KINDERCOURANT Een goede waarschuwing RUBRIEK VAN OOM BOB ,UIT EIGEN PEN BRIEFWISSELING LEGPUZZLE door JAN VAN LEEUWEN „Jongens het is zulk prachtig weer, •wc moeten er gebruik van maken en Tanavond gaan spelen, als ons werk af is," riep Hans, de belhamel van de klas „Als we allemaal vlug werken, komen we best klaar! Dan gaan we „de rover9 in het bos'' spelen!" Daar hadden de anderen ook zin in. Het was zo fijn lang licht 's avonds en de meesten van hen mochten na het eten nog wel even buiten spelen, voor al omdat ze meestal in het hos van de „Vossenburcht" speelden. De Vossen burcht was een groot buiten rr^t een geweldig stuk hos erbij. De vader van Frans Weg was er boswachter. Nu mochten de vrienden van Frans altijd in het bos spelen. Het spreekt vanzelf, dat de jongens het allemaal even pret tig vonden om daar te spelen, zonder dat ze do kans liepen om weggejaagd te worden. Wat Hans voorstelde Ze spraken nu dan ook af. om alle maal om 7 uur in het bos te zijn. bij de dikke eik. „En dan gaan we een vuurtje aanleggen, een echt kamp vuur!" zei Hans. „Dat is helemaal leuk!" De jongens wilden dat graag doen. want echte rovers maakten ook altijd een kampvuur. Alleen Frans Weg zei niets. Hij trok een bedenkelijk gezicht en scheen erg over iets na te denken. Hans keek hem eens aan en zei: „Waar om zeg je niets. Frans? Vind jij het Piet leuk?" „Ja, ik vind het wel leuk," zei Frans loen, „maar dat mag eigenlijk niet. Dat is veel te gevaarlijk. Als er brand komt, is het onze schuld. Dat mag niet yan mijn vader!" „Ach jó, ben je mal," zei Hans. „Waarom zou er brand komen! We zul len heus wel voorzichtig zijn en we leggen het vuurtje .natuurlijk niet mid den in het bos, maar op een open plek. j— Wees niet zo kinderachtig." De an dere jongens keken hem nu ook alle maal aan en zeiden: „Ben je mal, Frans, nu moet jij het niet bederven. Hoe kunnen we nu echte rovers zijn, als we geen kampvuur hebben!" „Maar we hebben toch nog nooit een kampvuur gehad en we hebben al zo dikwijls rovertje gespeeld." zei Frans nu. Hij vond het helemaal niet leuk en wist. echt niet, wat hij moest doen. Hij wilde het plezier van de jongens niet bederven, maar aan de andere kant., wist hij heel zeker, dat zijn vader het niet goed zou vinden, als ze een yuurtjo aanlegden in het bos. „Vooruit, doe niet. vervelend, Frans. We zullen- allemaal goed oppassen en het is toch leuk!" Toen gaf Frans toe en ze spraken af om werkelijk een kampvuur te maken. Frans voelde zich nog niet helemaal gerust, maar hij wil de er nu toch maar niet meer over praten. Een wandeling met vader Hij ging nu eerst naar huis en begon zijn huiswerk te maken. Toen hij daar een half uurtje mee bezig was, kwam zijn vader binnen en zei: „Frans, ik ga een eind door het bos lopen, ik moet naar die nieuwe aanplantingen kijken. Ga je mee?" Daar was Frans wel voor te vinden. Hii vond het altijd fijn om met vader door het bos te lopen. Vader kon zo veel vertellen en wist overal iets bij zonders van te zeggen. r- Even later liepen ze samen over de smalle bospa den en vader vertelde over de nieuwe nesten en de vogels die hij gezien had die dag. ,.Ja jongen", zei hij toen, „het is een prachtig bos. Ik hoop, dat jij hier later ook boswachter wordt, want het is mooi werk en je gaat van de natuur houden. Maar zo mooi, als het nu is, is het ook niet altijd geweest." „Waarom," vroeg Frans. „Wat