LAGA WINT DE „VARSITY" VIJF EERSTE PRIJZEN VOOR TRITON DE MOTOREN RONKEN TE VALKEVEEN SCHAAKTOURNOOI TE BAARN Snelheid en spanning Engeland delft het onderspit tegen Z.-Slavië De Vogel-series Euwe, Flohr, Szabo en Landau onder de deelnemers Uit den U.P.V.B. Amersfoort behaalt den 2en prijs H.V.C. II WON VAN BAARN II 3e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 19 MEI 1939 IN een vooral in den beginne zeer spannenden kamp is Laga uit Delft er in geslaagd beslag te leggen op de overwinning in het hoofdnummer op de gisteren op de Boschbaan te Amsterdam, ge houden Varsity. Dit hoofdnummer, de oude vier, is het evenement van deze jaarlijks terugkeerende wedstrijden en het winnen daar van wordt door de studentenroeivereenigingen altijd op uitbundige wijze gevierd. Dat de overwinning van Laga verdiend was zal niemand durven betwisten, want deze ploeg stak, vooral in het latere gedeelte van den wedstrijd, boven de andere ploegen uit. De oude vier van Triton deed lang geen onverdienstelijk werk en wist het tempo goed bij te houden. De derde plaats is dan ook zeer eervol te noemen. Wat de overige nummers betreft, was het voornamelijk Triton, 'dat de meeste successen kon boeken. Liefst vijf eerste prijzen wer- 'den door de Utrechtenaren in de wacht gesleept en wat het aantal overwinningen betreft, spanden zij verre de kroon. Behalve de oude Vier wist Laga beslag te leggen op de overwinning in het nummer ongestuurde vier, jonge twee, en sciff, terwijl de jonge acht van Njord er in slaagde in haar nummer de overwinning te behalen. De uitslagen zijn: Jonge Vier B: 1 Triton 7 min. 37.9 sec. 2 Njord, 3 Ne reus, 4 Laga. De winnende ploeg bestond uit. T. H. Frima (boeg), B. M. Versteegh, D. Moojen, H. Sleurmans (slag) en J. H. ,W. van Waesem (stuurman). Ovemaadsche Vier: 1 Triton, 7 min. 51,1 sec.: 2 Aegir, 7 m. 55,8 sec., op iy2 lengte; 3 Njord, 8 min. 04,1 sec. ver achter. Jonge Vier A: 1 Triton, 7 min. 53,6 sec.; 2 Njord 8 m. 02,5 sec., op 3 lengten. Sciff: 1 Laga 8 min. 22 sec., op 4 lengten; Nereus, 3 Njord ver. Lichte vier: 1 Triton, 8 min. 09,9 sec.; 2 Aegir, 8 m. 5(0,9 sec.; 3 Laga, 8 min. 23,3 sec., op 2 lengten. Ongestuurde vier: 1 Laga, 2 Triton. Nereus gediskwalifi ceerd. Oude vier: 1 Laga 8 min. 23.8 sec.; 2 Nereus, 3 Triton, 4 Regir, 5 Njord. Jonge twee: Het nummer jonge twee was weer bi zonder spannend. De beide ploegen Laga en Aegir gingen boord aan boord over de baan en even gelijk als zij begonnen wa ren passeerden zij de eindstreep. Een dead heat, waarvan de foto moet uitma ken of er nog eenig verschil tusschen de booten was. Ovemaadsche twee: 1 Triton 8 min. 53 sec.; 2 Nereus. Jonge Acht: 1 Njord, 2 Aegir, 3 Triton, 4 Laga. Onder begunstiging van het weer geniet een talrijk publiek van spannende motorraces OLGENS traditioneel gebruik had de bekende renbaan Val keveen op Hemelvaartsdag haar poorten opengesteld, ditmaal eens niet voor de selecte korte- en lange- baandraverijen, doch voor de zoo veel meer populaire motorraces. De baan, die 740 M. lang is, behoort lot de snelste van het vasteland, zooals Dok uit de gemaakte tijden zou blijken. Dit sportgebeuren werd begunstigd door tverkelijk schitterend wedstrijdweer. en Ben zeer talrijk publiek had dan ook door zijn opkomst blijk gegeven van ïijn belangstelling voor