Het wachten is op een uitspraak door den Hoogen Raad r STADSNIEUWS INBRAKEN MET DE BOOR ZIJN OPGEHELDERD De rust zal nu terug keeren in onze omgeving HET GEHEIM VAN 50 KRAAKJES ONTSLUIERD Verkoopdag in De Lichtenberg Geen Fraude bij Amersf. Boys V NIEUWE UNIFORM OOK BIJ HET le R.H. r a BUS-, BOOT-, EN TRAMGIDS Drie generaties PESIE hebben het exploi- teeren van zwembaden tot hun levens taak gemaakt Wilde busdienst: Het O.M. eischte f 300 boete GUNCA DIN: „100 pet. MOVI" George Stevens brengt „iets nieuws Tentoonstelling A.K.G. 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD 1> 11 r>iüi 1C3J K.. TA R is licht gekomen in de inbrakenseries, welke gedurende de afgeloopen maanden in onze stadLeusden, Soesterberg, Soest, Hilversum en Alkmaar gepleegd werden. De leden van het gilde der langvingerigen, die met zooveel animo onze omgeving bewerkten zijn thans, dank zij de samenwerking van rijks- en gemeentepolitie, in arrest gesteld. En vele kleine mysteries zijn nu opgelost. Men zal herinneren, dat deze inbrekers menschen van systeem waren, die zich dus bij een bepaalde methode hielden. Om de woningen binnen te dringen plachten zij een gat in serredeur of raamkozijn te boren, waarna het een klein kunstje was om de spanjolet weg te wringen. De heeren hebben nimmer veel last van zenuwachtigheid ge toond, althans zij hebben het meermalen gewaagd hun duister handwerk voort te zetten op enkele meters van den openbaren weg, terwijl de politie hen achtervolgde. Maar het is waarschijn lijk juist aan hun roekeloosheid te danken geweest, dat zij nu geknipt zijn. Want tal van kleine aanwijzingen lieten zij achter HET waren onderdeelen van een legkaart, die door de politie moeizaam maar nauwkeurig aan elkaar gepast werden, totdat de groote oplossing er was. Er wer den vingerafdrukken gevonden, iemand ontdekte een paar achte loos weggeworpen, oude schoenen, voetsporen in zachten grond...dat de heeren het zoo lang hebben kunnen volhouden is een kwestie van veine geweest. Want misdaden zonder fouten zou men het bii lange na niet mogen noemen. De eerste bezoeken werden afge legd op den Rijksstraatweg Amers foortSoesterberg, in den nacht van 7 op 8 Januari van dit jaar. Het werd een sensatie. In zeven uur tijds werd in elf woningen ingebro ken. Men sprak van inbraak-gros siers. Deze inbrekers echter waren minder gevaarlijk dan het scheen. Zij maakten teveel fouten. De politie vond enkele aanwijzingen, die tenslotte den bewijsketen sluitend hebben gemaakt. Er werden bijvoor beeld uit de villa „Hórstwijk" bewoond door den Haagschen notaris L., een paar schoenen vermist. Toen men er gens in een naburig boschje een paar afgetrapte heerenlaarzen vond, met krantenpapier in de zooien om de vele gaten te bedekken, wist de politie, dat zij de schoenen slechts hoefde te vin den om de hand op de schouders der nachtelijke bezoekers te kunnen leggen. Een verloren spel EEN dezer dagen is dit geschied. Er was een kraakje gepleegd te Hil versum. In een woning te Amster dam deed de politie huiszoeking bij den 26-jarigen Sch. Men was er nog aan 't speuren, toen deze verdachte bin nenkwam. De vloer van zijn eigen huis werd warm onder z'n voeten terwijl men hem een verhoor afnam. Het was een verloren spel voor Sch. en hij viel dooi de mand. Een gestolen radiotoestel, dat in zijn nabijheid werd gevonden, heeft hem