Groot warenhuis en vijf winkels te Groningen in lichter laaie Pam's wonderlijke Het twintig meter hooge gebouw brandde als een fakkel Kwamen inbrekers alleen maar op „bezoek"? J. A. SCHÖTERMAN Zo. DE VUURZEE BREIDT ZICH UIT... Geheime zender ontmaskerd te Rotterdam DE BEDRIEGER BEDROGEN Procureur-generaal wilde het niet gelooven Surinaamsche begrooting goedgekeurd RECALCITRANT echtpaar blijft demonstreeren.... •f 3,75 per fleseh Eenheid in de Nederlandsche zwemwereld Ph. Bouillet t Radio-programma's Voorjaarsreunie der K.N.M.V, Ie BLAD PAG. AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 12 MEI 1939 GRONINGEN, 11 Mei. Een brand, zooals Groningen in geen jaren heeft gekend, heeft vanavond in de oude stad gewoed. Om zeven uur ontstond het vuur in het warenhuis „T.A.N.T.E." aan de Vischmarkt. In een korte spanne tijds stond het ruim twintig meter hooge, .vierkante gebouw, waarin een geweldige zuiging ontstond, in lichter laaie. De brandweer rukte met groot materiaal uit en tastte energiek de vuurzee aan. Zoowel aan devoorzijde aan de Vischmarkt als aan de achterzijde in de Soephuisstraat, werd met vele stralen de strijd tegen de vlammen, die meters hoog boven het brandende gebouw uitsloegen, aangeboden. In allerijl ging men over tot het ontruimen Van de omliggende woningen. Ook de juist opgerichte kermiskramen op de Vischmarkt, die 2ich op korten afstand van het warenhuis bevonden, werden ont ruimd. Men trachtte ze af te breken, doch de gloed van den baaierd belemmerde dit werk ten zeerste. Om vijf minuten over half acht stortte met donderend geraas het achterste gedeelte van het groote gebouw in, waarbij met een enor- men knal een vat benzine ontplofte. Kort daarop werd ook de aan grenzende meubelzaak van de firma Martinus door de vlammen aan getast, evenals aan de andere zijde de boekhandel der firma Noor- ding en de ijzerhandel van de firma Wigboldus. Duizenden Groningers slaan het blusschingswerk gade, doch worden door de politie op gepasten afstand gehouden. Militairen assisteeren de politie DE militairen van het garnizoen te Groningen zijn ontboden om de politie te assisteeren. Aangezien de druk op de waterlei ding kort na het uitbreken van den brand niet groot genoeg was, werd het reserve-reservoir op de Vischmarkt, op last van den commandant van de brandweer, den heer P. Ploegh, die het blusschingswerk leidt,, in gebruik ge nomen. Het vuur tastte om acht uur ook 'de rechts van het warenhuis gele gen panden, het fotografisch ate lier „Cine-Photo" en het „London House", een zaak in regenkleeding 'aan. Tegen half negen sloeg het vuur over naar het rechts van het wa renhuis, op twee huizen afstand gelegen perceel van de firma Fer- werdaeen handel in damesstof- fen. De brandweer hield dit ge bouw voortdurend nat, zoodat de vlammen hier wellicht tot staan zullen kunnen worden gebracht- Behalve het vat benzine, dat zich in het gebouw bevond en tot ont ploffing kwam, waren nog enkele vaten butagas op de gelijkvloer- sche verdieping aanwezig, doch deze kon men tijdig uit het ge bouw verwijderen. Op het oogenblik, dat de brand bij T.A.N.T.E. uitbrak, was het bedrijf in vollen gang. Behalve het bijna honderd man groote personeel, wa ren ook vrij veel bezoekers in het op de eerste étage gelegen café aan wezig. Voor zoover hedenavond be kend was, hebben allen het gebouw tijdig en zonder ongelukken kun nen verlaten. Tot een wijden cirkel zette de politie de omgeving af. Al het beschikbare brandweermateriaal was in actie, ook de drie spuiten, welke hedenmorgen te Groningen in dienst zijn gesteld, ten be hoeve van de luchtbescherming, deden dienst. Dank zij de omstandigheid, dat aan de achterzijde van het groote ge bouwencomplex een binnenplaats ligt kon het vuur zich hier niet uitbreiden. Te ruim half negen