KEITJES Echo op I 's rede KLEINE ADVERTENTIËN Indiscrete zinspeling J| TE KOOP F0T0CINEH0USE I TE KOOP FOTO WEERS J. VAN DE KOOT HERM. J. SNABEL Drukkerij EYMANN ZOON BECK's rede heeft het behoeft niet te verwonderen in de Duitsche pers geen instemming mo^en vin den. Integendeel, vooraanstaande Duit sche bladen meenen in de woorden van den Poolschen minister, alsook in be paalde daden als de Poolsche militaire maatregelen in het grensgebied en ..dis criminatie' van de Duitsche minderheid, de gevolgen te kunnen bespeuren van de door Engeland verleende „blanco cheque". Nadrukkelijk geeft de gezag hebbende Diplomatisch-Politische Kor- respondenz de opvatting te kennen, dat de „Duitsche wensch, een verhouding van vertrouwen en oprechte samenwer king tusschen Duitschland en Polen te vinden, thans geen weerklank meer vindt aan Poolsche zijde". Daaraan voegt het Duitsche blad nog de opmerking toe. dat het voor Duitschland onbegrijpelijk is, dat Polen, na in den vorm van Teschen zijn deel te hebben gekregen bij de li quidatie van Tsjecho-Slowakije, en na de oplossing der Karpatho-Oekrainsche kwestie, niet met alle bereidheid het Duitsche voorstel inzake Danzig en den Corridor heeft aangegrepen om „deze voor iederen Duitscher allersmartelijk, ste herinneringen aan Versailles in goe- Wereldgebeuren de verstandhouding uit den weg te rui men". Belangrijk ook is hetgeen, de „Diplo" opmerkt over de verhouding tusschen Danzig en het Poolsche ach terland. ..Het gaat bij Danzig, aldus deze Duitsche uiteenzetting, niet om Poolsch gebied, maar om een land, dat naar den wil van zijn Duitsche bevol king niets anders verlangt dan terug keer tot het Rijk. Overigens rechtvaar digt het feit, dat een havenstad een ach terland bezit, nog geenszins een vast houden van het laatste op aanspraken van politiek bezit. In ieder geval is dit natuurlijk met het vo ste natuurlijke recht ook de opvatting van Neder land ten aanzien van Rotterdam en van Italië tegenover Triëst. Het geval- Danzig ligt niet anders. Men heeft ove rigens deze haven lang genoeg schade toegebracht en geprobeerd door den aan leg van Gdynia overbodig te maken". TEGENOVER deze Duitsche uiteen zetting stelt het Fransche persbu reau Havas de zienswijze, dat het er Berlijn slechts om 'e doen is, hoe dan ook zijn zin te krijgen inzake Danzig en den Corridor, en dat het daarbij des noods dezelfde methoden zal gebruiken als vorig jaar geleid hebben tot de liqui datie van Tsjecho-Slowakije. Havas meent te kunnen vaststellen, dat te Ber lijn de overtuiging heerscht, dat de fi- nancieele reserves van Polen en ook zijn „zenuwen" een beperkte grens hebben en dat deze zelfs weldra zal zijn bereikt. Duitschland zou dan zijn doel kunnen bereiken met dezelfde methode van af matting van het zenuwgestel en het mo reel, welke in 1938 den proef van Duitsch standpunt zoo schitterend heeft doorstaan. Wel echter vereischt. aldus deze Fransche uiteenzetting, de toepassing dezer afmattings-methode cenige maanden tijd om vruchten