be- 'doelt ti?" „Wel, het bos was niet altijd zo mooi als nu. Toen ik een jongen was, onge veer zo oud als jii nu bent. is er hier een keer een heel grote bosbrand ge- jveest. Hectaren bos en hei zijn toen af gebrand en het was niet meer te blus sen. Alle dieren zijn in de vlammen omgekomen. Ja. als ik daar nog aan denk, het was vreselijk!" Vader had hem helemaal niet aangekeken toen hij dit alles vertelde en Frans was heel bleek geworden van schrikt. Hij durfde vader nu ook niet aan te kijkt.I, uit angst, dat hi: zich dan zou verraden. Wat toevallig, dat vader hem juist vandaag dat verhaal vertelde! Frans was de verdere wandeling heel stil. Een keer vroeg hij: „Vader, hoe was die bosbrand, waar u van vertelde ontstaan?" „Ja, Frans, ik schaam me nog als ik daarover moet spreken. Ik had een vuurtje gestookt. Een heel klein, on schuldig vuurtje. Ik wilde wat oude rommel verbranden. Door dat kleine vuurtje is bijna het hele bos uitge brand!" Waarom vader het ver teld had Nu zei Frans helemaal niets meer. En va .er scheen het niet eens te merken, want hij liep vrolijk te fluiten. Ook merkte hii niet. dat Frans hem niet eens antwoord gaf, als hij hem iets vroeg. Aan tafel zei hij ook bijna niets. Zijn moeder keek hem eens ongerust aan en vroeg: „Frans, is er iets, je bent zo stil?" „Welnee, moeder, er is niets," zei Frans gauw, maar hij kreeg meteen een kleur. Vader wenkte even, dat moeder niet verder moest vragen en zo liep de maaltijd in alle stilte af. Na het eten ging Frans naar buiten en zei, dat hij nog wat met zijn vriend jes ging spelen. Hij zou wel zorgen om weer op tijd thuis te komen.... Toen hij weg was» vroeg moeder aan vader: „Wat is er met dien jongen? Hij ie anders nooit zo stil. Hij zal zich toch wel goed voelen?" „O, maak je daar maar niet ongerust over," lachte vader nu. „Ik zal je wel vertellen, wat er is. Ik had heel toevallig gehoord dat hij vanavond met zijn vriendjes een kamp vuur wilde aanleggen in het bos. Hij weet heel goed, dat dat niet mag en daarom wilde ik het hem niet gewopn verbieden. Vóór het eten heb ik met hem gewandeld en hem verteld van de vorige bosbrand, toen ik nog een kleine jongen was. Tk denk wel. dat die waar schuwing voldoende is geweest!" En de waarschuwing van vader was werkelijk voldoende geweest. Frans was zo geschrokken van het verhaal, dat hij zich vast voornam die avond geen vuurtje te maken. En toen Hans een doosje lucifers te voorschijn haalde rukte Frans het pieteen uit zijn hand en zei: „Nee jongens, dat doen we niet. Het is veel te gevaarlijk. We kunnen zo ook wel spelen." Eerst mopperden de anderen nog wel, maar toen zagen ze toch in, dat Frans gelijk had en ze hadden tenslotte toch even veel plezier zonder kampvuur. .J Beste nichten en neven, Over gebrek aan enthousiasme voor de wedstrijd mag ik niet klagen. Ik ver wacht een heele collectie mooie teeke- ningen en het zal dan nog moeilijk zijn om uit te zoeken wie de prijs het meest verdient. Wat een bof, dat die Pinkstervacan- tie er is, dan hebben al m'n familiele den tijd om mee te doen. Ik denk dat er heel wat plannen zijn gemaakt met het mooie weer van de afgeloopen week en ik hoop dat de Pinkslerzon baar beste stralen voorzet en ons niet voor de mal houdt door achter de wol ken te kruipen. Natuurlijk wens ik jullie allerprettig ste Pinksterdagen, aan de vooravond daarvan krijgen jullie een