l WEDVLUCHTEN UIT: Neufvilles en Parkestone is Bazar van Kinderzorg W erkverschaf f ing Jaarvergadering van Ned. Fabrikaat St. Franciscus Xaverius Tentoonstelling in Winkellade gelicht M. van Zuilechem overleden r n DUIVENSPORT De ronde van Hoograven" Jan ten Ham overleden ONZE STUDIO'S IN ACTIE 2e BLAB PAG. 2 AMLRSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 19 MEI 1939 Op 6 en 7 Juni in de Markthal Men schrijft ons: Het is verheugend, op te mogen mer ken, dat niet alleen uit Amersfoort zelf groote medewerking verkregen wordt om de bazar ten bate van Kinderzorg te doen slagen, maar .dat ook uit verschil lende omliggende gemeenten steun en bijdragen zijn toegezegd. En hoewel aan velen het doel bekend is van den bazar, die op 6 en 7 Juni a.s. in de Markthal, Breestraat alhier, gehou den wordt, is het toch wenschelijk, er den nadruk op te leggen, hoe dringende hulp Kinderzorg behoeft. Er zijn zoovele kinderen, die in aan merking komen om door Kinderzorg op genomen te worden. En voor de opvoe ding en opleiding van al die jongens en meisjes is meer noodig dan onderdak, voedsel, kleeren. Een behoorlijke keu keninstallatie. een goede kleuterkamer, zijn hulpmiddelen, die noode kunnen ■worden gemist. En deze dingen nu, het inrichten van de keuken, die tevens die nen moet ter opleiding van tal van meis jes, en het opknappen van de kleuteraf- decling, gaven aanleiding tot het organi- sceren van den bazar. Men kan begrijpen, hoe verlangend men in Kinderzorg uitziet naar de resul taten daarvan. Helpt dan ook allen mee, inwoners van Amersfoort, om deze bazar tot een groot succes te maken. Laat dit ter aanmoediging dienen, het zij door uw bijdrage te schenken, hetzij te wachten tot de verkoopdagen op 6 en 7 Juni a.s. Tot aller blijdschap heeft Gravin L. van Randwijckde Jonge zich bereid verklaard het voorzitterschap te willen aanvaarden van het eere-comité, waar in zitting hebben genomen: Gravin L. van Randwijckde Jonge, eere-presidente; mevr. L. de Beaufort van Leusdon—de Beaufort; mevr. J. Ba- rendrcchtHogerzeil. Het comité van aanbeveling bestaat Uit: Baarn: Mevr. N. van der Hoop van Slochteren—Hoeuft, mevr. L. van Ree- nen—van Romondt Vis. Utrecht: Mevr. J. G. Koningsberger- van Klaveren, mevr. W. C. -de Haas- Engeltjes, mej. W. Bokhorst; Zeist: Mej. A. de Beaufort; Amersfoort: Mevr. F. Gerritsen Hornsveld, mevr. D. V. Panncbakker de Vries, mevr. R. van den Berg—Kruif, mevr. N. Donszelmann—Wielinga, mevr M. BlokDingemans, mevr. H. den Hol landerPclle. mevr. E. Blussé van Oud- Alblas—van Marwijk Kooii, mevr. C. Ca- merling Ilelmolt—van Ketwich Ver schuur, mevr. A. J. de Jong Schouwen burgParker, mevr. T. G. Muller Mas- sisPosthumus, mej. H. J. P. van Voorst Vader, mevr. C. BoeschotenHendriks, mevr. H. van AmerongenKrieken. Gelieve uw gaven te zenden aan één der onderstaande adressen: Mevr. E. Pels Bijeken—Bicher, presi dente van het uUvoerend comité, Rid derhofstad de Lockhorst. Leusden. Mevr. F. GerritsenHornsveld, vice- prrsidente, Utrcchtscheweg 118. Mevr. A. F. L. van der Spek—Verzijl, penningmecsteresse, gironummer 298489. Prins Fredoriklaan 28. Mevr. J. B. Smith—Soutendijk, secre taresse, Utrechtscheweg 143. Onder beheer van de Ned. Heidemaatschappij Een viertal vragen De heer J. van der Linden heeft eenigen tijd geleden een viertal vragen gesteld aan het College van B. en W. in verband met geuite klachten over het arbeiden in Werkverschaffing, on der beheer van de Ned. Heidemaat schappij. B. en W. hebben daar