af te werpen. Tenslotte streeft Berlijn er vol gens Havas naar het Duitsch-Poolsche probleem terug te brengen tot de kwes- tie-Danzig. omdat deze voor de Duitsche propaganda, g.zien het Duitsche karak ter van de havenstad, de beste basis vormt. Overigens looft de Fransche pers eens gezind de rede van Beek. welke we d uit gesproken op kalmen en beleefden toon. en welke naar Fransche opvatting de ju ridische positie'van Polen heeft ver sterkt. Fransche politieke kringen zijn van oordeel, dat na de uiteenzetting van Beek de Duitsch-Poolsche betrekkingen en in het bijzonder het vraagstuk-Dan- zig een toetssteen vormen voor de wer kelijke bedoelingen der Duitsche poli tiek. Men verheugt zich over de. volko men overeenkomst tusschen het Poolsche standpunt en dat. der Fransche regeering. De aandacht van Fransche diplomatieke kringen is vooral getrokken door de pas sages, waarin Beek betoogde, dat het Britsch-Pooische verdrag volkomen ver- eenigbaar was met het Duitsch-Poolsche niet-aanvalsverdrag van 193i. indien de Duitsche regcering niet de b ij g e d a c h- t e had de politieke v r ij h e i d van Polen door het verdrag van 1934 te beknotten. Veel aandacht wijdt de Fransche pers aan Beck's diplomatiek ge sproken indiscrete opmerkingen over bepaalde „vérstrekkende zin spelingen" tijdens de jongste Duitsch- Poolsche besprekingen. Men vat dit aldus op, dat de Duitsche regeering aan Polen heeft voorgesteld geza menlijk een aanval op de Sovjet-Unie te doen, waarbij voorstellen zouden zijn gedaan tot gezamenlijke opera ties tegen Rusland, in bepaalde in- vloedszönes als de Oekraine, de Kau- kasus, Wit-Rusland en het Oostzee gebied. Hierover schrijft Mare tl Pays In de Excelsior, dat er „waarheden zijn, welke het goed is te zeggen, doch welke onaan genaam zijn om te hooren. De geheime Duitsche diplomatie, welke tot nu toe er in heeft bestaan zich de medeplichtig heid van zekere staten te verzekeren tot het verdeelen van andere landen, waar tegen zij grieven hebben, is thans ont sluierd. Na de rede van Beek begrijpt men beter de aarzeling van Italië om Duitschland in een gevaarlijk avontuur te volgen voor de belofte van een stuk van Frankrijk en van Hongarije, dat Berlijn hoop geeft op Slowakije en l'ranssylvamë". T-» EN SLOTTE zij nog eenige aandacht gewijd aan de houding van Ber- lijn's as-partner, Rome, en van den anti-komintern-partner, Boedapest. De diplomatieke redacteur van het Italiaan- sche persbureau Stefani geelt het stand punt van Rome aldus weer, dat Italië het ware belang van Polen gelegen acht in een politiek van goede buurschap en samenwerking met Duitschland. Het Westen, aldus deze Italiaansche uiteen zetting, is niet bij machte feitelijk te in- terveniceren in het Oosten vau Europa. „De keuze van Polen is dus tusschen veiligheid, welke het kan krijgen door samenwerking met de as en het gevaar van een politiek van avontuur. Italië heeft het nieuwe Polen concrete en be- langlooze bewijzen van vriendschap ge geven. Door liet initiatief van