Engeland aanvaardt Russische voorstel Bouw van slagschepen opnieuw bepleit Een halve stad door brand verwoest ^Caaiiic $&iichJbw OOK LUIK BEJUBELT ONZE KONINGIN r Duikerklok redt 33 leden der duikboot-bemanning Nog 26 mannen, waarschijnlijk niet meer in leven, bevinden zich in de gezonken duikboot „Squalus" EEN OUDE VROUW VERBRAND Leiding van de defensie ter sprake Ook de „wilde" bussen te Amsterdam geven den strijd op Minister Romme in de provincie Utrecht STADSNIEUWS j Brand aan den Koedijkerweg Duitsche bladen verboden in Polen K.N.I.L.M. wil van de K.L.M. vliegtuigen charteren Ie BLAD PAG. 3 AMEKSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 25 MEI 1939 NADAT de duikerklok vier maal omlaag gezonden was naar de duikboot „Squalus", op ongeveer 73 meter onder den zee spiegel, heeft men de hoop op redding van 26 leden der beman ning, die zich nog in de gezonken duikboot bevinden, moeten opgeven. Toen de duikerklok voor de vierde maal omlaag ging, waren er in de ruimten, waar het water niet was binnengedron gen, nog acht overlevenden. Bij het ophalen van de duikerklok raakte deze 45 meter onder den zeespiegel vast. Twee duikers daalden terstond af om den kabel te herstellen. Vier uur lang zaten de acht mannen opeengedrongen in de klok. Na intensen arbeid in hevige spanning lukte de reparatie en kon de duikerklok naar de oppervlakte worden gebracht. Er waren toen 33 leden der bemanning gered. Marine-autoriteiten waren van meening, dat men met de duikerklok in wanhopige omstandigheden een onge ëvenaard succes had behaald. Het oppercommando der Ameri- kaansche vloot heeft order gegeven, dat de duikers het werk moe ten voortzetten om te trachten het stoffelijk overschot van de om het leven gekomen leden der duikboot-bemanning te bergen. LONDEN, 24 Mei. (Reuter). In overeenstemming met de van daag door Chamberlain in het Lagerhuis gedane aankondiging vereemt de diplomatieke corres pondent van Reuter, dat door be middeling van den Britschen am bassadeur te Moskou binnenkort aan de Sovjet regeering een mede- deeling zal worden overhandigd, welke neerkomt op aanvaarding van het principieele Russische voorstel tot het sluiten van een Britsch-Fransch-Russisch verbond van wederzijdschen bijstand Op grond van dit verbond zou in alle gevallen, waarin eer der partijen een slachtoffer van agressie te hulp komt, op onmiddellijken bij stand van de andere partijen ge rekend kunnen worden. Chamberlain heeft in het lagerhuis medegedeeld, dat na de besprekingen van Halifax te Parijs en Genève alles thans duidelijk is geworden. Spr. heeft alle reden te-hopen, dat het als resul taat van de voorstellen, welke de ragee- ring thans kan doen ter zake van de voornaamste kwesties, mogelijk zal zijn spoedig - volledige overeenstemming te verkrijgen. Chamberlain hoopt, dat het na het Pinksterreces mogelijk zal zijn een vol ledig verslag te geven van de overeen komst. De verklaring van Chamberlain was een antwoord op een vraag van Attlee ten aanzien van de Engelsch-Russische betrekkingen. De Tsjechische activa Chamberlain heeft in antwoord op vragen ten aanzien van de Tsjechische activa medegedeeld dat de informeele besprekingen, welke hierover zijn ge houden, niet een erkenning de facto zou den inhouden van den nieuwen status van Bohemcn en Moravië. Op de vraag welke zekerheid er be staat. dat er geen erkenning de facto zal geschieden voor voorafgaand overleg met het huis, antwoordde Chamberlain onder luide protesten der oppositie en „een nieuw Miinchen" dat hij die ver zekering niet kon geven. Aftloo vroeg hierna „moeten wij be grijpen. dat de regeering overweegt po litieke erkenning te geven aan den tegenwoordigen status van Tsjecho Slo wakije? De minister president antwoordde dat niet tp hebben gezegd. Ik zeide aldus Chamberlain dat ik niet die verzeke ring kan geven, omdat het niet gebrui kelijk is een verzekering van dien aard te geven. Attlee kondigde aan met het oog op den