Alta I klopte A.T.V. I met 6-4 Eerste competitiedag district Utrecht C.H. van DOORN Zn., A.M.H.C. DAMES IN DE FINALE GESLAGEN Mixed-doubles werden weer verloren De Pedaalridders VAN DOORN PRACHT COLLEC TIE RACKETS Amersfoort II klopt Zwaluwen II AMERSFOORT Soesterkwartier verloor onverdiend Mej. de Vries verbetert record BE FAIR WON MET 4-3 DUBBEL SUCCES VOOR Z.U.T. 2e BLAD PAG. 1' AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG IS MEI 1939 HET SPORTBLAD 'A.L.T.A. won gistermiddag op eigen banen met 6—4 van de A.T.V. 1. Het Amersfoortsche team staande v. n. r.: I. de Jongli, mei. J. T. O. Hylkema, A. Verburg, mevrouw L. Mennega. Knielend v. I. n. r. P. Cesar, mevr. N: Vleugels Schutter en R. Leenknegt. Cesar en Verburgv. d. Vliet en Tho massen 64, 6—4. Damesdouble: Mevr. Mennega en mevr. Vleugels Schulter—mevr. Sypkens en mej. Sluis 6-3, 6-2. Alta IV—Tw. Bank lil 6-2 Volgens de verwachting won Alta IV van de Twentsche Bank III. Men moest zich echter tevreden stellen met een 62 overwinning, terwijl in Amsterdam met 8—0 gewonnen werd. De resultaten waren: Heercnenkelspel: v. d. Veerv. Lier 60, 62. Ir. LudertBüchli 57, 46. Damesenkelspel: Mevr. Hartongmej. Rummelhoff 86, 6-1. Mej. Goossensmej. v. Bakerghem 6-2, 6—2. Mixed-double: Mej. Schuitema en Hafkampmej. v. Bakerghem en Büchli 64, 6—3. Mej. mr. Boegheim en ir. Ludertmej. Rummelhoff en v. Lier 46, 6—4, 46. Heerendouble: Hafkamp en KruissinkBüchli en v. Lied 7—5, 6—2. Damesdouble: Mej. mr. Boegheim en mej. Goossens mej. Rummelhoff en mej. v. Bakerghem 6—1, 6-2. Alta 2 speelde een uitwedstrijd tegen het. tweede team van Score. Onze stadgenooten verloren dezen wedstrijd met 62. Het derde team van Alta, dat ook in Amsterdam speelde tegen Kat 3 behaalde een alleszins verdienstelijk gelijk spel. Hier was het resultaat Alta IV won met 6-2 |N onze voorbeschouwing hebben we Zaterdag den bal niet zoover mis geslagen. A.L.T.A. I slaagde er in een keurige 64 overwinning op de A.T.V. I te behalen. Deze zege werd echter verkregen op een wijze, die wij niet bepaald gedacht hadden, Kr werden nl. partijen gewonnen en .verloren, waarvan wij juist een te gengesteld resultaat verwacht had- den, Zoo begon Leenknegt met een over winning op mr. v. d. Berg. De Amers- foortcr speelde gelukkig heel wat beter dan de vorige week. Wel domineerde in zijn spel nog te veel het defensieve ka rakter. Een enkele maal was er een uit schieter, maar over het algemeen waag den beide speieers te weinig en werd het een baselinespel van zeer langen duur. De winning-stroke van den Ainersfoorter was een opluchting voor beide spelers. Mr. v. d. Berg kon zijn agressief spel niet ontplooien en schoot op den duur m de rallies te kort. Cesar stelde teleur door in twee sets van Thomassen te ver liezen. De Amersfoorter speelde sloom en weinig overtuigend. In het derde enkelspel kon de Jongh zich maar net handhaven tegen v. d. Vliet. Hij speelde vasthoudend als immer en daardoor slaagde hij er in den Arnhemmer in drie sets te kloppen. Mevrouw Vleugels Schutter had weinig moeite met mej. Sluis. Haar tegenstandster gaf na de eerste verloren set op. Een minder pret tige verrassing was, dat mej. Hylkema in twee sets van mevrouw Sypkens ver loor. In Arnhem immers had zij gemak kelijk gewonnen. Ditmaal was echter mevrouw Sypkens heel wat beter op slag. •au*c kcide mixed-doubles