Kerstverhaal tje te lezen van Huismus. Je zult wel zeggen, daar klopt nu niets van. Zij heeft het mij al een poos geleden ge stuurd en het is een aardig verhaal en met een beetje goede wil, kan je er best een Pinksterverhaal van maken. Alzo lieve nichten en neven lees aan dachtig wat Huismus te vertellen heeft. ER hee op t ZOOALS HET KLOKJE THUIS TIKT, TIKT HET NERGENS heerste een ongekende vreugde schoolplein. Morgen zou de Kerstvacantie aanbreken en ieder een had het druk over z'n vacantie- plannen. Fie, Loes en Annie hadden 't ook zo druk over dit onderwerp. „Ik ga naar den Haag, zeg" zei Fie, „naar m'n tan te en oom. Die hebben zo'n groot huis zeg en altijd een verschrikkelijk grote Kerstboom!" „En ik" zei Annie, „ik ga naar Amsterdam, logeren bij m'n nicht jes". „Nou, maar dat is allemaal nog maar in ons eigen land nee, ik ga naar Brussel. Ma en Pa zijn verleden week al gegaan en ik ga morgenmiddag" blufte Loes. Ja, je hebt altijd baas boven baas! En terwijl ze daar met z'n drietjes zo luidruchtig stonden te redeneren en de andere meisjes evenzo deden, merkten ze niet dat daar heel achteraf in een hoekje nog een meisje stond. Ze hoorde wel wat die meisjes allemaal zeiden en ze werd een beetje verdrietig. O nee, Elsje hoefde niet te denken aan uit te gaan. Ze had het thuis wel eens ge vraagd. „Nee kindje, dat weet je wel, daar zijn de tijden niet naar" zei moe dor dan. En ofschoon die woorden nog wel niet helemaal tot Elsje doordron gen, begreep ze toch wel, dat ze iets naars betekenden. „Fie, Marietje, Annie en Loe6 moeten wel heel rijk zijn" dacht ze. Stil liep ze naar huis. Daar wachtte moeder met de koffieboterham. Ze zag dadelijk aan Elsje's gezichtje dat er iets niet in orde was. „Is er iets Els?" vroeg ze. „Eh, eh. nee ik ehnee moeder", zei Elsje. Moeder vroeg maar. niet ver der meer. „Ze zal het straks zelf wel zeggen", dacht ze. Toen vader thuis kwam merkte hij ook dat z'n dochtertje stiller was dan anders, terwijl ze toch altijd zo vrolijk was. Nadat ze gegeten hadden moest vader nog even weg en toen trok moeder haar dochtertje eens naar zich toe. „Kom eens bij me zitten" zei ze „ik merk wel hoe stil je bent en vertel me nu eens wat je op je hartje hebt. Toe zeg het moeder maar". En opeens voelde Elsje dat ze toch zo heel, heel veel van haar lief moedertje hield en dat ze van morgen op 't schoolplein toch wel heel ondankbaar was geweest. „Moes" zei ze „alle meisjes hadden vanmorgen zulke leuke plannetjes en en..., en ik kon niet mee doen, omdat wij niet uit kunnen gaan in de vacantie. En toen was ik zo verdrietig, omdat wij zo arm zijn". Even was het stil in de kamer. Toen zei moeder: „Kindje, denk je dat die meisjes in den Haag, Amsterdam of in welke andere stad ook, fijner Kerstmis vieren dan wij in ons eigen, kleine, ver trouwde huisje? Zijn we zo arm? Nee kindje, we zijn rijk, heel rijk, we zijn hier met ons drietjes zo gelukkig. Zo als het klokje thuis tikt, tikt het ner gens. Ben je nu nog verdrietig, Els?" „Nee moes" antwoordde Elsje zacht. „Ik wil toch maar liever hier blijven". Net stak vader de sleutel in het slot en wat bracht hij mee? Een mooi klein Kerstboompje! Wat was Elsje blij! En toen een paar dagen later de kaarsjes hun vertrouwelijke lichtjes door de ka mer verepreiden, kwam er in Elsje's hartje een vredig, dankbaar gevoel. HUISMUS. Al vat a Je vragen zal ik op het rijtje