ELEGANT FEEST IN HET PARK VAN LAEKEN O Aftreden geëischt van Poolsche inspecteurs H.M. de Koningin houdt een receptie ONTROEREND MOMENT VOOR HET STADHUIS Gala-avond in schouwburg Turksch protest tegen Duitsche propaganda Duitsche vliegtuigen boven Poolsch-gebied Ongekend enthousiasme der Brusselaren Een herinnering aan 1911.... Eischen van Polen worden met kracht afgewezen M. H. v. Raalte M. H. v. Raalte 20 MAN ZIJN OMGEKOMEN Koning George houdt radiorede Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 25 MEI 1939 HET Koninklijk paleis te Laeken, im posant gebouw te midden van een overweldigend natuarschoon. omme- telijke. smeteloos groene gazons, toren- hooge gladstammize beuken, seringen en rododendrons in volle bloei. Voor den toe gangshekken officieren der gendarmerie: Votre carte. Messieurs": de controle is buitengewoon scherp en wie niet in het be zit is van een persoonlijke uitnoodiging blijft buiten staan. Onze entree ligt bij de Koninklijke serres, vermaard over de geheele we reld die slechts gedurende enkele da gen per jaar voor het publiek worden opengesteld en zoo wandelen wij dan aanstonds te midden van een waar* lijk unieke verzameling bloemen en planten. Meters hooge palmen, grillig gevormde orchideeën, reusachtige va rens. geraniums als klimplanten langs de ramen, fuchsia's hangend van de zoldering, nu eens door een tunnel van levend groen, dan weer langs een bor des vol met witte en blauwe horten sia's en veelkleurige azalea's. Overal wijzen officieren der gendarmerie den weg: rechercheurs staan onopvallend terzijde als niet geinteresseerde toe schouwers. Minstens vijftien kassen zijn wij gepasseerd en dan staan wij plot seling in de enorm groote serre waar de Vorstelijke personen zich met hun gasten onderhouden. „Tout Bruxelles" is hier aanwezig; hoofd en andere officieren in gala-uniform bestuurderen van stad en gewest ln stemmiger maar toch nog in drukwekkend ambtsgewaad en ver re in de minderheid in het eenvou dig jaquet de burgerlijke? „bezoe ker". De dames vormen ongewild of toch niet een exquize modeshow. De hoe den zijn óf heel groot, zoodat zij gril lige schaduwen werpen op buitenge woon charmante gezichtjes, óf zeer klein, maar dan zijn er weer de flattco- rende voiles, die in het smaakvol ge heel een beteekenisvoilo rol vervullen. De japonnen zijn meest van kant of voi le stof en reiken tot de grond. En, ove rigens ook de Brusselsche figaro blijkt zijn vak wel te verstaan. In het mid den van de torenhooge koepel der ronde serre, waarin de palmen fantasti sche afmetingen bereike. houden, ter wijl zachte muziek weerklinkt, de vors telijke personen cercle. Hare Majesteit de Koningin is gekleed in wit kanten japon met paarse garneering; aan ve le valt het voorrecht te beurt aan haar te worden voorgesteld. Allerliefst zijn de beide oudste kindoren van den Ko ning. De gracieuze, in het wit gekleo- de Joséphine Charlotte in wier, nog kinderlijk, gelaat men de trekken van de beteurdo Astrid terug vindt, heeft aan do hand haar broertje, Prins Bou- dewijn, een echte leuke bengel in zijn vlot matrozen pakje. Zij staan eerst vlak bij Vader, maar wanneer doze zich tusschen zijn gasten gaat bewegen, zoeken en vinden zij a! gauw kennissen uit den hofkring. Ko ning Leopold's sterk gebruind gelaat duikt- nu hier dan daar op. Rustig on derhoudt hij zich met de autoriteiten en nu wij hem van zoo dicht bij kun nen gadeslaan, yalt eens te me»' op boe buitengewoon vriendelijk en innemend 'sKonings gelaatsuitdrukking steeds is. Wanneer de Konine mij de hand drukt en mij een vraag stelt, dan is het of ik tegenover een oud-vriend sta, die mij kent sinds mijn jeugd", vertrouwt ons één der Brusselsche raadsleden toe. En dat. is ongetwijfeld een van de vele re denen waarom de jonge vorst zoo n voor name plaats inneemt in de harten van al zijn onderdanen. IN de wandelgangen der serre