Mussolini werd het probleem der Poolsche eischen in de zóne van Teschen op het tapijt ge bracht ter gelegenheid van de bijeen komst van München. Het was door de vriendschappelijke houding van Italië en door het door de Rijksregecring be toonde begrip, dat Polen de gcwenschte grenzen met Hongarije kon verkrijgen. Deze nog recente successen der Poolsche politiek zijn met de as verbonden. Door deze precedenten kan Italië tot de re geering van Warschau woorden richten van beproefde vriendschap, opdat men een gevaarlijke onverzettelijkheid ver mijdt. die niet beantwoordt aan de wer kelijke historische belangen der Pool sche natie." Terwijl dus Rome tot Warschau de vermaning richt, vast te houden aan sa menwerking met de as Rome-Berlijn, neemt Boedapest een volstrekt gereser veerde houding aan en weigert de Hon- gaarsche regeering eenig oordeel uit te spreken. Men constateert te Boedapest slechts met voldoening, dat Beck's rede de deur heeft opengelaten voor directe onderhandelingen tusschen Berlijn en Warschau, maar voegt daar aan toe, dat er voor Hongarije geen sprake kan zijn een standpunt in te nemen ten aanzien van het Duitsch-Poolsche verschil van meening. Bu,tenlandsch weeroverzicht Medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt: De depressie op den Oceaan ten Wes- ïen van de Britschc eilanden neemt thans snel in diepte af. Zij drong echter nog iets verder in Oostelijke richting door en bracht in het Zuid-Westen van ons land plaatselijk cenige lichte regen. Tegelijkertijd ontwikkelde zich een nieuw storingsgebied ten Westen van de golf van Biscaye. Dit bewoog zich in de richting van Frankrijk. Hedenmorgen werden twee afzonderlijke kernen van lagen druk aangetroffen, een ten Westen van Bretagne, welke reeds weer opvult, de andere bij de Pyreneëen, welke nog De nieuw-benoemde burgemeester van Har melen, de heer H. A. M van Koningsbrnggen in diepte toeneemt. Het gebied van lage luchtdruk, dat gisteren nog over Hon garije lag, trok, vergezeld van veel re gen, naar Polen. Onder invloed hiervan neemt het gebied van hoogeluchtdruk over het Oostzeegebied in beteekenis af. Over het Noorden van de Britsche eilan den bij IJsland en over de Poolzee blijft de luchtdruk geleidelijk. Tengevolge van deze wijziging in de luchtdrukverdee- ling, komt ons land in een Oostelijke luchtstrooming, welke iets koelere lucht- massa's aanvoert. Op den Oceaan ont wikkelt zich ver in het Westen een zeer diepe depressie, welke zich in de rich ting van Portugal beweegt. DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG VAN 1-5 REGELS f 0.50; Bil 3 X PLAATSEN f 1.— UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING. BEWIJS- NUMMER 5CENT EXTRA Knippatronen verkrijgbaar a 50 ct. Tevens gelegenheid tot pasklaar maken door ge- dipl. coupeuse. Bankastr. 4. AANGEBODEN Burgers E. N. R. damesf. 