stadsnieuws! Dagblad Toonkunst-uitvoering in Amicitia Mijn reis naar Amerika r „Die Schöpfung" van Haydn Leerlingen worden „gezel" MODDERBAD VOOR EEN AUTO Ledenvergadering van 't Nut Gepensionneerden bijeen Autobotsing Lezing van mej. mr. Gualtherie van Weezei Eindexamens van Gymnasium en R.K. Lyceum Leopold's Encyclopaedic compleet in 3 deelen a f 10.- Boekhandel G. G. Ve6f16lld33l Boun fen Fryske Selskippen betrouwbaarheid 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VtvijuAu kil i.ii-i K. J DE beide oratoria van Haydn. „Die Schöpfung" en „Die Jah- reszeiten". zijn van zulk een frissche en onuitputtelijke schoonheid, dat men nimmer moe wordt ernaar te luisteren. Wijze ingewijden in het rijk der tonen zullen u het geheim van deze populariteit weten te ver klaren uit de „naïveteit" van deze stukken, hun absolute problecmloos- heid en hun hartelijken toon. Zij glimlachen om dien „Papa Haydn", die tot op hoogen leeftijd een kind wist te blijven en zulke prettige stukken schreef, eenvoudig van structuur en eenvoudig van gedach te. Toch lijkt het niet raadzaam, Haydn uitsluitend als een zoo een voudige ziel te beschouwen, want meesterwerken als deze beide ora toria, welke spreken tot het hart van ieder mensch (intellectueel of niet) kunnen alleen geschreven woi'den uit een diepe levenswijsheid, welke niet andei's dan na veel er varing en strijd bereikt kan worden. Wij zijn dan ook Haydn door de nieuwere biografische onderzoekin gen en psychologische ontledingen héél anders gaan zien, dan men in de negentiende eeuw placht te doen. Haydn's genialiteit treedt steeds duidelijker op den voorgrond in het totaal-beeld der muziekgeschiedenis en ook zijn menschelijke eigen schappen blijken niet zoo eenvou dig en probleemloos te zijn, als men langen tijd heeft aangenomen. Haydn, is een componist, aan wien nog veel te ontdekken valt en iedere uitvoering van zijn werk kan hier toe een gaarne aangegrepen aanlei ding vormen. Men denkt wel eens, dat wij op de „Schöpfung" en „Die Jahreszeiten" zoo langzamerhand zijn uitgekeken. Zij gel den in ons concertleven voor „gesneden koek" en inderdaad zijn dit wel de meest populaire oratoria. Doch zij boeien ons altijd weer, en daarom zijn wij het Toonkunstkoor erkentelijk, dat het de „Schöpfung" weer eens heeft laten hooren. Ook in deze uitvoering zijn ons weer talrijke mooie détails opgevallen, .vooral in de illustreerende gedeelten. welke, hoe beeldend ook, altijd in hooge mate muzikaal blijven. Het orkest neemt in deze partituur uiteraard een zeer voorname plaats in. Het. is nog meer schilderend dan louter begeleidend. De orkestvereeniging „Amersfoort" had dus een lang niet eenvoudige taak op zich genomen. Voor de in dilettanten-krin gen minder gebruikelijke instrumenten had men de hulp van vakmenschcn in geroepen. Voor het toegewijde werk van de Orkestvereeniging moet men alle waardeering hebben. In de zelfstandige stukken was het niet op z'n gelukkigst de ouverture reeds leed aan onzuiverheid doch in de begeleidingen der aria's en recitatie ven was het ensemble, op een zekeic traagheid in het strijkorkest soms na, zeer slagvaardig. Stemmingsvolle mo menten werden o.m. bereikt in de epi sode „Lcise rauschcnd gleitet. in stillen Thai der helle Bach" en in de episode, waarin het opgaan van de zon geschil derd wordt, bereikte men zelfs een bij zonder fraai moment. Zoo zouden meer geslaagde passages te noemen zijn. De clavecymbel begeleidingen wer den uitstekend verzorgd dooi' den Utrechtschen cembalist Hans Philips. Het Toonkunstkoor heeft zijn goede faam ook thans gehandhaafd. Hot eer ste groote koor „Stimmt an die Saiten" was eenigszins rommelig en onzeker, doch in het slotkoor van het eerste deel was dit ongerief alreeds hersteld en