thans als Ingekomen stuk voor de komende raadsvergadering schriftelijk op geant woord. De inlichtingen door den Hoofdop zichter bij de Ned. Heidemaatij. op drie gestelde vragen, luiden als volgt: Of* het loon in sommige gevallen beneden den te voren ontvangen steun blijft, kan niet beoordeeld worden. Bij flink aanpakken kan 30 cent per uur worden gehaald en zoo veel mogelijk wordt ieder op de juiste ploeg gesteld. Waar dit niet het geval is, betreft het doorgaans nieuwelingen, die zich aan liet werk nog niet hebben aangepast. Jn zulk een geval wordt een soepele toepassing van het tarief gesteld. Verder kan niet worden gegaan. Schuilgelegenheden bij slecht weer zijn er meer dan voldoende. Eenmaal is het voorgekomen dat bij sléchten gang van het werk op de menschen is gevloekt. Die opzichter is gewaar schuwd. Verdere gevallen zijn voorko men. B. en W. voegen hier hun beant woording van de vierde vraag aan toe: Het College heeft 28 Maart het werk bezocht alleen uit belangstelling en niet met het oog op controle. JAARVERGADERING VAN DEN A.B.B. Op de jaarvergadering van den Amers- foortschen Bestuurders Bond. Woensdag Jn hot Volksgebouw gehouden, is het bestuur gewijzigd, omdat de heer Po- iak, die naar een andere organisatie is overgegaan, door den heer De Vries (Fabrieksarbeiders) is vervangen. De andere bestuursleden werden herkozen. De controlecommissie werd aangevuld met den heer Scholten (Handels- en Kantoorbedienden). Het jaarverslag van den secretaris, het financieel verslag, de begrooting. het verslag van ..H. J. Hegeraat" en de Werkloozenvereeniging, werden goedge keurd. Ook de lijê-t van functionarissen werd goedgekeurd. Do benoeming van een voorzitter van de Werkloozenvereeniging werd aange houden. AUTOMARKT Op de automarkt alhier werden gister avond 194 wagens aangevoerd. Üqsnda GRAND THé&TRE. Vanaf Vrijdag 19 Mei vertooning van de film Marionetten. Voorstellingen: Zondag 1.45, 4.00, 6.15 en S.30 uur doorloopend. Overige 'dagen 8.15 nam., Zaterdag en Woensdag ma- tinée om 2.30 uur. CITY THEATER. Vanaf Vrijdag 19 Mei vertooning van de film „Robin Hood". Voorstellingen: Zondag 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30 uur doorloopend. Overige dagen 8.15 uur nam. Woensdag en Zaterdag mati- née om 2.30 uur. REMBRANDT-THEATER. Vertooning van de films „Een spannende avond" en „De Spookhengst". GILDEHUIS. Voorjaarstentoonstelling A. K. G. STERHUIS. Beekenst.laan 6. Voor alle meisjes iederen avond geopend des Zon dags van 2 uur. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL, Muurhuizen 9. R.K. LEESZAAL - Wijersstraat 2. Filiaal Uitleenbibliotheek Edisonstraat 35. MUSEUM FLéHITE. Westsingel. Geopend dagelijks -van 10—12 en 14 uur, uitge zonderd Zondags, 's Zaterdags 10-xl2 en 1.303 uur. (Stadgenooten hebben 's Za terdags vrijen toegang). DE VALK. 20 Mei. Feestavond wandel sportver. „Oké". 8 uur. NIEUW AMSVORDE. 22 Mei. Vergade ring Handel en Nijverheid. 8.30 uur. AMICITIA. 26 Mei. Mij. voor Nijverheid en Handel. Alg. vergadering. 8 uur. DE VALK. 27 Mei. Derde lentefeest van Bert Kampeiman, 9 uur. OPENLUCHTTHEATER BIRKHOVEN. 28 Mei. Meeting Blauwe Weekactie. 