verraden. Toen Sch. aan 't biechten ging, werd 'de inbrakenserie vervolgd met een be- kentenissenserie. Hij noemde den naam van een zekeren J. D.. die eveneens 26 jaar oud is. Deze mocht zijn schoenen' eens passen in een paar gipsafdrukken, die de marechaussee uit Leusden ge maakt had. en zij pasten precies. J. T>. zag, dat het net om hem heen zoo dicht was getrokken, dat er geen ontkomen meer aan was. Hij hekende vijf inbra ken te Soest, drie te Hilversum en zeven te Leusden. De man met de visite kaartjes M nu nog eens op Sch. terug ^te komen: Op verzoek van de Amersfoortsche politie was hij reeds eerder gearresteerd. Hij be antwoordde echter de tot hem ge stelde vragen met een onschuldig „neen" en bewijzen waren er niet tegen hem aan te voeren. Toenter tijd had hij een compagnonschap met den 28-jarigcn N., die eenigen tijd geleden veroordeeld werd voor inbraken te Limmen bij Alkmaar. Deze had daar de fout van zijn le ven gemaakt. Hij sloeg overhaast op de vlucht, maar was zoo attent een actetasch met visitekaartjes achter te laten. Ilij werd natuurlijk gegrepen, doch had de brutaliteit om te ontkennen. Het hielp niet heel veel, want op dezen bewijs grond was Justitia niet van haar voetstuk te krijgen: N. kreeg drie jaar. Nu is Sch. aan de beurt, want hij heeft bekend de medewerker van den man met de visitekaartjes te zijn geweest. Het staat intusschen wel vast, dat alle inbraken het zijn er ongeveer vijftig geweest te Amersfoort, Hilversum, Leusden, Soest, Soesterberg en Alkmaar „met de boor gepleegd", opgehel derd zijn. Vandaag werd in de aula van „De Lichtenberg" de jaarlijksche verkoopdag gehouden, waarvan de opbrengst ten bate komt van de linnenkast van bo vengenoemd ziekenhuis. Evenals de vorige jaren waren er ook nu van veel kanten bijdragen binnen gekomen. Vooral de „levensmiddelenaf deel ing" bleek sterk uitgebreid. Ook handwerken van alle soorten waren er te bewonderen, en... te koop. Wij twijfelen er niet aan, of de op brengst van dezen dag zal de linnen- voorraden van „De Lichtenberg" weer aanzienlijk doen toenemen. Ook van avond is er nog gelegenheid hiertoe bij te dragen. De boeken en bescheiden zijn inmiddels weer terug gezonden OOR eenigen tijd zijn door den C.N.V.B. de boeken en beschei den van de Amersfoortsche Boys in beslag genomen. Een dezer da gen bereikten ons geruchten, dat het bestuur fraude zou hebben ge pleegd en de amateursbepalingen waren overschreden. In verband hiermede hebben wij ons om inlichtingen gewend tot het bestuur van de Amersfoortsche Boys. Het bestuur gaf ons een over zicht van wat er heeft plaats gevon den. In September 1938 werden in derdaad de boeken en bescheiden door den K.N.V.B. opgevraagd. De oorzaak hiervan is geweest, dat een oud-bestuurslid bij den K.N.V.B. in lichtingen over de Amersfoortsche Boys verstrekte, welke, zooals later zou blijken, in strijd waren met de waarheid. Om deze mededeelingen te controleeren, vroeg de Bond de boeken en bescheiden op. Het onderzoek op het bondsbureau te den Haag heeft uitgewezen, dat noch fraude is gepleegd, noch de amateursbepalingen zijn overschre den. Door deze verklaring, waarvan wij inzage kregen, blijft van de ge ruchten zeer weinig over en gaat het bestuur van de Amersfoortsche Boys geheel vrij uit. Inmiddels zijn alle bescheiden weer teruggezon den. NED. BUURTSPOORWEG MIJ. De nieuwe dienstregeling van de Ned. Buurtspoorweg Mij., die Maandag 15 Mei a.s. ingaat, is in druk verschenen. Het boekje is kosteloos verkrijgbaar aan het station van de Zeister Tram en bij de conducteurs. Ook het le eskadron van het le re giment huzaren is aangewezen om de nieuwe uniform te beproeven, hetgeen binnenkort zal geschieden. De nieuwe uniform bestaat uit een jas met liggenden kraag. 