STADSNIEUWS Bevestiging en intrede van ds. C. G. H. Blok r V. Prediking van ds. A. Dönszelmann Journalistiek fatsoen De heer J. J. Septer benoemd R.K. Harmoniekorps „Wilskracht" Thé-dansant Het circus Strassburger Paardendressuur als hoofdschotel HET CIRCUS IS LEVENDER DAN OOIT S.E.C. in tien minuten met 3-1 geslagen Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 15 MEI 1939 „Gaat dan heen Ik ben met U." ONDER groote belangstel ling heeft gistermorgen in de St. Joriskerk de bevestiging van ds- C G. H. Blok. als vijf de predikant van de Ned. Hervormde gemeente te dezer 9tede plaats gehad. Men had het aantal beschik bare plaatsen voor deze plech tigheid aanmerkelijk uitge breid, hetgeen wel noodig bleek. De bevestiging geschiedde door ds. A. Dönszelmann naar Mattheus 28: 19a en 20a, „Gaat dan heen Ik ben met U". Na het votum en den introitus, werd psalm 81 1 gezongen,, gevolgd door de schuldbelijdenis en dc genade ver kondiging, waarbij de gemeente resp psalm 130 2a en 2b zong. Op de apostolische geloofsbelijdenis volgde schriftlezing van F.feze 4 1-10 en de tekst van Mt. 28 19a en 20a. Alvorens ds. Dönszelmann tot zijn be vestigingsprcdikiiig overging, werd nog gemeenschappelijk gezongen Gez. 20Ö 1, 3, 5 en 0. Prediking van ds. Dönszelmann Het is een bijzonder voorrecht, aldus spreker, dat in een tijd van geestelijke en zedelijke verwarring en verwilde ring, een lijd van groeiende onkerks- hcid gezien de tabellen der volkstel ling aan de Amérsfoortseho gemeente een vijfde predikant voor gewone werk zaamheden verbonden wordt. Maar in een tijd van stoffelijke en geestelijke nood schuilen ongedachte geestelijke mogelijkheden en kansen. Het is ook een tijd van nieuwe bezinning op de kerk en haar boodschap. Ds. A. Dönszelmann. die de beves- tigingspreek hield. Met één van Christus' afscheidswoor den tot zijn discipelen wil ik u, ds. Blok, vanmorgen inleiden tot uw arbeid in onz, gemeente. Dit woord zij voor li een opdracht bevel en belofte van uw henielsche Zender: „Gaat dan heen. Ik ben met u." Op hot machtswoord van den Heiland: „Mij i? gegeven alle macht in hémel on op aarde" volgt het uitzendingsveoord. Dc wereldwijde opdracht. 1-Iet-evangelie i6 rle blijde boodschap der persoonlijke zaligheid.' Maar deze is nooit eindsta tion. „Gaat dan heen in de geheole we reld, predikt -hel -.evangelie aan alle creatoren", zegt de Heiland. Ook Gods werk is zendingswerk. Ook ln de christelijke gemeente. Christelijke menschen kunnen alleen als gnd-loozcn, dio in htm armoede om Gods genade gaan roepen, gered worden. Dat is een harde boodschap. .Nu moeten ij van onz. troon af. Dat is ook een heerlijke boodschap. Want hot bet eekent dat God de mensch opzoekt in lutn armoede Om hen te doên dcêlon in Zijn rijkdom. Dc Vader zendt den Zoon. dc Zoon Zijn discipelen: Gaat dan heen! Door dit woord, van dén Heiland worden allen, die ge'looven, opgenomen in het groote en heerlijke zendingswerk Gods. Het ia een algemeen apostolaat. Ik zeg dit met. nadruk, Do gemeente mug bij de vervulling van deze nieuwe pre- dikantsplaats niet alleen zeggen: nu ho pen we dat or van don gemeente-arbeid iets meer terécht komt! Minder klach ten! Meer mogelijkheden! Och. de kri tiek op den arbeid zal blijven. Wij moeten de vraag: „Wat heb ik aan mijn Kerk?" leeren ouikècrên: wat heeft de kerk aan