gingen voor Alta verloren, zij het, dat onze stadge nooten toen reeds met 6—2 voorstonden en dus safe waren. Een slecht resultaat was dat voor mevr. Vleugels Schutter en Cesar. Daar entegen komt mej. Hylkema en de Jongh een pluim toe voor de wijze, waarop zij partij gaven en pas in derde set met 4—6 de vlag moesten strijken. De damesdouble was een gemakkelijke zege voor Alta. De Amersfoortsche da mes blijken een hechte double te zijn. Dc beide hccrendoubles werden door onze stadgenooten gewonnen. Een span nende partij was de eerste heerendouble, waarin Leenknegt en de Jongh tenslotte kantje boord zegevierden met 7—5, 57, ,7—o! Cesar en Verburg wonnen vlot van v. cl. Vliet en Thomassen met 64, 6—4. ln totaal werd dus Alia met 6i win naar en bezetten de Amersfoorters de tweede plaats, doordat Hilversum den uitwedstrijd tegen Enschedé met 6—4 .won. Zondag a.s. moet Alta naar Hilver- suiTI; Wint of speelt de Gooische club gelijk, dan is zij kampioen. De gedetailleerde uitslagen zijn: Heerenenkelspel: Leenknegtmr. v. d. Berg 6—4, 3—6. 6—2. Cesar—Thomassen 36, 57. De Jongh—v. d. Vliet 3—6, 6—3, 6—4. Damesenkelspel: Mevr. Vleugels Schuttermej. Sluis 8—1 (ret.). Hylkema—mevr. Sypkens 68, Mixed-doubles: Mevr. Vleugels Schutter en Cesar mej. Sluis en Schimmel 1—6, 6—2. 3—6. Mej. Hylkema en de Jonghmevr. Syp kens en Thomassen 4-6, 6—2, 4—6. Heerendouble: Leenknegt en de Jongh—mr. v. d. Berg en Schimmel 7—5, 5—7, 7—5. WIELRENNEN Competitieritten over 100, 75 en 50 K.M. resp. voor de A, B en C-klasse De zevende rit van de voorjaarsoom- petitie werd gisteren verreden. Voor de A klasse was de af te leggen afstand 100, voor de B klasse 75 en voor de C klasse 50 km. Voor de B klasse ging het tempo spoe dig in een toeristensnclhcid over en maakten de deolnemers het elkaar niet moeilijk. Barncveld bleek de beste sprinter te zijn en won met gering verschil van v. 't Hof. Meer spirit was er in de A klasse. Reeds na een dertigtal kilometers volg den eenige felle demarrages elkaar op doch het peloton bleef bijeen. Korten tijd reden de renners in een hoog tem po verder en toen een uitlooppoging van Pol plaats vond kreeg Cornelisscn oen defect aan zijn versnellingsappa raat. Nu bleef het tempo hoog. Bouw man en Tholenaars raakten iets ach ter. Toen er 50 K. M. opzat bleven Pol en van Uitert aan de leiding, terwijl de Gans afstapte. Spoedig volgden nu Bouwman met Tholenaars- welke de leiders niet meer te pakken hadden kunnen krijgen. De eindsprint werd met gering verschil door Pol gewonnen van v. Uitert. Op zijn beurt won Tholc- naar weer van Bouwman. Cornelisscn die meer dan 60 km alleen heeft gere den arriveerde even later. De tijd van Pol en van Uitert was 3 uur en 2 minuten over de 102 km., een bewijs dat beide renners behoorlijk op dreef waren. In de C klasse won H. v. d. Laan in den sprint. Dc uitslag luidt: Klasse A 1 J. A. Pol, 2 C. van Uitert, 3 A. Tholenaars. 4 W. Bouwman en 5 W. Cornelissen. Klasse B: 1 G. H. Barneveld; 2 B. v. 't Hof, 3 H. Veldhuizen, 4 J. v. O uwer- kerk. Klasse C: 1 H. v. d. Laan, 2 C. v. 'd. Wakker, 3 H. Hoogeveen. Tennist U? BIJ VINDT U EEN reeds vanaf f 2.S0 Uw Racket defect? Wij repareerenf Ook bespanningen KORFBAL UTRECHTSCHESTRAAT 9 IELEF. 