dit evenement. De races zelf bestonden uit 2 klassen. Ie weten de juniores en de seniores, bei den zoowel in de 350 c.c. als in de 500 c.c. klassen onderverdeeld, met daar naast de amateurs in de 125 c.c. en 2 lange baan races. Begonnen werd met de eerste manche voor de 350 c.c. juniores, die gewonnen werd door de Graaf, niet dan nadat de wedstrijd overgereden was tengevolge van een ongeluk aan twee rijders over komen, doch dat gelukkig niet ernstig bleek te zijn. De Graaf, die uitstekend reed, kon ïchter in de 2 volgende manches zijn Superioriteit niet handhaven tegenover dc Jonge, die zeer safe en subliem rij dend, zich in beide eerste plaatste. Jaarmede zeer verdiend dezen wedstrijd winnend, met de Graaf op de tweede plaats. De wedstrijd voor de 500 c.c. klasse ju niores werd met glans gewonnen door Je Graaf, die in alle manches nummer Sén werd, en daarmede blijk gaf een ïerste rangs rijder te zijn. Op de tweede plaats eindigde v. d. Kruk. Na deze juniores kwamen de seniores het tapijt. De eerste manche zag als winnaar Hartman, die over 5 ronden Ï.41 noteerde: een prachtig rijdende Aartsen kwam slechts 2/5 sec. later bin nen. Wel een bewijs hoe scherp beide te genstanders hun kansen én hun capaci teiten tegen elkaar hadden ingezet! De tweede manche was voor Aartsen. Du Hartman tengevolge van een gebro ken ketting was uitgevallen, het wat meer op zijn gemak deed. Ook de derde manche was voor Aartsen, die daarmede winnaar werd voor Hartman, en Moeke, die in het totaal klassement de tweede plaats innam. Het hoogtepunt in dit festijn vormde echter de 500 c.c. seniores. Prachtig be- heerscht van stijl, geweldig snel, en fel, fair vechtend om de koppositie. 3 namen: Bosman, Kops cn Hartman. Tijden: over 5 ronden respectievelijk 2.36, 2.34 3/5. en 2.34! „Het kan nog vlugger," dacht Hart man in de tweede manche, en hij maak te er 2.33 van, hetgeen neerkomt op on geveer 30 sec. per ronde. Bijna 90 K.M. per uur en dat in één groote bocht! De laatste manche was natuurlijk door het winnen van de twee vorige, niet be langrijk meer voor Hartman, die het kalm aan deed, niettemin eerste werd en zoodoende dezen rit op zeer fraaie wijze won. Tweede in totaalklassement werd Bos man en derde Kops. Hartman had zijn dag. Dat bewees hij overduidelijk door in dezelfde vaart de beide lange baan races over 8 ronden in do wacht te slepen. In de 350 met een tijd van 4.211/5 sec. en in de 500 in 3.09 3/5, in welke races respectievelijk Moeke en Wcsterop tweede werden. Helaas kwam Maller, die gedurende 7 ronden aan den kop gelegen had, op 500 M. voor het einde van de laatste ronde te vallen, anders ware de uitslag voor Hartman wellicht andere geweest. Rest ons nog de amateurs, die een aardige strijd gaven en waarin van Kat wijk zich telkens eerste nestelde, aldus onbedreigd winnende. L'itslagen: Juniores 350 c.c.: J. de Jonge (Rudge) Snelste tijd: 2.44 4/5 sec. 2. J. de Graaf (Calthorpc). 