onbevredigenden aard der antwoor den van den minister president Vrijdag deze zaak ter sprake te zullen brengen bij hef in behandeling nemen van het voorstel tot verdaging van het huis. LUIK. 25 Mei (A.N.P.) - Sinds den vroegen morgen is de oude stad der prins-bisschoppen in koortsachtige opgmvondenheid. Zij is vanmorgen in vreugde ont waakt, want heden is het de groo- - te dag van het bezoek der souve- reine van een bevriend land. Overal hingen vanmorgen de Nederland- sche, Belgische en Luiksche vlag gen uit, welke aan de stad een feestelijk aanzien verleenden. De straten zijn drukker dan gewoon lijk en reeds vroeg in den morgen verdrongen zich de menschen langs den intochtsweg der beide vorsten om hen bij hun aankomst hartelijk toe te juichen. Het was prachtig weer en de warme zonnestralen gaven hijzonderen glans aan het fpestelijk voorkomen der stad. De KoninklijkP trein arriveerde tegen twaalf uur in het station van Luik. De locomotief was in de kleuren der beide landen gepavoiseerd. Toen de trein stilhield weerklonk het eerste van de 51 schoten, welke met een tusschenruimte van een minuut werden afgegeven. Op het perron waren vier detachementen aanwezig van het twaalfde' linieroei- ment met vaandels, klaroenen en staf- muziek Toen de beide vorsten uitstap ten. door bet overige gezelschap gevolgd, presenteerden de troeppn het geweer en dé muziek speelde het Wilhelmus. Onmiddellijk na het uitstappen in specteerde de Koningin, gevolgd door den Koning, de eerewacht. Zij droeg een turrjuoise-hlauwe japon, een mantel en hoed in dezelfde kleur en een marterhontén cape. De heide vorsten werden ontvangen en bege leid door luitenant-generaal de Krahe. commandant van het derde militaire district, door den heer Mathieu, gouverneur van de pro vincie Luik en den heer Neujean, burgemeester der stad. Na de inspectie der eerewacht door schreed de Koningin de rijk versierde hal van het station en verscheen op de Place des Guillomlns. waar haai ver schijnen enthousiaste toejuichingen uit lokte. De beide vorsten stapten in een auto. waarvan de kap was eeopend en waarnaast officleren-motorriiders van 't eerste regiment lanciers als escorte wa ren opgesteld. Toen het gevolg was in gestpgpn verdween de stoet in de Rue des Guillemins. Door de Rue Raikem be reikten de Koning en de Koninein de rivier de Maas. Iang9 heel den weg door een dichte menigte toegejuicht Er zijn veel Hollanders onder het publiek, zij 2iin herkenbaar aan de oranjestrikjes, die zij in het knoops gat dragen en vanzelfsprekend ne men zij hun aandeel in de toejui chingen. Op de Maas lag het jacht „Aloha" ge reed, eigendom van baron de Launoit, commissaris-generaal van de Waterten toonstelling. Terwijl het Wilhelmus werd gespeeld door een militaire kapel, gingen de Koning en de Koningin aan boord. Op datzelfde moment werd de standaard van Koningin Wilhelmina op het schip geheschen. Weldra zakte het jacht lang zaam de Maas af tot aan de tentoon stelling. Te 13.35 uur meert de Aloha aan de kade aan de linkeroever ter hoogte van de Esplanade. Hier gaan de beide staatshoofden van boord en worden ont vangen door de heeren I.ekcnne, ad- ju nct-commissaris-gcneraal. Bodinaux, directeur-generaal van de coöperatieve maatschappij Luik 1939 en door kolonel Bertrand en den heer Manderveld. se cretaris van den regeeringscommissaris. Te voet begeven de vorsten zich dan naar het paviljoen van den commissa ris-generaal. Hier waait de Nederland- sche vlag van den mast. Zii treden bin nen in de eerehal. welke met de rood- wit-hlauwe kleuren is versierd. FFPSTF KAMER De Indische begrootfng voor 1939 nog steeds aan de orde TALLIN24 Mei. (D.N.B.) De stad Petschur in hef Zuidoos ten van Estland is door een geweldige brand voor de helft verwoest. Onder andere werden het stadhuis, twee banken, de stedelijke apo theek, twee hotels, de bioscoop en talrijke pakhuizen een prooi der vlammen. Door den feilen wind werden de vonken ongeveer