R INTEL 3LcmibJte. (BcJtixJüsm Indisch bezoek op de Barneveldsche markt MAATKLEEDING Schaduwen aan de kust Bestrijding van Colorado kever heeft de volle aandacht der regeering Verhooging van 's Rijks aandeel in de kosten Vrouwen willen Vrede Regent van Tjandjoer toont groote belangstelling BOERDERIJ GAAT IN VLAMMEN OP HET DRAMA TE HAARLEM DOOD IN AUTO aangetroffen Ernstig grens incident in het Verre Oosten HITLER'S TOCHT langs de grens Niemvgebied in Nieuw Guinea opengesteld TEL. 582 Scandinavische staten antwoorden J. Jefferson Farieon Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 17 MEI 1039 's-GRAVENHAGE. 17 Mei. Op de ▼ragen van den heer Droesen luidende: 1. Is het den minister bekend, dat er onder de aardappeltelers onzekerheid heerscht omtrent het al of niet opleg gen van de verplichting tot preventieve Èespuiflngen van alle nardannel^vuis- sen ten Zuiden van Rijn. Lek en Nieu we Maas. ter bestrijding van den Colo- rado-kever? 2. Wil de minister mcdedeele;. of naar zijn meening de bestaande wetg ving bevoegdheid geeft tot het oplcg-en van een zoo ruime verplichting, als be- 'doeld in vraag 1? 3. Acht de minister het niet ge- wenscht. dat spoedig officieel hekend ~e- maakt wordt, welke maatregelen van overheidswege zullen worden betroffen .tegen, het Coloradokever-gevaar? 4. Is de minister ook van oordeel, dat 'de thans noodzakelijke bestrijding van 'den Colorado-kever. gezien de edrei- ging van den export van tuinbon a pro ducten en aardappelen uit het heele land. veel meer een landsbelang is dan een belang van de eventueel tot verspui ting verplichte aardappeltelers? 5. Zoo ja. is de minister dan bereid Zijn bevoegdheid ex art. 9 van de wet van den 27sten December 1934. houden de bepalingen tot bestrijding van den Colorado-kever,.Sthl. R87. zoo te gebrui ken, dat de kosten dier hespuitingen in 'dit geval geheel uit 's Rijks kas worden vergoed? heeft de minister van Economische Zaken als volgt beantwoord: 1. Deze vraag wordt ontkennend be antwoord. 2. Hot opleggen van de verplichting, bedoeld in vraag 1, vindt zijn wettelij- ken grondslag in de wet van 27 Decem ber 1934, Staatsblad no. 687. houdende bepalingen tot bestn'idine van den Co lorado-kever. en wel in artikel 3 van die wet, dat het hoofd van den planten- ziektenkundigen dienst het voorschrij ven van bestrijdingsmaatregelen oplegt ten aanzien van perceelen. waarop door hem de aanwezigheid van den Colorado kever wórdt vermoed. .3. Gegevens, als in deze vraag be- Öoeld, zijn reeds hekend gemaakt in berichten nos. 470 en 475 van den T! .- tenziektenkundigen dienst, die in Maart 1.1. op groote schaal, o.a. ook in de Ne- Öerlandsche Pers. zijn verspreid. Boven- 'dien zijn reeds op 9 Februari 1.1. de bur gemeester per circulaire op de hoogte gesteld van de dit jaar in den strijd tegen den Coloradokever te nemen maatregelen. Een dezer dagen zal de op grond van artikel 3 der onder 2 genoem de wet vereischte mededeeline van het hoofd van den plantenziektenkundigen dienst aan de betrokken burgemeesters .Uitgaan. 4. De: bestrijding van den Colorado kever is zoowel een landsbelang als een belang van de tot bespuiting verplichte aardappeltelers, voor wie bet toch van de grootste beteekenis is. dat de in hun perceelen vermoedelijk nanweziee ke vers geen gelegenheid kunnen krijgen zich krachtig te vermenigvuldigen en te verspreiden, waardoor ook hun gewas en ook dal van anderen met den on dergang wordt bedreigd. 