onder wuivende zoet-géurende gouden en blauwe regen, geeft de Brusselsche tipper ten elkaar inmiddels rendez-vous. Minister Jaspar, met de onafscheidelijke sigaret, de hoed achter op het hoofd» tapt er een daverende mop. De premie» Pierlot dien .nen onmiddellijk herkent drinkt aan de welvoorziene buffetten «en glas champagne met een zijnor con frères; burgemeester Max' markante kop is niet moeilijk te ontdekken. Wij hernieuwen onze kennismaking met den heer Vink. den voorzitter der Ne- derlandsche Kamer van Koophandel en dan stuiten wij warempel op twee plai- sante figuren van heel anderen allure: Stijn Streuvels en Felix Timmermans, de één heel tenger, de ander met kogel rond buikje, die broederlijk zich te goed doen aan aardbeien met slagroom. De jeunesse dorée van Brussel doet inmiddels wat van haar verwacht wordt; zij vervoegt in alle serres op elegante wijze het werkwoord flirten, vooral de jonge officieren in hun vlot tiniform vormen onder het waakzaam oog der belanghebbende moeders in dit opzicht een dankbaar object. Ongeveer een uur vertoefden de Koningin en Koning Leopold temidden van de duizenden gasten. Bij hun ver trek schaarden allen zich lanes don wandelgang om een eerWdirrpn groet te brengen aan den vrtrsfelijken Gast heer en diens vorstelijke Gast. H. M. houdt een receptie Omstreeks zes uur hield H.M. de Koningin receptie voor de Neder- landsche autoriteiten en genoodig- den in Belgié in het gezantschap ONZE speciale verslagge ver, die met nog drie Nederlandsche journalisten het voorrecht genoot namens Zijne Majesteit den Koning der Belgen uitgenoodigd te worden op de Garden Party in het Koninklijk paleis te Laeken, geeft in het hierbij- gaand artikel zijn indrukken van deze waarlijk unieke ge beurtenis. van Hare Majesteit aan de Regents laan. In een der zalen op de eerste etage van het gezantschapsgebouw hebben hier een tweehonderd ge- noodigden, waaronder de consuls van Nederland in België, de verte genwoordigers van Nederlandsche vereenigingen en Nederlandsche autoriteiten, langs de Koninein ge circuleerd, en hebben het genoegen mogen beleven dat de Koningin zich eenige oogenblikken met ieder van hen onderhield. Ongeveer een uur duurde deze re ceptie. Terwijl de Koningin en de Koning vanavond aanzaten aan een intiem di ner in het paleis te Brussel, begon da Muntschouwburg zich reeds te vullen met de schitterende toiletten van de genoodigden voor de galavoorstelling. Gala-voorstelling Om acht uur was het Koninklijk thea ter, de Muntschouwburg reeds tot in de uiterste hoeken gevuld met een uit gelezen schare publiek, terwiji slechts de zotels van de beide vorsten en van hun onmiddellijk gevolg ledig bleven. Het eerste gedeelte van het program ma, bestaande uit de eerste acte van Beethovens „Fidelio", werd derhalve uitgevoerd zonder de aanwezigheid van Hunne Majesteiten. Onder leiding van den dirigent René Defossez speelde het orkest allereerst de ouverture Leono- ro- III van- Ludwig van Beethoven, daar aan aanslujtend volgde.de uitvoering van het gedeelte van een der opera's van den grooten componist. Na dit eerste gedeelte van het programma werd eenige oogenblik ken gepauzeerd, omdat men de komst van Koningin Wilhelmina en Koning Leopold thans ieder mo ment kon verwachten. Langs de sta tietrap, welke leidde naar het bal- con, waar de plaatsen voor Hun Majesteiten waren gereserveerd, was een eerewacht gevormd door de vaandrigs van de Belgische mili taire academie. De Koninklijke loge was prachtig ver sierd met een bed van roode azalea's en behangen met karmijnroode draperieën met goud-brokaat bestikt. Om tien minuten voor tien brachten de militairen van de eerewacht hun sa luut. een gesloten auto reed voor en de beide vorsten traden de hall van den Muntschouwburg binnen. H.M. de Ko ningin droeg een wijde avondrobe, waar over heen een lange hermelijnen man tel. terwij! een