. E. Schouten. Ds. S, J. Pop- ma. Ds. B. Holwerda. Ds. J. Drcnth, Ds. G. F. W. Herngreen. Ds. W. F. Golter- man, Ds. R. Mïedema. Ds. ,T. G. de Jongh, Ds. F. Oort, Pastoor G. A. Smit, Dj. van der Heide. J. II. Kerkhof, H. Schuring, Dr. B. Keulen, Dr. Joh. H. Scheurer,, L. Keemink. J. L. v. Nieuwen- huyzen, J. II. van Lonkhuvzen, I. Stap. ïr. A. F. Kuhn, Mej. H. J. P. van Voorst Vader, H. van Galen Last, Joh. de Gans. Namens het comité van actie: N. A. v. Woudenberg, secr.-penning- meester, Bergstraat 36, Giro 182280. De Amersfoortsche dames blijven, wat hun tegenstandsters betreft, in de Rotterdamsche lijn. Was het vorige week Victoria, thans zal H.C.M. (Hoc key Club Maasstad) een poging aan wenden, onze stadgenooten in hun streven naar het behouden van den beker te hinderen. Hoewel H.C.M. uit dezelfde afdeeling van Victoria komt, waar ook S.C.H.C. in heeft gespeeld, zal het ditmaal wat minder vlot gaan dan j.l. Zaterdag, aangezien deze ont moeting in Rotterdam plaats vindt en het terrein voordeel wellicht een niet onbelangrijke rol zou kunnen blijken te spelen. Niettemin is een Amers foortsche zege o.i. toch het meest waar schijnlijke resultaat van dezen wed strijd. ATHLETIEK Een tak van zomersport, die binnen kort alle aandacht vraagt is athletiek. Zondag 14 Mei vinden de eerste wed strijden plaats in het sportpark Birkho ven te Amersfoort, dat athletiekfahig is gemaakt. Voor heeren staan o.a. de 100 en 1500 M. op het programma. Voor de competitie is opnieuw een be langrijk besluit genomen, namelijk dat de eerste competitiedag te Amersfoort zal plaats vinden. De competitie komt hiermede wel in geheel andere banen want voor de eerste maal bestaat zij uit twee in plaats van jlrie dagen en te vens wordt zij voor de eerste maal bui ten Utrecht gehouden. De eerste dag vindt nu 14 Mei te Amersfoort en de tweede 25 Juni te Hilversum plaats. Alle nummers, op de horden na, staan weer op het programma. Wijzigingen zijn in het wedstrijdreglement: in ver gelijking met vorig jaar niet aange bracht, zooals dit ook wel te verwach ten was, want de competitie voldeed in 1938 met de nieuwe promotie- en degra datieregeling goed. Een gelijk spel ligt binnen het bereik van onze stadgenooten Lagere teams hebben weinig kansen Wij zijn benieuwd hoe de Alta- teams het er Zondag zullen afbren gen, nu de returnwedstrijden ge speeld moeten worden tegen de te genstanders van vorige week. Toen werd uit dc vier ontmoetingen maar een winstpunt geboekt, het geen wel een zeer slecht resultaat was. Eerlijk gezegd betwijfelen we, of dit verbeterd zal worden, want de lagere teams komen allen tegen kampioenscandidaten. A.L.T.A. 1 krijgt Enschedé op bezoek n daarmede de gelegenheid om revan che te nemen voor de 64 nederlaag in de textielstad. Een gelijk spel is ons in ziens wel te bereiken. Daarvoor is echter in de eerste plaats noodig, dat mevrouw Vleugels Schutter haar single tegen mej. Menko wint. Vorige weck was dc Enschedc'sche speelster verrassend goed op dreef. I-Iet zou ons al sterk verwon deren, wanneer zij dat tempo ook op de hanen aan de B. W. Laan zou kunnen voortzetten Wij verwachten, dat mevr. Vleugels Schutter in twee sets revanche neemt. Mej. Hylkema zal het tegen mej. Bir- nie ditmaal moeilijker krijgen en hard moeten vechten om wederom te. zege vieren. Ook do Amersfoortsche dames- double kan winnen. Maar dc óverige partijen zijn grootcndecls een dubbeltje op zijn kant. Onze stadgenooten kunnen winstpunten boeken uit de eerste mixed- doublc en de tweede heerensingle. Is dat het ge^al, dan heeft, men een gelijkspel En wie weet of in de eerste hcerensingle en in een heerendouble nog geen verras sing opgesloten ligt. Voorloopig zijn we echter tevreden met. een verdeeling der punten. Alta 2 speelde op eigen grond gelijk tegen U.T.V. 1. Zondag moeten de re serves bij de Utrechtenaren op bezoek. Het wil ons voorkomen, dat daar de tegenstand van de gastheeren nog wel grooter zal zijn, zoodat de Amersfoorters bijzonder tevreden zullen mogen zijn, wanneer zij het tot een draw brengen. Alta 3 verloor vorige week een weinig geflatteerd van Rood Zwart 1. Toen wer den eenige drie sets partijen na een voorsprong toch nog verloren. Laten on ze stadgenooten in Amsterdam' beter op passen, mogelijk, dat, dan een van de twee punten veroverd wordt. Alfa 4 kreeg gedecideerd