in het hymnische koor „Vollendet ist. das grosse Werk", viel. een helle galm op het allelujah uitgezonderd, zoowel de koorklank als de afwerking te prijzen. De solisten waren: Corry Bijster, Kees Smulders en Laurens Bogtman. Beide eerstgenoemden hebben op de Toon kunst-uitvoering van verleden jaar eveneens medegewerkt en het deed ons genoegen, dat men in hun goede .presta ties bij die gelegenheid aanleiding heeft gevonden, hen terug te. vragen. De sopraan muntte vooral uit in de aria „Auf starken Pittige", doch- ook in andere recitatieven en aria's heeft zij ons wederom getroffen door haar warm, kernachtig geluid. Kees Smulders bleek ditmaal niet zulk een gelukkigen avond te hebben, zijn stem klonk wat gevoi leerd. Laurens Bogtman was in één woord voortreffelijk. Mild van toon, boeiend van tekstuitbeelding. Zoo wer den de episoden van Adam en Eva (Bogtman en Corry Bijster) wel het hoogtepunt van den avond. Het koor sloot zich hier ook soepel aan. Alles bijeen kan gezegd worden, dat Toonkunst een aantrekkelijke uitvoering van de „Schöpfung" gegeven heeft, waar van de eer natuurlijk goeddeels toekomt aan den dirigent Gerrit, van den Burg, van wien zoowel de precisie als de bezie ling uitging. Hij ontving een mooi bloem stuk en ook Corry Bijster werd met bloemen gehuldigd. WOUTER PAAP. Uitreiking van practijk-diploma's en getuigschriften aan i typografe'h Gisteravond vergaderde de dis- tricts-lëerlingencommissie in de Ty pografie voor Amersfoort en Om streken in Concordia. De voorzitter dezer commissie, de heer A. Ploeg heette leider en leeraren van den vakcursus aan de Ambachtschool alhier welkom. Daarop werd overgegaan tot de uitreiking der praktijk diploma's. De directeur van de ambachtschool, de heer J. J. Wesseling, reikte de ge tuigschriften, die verbonden zijn aan het met goed gevolg doormaken van de theoretische opleiding, uit. In een onderhoudende causerie ver telde de heer R. J. Kok, controleur vak opleiding, iets over de reglementeering van den arbeid op de beroemde druk kerij Plantijn, die omstreeks 1580 we reldberoemd drukwerk leverde. Over tredingen van verbodsbepalingen wer den toen gestraft, met geld boeten; de inhoud van deze hoetepot werd op feestdagen voor enorme hoeveelheden bier, en in sommige gevallen ook voor in nood verkeerende medegezellen ge bruikt. Ook de meester had zijn verplich tingen. Was hij soms nalatig in het nakomen daarvan, dan werd hem in dichterlijke bewoordingen op dit ver zuim gewezen. De webktijd bedroeg in die dagen dik wijls meer dan 13 uur per etmaal. De belangrijkste leering, aldus de spreker, die er uit de gebruiken op de oude drukkerij te halen valt, is: Het werk stond er op den voorgrond. Het slotwoord van den heer Kok hield dan ook een aansporing om steeds dit principe trouw te blijven: het werk op den voorgrond. Na een korte pauze werden eenige smalfilms vertoond. Een daarvan gaf een overzichtelijk beeld van de vakop leiding, zoowel in de werkplaats als op den vakcursus. De tweede film toonde ons de mach tige papierfabrieken van Van Gelder en Zonen te Velzen. De heer Ploeg sloot daarop de bijeen komst. Hieronder volgen de namen van de geslaagde deelnemers aan de vakop leiding: Z etters: de hoeren J. van Nieuw- Amerongen, Veenendaal; J. den Ouden, alhier. Drukkers: M. J. Heins en P. W. Voskuilen. Gistermiddag heeft op den groo- ten verkeersweg onder de ge meente Hoogland een auto-ongeval plaats gehad. De bestuurder van een luxewagen, die uit een zijweg kwam, verleende geen voorrang aan een in de richting Amersfoort rijdenden auto. Om een uitweg te vinden gooide de chauf feur, de heer K. uit onze stad, die met matige snelheid reed, het stuur om. Het gevolg was een onverwachte zwenking, waardoor de auto in een sloot terecht