1 uur. EEN ENKLE 5IÖACET KAN MAKEN DAT BOSCH EN HEI IN BQAND GEBAKEN. .1 \J t HDD6W Hemelvaartsdag De Hemelvaartsdag, die zich alom in den lande bij wielrijders, automobilisten en wandelaars1 in een groote populari teit verheugt, zette ook in onze stad der mate 6tralend in, dat talrijke dauwtrap pers zich reeds op pad hadden begeven, toen omstreeks tien uur de eerste wol ken zich boven de hoofden dezer opti misten samenpakten. En toen, in de hoofdstad, de jaarlijksche Varsity be gon, viel de regen in een groot deel van 't land in frtroonien neer, zoodat deze sombere traditie gehandhaafd bleef De velen, die het in den vroegen mor gen al gewaagd hadden erop uit te trekken, verloren den moed bij deze kleine tegenslagen allerminst. Ónder het jong gebladerte van onze bosschen, onder linnen afdakjes van verfris- schingstentjes, waarop de regen een rof fel sloeg, overal schuilden zij. Auto's baanden zich een weg door modderplassen; kinderwagens, met re genjassen afgedekt, werden triest langs de wegen geschoventot de lucht plotseling verhelderde en. het landschap baadde in warm lentezonlicht. Vroolijk ging het weer verder... de volgende regenbui tegemoet, die geluk kig ook slechts van voorbij gaan dan aard was'. In onze stad heeft het drukke verkeer geen slachtoffers geëischt Enkele on- beteekenende aanrijdingen brachten slechts geringe materieele schade aan de betrokkenen. Zoo heeft Amersfoort, een rustigen, ongestoorden Hemelvaartsdag gevierd. Gisteravond werd in de Huishoud school de jaarvergadering gehouden van de Afd. Amersfoort der Vereeni- ging „Nederlandsch Fabrikaat." Bij afwezigheid van den voorzitter werd de vergadering geopend door den vice-voorzitter, den heer A. H. Martens. De secretaris, de heer H. A. de Smit van den Broecke las daarop het jaar verslag voor. Het financieel overzicht over hot afgeloopcn jaar werd voorgelezen door de penningmecsteresse, mej. Van de Zee. Het jaar werd besloten met een batig saldo van f 101.80. De inkomsten waarbij het batig saldo van 't vorig jaar is inbegrepen, bedroegen 189.08. Er werd f 84.28 uitgegeven. De periodiek aftredende bestuursle den Dr. J. H. Scheurer, en H. A. de Smit v. d. Broecke, werden bij accla matie herkozen. Als opvolgster van mej. C. J. ten Bosch, die zich wegens vertrek niet herbenoembaar kon stellen, werd mej. A. W. Greeuw gekozen. In de tweede week van September zal de Vereeniging een Nederlandsch Fabrikaat-Winkelweek organiseeren. De kascommissie, die de kas over 't afgeloopen jaar in orde bevond, zal in het toekomstig vereenigingsjaar be staan uit de heeren P. Koning en Hof man. Na de rondvraag verklaarde de waarnemende voorzitter de vergade ring voor gesloten. WERK MAAKT STERK-ACTIE De opbrengst van de alhier gehouden collecte voor de Centrale voor Werkloo- zenzorg, gesticht op initiatief van den Raad van Nederlandsche Kerken, be droeg 718.92. Het comité van actie brengt dank aan allen, die hebben wil len medewerken en hun steun hebben verleend. Hedenmorgen werd te Soesterberg. na het uitspreken van een kernachtige en van groote waar deer ing getuigende rede. door den garnizoenscommandant den luitenant-kolonel-waarnemer L. A. M. Koppert, de gouden medaille voor 36-jarigen trouwen dienst uitgereikt aan den adjudant-onderofficier-schrij- ver T. Mulder In ons blad van 9 Februari werd ge sproken van de verfraaiing welke het R.K. Kerkgebouw St. Franciscus Xave rius aan 't Zand had ondergaan, door dat twee hooge ramen van het transept (de kruisarmen) glas hadden gekregen in nuanceeringen van geel, met gefigu- reerden raamrand en een voorstelling van H. Misoffer en Laatste Avondmaal als middenstuk. Deze twee ramen wa ren een gift van elders, een persoonlijk geschenk aan pastoor Oostveen. Thans heeft de Parochie aanvulling gebracht; ook de ramen, die het kerkschip van licht moeten voorzien, krijgen glas in de gele tinten der transeptramen, maar in lichter nuances, om het buitenlicht niet te veel te onderscheppen. Het koude licht van het gewone glas is thans ver dwenen. Ook in deze ramen zijn gefi gureerde banden aangebracht en gods dienstige teekenen in het middenstuk. 