WOESTELING SCHOOT DRIE MANNEN NEER Fortmann Hehenkamp B00DE STER Schaduwen aan de kust Wedvluchten uit Noyon en Vilvoorde 9nq&$ondsin Thans voor de rechtbank Het Zwin wordt natuurmonument Hij is er wèg van! J. Jefferson Farjeon Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 15 MEI 1939 HET DRAMA TE HOENSBROEK Omdat hij gehinderd werd door het snurken van één van hen MAASTRICHT. 15 Mei. - In den nacht van 6 op 7 Maart van dit jaar heeft zich te Hoensbroek in het huis van het mijnwerkersge zin Duisings aan de Zandstraat een drama afgespeeld, dat aan den 53-jarigen mijnwerker H. J. Dui- sings het leven heeft gekost. De aanleiding tot deze droevige gebeurtenis was het feit. dat de 48-jarige invalide mijnwerker, H- J. B. afkomstig uit Nieuwleuzen (Dr.), die reeds sinds twintig jaar in het huis van den verslagene Duisings als kostganger vertoefde, zich opwond over het snurken van een mede-kostganger C. J- Ruyters, den 69-jarigen zwager van zijn kostbaas. Met een revolver, welke hij sinds eenigen tijd in bezit had. heeft hij op den ouden man. die in dezelfde kamer sliep als hij, een tweetal schoten gelost, tengevolge waarvan Ruyters wel bloe dend, maar niet ernstig is verwond. De revolverhcld was den avond van 6 Maart laat thuis eikomen in niet al te nurhteren toestand en heeft een vrij langdurige woordenwisseling gehad niet de bewoners van het huis. Hoewel deze twist werd. bijeelegd. schijnt B. in een opgewonden .toestand te zijn potdo ven, hetgeen hlijkt uit hol feit. dat hij niet naar bed i« «eaaan, maar omstreeks half vier des nachts op den slapcnden man heeft eeschoten. Ook na deze daad is de opgewonden kostganger niet tot bedaren gekomen. Merkwaardig is. dat de schoten niet zijn pehoord door 'de andere bewoners van het huis. dat in een oud en nieuw deel van elkaar gescheiden is. Hoe het ook zij, den morgen van 7 Maart, te gen vijf uur, wilden da kostbaas H. J. Duisings en zijn 26-jarige zoon Frans Duisings zich. van niets kwaads bewust,, naar hun werk in de mijn begeven, maar in de gang kwam B. hen tegemoet en zonder eenige aanleiding schoot hij met zijn revolver op den ouden Dui sings, die in de huikstreek werd. ge raakt en bloedend ineenzonk. De zoon trachtte nog met een steenen kan den aanvaller van zijn vader af te houden, maar li. richtte toen het wapen op Frans Duisings en loste op hem drie scho ten. welke hem troffen in een arm en in elk der schouders. De getroffene schijnt zich echter nog tegen den schietenden kostganger te hebben verzet, want aan de deur van het huis werden sporen van een worsteling aangetroffen, waarbij de zoon van D een vierde schot, ditmaal in den rug heeft gekregen. De vrouw van Duisings en haar bei de dochters, die uit vrees voor den schietenden B. niet naar beneden durf den komen, hebben door een raam om hulp geroepen, waarna buren de politie waarschuwden. Deze heeft den kostgan ger overmeesterd en hem naar het po litiebureau overgebracht. De drie slachtoffers zijn naar het zie kenhuis te Heerlen getransporteerd, waar vader Duisings tengevolge van het .vele bloedverlies'in den avond" van 7 Maart is overleden. v= De aangehouden B. legde bij de. po