3. A. Hegeman (Jap). Juniores 500 c.c.: 1. J. de Graaf (Husq- varna), snelste tijd 2.48 3/5 sec.; 2. v. d. Kruk (Jap); 3. Jansen (N.S.I.). Seniores 350 c.c.: 1. P. van Aartsen (Eysink), snelste tijd 2.41; 2. O. Moeke (B.S.A.); 3. A. Hartman (Sarolea). Seniores 500 c.c.: 1. Hartman (Saro lea). Snelste tijd 2.33; 2. Bosman (Jap), 3. Kops (Jap). Lange baan 350 c.c. seniores: 1. Hart man (Sarolea), 4.211/5 sec,; 2. A. Moeke (B.S.A.); 3. Rehorst (Jap). Lange baan 500 <e.e, Seniores: U Een overzicht tijdens de Varsity-roei- wedstrijden op de Boschbaan te Amsterdam. Het hoofdnummer ge wonnen door Laga. Van links naar rechts ziet men de ploegen van Nereus Njord. Aegir, Titon en Laga Een verrassende, doch volkomen verdiende 21 zege van onze a.s. gasten op den Olympischen dag BELGRADO, 18 Mei (A.N.P.). 30.000 toeschouwers waren getuigen van een verrassende, maar volkomen verdiende 21 zege van het Zuid-Slavisch elftal, dat op 11 Juni a.s. te Amsterdam te gen Nederland zal spelen in het kader van den Olympischen dag, op de in Europa toerende Engelsche ploeg, welk team dezer dagen te Milaan tegen den wereldkampioen. Italië, gelijk heeft ge speeld. Gedurende den geheelen wedstrijd speelde het Zuid-Slavische team in zeer hoog tempo. De techniek stond op be hoorlijk peil, terwijl het samenspel bij zonder goed vlotte. Energiek wierp men zich in den strijd en tot de laatste se conde vocht Zuid-Slavië voor de over winning. Reeds met rust stond Enge land achter, dank zij een goed doelpunt van Vuijardinovic. In de tweede helft maakte Hall ge lijk, doch het was Perlic, de linksbui ten, die na een fraaie soloren op prach tige wijze het winnende doelpunt scoor de. Ondanks hardnekkige pogingen van Engeland een tweede goal te maken, mocht men daarin niet slagen. De bes te spelers aan Zuid-Slavische zijde wa ren doelverdediger Lowric, de links back Posega en de voorhoedespelers Vuijardinovic en Perlic. KORFBAL Vogel heeft het buitengewoon getroffen met haar op Welgelegen (Utrecht) gehouden seriewedstrijden. Er heerschte een opge wekte stemming en een sportieve geest op de gemeentelijke velden. De uitslagen luiden als volgt: Afdeeling I. De KweekSamos I 14 Excelsior IVogel I 01 Samos IExcelsior I 23 Vogel IDe Kweek I 13 Samos IVogel I 00 De Kweek IExcelsior I 32 le pr«s De Kweek I; 2e prijs Samos I. Afdeeling II. Samos comb.Tovers I 12 Victoria IVogels 2 60 Tovers IVictoria I 02 Samos comb.Vogel 2 02 Victoria ISamos comb. 100 Vogel 2Tovers I 11 le prijs Victoria I; 2e prijs De Tovers I. Afdeeling III A Samos 2Victoria 2 10 Soesterkw. I—S.K.V. I 0—0 Victoria 2—S.K.V. I 2—0 Samos 2Soesterkw. I 1—»2 Samos 2—S.K.V. I 0—6 Victoria 2Soesterkw. I 31 le pr'us Victoria 2; 2e prijs S.K.V. I Afdeeling III B De Kweek 2Pechvogels 1 23 Vogel 3Soesterkw. 2 01 Pechvogels ISoesterkw. 2 40 De Kweek 2Vogel 3 10 Soesterkw. 2De Kweek 2 01 Pechvogels IVogel 3 01 le prjis Pechvogels I; 2e prijs De Kweek 2 Afdeeling 4 (Adsp.): Samos ASamos B 100 Soesterkw.Kopschool 41 Samos ASoesterkw. 02 KopschoolSamos B 26 Soesterkw.Samos B 00 Samos AKopschool 010 le prijs Soesterkwartier; 2e prijs Samos A AMERIKAANSCH—NEDERLANDSCHE WEDSTRIJDEN 's-GRAVENHAGE, 17 Mei. Zater dag cn Zondag zullen op de M. F.. T. S. hanen te Scheveningen de Amerikanen Mc. Neill, Owen Anderson, Harris en Robertson uitkomen tegen de volgende spelers: Van Swol, Hughan, Teschma- chor, Karsten en de Brauw. Het programma voor beide partijen is nog niet vastgesteld. man (Sarolea), 3.093/5; 2. Westerop (Rudge); 3. Kops (Jap), Amateurs 125 c.c. Einduitslag: 1. van Katwijk (Francis Barnet), 2. Maasland ^fcFrancis Barnet). Op Hemel vaartedag en den avond tevoren organiseerde de Soester