4 opgenaaide zakken en is voorzien van viif knoo- pen. Op den kraag vindt men, voor wat de cavalerie betreft, blauwe patjes (licht blauw), op de schouderbedekkin gen het regimentscijfer. De chevrons worden aangebracht op de mouwen als voorheen, doch met grijsgroene biezen. Het regimentscijfer op de muts komt te vervallen en hiervoor zal als proef een oranje kokarde worden ge dragen. Buiten dienst zullen de veldjassen met den koppel worden gedragen. VOOR NEDERLAND? ZOO ALS reeds gemeld, heeft de directie der Nederlandsche Spoor wegen besloten met ingang van den zomerdienst de alphabetische plaatsenlüst voor de spoor-, tram- boot- en autobusverbindingen te laten vervallen. Hiermede is wel het spoor boekje tot zijn vroegere slanke afme tingen teruggebracht, doch het zal den treinreiziger aan de hand van het spoorboekje niet meer mogeliik zijn van te voren de aansluiting van trams bonten en autobussen op te zoeken Een gedeelte van de aldus ontstam lacune zal worden opgevuld door der tram- en busgids van de Nederlandsclu Vereeniging voor Tramwegen en Aut transportdiensten, welke dezen zomc in compacteren vorm dan andere jarer zal verschijnen. Er bestaat bovendiei echter gegronde linop dat door samen werking van de betrokken ondernemin gen onderling en met medewerking van de regeering en de Nederlandsclu Spoorwegen binnenkort een bus- en tramgids voor geheel Nederland zal worden uitgegeven. Wij hebben de wenschen van ons publiek vernomen en begrepen. Ons bad legt hiervan meer dan woorden kunnen doen getuigenis af. Ook voor U staan, wij klaar. Ook U staat dat heerlijk beschutte, uiterst gunstig gelegen, hoogst comfortabele, zeer hygiënische en toch zoo bijzonder gezellige bad ten dienste. Waarom zouden wij U niet in korten tijd het zwemmen kunnen leeren, terwijl vóór U reeds duizenden andere „goede zwemmers" door PESIE'S RAD afgeleverd zijn. Komt U ook in Uw eigen belang eens vrijblijvend met ons praten, maar stelt het dan ook niet langer uit en doet het van avond nog of morgen.' Nog slechts drie dagen abonnementen met regenverzekering. KANTONGERECHT Een bakker, die tegen het verbod van zijn patroon, te groote werklust aan den dag legde Een triomf der filmvirtuositeit IN het Grand Thé&tre wordt van a.s. Vrijdag af de film „Gunga Din" ver- N.R.C: riaal dat het een lust is, als een groot jongleur met veelkleurige kogels. Hij voert zijn publiek van climax tot anti climax, hij laat een stemming of een spanning nooit lang genoeg duren om er aan gewend te raken, hij valt van het eene uiterste in het andere. Zijn onder werp neemt hij niet au sérieux, het is voor hem niet meer dan een aanlei ding om de hem ten dienste staande filmmiddclen uit te spelen. ...u, H.e< k°ml ons voor. dat zSn bedoelingen toond. Over dit werk, het voorbeeld bet algemeen door de film pers van air „een sterke film", schrijft de d'"> wcrim begrepen Men heeft Gunga Dut nu eens geroemd als „Van tijd tot tijd gebeurt het, dat op V£" BritSC.h