kwam. Enkele omwonenden snelden zoo spoe dig mogelijk toe, teneinde de vijf inzit tenden uit hun benarde positie te be vrijden. De gevolgen bleken nogal mee te vallen, met voorbijzien van het mod derbad en enkele snijwonden kwamen de inzittenden met den schrik vrij. {N het Gildehuis van het A.K.G. werd sisteravond een ledenvergadering van het plaatselijk departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen gehouden. Wegens afwezigheid van den voor zitter, dr. R. Miedema, werd de bijeen komst gepresideerd door dr. J. F. C. Ra a be. Het lezen der notulen van de vorige vergadering hetgeen geschiedde door den wnd. secretaris mr. H. E. Beunke ging vooraf aan het verslag van de com missie tot het nazien der rekening 1937 —'38, welke accoord bevonden word. Voorts was benoeming van bestuurs leden, ter voorziening in de vacatures, ontstaan door het overlijden van de heéren J. U. H. Fcikema en Prins aan de orde. Met eenparigheid van stemmen werden de hoeren mr. H. E. Beunke en H. Volkers gekomen. Een korte bespreking van den be schrijvingsbrief voor de algemcene ver gadering der Maatschappij op 31 Mei te Amsterdam waar de Rottèrdamschc burgemeester, mr. P. Oud, zal spreken over „Geestelijke en moreele herbewa pening in verband met individu en ge meenschap" leidde de benoeming van twee afgevaardigden en een plaatsver vanger te dezer vergadering in. Hiertoe werden respectievelijk gekozen mevr. Loosde Vogel, ds. G. D. Goedhuis en dr. Raabe. Tijdens de rondvraag werden enkele woorden gewijd aan het in de vorige vergadering geopperde idee om: te streven naar meer samenwerking tus- schen vcreenigingen. die eenzelfde ar beidsveld pogen te cultiveeren. Een der doelstellingen zou kunnen zijn, het win- terprogramma in gezamenlijk overleg saam te stellen. Zoo deze coördinatieve actie mocht worden doorgezet, dan zal ,,'t Nut" ga_arne medewerken. Gistermiddag is in 's Prinsenhof de afd. Amersfoort van den Alg- Ned. Bond opgericht In 's Prinsenhof had gistermid dag een bijeenkomst plaats van ge pensionneerden uit Amersfoort en Omstreken, die hun pensioen ontvan gen uit het Alg. Burgerlijk Pen sioenfonds. De bedoeling was om te komen tot de stichting van een plaatselijke afdeeling. In zijn openingswoord zette de heer A. L o s e k o o t in het kort uiteen, hoe het tot nu toe in Amersfoort gesteld was. Op het oogenblik zijn in onze stad een 600 gepensionneerden. waarvan er 50 lid van den Alg. Bond zijn, bchooren- de bij de afdeeling Utrecht. Spreker wees er op. dat het met het oog op de werkzaamheden noodzakelijk geoordeeld werd. dat hier een eigen af deeling opgericht werd. Erkentelijk was hij in het bijzonder den heer Postma, bestuurslid van de afdeeling Utrecht, die veel voor Amersfoort gedaan heeft. Do heer de Raad. voorzitter van de afdeeling Utrecht, vulde vervolgens dit inleidend woord aan en bepleitte met nadruk de wenschelijkheid-van oprich ting ecner afdeeling Amersfoort. Zoo noodig zou het nieuwe, te vormen be stuur immer op den steun van Utrecht en met name van den heer Postma als adviseur, kunnen rekenen. Hierna was het woord aan den heer K. van Schou w e n, secretaris van het dagelijksch bestuur van den Bond. Men kan zich afvragen, of een veree- niging van gepensionneerde overheids ambtenaren nog wel noodig is. nu de regeering het wetsontwerp tot horbe rekening der pensioenen heeft ingetrok ken. De bond nu stelt zich ten doel de behartiging van de belangen zijner le den betreffende hun pensioenen en de bescherming hunner rechten op pen- sioengebied met strikte handhaving der neutraliteit op godsdienstig en politiek terrein. Wat betreft de behartiging der pen- siocnbelangen, heeft de Bond reeds her haaldelijk bewezen in een behoefte te voorzien door het verleenen van hulp en het dienen van voorlichting in moei lijke pensioensaangelegenheden. Voor enkele zeer lage pensioenen ver kreeg men een toeslag uit de Stichting tot voortzetting van de werkzaamheden van het Nationaal Steuncomité. Op het oogenblik voert men o.