Schaakclub voor de vierde maal achtereenvolgens een tweedaag- schen wedstrijd, die zeer sterk bezet was, zoowel wat de kwaliteit als de kwantiteit betreft. Immers in de beide eerégroepen na men Euwe, Flohr, Szabo en Landau aan den strijd deel, terwijl het totaal aantal medespelers 96 bedroeg. De eere- groep A bestond uit Euwe, Landau, on ze stadgenoot mr. Spanjaard en mr. G. S. Fontein; in B speelden nog Van Epen cn Kramer, de kampioen van Friesland. In de eerste ronde won Euwe van Lan dau. een resultgat, dat meer overeen komt met de onderlinge krachtsverhou ding dan de score der laatste paar jaar (5—4 voor Euwe, die 7 maal wit had.) Het was een Engelsche opening, waar uit een vrijwel gelijk eindspel resulteer de; in tijdnood verspeelde Landau even wel een pion, hetgeen beslissend was. Mr. Fontein nam tegen mr. Spanjaard revanche voor de partij om het club- kampioenschap van Nederland, die door den laatste gewonnen was. De Hagenaar paste wederom de konings-Indi6che ver dediging toe, en kreeg daarin het beste spel, daar zijn stukken actiever opge steld waren. Bij arbitrage werd de par tij voor zwart, die over twee sterke ver bonden vrijpionnen beschikte, gewon nen verklaard. Kramer kwam tegen Flohr met zwart in het voordeel, maar verknoeide zijn kansen, zoodat de afgebroken stelling ten gunste van den Tsjech beoordeeld werd. Van Epen kon het tegen Szabo evenmin bolwerken. In de tweede ronde speelden Fontein en Euwe een remise-partij in record snelheid. De Hagenaar zette de partij zeer solide op; hij paste een soort Grün- feld-lndisch in de voorhand toe. Euwe trachtte op den damevleugel het initia tief te nemen, maar werd voor de keus gesteld, een slechtere stelling te accep- teeren door terug te wijken, of met re mise door zettenherhaling genoegen te nomen; hij prefereerde het laatste. Lan dau en Spanjaard speelden de Lasker- variant van het geweigerd damegam biet. waarin de Amsterdammer, niette genstaande de algemeene opvatting, dat wit slechts gelijk 6pel heeft, een klein positie-voordeeltje bereikte. Hij hield den druk goed vast, en toen Spanjaard een tactische misgreep deed, was de partij uit. Na een zwaren positioneelen strijd werd de partij SzaboFlohr uit groep B afgebroken. Kramer won op degelijke wijze van Van Epen. In de derde ronde moe6t Spanjaard met zwart tegen Euwe spelen. Weer. stuurde de Utrechteche kampioen op de Lasker-variant aan, waarom Euwe mot Tel eenigszins andere wegen ging. Er ontstond een stelling van het type van de ruilvariant van het damegambiet, Euwe stond vrijer en leidde met g4 een scherpen koningsaanval in. Spanjaard wist echter stand te houden; hij bracht zijn koning in veiligheid en kon de da mes afruilen. Het eindspel stond daar na gunstiger voor den ex-wereldkam pioen en hij wikkelde het feilloos af; daar zwart bijna pal stond, was het arbitrage-resultaat eenvoudig te vinden. De partij Fontein—Landau verliep rus tig. Landau nam in het damelooperspél eenig risico om tot initiatief te komen, maar Fontein verdedigde zich zeer goed en gaf in een iet6 betere stelling remise, daar hij hiermee den tweeden prijs in de wacht 6leepte. De sensatie van den dag was de fraaie overwinning van Kramer, op Szabo; prachtig combineerend won de Friesche kampioen de kwaliteit, en hij liet zijn geduchten tegenstander