mij? Er is een algemeen apostolaat en ieder heeft in dat zen dingswerk zijn eigen taak. Want elke discipel van Jezus is een gezondene, een zendeling, een getuige. Tot allen, die Gods genade ontvingen, komt de oproep: Gaat dart heen! Fr is echter ook een heel bijzondere tending. Het bevostlgingsfortiiulior zogt: God onze hemelsché Vader, willende uit het verdorven uiensehelijk geslacht oen gemeente roepen en vergaderen ten eeuwigen leven, gebruikt daartoe door een bijzondere genade de dienst van menschen. En- datzelfde formulier zegt ook wat die bijzondere zending van den rlienaar-des-Woord inhoudt: de dienst van bet Woord, do dienst der gebeden, de dienst der sacramenten en de dienst dor kerkelijke tucht tot opbouw der ge meente. Dit alles is een heel bijzon dere genade. De prediker is een heengaand niens-c h, een mensc h-i n-b ewe- ging. De stads-domincc loopt gevaar in plaats van een mensch-in-beweging een bewegelijk, rusteloos mensch te worden, die jaagt en vliegt, die zich verloopt in allerlei werk, dat weinig of niets met zijn ambt Ie maken heeft. Dan worden de stad en dc staclsarbeid een fuik, waar men niet meer uit zwom t. Do prediker is mensch-in-beweging. Wij mogen niet stilstaan. Dit alles kan de last van het ambt loodzwaar maken: het werk is nooit af Heerlijk om dan te mogen vluchten in do troost van Psalm 183: de Heere zal het vóór mil volein den. En er achter aan te bidden, voor de gemeente èn voor onszelf: laat niet varen de werken Hwer handen! Spreker geloofde, dat wij veel te veel onze boodschap verdedigen. Resultaat: een vruchteloos dispuut. De kerk moet aanvallen. In een wereld, waarin de beste raad. welke wij elkander geven kunnen is: koon een gasmasker en bouw een schuilkelder en dit is zelf verdediging geworteld ln een groote angst voor het loven valt hot evan gelie aan. Het beveiligt ons werkelijk niet. het is geen veilige stichtelijkheid, geen besehavingsgoed. geen oplossing voor de problemen, die ons benauwen. I-Tet evangelie Is Christus, en dat is aanval. Het jaagt ons op uit de ver borgen schuilhoeken van ons eigen, zon dige goddelooze bestaan. Tiet is in bef leven fatsoenlilk om zich niet niet de zaken ven een ander te bemoeien. Gods boodschap bemoeit zich met onze zaken. Wii mogen, door een bijzondere genade, Gods mcdeuniwallors Zijn. Maar één ding hebben wii hierbij te bedenken. Tiet is niét onzen nan- val. De prediker staat met zijn gemeen te op één lijn: hii is modezondaar. Niet onze wijsheid, maar Gods genade heeft het woord. Natuurlijk schuilen hier gevaren. I.uther noemt als kenmerk van de kerk, dal het Woord reclT bediend wordt en niet, dat de mensch en recht be diend worden. In Gods aanval meestrij den wil.in de-eerste plaats zeggen: zelf door God aangevallen worden en tel kens weer voor God moeten bezwijken. Hier openen zich Ook wijde perspec tieven. God rvalt ami- in liefde, 'in ge nade, Wij; behoeven-de gemeente niet alleen te zien in haar nienschelijke ge brekkigheid en zondigheid, maar als een gemeente, voor welke, de Heiland leed op Golgotha en die Hij tot. zijn kin deren roept, en zalven wil. Gaat dan heen! Uw Koning beveelt den aanval! De aanval nü in 1939 en hier ln Amersfoort. De kerk in Amersfoort, aldus spre ker, is nog wel niet een Bcgijnhofje, waaraan de groote stroom van het leven voorhij gaat. Toch loopt