5. De aan de bestrijding van den Colorado-kpver verhonden kosten zullen dan ook deels door de belanghebbenden zelf. deels door het Rijk moeten worden gedragen. Een voorstel om hoofdstuk 10 van het dienstjaar 1939 daartoe met f 350.000 te verhoogen. zal de Stalen- Generaal spoedig hereiken. atfak 6# KREYMBORG „Wij weten de werkelijkheid" OP het sportterrein Woudestein te Rotterdam vond vandaag voor de deelneemsters aan den Vrouwen Vredesgang een korte sluitingsbijeen komst plaats. Een der leden van het Centraal Comité, mevr. A. Tromp:de Jong uit Zandvoort, vergeleek in haar openingswoord den Vrouwen Vredes gang met den Kinder Kruistocht uit de Middeleeuwen. „Er zijn opdrachten, waaraan een mensch gehoorzamen moet," zoo sprak zij. „Wij weten de werkelijkheid. Wie in onze dagen de vredesgedachte nog be waart, doet dit niet meer op grond van een oppervlakkig, wereldvreemd idea lisme, maar op den beganen grond. Hier ligt een vrouwentaak, om in hoop tegen hoop te blijven gelooven, dat de macht van den vrede sterker en edeler is dan de afbrekende krachten. Want vrede is niet te denken zonder de opwaartsche en bouwende krachten. Daarop wachten de volkeren der aarde." In aansluiting hierop werd het lied „De Volk'ren der Aarde" door alle deel neemsters onder leiding van mevr. M. C. Grimbérg-Huyser gezongen en deed mej. dr. M. A. Thiel voorlezing van een aan tal der uit het buitenland ontvangen adhaesiebetuigingen. Namens vrouwen uit Engeland, Vlaanderen en Zwitser land werd een kort begroetingswoord ge sproken, waarop samenzang van het lied „De vrouwen, ze trekken te velde" volgde. Mevr. Tromp—de Jong sprak het slotwoord. Wijzend op een uitspraak van Hugo de Groot, die het terrein ver sierde „Waar de wegen des rechts eindigden, begint de oorlog", be toogde spr., hoe daar waar de orde eindigt, de chaos begint: waar de taal van recht en gerechtigheid niet ineer gesproken wordt, de oorlog be gint, de gepantserde macht, het recht van den sterkste. De Vrouwen Vredesgang roept op, de wegen des rechts te bewandelen. „Moge de God des vredes ons schenken in het drei gend donker van onze dagen een weerglans van Zijn eeuwig konink rijk, Zijn vrederijk, Opdat onze oude aarde niet veranderd worde in een nieuw Armageddon, maar tusschen de volk'ren der aarde die vrede op gebouwd worde, die do vrijheid en de gerechtigheid dient en in vrijheid en gerechtigheid tot stand komt een Vrede door Recht." OMTREK BARNEVELD, 17 Mei. Het was een vreemd gezicht vanmorgen om tus schen de blanke mutsen der boerin nen en het stemmige zwart van de zijden boerenpetten op de eiermarkt plotseling Indische hoogdoeken te ontwaren. Deze ongewone tooi hoor de toe aan den regent van Tjiand- joert Raden Adipati Ario Soeria Nata Afmadja en zijn echtgenoote. die een bezoek aan de eieren- en pluim veemarkt brachten en tevens van deze gelegenheid gebruik maak ten om de groote broedinstallatie van den heer W. Schimmel te bekij ken. Reeds om acht uur in den ochtend was het hooge gezelschap op pad. Burgemees ter J. West rik, dio het welkom heet te in gezelschap van het hoofd van den keuringsdienst, den heer Hoogland, in wiens woning de Indische gasten den nacht hadden doorgebracht, liet in zijn toespraak zijn vreugde tot uiting komen over het feit. dat de regent, ondanks