daarna niet meer los; de arbiters, die druk werk hadden, verklaarden de partij voor hem gewonnen. Van Epen hield aanvankelijk tegen Flohr goed stand; hij verloor later ech ter een pion, hetgeen besliste, De voorzitter der Soester Schaakclub, de heer H. Schreuder. reikte hierna de prijzen uit. De interessante wijze, waarop Kramer tegen Szabo in het voordeel kwam, la ten wij hier volgen: Dame-Indisch Wit: H. Kramer Zwart: L. Szabo 1. d2d4, Pg8f6; 2. c2—c4, e7—e6; 3. Pgl—f3, b7—b6: 4. g2—g3, Lf8—b4f; 5. Lel—d2, Lb4Xd'2f; 6. DdlXd2, Lc8—a6; 7. b2b3, d7—d5; 8. Lfl—g2, Pb8—d7; 9. Pf3—e5, c7c5? (juist was Pe5: en Pe4); 10. Fe5c6ü, Dd8—c7; 11. c4Xd5, Pf6Xd5; 12. Lg2Xd5. La6—b7 (nog het eenige, daar ed5: op 13. De3f, Kb8; 14. De7f, KgS; 15. Pe5 faalt); 13. Pbl—c3! Lb7Xc6; 14. Pc3~b5!, Lc6Xb5 (Db7? Pd6f); 15. Ld5Xa8 en zwart heeft geen compensatie voor de verloren kwaliteit. De gedetailleerde einduitslagen luiden: Eeregroep A. 1) dr. M. Euwe (A'dam) 244 uit 3; 2) mr. G. S. Fontein (Den Haag) 2; verder behaalden S. Landau (A'dam) i44; mr. Ed. Spanjaard (Utrecht) 0. Eeregroep B. 1) S. Flohr (Praag) 244; 2) H. Kramer (Leeuwarden) 2; verder behaal den L. Szabo (Boedapest) 144; A. M. van Epen (Bussum) 0. Premier A. G. Goossens N.O. Indië 2. Vol gens het stelsel Sonnebom-Berger vóór W. H. Bosscha; verder behaalden not. A. ten N'oever de Brauw (Wijk bij Duurstede) 144; J. H. Kolber (Zutfen) 144. Premier B. 1) en 2) A. K. G. Reurslag (Utrecht) en mej. F. Heemskerk (A'dam) ieder 2 (S. B.) Verder behaalden E. M. Mor rison (A'dam) en R. v. d. Kolk (Laren) ieder 1. Hoofdkl. A. 1) G. Frederiks 244; 2) J. C. Apking (A'dam) 144; verder behaalden dr. K. M. Vas (Utrecht) en P. H. van Doesburgh ieder 1. Hoofdkl. B. 1) en 2) E. Facee Schaeffer (A'dam) en J. Bekker (R'dam) ieder 244. Ver der behaalden J. Raasveld (A'dam) 1 en J. Bekker (R'dam) Hoofdkl, A IR W, ffiecm ft* en J. Tammens (Naarden) leder 244; verder behaalden C. Orbaan (A'dam) 1; J. Timmer 0. Hoofdkl. D. 1) C. Vermeer (Spakenburg) 3; 2) O. Garschagen 2; verder behaalden J. K. Thomasze 1; H. van Hofwegen (Bussum) 0. Hoofdkl. E. 1) en 2) G. Swinkels (Utrecht) en B. van Veenendaal beide 2. Verder be haalden M. Stijfs (R'dam) 144; D. Kuiper (Ermelo) 44. Eerste kl. A. 1) J. W. O. Breimer (Ermelo) 244; D. de Dreu (Zeist) 144. Eerste kl. B. 1) J. Nieber (H'sum) 3;; 2) K. Bruin (Zutphen) 144. Eerste kl. C. 1) A. Plette (Ermelo) 244; 2) J. W. Spakman 144. Eerste kl. D. 1) R. de Lange (Aalsmeer) 8; 2) W. Dijkstra (Leeuwarden) 1 na loting met J. v. d. Geer (Hoofddorp) en J. Ober (Amers foort), beide eveneens 1. Eerste kl. E. J. de Bj|yn (Amersfoort) 3; A. van Heeringen (Hilversum) 1. F. Bohl- meyer (Bussum) en A. van Dijk beide ook 1. Eerste kl. F. R. Bos (Spakenburg) 244; 2) D. Wickard (A'foort) 2. Eerste kl. G. 1) J. Ekker (H'sum) 244; 2) K. Vermeer (Spakenburg) 2. Tweede kl. A. 1) J. Schalier (A'dam) 3; 2) J. Blom 1. Tweede kl. B. 1) en 2) J. Mijdcrwijk (Vleu ten) en C. Zaalberg v. Zeist beide 244. Tweede kl. C. 1) en 2) K. Koelewijn (Spa kenburg) en H. v. d. Veer (Utrecht) beide 2. Tweede kl. D. 1) L. G. Handelaar (H'sum) 3; 2) K. Boelens 2. Derde kl. A. 1) en 2) H. den Uyl (Schiedam) en W. Kuyken beide 2. Derde kl. B. 1) en 2) G. Hofland (De Meern) en J. Boon (Weesp) beide 244. Derde kl. C. 1) W. van