woedde de brand noe onverminderd voort. Wij vernemen nog. dat een lid van het personeel in het gelijkstraatsehe ge deelte het vuur het eerst ontdekte. Hij riep dadelijk „brand, hrand". welke kreet door anderen werd overgenomen, zoodat iedereen, ook degenen, die zich °P de, verdiepingen bevonden, zich bij tijds in veiligheid kon stellen. Om tien uur kon het gevaar voor uitbreiding geweken worden geacht. Van de vijf aangrenzende percee- len, waarop het vuur vat had zijn de bovenverdiepingen gedeeltelijk uitgebrand, of wel zij kregen aan zienlijke waterschade. Ook het aan het warenhuis grenzende café Bier- ling in de Soephuisstraat is gedeel telijk door het vuur verwoest. v z'' ontbreken van wind heeft deze brand geen catastrophale af metingen aangenomen. De brandweer gaf met 24 stralen water, waartoe op de Vischmarkt en in de aangrenzende straten 2400 meter slang was uitgelegd. De nieuwe tot 27 meter reikende Metz- ladder bewees voor de eerste maal zijn uitnemende diensten bij de blussching en de nablussching. Deze nablussching zal den geheelen nacht in beslag nemen. De brandweer houdt een waakzaam oog op den voorgevel, welke weliswaar nog overeind staat, maar toch zeer wan kel is geworden. Om elf uur stond nog een duizend koppige menigte het blusschingswerk gade te slaan. Marechaussees zorgden hier mede voor het handhaven van de orde. Leden van de Roode Kruis-afdee- ling en van de E.H.B.O. waren op hun post voor het eventueel verleenen van hulp. T.A.N.T.E., een afkorting van „Twee de Algemeene Nederlandsche Tentoon stellingsexpositie" was ondergebracht, in een gebouw, dat een lengte had van circa 60 nieter, een breedte van onge veer 25 meter en een hoogte van onge veer 20 meter, en dat thans in enkele uren door het vuur is vernield. Vroe ger was in dit groote pand, dat toebe hoorde aan een naamlooze vennootschap de Fransche bazar ondergebracht. Reeds in het begin der crisisjaren had deze instelling met zoo groote ver liezen te kampen, dat zij uit het ge bouw verdween. Sinds ongeveer vijf ja ren zetelde „T.A.N.T.E." in het gebou wencomplex. Een groot aantal firma's had er verkoopstands gehuurd, er was een lunchroom in gevestigd en een automatiek. Het gebouw zelf was ver zekerd, daarentegen vele standhouders niet en uit den aard der zaak hebhen velen zeer groote schade geleden. Eén der standhouders, die zich in den loop van den avond naar het gebouw begaf, en onderweg hoorde, dat het gebouw in brand stond, raakte hierdoor zoo on der den indruk, dat hij bewusteloos op straat viel. Een paar honderd militairen van het Groningsche garnizoen verleenden de gemeentelijke politie, die bijna geheel in den binnenstad was samengetrok ken, een zeer gewaardeerde assistentie en met de bajonetten op de geweren hielden zij het nieuwsgierige publiek op een zeer grooten enVeiligen afstand. Propaganda gemaakt voor een politieke partij ROTTERDAM, 11 Mei. Reeds eenigen tijd was ha het einde van den omroeptijd om twaalf uur des nachts lederen Woensdag- en Za terdagnacht een vrij sterke geheime zender te Rotterdam in den aether, die dan vlak na het V.A.R.A-pro- gramma propagandauitzendingen ten gunste van de R.S.A.P. uitzond. Het spreekt vanzelf, dat zoowel de Rotterdamsche politie en de dienst van den P.T.T. reeds langen tijd een onder zoek hadden ingesteld, maar tot nog toe was het niet gelukt, den geheimen zender od te sporen. In den afgeloopcn nacht is dit einde lijk gelukt, men had een vermoeden, dat de zender ergens in Blijdorp geves tigd moest zijn en een inval in een bo venhuis in de Vlooswijkstraat leverde succes op. Twee goede zendapparaten werden aangetroffen, alsmede een hoe veelheid 7endmateriaal. zooals gramo- foonplaten en microfoons. De man, die zich hiermede bezig hield, was een 39- jarige behanger, die vreemd