litie een volledige bekentenis af en hij gaf als motief voor zijn daad.op de ergernis en opwinding over:het snurken van den ouden man, dat hem voortdurend uit zijn slaap hield. Dit ziin de feiten en omstandigheden die uit hét politieverhoor zijn komen vast te staan. .Heden. Maandag, wordt deze zaak voor de Maastrichtschc recht bank behandpld. Verdachte schijnt, volgens getuigenis van enkele mede-hewoners in het kost huis, te hebben cczogd: „Wacht maar, vandaag of. morgen schtet ik jullie al lemaal kapot". Bovendien zou hij, toen hij op den ouden, snurkenden man de schoten los te, hebben geroepen: „Hier heb je wat, nu zal dat "esnurk wel afeeloopen zijn." In verhand hiermede was aan ver dachte H. J. B..die in het huis van bewa ring werd ingesloten, ton laste gelogd doodslag op den 53-jarigen mijnwerker H. .T. Duisings pn poging tot doodslag op den 69 jarigen C. J. Ruylers en den •?fï-inricen Frans Duisings. Het O.M. heeft in deze zaak zeven ge tuigen gedagvaard, n.l. twee politie-be- ambten. dep kostganger C. J. Ruyters en Fr. J. Duisings. die heiden door den vrrdarMe werden neergeschoten, ver der een van de dochters. moeder Dui singsRuyters. alsmede dokter. Jans sen, die geneeskundige hulp verleende. 15 iaar öeëischf Het O.M. eischte tegen den 48- jarigen invaliden mijnwerker H. J. B. wegens doodslag op zijn kost baas, den 53-jarigen mijnwerker H. J. Duisings, en wegens poging tot doodslag op den zoon Frans Duisings,en op zijn mede-kost ganger. C. J. Ruijters, vijftien jaar gevangenisstraf. MAASTRICHT. 15 Mei. Bij d$ behandeling van het revolverdrama te Hoensbroek legde de verdachte een zeker cynijsme aan den dag en slechts een onbeduidend onderdeel, in de getuigenverklaring heeft hem er toe gebracht Iets te zeggen. Hij liet doorschemeren, dat hij niet den opzet heeft gehad om te dooden en dat hij op vader en zoon Duisings in het wilde weg had geschóten. De psychiater, dr. A. Janssen uit Venray, die een rapport had uitge bracht over den verdachte, bevestigde, dat hij volkomen toerekeningsvatbaar was. Zijn karakter kenmerkt zich ech ter door een hevige prikkelbaarheid en drift, dat hem tot onbehccrschte daden brengt. In die drift lag voor den des kundige een lichte verontschuldiging voor de handeling van den verdachte, die een sterk psychopatischen inslag heeft in zijn karakter. Dr. A. Hollman uit Maastricht, die de doodschomv heeft verricht, deelde me de. dat het kogolkanaal hij het slacht offer van uit de borstwonde in bene- denwaartsclie richting liep tot in den ru-g. De zoon Duisings gaf een relaas van het gebeurde in den bewusten nacht en zijn verklaringen werden door die van Ruyters en van de moeder en dochter Duisings aan gevuld. Hieruit bleëk, dat de ver dachte omstreeks half een dronken' thuis gekomen was. Hij had ruzie gemaakt met Ruyter6, omdat deze nu niet snurkte. Vader Duisings was er toen bijgeko men en in de woonkamer ivas de ruzie tot handtastelijkheden overgegaan, waarna de zoon zijn vader te hulp kwam en don verdachte enkele slagen in het gezicht gaf Toen is de twist ge luwd en pingen allen naar bed. Het bed van den verdachte was niet be slapen, maar hij schijnt