1 15.en een nog bijna fon- keinw. heeren-, jongens- en meisjesfiets aangeb. zeer la ge prijs. Ie kl. stofzuiger nog gar. tot Apr. '40. van f 57.50 voor f 27.50 Philips. Telefunken mod. Radiotoe stel voor 'n koopje. Te bevr. Arnh.weg 44. Te koop aangeboden we gens vertrek groot formaat tuinparasol met drié ligstoe len, prima maat, prijs bil lijk, geen opkoopers. Br. onder No. K 1470 bureau Amersf. Dagblad. TE KOOP vrijstaand land huisje met garage, electr. waterinstallatie en flinken tuin. Centrum Hoevelaken. Hypotheek beschikbaar. Br. onder No. K 1454 'bureau Amersf. Dagblad. Te koop aangeboden een 2 pers. eikenhouten ledikant compl. een waschtafel, spie gelkast een eikenhouten hall bank. Te bevr. Bergstraat 33 TE KOOP wegens vertrek een 2 pers. IJz. ledikant m. 3 d. Java kapokmatras f 30.-- twee 1 pers. IJz. ledikanten met 3 d. Java kapokmatras sen per stuk f 17.50, een wit geëm. badkuip f 20.—. Br. onder No. K 1455 bureau Amersf. Dagblad. Te koop. Spoed. Ford 1931 vrachtwagen open laadbak dubb. wielen in prima staat Oude Soesterweg 24. Ijskast billijk te koop in werking te zien Arnh.straat 3. Te koop wegens vertrek ruim groot heerenhuis van alle gemakken voorzien. J. v. d. Heijdenstraat 14 (hoek- perceel). Koopsom 8500.—. Let op. Eik. schrijfbur. f 15.keukengeijser f 7.50, vergasser f 2.eik. buffet f 12.vloerkl, f 4.50. ledik. m. spiraal, fornuis f 7. Rijw.m.plaatje f 6.50. Piano brandk. enz. Nieuwstraat 9. Kinderwagen aangeboden; als nieuw. Tegen bill, prijs. Te bevr. Lorentzstraat 60. TE KOOP zwarte bouvier met stamboom 8 mnd. Te bevr. Borgesiuslaan 36. Te' koop aangeboden pri ma Ford twoseater f 150. Borgesiuslaan 31. Te koop aanhangwagentje van f 65.v. f 35.—. Diverse gebr. motoren, 2 p. Ford.V 8, zijspan m. kruidéniersbak. Garage BRINK. Tel. 1590. Soesterherg. Bouwterrein te koop groot ruim 1250 Ma Frontbreedte ruim 19 M. Koopprijs f 1400.—. Br. ond. No. K 1409 bur. Amersf. Dagblad. Te koop prachtige jonge Iersche setter, 2 pers. kano. C. BRINK. Kamp 60-62. Te koop een prima onder houden piano pracht instru ment, volle klank.'Br. ond. No. K 1421 bur. Amersf. Dagblad. Te koop koperejr winkel opstand en kleine kassa Spotkoopje. Breitnerstraat 6 tusschen 6—7 uur. Van particulier ter over name zoo goed als nieuwe Hoover (klop, veeg stofz.) groot model. Geheel com pleet. Gekost hebbende f 265 voor f 90. Spoed. Br. onder No. K 1422 bur. Amersf. Dagblad. 1 a a s P Gelegenheidskoopje. Phi- ps Prelude en Erres met Imateursband, schitterende pparaten m. gar. te koop angeb. Te beluist. Vermeer tr. 128, tel. 2030. Ook op roef bij U aan huis. LEUSDERWEG 210 De zaak, welke U foto en kino service biedt GEVRAAGD Te koop gevr. een in prima staat verkeerend damesrij wiel, liefst mcrkficts. Br. nnd. no. K 1493 bur. Amersf. Dagblad. Motorpak of jas in goede conditie gevraagd. Br. met prijsopgaaf onder No. K 1423 bur. Amersf. Dagblad. TE HUUR AANGEBODEN Te huur 2 gemeub. ka mers ineenloopend met bal- con en prachtig uitzicht, alsmede geheel vrije keuken zonder pens, Bij voorkeur bej. dame of heer. Tel. aan- wez. Br. onder No. K 1416 bur. Amersf. Dagblad. Huize Tjitjak, J. v. 01- denb.laan 10. heeft 1 Juni disp. gr. gestoff. of