't Leusderkwartier Vanmiddag werd de tweedaagsche tentoonstelling in het clubgebouw van de Nutsspeeltuin Het Leusderkwartier geopend. Een keur van handwerken, toiletarti kelen en glaswerk zal men daar kun nen, kpoppn; de handwerkjes zijn dpor de meisjes van 8—lp jaar zelf vervaar digd. terwijl de jongens van dénzelfden leeftijd tal van uitgezaagde figuren tot de collectie bijdroegen. De opbrengst komt aan den speeltuin ten goede. Op het Anjerplein werd vannacht in een winkel ingebroken. De dader ver schafte zich toegang door een tuimel raam dat zich boven de winkeldeur be vond. Hierdoor gelukte het. hem de zich aan de binnenzijde bevindende grendel te verwijderen, waarna hij de deur met behulp van 'n valschen sleutel kon ope nen. De buit bestond uit 15 welke zich in de toonbanklade bevond. HOEVELAKEN. In den ouderdom van 75 jaar is plotseling overleden de heer M. van Zuilichem. De overledene was in deze gemeente geruimen tijd veldwachter en heeft daarna eenige ja ren het raadslidschap en wethouders schap bekleed. Bouwwerken Aan het Aannemersbedrijf Th. Hol lander alhier werden na openbare of onderhandsche aanbestedingen de vol gende werken gegund. Het bouwen van een boerderij voor ƒ45.280 op het landgoed Schothorst te Hoogland voor de Nederl. Heidemaat schappij. Het bouwen van een veestalling voor 10.000 te IJsselstein voor H. Wilschut. Het bouwen van een landhuis aan de Bilt voor 13.000 te bouwen door den architect Ch. L. Quéré te Utrecht. J De Luchtpost Uitslag wedvlucht Neufritter 201 K.M. De duiven werden te 7 uur 45 min. ge lost met heldere lucht en Noord-Oosten wind. In concours duiven. Aankomst le duif 10 u. 33 min, 43 sec., laatste 10 u. 46 m. 25 sec. le aangewezen 10 ct. H. v. d. Kooij met nr. 1; 2e: M. v. d. Kuilen no. 4. le aangewezen 25 ct. H. v. d. Kooij met no. 2; 2e: R. Arbon nr. 3. le Speciaal 10 ct. H. v. d. Kooij met 1; 2e: H. v. d. Kooij nr. 2. 3e M. v. d. Kuilen met nr. 4; 4e: A. L. Verstracten no. -5. 5e A. v. Heiningen met nr. 6; 6e: J. A. Vissers no. 7. Koningspoule IL v. d. Kooij nr. 1; 7e: A. P. Wolffenbuttel no. 8. De prijzen werden behaald als volgt: IL v. d. Kooij 1, 2; R. Arbon 3; M. v. d. Kuilen 4; A. L. Verstraeten 5, 45, 61; A. v. Heiningen 6, 48; J. A. Vissers 7; A. P. Wolffenbuttel 8, 34; Alb. Kraak 9; W. v. d. Belt 10, 23, 60; J. P. Steenbeek 11; J. Noorman 12, 19, 35; J. Tijgelaren 13, 22; G. v. Veldhuizen 14, 25; D. Hu- brigtse 15; Gebr. v. d. Klashorst 17; A. Jansen 18, 24, 50, 51; Joh. Koeperts 20, 29; C. H. Jansen 21, 47; H. Verhoef 26, 41; A. v. d. Berg 27, P. Bronkliorst 28; E. de Goede 30; F. Rekcrs 31; A. van Eldert 32; F. Winterswijk 33, 37; G. Klu- ver 35, 38; G. Schimmel 36; G. Haar- mans 39, 40, 58, 62; G. Tuithof 42; N. H. Egink 43, 46, 54, 56; H. van Eeden 44, 59; W. v. d. Riet 49; A. Huipkcs 52; H. J. Hol 53; W. Verheuvel 57; W. Col- let 63. Uitelag wedvlucht Parkeshow, Enge land, 282 K.M. De duiven werden te 8 uur gelost met heldere lucht. Noord- Oosten wind. In concours 44 duiven. Aankomst le duif 1 uur 4 min. 27 sec. laatste 2 uur 11 min. 13 sec. Aangewe zen 10 ct. F. Fijner.lierg nr. 8; aange wezen 25 ct. H. J. Hol nr. 4; le speciaal J. Haarmans nr. 1; 2e speciaal N. IL Egink nr. 