-a. een actie om tot verhooging van weduwen- en weezenpensioenen te geraken, om de onbillijkheid op te heffen, dat een wachtgelder, die na zijn ontslag huwt. alle aanspraak op gezinspensioen moet missen. Het wetsontwerp tot herberekening is ingetrokken en het onmiddellijk gevaar is daarmede van de baan, doch daaruit volgt nog allerminst, dat die zekerheid ook in de naaste toekomst zal blijven bestaan. De plannen der regeering ten aanzien van de pensioenen zijn niet bekend, maar wel kan men zich spiegelen aan het verleden. In de geschiedenis der pensioenen kan men twee richtlijnen opmerken. De eene lijn voert langs alle over heidsmaatregelen, die onveranderlijk de strekking hebben. om bij een tekort in de schatkist een deel daarvan te dekken uit de pensioenen. Dit gebeurde in verschillende vormen o. a. Door het heffen van bijdragen van de ambtenaren voor hun pensioenen of door. het verhoogen dier bijdragen. Door verslechtering der pensioenvoor- waarden als opheffing der weduwen- en weezenpensioenen in 1816. wijziging in de wachtgeldbepalingen, vervallenver klaring van recht op behoud van den grondslag etc. Door verzwakking van het pensioen fonds ten bate van dc schatkist en ten slotte door aantasting van reeds ver leende pensioenen (de mislukte poging tot hei-berekening), waartegen spreker in het bijzonder waarschuwde. De tweede lijn laat zien. dat al die maatregelen tot stand kwamen, als er door de belanghebbenden niet werd ge daan. doordat men niet veretmicd was. In dit verhand kon spreker wijzen op het effectieve werk van het pensioen- verbond. de nensïoenvercenieing en ten slotte het Comité-Last, dal de dreigende pcnsioenkorling hielp tegen houden. Met al is bewezen, da^ de gepension neerden eendrachtig en saamboorig moeten ontreden en zich aanecnsluRcn moeten in hun eigen belang en tot be houd van hun recht op onverkort pen sioen. De heer de Raad zeide den spreker namens de vergadering dank voor zijn causerie, waarna eenige vragen gesteld en beantwoord werden.' In het voorloopig bestuur van de af deeling Amersfoort namen zitting: Mevrouw P. A. Rundcrs Buurlage en dc heeren A. I.osckoot. A. Hulst, J. W Sasburg en H. C. den Hartog. Met een gelukwensch van den heer de Raad werd de bijeenkomst gesloten. Een lantaarnpaal moest het ontgelden Op den Utrechtscheweg-hoek L. Nica- siusstraat had gisteravond een botsing plaats tusschen twee auto-bestelwagens. Uit de L. Nicasiusstraat kwam een be stelwagen van Van Gend Loos, welke den Utrechtscheweg wilde inrijden. In de richting der stad reed een auto van Stoomwasscherij „De Kolk". Doordat de chauffeur van laatstgenoemde auto den bestelwagen waarschijnlijk te laat op merkte, kon hij niet tijdig remmen om een botsing te voorkomen. Zijn wagen werd aan de linkerzijde gegrepen en op het trottoir gedrukt, waar een lantaarn paal het moest ontgelden. De lantaarn paal knapte bij den grond af, de wagen van „De Kolk" liep eveneens schade op. CIRCUS STRASSBURGER. De eenige tijger ter wereld, die op den draad kan loopen, maakt deel uit van het nieuwe programma Voor de Vrouwenelectriciteits- vereeniging Voor de Amersfoortschc afdeeling der Vrouwen elect ricitcitsvcrceni- ging sprak mej. mr. Gualtherie van Wcezcl gistermiddag over het on derwerp „Mijn reis naar Amerika" De bijeenkomst werd gehouden in „De Wapenroem". In het eerste deel van haar lezing gaf de spreekster haar indrukken over Amerika en de Amerikanen weer. Na een onderhoudend ve/slag over den bootreis, waarbij mist en ijsbergen een