toch enkele uren gekleed op bed to hebban gelegen en is omstreeks hnlfvijf 's morgens wakker geworden, door gesnurk van Ruyters. In drift heeft hij toen zijn revolver uit oen koffer genomen, heeft dit wapen geladen en heeft daarna op den sla- penden Ruyters twee schoten gelost onder het uiten van bedreigingen met den dood. Verdachte is toen naar bene den gegaan nm op vader en zoon Dui sings te. wachten, omdat deze om vijf uur naar beneden kwamen om naar de mijn te gaan. Toen beiden beneden in de keu ken kwamen is verdachte het wa pen in zijn slaapkamer gaan halen en heeft daarna zonde iels te zeg gen op zoon Duisings drie schoten gelost, welke alle drie doel troffen. Toen vader Duisings te hulp kwam heeft verdachte met een lager ge richt schot, deze ernstig getroffen en tenslotte nog op dei: jongen Dui sings een vierde schot gelost. Het O. M. waargenomen door mr. .1. Dautzenberg, wijdde woorden van deernis aan de familie van liet slacht- olter. Het O. M. ging uitvoerig de fei ten na, zooals die thans door de getui genverklaringen zijn vastgelegd en achtte uit de omstandigheden en uit dé woorden van verdachte bewezen., daat deze de bedoeling heeft gehad om EEN BOEK VOOR DEZEN TIJD. Mr. H. J. KRULS en H. STARING Jr. OP DE BRES VOOR NEERLANDS ONAFHANKELIJKHEID 6.90 Hierin" wordt een beeld van het Nèder- landsche leger gegeven. 'Zie de ETALAGE bij BOEKHANDEL J. H. ITTMANN UTHECHTSCHESTRAAT TEL, i WA TETEN WIJ MORGEN VOOR DE KOFFIETAFEL Lunehtong uit blik. VOOR DE MIDDAGTAFEL Koude rollade aardappelpuree raapstelen sagoschoteltje Be-rei dine: 1 Liter melk, 100 gram siam-sago, 2 d.L. water, 100 gr. suiker, 25 gr. boter, 1 ei, 1 citroen-schilletje, wat zout: (V2 theelepeltje). Weck de. sago een uurtje in het water. Doe vervolgens alle ingrediënten in een vuurvasten schotel. Zet deze in een niet te hcctcn oven, laat dc sago gaar wor- dén en met een bruin vliesje bedekken (ruim een uur). Woninginrichters sedert 1899 LANGESTRAA1 63 TELEF. 88 Alleenverkoop SLUMBERLAND matrassen met veerend binnenwerk Prijzen vanaf f 27.— zoowel Ruyters als vader'en zoon Dui sings te dooden. Er zijn geen verzach tende omstandigheden en ter zake doodslag op vader Duisings en poging tot doodslag op zoon Duisings en Ruyters vroeg het O. M. 15 jaar ge vangenisstraf Mr. H. F. Sanders, te Maastricht, gaf in een uitvoerig pleidooi een resumé van hot gebeurde waaruit hij conclu deerde, dat verdachte geen opzet tot dooden had. Mr. Sanders hepleitte der halve vrijspraak en vroeg subsidiair toepassing van verzachtende omstandig heden en ingeval van vornordepling, ter beschikking stelling van de regeering voor het ondergaan van een bijzondere verpleging. Uitspraak op Zaterdag 27 Mei a.s. ONGELUK BIJ STAATSMIJN WILHELMINA Op het terrein van de Staatsmijn Wilholinina is de ongeveer 50-jarige arbeider I-I. M. uit Terwinselen bekneld geraakt tusschen dc buffers van een grijperkraan en een draaibaar machi nehuis. Het slachtoffer werd zeer ern stig gewond en is korten tijd later overleden. Zal ook Nederland soortgelijke maatregelen nemen? De Koninklijke Belgische Commissie voor Monumenten en Landschappen heeft zoojuist