2; koningspcule J. Haarmans nr. 1. De prijzen werden behaald als volgt: J. Haarmans 1, N. H. Egink 2, 12; J. II. Schuiten 3, 7; H. J. Hol 4; T. Fijnen- berg 5, 8; J. Noorman 6, 14; A. v. Hei ningen 9; H. A. de Goede 10; J. v. d. Heuvel 11, 13; Gebr. v. d. Kl^horst 15. Stand kampioenschappen: Duif, le toer, tot en met Nyon: 1. J. Lablans C.P.B. 38-10417 322.1 pnt. 2. J. Noorman C.P.B. 3S-115SS 317,5 pt. 3. H. v. d. Einden C.P.B. 38-10530 301,4 pt. 4. Gebr. v. Klashorst 37L 1407 301,1 pt. 5. H. J. Hol C.P.B. 38-9856 2S7 pt. 2e toer Vilvoorden: 1. H. v. d. Kooij C.P.B. 38-10338 118 pt. 2. N. H. Egink C.P.B. 38-9724 116,7 pt. 3. N. H. Egink C.P.B. 37-11300 115,4 pt. 4. H. v. d. Kooij 37L 2098 114,1 pt. 5. C. H. Jansen C.P.B. 37-1462 112,8 pt Ilok tot en met Noyon: 1. H. J. Hol 955,5 pt. 2. Gebr. v. d. Klashorst 866.7 pt. 3. Jos. Verstraeten 861,2 pt. 4. N. H. Egink 936 pt. 5. J. v. d. Heuvel 812,8 pt, De Reisduif Uitslag van het concours gehouden vanuit Neufrilles (B.S.) afst.and 202 k.m. Duiven los 7 uur 45 min. Wind Z.Z.O. In concours 101 duiven. Eerste prijswin nende duif werd geconstateerd 10uur35 in. 15 sec., laatste idem 10 u. 4S m. 23 s. De aangewezen 10 ets. werd gewonnen door H. Pieters met no. 4; de aangewe zen 25 ets. door J. v. d. Burg met no. 6. De poule's speciaal werden gewonnen door: H. Pieters met no. 4; W. v. d. Brink met no. 5 en J. v. d. Burg met no. 6. De prijzen werden behaald als volgt: J. A. van Walsum 19. D. Labrie 212, N. de Vries Jr. 316, H. Pieters 419, W. v. d. Brink 5—21—25, J. v. d. Burg 6, P. Bos 7—8, Th. Tuithof 10—15, L. Krabshuis 11, J. de Vries 13, Joh. Bijls- ma 14. H. Lambrechts 17, W. Koenen 18 —22, H. A. de Graaff 20—23, W. v. d. Vennen 24. WIELRENNEN 95 Fraai debuut van een stadgenoot Onder groote belangstelling had op Hemlvaartsdag in de Gem. Jutphaas de wielcrwegwedstrijd plaats genaamd de Ronde van Hoograven, georgani seerd door de Utreohtsche Wielerclub „De Volharding." Aan deze rit over 100 K.M., waaraan vele renners van naam deelnamen o.a. de winnaar J. Hofstede, kampioen v. Nederland, J. Engel, 1J. Kors, Jansen, Tacken, Wijdenes, Saes v. d. Stel, Bosma, Bakker winnaar v. d. Ronde v. Amersfoort, namen ook deel onze stadgenooten, J. Pol, C. v. Uitert en J. de Gans. Zij kunnen met voldoe ning op dezen wedstrijd terug zien. Vooral J. Pol! Het was jammer dat de Gans, en v. Uitert na de 20e ronde we gens pech uit de kopgroep vielen, en den strijd moesten staken. Vele malen werden' door de prominente figuren uit looppogingen gedaan, waaronder steeds Pol, die zelfs eenmaal het peleton van zeven, dat een aardige voorsprong had verkregen, leidde. Daar het een uiterst snelle koers was moesten velen den strijd opgeven. In de eindspurt van pl.m. 20 renners wist Pol zich als 12e te klasseei-en en dit mag zeker als een prestatie vermeld worden. Met wat meer koersroutine was hij zeker verder gekomen. In dezen wedstrijd heeft Pol laten zien, dat de weg hem evengoed ligt. als de baan. De afstand van deze Ronde was 100 K.M., de tijd bedroeg 2 uur 17 min. 3/5 sec. Het hierin genoemde drietal start Zondag a.s. in de Ronde van de Bosch- baan te Amsterdam, waar het neusje van de zalm present is in alle catego rieën. Hierna zullen zij het met de Pinksteren in de Ronde van Denekamp probeeren, gevolgd door een baanwed- strijd te Doetinchem. De volledige uitslag luidt: Nieuwelingen; 1. Chr. Smits, Rotterdam, 1 uur 15 min. 6.2 sec.; 2. W. Rijsbergen, Leiden; 3. G. Werdler, Utrecht; 4. H. Petri, Am sterdam; 