groote en gevaarlijke rol speelden, crtelde mej. Gualtherie het een en an der over New York. De straten zijn genummerd; de on- dergrondsche is het voornaamste ver voermiddel. Een groote handigheid is noodig, om zich in deze stad te bewegen; is men de kunst, eenmaal meester, dan gaat het ook veel sneller dan waar ook. De Amerikanen zijn zeer gastvrij en onderhoudend, maar ook erg druk. De spreekster kreeg den indruk dat de Amerikanen van Europa's onder gang overtuigd zijn; over 't algemeen scheen men dien ondergang natuurlijk en niet te vermijden te achten. De men taliteit van de Hollandsche vrouw ver schilt veel van die der Amcrikaansche. De Amerikaansche vrouw die trouwt, blijft meestal haar beroep uitoefenen; hierdoor mist men de Hollandsche hui selijkheid. Manhattan is het voornaam ste van de dertien eilanden, waarop New York. werd gebouwd. Het congres van de „Soroptimisten", dat door de spreekster werd bezocht, werd gehoüden in Atlantic City. Onder Soropfimistcn verstaat men een internationale vereeniging, die ham leden uit, de vertegenwoordigers der diverse beroepen recruteert. Washington heeft 1 V-> millioen ambte naren. die bijna uitsluitend de bevol king dezer stad uitmaken. De politiek van en in Amerika zag do spreekster als een grocpeering van eco nomische belangen. Chicago met z'n vier millioen inwo ners. is dc stad van de parken. De overheid stelt den Amcrikaanschcn burger in dc gelegenheid, om net zoo veel sport te doen, als hij wil. In Rockefeller-center, tezamen veer tien gebouwen tellend, wonen niet min der dan 100.000 menschen. Het in dit centrum gelegen Radio-city theatre is het grootste theater van New York. Het biedt plaats aan 6000 menschen. In Amerika ontbreekt, zooals bij ons een centraal lichaam, dat onderzoekin gen verricht, welke alle elcctriciteits- maatschappiien ten goede komen. Iedere maatschappij werkt volkomen op zichzelf en weet weinig van haar concurrenten. Dc Amcrikaansche vrouw rekent meer met tijd dan met geld: tijdwinst beteekent voor haar: zuinigheid. Dc prijzen voor stroom zijn eenvou diger geregeld dan bij ons, omdat het leven er nacht en dag door gaat. De centrale werkt steeds op gelijke kracht door, zoodat er geen z.g. spertijd be staat. Mevr. van Bienema dankte de spreek ster voor haar interessante voordracht. Reeds duizenden - waarvan velen thans verspreid over beide halfronden - leerden in PESIE'S BAD in deze 35 jaar zwemmen en... uitstekend. Waarom zouden wij het U niet kunnen leeren? Komt U er eens vrijblijvend met ons ovrr praten. Stelt U het dit jaar weer niet uit, U weet niet half wat U, als niet-zwemmer mist. Zoo gezond, zoo opwekkend, zoo beschut en zoo hygiënisch zwemt U in weinig baden als in PESIE'S BAD. Uw abonnement bij ons geeft zoo veel (speciaal dit jaar) en kost zoo weinig! Vraagt vrijblijvend nadere inlichtingen en komt het bad zien. U zult niet teleurgesteld worden! Thans nog 2 dagen abonnementen met regenverzckcring tot 14 Met a.s. Kantoor geopend van 912.30 1.306 en van 79 uur. geopend van 106 uur. Zondag kantoor De eindexamens aan het Gymnasium alhier worden afgenomen op 24, 26, 27, 28, 29 en 30 Juni en 1 Juli'. Gecommitteerden zijn: dr. B. A. van Groningen te Leiden, dr. N. van Wijk te Leiden en G. Mannoury te Amsterdam, aan wie op 24, 26, 27 en 28 Juni zal wor den toegevoegd dr. E. H. Hazelhoff te Groningen. Op 2 en 3 Juni wordt het eindexamen gehouden van de afdeeling Gymnasium van het R.K. Lyceum voor meisjes al hier. Gecommitteerden zijn: J. van An- del te 's Gravenhage, dr. H. A. F. Lam pen te Nijmegen, dr. D. Cohen te Am sterdam. Tot gecommitteerde elders is benoemd: dr. E. van Everdingen. VERSCHENEN: deel I van de VRAAGT PROSPECTUS Langestr. 