verkregen, dat de streek, grenzend aan den voormaligcn zeeboe zem van „liet Zwin" dichtbij de Ncder- landsche grens, op de monumentenlijst wordt geplaatst. Het mag een gelukkig feit genoemd worden, aldus genoemde commissie, dat. dank zij de volhardende pogingen welke hiertoe gedaan zijn, en dank zij den gnoden wil en onbaatzuchtigheid welke de Maatschappij voor Onroerend Bezit „het Zoute", eigenares der gron den. aan den dag heeft gelegd, dit land schap, dut voor de natuurwetenschap van hei f notstc belang is. bewaard zal blijven. Alle vrienden der natuur en de natuuru elenschappen, zullen zich hierover verheugen. De streek maakt deel uit van een geheel, dat zich ook op den Nederlandschen oever uitstrekt. De voorwaarden der plaat sing op de monumentenlijst voorzien, dat haar uitwerking niet meer van toepassing zal zijn, indien voor hot ge deelte, gelogen nti Nedarlansch grond gebied geen soortgelijke maatregelen genomen worden. De maatregel is im mers sleehls van belang, wanneer het geheele landschap onder de hescherming valt. r~ DUIVENSPORT "A „De luchtposl" Uitslag wedvlucht Noyon 332 km. De duiven werden gelost te 7 uur 20 min. met helderen lucht en N.W. wind. In concours 241 duiven. Aankomst lc duif 12 u. 55 m. 33 sec. laatste 1 u. 24m. 29 sec. Ie aangewezen 10 ct. Th. Fijnenburg nr. 3; 2c W. v. d. Riet nr. 13; le aan gewezen 25 ct. II. v. d. Linden nr. 1: 2e A. L. Verstraeten nr. 4; le speciaal H. v. d. Linden nr. 1; 2c Th. Fijnenburg. nr. 3; 3e-A. L. Verstraeten nr. 4; 4e Gebrs. v. d. Klashorst nr. 5; 5e W. v. d Riet nr. -6; 6e J. v. d. Heuvel nr. 7; 7e F. Gravendeel nr. 8. Koningspoule H. v. d. Linden nr. 1.. Wissëlbeker bouwfonds H. v. d. Lin- "deYi nr. 1. -«•' De prijzen werden behaald doorril, v d. Linden 1, 60; H. v. Eeden 2; Th. Fijnenberg 3; A. L. Verstraeten 4; 19; Gebrs. v. d. Klashorst 5, 46; W. v. d. Riet 6, 10, 13, 54; J. v. d. Heuvel 7, 31; T. Gravendeel 8; N. H. Egink 9, 17, 21; M. v. d. Kuilen 11, 47; A. v. d.:T?erg 12, 48; H. J. Hol 11, 23, 28; A. P. Wolffcnbuttel 15, 27, 31; J. Noorman 16, 57; J. Lahlnns 18, 20, 55; H. Verhoef 20; J. II. Schuiten 22; S. Visscher 24, 49; Chr. v. Putten 25; Joh. Kaspcrts 26; C. H. Jansen 30: A. v. Heiningen 33: D. Hubreytse 33, 35'; Jos. Verstraeten 36. 43, 61: T. ITaarmans 37; H. v. d. Kooy 38, 39; H. A. de Goede 40; A. v. F,ldert 41: T. Rokers 42; H. Flos 44. 58: F. vm Winterswijk 45; E. de Goede 50, 53; J. A. Vissers 51; G. Schimmel 52; A. Stam 56 en G. Kluv'cr 59. Uitslag wedvlucht Vilvoorden, 152 km. De duiven werden gelost met be wolkte iurht en N.W. wind. In concours 350 duiv.cn. Aankomst 1e. duif 10 u. 6 m. 6 sec. laatste 10 u. 23 m. 54 sec. lc aangewezen 10 ct. H. v. cl; Kooy nr. 1: 2c H. J. IIol nr. 13; lc aangewe zen 25 et. N. IT. Egink nr. 3; 2e TI. v. rl. Koov nr. 4; 1e speciaal TI. v. cl. Kooy nr. 1; 2e N. TI. Egink nr. 2; 3e N. TI. Egink nr. 3; 4c H. v. d. Kooy nr. 4; 5e C. TT. .TnnSon nr. 5: 6e. N. TT. F.gink nr. 6; 7e TI. J. IIol nr. 7; 8e Ah. 'Kraal nr. 8. Koningspoule H. v. d. Kooy nr. 1. Do prijzen werden behaald door: 11. v. d. Koov 1, 4: N. II. Egink 2. 3. 6. 23. 28. 43. 09. 84: C. H. Jansen 5. 79. 