genoeg, zelf geen lid van de R.S.A.P. is. Behalve de bewoner van het huis werden aangehouden diens echtgenoo- te de secretaris van de afdceling Rot terdam van de R.S.A.P. de 34-jarige J- H., de 32-jarige P. S., een kostganger van W. J. M.. de 35-jarige J. J. v. d. H., en tenslotte de 38-jarige G. de W„ die op het oogenhlik dat de politie tezamen met ambtenaren van de P.T.T. een in val deed, het huis wilde binnengaan. Tijdens het onderzoek zijn de strafbare feiten geheel komen vast te staan. De bewoner M. werd, evenals J. H. en P. S. in arrest eenomen, terwijl de overigen op vrije voelen werden gesteld. Dollarbiljetten werden niet ver menigvuldigd doch ver dwenen geheel AMSTERDAM, 11. Mei. De rechtbank veroordeelde een dia- mantklover. wonende te Antwerpen, .wegens oplichting tot zes maanden gevangenisstraf. Verdachte had een diamanthandelaar te Amsterdam in kennis gebracht met twee mannen die een methode zouden hebben uitgevonden om dollarbiljetten te vermenigvuldigen. De makelaar voel de wel wat voor deze valsche munterij en hij stak 5.000.— aan dollarbiljetten in het procédé. Hij zou het dubbele be drag terug krijgen. De proef mislukte echter en do dollarbiljetten waren door scherpe vloeistoffen verbrand, maakte men den makelaar wijs. Intusschen wa ren de twee mannen er vandoor gegaan met de f 5 000.— De diamantklover werd gearresteerd en de officier van justitie vorderde twee jaar tegen hem. NIEUW COMMISSARIAAT VAN POLITIE IN ROTTERDAM 's-GRAVENHAGE, 11 Mei. Bij Kon. Besluit is in de gemeente Rotterdam een achtste commissariaat van politie ingesteld. En eischte zware straffen tegen duo, dat zich „onschuldig" voordeed AMSTERDAM, 11 Mei. Twee mannen, waarvan de oudste, een 48-jarige timmerman, een berucht inbreker is. stonden vandaag terecht voor het Gerechtshof, verdacht van poging tot diefstal. Het tweetal was avonds betrapt door den stoker van gebouw Singel 264, waar zij zich waarschijnlilk hadden laten in sluiten. Na onderzoek bleek, dat de deur van een modeatelier op de bo venste verdieping geforceerd was. Er werd niets vermist. De heide mannen hoorden zich door de recht bank resn. tot drie en twee jaar gevangenisstraf veroordeelen. van welk vonnis zij in hooger beroep gingen, „Onschuldig", zeiden de verdachten eenstemmig. De oudste verklaarde, dat hij kwam kijken of zijn vrouw, die werkster is, nog bezig was met het schoonmaken van het kantoorlokaal. President: „Dat klinkt wel onschul dig, maar neemt u om uw vrouw op te zoeken een stel beitels en breekijzers mee?" De jongste verdachte deed een ander verhaal. Hij had wel gedacht, dat zijn vriend het gebouw was binnengedron gen om te stelen. Hij had geweigerd om mee naar boven te gaan. en weldra was zijn compagnon weer naar heneden ge komen met de rnededeeling, „dat het niet ging". President: „En daarom had u zeker twintig valsche sleutels bij u?" De stoker van de verwarming in het gebouw, waar het atelier is gevestigd, vertelde, dat hij tegen half negen des avonds zijn ronde door het gehouw wil de doen. Toen hij in de gang kwam. zag hij de beide verdachten langs de trap naar heneden komen. Op zijn vraag wat zij in het huis uitvoerden, ant woordde de een, dat*hij een boodschap had moeten doen. De stoker had het zaakje niet erg vertrouwd, hij was het tweetal gevolgd en in de Marnixstraat had hij de beide mysterieuze bezoekers aan een agent aangewezen. Zij worden gearresteerd en in het bezit van veel inbrekerswerktuigen gevonden. De jongste verdachte hield vol. dat hij niet boven was geweest. Ook de oudste handhaafde zijn verklaring. De procureur-generaal mr. Versteeg hechtte weinig waarde aan de verhalen van de verdachten, temeer daar zij reeds meermalen zijn veroordeeld we gens diefstallen en inbraken en vorder de resp, drie en twee jaar gevangenis straf wegens poging tot diefstal. De verdedigers mr. P. G. Vos en air. H. L, Houthoff pleitten vrijspraak. Arrest 25 Mei. KINDERHOEKJE 93. Verbaasd kijken de roovers toe hoe Pam het fluitje aan zijn mond brengt en fluit fluit zoo hard hij kan terwijl hij zich in spanning afvraagt wat er nu zal gebeuren. 