i'T"'".' het groote slagveld van talent en ambi- neer °'n T. zefr tie, dat Hollywood heet, een naam uit dcn. voorgrond tredende humoristische de achterhoede op den voorgrond treedt, '.:.Mcn afgestompt door het om tot een begrip te worden, een per- ««"«M* eenrichtingsverkeer van het gros sbonlijkheid. Iets dergelijks is met Gun- d" geproduceerde itms Stevens gnlhgen ga Din het geval, en het betreft den re- mer bet hooti gezien En men heelt gisscur. Nu heeft George Stevens niet m. onnaspeurloke redenen het licht kan- direct in do achterhoede gewerkt: hij Morale dat met deze grilligheid gepaard heeft een zeer goede film gemaakt („*Ali- 5 en dat aan deze film haar grootsten ce Adam" met Katharine Hepburn) en en cJ\aVEe VE fePf w!en 0 goed werk geleverd met Ginger Hogers ontdekken. Het bioscooppubliek is films als „Suing Time" of „Vivacious hier verstandiger, en voelt met een scher- Lady". Maar mot Gunga Din heeft hij ncr hc> °m iets nieuws gebracht, en daarom zal zijn Het lacht naar hartelust om de dwaze naam voortaan genoemd kunnen wor- streken van de drie gezworen kamera den tezamen met die van de regisseurs, den in het Br. Ind. koloniale uniform, die evenals Stevens, den hun gegeven den ijzersterken en ietwat sentimentee- vorm dor Amerikaansche industriefilm len Victor McLaglcn, don droogkomie- met nieuwen inhoud hebben gevuld, die ken, charmanten Carv Grant, den vlie- zich, verleid door hun temperament en eensvluggen, romantischcn Douglas origineele visie, op nog onbetreden pa- Fairbanks Jr. prachtrollen alle drie. den hebben gewaagd en op dezen oni- 1-Iet wordt snel getroffen door de naïeve dckkingslocht succes hebben gehad, dapperheid en de diepe aanhankelijk- Wat in Gunga Din triomfeert is de film- beid van den Indischen waterdrager virtuositeit, waarin de cineast kan doen Gunga Din, wiens heldendood in Kip- denken aan een jongleur of een violist, ling's „Barack Room Ballads" de die, schijnbaar moeiteloos, zijn publiek leidraad voor dit scenario is geworden, overrompelt met een brillante cadens. Het griezelt volgaarne mee met, de Een virtuoos behoeft, echter nog geen avonturen der helden bij de blocddor- groot kunstenaar 1c zijn. En in deze stige Thugs, de religieuze moordenaars, film verwerft George Stevens onze bij- aanbidders van de wrecde godin Kali. zondere sympathie, omdat hij, evenals en vele leuningen van bioscoopfau- trouwens zijn scenarioschrijvers, twee touiltjes worden angstig omklemd als „old timers" onder de virtuosen van hel dappere Britsclie leger de hinder- Hollywood, Ben Hecht 011 Charles Mac- laag der vijanden nadertHet komt Arthur, er zoo rondborslig voor uitkomt zelfs dankbaar onder den indruk als een dat hij hier geen kunst heeft willen F.ncelsche journalist bij Gunga Din's scheppen. Hij wil blijkbaar iets anders heldengraf met mr. Kipling wordt aan doen, filmamusement geven in den gesproken. Dankbaar zijn ook wij voor ouden zin van het woord, „bioscoop den gullen lach en het weggepinkte maken", geen filmkunst. En door de traantje, voor heldenmoed en humor, meesterlijke en openhartige wijze waar- avontuur en kameraadschap, voor al de op hij dit doet. komt Gunga Din veel groote spanning van de volbloed avon- dichter te staan hij filmkunst dan de tnrenfilm-met-vier-vervolgen, die men meeste aesthetische pogingen of intel- hier doet herleven, maar dan opzettelijk