an derhalve kilometer meegevoerd waardoor in twee dorpen onder de rook van de stad eveneens groote branden ontstonden. Men vreest, dat van deze dorpen niet veel meer te redden is. De oorzaak van den brand is nog niet bekend, alleen weet men, dat deze is uitgebroken in een houten loods, welke dienst deed als lompenpakhuis. Een klooster, dat uit de vijftien de eeuw stamt en waardoor de stad Petschur buiten de grenzen van Estland bekend is, is met zijn kunstschatten door het vuur gespaard. O Af 7 REK HARDERWIJK, 25 Mei. - Gister morgen is te Harderwijk de bejaarde weduwe H., wonende in de Honrie- gartstraat, in brand geraakt en aan de gevolgen overleden. Dé vrouw, die met haar 25-jarigen zoon samenwoont, begaf zich gistermor gen om ongeveer halfzeven naar de keuken. Plotseling hoorde de zoon, die nog in bed lag, zijn moeder hevig gil? len. Toen hij in de keuken kwam. vond hij haar in vlammen gehuld. Met be hulp van een emmer water zag hij kans het vuur te dooven. Zijn moeder was echter reeds met zooveel brandwonden overdekt, dat de behandelende genees heer overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk' achtte Gistermiddag is zij daar aan de bekomen verwondingen overleden Bu.tenlandsch weeroverzicht In bet afgeloopen etmaal is de hooge- druk over Scandinavië en Finland iets afgenomen. In onze omgeving daalt de luchtdruk algemeen, doordat de giste ren genoemde storing over Polen zich westwaarts over Duitschland uitbreid de. De wind werd tengevolge van deze luchtdrukvcrdeeling hier te lande noor delijk en in de postelijke provinciën nam de bowolkng toe. In Duitschland valt op vele plaatsen regen of motregen en werd het koeler, tengevolge van de noord-oosiolijke winden, die luchtmas- sa's afkomstig uit Rusland, daarheen voerden. In de randstalen werd het echter weer warmer. Hot gebied van hoogen luchtdruk op den oceaan breid de zich verder over de Britsche eilan den uit. De wind is hier uit noordelijke richtingen en de lucht gedeeltelijk be wolkt. De depressie hij IJsland vulde verdor op en verandert niet meer van plaats. Tusschen IJsland en Schotland door beweegt zich een koele lucht stroom. De scheidingslijn van deze lucht en do warme luchtmassa's, die zich bo ven Scandinavië bevinden, ligt langs de Noorsche kust. Hier viel nog. al wat re gen. terwijl de temperatuur er iets daalde 's GRAVENHAGE, 25 Mei. De Eersté Kamer kwam hedenochtend bijeen onder voorzitterschap van mr. VV. L. baron dj Vos van Steenwijk. Aan de orde is voortzetting der be handeling van de Indische begroo ting voor 1939, De heer Van Rappard (Lib.) be pleit, evenals bij de clefensie-begrooting, den bouw van slagschepen in algemee- nen zin. Spr. hoopt, dat de minister bij zijn antwoord omstandiger mededeelin- gen zal doen dan in de memorie van. antwoord. Wij mogen niet langer wach ten. Grootcre defensieve kracht in het Oosten zal onze onzijdigheid' waarbor gen. Spr. betoogt, dat wij niet mogen rekenen op hulp van huiton bij een aan- lal op Indië. Met drie of vier slagsche pen zijn wij in Indië veilig. Japan bezit niet meer dan tien. Uitbreiding met slagschepen zal de preventieve waarde van onze defensie versterken. Men kan volstaan met schepen van 25.000 ton, met 28 c.M. geschut. Spr. acht het argument, dat het te laat is om slagschepen te bouwen het minst steekhoudend. Juist na 1946, wanneer de V. S. zich van de Philippijnon terugtrekken, hebben wij slagschepen hard noodig. Ook ontkent spreker, dat de haven en dokgelcgenheid niet voldoende zijn. De kosten zijn niet zoo hoog: ongeveer 75 rnillioen gulden. Spr. bepleit een lee ning op langen termijn. Het personeel kan zeker tijdig genoeg gereed zijn. Al deze bezwaren leggen geen géwicht in do schaal. Spr. vreest dat groote -jpoed niet zal worden betracht. Het woord „eerlang" in de memorie van antwoord bevalt spreker niet. Ook uit een oog punt van werkverschaffing is de aan bouw van slagschepen gewenscht. De heer Kranenburg (V.D.) uit