94. In het bosch weerklinkt tromgeroffel. Uit boomen. ho len en spleten komen de kabouters te voorschijn, gewaar schuwd door het tooverfluitje van Pam- EFRSTF. KAMIk Beperking van het recht van vereeniging en vergade ring 's-GRAVENHAGE. 11 Mei. Zon der critiek is hedenmiddag de Suri naamsche begrooting voor dit jaar de Eeéste Kamer gepasseerd. Slechts de heeren Vijlbrief (S.D.) en Hel dring (Lib.) uitten enkele wenschen. De eerste vroeg de meening van den minister over een beperkten proef met kolonisatie van Europea nen. In zijn antwoordt zeide minister Weiter o.m., dat kolonisatie van kleine ondernemers onder bijzon dere omstandigheden zeker moge lijk zal zijn, doch dat men niet te gering mocht donken over het over brengen van zuiver Nederlandsche gezinnen naar dit tropische land. Zonder hoofdelijke stemming werd het ontwerp aangenomen. Vervolgens is met 25 tegen 17 stem men aangenomen het wetsontwerp wij ziging en aanvulling van de wet tot regeling en beperking van het recht van vereeniging en vergadering. Van de zes sprekers konden zich met dit ontwerp niet vereenigen de hecren Kra nenburg (V.D.), Van Rappard (Lib.) In 't Veld (S.D.) en Van Vessem (N.S.B.), wel daarentegen de heeren Janssen en Van Sasse van IJsselt (beiden R.K.) De heer Kranenburg wees vooral op enke le symptomen van onverdraagzaam heid. die den laatsten tijd zijn gebleken. Hij uitte de vrees, dat de voorgestelde procedure aan de verdraagzaamheid en de objectiviteit niet ten goede zou ko men. Minister Goseling weerlegde de be zwaren van de verschillende sprekers en zeide, dat juist door de voorgestelde competientieregeling een degelijke en objectieve behandeling door de rechter lijke macht gewaarborgd is. Bij de stemming verklaarden zien tegen het ontwerp de S.D., V.D.. Lib en N.S.B.: voor de R.K., A.R. en C.H. Tot slot werd een aanvang gemaakt met de b<^iandeling van het ontwerp wijziging én aanvulling van de belem- meringswet privaatrecht De heer Briët (A.R.) maakte hierbij bezwaren tegen de mogelijkheid, door dit ontwerp ge opend. om gesloten overeenkomsten eenzijdig door den staat te doen ver breken, zonder dat deugdelijke waar borgen voor een billijken rechlsgang aanwezig zijn. HU achtte het duidelijk dat in dit ontwerp in hoofdzaak de pachtovereenkomsten worden bedoeld. De heer Van Sasse van IJsselt sloot zich bij dezen spreker aan. Morgenochtend wordt de behandeling voortgezet. AMSTERDAM, 11 Mei. De man en de vrouw, die gisteravond nadat proces-verbaal tegen den eerste was opgemaakt wegens flesschentrekke- rij, hun ontevredenheid over politie en Maatschappelijke steun hadden betuigd door het inslaan van de ruiten van het bureau Marnixstraat en een sit-downstaking, hebben van morgen opnieuw een demonstratie gehouden. Ditmaal hadden zij. als terrein voor hun ontevredenheids uitingen gekozen het tegenover het politiebureau gelegen kantoor van Maatschappelijke Steun in de Mar nixstraat 317. Tot voor kort hadden zij ondersteuning ontvangen, welke was ingetrokken, toen bleek, dat zij naast den steun nog andere inkom sten hadden. Het gisteravond tegen de vrouw op gemaakte proces-verbaal wegens huis vredebreuk had hen geenszins afge schrikt zij waren het niet eens met de behandeling van Maatschappelijke Steun en moesten en zouden weer een uitkeering hebben. Daartoe gingen zij vanmorgen demonstratief in den gang van het kantoor zitten en liggen. Een voor het gebouw geposteerde agent nam de lieden tenslotte mee naar den over kant, waar voor de