zijn verkorte bezoek aan ons land nog gele genheid heeft kunnen vinden om de grootste vrije eierenmarkt ter wereld te komen bezichtigen. Bij hun rondgang door de hallen leg den dé bezoekers een meer dan officieele belangstelling aan den dag voor de drukke bedrijvigheid, welke er heerschto en van dezelfde bewondering gaven zij blijk bij hun bezoek aan de moderne broerlinrichting van den heer Schimmel, welke een capaciteit van 330 eieren per drie weken heeft, Ook de Schöuw-inrich- ting van de markt werd uitvoerig in oogenschouw genomen. Na afloop van dezen rondgang had op het gemeentehuis een officieele ont vangst plaats, gedurende welke eenige Barneveldsche boerinnetjes aan den re gent werden voorgesteld, welke doozen met eieren aanboden. Van deze gelegpnheid heeft de regent tevens gebruik gemaakt om officieel afscheid te nemen van ir. D. S. Hu i- singa, inspecteur van den landbouw die hem gedurende zijn bezoek aan ons land was toegevoegd. Ook tot het gemeentebestuur en de fa milie Hoogland richtte de Indische gast woorden van dank. In den namiddag is het gezelschap naar Kootwijk vertrokken, waar de zen derinstallatie werd bezocht In zijn func tie van bestuurslid van den P.T.T.- dienst in Indië toonde de regent voor dit bezoek uiteraard een groote belangstel ling. BINNENLAND Vrouw bij het blusschings- werk ernstig gewond SITTAPD, 17 Mei. In het dorp Sweijckhuizen gemeente Schinnen is in den laten namiddag van Dins dag door onhekende oorzaak brand uitgebroken in de woning van de familie L. Verheijen. Hét vuur ontstond in de aan de woning grenzende stalling en sloeg di rect over naar de woning, welke na kor ten tijd in lichter laaie stond. IJJings schoten de buren te hulp. Slechts uit het benedenhuis konden mcuhels in vel- igheid worden gebracht. De woning en stalling gingen totaal verloren. Een geit en eengie konijnen kwamen in de vlam men om. De brandweer van Sweijckhuizen en van Schinnen was spoedig ter plaatse en zij wisten met vereende krachten het vuur te localiseeren. De woning was eigendom van den heer Kisters te Sweijckhuizen. De scha de wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. Vrouw Verheijen heeft bij het blus- schingswerk ernstige brandwonden op- geloopen. AMSTERDAM. 17 Mei. Het slacht offer van het drama, dat zich in den nacht van Donderdag op Vrijdag j.l. in een woning in de Hertzogstraat te Haar lem heeft afgespeeld de zoo tragisch om het leven gekomen verzekerings agent de la Chamhre is vanmorgen op de R.K. begraafplaats Bultenveldert ie Amsterdam ter aarde besteld. De uitvaartdienst had plaats in de vroegere parochiekerk van den over ledene aan de Jacob van Lennepltade. De requiemmis werd opgedragen door kapelaan J. Doeswijk. Zoowel In als bij de kerk waren talrijke vrienden en be kenden van de zoo zwaar getroffen familie de la Chamhre bijeen gekomen om van deze droeve plechtigheid getuige te zijn. Ook op de begraafplaats hadden zich zeer veie belangstellenden verzameld. De levensverzekering maatschappij Noord-Brabant, waarbij de heer de la Chambre werkzaam ls geweest, was ver tegenwoordigd door le directies van de bijkantoren Amsterdam en Haarlem, de heeren van Hernt en de Jong. De kist werd gedekt met eonige kransen. De he- aardingspleehtiffheden werden verricht door kapelaan Beukelsdijk. HORN (L.), 17 Mei. Vannacht omstreeks vier uur is op den