schitterende diadeem haar hoofd sierde. Bij hun entree in de theaterzaal wer den de beide vorsten langdurig door het publick toegejuicht. Neerlands landsvrouw dankte voor de hulde door telkens opnieuw het hoofd te neigen. Het gejuich hield evenwel eerst op, toen het orkest, het Nederlandsche volkslied inzette. Alle aanwezigen, ook de vele Belgen zongen het Wilhelmus uit volle borst mede. Hierna werd de Braban^on- ne gespeeld, waarna ook Koning Leopold langdurige ovaties in ontvangst had te nemen. Oogenblikkelijk daarna begon de voorstelling opnieuw met het ballet •Orphee". Tot slot van deze gala-uitvoe ring werd het ballet „Contes de fees", muziek van Tsehaikowsky. choregra- phie van Leonid Katchourowsky voor het voetlicht gebracht. liet was een artistiek spel van kleur on lijn, een genot van muzikale en rhythmische schoonheid, dat den aan wezigen werd geboden. Te tien over elf was de gala-voorstel ling ten einde. Wederom werden de beide volksliederen gespeeld, alle aan wezigen verhieven zich van hunne plaatsen en keerden zich naar de beide vorsten die beminnelijk dankend, deze laatste hulde van dezen dag in ont vangst namen. Koningin Wilhelmina en Koning Leo pold namen plaats in een gesloten auto mobiel, waarmede zij. geëscorteerd door officieren-motorrijders van het regiment der ..Guides" en van het tweede regi ment lanciers naar het Koninklijk pa leis terugkeerden onder luide toejui chingen van het publiek, dat zich ook thans niet nnhotuied liet en in grooten getale op het plein voor den munt schouwburg aanwezig was. Het was een schoon einde van een schoonen dag. GIFT VAN HET PRINSELIJK PAAR AMSTERDAM. 24 Mel. H K-H- Prinses Juliana en Prins Bernhard hebben een gift geschonken aan de ver- eenlging „Boddaerttehuizen" te Amster- dam. Koninklijke gift voor de armen BRUSSEL, 24 Mei (A.N.P.) Ter gelegenheid van haar offi- cieele bezoek aan België heeft H. M. Koningin Wilhelmina den burgemeester van Brussel een gift van 30.000 francs doen toekomen voor de armen van de stad. CANADEESCHE AARTSBISSCHOP IN ONS LAND MAASTRICHT. 24 Mei. De aarts- bisschop van Regina, mgr. J. P. Mona- han uit de provincie Saskatchewan in Midden-Canada, en de bisschop van Saskatoon, mgr. ,T. F,. Murray, redemp torist. uit dezelfde Canadeesche provin cie, die voor een bezoek ..ad limina" te Rome van Amerika naar Europa waren overgestoken, brachten vanochtend van uit het provincialaat der paters Mont- fortanen te Meerssen, een bezoek aan Maastricht ISTANBOEL, 24 Mei (Havas). De Turksche pers protesteert krach tig tegen Duitsche radio-uitzendin gen, waarin de Arabische volken worden opgewekt te strijden tegen het „Engelsch - Fransch - Turksche complot", dat het vaderlijk erfdeel der Arabieren zou bedreigen. Om indruk te maken op de Arabische volken worden deze uitzendingen vergezeld van teksten uit den Koran. WARSCHAU, 24 Mei (Havas). Gis teren hebben vier Duitsche vliegtuigen bij Wolsztyn ten Zuid-Oosten van Poz- nan over Poolsch gebied gevlogen. Een der toestellen moest landen. Het was een vliegtuig van Tsjechische construc tie, bestuurd door een burger, die ver klaarde op weg naar Erfurt verdwaald te zijn. Hij werd door de grenswacht gearresteerd, terwijl het toestel voor een nader onderzoek in beslag werd ge nomen. BRITSCHE BOMMENWERPER NEER GESTORT LONDEN, 24 Mei (Havas) Gisteren is te Kelwidk nabij Newark een bom bardementsvliegtuig neergestort. Vier der inzittenden zijn verbrand, de vijfde werd zwaar gewónd. Een levende driekleur (Van onzen specialen verslaggever) BRUSSEL, 24 Mei IN statigen tred schrijdt tegen het middaguur de eerbiedwaardige stafdrager van de Brusselsche vroedschap de indrukwekkende gothische zaal van het Raadhuis binnen en plechtig kondigt hij aan: „Leurs Majestès". Hier klinkt geen gejuich en handgeklap zooals tevoren toen de Koninklijke stoet uit de Heuvelstraat de Groote Markt opzwenkte; diep