zij dit gevaar. Dc Hof is voor den reelitgeaarden Am'ersfoortér een klassieke plaats. Maar de körk moet meer zijn dan een klas sieke plaats. Daar dreigt geestelijke windstilte. In de rust kome de onrust der prediking. De aanval nü en hier. Iioè te precken? De wijze, waarop het Woord gebracht moet worden, zal voor werp van veel gebed en ernstige studie moeten zijn. Maar de taak wordt gelegd op schou ders. die de taak niet dragen kunnen. Na de opdracht volgt de belofte: Ik hen met u! En die „Ik" ls Jezus Chris tus. aan Wien gegeven is alle macht in hemel en op aarde. Zonder deze be lofte zouden wij niet kunnen preeken en arbeiden, zou de gemeente niet hier zijn, zou er geen geloof en volharding zijn. Aan haar klemmen wij ons vast. Wij hebben den moed om te arbeiden. Wij zijn nooit, alleen. Wat de uiteindelijke resultaten zijn, weet de Heèr des oogstes. Na de preek zong men gezang 50:4, waarna de lezing van bet formulier ge schiedde en ds. Blok de hem gestelde vragen voor zijn bevestiging beant woordde. De gemeente zong den nieuwen pre dikant vervolgens psalm 121 4 toe. In een korte toespraak heeft ds. Döns zelmann den wensch uitgesproken, dat de onderlinge samenwerking tusschen de predikanten en ds. Blok goed zou zijn. In dat verband kon spreker met vreugde terug denken aan Leiden, waar hij en ds. Blok samenwerkten op de al lerprettigste wijze. Tot slot van de plechtigheid volgde een dankgebed en het gemeenschappe lijk zingen van psalm 89:8. Ds. C. G. H. Blok's int ree-rede I OT tekst van zijn intree-preck welke des avonds in de St. Joriskork werd gehouden had de nieuwe Amersfoortsche predikant gekozen Handelingen 4 12 „En de zaligheid is in geen ander, want er is ook onder den hemel geen andere naam, die onder de menschen gege ven is, door welken wij moeten za lig worden". Dit getuigenis, dat Petrus aflegde toen hij voor den Joodschen Raad ter vcrant woording geroepen werd, brengt ons bij het hart van het evangelie: in Jezus Christus, den gekruisten en opgestanen Heer, in Hem is de zaligheid. Jezus is zooals hij heet. Zijn naam is Jezus, dat is; Ridder, Behouder, Zaligmaker. Als Ds. C. G. H. Blok. die hier gisteren zijn intrede deed als Red. Hervormd predikant. de Bijbel over ons behoud, onze redding Spreekt, bedoelt hij altijd redding uit den nood, uit dc ellende, waarin wij door de zonde gevallen zijn, en dat is ten slotte onze eenige nood. Jezus Christus is hot, die verlost. Hij is de rechtvaardig heid, de heiligheid, den vrede, de kracht, dc blijdschap van een iegelijk die ge looft! In dit getuigenis van Petrus moest ons treffen het absolute, het onverdraag zame. „De zaligheid is in geen ander; er is geen andere naam". Jezus Christus is niet inschikkelijk; Hij is niet tevre den met een plaats. Hij eischt de al leenheerschappij voor zich op. Het ge tuigenis, dat Petrus hier geeft door den Heiligen Geest, duldt geen andere bood schap naast zich. I-Iet gaat dusv in de kerk van Christus niet om wat ik meen, aldus ds. Blok. Want do kerk denkt haar boodschap niet zelf uit: de boodschap is haar gegeven. Er is in de kerk van Christus geen plaats voor relativisme. Het evangelie is geen zaak van waardeering of betrek kelijkheid. Het evangelie is van God daarom hebben wij menschen er niet over te beschikken, wij mensehen heb ben niet te zeggen hoe liet zijn moet: God beschikt over Zijn Woord, Hij zegt hoe het''zijn moet. Gij hebt mij, aldus ds. Blok, niet geroepen om meening, mijn Opvatting over geestelijke dingen te hoo ien: wat zou dat armzalig zjjn. Maar gij hebt mij geroepen, opdat ik u brengen zou de boodschap van Gods ontferming Zi1n Woord. Petrus getuigt van den Joodschen Raad als de apostel, de gezondene, die het toont dat zij het woord van zijn Meester heeft verstaan: „Gaat den heen, onderwijst al de volken." De boodschap van den "eeningen Naam is niet slechts bestemd voor 'n kleinen kring, niet voor de Joden alleen: deze Naam is gegeven voor allen, die onder den hemel wonen. Hier leest ge het af, dat het behoort tot het wezen der kerk, dat zij zendings kerk is. De kerk mag zich met haar bood- schap ttiet isoleeren; zij moet die boodschap doorgeven, uitdragen, aan allen, ver en nabij, die zij be reiken kan. Dat is de bestaansreden der kerk. „De kerk is er om de nood en in de nood der wereld" (Prof. Kraemer). Zoo zal God hot daarheen leieden, dat „in den naam van Je zus zich zal buigen alle knie, en alle tong zal belijden dat Christus de Heer is, tót heerlijkheid Gods des Vaders". Ook deze avonddienst werd door een zeer groot aantal toehoorders bijge woond. Onder hen zagen wij den bur gemeester, mr. J. C. Graaf van Rand- wijck en den wethouder tnr. L. Stadig. Voorts was er een deputatie uit de ge meente Workum aanwezig- Na de predicatie werd achtereenvol gens een kort woord gesproken door ds. M. G. Gerritsen, namens het klassicaal bestuur, door ds. J. Pannebakker, na mens den ring-Amersfoort en door ds. K. J. v. d. Berg, praeses van tien Kcrke- raad. Het aandachtige gehoor heeft tenslot te den nieuwen herder- toegezongen „Vader, sla hem steeds in Liefde gade," ZATERDAGOCHTEND heeft zich e Soesterherg een vliegtuigon geval voorgedaan, waarbij de ser geants V1 e r d a g. uit onze stad, en Staring, woonachtig te Soesterberg, gewond werden. Nadat wij dit bericht rced9 ter publicatie gereed hadden gemaakt, bereikte ons, evenals andere bla den, een dringend verzoek van den Regeeringspersdienst om niets aan gaande dit voorval te vermelden. Daar wij van meening zijn, dat het bestaan van persvrijheid in ons land bepaalde ecrepllchten met zich mede brengt, achtten wij hét een eisch van journalistiek fatsoen aan dit verzoek te voldoen. Nu gebleken is, dat andere orga nen in dit opzicht een andere stel ling innemen, meenden wij deze ver klaring aan onze lezers verplicht te zijn. De toestand van onzen stadge noot Vierdag is naar omstandig heden goed. Nieuwe Stationschef MET ingang van 1 Juni is tot stationschef alhier benoemd dé heer J. J. Septer, thans in gélijke functie werkzaam te Tilburg. Ver schillende geruchten meldden reeds eerder den naam van een nieuwen stationschef voor onze stad, hetgeen evenwel voorbarig was, daar de be trokken personen de hun aangebo den positie niet, aanvaardden. De heer Septer heeft de aanstelling ge accepteerd en zal 10 Juni a.s. in unctie treden. 