lectueel verwaterde versies van „enter- en gehruik makend van alle technische tainment", die Amerika ons den laatsten mogelijkheden van de moderne film, be lijd heeft kunnen brengen. zield door de geestige visie, het vakman- Ja, deze film is „100 pet. movie", en schap en de „Spiclfreudigheit" van mo- George Stevens speelt met zijn mate- derne filmvirtuosen". Onvoorzichtig passeeren VAN de korte kantonge rechtszitting hedenmor gen werd het voornaamste ge deelte in beslag genomen door een zaak, welke betrekking had op den z.g. wilden auto busdienst, die de heer T. te Nijmegen onderhoudt tus- schen Amsterdam en Nijme gen. Als getuige werd in deze kwestie de chauffeur gehoord, die onder de gemeen te Woudenberg aangehouden was. Ge tuige gaf toe daar op 2 Maart j.l. gere den te hebben. Op een desbetreffende vraag van den kantonrechter zeide hij. dat het hem niet interesseerde, of zijn werkgever, de heer T. te Nijmegen in het bezit van een vergunning was voor het onderhouden van dezen lijndienst. Het O.M., waargenomen door mr. Al- barda, meende kort te kunnen zijn. De juridische kant van deze zaak was reeds meerdere malen tot in den breede door andere rechtbanken en kantonge rechten behandeld. Het was evenwel van oordeel, dat men nu maar eens ophou den moest met proefnemingen. Steeds maar weer werd een uitspraak op de lange baan geschoven en hadden de on dernemers gelegenheid hun bedrijf voort te zetten. Deze diensten behoorden afge loopen te zijn. Het O.M. was ervan over tuigd, dat de nieuwe wet geen mogelijk heden meer openlaat. De eisch luidde f 300 subs. 60 dagen hechtenis. Als pleiter trad op mr. Santman uit Nijmegen. In een kernachtig plei dooi wees deze er op, dat we nog steeds wachten op een uitspraak van den Hoogen Raad. Is deze uitspraak eenmaal een feit, dan weet verdach te, de heer T., wat hem te doen staat. T., aldus pleiter, vestigde zich 25 jaar geleden in Nijmegen. Door groo te opofferingen en ondanks groote onkosten slaagde hij er in een bedrijf te stichten, dat geheel aan de cischen des tijds voldoet. Een intensieve ex ploitatie in den strijd om het bestaan is in de allereerste plaats voor hem noodzakelijk. Men moet ook niet ver geten den aandrang van het publiek, dat als het ware om vierde klasse reizen vraagt, hetgeen de Spoorwe gen niet geeft. Wanneer het tweede R.A.P. ver bindend verklaard wordt, is het met uit. het bedrijf van verdachte T. I)an moet hij alles liquideeren. Men kan zich, aldus pleiter, indenken, wat dit voor hem beteekent. Toch zal er niets anders voor hem opzit ten. Op hoogen prijs stelde hij het, dat de kantonrechter te Nijmegen twee kwesties met verdachte T. ecnige weken uitgesteld had in af wachting van de beslissing van den Hoogen Raad. Pleiter meende, dat ook het nieu we R.A.P. niet zoo worden zal al het zijn moet. Met nadruk verzocht hij den kantonrechter nog niet over te gaan tot het uitspreken van hooge boete's. Wanneer het arrest van den Hoogen Raad afkomt, zal er altijd nog tijd zijn, om de ondernemers na hun liquidatie tot betaling van de zeer hooge boete's te veroordcclen. De kantonrechter bepaalde, na dit goed gedocumenteerd pleidooi, zijn uitspraak op Woensdag 17 Mei. Te groote ijver Indertijd is de graanhandelaar de H. te Barnevcld tot drie dagen gevangenis straf veroordeeld wegens het ten twee den male in overtreding zijn van de ar