buigen de Brusselsche autoriteiten en gra cieus maken hun dames haar réverence, wanneer onze Koningin, gekleed in hrokaat gouden gewaad met langen sleep de historische zaal betreedt. Langs de wanden ziet men al wat meetelt in Brussel en omgeving: De Gouverneur van Brabant, de burgemeesters der Brusselsche voorsteden, Schepenen en leden van den Raad, allen in ambtsgewaad, de borst bezaaid met fonkelende eereteekenen. Bur gemeester Max gaat spreken, en het kan niet worden misverstaan wanneer hij in rond Nederlandsch zegt: In geen ander tijdperk hebben de kleine staten meer dan thans voor de bedreiging van het ruwe geweld de noodzakelijkheid gevoeld nader tot elkaar te komen en elkaar te helpen. Afzondering zou voor hen den dood beteekenen. TTET wederwoord van Hare Majesteit de Konngin ademt den- J- zelfden geest: Inderdaad behooren wij niet alleen in weder- zijdsche achting en vriendschap samen te leven maar ook en vooral in bewogen tijd als thans eendrachtig alles te bevorderen wat tot het algemeen welzijn der menschheid kan bijdragen, en zooals de Koning het tegenover den burgemeester van Amsterdam uitdrukte, „met alle middelen te ijveren voor den vrede onder alle volkeren", immers, aldus handelende zullen wij Belgen en Nederlanders van heden de beste traditiën handhaven van onze voorvaderen die met de taaie vasthoudendheid, welke hen kenmerkte gepaard aan een nuchterheid die geestdrift voor een goede zaak niet uitsloot hun streven gericht hielden op vrijheid, vrede en welvaart. Groote Markt, gerimpelde, verweerde gezichten, oude gelapte japonnen, hoe den van do mode 1890. Maar geen gen darme haalt het in zijn hoofd hen weg te jagen, al ligt er een scherp contrast tusschen de schittering van goudgalon en het geruisch van dure japonnen en dit schamele groepje van drie. Brussel heeft, als elke stad, haar traditie en zoo kan het gebeuren dat drie vrouwen uit het volk, wanneer Hare Majesteit passeert, naar voren treden en onze Vorstin een bloemenhulde aanbieden van rozen en anjelieren, een schitteren de ruiker die zij nog draagt wanneer zij straks het rijtuig weer bestijgen zal. Burgemeester Max stelt de vrouwtjes voor en een innemende lach verheldert Harer Majesteit's gelaat wanneer zij de hoog bejaarde bloomenverkoopsters de hand drukt. De oudjes haar woord- voerdster telt bijna negen kruisjes zijn er confuus van. „Uw Koningin is een edele vrouw", zoggen zij. DAN breekt het ontroerendste moment van dezen dag aan: Een jubelende menschenmenigte dicht opeen gepakt op de Groote Markt. De schitterende gil- dehuizen die van beneden tot den top van de rijkgebeeldhouwde gevels plaats bieden aan wuivende en juichende Brusselaars: in het midden van het Plein schoolmeisjes die. zwaaiend met roode. witte en blauwe zakdoekjes een golvende Nederlandsche driekleur vormen en op het balkon van het eeuwenoude raadhuis Hare Majesteit en Koning Leopold lachend en dankend voor dezen springvloed van niet te brei delen enthousiasme die ruischt en golft langs de bevlagde gevels der middcl- eeuwsche behuizingen. HET GULDEN BOEK... In het kabinet van den burge meester, een der schoonste Vertrek ken van het Raadhuis, rondom be kleedt met weergalooze gobelins, teekent Hare Majesteit het Gulden boek, maar voor zij den penhou der opneemt bladert zij in gedachten verzonken de bladzijden terug tot zij vindt de plek waar zij eens, in 1911 onder heel andere omstandig heden het Koninklijk Wilhelmina zette naast de handteekening van haar Gemaal. EEN AARDIG MOMENT P de binnenplaats van het raad- huls staan drie vrouwen uit het volk, bloemenverkoopsters van de INMIDDELS laten de klokken van het raadhuis hun bronzen geluid klinken over het Plein dat te glooien ligt in de felle zonneschijnt. Op de hoogste ver dieping van het aan den overkant gele een Broodhuis laten tromnclton hel Wilhelmus hooren; de bereden gendar merie