5. H. Kijzer, Amsterdam: 6. B. F. Bregonje, Utrecht; 7. L. J. Dietvorst, Amsterdam; 8. A. Zebregs, Utrecht; 9. B. van Schaik, Zeist; 10 N. Fillijker, Schie dam. Amateurs; 1. J. Hofstede, Gouda, 2 uur 17 min. 0.6 sec.; 2. M. J. Jansen, Eindhoven; 3. C. de Groot, Amsterdam; 4. J. H. van Iperen, de Rijp; 5. J. Engel, Amsterdam: 6. P. C, Kars, Amsterdam: 7. Ch. Hof man, Roermond; 8. C. Wijdenes, Eind hoven; 9. W. Houtman, den Haag; 10. C. Bakker, Zaandam. KERKNIEUWS NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK Beroepen te Hoorn (Terschelling) ds. E. Was te Vleddcr. Aangenomen naar Weesp ds. Chr. J. Gall te Spiikenisse. Be dankt voor Resteren ds. D. J. v. d. Graaf te Schoonhoven. Bedankt voor Eemnes- Binnen ds. I. Schepper te Kockengen. GEREFORMEERDE KERKEN Bedankt voor Ooltgensplaat ds. J. Hin- drik te Drussen-Meeuwen. CHR. GEREF. KERK Beroepen te Aalsmeer: ds. W< F. La- man te Middelharnis. BINNENLAND De oudste inwoner van Mont- foort, die meer dan tachtig jaar het smidsvak beoefende. F1LMN1EUWS Edmond Gréville zal in Film- stad nog een Nederlandsche film maken Een geziene figuur MONTFOORT, 19 Mei. JAN TEN HAM, Montfoorts oudste inwoner, is overleden.... Enkele maanden geleden was heel het stadje in feeststemming, toen de oude baas, die van zulk een zeld zame vitaliteit blijk gaf, in tevreden heid en met zijn spreekwoordelijk geworden opgewektheid zijn hon derdsten geboortedag mocht her denken; thans is hij, nog vrij onver wacht, ten huize van zijn zoon aan het Wedde, ontslapen. Jan ten Ham f Toen hy reeds lang de negentig jaar was gepasseerd, stond hij zijn zoon, die inmiddels in de zaak was gekomen, steeds trouw ter zijde, en op zijn 95ste jaar, toen een fotograaf hem kwam bezoeken, bleek hij nóg zijn geliefd smidsvak niet vaarwel te hebben gezegd, en liet hij zich vereeuwigen, staande achter het aambeeld, ijzer en hamer in de hand. De laatste jaren deed hij het wat kal mer aan. In de kamer achter de sme derij kon men hem vrijwel altijd vin den, smakelijk rookend een pijp of si gaar, een praatje aanknoopend met de tallooze bezoekers, die den ouden Jan allen zonder uitzondering graag moch ten. Trouwens, op zijn honderdsten ver jaardag is hem wel gebleken, hoezeer hij in Montfoort en omgeving algemeen geacht en gezien was. Zijn heengaan al kon men het dan, menschelijkerwijs gesproken, eiken dag verwachten zal toch in breeden kring met deelneming worden vernomen. Drie werken op stapel NAAR we vernemen ligt het in Je bedoeling om vóór met de opnemingen voor de Nederlandsche film „Boefje", waarin Annie van Ees haar bekende tooneelcreatie voor de camera zal brengen in de studio's van Filmstad in Den Haag nóg een andere Nederlandsche film te maken. Hoewel de plannen daarvoor nog niet in een definitief stadium ge komen zijn is het toch reeds moge lijk om mede te deelen, dat de op nemingen op 5 Juni zullen beginnen. Het onderwerp is van een Neder landsch karakter, al zal de aanhef van het verhaal in Indië spelen. De volledige lijst van spelers is nog, niet bekend, voor de hoofdrollen is de keuze gevallen op M a t h i e u van Eysden en Elly van Stekelenburg. De regie zal waarschijnlijk in handen gegeven worden van Edmond Gré ville, de Fransche regisseur, die ook de leiding had bij de opnemingen voor de nationale film „Veertig jaar" en wiens fijnzinnige werk uit menige andere rolprent voldoende bekend, is. De opnemingen voor deze nieuwe film, waarvan de titel nog niet is vast gesteld zullen slechts enkele weken in beslag nemen, want op 15 Juli zal met Boefje begonnen worden. Ook Neerlandia film is in Amster dam met plannen voor een nieuwe film bezig, maar hoewel de verwezenlijking wel niet lang meer op zich zal laten wachten is hieromtrent nog niets defi nitiefs bekend. Het ziet er dus naar uit, dat het re pertoire van Nederlandsche films in het komende bioscoopseizoen aanzien lijk grooter zal zijn dan het vorig jaar. UIT DE STAATSCOURANT 's-GRAVEXHAGE. 