een woord van medegevoel met de slachtoffers van de ramp op Timor. Spr. bestrijdt het eerste deel van de rede van den heer Dc Savornin Lohman. Hij vereenigt zich niet met de tegenstel ling consolidatie-dcsintegratie. Spreker vreest, dat de methoden tot versterking van de banden met de andore gebieds- deelen, door den heer De Savornin Lohman aangegeven, verschillen van die door hem worden voorgestaan. Spreker noemt deze houding rcactionnair, niet conservatief. Spr. ziet. als den meest wenschelijkcn vorm van don staat: het elkaar dinner niet de overhecrsching. Het Nederlandsche gezag is niet zwak, doch sterk. Sterk, niet door overhecr sching. r' ch doör rechtvaardigheid. Wij moeten streven naar steeds sterkere vuk da nist naar overheersching voor de eeuwig heid. Spr. gelooft niet, dat de stem van den heer De Savornin Lohman niet re presentatief is voor de rechterzijde of voor zijn partij. Spr. betreurt sterk, dat niet de inheemsche candidaat tot voorzitter van den Volksraad is benoemd; men heeft het vertrouwen gekwetst. Spr. bepleit voorts eenhoofdige lei ding van* de Indische defensie. Art. 31 en 32 van dc staatsregeling moe ten naar spr.'s opvatting zoo spoe dig mogelijk worden gewijzigd. In de memorie van antwoord wordt eigenlijk de toestand bestreden, zooals die in Nederland is. Het opperbevel- hebbcrschap van den Gouverneur-Gene raal heeft niet dezelfde bcteekenis als die van den opperbevelhebber in ons land. Feitelijk commando ligt ginds ze ker niet in de bedoeling. Het ware beter voor deze verschillen de functies niet denzelfden term te ge bruiken. Do tegenwoordige formulee ring kan tot groote moeilijkheden lei den, wanneer een niot-militair de stra tegische leiding heeft. Dit systeem leidt tot gewetensconflicten bij de militaire commandanten. Spr. acht een debat over slagschepen vrij praematuur. I-Iij meent dat niemand van de groote meerderheid van het Nederlandsche volk het niet zeer gewenscht acht een sterke weermacht te hebben. Dc heer De Savornin Lohman (c.h.) interrumpeert: „de heer van Embden." Do heer Kranenburg (v.d.)Mijn rechterbuurman is dan ook geen verte genwoordiger van de groote meerder heid van het Nederlandsche volk. De heer Brlet (a.r.) behandelt de verhouding van leger en vloot in Indië. Deze kan niet dezelfde zijn als in ons land. Spr acht de tegenwoordige rege ling de juiste. Dc meest practische op lossing is dat de Gouverneur-Generaal het opperbevel hebberschap heeft om rivaliteit te voorkomen. Gewetenscon flicten zullen altijd voorkomen. Spr. geeft den minister in over weging den commandant van de zeemacht in Indië na zijn aftreden te benoemen tot chef van den ma rinestaf in ons land. De heer van Vessem (n.s.b.) Is van oordeel, dat ten aanzien van de slag kruisers de partijen en de regeering achter de N.S.B. aansukkelen. Spr. acht noodzakelijk een vloot van zes slagkruisers, drie kruisers. 24 torpe- dojagors en 32 onderzeebooten. Spr. geeft een overzicht van de pogingen om tot slagkruisers te komen. Wat eenige jaren geleden financieel onmogelijk was. wordt thans van verschillende zijden be pleit. Spr. stelt tegenover deze wenschen de houding der partijen van eenige jaren geleden. Hij betoogt, dat slechts politiek opportunisme een rol speelt, niet voor uitziendheid. en landsbelang. AMSTERDAM, 25 Mei. Na de uitspraak van den Hoogen Raad inzake de verbindendverklaring van het R.A.P., heeft de hoofdste delijke verkeerspolitie gisteren nog oogluikend toegelaten, dat de wil de busdiensten van Amsterdam uit werden voortgezet, voornamelijk om het publiek niet te dupeeren, dat over nog geldige retourbiljet ten beschikte. Voor zoover noodig kregen de onder nemers echter gisteren de waarschu wing. dat dit beslist de laatste dag zou zijn, waarop gereden kon worden De politie verklaarde afdoende maat regelen te hebben genomen, om van daag het rijden der wilde busdiensten onmngplijk te maken. Het gevolg was. dat de meeste ondernemers, inziende dat thans elke mogelijkheid om aan de tot in hoogste instantie goedge keurde bepalingen, te ontkomen, ver dwenen was. zoo verstandig waren he denmorgen vrijwillig hun diensten te staken Slechts een enkele wilde busdienst heeft vroeg in den ochtend nog een po ging gedaan om te rijden, doch hier greep de verkeerspolitie aan den rand der stad in. s-GRAVENHAGE. 