87; TI. J. Hol 7, 13, 17, 56, 64; Ab. Kraal 8, 78; F. v. Winterswijk 9; E. de Goede 10, 30, 33; A. I'. Wolffi-nhultel 11, 25; G. Ilaar- mans 12. 65, 67; .JoIl Visser 14, 60; A. Jansen 15, 59; W. v. d. Belt 16, 40, 44, 47, 52, 83; II. Arbon 18, 57; M. v. d. Kuilen 19, 27, 38. 71; W. v. d. Riet 20; J. v. d. Ileuvcl 21. 31, 39, 61; Jos Verstraeten 22. 51, 62 80; A. v. Heiningen 24, 63; F. v. Winterswijk 26, 20, 74, 75: II. v. d. .Linden 32. 73; Joh. Kaspcrts 34; Gebrs. v, cl. Kinshorst 35, 36, 70: J. Haarmans 37; H. v. Eeden 41, 72; I-I. v. Limbeek 42; A. L. Verstraeten 45, 68; J. Noorman 46; T. Rekers 48; G. A. Tenthof 49; C. v Soelen 50: D. Huhregtse 53: J. A. Vissers 54, 66; C. Riicher 55, 77: J. v. Plateringen 58: J Hendriksen 76. W. F. Collet 81: Chr. v. Putten 82, 85: IT. A. de Goede 86. Stand Kampioenschap tot en met Mons: Duif, le toer: 1. Gebrs. v. d. Klashorst 37 L. 1407, 301.1 punten. 2. A. Vcrheuvel CPB 38-10999, 262.8 punten. 3. D. v. d. Kieft 38 L. 4227, 251.4 punten 4. J. Eablans, CPB 38-10417, 234.1 pun ten. Hok: 1 Jos. Verstraeten* 627.5 punten. 2. Gebrs. v. d Kinshorst. 571.4 punten; 3 TT .T ITol. 568 0 punten, 4 .T. Feblnus 503.5 punten. 5 E. de Goede, 511.8 punten. „De Reisduif" Uitslag concours uit Noyon (Fr.) af stand 330 km. Duiven los 7 u. 20 min. In concours 299 duiven. De eerste prijs winnende duif werd geconstateerd 1 uur 0 min. 9 sec. Dc laatste id. 12 u. 35 min. 54 sec. De aangewezen 10 ct. werd gewonnen door TI. Pieters met no. 2: de aangewezen 25 ets. cloor J. cle V. met no. 6. Dp. poules speciaal werden ge wonnen door Til" Tuithof met no. 1* H. Pieters met no. 2; D. La brie met no. 4 P. Bos met no. 5; J. de V. met no. 6; P. Bos met no. 7 en N. dc Vries Jr. met no. 8. De prijzen werden behaald als volt' Th. Tuitliof 1, 10, 33, 38, 40, 56, 63; H. Pieters 2, 58, 60, 72; J. de V. 3, 6, 15, 21, 22. 25, 47, 48, 49. 59, 64, 73; D. Labrie 4, 16, 19, 35, 55, 61, 67; P. Bos 5, 7, 9, 13, Zoojuist nog stak de chef zijn pijpje Roode Ster er bij op een paar trekjes - en «wég" is hij van dit heerlijk aroma, dezen fijnen smaak van Niemeijer's alom-geliefde Roode Ster Tabak 1 NIEMEIJER'S ZELDZAAM ZACHT EN LICHT IN DE PIJP' 6. 10 en 13 ct half ons 30, 50; N. do Vries Jr. 8, 23, 27, 28, 52, 53; H. Onwezen 11, 18; TI. Lambreclits 12; D. Vos li, 71; J. v. d. Burg 17, 74, "5; H. v. Beek 20, 20, 30; W. v. d. Ven nen 21, 37, 42, 44, 65, 70; Joh. Bijlsma 29; M. Koudijs 31, 54; T. de Vries 32, 41, 51, 57; H. v. Putten 34; TT. A. de Graaff 56, 62; J. Maassen 43; W. v. d. Brink 15; L. Krabshuis 46, 68; G. v. Essen 66; A v. cl. Kraats 69, Stand Vitesse-kampioensehap t.m. Mons: Hok: 1. J. d. V„ 569 punten. 2. P. Bos, 558 punten. 3. TI. Pieters, 523 punten. 4. D. Lnhrio. 520 punten. 5. Joh. Bijlsma. 508, punten. Duif: 1. J. de V., 3-37 L. 1767,- 197 punten. 2 H. Pieters 38 K 1008, 139 punten. 3 TT. Pieters. 38 L 10286. 181 punten. ,T rle V.. 37 T. 1747. 174 punten 5 P. Bos, 37 T.. 2007. 