18e jaarvergadering Zondag middag gehouden in „St. Jo2ef" Zondagmiddag werd de 18e jaarverga dering van het R.K. Harmoniekorps „Wilskracht" geopend in de bovenzaal van „St. Josef" mot een inleidend woord van den voorzitter, den lieer J. v. d. Lin den, waarin deze wees op den goeden geest in dc verocnlging en op het ver trouwen dat het bestuur al de jaren hoeft mogdn genieten. Dank zij aller me dewerking is hot afgeloopen jaar voor „Wilskracht" gunstig geweest. Dank werd gebracht aan den directeur, den heer J. Wakelkamp en aan den leider van hot tamboercorps, den heer Spijker, Beiden gaven hun krachten om Wils kracht omhoog te werken. Het jaarverslag van den secretaris, den heer W. v. d. Linden toonde aan dat er zeer druk gemusiceerd is en dat het muzikale peil gunstig kan worden ge noemd. Dank werd gebracht aan den af getreden penningmeester. C. Tandeur, die vanaf de oprichting een stuwkracht is geweest. Ook werden woorden gewijd aan de nagedachtenis van den heer Jor- di, waarvoor den secretaris dank werd gebracht door don voorzitter. Een ge bed werd voor zijn zielcrust gestort. Hei financieel verslag gaf een batig saldo van ƒ29,8? on van het Kleeding- en Instrumentenfonds van 140.03. De aftredende bestuursleden J. v. d. Linden, W. van Beek en T. Cornclissen werden herkozen. In de vacature S. Ger ritsen werd gekozen de heer F. Gouw. Dc wissel beker voor hem die op het solistenconcours het hoogste aantal pun ten hoeft, werd voor de. tweede maal uitgereikt aan den heer R. Rijpert. Deze beker moet 8 maal gewonnen worden of 5 maal achtereen om definitief in eigen dom gegeven to worden. Het diploma van do vereeniging werd uitgereikt aan de heeren J. v. Diest, T. Groenewoudt, C. J. Mulder en B. van Goor. Van de „Brulboei" Amuse mentsclub Zaterdagmiddag beeft de kort, geleden opgerichte „Brulboei" Amusementsclub in ,,'a Prinsenhof" een geslaagde thé- dansant gehouden. De dansmuziek werd verzorgd door de Ebonieten Schijf en bestond voor het grootste gedeelte uit „Swing". De heer A. v. d. Vlasakker vergastte de danslua- tigen eenige malen o.m. op de „wissel- dans", die buitengewoon in den smaak viel. „The All Round Swingers", uitgebreid met Joop Rovers als guitarist, oogstten met. hun voortreffelijke songs een warm applaus. Hét is opmerkelijk, hoe deze Amérsfoortscho Mills Brothers" den laatsten tijd in populariteit toenemen. Zij kunnen het, wanneer ze zoo door gaan, ver brengen! Do tap-dnnces waren in de vertrouwde voeten van Cab Forster, terwijl de „Sweet Billiera" de schare gezamenlijk lieten zingen. Om 6 uur behoorde ook deze gezellige thé-dansant tot het verleden. Uniek jongleurswerk van Maximilian Truzzi HEEL de stad loopt uit als het cir cus komt. Op den Hooglandschen- weg lokken de talloozc gloeilam pen van. Strassburgers facade al van verre, de circuskapol doet boven den ingang vlotte marcellen hooren en drommen volks worden opgeslokt in de immense ruimte onder liet chftpitcau van dezen viermaster, dio Zaterdag al tegen achten zoo mudvol geloopen was, dat de hokken soms gesloten bleven óm de menigte binnen eerst te kunnen ver werken, voor nieuwe kijklustige» wer den „losgelaten". Men moet van het circus houden, om er -ten volle en steeds weer de bekoring van ie kunnen ondergaan. Er zijn menschen, die er niet meer in zien, dan wat „kunstenmakerij", die eenvoudig het onderscheidings vermogen missen het gebodene naar vaarde to schatten. Maar er is een groot en steeds groo t or wor dend aantal kenners, menschen, die wéten wat een „nummer" waard is. Die hét bij Sarrasani zoo hebben gezien en bij Hagenbeek weer an ders. die zich Carré nog herinne ren "eh Schumann. Menschen met. onderscheidingsvermogen, aan