Na- poléonsweg tusschen Horn en Gra- them, nabij de Poel, de heer J. van Esser, eigenaar van den houthan del Steel te Roermond, op de terug reis uit België met zijn auto tegen een boom gereden, waarbij hij op slag moet zijn gedood. Hoe het ongeluk zich heeft toegedra gen, laat zich slechts gissen, aange zien het slachtoffer alleen in den wa gen zat en er geen druk verkeer is op dezen Weg. Omstreeks vijf uur passeer de een korporaal van de politictroe- pen, die op weg was naar Roermond. Hij zag de auto liggen en deed de vreeselijke ontdekking, dat de bestuur der levenloos achter het stuur zat. Hij waarschuwde dadelijk de marechaus see te Grathem en een geneesheer. Do- ze kon slechts den dood constateeren. De wagen was volkomen vernield. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer is naar Roermond overge bracht. De heer van E. was gehuwd en vader van zes kinderen. BUITENLAND TOKIO, 17 Mei (Domei) Naar is bekend geworden, zijn op 14 Mei ongeveer 1000 man troepen uit Bui- ten-Mongolië nauw verbonden met de Sovjet-Unie de rivier Khalka overgetrokken. Deze rivier vormt de grens tusschen Mandsjoe- kwo en Buiten-Móngolië. De troepen deden ~en inval in Mandsjoekwo. waar zii bii Nomon- han. ten Oosten van het Bocirnor- meer, stellingen inrichtten. Zii wer den echter in den nacht terugge drongen. waarbij zii. naar men aan neemt, zware verliezen leden. Vol gens een nader bericht staan de troepen thans aan beide zijden van de grensrivier tegenover elkaar. SAARBRQCKEN, 17 Mei (D.N.B.). Hitier heeft gisteravond de opvoe ring bijgewoond van de operette „Die Dubarry". Overste-generaal von Brauchitsch, die eveneens een inspec tietocht langs de Westelijke grens maakt, was onder de aanwezigen. De Brusselsche Soir publiceerde giste ren een bericht uit Venders, waarin mel ding werd gemaakt van „belangrijke troepenbewegingen, die zich hebben voorgedaan in liet gebied ten Oosten van de grens, met het doel de geheele grens- linie te bezetten Men verzekert, dat het contingent belangrijk i3 en bestaat uit gemotoriseerde eenheden. Deze beweging wordt voltrokken in liet gebied tusschen Aken en Montjoie". Het dagblad voegde hieraan toe, dat Hitier „besloten zou hebben de grönsversterkïngen te doen bezetten, nu zii gereed zijn". Het blad verzekerde, dat deze berichten bevestigd zouden zijn. Welingelichte kringen te Berlijn geven echter de verzekering, dat zich geen abnormale troepenbewegin gen hebben voorgedaan aan de Wes telijke grens en dat de versterkte werken door technici konden wórden hezet zonder dat er reden is, daaruit bijzondere gevolgtrekkingen te ma ken. PORT MORESBY. 17 Mei (Reutu). - Krachtens een hier uitgevaardigde pro clamatie wordt het gebied in Noordelijk Papoea (Britsch Nieuw Guinea) dat het eerst doorvorscht is in 1935 en sinds dien verboden terrein was. voor geopend verklaard, hetgeen beteekent, dat de pa cificatie van Papoea thans voltooid is. Rogeeringsambtenaron doorkruisen liet eebied. dat een bevolking heeft van on geveer 20.000 zielen. Ontdekt dooi Jack Hides, was dit gebied het laatste deel van Papoea dat nog doorvorsch moest worden, Noord-Nieuw-Guinea is, zooals men woot. een vroegere Duitsche kolo nie. welke thans door Australië krach tens een mandaat bestuurd wordt. BUITENLANDSCHE ONDERSCHEIDING Bij K.B. is aan jhr. Mr. G. C. J. van Reenen, hurgemeester der gemeente Baarn, te Bnarn, verlof verleend tot het aannemen van de ecreteckenpn van offi cier der kroonorde van België. STALENCOLLECTIE ZENDEN WIJ U GAARNE OP AANVRAAG hecteh£ancl l/ei£iyl Steunt Luchtverdedigingsfondsf Postgiro Den Haag 320000 ten name van BERLIJN. 