219 KORFBAL Samos A won met den oneven goal (21) Direct na den uitgooi zijn de Amers foorters in den aanval hetgeen echter niets opleverde. Goed middenvakspel van Samos doet den bal naar haar aan val verhuizen, welke enkele gevaarlijke aanvallen ondernam. Uit één hiervan werd keurig gedoelpunt 0—1. Ondanks hard werken onzer stadgenooten bleef succes uit, hoofdzakelijk door het to doorzichtige aanvalsspel. Vlak voor rust weet Samos haar voorsprong te vergroo- ten 02. Na half time is Soesterkwartier in de meerderheid. Aanval op aanval wordt ondernomen. Het middenvak werkt prachtig, vooral mej. M. Snijder weet veel te onderscheppen. Uit een goeden doorbraak weet. C. Eshof tegen te sco ren. Hoewel het schoten regent, is pech de oorzaak dat er geen verandering in den stand meer kwam. Een onverdien de nederlaag. Een 9-3 overwinning In een vlot gespeelden wedstrijd is het Amersoort II gelukt haar tweede overwinning te boeken. Zwa luwen II bezet door deze nederlaag de laatste plaats. Onze stadgenooten staan nu 3 punten op de Hilversum mers voor. Reeds direct na den aanvang pakken beiden partijen flink aan. De eerste aan vallen zijn voor de Zwaluwen, welke op de verdediging doodloopcn. De Amers- foortaanval komt hierna aan het werk en deze blijkt inderdaad sterker te zijn Binnen de vijf minuten is het Hartog die voor Amersfoort de score opent. Niet lang hierna is het dezelfde speler, die nummer twee door de mand werpt. Nu is het weer de beurt aan de Zwaluwen om eenige aanvallen op te zetten, welke niet van gevaar ontbloot zijn. In deze periode is het Toen, die aan den ande ren kant het derde doelpunt voor Amersfoort scoort. Er is ongeveer een half uur gespeeld. Zwaluwen geenszins ontmoedigd voert het tempo op. Kort voor de rust komt het eerste tegenpunt. Toch vindt Koele nog tijd om voor de rust den stand op 11- te brengen. ATHLETIEK Het weer was gunstig voor behoorlijke prestaties Na de rust hetzelfde spelbeeld, met een Amersfoort-team. dat de korf weet te vinden. De tweede helft zal tien mi nuten oud zijn als Louis den stand op 15 brengt. Kort hierop is het. Zwalu wen weer di© den stand tot 2—5 redu ceert. Amersfoort komt weer aan de beurt door Hartog, die er 26 van maakt. Nu komt. er even rust met. bet scoren van doelpunten. Het tempo zakt iets af, doch echter voor kort. Thans is het Mcinen die voor Zwaluwen het der de doelpunt in den korf deponeert. Amersfoort pakt nog even aan, en voert den stand regelmatig op tot. 3—9 resp. door doelpunten van Van Dolron, Louis en Koele. Met dezen stand kwam het einde van een prettige en vlotte partij korfbal. Onze stadgenooten moésten den Amsterdambeker afstaan aan de Hil versummers T-J OEWEL sterk favoriet voor dezen eindstrijd zijn de Amers foortsche dames er niet in kunnen slagen den Amsterdam-beker voor de tweede maal te veroveren. Met 43#werden zij in de laatste minu ten geslagen, na een 3—1 achter stand in de tweede helft fraai inge- loopen te hebben. En, zonder onze stadgenooten te kort te willen doen, moet ons toch van het hart, dat een Amersfoortsche overwinning aller minst verdiend zou zijn geweest. Be Fair was overwegend sterker, en het is te voorzien, dat, indien zij dit spel in het volgende seizoen kunnen blij ven spelen, de Hilvcrsumsche dames het goede voorbeeld van A.M.H.C. zullen volgen en de promotie-klasse bereiken. De wedstrijd vond plaats op het veld der B.H.V. dat ietwat te hobbelig bleek, om er een fijn-technisch spel op te spe len. Open