beantwoorden. R. V. is een neef. Zomerzotheid is een geestig boek. Een boek hoeft niet getypt, maar moet wel duidelijk aan één kant beschreven zijn. Je mag fantasie en waarheid door el kander vlechten of helemaal fantaseren en de hoofdstukken moeten natuurlijk met elkaar verband houden. Over het onderwerp hoeft niet geconverseerd te worden, dat mag je zelf kiezen. Old Death Erg duidelijk ben je niet in je brief. Je springt, wat je noemt van de hak op de tak, maar ik heb er uit begrepen dat je de vacantie in Velsen gaat doorbrengen. Ik ben nieuwsgierig naar je tekening. Veel ple zier Old Death. Korenbloem Aangenomen nicht, ik hoop dat je in 't vervolg minder ge haast bent. Het is jammer dat ik je niet aan foto's heb kunnen helpen. Hoe gaat het toch met Anemoon, is zij alweer be ter. Waarom schrijft zij mij niet meer? Doe je mee aan de wedstrijd en waar blijven je raadseloplossingen? Wil je ook niet eens graag een boek win nen? Sally Swing Van het album bonte kleuren heb ik nooit gehoord, wel ke firma geeft dat uit? Dat moet je mij de volgende week nog even vertellen, dan kan ik proberen die bonnen op te duikelen. Ik vind het leuk dat je een raadsel maakte, volgende week zal ik het plaatsen met een kleine verandering, want er zit een foutje in, maar dat is niet zo slim. Jan Fluit. Alle beetjes helpen, bedankt voor de dappere soldaat. Je boft, dat je voor deze wedstrijd je kunst mag vertonen, naar het cijfer te oorde len kan ik er heel wat van verwachten. Wat moet ik nu met zo'n neef aan, weet je heus niet aan welke kant je linker hand zit? Je moet maar eens aan een van de familieleden vragen wat jc er mee aan moet. Als je het eenmaal weet zeg je „Is dat nu alles". Deze week is er juist weer zo een, succes er mee Jan Fluit. Viooltje. Slècfote ogen zal ik er niet van krijgen hoor, want je schrijft duidelijk genoeg, dus maak je maar geen zorg Viool. Het duurde nog lang voordat je ;weer helemaal beter was, maar zo'n weekje thuis en een beetje verwend te worden is ook nog niet zo gek, Blondje. Waar een wil is, is een weg, ken je dat spreekwoord? Als jij je daaraan houdt, ben je al een heel eind op weg naar succes. „Echte" tekenaars zijn er niet zoveel, dus maak je maar geen zorg over een al te slechte inzen ding. Je hebt zeker niet veel gemerkt van het slechte weer op Hemelvaarts dag? Duikelaartje. Balsamina vind ik een veel mooiere naam dan Vlijtig Liesje, maar ik weet nu tenminste wat het is. onder die naam ken ik de bedoel de schone dame wel. Je ziet. er soms reuze planten van en als ze niet nukkig is. heb je wel een goede kans op succes. Klein Zwitserland is prachtig op het oogenblik en je hebt er een schitterend uitzicht, geen wonder dat je niet aan de tijd dacht. Doe je mee aan de wed strijd? Je had mooie cijfers op je rap port. Bengel. Kijk eens aan, je mena gerie is groter dan ik dacht. Het zal een mooi concert zijn. als alle kanaries zin gen, of doen zij dat niet. gelijk? Ik heb er. een en die zingt de hele lieve dag. Als je Moeder je wil helpen met de raadsels, maak je ook een kans op een prijs, dat is leuk Bengel. Doe je ook mee aan de tekenwedstrijd? Aan Ariisbonnen kan ik je nog niet helpen, daaraan is op het ogenblik groot gebrek. Kippestaartje. Het lijkt mij een erg mooi boek. dat jij gekregen hebt. Zou jc ook wel naar Indië willen? Als je het boek tweemaal leest, zal je het niet" meer vergeten .dan kan je de Ma- leise woorden ook beter onthouden. Nu hebben jij en Blondje twee boeken om te lezen, je hoeft je dan met de Pink- stervacantie niet, te vervelen. Je schreef mij niet over de wedstrijd Kippestaart, hoe denk je er over? M o 11 e b o o n. De Rimboejacht is dus letterlijk in het water gevallen, ge lukkig, dat, jullie zo'n goede schuilplaats vonden. Zo'n paard als jij met Pinguin voorstelde heb ik eens in een circus ge zien en ik heb er toen erg om moeten lachen, want het maakte de gekste gri massen, was jij ook zo leuk Molleboon? Helaas kan ik je nog niet aan Ariisbon nen helpen. Dik Trom. Het doet mij erg veel plezier, dat jij zo blij was met de prijs, het is aan jou besteed. Doe je ook mee met de tekenwedstrijd? Je hebt mij daar niets over geschreven, dat komt omdat je mij zoveel te vertellen had over die fijne dag op Loosdrecht. Heb je geen last gehad van de regen? Hier was het geen mooi weer. Ik kan mij voorstellen dat je genoten hebt, het is er prachtig. Houtvester. Toen ik je brief las, werd ik bijna jaloers. Wat een fijne boot lijkt mij dat zeg. De dag zal wel al te gauw om geweest zijn naar je zin. Je moet Dik Trom maar eens helpen een tekening uit te zoeken, bij heeft niet ge schreven of hij mee doet. Op jou kan ik alvast rekenen, mooi zo. Houtvester. Speenkruid je. Jouw tuintje wordt een lusthof denk ik. Ik houd erg van Zonnebloemen, we zullen maar ho pen dat de pitten het doen. Wat leuk, dat het mezenhokje jonge bewoners heeft gekregen. Het is jammer, dat zij zo vlug groot worden en uitvliegen, want dan is het mezennest de verdere zomer verlaten. Ik reken er op dat je meedoet aan de wedstrijd. Poppenmoeke. Kleine nicht, ik denk dat jij erg haastig geschreven hebt, want als je je brief nog eens zou kunnen overlezen, moest je vast erg lachen. Weet je wat ik er uit begrepen heb? Dat je van een stukje zeep een wastafeltje maakte, en Speenkruidje een washandje en een poppencape, die snoezig was. Komt dat uit Poppenmoes ?Je hebt wel erg van je tochtje genoten, vooral de hertjes hadden natuurlijk grote belang stelling. Pi n g u i n. Wel neef, je overtrof je zelf deze week. Je hebt mij nooit erg verwend met lange brieven maar deze week had je mij nogal het een en ander te vertellen. Was het fijn bij Pesie? Ik ben niet bij de opening van het sport terrein geweest, 's avonds ben ik er wel langs gewandeld, toen waren er veel mensen. Waarvoor gebruik je de ijsbaan liever, om te schaatsen of om te voetbal len? Jij hebt dus al enige schreden ge zet op het goede pad, dat moet voeren naar de prijs van de wedstrijd. Bruinoogje. Dat rusthuis is wel wat ver uit de buurt voor een bezoekje. Vind je het prettig, dat zij misschien weer gauw terug komt? In de open lucht is het vanzelfsprekend veel fijner om te zwemmen, maar in de winter is het een uitkomst, dat je toch door kunt zwemmen. Heb je genoten Woensdag middag? Zonnekind. Als je een grote te kening maakt, mag je die aan het loket afgeven, want het zou zeker jammer zijn als zij beschadigd werd. Je bent nog al wat van plan Zonnekind, ik hoop dat het loket groot genoeg is. Zo langzamer hand prijken de tuinen weer met hun bloemenpracht, het weer werkt ook wel mee de laatste dagen. Juffrouw Snip. Ik ken Jullie alleen bij je schuilnaam, dus spreekt het vanzelf, dat die onder de tekening komt en dan vooral de leeftijd Juffie Snip. Jij hebt nog een