tweede maal pro ces-verbaal wegens huisvredebreuk te gen hen werd opgemaakt. Utrechtschestraaf 17 Tel. 145 SPOR7 F.N SPEL Katholieke clubs bij den K.N.Z.B. AMSTERDAM, II Mei. - Naar wij vernemen hebben de onder handelingen tusschen den Konink lijken Nederlandschen Zwembond en de Nationale Commissie voor Katholieke Sportbeoefening tot overeenstemming geleid inzake de aansluiting van Roomsch Katho lieke zwemclubs bij den K.N.Z.B. Er is een overeenkomst gesloten, welke tot 1 April j.l. teruggrijpt, waarbij bepaald is, dat alie bij ge noemde commissie aangesloten katholieke zwemclubs of aan te sluiten zwemvereenigingen als lid tot den K.N.Z.B. zullen toetreden, terwijl de K.N.Z.B. zich verplicht heeft slechts via deze commissie met R.K. zwemclubs in relatie te treden. Naar wij verder vernemen zijn de be sprekingen tusschen beide instanties met veel begrip van wederzijdsch stre ven gevoerd. Voorop stond te komen tot eenheid in de zwembeweging van ons land. Het ligt voorts in de hedoe- ling, dat de katholieke zwemclubs op de eerstvolgende vergadering van den K.N.Z.B. een vertegenwoordiger in bet Bondsbestuur zullen benoemen. In verband met het feit, dat de katho lieke clubs dus als gewoon lid van den K.N.Z.B. zullen toetreden, zullen ver tegen woordigers der eerstgenoemde or ganisaties eventueel in vertegenwoordi gende ploegen kunnen worden gekozen. Bekend Fransch scherm- leeraar AMSTERDAM, 11 Mei. Te Berchem St. Agathe (België) is in den ouderdom van ruim 59 jaar overleden de ook in ons land zeer bekende Fransche scherrn- leeraar Ph. Bouillet. De heer Bouillet ontving zijn oplei ding op de militaire schermschool te Joinville. In 1906 kwam hij naar ons land en vestigde te Utrecht een scherm- zaal. De schermzaal Bouillet kreeg groote bekendheid in ons land en tal van onderofficieren hebben bij hem hun opleiding genoten. De oorlog riep Bouillet' naar Frank rijk terug. In 1918 kwam hij in ons land terug, en na een tijd te Utrecht te zijn werkzaam geweest, vestigde hii zich tp 's Gravenhage. Vele thans bekende Ne derlandsche schermers heeft Bouillet getraind. De overleden scherminstruc- teur was een consciëntieuze werker, die helaas in 1934 afscheid van ons land moest nemen wegens gezondheids redenen. Den laatsten tijd woonde Bouillet in België. De overledene was ridder in de orde van Oranje Nassau. OLYMPISCHE SPELEN VON FRENCKELL BLIJFT HELSINKI. 11 Mei. (ANP.) De onderburgemcestcr van Helsinki. Erick von Frenckell, zal, naar gemeld wordt, lid blijven van h2t organisatiecomité voor de Olympische spelen Helsinki 1940 Naar men weet zit von Frenckell in het organisatiecomité als vertegenwoor diger van de stad Helsinki. Er waren moeilijkheden gerezen in verhand met het feit, dat het organisatiecomité was gereorganiseerd, o.a. door de benoeming van een secretaris-generaal. Deze moei lijkheden zijn thans opgelost. ZATERDAG 13 MEI HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. KRO- Uitzen'ding. 1009 15 Gram.muziek (ca. 8.15 Berich ten). 10.00 Hoogmis. Hierna: Orgelconcert. 12.00 Berichten. 12.15 Paul Wünappel'f strükenscmble (1.001.20 Gram.muziek. ca. 1.15 Berichten). 2 00 Voor de rüpere jeugd. 2.30 Sportreportage. 2.45 Kinderuur. 4.00 KRO-orkest. 4.30 Sportreportage. 4 45 KRO, Melodlsten en solist. 5.15 Filmpraatje. 5 30 Zang en piano. 5.45 KRO-Xachtegaaltjaa. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek week overzicht. 6.45 Berichten, gram.muziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over St. Willibrord. 7.35 Actuecle «etherflitsen. 8.1)0 Berichten ANP, mededeelingen. S.15 Meditatie met muzikale omlijsting. 8.35 Gram.muziek. 8.45 Gevarieerd programma. 10 80 Berichten ANP. 10.40 Religieuze causerie met muzikale om lijsting. 41.1012.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 301.5 M. VARA-Uit- zending. 