164 punten. Buiten vnrirniw (ordelijkheid der ReriT KINDERHULP Stadgenooten'. Op Woensdag 17 Mei 1939 zal er een collecte langs de huizen worden ge houden ten bate van de Afdeeling Amersfoort van de Vcreeniging Kinder hulp, welke zich ten doel stelt de op voeding in het huisgezin van halfver weesde, verwaarloosde of verlaten kin deren. Het sympathieke werk, dat deze po sitief neutrale vereeniging ruim 46 ja ren verricht, mag van voldoende be kendheid geacht worden. Kinderhulp helpt elk kind, dat hulp noodig heeft, onafhankelijk van godsdienst of leef tijd. Teneinde echter aan de veelvuldi ge aanvragen om hulp voor deze arme stumpers te kunnen voldoen, is finan- cieele steun dringend noodig en wij doen daarom hierbij een ernstig be roep op Uwe offervaardigheid. Moge deze oproep niet tevergeefs zijn! W. II. E. VRIJDAG. Voorzitter. G. VAN HJLLI3, Secretaris. IT. G. W. HAM, Penningmeester, ITobbeniasfr. 53, Postgiro No. 55424. J. C. C. PITAFF, Soestdijk'. Mevr. J. C. PLANTENOA— HOGEWIND. Mejuffrouw A. Zwart. Mevr. J. S. S. W. VAN 'f EIND DE HAAS. Mevr. G. VAN ZANTEN— DOMMERHOLD. FEUILLETON Naar het Engelsch van 5) Een half uur lang vlogen cle witte hallen vroolijk heen en weer over het net, terwijl lugubere gedachten veree ten waren. De schaduwen waren tijde lijk verdwenen, maar een nieuwe scha duw naderde weer, in hun richting slui pende over het stukje strand, waarop Jim, de srhoenenjongen. zijn verken- nerspractijken uitoefende. Jim zelf wist nog niets van cle schaduw. Hij wist al leen, dal zijn korte, vrije uurtje voorhij was en dat hij weer in het hotel noodig was. Sedert ze hnnden te kort kwamen in het hotel, zou hij heelemaal geen vrij genomen hebben, wanneer hij niet geineend had. dat het algemeen belang er in hooce mafei bij betrokken was. Toon hij naar de rots wandelde, klop te zijn' hart ongewoon opgeruimd voor deze drukkende dagen en zij waren drukkend voor Jim een zeker duis- tPr plcizier ten spijt, dat hii niet kon bedwingen. Hof kwetste hem te zien want hii was geen blinde vleermuis'. hoe juffrouw Fyne er onder leed: en het kwetste hem te realiseeren hoe weinig hij, die haar zijn eerste en eeni ge baan dankte, kon doen om haar van dat lijden te verlossen. Och, als hij maar een beetje ouder was geweest! Maar de natuur houdt nu eenmaal geen reke ning met iemand» persoonlijke geschikt heid. wanneer liet tijdstip, waarop hij' zal worden geboren, wordt bepaald. Dezen middag had Jim echter vijf shilling verdiend, die hij in een zekere privé spaarpot zou doen. Deze spaarpot, ofschoon niemand behalve Jim er iets: van af wist, was een soort van Zce- mcermin-nood-fouds. Er zou misschien een tijd konien dat kun je nooit vooruit weten dnf zeven shilling cn- negen stuivers noodig konden zijn. En dan had Jim eenige waardevolle noti ties gemankt in zijn kleine, zwarte hoekje en hii had voet afdrukken ge noteerd. die zeer verdacht waren. Dit feit droeg ook bij tot zijn gevoel van opgeruimdheid. „Er was iets met dien vént," dacht Jim. naar het zand starend, zooals dat nu zjjn gewoonte, was geworden. „Iets!" Hij trachtte te'bedenken,-wat hot was Alles wat hii zeker wist was, dat hij niet op had met diep vent,, en dat hij maat tien van schoen droeg. Aldus her haalde bij ..iets"' niet een onbestemde en duistere hefeekenis: maar toen mank te hij plotseling een luchtsprong toen hjj stootte op het