17 Mei (Reuter). De antwoorden der regeeringen van Denemarken, Zweden, Noorwegen en Finland op het aanbod van Hitier niet betrekking tot niet-aanvalsver- dragen zijn vandaag aan het Duit sche ministerie van buitenlandsche zaken overhandigd. Havas voegt hieraan toe, dat de teksten der antwoorden nog vandaag in de onderscheidene hoofdsteden zullen worden bekend gemaakt. Van Duitsche zijde zal in den loop van den dag een officieel commu niqué worden gepuhltceerd. BERLIJN. 17 Mei (Havas). Het Finsche antwoord op het Duitsche voorstel, strekkende tot het sluiten van tweezijdige niet-aanvalsverdra- gen, is te Berlijn aangekomen. Vol gons welingelichte Finsche kringen zal dit antwoord in hoofdzaak ana loog zijn aan de antwoorden, die vandaag door Zweden en Noorwegen zullen wordeh overhandigd. Hef zou neerkomen op een beleefde weige ring. Finland zou doen uitkomen, dat het een strikte onzijdigheid wcnscht in acht te nemen. Het zou lot uitdrukking bren gen liet onder deze omstandigheden niet noodig te achten een niet-aanvnlspact te sluiten POOLSQHE AMBASSADEUR WEER TE EERLIJN BERLIJN, 17 Mei (Havas). De am bassadeur van Polen te Berlijn Joseph Lipsky, is, na een afwezigheid van on geveer twee weken, op zijn post terugge keerd. v. ROSSUM KORTE BERGSTR. 3 TEL. 407 Kleeding naar maat FEUILLETON Naar het Engelsch van „Dingen, die onwaarschijnlijk lijken gebeuren eiken dag," ging Leonard voort. „Duizend maal per dag. als je ze optelt. Maar dingen, die onmogelijk zijn. gebeuren absoluut nooit. Nu. laieti wé eens naar onzen verdwenen vriend gaan kijken. Dat is precies in jouw lijn hè? Lezen, wat in het zand staat ge schreven. nietwaar?" Zij zochten tien minuten lang. zon der eenig resultaat. De voet van do klip ruw en rotsachtig, lag geheel in He schaduw, maar eenige meters daar van daan eindigde de schaduw en vormde zij een scherpe lijn waarbuiten de zon het gele strand verwarmde en in een fel licht zette. In deze felle, verhlinden- de ruimte, tusschen de schaduw en de zee. zochten zij naar een aanknoopings- punt en later ook in het donkere ge deelte, piaar zij vonden nie*s, dat hun moeite beloonde, en ten slotte gingen zll ferug naar de plaats, waar de verdwe nen man gelecon had. „Niets." merkte Leonard op. „Op het oogenhlik tenminste. A propos, heb je soms nog iets gevonden omtrent die voetafdrukken, die je bestudeerde, toen ik je vanmiddag tegenkwam?" „Ach die had ik vergeten." riep Jim uit. terwijl hij zijn notitieboekje te voorschijn haalde. „Hé. je doet de dingen wel keurig netjes." merkte Leonard op, terwijl hij met een glimlach, belangstellend naar hem keek. „Je bent een waar archief." „Ik heb alleen een paar dingen onge schreven," antwoordde Jim gevleid, „want als je dat niet doet, dan vergeet je ze. Ik had u nog moeten zeggen, meneer, dal die voetstappen van hem waren." „Nu. dat kan belangrijk zijn," ant woordde Leonard. „Maar moeien we dit zetten hij de dingen, die we weten, of die we denken?" „Ik weet het." verklaarde de jongen. ,Ze waren maat tien. met de punt naar het Zuiden, en ze waren er r.iet om 1 09 M.ni. Maar ze waren er wel om 3.28 n.m dat was