spel, met harde, goed geplaat ste slagen plus een dosis snelheid moes ten hier den doorslag geven, dit heeft Be Fair van het begin af aan ingezien, en het feit, dat A.M.H.C. veel te lang getracht heeft, haar gewone spel van drijven en berekend passeeren te blijven spelen, is mede een van de oorzaken ge weest, dat onze stadgenooten het onder spit moesten delven. Daarbij kwam nog, dat cle meeste Amersfoortsche speelsters onvoldoende getraind bleken, om het snelle Be Fair met succes tc weerstaan, vooral dc keepstcr en linksachter vorm den bepaald zwakke plaatsen in de Amersfoortsche verdediging, zooals mevr. Kesslcr, de oud-international, die zich onder de toeschouwers bevond, op merkte. Het feit, dat de vier doelpunten alle uit aanvallen van den rechtervleu gel voortkwamen, spreekt in dit verband dan ook boekdeelen, en het is een won der, dat de nederlaag niet nog wat groo- ter is geworden, want tot tweemaal toe kreeg dc Hilversumsche rechtsbinnen, door snel doorbreken, een prachtkans voor open doel, doch heide keeren ging haar schot rakelings naast. Doordat de middenlinie van A.M.H.C. telkenmale dc verdediging moest bijspringen, kon zij haar aandacht niet in voldoende mate aan het steunen van de voorhoede wij den, zoodat er voortdurend een gaping tusschen de heide laatstgenoemde linies bestond, waarvan Be Fair goed wist te profiteeren. Reeds van den aanvang af waren de Hilversumsche dames in de meerder heid, en zij zetten een reek? uiterst ge vaarlijke aanvallen op. A.M.H.C. tracht te zich uit dezen greep los te werken, maar ook de verdediging van Be Fair bleek uitstekend in vorm en er was geen doorkomen aan. Op een goedkoope ma nier kreeg Be Fair de leiding, toen de Amersfoortsche keepster een schot van buiten den cirkel niet liet gaan, doch stopte, waarna zij den bal naar de vrij staande rechtsbinnen schopte, die niét aarzelde deze blunder terdege af te straf fen (1—0). A.M.H.C. pakte dc zaken nu wat fanatieker aan, en slaagde er in, het Hilversumsche doel enkele malen ern stig in gevaar te brengen. Ten slotte was het mej. Garrels, die uit een voorzet van rechts op fraaie wijze dc partijen op ge lijken voet bracht. Nadat een doelpunt van Be Fair was geannuleerd, brak de rust aan. De tweede helft had een spannender verloop, immers de tegenstandsters, die allang hadden ingezien, dat zij 't meeste succes hadden te wachten van hun rech tervleugel, zetten zij dit deel van hun voorhoede direct aan het werk en inder daad, er was ternauwernood een kwar tier verloopen, of rechtsbinnen en mid denvoor hadden den stand reeds op 3—1 gebracht. Geenszins ontmoedigd legde A.M.H.C. er nu ook een schepje op en ging goed combineerend op het Hilver sumsche doel af. Daar mej. Garrels echter voortdurend scherp in het oog werd gehouden bleef dit vooralsnog zon der resultaat, terwijl dè aanvallen van Be Fair door haar snelheid uiterst ge vaarlijk bleven. Nadat een Amersfoortsch doelpunt we gens buitenspel geannuleerd was, slaag de de middenvoor er echter in aan haar bewaaksters te ontkomen, en den ach terstand tot 32 terug te brengen, waar na mej. Hendriks een schitterende kans benutte en den stand nivelleerde. In de rcstcerende tien minuten zetten heide partijen er alles op, aan beide zijden gingen schoten rakelings langs het doel, o.a. had mej. De Koning pech. toen zij een kogel loste, die door