Artsen-automobilisten vergaderen D.W.S. BLEEK STERKER DAN ACHILLES Schaduwen aan de kust wacht niet tot strax eet nu eenf5KIHi! D. W.S. leidt MASSA Assenaren met 5-1 verslagen Mej.Niesink ver betert Nederl. record kogelstooten Congres te Hilversum naar aanleiding van het vijftienjarig bestaan der vereeniging Als er brand is in paleis Soestdijk N.V. Compagnie Lyonnaise Utrechtscheweg 10 Heden ontvingen wij de nieuwste modellen LE QANT CORSETTEN BUSTEHOUDERS EN CORSELETS Ctal. d« Pex Radio-programma's J. Jefferson Farjeon 3e BLAD PAC. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 19 MEI 1939 •sssssasasaEBasss VOETBAL De Amsterdammers hadden een zee van kansen AMSTERDAM. 18 Mei. - Achil les. dat tot dusverre geen slecht figuur in de kempioenscompetltie geslagen had. is er in het Stadion niet in geslaagd een eervol resultaat tegen D.W.S. te bereiken. Met 5—1 werden de Assenaren verslagen en deze cijfers zijn geenszins geflat teerd. Want het aantal kansen, dat D.W.S. heeft gekregen, vooral in de tweede helft, was zeer groot, zoo groot, dat een erootere score niets verwonderd zoi^ hebben. Lukte het samenspel in de Amster damsche voorhoede vandaag zoo goed of speelde de verdediging van Achilles beneden haar gewonen vorm? De waar heid ligt in het midden. Een feit i* het. dat D W-S. keer op keer ten aanval toog en dat de aanvallen vaak uitste kend werden opgezet en ten uitvoer «e bracht. Een feit is het ook. dat de backs van Assen weinig kijk op het Amster damsche aanvalsspel hadden en vooral weer na de rust machteloos moesten toezien, hoe de bal naar hun doel werd gestuwd. Het was opvallend, hoe slecht de buitenspelers van D.W.S. gedekt werden. Draeger en van Stokken kon den herhaaldelijk zonder veel moeite den hal langs de liln opbrengen en dan of zelf naar binnen zwenken of rustig voorzetten. Daarbij kwam nog. dat Brons, de doelverdediger van Achillea niet erg veilig was. zoodat voor zijn doel tallooze malen gevaarlijke situa ties ontstonden. Het eerste kwartier zag het er overi gens niet naar uit. dat D.W.S. een zoo groote overwinning zou hehalen. Het Amsterdamsche doel kwam het eerst in het nauw en het scheelde maar weinig of de Assenaren hadden do leiding ge nomen, toen Bruist eevanrliik was uit- geloopen. He* spel golfde gelijkelijk verdeeld op en neer in die periode. Maar na 15 minuten kreeg van Stokken den bal ver naar voren, zijn schot werd teruggeslagen voor de voeten van Slot die vla de lat scoorde. 1—0. D.W.S kwam nu ook in het veld in de meer derheid en Dijkstra kreeg een goede kans. die hii miste door in de handen van den doelverdediger te schieten. Maar kort daarop doelpuntte hij op al heel gemakkelijke wijze, toon Brons zijn zachten kopbal liet glippen. 2—0 Na de rust veranderde het spelbeeld niet. F.en Achilles, dat meestal in de minderheid was. dat ook wel tot aan vallen kwam. maar daarbij niet door tastend genoeg was. En D.W.S., da» met veel zelfvertrouwen speelde, dat de aanvallen der tegenpartij vrij gemak kelijk afweerde en keer op keer het doel der Assenaren bestookte. Na zeven minuten schoot Dijkstra uit een voor zet van v. Stokken in. Brons sloeg den bal In het veld terug en de toestor mende Draeger scoorde. 