25 Mei - De minister van sociale zaken, prof. mr. Romme. heeft heden in de pro vincie Utrecht verschillende wer ken. die in werkverschaffing wor den uitgevoerd, bezocht. Vergezeld van de heeren Meyer de Vries, regeeringscommissaris voor de werkverschaffing en ir. P. Boezaardt. rijksinspecteur voor de werkverschaf fing in Utrecht, werd in de ochtenduren een langdurige tocht gemaakt door de Geldersche Vallei, ahvaar vele honder den arbeiders, om. uit Amersfoort, ge plaatst zijn bij de uitgebreide ontwate- i'ingswerken. welke hier tot stand pioe- ten komen. In der« middag werd nog een bezoek gebracht aan de boaschen onder Hooge- on Lage Vuursche. welke onlangs met hpf nog op de werkverschaffing door het departement van sociale zaken ziin aan gekocht en onder beheer ziin gesteld van den dienst van het staatsboschbe- heer. Het vijfjarig dochtertje van v. d. Haar speelde met lucifers BUITENLAND WARSCHAU, 25 Mei. (Havas). - De Poolsche commissaris te Danzig heeft gisteren opnieuw een protest ingediend bij den Senaat van de Vrije Stad Danzig tegen de arrestatie te Kalthof van mevr. Plath, moeder van een Poolschen spoorwegarbeider. Volgens de Poolsche lezing werd de gearres teerde aangevallen door een sla ger, Eichler geheeten, en daarna zonder motief in arrest gesteld. Volgens Danzigsche lezing zou zij zich schuldig hebben gemaakt aan „politieke agitatie". Het Poolsche telegraafagentschap meldt nader uit Danzig: Jeanne Plat, de vrouw van eon in Danzig wonende heambte der Poolsche spoorwegen, werd te Kalthof aangevallen door een Duit- scher. genaamd Richlèr. Ken Poolsche inspecteur dor douane, die toevallig in de buurt was. schoot op het hulpgeroep van de vrouw toe. Richler sloeg op de vlucht Het slachtoffer, dat ernstig ge wond was. hegaf zich naar het politie bureau, waar proces-verhaal werd opge maakt. dat zij 's middags zou kunnen teekenen. Intusschcn werd zij door een politiebeambte van huis gehaald en overgebracht naar het politiebureau, waar zij in een cel werd opgesloten. Het is hekend, dat Eichler bevriend was met Gruehner. met wien hii aanvallen organiseerde op Poolsche douane-in specteurs en te Kalthof wonende Polen. Met een speciaal vliegtuig is gisteren oen bloemkrans van rijkskanselier Hit- lor naar Marienhurg gehracht en daar gelegd op het graf van Gruehner, tij dens de teraardebestellingsplechtig- hoid. Greiser en de leider der nat. soc. afdceling Andrees spraken redevoerin gen uit. F.en detachement Danzigsche gendarmes losten eeresolvo's op het moment, waarop het lijk werd overge bracht van Kalthof naar Marienhurg Voorts hielden de gouwleiders Korh van Oost-Pruisen, en Foerster van Danzig redevoeringen. Op het graf legde een compagnie S.A.-mnnnen den eed af. dat zii den dood van Gruehner zouden wreken. Het Duitsche Nieuws Bureau meldt uit Warschau, dat in toenemende mate tegen de bladen der Duitsche minder heid in Polen wordt opgetreden. F.en aantal bladen wordt door het D.N.B. op gesomd, welke de laatste dagen in be slag zijn genomen. Het Duitsche Nieuws Bureau meldt voorts, dat te_ Konstantynow bij Lodz anti-Duitsche incidenten ziin voorgeval len, waarvan de omvang nog niet is vast te stellen. De plaatselijke Duitsche leiders aldaar zouden in arrest zijn ge nomen. Hooiberg uitgebrand DE Koedijkerweg. welke aan het einde van den Hoogeweg ge legen is en in de bocht aan den spoorwegovergang Amersfoort-Apel- doorn (Zwolle) in de richting Stoi> tenberg loopt, is gisteravond door brandalarm uit zijn diepen rust opgeschrikt. Omstreeks half zes be merkte de bewoner van boerderij Koedijkerweg 4, E. v. d. Haar, dat