oen doelpaal werd gekeerd. Tenslotte gaf de grootere snelheid van Be Fair den doorslag, de rechtervleugel wist wederom door te breken en mej. Richter, de middenvoor voltrok het vonnis aan A.M.H.C. (43). Hoewel het Hilversumsche doel in dc laatste minuten een formeele belegering had te doorstaan, slaagde A.M.H.C. cr niet in, de keepster nogmaals tc doen capituleeren. Hiermede heeft Be Fair, alleszins verdiend, voor de eerste maal den Amsterdam-beker veroverd, welke haar na afloop door mevr. Labouchére Loopold. bestuurslid van den N.D.H.B., na een kort specchjc werd overhandigd. Laat het, zooals zij zeidc, een troost voor A.M.H.C. zijn, dat het beste elftal heeft gezegevierd. En daarmede is het hockey- seizoen voor A.M.H.C. besloten. Tot ziens in October in de promotie-klasse! Vlot verloop der wedstrijden DE competitie van het district Utrecht van de K.N.A.U., welke verschillende seizoenen in Utrecht werd gehouden, vond in afwijking hiervan, ditmaal te Amersfoort plaats op het fraai gelegen terrein „Birkhoven". Te Utrecht en Hil versum waren reeds trainingswed strijden gehouden, zoodat de athle- ten niet onvoorbereid aan den start of springbak verschenen. Bovendien werkte het weer bijzonder mee, waardoor men behoorlijke presta ties kon verwachten. Inderdaad w dit ook het geval. Er werd zelfs een dis trictsrecord verbeterd hij het hoogsprin gen dames. Mej. cle Vries van Athleta wist het oude record, dat op aiaam stond van mej. Martha Dirks (U.D.A.) met 1.49 M. te brengen op 1.50 M. Mej. Palm leverde, zooals te verwach ten was, een zeer goede prestatie bij het kogelstooien door het ijzeren voorwerp 10.30 M. te slooten. Bovendien behaalde mej. Palm den eersten prijs bij' het dis cuswerpen met ?0.89 M. Mej. Middelman en mej. Schmidt, beiden van A.A.V. plaatsten zich tweede en derde, resp. met 26.75 M. en 22.73 Meter. Van de Amersfoortsche athleten verrichtte de A.A.V.-er J. Wiegmink een zeer gunstig resultaat door 1.75 Meter hoog te sprin gen. Ook bij het discuswerpen wist hij zich te onderscheiden door de tweede plaats te bezetten bij het discuswerpen (31.78 M.), terwijl P. Huizinga (Excel sior) de derde plaats innam met 30.90 M. Btihrman (A.A.V.) ondervond bij dc 200 Meter geduchten tegenstand van G. Dekking (Excelsior). Weliswaar won hij deze race in den tijd van 24 sec., doch het Excclsiorlid deed er slechts 1/10 sec. langer over. Ook het nummer 100 Meter stond in het teeken der belangstelling. Dit is een nummer dat het altijd blijft doen. De I-Iellas-man Barentz toonde zich hierin de sterkste. In den goeden tijd van 11.5 sec. won hij deze race. Vrijwel op alle nummers was Hellas goed vertegen woordigd, evenals Tempo uit Bussum. Zoo won Butselaar (Hellas) het num mer 400 Meter. Dit was een fraaie race in goede stijl geloopen, waarbij de A.A.V.cr Baan zich derde klasseerde. Eerstgenoemde maakte een tijd van 51.8 sec., terwijl Baan cr 57.7 sec. over deed. Voor de D-klasse bestond niet veel animo. De meeste athleten voor deze klasse werden geleverd door Jhr. A. v. d. Goes, die met een flink aantal huza ren van het 3e Eskadron Motorrijders uitkwam. Ritmeester Jhr. v. d. Goes reikte nersoonlijk de prijzen aan de militairen uit. .waarbij hij den organi sators de verzekering gaf, ook in de toekomst op zijn medewerking te kun nen rekenen. Een waardig slot van de wedstrijden, welke