juist voordat u kwam. me neer." „Waarachtig, je bent werkelijk een archief." riep Leonard uit. „Nu en is hii er ook na mij weer geweest?" „Ja meneer." „Kijk. kijk. er voor en er na" „Precies, meneer." „Maar hoe weet je. dat het zijn voet- stnnnpn waren?" „Dal is gemakkelijk genoeg Tk heb ze vprgelpkon met de niéuwe, die hij maak te. toen hij van me weg wandelde." „Goed zoo. Nu hebhen wé dus nog een ander uitgangspunt. Fcn goed gekleede heer komt hier over dit strand gewan deld nlt het Noorden vermoedelijk uit de richting van dat punt daar Cra- verlev Point, is het niet, en hij wan delde.in Zuidelijke richting. Hij doet dat tusschen 1.09 uur en 3.28 uur vanmid dag. Hij laat voetsporen achter, die nu echter door den vloed zijn weggespoeld, zooals je zult opmerken." „Ja meneer," stemde Jim toe. „We weten niet, wal hij hier op het strand deed. We zouden het graag we ten. Wij zouden graag veel willen we ten. Maar we weten, dat hij kort na 3.28 uur n.m. omdraaide en naar het Noorden terug wandelde, toen hij jou ontmoette. Is dat juist?" „Ja, meneer." „Je bont aardig aan 't doordraven Daarna wezon zijn voetstappon naar de spleet. Hier zijn ze. We kunnen ze vol gen van den zeekant af, maar toen zi) de spleet bereikten..." Hij wachtte even en keek naar het naar boven voe rend pad. „M'm we zullen het dade lijk zien. Hij ging het pad naar hoven. En opnieuw verloren we hem uit het zicht, totdat hij naur beneden kwam over de klip, hè?" Opnieuw keek Leonard naar het pad. „Ja. ik denk, over de klip", voegde hij er langzaam aan toe. „Je ziet, dat er geen voetsporen zijn, die terugkeeren en correspondeoren mot deze, die naar bo ven gaan. Hij had een grooten voet „Maat tien, meneer/' „Ja en luister nu. Als jouw goed gekleede heer van de rots viel, dan moet hij nog leven, want niemand an ders zou er dan belang bij hebben om z'n lichaam te verplaatsen, dan hij zelf. Maar als hij niet van de rots viel als hij cr af werd geduwd hè?" „Er af gegooid, meneer", mompelde Jim somber. „Ja. Als hij er af werd geduwd dan, misschien Jim wachtte ademloos, maar zijn be geleider voleindigde den Zin niet. In plaats daarvan hpgon hij langzaam de spleet in naar boven te loopen. Jim volgde hem. Zij volgden de voet afdrukken, die maat tien aangaven, fot boven aan toe en een klein eind den weg op naar hotel de Zeemeermin. Maar plotseling slaakte Leonard een kreet. „Ik heb zoo'n idee, dat we deze afdruk ken verder op zullen vinden bij het hotel. Want hier zijn er die terugvoeren gelukkig, dat er geen regen gevallen is daarna, de wegen zijn mooi en stof fig. Zie je ze?" „.Ta meneer," knikte Jim. „En kijk hier ze gaan niet naar de spleet, zooals we meenden, maar ze gaan naar hoven naar dat kreupel hout bij den rand. Kom mee. Ik denk, dat we nu den armen kerel op zijn laat- sien weg volgen!" Zij volgden de indrukken tot zij ver dwenen in hei kreupelhout. Dat maakte evenwel geen eind aan Leonard's onder zoek. Ilij volgde een waarschijnlijke richting naar den rand van de klip en tuurde verscheidene minuten overal rond. Toen slaakte hij opnieuw een kreet, en, bukkend, raapte hii iets op. „Wat is dat. meneer?" vroeg Jim. Leonard gaf niet dadelijk antwoord. Zijn vingers sloten zich om zijn vondst •on toen keerde hij zich langzaam tol zijn ondervrager. „Onze vriend was goed gekleed, zei je." merkte hij op. „Een gewoon mid- dngtollot, hè?" „Ja, meneer." „Dan