Ast (Zutphen) 3; M. de Neufville (Utrecht) 2. Derde kl. D. 1) en 2) P. Kreyenbroek (Zut phen) en M. Ravenhorst, beide 244. De spelers. b\j wie geen plaatsnaam ver meld staat, komen uit Baarn of Soest. De priizen bestonden uit kunstvoorwerpen. De wedstrijd stond onder de uitstekende leiding van den heer De Graaf. Een woord van hul de voor het bestuur der Soester Schaakclub, dat met dit tournooi een schaakgebeurtenis van nationale betcekenis tot stand bracht, is hier zeker op zijn plaats. De Zebra's nemen revanche op D.O.S. 3. Hemelvaartsdag zijn er in den U.P.V. B. verschillende wedstrijden gespeeld. Voor de competitie om het Bondskam- pioenschap trokken de geeltjes naar Zebra's- in Hilversum voor het spelen van den return wedstrijd. Aan de Thor- beckelaan bleef D.O.S. destijds met 20 haas in eigen huis, ditmaal was het de beurt aan de Hilversummers die een alleszins verdiende 6—2 overwinning wisten te behalen. Hierdoor komt er weer volop spanning in deze oompeti tie, alleen D.W.S.V. heeft nog slechts èèn verliespunt en dus de mooiste kan sen. Bepaald jammer dat het terrein aan de Inundatiekade moest worden afgekeurd, hierdoor kon het treffen D.W.S.V. tegen Amersfoortsche Boys 2 geen doorgang vinden. De stand luidt: De Zebra's 4 12 14 9—7 D.O.S. 3 4 2 0 2 4 8—10 D.W.S.V. 2 1 1 0 3 2—0 Am. Boys 2 2 0 1 1 1 5—7 De uitslagen: Kampioenschap U.P.V.B. 6-2 De ZebrasD.O.S. 3 D.W.S.V.Amersf. Boys 2 afg. Competitie: 3-1 MinervaEist Reserve le klase A. Victoria 2—Velox 4 3-2 Reserve 2e klasse B. Minerva 2Vreeswijk 2 2—2 De Raven 3U.V.V. 5 afg. Reserve 2e klasse D. Holland 4Elinkwijk 4 2—1 Quick 4Hercules 4 3—5 Reserve 3e klasse E. Posta 2Maarssen 2 afg. Reserve 4e klasse F. D.W.S.V. 4—V.S.K. 3 afg. Ares 3—U.S.C.L. 4 •2-7 Vriendschappelijk Stichtsche BoysHolland T.V.V.Scheidsrechterselftal 3-2 De Voetbal-uitslagen Nederlandsch Limburg—Belgisch Limburg Om het Kapioenschap van Nederland DWS—Achilles 5—1 AFDEELING IV Promotie-competitie 2e klasse MiddelburgHelmond 1—2 AFDEELING I Promotie-competitie reserve tweede klasse Blauw Wit 4—Vriendenschaar 3 30 Baarn 2—HVC 2 2—4 Reserve derde klasse I Utrecht 2Voorwaarts 2 2—2 AFDEELING III Promotie-competitie reserve eerste klasse Veenendaal 2Rigtersbleek 2 51 Om den Nederlandschen Voetbalbeker De Spartaan—WFC (terr. WFC) 1—1 KORFBAL-UITSLAGEN Promotie-degradatie Tweede klasse C OosterparkTogo afg. Tweede klasse A Zuid-Holland Ter GouwVelox 31 Competitie Derde klasse C. Noord-Holland Zaandam-ZuidAmsterdam Noord 23 Derde klasse D. Zuid-Holland. Deetos 4Sperwers afg. Om den Zilveren Korf. BEP—SVK afg. Westerkwartier 2—Olympia 6—2 NEDERLAND—ZWITSERLAND De internationale handbalwedstrijd NederlandZwitserland, die eersten Pinksterdag des avonds om zeven uur op het Vitesse-terrein te Arnhem ge speeld zal worden, wordt geleid door d enDwi tschen scheidsrechter A. KaetnpAeo, V&tstenkt onze,. Amersfoort heeft dit jaar wederom deelgenomen aan de jaarlijksche serie wedstrijden van E.K.C.A. - te Arnhem. Onze stadgenooten kwamen uit in de 2e afdeeling A., en speelden tegen Oos- terkwarticr II uit Haarlem en een com binatie der organiseerende vcreeniging. De S.O.S. combinatie liet verstek gaan. De ontmoeting tegen Oosterkwartier II werd voor Amersfoort een 21 neder- laag. 4 Hartog won den toss en kiest zon en wind