brand ontstaan was in een hoeveel heid stroo, welke opgeslagen was in een hooiberg. In allerijl is men naar het brand alarmkastje aan den Hoogeweg ge gaan om de politie te waarschuwen. Die alarmeering ging wat al te ze nuwachtig-in haar werk, want uit de verwarde mededeelingen kon de Amersfoortsche politie slechts op maken, dat het hier een schoor steenbrand betrof. Met de minima* i3 de motorpolitie toen derwaarta gegaan. Op de plaats des onheils aangekomen, bleek evenwel, dat de toestand zich ernstiger liet aanzien en er groot gevaar bestond, dat het vuur zou overslaan naar de boer derij. De brandweercommandant, de iheer van Haselen, die inmiddels ook gearriveerd was, heeft in ver band daarmede het noodzakelijk geacht groot alarm te maken. Ruim zes uur arriveerde dan ook de brandweer met groot materiaal. De felle N.-O.wind had er intusschen voor gezorgd, dat het vuur overgeslagen was naar een aangrenzenden hooibprg welke geheel gevuld was. De brandweer zag het nuttelooze van een recht- streeksohe blussching van dezen vuur haard in en begon onmiddellijk met de boerderij nat te spuiten. Het gevaar, dat het vuur naar deze boerderij zou over slaan, was lang niet denkbeeldig, daar de wind uit de richting van den bran denden hooiberg pal op de boerderij stond. Toen men dit gevaar voorkomen had, kon men overgaan tot een lang- durigen aanval op den vuurhaard zelf. Aanvankelijk, gaf meri'Avater uit twee stralen van den motorspuit,' later heeft men overgekoppeld naar de babyspuit en werd het vuur bestreden met drie stralen. Een brandende hooiberg is een taaie vijand en vergt urenlangen arbeid, daar men al het. hooi van boven tot beneden moet plukken. Een prettig werkje is dat evenmin, want. de rook ontwikkeling pleegt groot te zijn en was dat gisteravond in hooge mate door den sterken wind. Toen de brandweer de blus- schingstaak overgenomen had heeft de politie een onderzoek ingesteld naar den oorzaak van den brand. Al spoedig was zij daarbij op het goede spoor. Het vijfjarig dochtertje van v. d. Haar gaf, zij het eenigs- zins angstig, toe, dat het met luci fers gespeeld en het begin van den brand in het stroo veroorzaakt had. Inmiddels hadden de brandweerlie den hun hooge posten boven in den hooiberg betrokken, waar men gewa pend met waterstralen en hooivorken, de dichtopeengepakte hooimassa uit- eentrok en dre brandend en rookend- naar beneden wierp. Men kon dat werk je rustig en accuraat doen, daar voor uitbreiding van den brand geen gevaar meer bestond. Aan water had men geen gebrek, daar vlak voor de boerderij de Koedijkerbeek 6troomt, welke een on uitputtelijke waterbron vormde. Ruim zeven uur had men den halven hooiberg uitgehakt; het liet zich toen aanzien, dat men nog minstens een uur noodig zou hebben om de vuurhaard ge lijk met den grond te kriigen. Naar wij van den huurder v. d. Haar vernamen, is hij tegen brandschade ver zekerd. Het huis, dat nog net onder de gemeente Amersfoort ligt, staat op naam van zijn schoonvader G. Hooijer, terwijl de boerderij eigendom is van de stich ting „De Poth". De stallen, welke ook vrij dicht aan de hooibergen grenzen, waren ont ruimd. het vee was reeds geruimen tijd in de weide. Een hond, die aan een ket ting in een hok onder den brandenden hooiberg lag, bekwam vrij ernstiee brandwonden. LUCHTVAART 's-GRAVENHAGE, 25 Mal - In ver band met de moeilijkheden, zoowel van fiijancieelen als van materieelen aard, welke een langdurige exploitatie van den dienst op Australië voor de K.N.I. L.M. oplevert, bestaat het voornemen, dat tegen het einde van deze maand, behoudens onvoorziene omstandig heden. vliegtuigen van de K.L.M. door de K.N.I.L.M. gecharterd zullen worden om althans eens per week In den 'binst tussrhpn N'ed.-Indië en Australië te voorzien, in welk geval dus de K.N.I. L.M. met eigen vliegtuigen in de overi ge behoeften van den dienst zal blijven voorzien.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 3