wie alle zorgen en kost on die do circus directeuren over hebben voor een goed programma, ook werkelijk be steed zijn. Dank zij dit geïnteresseerde publiek, is het eireüs thans lovendcr dan ooit. Door zijn gemakkelijke verplaatsbaar heid en.zijn indringende reclame, blijft bet alle' lagen van dc samenleving be reiken, het trekt oud en jong, rijk en arm. De tenten bieden plaats aan dui zenden. via de cassa vindt dit zijn Uit drukking1 in de kwaliteit van het pro gramma. De directeuren wqten het wél, zé kunnen met geen nummer moer ko men, dat ook maar iets beneden het peil is, dat ze zelf hebben aangegeven, door het publick steeds betere, steeds meer geacheveerde circuskunst te bie den. Ze zitten vast in den cirkel: het programma opvoeren is in feite dj reqette opvoeren. M ie het beste geeft, maakt de beste zaken. En dat het voor de groote zaken mogelijk is, het pro gramma tot dezen top en er over op te voeren, bewijst de leefkracht van het circus. In het kort is hiermede de plaats van hot moderne circus bepaald, deze uit eenzetting was .wenschelijk tot betere waardoering van wat Strassburgcr ons thans brengt. Want in alle opzichten draagt het nieuwe programma dc ken merken van het hierboven beschrevene. Strassburgcr is een serieus circus, van bombarienummers, waaraan bijv. Bouglióne zich wel bezondigde, houdt men er niet. Zoo zijn or de manége- clowns afgeschaft, dc clowns, dio tus schen de nummers optreden met.veelal zoutelooze val- en slapartijen. Ook is de wilde-dioren-dressuur tot het uiterste beperkt. Het publiek wenscht nu een maal een dergelijk nummer, maar ver moedelijk zou geen circusdirecteur ei' rouwig om zijn, als het geheel verdwij nen kon. Sólevitch bracht dc reuzen- tijgers van Amor. Do kolossale dieren deden hun werk goed; als fijne pointe viel het trucjo op met vlaggetje, bloe men en pistool. Een aardige aanwinst, Het draadloopcn moge waarde hebben als stunt in het programma, het leek ons bedenkelijk voor do dressuur van den als dicrpacdagoog aangekohdigden Sólevitch. De paarden zijn gelukkig bij Strass burgcr hoofdschotel. Frau Strassburger bracht een moderne, gevoelig gereden hoogcschool. Het witte paard, de zwar te amazone, het was nl gratie, al ver fijning. liet, is het oude nummer, dat immer boeit. Jean Strassburgcr trad ook in deze traditie mot zijn vele paar- dénnummers. Do twaalf walsende schimmels zijn perfect bij hom. Een ty pische tegenstelling op dit witte go- kriocl vormden do vier volhloedheng- sten, dio twéé jaar geleden in Leeu warden werden aangekocht. De vier pikzwarte paarden, stoer, groot en toch zoo elegant, gaven een nummer, dat tot een der triomfen van den avond 'be hoorde en niet alleen uit Hollaridsch chauvinisme. Wat zij. met een zacht woord geleid, praeêteerden, geeft een goeden dunk van dcri jongen Strassburger als subtiel paardendresseur. Het voetbal partijtje tusschen paard en publiek verwekte uitbundige vroo- lljkhcid. Het olifantennummer liep werkelijk geemoerd. Opvallend was de automati sche handeling van alle dieren gelijk tijdig. Vriend Piccolo, die 's morgens zijn krachten als werkolifant beproefd had, kreeg nu gelegenheid zijn eigen gewicht van 3500 K.G. op een poot te tomhen. Ronduit gezegd hebben zeeleeuwen ons vroeger wol eens doen geeuwen. Elsa Wallenda bracht de dieren zoo vlot en geestig en in