vlot verliepen, vormden de esta fette-wedstrijden voor dames en heeren. Bij de dames wist U.D.A. zich te hand haven, al bedroeg het. verschil met Athleta niet veel. Dat Hellas bij de hee ren zou winnen, stond reeds bij voor baat vast. Hellas I en II bezetten resp. de eerste en tweede plaais, met het Amersfoortsche Excelsior op de derde plaats. A.A.V., dat momenteel nog al sukkelt met haar goede loopers, wist zich niet té plaatsen. Afgaande op deze resultaten, zullen wij het niet ver mis hebben, als Hellas in de le klasse hoeren de leiding heeft en in U.D.A. in de eerste klasse dames. Voor de overige resultaten verwijzen wij naar onderstaande resultaten. Deze zün: Heeren löflO M. late klasse: 1. H. van Alphen. Hellas I, 4.35'; 2. B A. Vos, Tempo I, 4.39. 2e.klasse: 1. D. de Jongh, Hellas, 4.51»; 2. D. van Beek, A.A.V., 5.3.2. 3e klasse: 1. B. van Doorne, Tempo 2, 4.48.*; 2. J. Boor. Tempo 2, 4.50-''. Speerwerpen dames: 1. G. Meijer, U.D.A.. 28.18 M.; 2. M. Rietveld. U.D.A., 26.27 M.; 3. G. v. d. Horst. G.A.C., 23.70 M. Kogelstooten dames: 1. B. Palm, U.D.A., ,30 M.; 2. Th. Schwnrtze, Tempo, 8,50 M.; 3. G. Duitsers, Athleta. 8.15 M. Kogelstooten heeren: 1. A. Wellerdieck, Hellas, 11.95 M.; 2. B. Castelijns, A.A.V. 8.97 M.; 3. K. v. d Hoeven, Hellas 5, 7.94 M. Dames verspringen: 1. Th. Schwartze, Tempo. 4.40 M.; 2. H. v, Nieuwpoort, Athle ta 1. 4.31 M.; 3. A. Klop Lassche, G.A.C., 4.25 M.; 4. N. de Waal. U.D.A., 4.25 M. Heeren 100 M.: 1. X. Barentz. Hellas I. 1.5 sec., 2. J. Obbink, U.S.R., 11.7; 3 Chr. Messie. GA.C. I, 11.7; 4. E. v. Werf, Hellas I, 11.7. Heeren 100 M. klasse D: 1. v. d. Ploeg, E:k. Huzaren, 13; 2. Rasters 13.» Vèrspringen heeren: le en 2e klasse: 1. J. Veereschild, G.A.C., 6.41 M.; 2. J. Obbink. U.S.R., 6.26 M.; 3. W. Vonk. Tempo I, 6.01 M. Heeren 500 M.: 1. H. Pelle, Tempo 1, 2.12; E. Biesheuvel, Tempo 2. 2.135; 3. v. Asch. A.A.V., 2.148. lo-Tsprin..-n dames: 1. H. "de Vries, Athleta I. 1.50 M.; 2. G. Sw-jerman, 1.40 M.; D. v. Rooijcn. U.D.A.. 140 M. Heeren 200 M.: 1. Buhrmann, A.A.V. I, 24 sec.; 2. G. Dekking, Excelsior, 24.1 sec.; 3. Chr. Messie, Hellas I, 24.7 sec. Dames - -> M.: 1. A. Kl«- Lassche, G.A.C., 14.3 sec.; 2. G. Swagerman, Athleta, 14.3 sec. Speerwerpen heeren: 1. B. A. Koeman, Hellas 2, 44.81 M.; 2. B, Jongh, Hellas 3, 44.62 M.; 8. P. Huizinga, Excelsior, 48.51 M. Verspringen meisjes, klasse D: 1. J. Man tel. Athleta, 4.02 M.; 2. L. Jansen, 8.85 M.; 3. C. Vosl.uülen. 3.83 M. Vèrspringen heeren: 1. De R'hoter, Hel las 2, 5.51 M 2. P. Brone, G.A.C. 2, 5.50 M.; 3. G. Ridderhof. G.A.C.. 5.49 M. Jongens 80 M.1. J. Truiiers, R.H.B.S., 9.7 sec.; 2. S. Joustra, H.B.S., 9.8 sec.; 8. C. Dekking. Excelsior, 10 sec. Meisjes 80 M.: 1. J. Mantel .Athleta, 9.2 sec.; 2. C. Voskuijlen 9.4 sec.; 3. L. Jansen, 9.5 sec. Vèrspringen heeren: 1. v. d. Ploeg. Esk. Huz., 5.42 M.; 2. Broekhuizen 4.79 M.; 3- Rieleman 4.09 M. Vèrspringen jongens: 1. J. Mammen, G.A.C., 5.07 M.; 2. Trujjers, Hellas, 4.98 M.; 3. C. Dekking, Excelsior. 4.87 M. Heeren discus werpen: 1 A. Wellerdieck, Hellas. 35.90 M.; 2. J. Wiegmink, A.A.V., 31.48 M.; 3. P. Huizinga, Exc.. 30.90 M. Hoogspringen heeren: 1. J. Wiegmink, A.A.V., 1.75 M.; 2. W. de Rhoter, Hellas, 1.65 M.; 3. A. Stienstra. Tempo 1, 1.60 M. Speerwemen jongens: 1. Michels, Hellas, 47.22 M.; 2. Trujjers. Hellas. 