19 Mei. Bii K.B. van 15 Mei is aan den opperwacht meester administrateur E. B. Jasper van het korps rijdende artillerie, vergunning verleend tot het aannemen en dragen op de uniform van de ordeteekenen van ridder der orde van Leopold II. Bij K.B. van 15 Mei is aan den kapi tein dr. C: L. Walther Boer, van het regiment grenadiers, directeur van de koninklijke militaire kapel, vergunning verleend tot het aannemen en dragen op de uniform van de ordeteekenen van officier der kroonorde van België. Bij K.B. van 10 Mei is aan de na te noemen personen verlof verleend tot het aanaemen van de achter hunne namen vermelde vreemde eereteekenen: Jhr. mr. dr. W. F. Röell, kamerheer in buitengewonen dienst van Hare Ma jesteit de Koningin te 's-Graveland, dat van commandeur der kroonorde van België. A. T. T. Kapinga, hoofdinspecteur van politie te Amsterdam, dat van officier der Kroonorde van België. Mr. C. A. Prinsen, burgemeester van Roosendaal en Nispen. te Roosendaal, dat van officier der Kroonorde van België. Mr. J. J. van Bolhuis, voorzitter der Haagsche journalistenvereeniging te 's-Gravenhage, dat van officier dei- Kroonorde van België. G. M. van der Mark, bode van den burgemeester van Amsterdam, te Am sterdam, dat van de gouden palmen der Kroonorde van België. M. Trap, bode van den burgemeester van Amsterdam, te Amsterdam, dat van de gouden palmen der Kroonorde van België. Bij beschikking van den directeur-ge neraal der posterijen, telegrafie en tele fonie is met ingang van 1 Juli 1939 aan gewezen als beheerder van het bijpost-, telegraaf, en telefoonkantoor te Arn hem, Qude Stationstraat, de commies bij den post-, telegraaf- en telefoondienst J. Fcikema thans te Arnhem. Bij K.B. van i Mei is toegekend de cere-medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in brons aan J. Lo- rist, lid van het stedelijk muziekcorps, te Kampen. Bij K.B, van 13 Mei 1939, zijn be noemd: ie. in de provincie Friesland; Tot dijksgedeputeerde van het water schap der Ternaarderpolder-Zeedijk. J. Stap, te Ternaard en J. P. de Graaf, te Ternaard. 2e. in de provincie Noord-Holland: Met ingang van 1 Juli 1939, tot dijk graaf van het hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier, D. Kooiman, te Purmerend; 3e. in de provincie Zuid-Holland: Met ingang van 1 Juli 1939, tot dijk- raad van het waterschap de Oude en Nieuwe Maasdijken voor het land van Rhoon, C. Kruijthoff, te Rhoon en A. L. den Hollander, te Rhoon; 4e. in de provincie Noord-Brabant: a. met ingang van 1 Juli 1939, tot dijkgraaf van het waterschap Royale Polder Chr. M. C. Demen, te Klundert, uiterlijk tot het einde van het zittings jaar waarin hij zeventig jaar zal zijn geworden: b. met ingang van 1 Juli 1939, tot lid van het dagelijksch bestuur van het wa terschap Royale Polder, J. P. Kavelaars Wzn., te Moerdijk. Bij K.B. is de heer F. G. de Oliveira Filho erkend en toegelaten als consul van Brazilië te Rotterdam, voor de pro vinciën Zuid-Holland, Zeeland, Noord- Brabant en Limburg,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6