gemeub. suite met serre en 1 a 2 sl.k. vcor 2 of meer pers. met uitst. pension, v. w., w. w., badk. tel. Vlak bij station en bossclien. In beschaafd gezin tehuis aangeboden voor 1 of meer dere kinderen. Br. ond. No. K 1394 bur. Amersf. Dagbl. Winkelpand bev. winkel, 4 kamers, keuken, pakruim- te m. aparten zijuitgang, kel der en tuintje op prima stand met drukke passage te huur aangeboden. Br. fr. ond. No. K 1408 bur. Amersf. Dagblad. Kleine woning te huur, dito winkel op mooi punt. Centrum stad. f 6.p. week. Br. onder No. K 1415 bur. Amersf. Dagblad. Gemeubileerd te huur op mooiste en gezondste ged. v. Amersfoort kl. villa, ook z. gcsch. v. weekend en vacan- ties. Br, ond. no. K 1939 bu reau Amersf. Dagblad. 1 a 2 Commensaals gevr. in net gezin liefst 2 vrien den of kennissen verg. f 6.— a f 6.50 per week. Wasch vrij. Br. onder No. K 1447 bur. Amersf. Dagblad. Te huur op besten stand nabij centr. bovenhuis, bev. 3 kamers, keuken, W.C., zol der met 2 kam. en vliering; voor- en achterbalcon. Br. onder No. K 1460 bureau Amersf. Dagblad. TE HUUR Stort no. 8, Stort no. 5, 11, 13 en 15 f 38.- per mnd. Terstond te aan vaarden. Gebr. LAMMERS, Leusderweg 296 Tel. 1067 en 2066. TE HUUR ruim groot hee- renhuis Jan v. d. Heijden- straat 14. Huurprijs f 660.— 's jaars. Te huur aangeboden nabij station op goeden stand een mooie gem Zit- en Slaapka mer met vaste waschtafel. Utr.weg 75. Te huur keurige midden standswoning, suite, keuken kelder. Boven str. water, 4 kam. met zolder en kamer met aangelegden tuin op Bisschopsweg bij brug. Zwaanstr. f 35.— per mnd. Br. onder No. K 1416 bur. Amersf. Dagblad. H.H. Officieren! Zoekt U een goed pension? Houdt U van goed eten? Wendt U dan tot „Huize de Zaag" Pr. Julianalaan 3. Tel. 2461 Voorz. van ieder comfort. Centr. verw. w. en k. str. water op alle kamers. Ruime ongem. suite met serre te huur aangeb. met voll. pens. zeer geschikt voor echtpaar of 2 pers. Centr. verw. vaste wascht, ruime tuin. Benevens gem. zit- slaapkamers Emmalaan S tel. 1?23. TE HUUR GEVRAAGD Juffrouw alleen vraagt awerem. Zit- en slaapkamer of kleine bovenwoning te huur. zonder pension. Br. met prijsopgaaf onder No. K 1406 bur. Amersf. Dagbl. R.K. dame zoekt gezellige Zit- en Slaapkamer of Zit- slaapkamer met pension. Br. onder No. K 1424 bur. Amersf. Dagblad. Net persoon zoekt eenvou dige Zit-slaapkamer. Br. on der No. K 1425 bur. Amersf. Dagblad. Voor een bejaarde dame wordt gezocht een gestof feerde kamer met slaapka mer m. eenv. pension liefst beneden 15 Mei a.s. Br. on der No. K 1449 bur. Amersf. Dagblad. Eenv. dame op leeft., eig. meub., vraagt tegen 26 Mei gestoff. kamers met eenv. degel, pension of klein keu kentje. Br. met opgaaf van prijs en cond. onder No. K 1402 bur. Amersf. Dagbl. Twee dames vragen om trek Vermecrstraat/Hobbe- mastraat, eenvoudig gemeub. PARTERRE met tuintje voor de mnd. Juli of iets vroeger. Schoonhouden en vrije W.C. en keukenge bruik. Br. met prijsopgave zoowel met als zonder pens. onder No. K 1463 bureau