3—0. De Assensche ploeg, waarin Blraolt en wat later ook Jongman vervangen werd, stond nu voor een hopelooze taak. Het Amsterdamsche overwicht werd eerder grooter dan kleiner. Tevergeefs trachtten de backs het samenspel van de D.W.S.-voorhoede te breken, steeds weer werd Brons bedreigd. Dijkstra doelpuntte na 17 minuten uit een prach tigen voorzet van Draeger (4—0). Tien n.inuten voor het einde maakte Slot van dichtbij het vijfde doelpunt (50). Toen pas viel er bij Achilles een kleine opleving waar te nemen. Twee maal kon Bruist slechts redden door den bal tot hoekschop te verwerken. Maai daarna slaagden de Assenaren er in de eer te redden. Toen Bruist den bal uit de handen liet vallen, schoot Kamp huis In: 5—1. Met dienzelfden, stand kwam het einde. De opstelling der ploegen was als volgt: D.W.S.: Doel: Bruist. Achter: Caldenhove en J. van Stok ken. Midden: Trock. Melchers en Fanger. Voor: Draeger Slot. Dijkstra. Wiertz en B. van Stokken. Achilles: Dool: Brons. Achter: Bimolt en van Staveren Sr. Midden: SnljdeiDekker en Jongman. Voor: Van Zand. Thomassen. Kamp buis. van Stave en Jr. en Narring. ATHLF.TIEK Tijdens regionale wedstrijden te Zaandam op 11.72 meter gebracht ZAANDAM. 18 Mei. Onder groote publieke belangstelling hadden op de terreinen van Z.F.C. te Zaandam regio nale athletiekwedst.üden plaats. De or ganisatie was in handen van de athle- tiek-vereeniging ..Zaanland". De wedstrijden hadden een vlot ver loop pp alle. nun.mers waren op tijd be ëindigd. De wedstrijden waren vooral wat de rinnir nummers betreft, van be lang, omdat de N.C.T. van de K.X.A.U. deze als selectie voor de te vormen damesploea. welke op 4 Juni a.s. te Mitcharn (Engeland) uitkomen zal, be- schpuwde. In het nummer kogelstooten is mej. A. Niesink van het Amster damsche Sagitta er in geslaagd het Nederlandscb record, dat op haar naam stond met 11.53 meter, geves tigd op 5 September 1937 te Amster dam, te verbeteren en te brengen op 11.72 meter. Ofschoon nog niet absoluut vaststaat, dat dit record inderdaad erkend zal worden, waren de aanwezige T.C.leden van oordeel, dat daartoe zeer groote kans bestond. Eventueele bezwaren zou den slechts kunnen bestaan tegen den werpring. In den ring lag de grond 2 c.M. lager dan het, omliggende gedeelte. Tegen den buitenkant van den ring was een zandlaag aangebracht. Algemeen gold dan ook de nieening. dat de record commissie het nieuwe record stellig er kennen zal. HET „ALL ROUND WORSTJE WA TETEN WIJ MORGEN: Voor de koffietafel Macaroni met kaassaus. Bereiding: 150 gr. macaroni, 9 d.L. water, 7Mf gr. zout. d.L. melk, 20 gr. bloem, 20 gr. geraspte parmezaansche kaas, 1 eidooier. Kook de macaroni gaar in het water met het zout. Maak van de boter, de bloem. 2 d.L. macaroniwater en de melk een sausje. Voeg er de geraspte kaas aan toe en meng tevens de goed uitge klopte eidooier er door. Schud ten slotte de warm gehouden macaroni door de saus. Voor de middagtafel Spinazie Spiegeleieren Pommes frites Griesmeelschoteltje met rozijnen. Bereiding: 1 L. melk. 30 gr. boter. 