klop van U.T.V. 2. De cijfers 71 wijzen er duide lijk op. dat het vierde ook op eigen ba nen kansloos is tegen de Utrechtenaren. Een meer eervolle nederlaag is evenwel te bereiken! FINALE A.V.R.O.'s BRIDGETOURNOOI De finale van A.V.R.O.'s bridgetopr- nooi wordt a.s. Zondagmiddag in de tudio der A. V. R. O. gehouden. Voor de provincie Utrecht komen o.m. uit onze stadgenooten de heeren Max Erke- lens en Max Knoek. BUITENLAND LONDEN, 5 Mei. (Reuter). In het Lagerhuis heeft Chamberlain medegedeeld, dat met de Sovjet- Unie en andere belanghebbende re- ceeringen nog 6teeds voorstellen en tegenvoorstellen worden besproken. Omtrent de Sovjet-voorstellen is van gedachten gewisseld met de Fran- sche regeering, waarvan gisteren een mededeeling is ontvangen, en hopelijk zal het mogelijk zijn zeer binnenkort het standpunt der Britsche regeering verder aan Mos kou uiteen te zetten. Voorts zeide de premier, dat hij geen reden had te veronderstellen, dat men niet tot een bevredigend resultaat zal komen, doch hij kon onmogelijk een da tum noemen, waarop hij zou kunnen zeggen, dat resultaat is bereikt. Hij achtte het niet gewenschl, iets te zeg den omtrent den aard der voorstellen, die van beide zijden zijn gedaan. POOLSCH MEMORANDUM AAN DUITSCHLAND BERLIJN, 5 Mei. (Havas). De diplomatieke nota van Polen, waarin wordt geantwoord op het Duitsche memorandum, zal om streeks zes uur vanavond door den Poolschen zaakgelastigde te Berlijn, Stefan Lubomirski, in de Wilhelmstrasse worden overhan digd. De Poolsche ambassadeur te Berlijn bevindt zich sedert Zondag te Warschau. VERSCHENEN: deel I van de VRAAGT PROSPECTUS Langestr. 33 - Te!. 232 Üjqswdja GRAND THéaTRE. Van Vrüdag t.m. Don derdag 11 Mei vertoonïne van de film „De pastoor van Kirchfeld". Zondag 1.45. 4.UU, 6.16 en 8.30 uur. Ove rige dagen 8.15 n.m Zaterdag en Woens dag matinee 2.30 uur CITY THEATER. Van Vrijdag 5 t.m. Don derdag 11 Mei vertooning van dc film „De laatste patrouille". Voorstellingen: Zondag doorloopend 1.45. 4.00, 6.15 en 8.30 uur. Zaterdag 6.15 en 8.30 uur. Overige dagen 8,10. Woens dag en Zaterdag 2.30 uur matinee. REMBRANDT THEATER. - Vertooning van de films „Charlie Chan in Honoloe- loe" en „De speurhond van Alaska". Voorstellingen: ZondaR 1.45 dourioo- pend Overige avonden 8.15 uur Zater dag vanaf 6 uur doorloopend STERHIJIS Beekenst.laan 6 Vooi alle meisjes iederen avond geopend des Zon dags van 2 uur REN BA RE LEESZAAL MEI JEUGDLEES ZAAL. Muurhuizen 9 K.K LEESZAAL - Wjjcrsslraat 2. Filiaal Uitleenhibliotheek Edisonstraat 35 MUSEUM FLéHITE. Westsingel. Geopend dagelijks van 10—12 en 1—4 uur. uitge zonderd Zondags, 's Zaterdags 10—12 en 1.30—8 uur. (Stadgenooten hebben 's Za terdags vrijen toegang). GILDEHUIS. 13 Mei. Voorjaarstentoon stelling A.K.G. AMIC1TIA. 36 Mei. Ford- en Lincoln- tentoonstelling. 1022 uur. GILDEHUIS AKG. - 3 t/m 5 Mei. Belgi sche toeristische tentoonstelling. Woens dag om 3 uur opening DE WAPENROEM. - 5 Mei. Vergadering van A. Z. en P. C. 8.15 uur. DE VALR. 6 Mei. Feestavond Algem. Hen gelaars Bond. 8 uur. GILDEHUIS. 8 Mei. Ledenvergadering A. K. G. 7 uur. 's PRINSENHOF. 9 Mei. Lezing van dr. W. K. H. Feuilletau de Bruyn over Eco nomische Oorlogsvoorbereiding voor „Or.ze Vloot". 8 uur nam. AMICITIA. 9 Mei. Huisvrouwenvereeni- ging. 2.30 uur. AMICITIA. 11 Mei. Toonkunst. Die Schop- fung. 8 uur. PRINSENHOF. 13 Mei. Thé-dansant van de Brulboei-amusementsclub. CIRCUS STRASSBURGER. Optreden f Hoogland van 1315 Mei. in onbegrensde verscheidenheid en sportieve wandelschoe nen in velerlei nieuwe snit ten en smaakvolle kleur combinaties. Met een uit stekenden pasvorm, uitslui tend, in de goede kwalitei ten en voor zeer matigen prijs. Ook voor Uw smaak heb ben wij iets en U moet ze aan den voet zien Mevrouw! Voor het betere genre Utrechtschestraat 9 Tel. 219 BERLIJN, 5 Mei (Reuter). Hit- Ier zal vanmiddag de rede van Bock hespreken met den Duitschen minis ter van buitenlandsche zaken von Ribbentrop. alsmede met den lei der van de nationaal-socialisten te Danzig, Foerster. en met Greiscr. den president van den Senaat van Dan zig. Von Ribhentrop. die vanmiddag per auto uit München te Berchtes- fraden is aangekomen, heeft Foerster en Greiser van hun hotel afgehaald en naar de villa van den Führer ge bracht

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 5