zulk een tempo, dat hot een der geslaagdste nummers. En nu, met vette letter, de ster van het programma, de Italiaan MAXIMILIAN TRUZZI. In houding is deze Rastelli van het circus zich van zijn waarde bewust. Hij is, rondweg gezegd, de beste jongleur, die wij ooit zagen. Opvallend is zijn spierbehcersching en zijn absolute vangzekerheld, of het nu ballen zijn, scherpe degens, glazen kom men of brandende fakkels in het donker. Truzzi' moet men gaan zien, hij is een phenomeen. Eveneens een groot nummer is de JuJIro-trocp met Takahashi, de stunt is zijn loopen op de hellenden draad tot boven in het circus en zijn zwiepend terugglijden naar Moeder Aarde. Do Zomganos maken oen trapezenum mer in den nok, met het nieuwtje der phosforesceerende kleeding in het nachtdonkere circus. Een equilibrenum- mcr van de Alarno's mot hun ladder speelde: zich eveneens op groote hoogte uf. Op den beganen grond gaven dc vijf Kemmv's een numinor acrobatie, dat opviel door het streven naar een door gevoerde decoratieve werking van de groep, die er lichtheid aan gaf. Een goed Ilollnndsch nummer. Harey en Merkcy aan het dubbel rek verborgen den ernst van hun nummer onder de grappen van het slangenmensch. The four. Kayos vormden een jockeynum- iner, met bravoure, dat eveneens moei lijkheden niet deed opmerken. Last, but not least, de clowns. Eèn enkel nummer, maar dan ook goed. Ma- nettl en Rhttm,. Fransche clowns, ml- meerdcn den bekenden „gebroken spie gel" en toonden zich meesters op vele instrumenten, o.m. op de fietspomp. Wat meer goede clownerie kan dit programma wel hebben. Een Indische SPORT EN SPkL Tot een kwartier voor het eindsignaal had S.E.C. in haar eersten wedstrijd in de proniotie-degradatie-cOnipetitie de lei ding rriet 1-41, doch na het eindsignaal werd het A.W.-elftal omringd door de talrijke, juichende BussumersA.W. had met 3—1 gewonnen, en de zege was volkomen verdiend. Op fortuinlijke wijze had S.E.C. na een klein kwartier spe len de leiding genomen en tot een kwar tier voor het einde gehandhaafd, tegen een tegenstander, die in tempo, techniek en tactiek beter was dan de Soostenafen. S.E.C. heeft ditmaal op pijnlijke wijze moeten bemerken dat w. Vcenendaal die thans tengevolge van een oogiet* scl in het ziekenhuis ligt de motor was van de voorhoede en de leider in den aanval. Als invaller voor Yeenendaal nam R. Schut zijn plaats in. Dadelijk liep A.W. hard van stapel en de Soester achterhoede kreeg onmiddel lijk druk werk, wat hen goed afging. Ook de Bus6umsche achterhoede toon de zich zeer safe bij dé verschillende verrassende aanvallen van S.E.C. Terwijl A.W. voortdurend in den aan val is, belandt de bal plotseling bij dén midvoor Klompenhouwer, die een goede pass geeft aan Schut, welke met een eigenaardig schot zijn Club de leiding geeft, 10. Het spel wordt bij S.E.C. be ter, doch de energiekwerkende voorhoe de van A.W. wordt in haar pogingen om den gelijkmaker te scoren, niet gesteund door haar middenlinie, die af en toe vol komen zoek was. Tot de rust beleefden we emotloneele momenten voor beide doelen, doch de stand veranderde niet. Na de rust zette A.W. een geweldig offensief in, doch waarbij S.E.C. 2lch ook niet onbetuigd liet Een A.W.