beidswet. Een onaangename ervaring rijker, gaf hij zijn personeel opdracht zich voortaan nauwgezet aan de werk uren te houden en niet over tijd te wer ken. Desondanks had hij zich echter van daag weer te verantwoorden. Mr. Röell trad in deze zaak als raadsman op. Uit het getuigenverhoor bleek, <lat verdach te aan deze derde overtreding weinig had kunnen doen. Op 10 Februari had zijn meesterknecht om 7 uur 's avonds de bakkerij verlaten. Drie kwartier later was hij echter te ruggekeerd, om het roggebrood af te dekken. De politie, die steeds een oogje in het zeil hield, had dit feit geconsta teerd en proces-verbaal opgemaakt we gens overwerken zonder vergunning. Verdachte de H. was den geheelen dag uitstedig geweest, en wist dus ook niet, dat in strijd met zijn voorschriften ge handeld was. Zijn zoon had om zeven uur de zaak gesloten en wist ook niet van den te grooten ijver van den knecht af. Laatstgenoemde werd als getuige gehoord en gaf het bovenstaande toe, zoodat hij eigenlijk de schuldige w-as. Het O.M. wilde hiermede rekening houden en ofschoon het een derde herhaling was geen gevangenisstraf eischen, maar een geldboete van 30.subs. 10 dagen. Mr. Röell meende in deze een beroep te mogen doen op artikel 76 van de Ar beidswet. Verdachte had immers alle maatregelen getroffen, om overtreding van de arbeidswet te voorkomen. Vandaar, dat pleiter tenslotte vrij spraak of ontslag van rechtsvervolging vroeg. Woensdag 17 Mei zal de kantonrech ter uitspraak doen. Onvoorzichtigheid Getuige begon met een enveloppe op de tafel te werpen, inhoudende een re kening van 2-il en het kostte den kan tonrechter eenige moeite hem aan het verstand te brengen, dat hij daarvoor in Roermond zijn moest. De kwestie was n.l., dat de 63-jarige veehouder uit Woudenberg in Maart op den Rijks straatweg aangereden was door 'een achterop rijdende auto. Zijn wagen kreeg daarbij groote schade, hijzelf kwam door den schok op den grond te recht, terwijl het paard er vandoor ging en een eindje verder via een vrachtauto tot stilstand kwam. Het was onbegrij pelijk, dat de wagen aangereden was, want de auto had ruimte genoeg gehacl om te passeeren, terwijl paard en wa gen geheel rechts van den weg stil ston den. Een andere automobilist werd als ge tuige gehoord en deze meende, dat de verdachte vermoedelijk andere bezighe den gehad had, toen hij passeerde. De uitspraak tegen den Limburger werd 20 subs. 10 dagen, terwijl hij ook de schade zal moeten betalen, in Roer mond... Een petroleumventer uit Barneveld, oud van jaren, met mooi versierde, zeer groote klompen en een bepaald lastig spraakgebrek, moest toegeven, dat hij op de fiets niet erg thuis was. Met één hand kon hij niet rijden en daaruit wa ren moeilijkhoden voortgesproten. Van daar dat. hij vanmorgen in het verdach tenbankje stond. Hij kreeg den goeden raad om niet meer te fietsen, teneinde ongelukken te voorkomen, en een boete van 3 subs. 1 dag. De koopman D. uit Baarn was op een nacht tegen half drie uit zijn bed ge- GRAND THéaTRE. - Van Vrijdag t m. Don derdag 11 Mei vertooning van de film „De pastoor van Kirchfeld". Zondag 1.45, 4.UO. 6.15 en 8.3U uur. Ove rige dagen 8.16 n.m. Zaterdag en Woens dag mratinee 2.30 uur CITY THEATER. - Van Vrijdag 5 t-m. Don derdag 11 Mei vertooning van de film „Ochtendpatrouille". Voorstellingen: Zondag doorloopend 1.45. 4.00. 