1 mespunt zout. 100 gr. griesmeel, 75 gr. suiker, waf geraspte citroenschil, 50 gr. sultanerozijnen in rhum gedrenkt. Breng de melk met de boter en het zout aan den kook. Vermeng ze daarna al roerende met de griesmeel, de suiker en het geraspte citroenschilletje. Laat de griesmeel roerende op zacht vuur 10 15 minuten door koken. Drenk de gewasschen rozijnen in wat rhum en roer ze door de puddingmassa. Vul hiermede een met koud water om- gespoelden puddingvorm en stort den puddin'g na bekoeling. HET MENU VOOR ZONDAG Voor do koffletafal Biefstuk Tartare. Bereiding: Schrap runderbiefstuk met een heel scherp mesje fijn of hak het vleésch heel fijn. Vermeng het vervol gens met wat peper eu zout. Rooster in den oven stukjes brood en bedek deze met het rauwe vleeschmeng- sel. Plaats de broodjes op een schotel en garneer deze met waaiervormig ge sneden augurkjes en kappertjes. Voor de middagtafel Niersoep Chateau briand met gebakken aard appelen. Brusselsch lof au gratin. Abrikozen-compote met slagroom. AMSTERDAM, 18 Mei. Slechts één wedstrijd stond op Hemel vaartsdag voor de kampioenscom petitie op het programma. D.W.S.— Achilles, maar deze ontmoeting heeft veel klaarheid gebracht ten aanzien van de kansen van enkele concurrenten voor den hoogsten ti tel. D.W.S. heeft, dank zij een over tuigende 5—1 zege, de leiding ge nomen en Achilles is daarmede practisch uitgeschakeld. De stand luidt: gp. gvv. gl. vl. pt. doelp. D.W.S. 5 2 3 7 116 Ajax 4 2 1 1 5 8—8 N.E.C. 4 2-24 13-10 Eindhoven 4—313 7—8 Achilles 5 1 1 3 3 8—15 OM DEN DAVIS-CUP: FRANKRIJK— CHINA 2—0 PARIJS, 18 Mei (A.N.P.). De uit slagen van de op den eersten dag ge speelde enkelspelen van de Davisheker- ontmoeting Frankrijk—China luiden: Destremeau (Frankrijk) sl. Kho Sin Kie (China) o—7, 6—3, 1—7, 7—5, 6—0. Boussus (Frankrijk) sl. Choy (China) 1—6. 6—4. 6—4, 6—1. Stand na den eersten dag: 20 voor Frankrijk. OMTREK HILVERSUM, 19 Mei. Te Hil versum is Woensdagmiddag in het Grand Theater Gooiland het weten schappelijk verkeerscongres, dat ter gelegenheid van het vijftienjarig be staan der Vereeniging van artsen- automobilisten is georganiseerd, door den vertegenwoordiger van den Minister van Waterstaat, mr D. G.'W. Spitzen, secretaris-generaal van het departement, officieel ge opend. Tot de genoodigden behoorden o.a. de directeur-generaal der volksgezond heid. dr. C. van den Berg, als vertegen woordiger van den Minister van Socia le Zaken, de inspecteur van den genees kundigen dienst der landmacht en ge- neraal-majoor N. A. A. van de Roemer namens den Minister van Defensie. De bijeenkomst stond onder leiding van dr. G. A. Prins. die.allen hartelijk welkom heette. Spr. deelde mede, dal Z.K.H. Prins Bernhard, die aanvanke lijk het voornemen koesterde deze ver gadering met zijn tegenwoordigheid te vereeren. door een verblijf buitensland® aan dit bewijs van belangstelling in hei werk der vereeniging geen gevolg kon geven. Spr. begroette verder de beide inlei ders, de hoogleeraren prof. Lahv uit Parijs en prof. Wujark uit Lund (Zwe den). Den Zweedschen hoogleeraar deelde hij namens den Zweedschen gezant mede. dat deze om gezondheidsredenen tot zijn spijt moest afzien van zijn voor nemen de vergadering met zijn tegen woordigheid op te