zal hij geen vuile, gouden knoop gedragen hebben, zooals deze?" Kn Leonard opende Zijn hand, een eenmaal schitterende knoop vertoonend zoonis die werden gedragen door zee lieden. „Tamelijk dicht bij den rand hè?" zei Leonard, terwijl hij hem in zijn zak liet glijden. „Tamelijk dicht bij een boschje, waar kort geleden enkele takjes zijn af gebroken. Kun je je voorstellen, dat. ik dolgraag den man zou willen ontmne- ten, die eens deze knoop droeg." Zij keerden terug naar het pad en volgden de groote voetstappen, die naar het hotel leidden. Zij volgden ze direct naar het hotel, en zagen ze vaag in het grint, dat tusschen hot hek en de voor gevel lag. Hier kwam juffrouw Fyne hen tegemoet en zij keek in twee ern stige gezichten. „En?" vroeg zij. „is hij dood?" „We vermoeden het alleen maar," antwoordde Leonard, met een eigenaar dige stem. „Hij is er niet meer." Is er niet meer?" riep zij liit. „Neen. Laten we in uw kantoor gaan en eens de zaak bepraten, juffrouw Fyne. En jij kunt beter aan je werk gaan, m'n jongen. Je zult zeker genoeg te doen hebben", voegde hij cr aan toe, tot den jongen. „Maar denk erom. geen woord erover, tegen niemand. Je bont mijn ondörcommandant. en staat onder bevel." „Ja meneer," antwoordde Jlm, „ik zal nipmand iets vertellen". Toen zij alleen waren was Leonard's eerste opmerking, een vraag. „Is er hier iets gebeurd sinds ik ben weggegaan?" „Niets", antwoordde ze. „Waarom vraagt u dat? Verwachtte u dat er iets zou gebeuren?" „Neen. Maar ik wil niets voor u verbergen, juffrouw Fyne ik heb bet gevoel, dat er iets zal gebeuren. Dit is werkelijk een zonderlinge zaak. Zijn de anderen nog steeds aah hei tennissen?" „Ja". „En weten ze van niets?" „Ik heb ze niet gesproken." „Misschien is dat wel hot beste momenteel. We behoeven geen onnoodig alarm te maken, is hot niet? En ten slot f o is een geschiedenis van een doo- den man die opstaat cn onmiddellijk daarna wegloopt, een beetje fantastisch, niet waar?" Zii knikte. „Maar gelooft u het dan niet?' I „Ik wel. Ik ben er zeker van, dat die jengen van u hoe heet hij ook weer?" „Jim". „O ja. ik ben er zeker van, dat Jim de waarheid vprtelde. Maar ik zie niet in, dat we er iets speciaals mee zullen win nen, wanneer we die waarheid aan an deren willen bewijzen." „Misschien niet. Maar zoudt u het niet aan de politie vertellen?" „Vindt u dat nnodig?" ZIJ aarzelde. „Ik weet het niet", ant woordde ze. „Die heele geschiedenis is zoo verbijsterend, dat ik nauwelijks weet, wat hot heste is." „Loten we de politie een oogenhlik uitschakelen", stelde hij voor. na een oogenhlik nagedacht te hebhen. „Ik heb het idee, dat we zonder haar een beetje vorder komen en ik ben er zeker van dat u er niet op gesteld bent. dat ze hier rondhangen. F.r is iets. wat ik u nog niet verteld heb. Onze. verdwenen man is h»er vanmiddag geweest." „Wat! Hier?" riep juffrouw Fyne ver schrikt. „Ja. Ik heb z'n spoor gevolgd tot aan mv voordeur en hij moet sooedig na mij hier gekomen zijn. Nu wie heeft hem gezien?" Juffrouw Fvne sprong op en drukte op een r>ol „Daar zal ik spoedig achter komen', zeide ze. en oenige oogenhlik- ken later wendde zij zich fot I.uigi. Neen, I.uigi wist van niets. Voor zoo- ver. wns rr niemand gekomen. O, ja. hii was er heel zekpr van. Er be stond niet do minste twijfel. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 3