rijdt uit do binnenplaats het plein weer op. in haar midden het open rij tuig met de vorstelijke personen waar op zich wederom tienduizenden paren noaen richten. Do schoolmeisjes wuiven ditmaal met oranje vlaggetjes en zoo overweldigend klinkt het gejohei van de opeen gepakte massa, dat de radio verslaggever achter ons zijn reportage maar staakt en de microfoon naar bui ten draait: „Luistert u zelf maar dames en heeren, dit enthousiasme is werke lijk onbeschrijfelijk", en zoo is het in derdaad, de Brusselaar is volkomen uit den plooi geraakt en tot. de laatste kopfs verdwijnt in de Heuvelstraat gaimt ziin juichkreet: „Leve de Koningin, Vive la Reine!" Antwoordnota van Danzig DANZIG, 24 Mei. (D-N.B.) De persdienst van den senaat deelt mede: De regeering van Danzig heeft vanochtend aan de diplomatieke vertegenwoordiging van de repu bliek twee notas overhandigd als antwoord op de Zondagavond ontvangen Poolsche notas. In de notas der regeering van Danzig worden, aan de hand van de tegelijkértijd ter kennisneming overhandigde definitieve politie rapporten over de gebeurtenissen te Kalthof de van Poolsche zijde ge geven lezing van het incident, zoo mede de daaruit geconcludeerde reactie en de eischen van Polen aan de regeering van Danzig met kracht afgewezen. Daarenboven wordt uitdrukking gege ven aan de verwachting, dat legatieraad Perkowski, de Poolsche hoofdinspecteur der douane Swida en dr. Sziller, die door het vermoorden van den burger van Danzig, Gruebnau, ernstig zijn ge compromitteerd, van hun functies wor den ontheven, daar van de regeering van Danzig niet kan verwacht worden, dat zij verder met deze heeren zal sa menwerken. Zooals hekend, aldus do mededeeling, hadden de drie genoemde heeren, die diplomatieke voorrechten genieten, zich Zaterdagavond zonder eenige aanleiding zwaar gewapend met legerpistolen naar Kalthof begeven. Zij hebben een dezer legerpistolen aan hun chauffeur gege ven en zich aldus tot medeplichtigen gemaakt van de misdaad. Het zou hun natuurlijke plicht zijn geweest zich na de daad om den gewonde te hekomme ren en den dader te laten arresteeren, In plaats daarvan zijn zij niet alleen op de vlucht gegaan, doch hebben zij zich zelfs schuldig gemaakt aan de be- gunstging van de misdaad, doordat zij den dader op een uit Dirschau aange komen locomotief medenamen en op Poolsch gebied in veiligheid brachten. De president van- den senaat van Danzig heeft opnieuw in een scher pe nota geprotesteerd tegen de schending van de souvereiniteit van Danzig en hierbij gewezen op zes punten. Ie. Nabij Lissau is door Poolsche sol daten geschoten op argelooze wande laars op het gebied van de vrije stad. 2o. De officieele Danziger commissie, welke een onderzoek moest instellen werd op Danziger gebied door Poolsche soldaten met het geweer in den aanslag hierin gehinderd. 3o. Poolsche soldaten overschrijden bij patrouilleeren de grens en komen op Danziger gebied. 4o. Poolsche militaire vliegers vlie gen over het gebied van de vrije stad. 5o. Hij Kalthof werd een ongewapend onschuldig persoon door den diplomatie- ken vertegenwoordiger van Polen in de vrije stad vermoord. 6o. De dader wordt door ambtenaren van de Poolsche diplomatieke vertegen woordiging over de Poolsche grens in veiligheid gebracht. De president, van den senaat wijst er verder op, dat het slechts aan de stren ge discipline van de Danziger beambten en bevolking te danken is. dat door deze provocaties geen verder onheil is gesticht. Ten slotte wordt in dc nota uiting ge geven aan het verlangen, dat. de Pool sche regeoring er zorg voor zal dragen, dat eindelijk orde en rust aan de Pool sche grens zullen worden hersteld en dat de poolsche regeering het middel zal vinden om aan het bijna aan hys terie grenzende gevaarlijke optreden van haar ambtenaren paal en perk te stellen, alvorens onheelbare schade wordt aangericht. Afd. Bortneierie