6.15 en 8.30 uur. Zaterdag 6-15 en 8.30 uur. Overige dagen 8.10. Woens dag en Zaterdag 2.30 uur matinée. REMBRANDT THEATER. - Vertooning van de films „Charlie Chan in Honnloe- loe" en „De speurhond van Alaska". Voorstellingen: Zondag 1.45 dourioo- pend Overige avonden 8.15 uur Zater dag vanaf 6 uur doorloopend GILDEHUIS. 13 Mei. Voorjaarstentoon stelling A.K.G. AMICITIA. 11 Mei. Toonkunst. Die Schöp- fung. 8.15 uur. PRINSENHOF. 13 Mei. The'-dansant van de Brulboei-amusementsclub. 2 uur n.m. CIRCUS STRASSBURGER. - Optreden te Hoogland van 1315 Mei. 8 uur nam. Des Zondags matinée om 2 uur. DE VALK. 27 Mei. Derde lentefeest van Bert Kamperman, 9 uur. roepen om onverwijld naar Amersfoort te gaan. Het noodlot wilde, dat de poli tie hem daar aanhield om zijn papie ren te toonen. Maar die zaten in zijn jaszak thuis. Men beloonde clementie en geloofwaardigheid, zoodat hij naar Baarn terugmocht om nummer- en rij bewijs te halen. Maar zijn auto hield men zoolang vast. Hoe de man in Baarn gekomen is, hoorden wij niet, maar in ieder geval was hij na een dik uur in Amersfoort terug en kon daar zijn pa pieren toonen. En toen mocht hij weer naar huis en naar bed. Geen wonder, dat hij vanmorgen de- verzuchting slaakte, dat hij door die nachtelijke tochten toch al genoeg ge straft was. Zijn woorden vonden weerklank bij de heeren rechters en hij kreeg twee maal .de minimumboete, een guldentje dus... Zaterdagmiddag a.s. heeft de opening plaats Het bestuur van het, A.K.G. verzoekt ons opname van het volgende: De tijdsomstandigheden drukken voor al zeer zwaar op de beeldende kunste naars. Daarom, welk een voorrecht zou het zijn voor een Gildesecretaris om in zijn volgend jaarverslag gewag te kunnen maken van een voorjaars-tentoonstel- ling, die in alle opzichten geslaagd kon worden genoemd, zoowel wat betrof het bezoek, als vooral juist den verkoop van werken... Nu opent het Amersfoortsch Kunste naars Gilde Zaterdag 13 Mei wederom zijn Voorjaarstentoonstelling van wer ken van leden behoorend tot de afdee- lingen schilderkunst en kunstnijverheid. De algemeen voorzitter dr. R. Miedema zal om 3 uur zijn openingswoord, opge wekt als immer, uitspreken tot u, die daar op dien Zaterdagmiddag tegen drieën eens even in het Gildchuis bin nenloopt op de „Jour de vernissage", waar wel niet meer gevernist wordt, maar waar toch het „versche" werk hangt en ligt, het nieuwe en het beste werk, dat men voor de Voorjaars-ten- toonstelling bestemde. Het bestuur vertrouwt, dat u dien mid dag en volgende dagen uw A.K.G. niet in den steek zult laten en dan laat U de krant eens even de krant en den toe stand eens even „den toestand". Geeft uw gedachten een wending, waar ze in rustiger sferen belanden, in de koele Gildezaal en zet u eens rustig voor een werk, dat 11 interesseert. Gij zult er geen spijt van hebben en het A.K.G. zal er wel bij varen. BURGERLIJKE STAND 11 Mei GEBOREN. Maria, d. van A. Stof fer en G. van den Brink. Cornelia Wil- helmina Maria, d. van H. A. Smit en H. G. van Valkcn'hoef. ONDERTROUWD: W. C. van Beek en A. Jonkman. J. Malestein en G. H. Kif- fers; J. H. ten Hove en E. Blankcstijn; H. J. P. Terhegge en G. Smcete; A. T. H. van Dijk en V. M. de Goeii; J. M. de Graaf en Z. E. Timmer; B. Mosterd en G. A. Ebert; L. F. van Alphen en H. J. Weijtenberg.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 5