10.0010.20 voorn, en 7.308.00 VPRO. 8.00 Gram.muziek (Ca. 8.16 Berichten), 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Gram.muziek. (Ca. 12.15 Rerichten). 2.00 Causerie „De realiteit van de Bellamy-gedachte". 2.15 Utrechtsch Stedelijk Orkest, „De Stem det Volks" Rotterdam en solisten (opn.). 2.50 Gram.muziek. 3.00 Reportage. 3.30 Esmeral da. 4.00 Rosidentie-orkest (opn.). 4.30 Es- peranto-uitzending. 4.50 Gram.muziek. 5 30 Filmland. 6 00 Orgelspel (opn.). 6.28 Be richten. 6.30 Friesche uitzending 7.00 VARA Kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Politiek ra diojournaal. 7.30 Cursus „Nederlanders in Amerika". 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.20 VARA orkest. 9.00 Puzzle-uitzending. 9.15 En nu... Oké! 10.30 Berichten ANP. 10.40 Radiotoo- neel. 11 00 Souvenir-orkest. 11.8012.00 Gr.- muziek. DKOITWICH, 1500 M. 10.50 BBC-Wels orkest en solist. 11.50 Gram.muziek. 12.35 Sportreportage. 12.50 Harry Davidson's or kest. 1.50 Sportreportage. 2.35 Zang en pia no. 3.20 Orgelspel 3.50 Sportreportages. 5.20 Berichten. 5.50 Sportpraatje. 6.05 BBC-Mid- land-orkest en solist. 6.50 Actueele uitzen ding. 7.20 Music-Hall-Programma. 8.20 Be richten. 8.50 Uit Amerika: Amerikaanseh overzicht. 9.05 BBC-Theaterorkest en piano duo. 10.05 Declamatie. 10.20 Billy Cotton en zjjn Band. 11.1011.20 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 8 00. 0.00 en 10.20 Gram.muziek. 11.30 Zang. 12 00, 12.25 en 1.35 Gram.muziek. 150 Chansons. 2 35 Zang. 2.50 Gram.muziek. 3.05 en 4.05 Zang. 6.40 Gram.muziek. 7.50 Radiotooneel. 8.30 Variété-programma. 9.25 Symphonieconcert m.m.v. het Paros vocaal dubbelkwartet. 9.50 Gram.muziek. 10.2011.50 Jo Bouillon en zijn orkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Gram muziek. 6.30 Walter Raatzke's orkest. 7.50 Danziger Landesorkest. 11.20 en 12.35 Omroep-Amu- sementsorkest. 1.30 Gram muziek. 3.20 Leo Eysoldt's orkest, het vrooljjk instrumentaal kwintet, solisten en pianoduo. 5.45 Zang en piano. 6.30 Mandoline-orkest „Harmonie" en solist. 7.50 Gram.muziek. 8.20 Radiotooneel met muziek 9 55 Omroeporkest. 11.20 Om roeporkest (opn.). 1.20—2.20 Populair con cert. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gram.muziek. 11.50 en 12 30 Omroeporkest. 12.50 Gram.muziek. 1.25 Gram.muziek en le zing. 2.25 Gram.muziek met toelichting. 3.20 Gram.muziek. 4.05 Luitvoordracht en gram. muziek. 5.20 Omroeporkest, soüste en gram. muziek. 7.20 Omroepsymphonie-orkest. 8.05 Radiotooneel. 8.20 Vervolg concert. 9.30 Po pulair concert. 10.20—11.20 Gram.muziek. 484 M.: 11.20 Gram.muziek. 11.50 Omroep- dansorkest. 12.30 Gr.muz. 12.50-1.15 Omroep- dansorkest. 1.55 Jean Steurs' Musette-ensem ble. 2.20, 2.55 en 3.10 Het Wigy-Trio. 3.20 en 4.20 Gram.muziek. 4,55 Dansmuziek (gr. pl.). 5.35 Gram.muziek met toelichting. 6,85 Gram.muziek. 7.20 Radio-orkest, Omroepkoor Koninklijke Mandoline-club en solisten. (In d^ pauze: Reportage). 9.30 Omroepdansor- kest. 10.2011.20 Gram.muziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.85 Vroolük Weensch programma. 9.20 Berich ten. 9.40 Pianovoordracht. 10.05 Berichten. 10.2011.20 Omroepkleinorkest. 's-GRAVENHAGE, 11 Mei. De traditie getrouw organiseert de Ko ninklijke Nederlandsche Motorwiel rijders Vereeniging ook dit jaar weer haar rondrit en voorjaarsreu nie op Zaterdag 13 en Zondag 14 Mei a.s. Als plaats van samenkomst werd dit jaar gekozen het vliegveld Welschap te Eindhoven, waarmede ongetwijfeld door de regelingscommissie een goede keus is gedaan. Zaterdag 13 Mei, 's avonds te 7 uur vyordt gestart voor den rondrit, waarna de deelnemers Zondag 14 Mei tusschen 10 en 12 uur op het vliegveld aanko men. Hier wordt een uitgebreid pro gramma afgewerkt.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 3