leeftijd, die niet gefluisterd hoeft te worden. De vriendinnenverjaar- dagen zijn ook al echte feestdagen en daaraan heb je geloof ik geen gebrek, faan vriendinnen bedoel ik). Het doet mij plezier dat j'e al direct aan het werk gegaan bent, wordt het erg mooi nicht? Opscheppertje. Je hebt het in je brief nog over de raadsels van de vorige week nichtje, heb je deze week de Kinderkrant niet gezien? Je hebt toch wel gelezen van de wedstrijd? Ik reken er op dat je ook mee doet. Dat zal een feest zijn, als het rijbewijs gehaald wordt, dan is Katwijk bijna in zicht, Op scheppertje. B a b b e lt e. De tijd begint dan op te schieten, je hebt gelijk, dat je 2e Pink sterdag nog even een frisse vrolijke wed strijd wilt spelen, daarna maar vroeg naar bed. Je bent geloof ik vol goede moed en die moet je ook behouden, al gaat het eens een ogenblikje minder vlot. Ik hoef je niet te zeggen, dat ik je het. beste, succes toewens. Aardie dat je declamatie zo in de smaak viel. Het. ge dicht dat je noemde ken ik. ik houd erg van de werken van Guido Gezelle. Laat je niet van je werk houden door de Hol lands sprekende „engelen". Oranje Vlinder. Je rapport vind ik prachtig, ga zo door nichtje. In de beide dierenparken die je noemt ben ik ook geweest, zij zijn heel mooi. maar Artis heeft, natuurlijk veel meer dieren. Daar zal je van je ieven misschien ook nog wel eens komen. De tekeningen mo gen ook met potlood hoor, dat wordt helemaal aan jullie overgelaten. Als je cr mee klaar bent zet je er maar onder hoe oud je op dat ogenblik bent, dat lijkt mij de beste oplossing. Babbelkousje. Je hebt de taartjes alle eer bewezen zeg. Ik zou het jc niet nadoen. Ja zo'n festijn is er om plezier te maken en daarmee ben je niet achtergebleven. Er zal heel wat afgebab- bcld zijn door de twee nichtjes, dat kan ik mij voorstellen. Portretten trekstertje. Met toenemende bewondering heb ik je ge dicht gelezen. Heb je dat zo maar uit je eigen mouw geschud? Dan kan ik mij niet begrijpen, dat juist de Nederlandse Met vereende krachton De zomer is altijd de tijd, waarin het meest in de tuin gewerkt moet worden, want dan zijn er veel bloemen en plan ten en die hebben allemaal veel zorg nodig. Dikwijls regent het zolang niet, zodat de grond helemaal uitgedroogd is en als we dan niet zouden gieten, kwam er niets van onze mooie bloemen te recht. De moesten van ons vinden het helemaal niet vervelend om mee te hel pen in de tuin en doen het maar wat gianz! Zo wordt de tuin dan ook zo mooi als bet maar eenigszins kan. Op deze legpuzzle kun je zien, hoe ook deze familie in de tuin werkt. En geloof maar. dat ze veel te doen hebben met. de planten en de dieren. Leg de stukjes maar eens gauw aan elkaar, dan kun jo zien wat ze allemaal doen en daarna kun je de plaat kleuren. taal reden tot beven gaf. Dus opgepast, voor groter last. Ik rijm met je mee, dat dacht je niet, nee. Die oude oom Bob, heeft daarvoor te veel aan z'n hoofd, Op het laatste woord kan ik ook wel rijmen, maar dat is geen erg net woord, dus doe ik het niet. Tarzan. Je bent de allereerste met je tekening, je hebt het leuk gedaan Tarzan. Jammer dat je mij niet. ver klapt hebt, w^elk cadeau je Huismus hebt gegeven. Ik ben er heel erg nieuws gierig naar zeg. Vertel je het mij de vol gende keer? Ik vind het kranig, dat je zo goed je woord houdt. Huismus. Nog hartelijk gefeli citeerd met je verjaardag, nu