33 - Tel. 232 De uitslag van den dezen winter door den Boun fen Fryske selskippen buten Fryslan gehouden tooneelwedstrijd luidt als volgt: It Selskip „Fryslan" te Utrecht 81.41% it. selskip „Fryslan" te Amsterdam 79.08%, it selskip „Rjuclit en sljucht" te 's Gravenhage 78.04%, it selskip „It TIeitelan" te Hilversum 75.79%, it sels kip „Ut en Thus" te Amersfoort 67.96 Respectievelijk werden door deze ver- eenigingen gespeeld de volgende stuk ken: „Friso" van Evert Zandstra. „De sang fen de tiid" fen Y. C. Schuitma ker. „Ho alder ho gekker" fen J. Nieu- wefihuis, „De misdied" fen G. Burgy, De skoacier" fen H. Uden Masman en „De Adema's" fen J. Meester—de Vries. De Wibren Duim wissel-beker, thans in het bezit van Amsterdam, is door dezen uitslag in het bezit gekomen van it selskip Fryslan te Utrecht, welke vereeniging dazen beker voor de tweede maal wist te Üqswda GEVONDEN VOORWERPEN (Tijdvak 1 t.m. 10 Mei) Paar hecrenhandschoencn, hondje, koopmansbeurs, pet. ceintuur, vulpen, hccren polshorloge, kip, portemonnaie met inhoud, sleutel, transportrijwiel, paar heerenhandschocncn, bril, zeil, vul pen in étui, hand. fictstasch. kettinkje, rijwiclbelastingmerk in étui. R.K. kerk boekje. notitieboekje met adressen, stu dieboek, nummerplaat met achterlicht, lmndbiljet, autoped, pijp. speldje, ring, regenjas, tafelkleedjes, damespolshorlo ge, vulpen, actetasch met schoolboeken c.d., vulpen, hondje, handschoen, 2 sleu tels, patroon van een meisjesjurk, huis sleutel. paar dameshandschoenen, num merbord met stoplicht, 2 gewichten, postduif, emaïlle kruikje, padvinders- riem. Inlichtingen dagelijks Hoofdbu reau van politie van 912 v.m. en van 4 uur nam. Niet per telefoon. GRAND THéaTRE. Van Vrijdag 12 t.m. Donderdag 18 Mei vertooning van de film „Gunga Din". Zondag en Hemelvaartsdag 1.45. 4.00. 6-15 en 8.30 uur. Overige dagen 8.15 n.m. Zaterdag en Woensdag matinee 2.30 uur. CITY THEATER. Van Vrijdag 12 t.m. Maandag 15 Mei vertooning van de .films ..Algiers" en „Geef liefde een kans." Voorstellingen: Zondag doorloopend 1.45. 4.00. 6.15 en«8.30 uur Zaterdag 615 en 8.30 uur. Overige dagen 8.10. Zater dag 2.30 uur matinée. van Vriidag 12 t.m. Zondag 14 Mei van de films ..De rebellen van La Santa" en ,.De Westlandzaak". Voorstellingen: Zondag 1.45 doorloo- nend Overige avonden 8.15 uui Zater dag vanaf 6 uur doorloopend GILDEHUIS. 13 Mei. Voorjaarstentoon stelling A.K.G STERHIUS Beekenst-.laan 6 Vooi alle meisjes iederen avond geopend des Zon dags van 2 uur GILDEHUIS A.K.G. 13 Mei. Opening voor jaarstentoonstelling door dr. R. Miede ma, 3 uur. PRINSENHOF. 13 Mei. Thé-dansant van de Brulboei-amusementsclub. 2 uur n.m. CIRCUS STRASSBURGER. Optreden te Hoogland van 1315 Mei. 8 uur nam. Des Zondags matinée om 2 uur. DE VALK. 27 Mei. Derde lentefeest van Bert Kamperman, 0 uur. Wij huisvrouwen, die veel moeten loopen en staan Het brengt het nieuws op tijd En garandeert Wij moeten goede schoenen dragen Niet in de eerste plaats letten op den prijs maar vooral op de kwaliteit. Want slechte schoenen dragen, betee kent over enkele jaren doorge zakte voeten hebben. En om dat ik me die pijn en last wil besparen, koop ik goede schoe nen bij: utqakipy. VAKK/REPARfiTIE INR. UTRECHTECHtSTRflflT9.TEL.2l9 EXAMENS Op het (fisteren te Utrecht gehouden exatnen van den Schoolraad voor de Scholen met den Bijhei, slaagde onze oud-stadgenoot de heer N. Bottelier, on derwijzer te Zaandijk. Hij verwierf het diploma met aant. G. S. EXAMEN HOOFDACTE 1939 In de commissie Utrecht voor het af nemen van liet examen Hoofdacte 1939 is benoemd tol lid en ondervoorzitter, de heer II. O. B. Blijdenstijn: in dezelfde commissie tot lid rle heer T. P. de Jongh. In de commissie Amsterdam heeft als lid zitting de heer E. Kruithof.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 5