Amersf. Dagblad. Echtpaar m. baby z. p. einde Mei zonnige gem. Zit- en slaapk. met vrije keuken. All. inw. langer verblijf. Br. met prijsopg. onder No. K 1469 bur. Amersf. Dagbl. AANBIEDINGEN PERSONEEL I. OSSEDRIJVER stelt zich beschikbaar voor verpleging per uur, dag en nacht. Cel- siusstraat 77 Tel. 1119. Net persoon zag zich gaar ne geplaatst in goed ren- deerend bedrijf, onverschil lig welke bx-anche. Bereid kapitaal te storten. Br. on der No. K 1427 bur. Amersf. Dagblad. VACANTIE. Weduwe van standing met gezond 2 j dochtertje zou gaarne 1 of 2 mnd. buiten willen wonen als tegenprestatie de verzor ging der kinderen en huish. op zich nemen, waarvan b. v. de ouders op reis willen gaan. Br. onder No. K 1404 bur. Amersf. Dagblad. Biedt zich aan een gepens. persoon voor loop- en wis selwerk. Br. onder No. K 1465 bur. Amersf. Dagbl. Net meisje 22 jaar zoekt werkhuizen voor heele da gen. Br. onder No. K 1480 Amersf. Dagbla.d. PERSONEEL GEVRAAGD Gevraagd voor direct een FLINK MEISJE boven de 18 jaar, v.g.g.v. Zich aan te melden bij Mevr. M. VAN HOOGEVEST, Blankenh. straat 15 's avonds na 7 uur Dienstbode voor dag en nacht gevr. Midd. leeft. Chr. beg. bij dame alleen. V. g. g. v. Aanmelden 's av. 7—8 Tollenslaan 9. Kantoorjuffrouw gevraagd Br. met opgaaf van salaris en vorige werkkring Utr.- straat 44 Amersfoort. Gevraagd een flink meisje van 's morgens 812. Zich aan te melden 's avonds tusschen 7—8 uur B. Wuij-' tierslaan 44. Leerlingen gevraagd leef tijd li17 jaar. Borduur- atelier Barchman Wuytiers- laan 3. Gevraagd voor direct bak kersleerling. Bakkerij D E KLOMP, Oude Soesterweg 101 Dagdienstbode gevraagd niet beneden 16 jaar. Zelf standig kunnen werken. Adres Mevr. KUIPER, Lan- gestr. 83 Amersfoort. Direct gevr. Jongste Be diende (m) plm. 17 j. be kend met typen en eenigs- zins op de hoogte met de mo derne talen. Br. onder No K 1399 bur. Amersf. Dagbl. Voor statistieke werk zaamheden tijdelijk eenige flinke jongens gevraagd. Vereischten net schrift en goed rekenen. Bij gebleken geschiktheid event. later vaste betrekk. Br. onder No. K 1400 bur. Amersf. Dagbl. Gevraagd bij oude dame tegen half Juni meisje al leen P.G. boven 30 j. kun nende koken. Aanmelden Woensdagavond na 8 uur Zuidsingel 33. Gevraagd voor direct een net dienstmeisje zelfst. kun nende werken. Loon f 25. per mnd. Mevr. FRIMA, Van Limburg Stirumlaan 21. Teekenaar. Op technisch bureau kan geplaatst wor den een jong aank. electro- t'cchn. teekenaar, sal. f 50.— per mnd. Eigenh. geSclir. br. met opg. van leeft, en opleid, onder No. K 1428 bur. Amersf. Dagblad. Gevraagd flinke monteur en flinke hulpmonteur PON'S Automobielhandel, Arnh.weg 2 alhier. 15 Mei gevr. bij dame al leen flinke dienstbode of dienstbode-huishoudster net jes werken en zelfst. k. ko ken. Loon naar bekw. Aanm. tuss. 23 of 78 behalve Maandag en Dinsdag, Utr. weg 367. Mevrouw L. HOEJENBOS. Utr. weg 92 vraagt per 1 Juni a.s. nette dienstbode voor dag en nacht goed kunnende koken en werken en lief voor kinderen. Zich aan te melden 's avonds tuss. S—9 uur beh. Zaterdag en Zondag. Nette bakkersleerling gevr. goed kunn. fietsen. Leeftijd 16—17 jaar. Br. onder No. K 1432 bur. Amersf. Dagbl. Dagmeisje gevraagd. Per 15 Mei in gezin met kinde ren. Aanmelden van 78 uur n.m. Fred. v. Blankenh.