luisteren. Spr. wees op de nauwg banden tusschen Zweden en ons land en noemde het een voor recht ook de Zweedsehe chauffeerende geldigheidsduur daarvan niet van den weg geweerd konden worden, hoewel zij toch. bij het optreden van hun kwaal tijdens het besturen van hun artsen tot de beste vrienden van de ver eeniging te kunnen rekenen. Spr. verzocht daarop den vertegen woordiger van den Minister van Wa terstaat. mr. D. G. W. Spitzen, de bij eenkomst officieel te willen openen. Mr. Spitzen las hierop de rede van den Minister voor. die op het laatste oogenblik was verhinderd, aan zijn voornemen, om het congres te openen, gevolg te geven. In dit openingswoord wees spr. er op, dat door de invoering in 1937 van de verplichte medische keuring van aanvragers van rijbewijzen, de taak van da artsen een tweeledige werd. Naast het bijstaan van verkeersslacht offers kwam op hen de plicht te rus ten. de lichamelijke of geestelijk onge- schikten van den weg te weren en zoo doende het aantal verkeersongevallen te helpen verminderen. Al spoedig bleek echter, dat de voorschriften in de Motor- en Rij wiel wet met betrekking tot ds ms- dische keuring van chauffeurs twee ernstige leemten vertoonden. Voor eerst ontbraken de'richtlijnen, die den artsen bij de keuring eenig houvast konden gaven. In de tweede plaats kon een eenmaal afgegeven rijbewijs niet ingetrokken worden op grond van achteraf gebleken lichamelijke of geestelijke ongeschikt heid van den houder. Zoo kon het voor komen dat epileptici, die een rijbewijs hadden weten te verkrijgen, tijdens den motorrijtuig, zichzelf en andere wegge bruikers in groot gevaar konden bren gen. De binnenkort in werking tredende Wegenverkeerswet en de daarop berus tende voorschriften zullen heide bezwa ren ondervangen. Wat het gemis aan normen voor de keurende medici betreft, ook hierin is voorzien: in de wegenverkeersbeschik- king zijn richtlijnen opgenomen voor den keurpnden medicus en voor de cen trale instantie, welke omtrent de ge schiktheid van de aanvragers van rij bewijzen te beslissen heeft. Aangezien de huisbluschinstallatie onvoldoende is, wordt de Amsterdamsche brandweer gewaarschuwd SOESTDIJK. Op het paleis Soest dijk is een onderzoek ingesteld naar de blusrhmogelljkheden indien er onver hoopt brand mocht uitbreken, Daarbij Is gebleken dat de aanwezige huis bluschinstallatie. welke aangesloten Is op de gewone waterleiding, niet vol doende zal zijn hij een brand van eeni- gen omvang, ook al. doordat de druk der waterleiding niet genoeg kan wor den opgevoerd. In verband hiermede heeft men een regeline getroffen, dat bij het uitbre ken van een brand het allereerst de Am sterdamsche brandweer zal worden ge wnarschuwd. daarna Raarn en Soest en zon nondie Utrecht aldus de Telegr. Hoewel de afstand van het paleis tot Amsterdam ruim ?,0 K M bedraagt, heeft men toch het allereerst" aan de uitste kend geoutilleerde brandweer aldaar gedacht, omdat door den goeden ver keersweg. in de toekomst ook zonder eenigen spoorwegovergang het mo gelijk is dat hinnen een halfuur nR het alarm de Amsterdamsche brandweer met groot materieel bil het palels asn- wezig kan zijn. De Baarnsche en Soester brandweer hebben j.l. Zaterdag reeds een oefening gphouden achter het paleis, waarbij het watfr werd betrokken uit den grnoten vijver in den paleistuin Deze oefening Is uitstekend geslaagd. Binnenkort zal ook de Amsterdamsche brandweer er een oefening houden, omdat men vol ledig met de «situatie ter plaatse op de hoogte wil zijn. rode Bo>-deau PA 1.20 HAVIK 41 TH .297 ZATERDAG 20 MEI HILVERSUM I 1875 en 415.5 M. KRO. 8 00—0.15 Gram.muziek (ce. 8.15 Berich ten). 