mede. Er ontwikkelde zich een vlotte partij, met aan beide kanten ge vaarlijke aanvallen. Van de zijde der Haarlemmers werd wel wat te zwaar gespeeld, waartegen de jonge blauw-wit- ten niet opgewassen waren, wat dan ook grooténdeels de nederlaag veroor zaakte. Toch was het in deze periode dat Hartog zijn club de leiding gaf. De verstandhouding in het veld werd hier door niet beter. Oosterkwartier II voer de het tempo op en nog voor de rust kwam de gelijkmaker. Na de rust. hetzelfde spelbeeld als in de eerste helft. Het schieten zat Amers foort niet mee. Beiden partijen zwoeg den om de leiding te nemen, waarin na tien minuten de Haarlemmers slaag den. Wel s-telde Amersfoort nog hard nekkige pogingen in het werk om een gelijk spel te behalen, maar het bleef 2-1. Hoe geheel anders was de ontmoeting tegen de E.K.C.A. combinatie. Amers foort begon tegen zon en wind in. Er werd in een vlot tempo gespeeld, de eerste aanvallen waren voor Amers foort. Al spoedig moest "de E.K.C.A.-ver- dediging voor Hartog zwichten. Direct hierop volgden eenige E.K.C.A.-aanval- len, welke geenszins van gevaar ont bloot waren en waaruit de stand 11 werd. Zelfs veroverde E.K.C.A. de lei ding. Bij Amersfoort had Zwiers wei nig geluk met schieten gehad. Kort. voor de rust echter maakte hij met een fraai afstandschot den stand gelijk. Na de rust heeft Amersfoort voordeel van den wind. Herhaaldelijk raakte de bal den mand. De blauwwitten begre pen, dat deze wedstrijd gewonnen kon worden en zetten dan ook alles op alles. Toch duurde het nog tien minuten al vorens D. Louis Amersfoort opnieuw de leiding kan gegeven. Nog gaf E.K. C.A. zich niet gewonnen, maar als dan wederom D. Louis van een misverstand in de E.K.C.A.-verdediging gebruik maakt, is het pleit, beslecht,. Met een 42 voorsprong speelde Amersfoort rus tig de laatste minuten uit welke geen verandering meer in den stand brach ten. De uitslagen waren: Amersfoort IOosterkwartier II 18 E.K.C.A.-comb.Amersfoort. I 2—4 Oosterkwartier IIE.K.C.A.-comb. 2—0 VOETBAL H.V.C. II herstelde zich gisteren door op het Baarn-terrcin de reserveploeg van Baarn voor de tweede maal te kloppen, Ditmaal wonnen de rood-witten met 42. Blauw Wit IV sloeg Vriendenschaar III met 30. De stand is nu: Blauw Wit IV 4 3 1 0 9—2 1 H.V.C. II 4 2 11 7—6 5 Vriendenschaar III 4 2 0 2 86 4 Baarn II 4 0 0 4 3—13 0 iiDE PRIJS VAN ZANDVOORT" Aan den aulowedstrijd om den Prijs van Zandvoort op 3 Juni a.s. wordt ook deelgenomen door Nic. Bovée (Citroen). HONGARIJE—IERLAND BOEDAPEST, 18 Mei. De voetbal landenwedstrijd Hongarije—Ierland ein digde in een gelijk spel, 2—2. Hongarije leidde met rust door een doelpunt van Kollath. In de tweede helft maakte Ierland gelijk cn wist zelfs de leiding te verove ren, doch het was weer Kollath, die voor Hongarije, ditmaal den gelijkma ker, kon scoren. BELGIË—FRANKRIJK BRUSSEL, 18 Mei. In het Heyssel- stadion te Brussel won Frankrijk met 31 van België, nadat de rust reeds met een 1—0 voorsprong der Franschen wès ingegaan. De midvoor, de vroegere Hongaar Koranyi, gaf Frankrijk de lei ding en na de rust verhoogde Mathe den voorsprong. Lamoot scoorde tegen en vlak voor het einde wist Koranyi met een goed doelpunt de overwinning yau Frankrijk veihg be Bteilen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 9