- straat 4. Gevraagd bij dame alleen een echtpaar zonder kinde ren waarvan de vrouw voor huiswerk en koken en de man liefst z.b.b.h. Wasch buitenshuis. Br. m. voll. inl. en vcrl. salaris onder No. K 1466 bur. Amersf. Dagbl Voor jonge dame bestaat p. 1 Juni gelegenh. om op geleid te worden tot Tand arts-assistente. Aanm Tandarts v. LUYK, Weycrs- str. 4 's avonds na 8 uur. Gevraagd op handelskan toor jongste bediende. Be kend met typen. Eigenh. ge schreven soil, met vermel ding van genoten opl wor den ingew. onder No. K 1468 bur. Amersf. Dagblad. NET DAGMEISJE ge vraagd van 87 uur eenigs- zins kunnende koken, leef tijd boven 20 jaar. Aanmel den na 6 uur Robert Koch- straat 9. Gevraagd nette dagdienst bode dagelijks van halfacht tot 5 uur. Boven 16 jaar. Borgesiuslaan 45. Leerjongen gevraagd 14 jaar. Smederij ANTON VAN BEKKUM, Arnh. Poort- wal 4446. Werkster gevraagd zoo spoedig mogelijk. Slagerij DOUZE, Utr. weg 64. Gevraagd nette dienstbode van S1.30 uur. Aanmelden tusschen 6—7 uur. Banka- straat 24. LESSEN AANGEBODEN Amersfoortsche Industrie ën Hnishoudschool. Op veel vuldig verzoek: Cursus in tafeldekken en -dienen en fijner huishoudelijk werk'. 8 lessen f 2.Donderdag van 8—10 u.. Aangifte tot deelname op de spreekuren der Directrice. Tennisclub vraagt heeren leden Woensd. en Zater- dagav. op „Kampoord''. Br. M. v. DOKKUM. Amersf, straatweg 120a, Soesterherg. DIVERSEN Papiergrossierderij „DE HAVIK" heeft in voorr. In- pakp., Zakk.; Touw, Elas tiekjes, Bebakd., Ans. krt. enz. Scherp conc. pr. Havik 12 Tel. 2456. DAMES. Laat uw oude lampekap opnieuw overtrek ken of moderniseeren. Vraagt stalen! Vraagt prij zen! Lampekappcnatelier Mej. B. MENKO, Nieuwstraat 12. tel. 538. BEKO motorolie bespaart 25 tot 40 op Uw Olie- en Reparatierekening. Hooge- weg 12—14 Tel. 1000. 6 Mei Groote Feestavond in „De Valk" A.H.B. Tooneel, muziek, bal. Muziek „The Ha'rlem Rovers". Bal: BERT KAMPERMAN. Aanvang 8 uur. Zaal open 7.30 uur. En tree 50 ct. plus bel. Bewijzen v toegang (programma) ver- krijgb.: Voorverkoop Dansin stituut BERT KAMPERMAN Aan de zaal (voor zoover voorradig) op den avond v.h. feest v.a. 7.30 uur n.m. Koffergramofoon met c.a. 60 platen in goeden staat in ruil aangeboden voor een schrijfmachine, 't Zand 9. Allen die gaven hebben toegezegd voor den bazar ten bate van Kinderzorg worden verzocht deze liefst spoedig te doen toekomen aan de dames van de wijk. Vermoord en gedood heeft deze winter in Uw tuin. Toch volop bloemen en 100 genotHiervoor zorgt de Fa. VON NETZER, Ste- phensonstr. 