10.00 Grem.muziek. 11.80-Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Berichten. 12.16 KRO-or- kest '(1.00—1.20 Grem.muziek. ce. 1.15 Be richten) 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Grem.muziek. 2,46 Kinderuur. 4.00 Grem.mu ziek. 6.15 Internationale sportrevue. 6.30 Grem.muziek. 6.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gram muziek. 6.20 Journalistiek weekover. zicht.' 6.45 Berichten, Granumuziek. 7.00 Be- richten. 7.15 Causerie „Wat hebben w\j aan de monniken te danken?" 7.35 Actueels «etherflitsen. 8.00 Berichten ANP., mededee- lingen. 8.15 Meditatie met muzikale omlijs ting. 8.35 Gram muziek. 8.45 Gevarieerd con. eert. 10 30 Berichten ANP. 10.40 Causerie „Het onvergankelijke Rijk" (met muzikale omlijsting), 11.10—12.00 Gram.muziek. HILVERSUM II 301.5 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10 20 VARA. 7.30 VPRO. 8.00—12.00 VARA. 8.00 Gram.muziek. (Om 8.15 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de continubedrijven. 12.00 Gram.muziek. (Om 12.15 Berichten). 2.00 Filmpraatje. 2.15 Or gelspel en zang. 3.00 Reportage. 3.30 Gro- ningsche Orkeatvereeniging en solisten (opn.J 4.20 Gram.muziek. 4.30 Radiotooneel. 4.o0 Gram.muziek. 5.30 Filmland. 6.00 Uit de roode jeugdbeweging. 6.28 Berichten. 6.30— 6.56 Zang en piano. 7.00 VARA-Kalender. 7.02 Felicitaties. 7.10 Politiek radiojournaal. 7.S0 Causerie „Het geestelijk leven In Ame rika". 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten ANP. VARA-Varia. 8.20 VARA- orkest. 9.00 Puzzle-uitzending. 9.15 En nu... Oké. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Gram.mu ziek. -10.45 Radiotooneel. 11.00 De Rambler». 11.30—12.00 Gram.muziek. DROITWICH. 1500 M. 1)20 BBC-North- ern Ireland-orkest en soli. 12 20 Het Gar field Phillips kwintet. 12.50 Gram.muziek. 1.20 Sportreportage. 1.50 Philip Martell en zijn orkest. 2.20 Gram.muziek. 8.05 Solisten- concert. 3.50 Declamatie. 4.05 Gram.muziek. 4.50 Sid Phillips en zijn Band. een sectie van het BBC-Koor en solist. 5.50 Sportre- portage. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.06 Het Menges strijkkwartet. 7.50 Actueele uitzending. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten. Hierna: Uit Ottawa; Nieuws uit Canada. 9.50 Uit Amerika: Amerikaansch weekoverzicht. 10.05 BBC-Theaterorkest en soliste. 11.00 Declamatie. 11.20 Jack Ham» en zijn Band. 12.10—12.20 Berichten. RADIO-PARIS. 1648 M. 9,00, 10.00, 11.20, 12.30. 1.00 en 1.25 Gram.muziek. 2.50 Piano voordracht. 3.35 en 3.50 Zang. 4.05 Cellovoor- 'dracht. 5.50 en 7.20 Gram.muziek. 8.30 Zie Brussel 484 M. 10.50 Gram.muziek. 11.20— 12.50 Jo Bouillon en zijn orkest. KEULEN. 450 M. 6.50 Gram.muziek. 