voorwerp van zijn overpeinzingen. De goed gekleede heer, „uit hooge kringen met grijs haar en dik," lag met het gezicht naar hoven, op een rots aan den voet van de klip, dood. HOOFDSTUK IV. Aan den voet van de klip. Jim staarde naar het onverkwikke lijke gezicht met wijd open oogen en. mond. Een moment stond zijn hart stilt Maar dan begon'liet met verdubbelde 'snelheid te kloppen alsof het de ver loren tijd moest inhalen. Boven zijn hoofd zweefde een zee meeuw. onwetend van het feit, dat be neden hem iets' zoor ongewoons ge schiedde. Hoe zóu hij het ook weten, en al wist hij liet, wat zou het hem kun- .ncn schelen. De billioencn levende we zens op ciczo wereld zijn van elkaar gescheiden door ondoordringbare gor dijnen'van onwetendheid en door do ongovoe.lige illusie van éigen belang rijkheid. Eon plotselinge schreeuw van de zee meeuwen rukte den door schrik ver lamde jongen uit zijn overpeinzingen. „Gossie!" lispelde hij. Daarna draai de hij zich met een ruk om cn rende het pad op naar hoven. Toen hij cle top van de klip bereikt had moest hij een oogenblik van duize ligheid overwinnen. Jim ging zitten op een kleine met gras begroeide hoogte. „Gossie!" lispelde hij weer. Nog maar kort geleden had hij tot dio zwijgende gestalte gesproken. „Ik droom mis schien!'' dacht hij met een sprankje hoop. Maar t.oen hij zijn oogen weer opendeed, nadat hij ze even stijf dicht had geknepen, wist hij, dat de stille gestalte daar nog lag aan den voet van cle klip ofschoon hij ze niet langer zien kon. De zeemeeuw vloog nog steeds rond in den klaren blauwen hemel met een rusteloos, geheimzinnig doel. Jim sprong weer op en rende naar het hotel. De afstand was niet groot, maar het leek dezen middag een heel eind. Een hand schoot uit en pakte hem toen hij vijftig meter van zijn doel af was. „Waarom jij loopen zoo hard?" riep de eigenaar van de hand. Jim keek op in de lichtblauwe oogen van den Italiaanschen kellner, Luigi. „Niet goed, hard loopen in cle zon." ging Luigi voort, zijn wenkbrauwen fronsend. „Jij denken juffrouw Fyne jou slaan omdat je laat bent?" Jim schudde de baud van zich af. „Juffrouw Fyne slaat nooit iemand", antwoordde hij scherp, ietwat veront waardigd. „Zij mij nooit slaan," gaf Luigi glim lachend toe. „Ik. geef haar niet kans. Ik niet vertel haar, wanneer ik breek glazen." Daarop liicld hij echter op mot glimlachen on keek Jim tamelijk streng aan. „Waarom jij loopen zoo hard, hè? Jij zien een geest? Een groot lang ding in groot lang laken? Laat Luigi zien! Waar?" Hij grinnikte weer, ironisch. „Wat ik zag, was geen geest", ant woordde Jim. „O, o!" lachtte Luigi. „De duivel dan, hè? Lange staart..." „Och, je bent gek!" verweerde zich Jim. „ITct was een lijk." Luigi's glimlach verdween opnieuw en hij deinsde een beetje terug. „Een lijk?" stamelde hij, cn toen voegde hij er ineens aan toe; „Oh, nummer drie!" „HIJ ligt daar beneden bij het strand" ging Jim voort. „Ik kom er juist van daan cn hij ligt daar dood op een rots blok." „Dood op een rotsblok", herhaalde Luigi niet een brok in de keel. „Ja, ik ga het ze juist vertollen. Ga jij maar eens kijken, I.uigi „O nee, dank je wel", antwoordde cle kHlner. Zijn gelaat was zeer "bleek en zijn stem was onvast. „Ik ik ga met je mee, dan wij allen samen gaan kij ken. hc? Allemaal samen. Si, si!" Hij probeerde opnieuw te glimlachen, maar het lukte hem niet erg. Luigi was niet lamror in c-n sfeauujn»? 