oooooooooo oooooooooo O O O O O O O o SHAWLS 0 in 'n overvloed van kleu- o rige dessins o HANDSCHOENEN o o o o in keur van mode-iinten o o CORSAGES o o in modern assortiment GARNEERINGEN en g KANTSTOFFEN o WOLLEN JASJES o WOLLEN PULL-OVERS o WOLLEN JAPONNEN g g en DEUX-PIÈCES O PEIGNOIRS OOOOOOOOOO OOOOOO0000 Er is een begin gemaakt met het redden van de beman ning uit de „Squalus" Duikerklok in actie PORTSMOUTH, 24 Mei (Ha vas). De „Falcon" is aangeko- men op de plaats, waar de duik boot gezonken is en zestien dui kers zijn naar de duikboot afge daald. Er bevonden zich 59 man aan boord van de Squalus toen de duikboot zonk. doch er kunnen er nog slechts 33 in leven zijn. Men is tot dit aantal gekomen, nadat vanochtend vroog het contact was her steld met de duikboot. De mannen in het schip hebben in morseklopteekens medegedeeld, dat zij het tamelijk warm hadden, over voldoende voedsel en klee ding beschikten, doch dat er geen elec- triciteit was. Hulpschepen zijn er in ge slaagd op deze wijze contact tot stand te hrengen met alle deelen van het schip, behalve de törpednkamer, welke, naar men gplooft, vol water is. Men denkt dat daar eenige opvarenden zijn ingesloten en verdronken. Zeven opvarenden van de „Squa lus" waren reeds spoedig door mid del van een duikerklok gered en boven water gebracht. Allen waren in goede conditie en konden zonder hulp uit de duikerklok stappen. De duikerklok werd onmiddellijk gereed gemaakt om weer te duiken. Het is voor het eerst in de geschie denis van de Amerikaansche ma rine, dat op zulk een diepte (onge veer 73 meter) door middel van een duikerklok menschen uit een ge zonken onderzeeër werden gered. Eenigen tijd Jater zijn acht man van de bemanning levend aan de oppervlak te gebracht. De eerste overlevenden, die naar bo ven waren gebracht, deelden mede, dat 25 hunner collega's zich nog levend in de duikboot bevonden en dat de moge lijkheid bestond, dat de overigen in an dere doelen van het schip eveneens nog in leven waren. In tegenspraak met verschillende ge ruchten heeft het ministerie van ma rine in een perscommuniqué medege deeld, dat het nog geen mededeelingen heeft ontvangen, waaruit zou blijken, dat. opvarenden van den gezonken on derzeeër „Squalus" om het leven zouden zijn gekomen of gewond zouden zijn. De „Falcon" is een schip, dat is uit gerust voor het redden van onderzeeërs. Britsch Koningspaar brengt een bezoek aan een Indianen-kamp WINNIPEG. 24 Mei (Reuter). Na den geheelen nacht per trein te heb ben gereisd, zijn de koning en de koningin gisteren in den middag te Schreiber aangekomen, waar tien minuten gewacht werd. Ten aanzien van het ongeluk, dat koningin Mary is overkomen, verklaarde de koning: „Gelukkig kan ik zeggen, dat de ver wondingen zeer onbeteekenend wa ren, en niet iets om zich bezorgd over te maken." Na Schreiber reed de trein door naar Port Arthur en Port William, de twee- lingsstad aan de groote meren, waar het koningspaar om zes uur in den middag (plaats, tijd) aankwam. Na anderhalf uur te hebben doorgebracht in de twee- lingssteden Port Arthur en Port Wil liam, zijn de koning en de koningin naar Winnipeg vertrokken. Voor het eerst sedert de rejs in Canada hebben Amerikanen de hooge gasten in massa begroet. Zij waren met 200 auto's naar Port Arthur gekomen. Langs den weg van Port Arthur naar Fort William hadden zich 70.000 men schen verzameld, hetgeen meer is dan de bevolking der beide steden. De koning en'de koningin hebben een bezoek gebracht aan een kamp van Lbjiway-Indianen, van wie sommige een reis van 800 K.M. hadden gemaakt om hun „grooten blanken vader" te zien. Vanavond te 20 uur Britschen zomer tijd zal de koningin van Engeland een toespraak tot het Britsche rijk en de wereld houden, die het hoogtepunt van het programma van den Empire Day zal vormen,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 2