7.80 Willi Libiszowaki's orkest. 8.50 Danziger Landesorkest. 12.20 Omroeporkest. 2.30 Gra- mofoonmuzick. 4.20 Herm. Hagestedt's or kest en solisten. 7.30 Voormalig Stedelijk Orkest van Hamborn en koor. 8.50 Gram. muziek. 9.20 Vroolijk programma. 10,55 Ge varieerd concert. 12 20 Omroeporkest en so listen (opn.). 2.20—3.20 Naehtconeert. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M. 12,20 Gram.muziek. 12.50 en 1.30 Omroeporkest. I.50 Gram.n\uziek. 2.25 Programma, gewijd aan Denemarken. 3.25 Zie Brussel 484 M. om 3.05. 4.20 Gram.muziek. 4.35 Pianovoor dracht. 4.50 Gram.muziek. 5 05 Vervolg pia novoordracht. 5.20—5.30 Gram.muziek. 6.20 Omroeporkest, solist en gram.muziek. 8.20 Gram.muziek. 8.45 Folkloristisch program ma. 9.05 Cabaretprogramma. 10.30 Populair concert. 11.20—12.20 Gram.muzièk. 484 M.J 12.20, 1.30—2.15 en 2.65 Gram.mu ziek. 3.06 Reportage, hierna: Concert. 4.5U Gram.muziek. 5.35 Cabaretprogramma. 6.36 Gram.muziek met toelichting. 7.35 Gram.mu ziek. 8.30 „Die Blume von Hawaii", operette. 10.45 Dansmuziek (gr.pl.). 11.2012.20 Gram. muziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.85 Omroeporkest en solisten. 10.20 Berichten. 10.40 Saxofoonkwartet met pianobegeleiding. II.05 Berichten. 11.20—12.20 Omroepklein- orkest en pianoduo. WEDSTRIJDEN TE LONDEN LONDEN, 17 Mei. In het interna tionaal tournooi voor beroepsspeler» won Budge met 6—2. 6—2 van Tilden. Vines sloeg Nuesslein met 57, 6—3, 6-4. FEUILLETON Naar het Engelsch van 8) Florence, de gedienstige, moest daarna binnen komen. Zij had ook niet op de 1 el gelet. Zij wist van niemand, die zou ziin aangekomen. Ach maar er was er toch een. Ja. natuurlijk. I.tiigl had aan iemand den weg gewezen Lulgi werd teruggeroepen. Hij leek een beetje verward, toen Florence hem aan den bezoeker van dien middag her innerde. „O, Ja. ik vergeet!" riep hij berouwvol uit. ..Het is niet helangrijk en ik denken i® niet®. Een man ia. die i« gekompn. si. si. Hij komen en vragen den weg. Ik kern vertellen. Dat i* alles". „Wanneer was dat?" vroeg Leonard. „Onder de thee." „F.n wat voor soort van man was het?" „O kleine man. heel klein, met kleine snor. Niet rijk. Arm". ..Zoo", zei Leonard langzaam. Daarna kwam hll ineens met de plotselinge vraag: ..Waar moest hll heen?" Twee minuten later was Leonard weer alleen met Jessica F.vne. „Is u iets opgevallen?" vroeg hij. „Het viel me op. dat Luigi een langen tijd noodig had om zich te herinneren, waar de bezoeker heen moest," ant woordde Jessica Fyne. Leonard knikte, en toen vroeg hij vrij plotseling, hoe laat er gedineerd werd. „Halfacht". antwoordde Jessica. „En het is nu iets over zessen", peins de Leonard. „Denkt u. dat ik nog tijd heb orn wat te gaan zwemmen?" Zij keek hem verrast aan. „Hop dat zoo? Ja u hebt nog an derhalf uur", reide 7.e. „Bent u zoo dol op zwemmen, mijn heer Sefton?" .,Ja, en het i.