komt on der je tekening natuurlijk je nieuwe leeftijd. Is cadeau nummer een van de lijst in je hezit gekomen? Dat zou „knal" zijn. Huismus. Je treft het, dat ie net voor de Pinksterdagen jarig bent, dan heb ie alle tijd om ie cadeaux nog eens te bewonderen. Je hebt op ..zalige" din gen getracteerd. Heb je al gemerkt, dat ik ter ere van je veertien jaren in dp hakvistermen verval? Dat hoort er ge loof ik zo'n beetje bij. Wat zal je mij volgende week weer veel te vertellen hebben. Rozeknopje. Je naamgenootjes in de tuin komen al bijna uit, dan denk ik nog eens aan je, ook als ik niet aan de krant werk. Heb je zoveel brieven te schrijven, dat je vlugger door je post papier been bent dan Opscheppertje? Ben je nu weer helemaal beter Boze- knop? Dan maar vlug een mooie, teke ning gemaakt voor de wedstrijd, Michael Strogoff. Nop gefe liciteerd met ie veriaardag Mirhnnl. Over cadeaux heb je niet te klagen. Ont wikkel je de foto's ook zelf. het is wel erg veel werk hé? Heerlijk, dat jullie w-eer zo'n lange vacantie hebben, als het mooie weer nu nog een poosje aan houdt kan ie genieten. Boefje. Ik hen blij dat een van m'n oudere nichten baar goedkeuring hecht aan de wedstrijd. Laat je fantasjp maar eens werken, de onnervlaklp van de tekenine mag in zover onheerensd zijn. dat er geen deuren hoeven uitgehro. ken te worden. Tk stel er mii heel vpp! van voor, Bnef. ik lmon dat ie mii niri teleurstelt. Over de kampeerpret. zal je mij de volgende week wel het een en an der te vertellen hebben. DE OPLOSSINGEN Het spreekwoord is: Zoals het klokje thuis tikt, tikt het nergens. Het wordt gevormd door de woorden: zon, aster, lok, klikken, heet, juist, hitte, sthut II Het familielid is Pinguin met de woorden: kip, benen, Pinguin, kruik, vis. De Pinksterprijs werd gewonnen door Michael Strogoff. die wel weet waar zich Dinsdagmiddag na 3 uur tê vervoegen. DE RAADSELS In de bovenste vakjes komt de naam van een familielid. Van links naar rechts lees je: een medeklinker, vrucht boom, een taartje met room, het tweede gedeelte van de naam van bedoeld fami lielid, een vreemd woord voor vereni ging, een zangvogeltje, circa (afkor* ting), medeklinker. II. Annie zei: „zie eens langs de muur, bloemen en nog eens bloemen, is onze tuin niet mooi?" Margriet en Jo moesten toegeven, de tuin was prachtig. Meer dan duizend schoon gevormde tulpen sierden onze tuin. Geef mij die stok, Roos, dan geef ik jou die mooie bloem. Papa verschoof z'n stoel, zoodat hij de tuin beter kon bewonderen. In elk van bovenstaande zinnen is een bloemennaam verborgen, wie kan ze vinden? RUILHANDEL Een onbekende danken wij voor diverse gezonden bonnen. SallySwing komt Oosterveen bon nen halen. Johann Strausz wens ik eveiv eens prettige Pinksterdagen, waarna zij Klokzeep-, Sunlight- en boekenbonnen krijgt. Jan Fluit kom maar eens kijken of er al Artibonnen zijn. Piccolo' wil de gezonden bonnen ruilen voor Ark's-, Duif-, Oosterveen- en Ni mi e ij er-bonnen. Houtvester nen. spaart Patria-bon- Dik Trom help ik aan Droste-bon- nen. Pinguin kan op postzegels rekenen. Bruinoogje kom maar eens kijken of er nog DroMe-bonnen zijn. Boefje help ik aan postzegels van Nederland en Koloniën of boekenbon nen. Deze keer is alles na Dinsdagmiddag 3 uur ter beschikking van mijn familie leden. Een PSnketergroet-van OOM BOB.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 12