33 Tel. 2363. Rijksgcdipl. M. O. Goed koop, accuraat, vertrouwd. Ned. Ver. v. Huisvrouwen Afd. A'foort Dinsdag, 9 Mei VA u. in Amicitia. Caus. in. lichfb. over: het Nat. park de Hoge Veluwe". Herinn. aan opgave voor exc. op 16 Mei naar de Hoge Veluwe Zie mnd.ber. 15 April. Vere^-iging zoekt pleeg gezinnen. Br. met opg. van godsdienst, beroep, samen stelling gezin, leeftijden en adressen ter informatie on der No. K 1410 bur. Amersf Dagblad. Wordt lid v. d. Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot". Bezoekt do eerste verg. op Dinsdag 9 Mei 20 u. in "s-Prinsenhof, Hof, waar als spr. zal optr. Dr. W. K. II. FEUILLETAU DE BRIJYN over economi sche oorlogsvoorbereiding. Socr penn. afd. A'foort H. VAN P,00!.!. Emmalaan 2. UW FOTO Bruidsfoto Pas foto. Films ontwikkelen en afdrukken. DE SMALEN. Kortegracht 6 t.o. Postkan toor Tel. 1595. Wasehtafels met opzet- sniegel le kous gegaran deerd in alle prijzen bij J. P. STEENBEEK Zn. Landelijk erkend gas- en vvaterfitter Tel. 779 Westsin gel- Uw tuinpad één modder poel? Belegger, met ASFA tegels a f 0.35 ner Ma Firma !t. VAN DIJK Arnh.weg-4 lel 405. Net R.K. meisje 20 jaar, zoekt kennismaking met 'netten iongen. Br. onder No. K 1471 bur. Amersf. Dagbl. Particulier kapitaal ge vraagd voor eerste hypoth. Br. met cond. aan S. O. LOS, Ass. en Hypoth. Pasteur straat 4. tel. 340. Kweekerij J. M. VITSKIE Arnh.weg 142 biedt aan Be gonia's. Lobelia's, Petunia's en Tomatenplanten 5 ct. per stuk. Dahliaknollen f 0.15 p. stuk en asterplanten. Voor aansluiting bij een nette wandel vereen, worden dames en heeren gevraagd. Inl. Scheltusstraat 2 en Lo- rentzstraat 21. Laat ons de circulatie van Uw haard of haardkachel grondig schoonmaken. Te vens heffen wij alle event, storingen of fouten op. Sme derij A. L. v. BEKKUM, Arnh. Poortwal 44—46 n.b. Amicitia. Grote sortering nieuw kin dergoed. Wit zijden, jurkje getekend f 1.70, f 1.80. f 1.90 Rond kruipbroekje f 1.55, f 1.65. De Papaver, Utr. weg 85 Tel. 15. Hypotheek aangeb, 3'A Credieten voor huurkoop, auto's enz. Brandverz. f 1. en 60 ct. per f 1000.Glas- verz. f 2.40 p. jaar al het binnen- en buitenglas. Gra tis inl. Woning Bureau „Ei gen Haard" Bergstr. 25 Tel. 152. Voor Uw zomerkleeding de groote reclame. Bij dames- of heerencostuum stoomen. Uw hoed, handschoenen of sjaal gratis gestoomd, als" nieuw terug. Eigen winkel Utr. weg 47 tel. 557. Voor technische- en industrie foto's Speciale prijzen l. Bergstraat 15-Tel. 1659 MET EEN RIJWIEL VAN KOOT ZIT JE NOOIT IN NOOD Prllzen »anj! 23.51, f 27.51, 3251. The Speed Rijwielen v.a. 32.50, enz. Onderdeelen voor fabrieksprijzen Tevens reparatie-inrichting. XROMMESTRAAT 12, AMERSFOORT, TEL. «li STRIJKERS BRANDSTOFFENHANDEL Nijverheidstr. 1 Tel. 1038 (2 lijnen) CENTRALE VERWARMING Dni'!ch6 Brech- Emma i cokes Willem Sophia en Domaniale nootjes IV GOEDE WIJN BEHOEFT GEEN KRANS. Kant. Terr. Ned. Spoorw. OOK UW ADRES Engelsche Belgische Anthraciet Hon. MARKIEZEN EN ZONSCHERMEN Zeer voordeelig Speciale inrichting Leusderweg 161 Tel. 843 Valkestraat 19 Kortegracht 18 - Telefoon 556. DRUKWERK voor Handel-, Industrie- en Vereenlglngsieven. PERIODIEKEN - BROCHURES

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 4