« er ppn prachtige avond voor." antwoordde hij luchtig. „Ik dacht dat ik maar eens naar het oude wrak moest eaan zwommen om er een kijkje te nemen." HOOFDSTUK VI Het wiak Hoe vurig Leonard Sefton's voorliefde voor zwemmen ook was, het was niets In vergelijking met zijn verlangen om naar het wrak te zwemmpn. en het trof zeer ongelukkig voor dat hoofdmotief, dat hij geen zwempak had en er een mop*t leenen. evenals hij al eerder een tennisracket had moeten leenen. Zijn koffer was nog niet van het station ge komen. dat een paar kilometers verder lag en in dien tnsschentiid was hij een beetje afhankelijk van de vriendelijk heid van anderen. De welwillendheid van Guy Halnes bezorgde hem een zwempak en door Guy kwam zijn zus ter Beryl het plan van Leonard te we ten. „Ik ga mee", besloot ze. „Ik heb van daag nog maar één keer gezwommen." „Denkt u, dat bet goed Is?" vroeg de Jongeman. „Goed? Wat bedoelt u?." „Nu, is het niet een beetje overdre ven?" „Overdreven!" antwoordde Beryl ver» wijtend. „Gunst, ik zwem bijna eiken middag, moet u weten! Sommigen van die jonge menschen, zooals u, hebben de gekste ideeën." Het gaf allemaal niets. Beryl besloot, dat er geen enkel risico aan was ver bonden. „Ik hoop, dat het u niet hindert, wan neer u me straks in het water ziet", zei ze tot Leonard. „Ik noem haast altijd een tweede bad om dezen tijd." „De zee is vrij", antwoordde Leonard glimlachend, „natuurlijk zal het mij niet hinderen." „Houdt u werkelijk zooveel van zwem men?" vroeg ze nieuwsgierig. „Och ja. natuurlijk, dat moet wel. Ik ben er ver zot op." „Het is een van mijn meest geliefde sporten", zei hij. Hij verzweeg daarbij, dat hij dezen hartstocht in dit bijzon dere geval liever alleen zou willen be vredigen. Er was een eigen weg van het hotol naar beneden naar een klein strandje, dat hij hoog water geheel onder liep en alleen een rand dooreenge^meten rots blokken overliet. Het was de gewoonte van dc geoefende zwemmers uit het hotel, om van deze rotsblokken In zee te duiken, want zoowel aan de Noord- als aan de Zuld-zljde lagen hier de rot- sen een behoorlijk eind van den kant af. Toen Leonard de kleine baai bereikte, was dc vloed echter nog maar halver wege opgekomen en op het stukje on bedekt strand, op welks rimpelig op pervlak de zonnestralen speelden, trof hij juffrouw Haines, die reeds op hem wachtte. Gewikkeld in een grooten. don keren badmantel, zat zij op een rotsblok en keek zij naar de kleine, gekuifde gol ven, die telkens af en aanrolden, zich verhieven en ineenstortten. Zij draaide haar hoofd om, toen hij naderde, met een openhartigen, eenvou- digen glimlach. „Ziet de zee er niet prachtig uit", riep ze. „Op dezen tijd houd ik van de zee het meest." „Ja, de zee is mooi" zei Leonard In stemmend. „Ik begrijp, dat u een soort expert bent in 't zwemmen?" „Dat zou ik niet durven beweren," ant woordde ze aarzelend. „Ik weet alleen, dat ik er van houd. Maar zegt u eens. van wie heeft u dat?" „Van mijnheer Morlcv." „O, dat begrijp ik wel. Ik heb hem 'n paar dagen geleden den doodschrik op het lijf gejaagd, toen ik hem vroeg om met mij naar dat wrak te zwemmen." „O, het wrak," zei Leonard, terwijl hij haar nieuwsgierig aankeek. Bent u zoo ver gekomen, juffrouw Haines? Het is nogal ver." „Dat dacht mijnheer Morlcy ook!" lachte Beryl. „Neen, we zijn niet zoo ver gekomen. Toen we ongeveer halfweg waren, begon hij er zoo groen uit te zien, dat ik het beter vond om terug te gaan." „Ging u met hem mee terug?" Zij