'Ui glimlachen. Hij keerde om en vergezelde den jón gen op zijn weg haar het hotel. Toen zij vlak hij het gebouw waren gekomen, hoorden zij den slag van den bal. die hard op cle tennisbaan trrerlu en een stem riep nrhtor do heining vandaan: „Mooi schot, mijn heer" Luigi sidderde plotseling. „Iloe werd hij gedood?" fluisterde hij. „Weet ik niet." Een eindje verder was juffrouw Fyne bozig 'n bed mei rozen ie begieten, dal in de schaduw was komen ie liggen van *>cn groote heg. Jim aarzelde een oogen blik en liep toen naar haar toe. Luigi kwam langzaam achter hem aan. O, Jim, draai eens gauw de kraan dicht, wil je?" zei juffrouw Fyne, toen ze hem zag. „En je moet me ook helpen cteh wingerd op te hinden hij het raam van de eetzaal." Jim draaide zich om, blij met het kleine uitstel, en terwijl hij naar den muur wandelde en de kraan dicht draai de, legde zijn jonge meesteres de slang neer. „Kom eens hier, Jim", riep juffrouw Fyne plotseling. „Ja juffrouw", antwoordde Jim, weer naar haar toe gaande. Haar oogen boorden zich in de zijne. „Er is iets, Jim", zei juffrouw Fyne zachtjes. „Wat is er?" Jim slikte even. Nu hij er van aange zicht tot aangezicht tegenover stond, vond hij opeens zijn rol van verslagge ver niet zoo prettig, want hij moest ver slag uitbrengen van iets onplezierigs cn juffrouw Fyne had daarvan den laat- sten tijd al meer dan genoeg haar deel gehad. Maar er was niets aan te doen en dus begon hii maar met zijn verhaal ,,'t Heeft niks te maken met ons hier. juffrouw", begon hij, beschermend, „Maar d'r ligt een doode op het strand". Jessica Fi ne logde met een snelle be weging haar hand op haar borst en gaf •mi gil lel je. „Nee, het is meneer niet!" ging de ngen snel voort. „Het is een man, die -oowat een uur geleden nog tegen me ..esproken heeft „Jim vertel je de waarheid?" riep mffrouvv Fyne uit. „Ween je weet je -oKer. cl.ii bet mijn. vader niet is?" „Natuurlijk is bij het niet", antwoord de Jini met nadruk. „ITct Is een goed ge- klcocie veni dien ik nog pas gesproken hen, net wat ik zeg, en li ij ligt daar nou onderaan de klip, bij het pad. „Ik dacht, dat het heter was om het u eerst te ver tellen. juffrouw „>a. daar heb Je goed aan gedaan, Jim", antwoordde juffrouw Fyne, zich herstellende. „De arme man. We moeten naar hem toegaan. Weet je zeker dat rui dood Is?" „Dood al» een pier, juffrouw", verze kerde Jim, „Maar het is beter, dat u niet enat. juffrouw. Wc kunnen her bet best aan de nolitie vertellen Er suisde iets boven hen, dat terecht kwam in het. rozenperk. Een van de spe lers op cle tennisbaan had een bal wat wild weggeslagen. Een oogenblik later kwam Leonard Sefton om den hoek van bet hotel rennen om den hal op te ha len. „Ik hoop, dat we uw bloemen niet vernield hebben, juffrouw Fyne", glim lachte hij. „Mijnheer Sefton zei juffrouw Fyne (Wordt vervolgd)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 8