37.441 M.; 8. H. v, d. Hoeven, Hellas, 33.98 M. 400 M. heeren: 1. F. Butselaar, Hellas 1, 51.8 min., 2. B, Koeman, Hellas 2, 56.6; 8. H. G. Baan, A.A.V., 57.7. Dames discuswerpen: 1. B. Palm. U.D.A., 33.89 M.; 2. G. Middelman. A.A.V., 26.75 M.; 3 F. Schmidt. A.A.V., 22.73 M. 3000 M. heeren: 1. H. Pelle, Tempo, 10 in.; 2. B. A. Vos, Tempo 10.0' min.; 3. J. Visser, Tempo 2. 10.17* min. Dames estafette 4 y 100 M.: 1. U.D.A. 57.9 sec.; 2. Athleta I 58.7 sec.; 3. G.A.C. 60 sec. Heeren 4 y 100 M.: 1. Hellas I 44.8 sec.; 2. Hellas II 47.6 sec.; 3. Excelsior 47.7 sec. WANDELSPORT Het 3e Esk. le Reg. Huzaren wint den eersten prijs bij de Militaire groepen Wandelmarsch „Het Leusderkwartier" HOEWEL het weer bij den start van den wandelmarsch van „Het Leusderkwartier" er weinig aanlokkelijk uitzag er viel zelfs eenige regen hadden de wandelaars daarna over het geheel genomen met het weer toch niet te klagen. Onder aanvoering van een peleton van de organiseerende vereeniging ver trokken de pl.m. 235 deelnemers in de richting Leusden. waarvan wij in ons blad van Zaterdag reeds melding maak ten. De 30 K.M. marsch en dc 18 K.M. marsch voor de jeugd was begonnen. De deelname had grooter kunnen zijn, zoowel van burger- als van militaire zijde. Van de militaire regimenten merkten wij alleen op het 18e R.I. en een kleine groep van dc Huzaren. Het geringe aantal wandelaars was oor zaak, dat in een vlot tempo werd geloo pen. De jury, bestaande uit de heeren J. Kamphuis on C. Gijse, hadden even wel een moeilijke, taak, doordat de vereenigingen weinig of niets, qua marcheercn, voor elkaar onderdeden. Zoo behaalde „Zonder Uitvallers Terug", die flink vertegenwoordigd was, slechts met twee punten verschil op de W.S.V. „Phoenix" den eersten prijs, ter wijl „De Trekvogels" drie punten min der kregen als de. tweede prijswinnende ploeg. „Nut en Genoegen" moest zich tevreden stellen met den vierden prijs. Het verschil tusschen de eerste en vier de prijswinnende vereeniging bedroeg slechts 7 'inten. Bij de militaire groepen was het ver schil grooter. Met 57 punten wonnen de Huzaren den eersten prijs. Het 18e R.I. werd tweede met 47 punten. Voor „Zon der Uitvallers Terug" was het wel een succesvolle marsch. In de categorie Jeugdgroepen verwierf zij nog een twee den prijs. De jongens van het R.O.G., die weer een keurigen indruk maakten, sleepten den eersten prijs in de wacht. In het Clubhuis van „Het Leusder kwartier" werden des avonds de prijzen uitgereikt. De heer J. van Veenschoten, voorzitter van de wandelsportafdeeling, tevens marsehloider, vond, hoewel de deelname grooter had kunnen zijn, de marsch volkomen geslaagd. Tenslotte dankte hij allen die medewerkten om dit resultaat te bereiken. De prijzen werden behaald door: Burgervereenigingen: punten 1. „Zonder Uitvallers Terug,, 61 2. W.S.V. „Phoenix" 59 3. „Dc Trekvogels" 56 4. „Nut en Genoegen" 54 Militaire groepen: 1. 3e Esk. le Rog. Huzaren 57 2. lSe Reg. Infanterie 47 Jeugdgroepen: 1. „Volharding" (R.O.G.) 30 2. „Zonder Uitvallers Terug" 26 Bovendien ontvingen deze vereenigin gen nog een groepsprijs. ZWEEFTOCHT VAN TEUQE NAAR NISTELRODE DEVENTER, 14 Mei Vanmiddag heeft de zweefvlieger J. E. Rood uit De venter na een lierstart een tocht ge maakt van het vliegveld Teuge naar Nistelrode (N.B.), een afstand van eö km.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 5