knikte. „Ja, inderdaad. Ik wilde zijn dood wegens uitputting niet op mijn geweten hebben. Hij was er bijna aan toe, toen we weer aan land kwamen. Zegt u eens Kunt u het goed?" „Niet slecht." „Dat dacht Ik al. U ziet er sportief uit. Denkt u, dat u naar het wrak heen en weer kunt?" „Ja dat geloof ik wel," antwoordde Leonard na een kleine pauze. „Schitterend!" riep zij uit. „Zullen we het dan maar doen?" „We hebben niet veel tijd meer." „Dat is erg jammer. Dan zal ik dus maar alleen moeten gaan." Zij sprong op, wierp haar badmantel op een punt van de rots en rende naar de zee. Leonard volgde lachend. „Neen, u behoeft niet alleen te gaan," zei hij. „Ik ga met u mee." „Dat dacht lk wel," antwoordde ze, terwijl ze in het water ging. „Ik wist wel dat u sportlef was." De zeer was kalm en er was geen stroom!ng. Zij zwommen gestadig door en in enkele seconden waren 7.1J bij de lichte branding van de kust. De zon was achter hen, de horizon voor hen was een heldere, scherpe lijn. De stuk geslagen romp van het wrak, waar zij naar toe zwommen, glinsterde vTiende* lijk. „Waarom zeggen we niets?" vroeg Rcryl, na een paar minuten „Wij zijn niet aan het dansen." „Waar zullen we over spreken?" ant woordde Leonard. „U bent niet de eenige die goed kan radon en ik zie, dat u brandt \an verlangen om Iets te zeg gen." „Natuurlijk! Wie zou dat niet? U weet, dat vrouwen nieuwsgierig zijn en wij hebben hier al genoeg geheimzinnig heden gehad om ons tenslotte nieuws gierig Ie maken! Weet u, u bent zelf ook een beetje geheimzinnig, mijnheer Sefton." „Ik?" „Ja, u! Waarom ging u zoo plotseling midden onder het tennissen weg." Leonard antwoordde niet dadelijk. Toen zei hij: „Komt het er wat op aftn?" „Niet. als u denkt van niet. Maar ik zou wel graag van u willen weten," voegde ze er aan toe, met zijdelingschen blik op hem, „of het soms een gewoonte van u is en of u straks ineens er tui» schen uit knijpt en me midden in de zee alleen laat." Hij zag haar blik en had plezier om den goedmoedigen humor ervan. „Neen, ik zal er nu niet tusschen uitknijpen, juffrouw Haines," beloofde hij, „en ik kan u wel zeggen, dat lk u spoedig zal vertellen, waarom lk bij het tennissen weg ging." „Maar kunt u het me nu niet vertel len?" „Jawel." „Maar u wilt het me nu zeker niet vertellen?" „Nu, ik kan u dit zeggen. Juffrouw Fyne was in moeilijkheden en lk moest haar helpen." „Dat vergeef ik u," zeide Beryl Haines. „Ik vind, dat de arme juffrouw Fyne alle hulp noodig heeft, die er bestaat." Haar sympathieke toon met den vriendelijken klank et'in charmeerde hem. „Ik ben blij, u zoo te hooren spreken," zelde hij. „En waarom zou lk niet zoo spreken? Denkt u, dat ik haar niet zou helpen, als ik kon?" „Daar ben ik van overtuigd. En, wat meer is, ik ben er van overtuigd, dat u het kunt ook." „Hoe kan ik haar dan helpen?" .Vooreerst, door in hotel De Zeemeer min te blijven." „Dat doen we ook." „Goed. En dan verder door het daar gezellig te maken. Overigens komt het me voor, dat u dat al doet." „Dank u. Maar u ook, hoor." „En ook nog door klaar te staan om—" Hij hield even op en aarzelde. (Wordt vervolgd)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 10