-doel- punt hing echter in de lucht, daar was de druk op het S.E.C,-doel hevig genoeg voor. Een kwartier voor het einde kwa men de gasten eindelijk lós. Bij een van de aanvallen liet de Soester-keeper den bal uit zijn handen vallen en Boonkamp wist de score gelijk te maken, 11. S.E.C. ging verdedigen, doch de neder laag was echter al een feit, toen na het uitvallen van v. Gin kei waarvoor J. v. Kooy inviel keeper v. Wijngaarden een hard schot tot corner verwerkt had en uit den corner A.W. de leiding nam. In de resteerende minuten vocht een wanhopig S.E.C. tegen een elftal, dat zijn kracht gevonden had. Een laatste corner continueerde de A.W.-overwinning en de stand werd 31. Het was een faire strijd, waarvan scheidsrechter v. Arend uitstekend de teugels ln handen had. DUIVENSPORT DE VREDESDUIF Wedvlucht van uit Qulevrain. Afstand 227 K.M. Duiven los om 7,39 met N. wind. In concours 141 duiven. Eerste duif 11,14,42. Laatste duif 11,3,4,19. Aangewezen 10 cent A. J. Floor met no. 6. Aangewezen 25 cent J. Too- ncn met no. 7. De prijzen werden alsvólgt behaald: A. J. Floor 1.6. Chr. v. Putten 2.14: J. Lijnsveld 3.22. D. v. Loveren 4.15.34: R. Schuiten 5.11.28. J. Toonen 7. W. Id- zerda 8.29.31. F. D. Harteman 12.23.32.33. A. Lablans 9.10.36. H. v. Putten 13. G. Flos 16.21.27. M. Bikkers 17. A. v. Boejen 18.25. J. Jagteberg 19. B. Baatje 20. G. v. d. Berg. 24.30. E. Hilhorst 26. K: Mid- lem 35. DE ORDONNANS Wedvlucht uit Noyon. Afstand 329 km. In concours 327 duiven. Gelost 7.20, wind N.O. M. Dekker 1, 31. 48, 65, 62, Schaufeli 2, 7, IS, 35, 49. te Kulve 3. Henschel 4. 23, 64. 75. Biezenbos 5, 40, SI. Jansen 6, 21, 30. 45. 59. v. d Berg 8, 11, 33. Burg stede 9, 13, 54. Beens 10. Lablans 12. Rekors 14. Gerth 15, 28. 32, 69, 78. Wii- nands 16, 29. 72. Nicoléas 17. Jans 19. Heideveld 20, 55. 58. 68, 82. Blanken 22, 38, 41. 50. 57. 70. Kollen 24, 27, 42. 79. Hoenderdaal 25, 39, 71. Lisdonk 26. 34. 46, 74. Trijsburg 36. v. -Nimwegen 37. Ramselaar 43. Jan v. Voorst 44. Wickart 47, 77. v. Keken 50. 53. 63. 80. Schunse- laar 51, 73. Ruitenberg 60. 67, v. d. Vorst 01. Ising 65. v. Boeijeh 66. Kórlaar 76. Ie aangew. 25 ets. Schaufeli met no. 2. 2e aangew. 25 ct. Henschel met no. 4. Ie aangew. 10 ets. Dekkers met no. 1. 2e aangew. 10 ets. te Kulve met no. 3. PRO PATRI A Pro Patria hield Zaterdag een wed vlucht van uit Soignies (B.) Afstand 203 K.M. wind N.O. Duiven in vrijheid 12.uur. Aankomst eerste prijswinnen de duif: 3.53.44. Aankomst laatste prijs winnende duif 4.48.25. De aangewezen 5 cn 10 ct. werden gewonnen door J. R. Tichelaar, resp. met no. 2 en 4. Uitslag luidt als volgt: W. Th. Pot Jr. 1,5,6,7 en 10; J. R. Tiche laar 2,4,,9; J. Middelhoven 3,9,16; H. Ipenburg 11,13; W. Chr. Ruitenberg 12; J. Dlekerhof 14; W. vén Wijngen 15. Ac Driehoekig bord (punt near boven) met rooden rand is de waarechu- 4^ wing voor mogelijk N gevaar. VIIMIMJiV Rond rijn verkeers borden, die een verbod of een gebod inhouden. '0I«- show, met een vuurvretendé en slangen bezwerende dame, Somali-negers en Egyptische buitelaars, waaraan één bonte Oostcrsche optocht van dier en mensch vooraf ging, vormde een waar dig besluit van deze avond, waarin het circus Straasburger weer de oude repu tatie „eerste klasse" te zijn, bevestigde. Nog éénmaal, hedenavond, kan Amersfoort genieten van dit afwisse lende schouwspel, waaraan menach «n diar hun basta krachten geven.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 3